Reklama

Ubea.pl: Lipcowe wzrosty składek
środa, 14 sierpnia 2019 08:51

Lipiec przyniósł ciekawe zmiany dotyczące trzech kategorii rankingu cen ubezpieczeń komunikacyjnych Ubea.pl, opartego na kalkulacjach sporządzonych przez użytkowników porównywarki. Tylko w przypadku pakietów OC + AC kolejność wiodących ubezpieczycieli była taka sama jak przed miesiącem.

W swojej analizie Ubea.pl wzięła pod uwagę cztery kategorie rankingowe (polisy OC, pakiety OC+NNW, pakiety OC+AC i pakiety OC+AC+NNW). Wszystkie klasyfikowane towarzystwa z odpowiednio dużą liczbą kalkulacji miesięcznie oceniano w skali od 0 do 5 punktów.

Po podliczeniu kalkulacji, jakie od 1 do 31 lipca wykonali użytkownicy porównywarki, okazało się, że w rankingu OC pierwsze miejsce zajęło MTU24, uzyskując 4 pkt. W kategorii OC+NNW i OC+AC liderem był Link4 z wynikiem na poziomie odpowiednio 3,85 i 4,26 pkt., natomiast w zestawieniu OC+AC+NNW tryumfowała Aviva, zdobywając 4,14 pkt.

Porównanie wyników lipcowego i czerwcowego rankingu wskazuje, że powody do zadowolenia posiada marka MTU24. Dzięki awansowi o trzy pozycje zajęła pierwsze miejsce w kategorii OC. MTU24 odnotowała również spory awans (o trzy miejsca) w zestawieniu OC+NNW. – Pomimo tej wyraźnej poprawy dotyczącej wyniku MTU24, zwycięzcą drugiej kategorii rankingu został Link4. Warto odnotować, że przewaga wspomnianego ubezpieczyciela nad MTU24 była jednak minimalna i wyniosła zaledwie 0,01 punktu – podkreśla Andrzej Prajsnar, ekspert Ubea.pl.

Z kolei w kategorii OC+AC+NNW czerwcowy lider – Benefia – musiała ustąpić miejsca poprzedniemu wiceliderowi, czyli Avivie. – Warto również podkreślić obecność dwóch marek ubezpieczeniowych Ergo Hestii (MTU24 oraz You Can Drive) na czele rankingu polis OC. Z całą pewnością jest to nietypowa sytuacja. Może ona być tylko krótkookresowa i zmienić się już w kolejnym miesiącu. Różnice pomiędzy wiodącymi ubezpieczycielami są bowiem niewielkie – dodaje Paweł Kuczyński, prezes Ubea.pl.

Ubea.pl zaprezentowała również miesięczne zmiany średniej składki OC. Z zebranych przez nią danych wynika, że we wszystkich firmach analizowanych przez porównywarkę widoczne były podwyżki stawek: Aviva – wzrost średniej składki o 6,9% względem czerwca 2019 r., Benefia – o 3,5%, Generali – o 2,9%, Link4 – o 7,3%, MTU24 – o 2,9%, Proama – o 2%, UNIQA – o 2,7%, You Can Drive – o 9,5% i Wiener (Gothaer) – o 1,6%.

- Zgodność wzrostowych zmian dotycząca wszystkich ubezpieczycieli sugeruje, że podwyżki składek mogą mieć charakter długookresowy. Na weryfikację tej hipotezy w kolejnych miesiącach trzeba będzie jednak poczekać – podsumowuje Andrzej Prajsnar.
(AM, źródło: Ubea.pl)

 

Macif Życie: Mariusz Czajka członkiem zarządu ds. ryzyka

6 sierpnia Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie Mariusza Czajki na stanowisko członka zarządu Macif Życie...


czytaj dalej

Ergo Hestia: Justyna Wajs zastąpiła Małgorzatę MakulskąMałgorzata Makulska
Justyna Wajs

Małgorzata Makulska, członek zarządu Ergo Hestii, po 27 latach zakończyła współpracę z ubezpieczycielem z powodów...


czytaj dalej

Najczęściej czytane

Marsh: Rośnie liczba roszczeń z polis W&I

Od 2016 r. widoczny jest wzrost liczby roszczeń zgłaszanych z tytułu ubezpieczeń oświadczeń i zapewnień (Warranty & Indemnity, W&I) w regionie...


czytaj dalej

Rosja: Przyspieszenie testów samochodów bez kierowcy

Yandex, rosyjski odpowiednik Google, poinformował, że rozważa rozszerzenie swojej floty samoprowadzących się samochodów do 1000 w ciągu...


czytaj dalej

UFG: Nowe przepisy nie spowodują podwyżki składek

14 sierpnia prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę z dnia 19 lipca 2019 r. o szczególnych uprawnieniach osób poszkodowanych w przypadku...


czytaj dalej

Rozmowy bez Asekuracji: Nic się nie stanie?

20 sierpnia ukazał się 80. odcinek „Rozmów bez Asekuracji”. Gościem podcastu był Marcin Tarczyński, analityk Polskiej Izby Ubezpieczeń.

Inspiracją...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Zamów newsletter
Facebook