Reklama

Mondial Assistance: Wakacyjny wzrost interwencji z assistance medycznego
środa, 11 września 2019 09:06

Z analizy danych zebranych przez Mondial Assistance wynika, że podczas tegorocznych wakacji korzystanie z assistance medycznego za granicą wzrosło o 14% r/r, a w Polsce o 13% r/r.

W tegorocznym sezonie wakacyjnym, tak jak w poprzednim, najczęściej potrzebna była pomoc assistance w wyniku nagłego zachorowania. Za granicą było to 84% zgłoszeń, w Polsce 58%. Kolejna przyczyna to wypadek – odpowiednio 15 oraz 39%.

- Polacy najczęściej potrzebowali pomocy w zorganizowaniu wizyty lekarskiej oraz wsparcia dotyczącego zakupu leków w ramach polisy. Podczas tegorocznych wakacji najdroższa pomoc medyczna została udzielona mężczyźnie, który podczas pobytu w USA doznał udaru. Leczenie na terenie USA oraz transport do Polski kosztowało w sumie około 770 tysięcy złotych – mówi Piotr Ruszowski, dyrektor sprzedaży i marketingu Mondial Assistance.

Najczęściej z pomocy assistance przy ubezpieczeniu turystycznym, poza granicami Polski, korzystano w Turcji (17%), Bułgarii (12%) oraz Grecji (9%).

- Nasza analiza pokazała, że w porównaniu do sezonu wakacyjnego w 2018 roku nastąpił znaczy wzrost interwencji z terenu Hiszpanii (o 120 p.p.), Turcji (o 96 p.p.) oraz Cypru (o 62 p.p.). Aż o 56 p.p. spadła liczba interwencji przeprowadzonych na terenie Grecji – mówi Piotr Ruszowski.   

Najdroższa pomoc udzielona polskim turystom za granicą w okresie lipiec-sierpień 2019 roku (dane Mondial Assistance w złotych polskich):
1.    USA: udar – hospitalizacja, transport do Polski  –  około 770 tys. zł.
2.    USA: kamica przewodowa dróg żółciowych – hospitalizacja – około 270 tys. zł.
3.    Kanada: złamanie nóg – hospitalizacja, operacja, transport do Polski – około 206 tys. zł.
4.    Wyspy Kanaryjskie: zawał mięśnia sercowego – hospitalizacja w prywatnej klinice, transport do Polski – około 150 tys. zł.
5.    Turcja: uszkodzenie rdzenia kręgowego – hospitalizacja, operacja, transport do Polski – około 135 tys. zł.  

(AM, źródło: Mondial Assistance)

 

DWF Poland: Paweł Stykowski na czele praktyki ubezpieczeniowej

We wrześniu do DWF Poland dołączył Paweł Stykowski. W polskim oddziale kancelarii objął stanowisko local partnera. Jego zadaniem będzie...


czytaj dalej

Colonnade Insurance: Grzegorz Kulik nowym dyrektorem generalnym

Po niecałych trzech miesiącach od rezygnacji z zajmowanej funkcji wiceprezesa zarządu spółek ubezpieczeniowych Allianz Polska Grzegorz Kulik objął...


czytaj dalej

Marsh: Menadżerowie poświęcają niewiele czasu na zarządzanie cyberryzykiem

Większość członków zarządu lub kadry kierowniczej odpowiedzialnej za zarządzanie ryzykiem cybernetycznym w swojej organizacji poświęca nie więcej...


czytaj dalej

Allianz: Spadek zasobów finansowych w krajach rozwiniętych i wschodzących

W 2018 roku zasoby finansowe w krajach rozwiniętych i wschodzących po raz pierwszy od czasu kryzysu finansowego z 2008 r. zanotowały symultaniczny...


czytaj dalej

PIU: Coraz bliżej 3 mln osób objętych ochroną w ramach polisy zdrowotnej

Wartość rynku prywatnych ubezpieczeń zdrowotnych nadal rośnie. Szybko zwiększa się też grono Polaków objętych ochroną w ramach tego typu polis.

czytaj dalej

Ubea.pl: Zmiany w rankingu

W sierpniu doszło do kilku zmian w rankingu cen ubezpieczeń komunikacyjnych Ubea.pl, opartego na kalkulacjach sporządzonych przez użytkowników...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Zamów newsletter
Facebook