Reklama

Rosja: Przyspieszenie testów samochodów bez kierowcy
wtorek, 20 sierpnia 2019 08:45

Yandex, rosyjski odpowiednik Google, poinformował, że rozważa rozszerzenie swojej floty samoprowadzących się samochodów do 1000 w ciągu najbliższych dwóch lat w celu przyspieszenia testów nad tą początkującą technologią.

Yandex ma nadzieję rozpocząć testy ponad 100 swoich samoprowadzących aut na drogach do końca tego roku – podaje agencja Reuters. Obecnie dysponuje flotą 90 samochodów, z czego 35 jest testowane na drogach Moskwy w obecności inżyniera Yandexu. – Planujemy dalej powiększać flotę, nawet do 1000 aut. Możemy wyprodukować pierwszy tysiąc całkiem szybko, w ciągu półtora do dwóch lat – powiedział w wywiadzie dla agencji Reuters Dmitry Poliszczuk, kierujący w Yandex działem samoprowadzących samochodów. – Trzeba szybko sprawdzać zmiany, jakich dokonujemy w algorytmach.

W badaniu opublikowanym przez bank HSBC w styczniu stwierdzono, że oprogramowanie Yandexu do autonomicznej jazdy stawia go na równi z globalnymi liderami tej technologii i że dorównuje Waymo, należącemu do Google.

Yandex nie ujawnił, ile zainwestował w samoprowadzącą technologię, ale Poliszczuk powiedział, że pojedynczy samochód kosztuje 6,5 mln rubli (98 tys. dol.). Zwrócił uwagę, że cena spadła z 9,5 mln rubli – tyle kosztowało zbudowanie prototypu. – Co więcej, samochód stał się bardziej zaawansowany technologicznie – podkreślił.

Yandex rozpoczął prace nad technologią samochodu bez kierowcy w 2016 r., a pierwsze samochody testował w 2017 r. Samochody są obecnie testowane w rosyjskich parkach technologicznych Skolkowo i Innopolis. Firma uzyskała w ub.r. licencję na testowanie środków transportu bez kierowcy w Izraelu.

Yandex z ponad 30 biurami na całym świecie jest notowany na NASDAQ od 2011 r. Jego usługi obejmują realizowane wspólnie z Uberem dostarczanie żywności i współużytkowanie pojazdów m.in. w Rosji, Armenii, Azerbejdżanie, Białorusi, Gruzji i Kazachstanie.

Firma szukała możliwości przeprowadzenia testów w Stanach Zjednoczonych, gdzie zdaniem Poliszczuka prawodawstwo jest najbardziej postępowe.
AC

 

DWF Poland: Paweł Stykowski na czele praktyki ubezpieczeniowej

We wrześniu do DWF Poland dołączył Paweł Stykowski. W polskim oddziale kancelarii objął stanowisko local partnera. Jego zadaniem będzie...


czytaj dalej

Colonnade Insurance: Grzegorz Kulik nowym dyrektorem generalnym

Po niecałych trzech miesiącach od rezygnacji z zajmowanej funkcji wiceprezesa zarządu spółek ubezpieczeniowych Allianz Polska Grzegorz Kulik objął...


czytaj dalej

Marsh: Menadżerowie poświęcają niewiele czasu na zarządzanie cyberryzykiem

Większość członków zarządu lub kadry kierowniczej odpowiedzialnej za zarządzanie ryzykiem cybernetycznym w swojej organizacji poświęca nie więcej...


czytaj dalej

Allianz: Spadek zasobów finansowych w krajach rozwiniętych i wschodzących

W 2018 roku zasoby finansowe w krajach rozwiniętych i wschodzących po raz pierwszy od czasu kryzysu finansowego z 2008 r. zanotowały symultaniczny...


czytaj dalej

PIU: Coraz bliżej 3 mln osób objętych ochroną w ramach polisy zdrowotnej

Wartość rynku prywatnych ubezpieczeń zdrowotnych nadal rośnie. Szybko zwiększa się też grono Polaków objętych ochroną w ramach tego typu polis.

czytaj dalej

Ubea.pl: Zmiany w rankingu

W sierpniu doszło do kilku zmian w rankingu cen ubezpieczeń komunikacyjnych Ubea.pl, opartego na kalkulacjach sporządzonych przez użytkowników...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Zamów newsletter
Facebook