feed-image -

Prawo


Prawo: Jakie regulacje dla odszkodowawców?
czwartek, 25 maja 2017 08:37

Od marca specjalny podzespół powołany w ramach Rady Rozwoju Rynku Finansowego przy Ministerstwie Finansów pracuje nad projektem uregulowania rynku odszkodowawczego – informuje „Dziennik Gazeta Prawna”.

Add a comment

Więcej…
 
UOKiK: Dwa istotne poglądy dotyczące ubezpieczeń niskiego wkładu
piątek, 19 maja 2017 08:42

Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów przedstawił kolejne dwa istotne poglądy w sporach konsumentów z bankiem Millennium. Oba poglądy odnosiły się do ubezpieczeń niskiego wkładu własnego. Postępowania toczą się przed sądem w Warszawie.

Add a comment

Więcej…
 
Prawo: Bez odszkodowania dla niedoszłej samobójczyni
piątek, 19 maja 2017 08:37

Sąd Okręgowy w Toruniu uznał, że instalowanie kamer w szpitalnych łazienkach byłoby naruszeniem intymności pacjentów i oddalił pozew pacjentki domagającej się od szpitala 150 tys. zł za uszczerbek na zdrowiu po próbie samobójczej – informuje „Rzeczpospolita”.

Add a comment

Więcej…
 
Lewiatan: Raportowanie niezgodne z unijną dyrektywą
wtorek, 16 maja 2017 08:42

Instytucje finansowe, m.in. firmy ubezpieczeniowe, będą musiały przekazywać informacje o wszystkich transakcjach o wartości powyżej 15 tys. zł. Taki przepis zawiera projekt ustawy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Zdaniem Konfederacji Lewiatan rozwiązanie budzi wątpliwości i wykracza poza przepisy unijnej dyrektywy.

Add a comment

Więcej…
 
Prawo: „Abuzywny problem” UOKiK
wtorek, 16 maja 2017 08:39

Z serii wyroków Sądu Apelacyjnego (SA) w Warszawie można wywnioskować, że Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) postąpił niewłaściwie, uznając, że może karać przedsiębiorców za klauzule abuzywne wynikające z umów innych firm – informuje „Dziennik Gazeta Prawna”.

Add a comment

Więcej…
 
Link4 zmienia praktyki zakwestionowane przez UOKiK
poniedziałek, 15 maja 2017 08:36

12 maja Link4 poinformował, że wykonuje decyzję Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów nr RPZ 1/2017 i zmienia praktykę dotyczącą przedłużania umów OC posiadaczy pojazdów mechanicznych (ppm.). Towarzystwo znalazło się na celowniku UOKiK po informacjach uzyskanych przez instytucję m.in. od Rzecznika Finansowego. W październiku ub.r. Urząd wszczął postępowanie w tej sprawie.

Z ówczesnych ustaleń UOKiK i Rzecznika Finansowego wynikało, że Link4 TU może błędnie interpretować przepisy dotyczące możliwości rozwiązania automatycznie przedłużonej umowy OC. Jeżeli konsument zapłaci składkę proponowaną w otrzymanym od Link4 piśmie dotyczącym ubezpieczenia na kolejny okres, a następnie znajdzie korzystniejszą ofertę i kupi polisę w innym zakładzie, zakład uznawał, że konsument nie może wypowiedzieć zawartej z nim umowy. Spółka stała na stanowisku, że konsument ma taką możliwość jedynie wówczas, kiedy nie odpowie na pismo, tj. nie zapłaci określonej w nim składki.

Add a comment

Więcej…
 
Wiek to nie jedyna przesłanka decydowania o zadośćuczynieniu
poniedziałek, 15 maja 2017 08:35

Sąd Okręgowy w Katowicach podwyższył kwotę zadośćuczynienia osobie starszej poszkodowanej w wypadku komunikacyjnym. Tym samym zmienił wyrok sądu I instancji, w którym wiek poszkodowanego został uznany za okoliczność przemawiającą za przyznaniem niższego zadośćuczynienia.

Add a comment

Więcej…
 
Klienci polis inwestycyjnych wygrali z Generali
czwartek, 11 maja 2017 08:51

10 maja Sąd Okręgowy w Warszawie wydał wyrok w postępowaniu grupowym przeciw Generali. SO orzekł, że ubezpieczyciel musi zwrócić grupie 165 osób 2,5 mln złotych  pobranych od nich jako opłata za wykup, wraz z odsetkami.

Proces trwał od 8 maja 2014 r. kiedy to kancelaria LWB reprezentująca Powiatowego Rzecznika Konsumentów w Powiecie Pruszkowskim, który podjął się roli reprezentanta grupy i wytoczenia powództwa o zapłatę przeciwko Generali  na podstawie przepisów ustawy o dochodzeniu roszczeń w postępowaniu grupowym, złożyła w sądzie pozew zbiorowy o zapłatę. Pozwem objęte zostały polisy: Generali Beneficio, Generali OmniProfit, OVB Future Invest, Mój Plan Finansowy.

Add a comment

Więcej…
 
Prawo: Nietrzeźwy pasażer współodpowiedzialny za szkodę
czwartek, 11 maja 2017 08:07

Sąd Najwyższy uznał, że pijany pasażer, nie powstrzymując pijanego kierowcy przed prowadzeniem auta, przyczynił się w znacznym stopniu do powstania szkody – informuje „Rzeczpospolita”.

Add a comment

Więcej…
 
Prawo: W nieruchomościach tylko z OC
środa, 10 maja 2017 08:37

9 maja Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy o gospodarce nieruchomościami oraz niektórych innych ustaw, przedłożony przez ministra infrastruktury i budownictwa.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 172

Aegon TUnŻ: Robert Pusz nowym członkiem zarządu

18 maja Aegon Polska poinformował o powołaniu Roberta Pusza na stanowisko członka zarządu Aegon Towarzystwa Ubezpieczeń na Życie. Z ramienia...


czytaj dalej

PZU SA: Paweł Surówka zatwierdzony na stanowisku prezesa

16 maja Komisja Nadzoru Finansowego jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie Pawła Surówki na stanowisko prezesa zarządu Powszechnego Zakładu...


czytaj dalej

MetLife: Tydzień Aktywności Społecznej

MetLife we współpracy z organizacją Olimpiady Specjalne i fundacją Habitat for Humanity po raz kolejny organizuje Tydzień Aktywności Społecznej w...


czytaj dalej

Szwajcaria: Ubezpieczyciele wyprzedzają banki

W szwajcarskiej branży finansowe dokonuje się zmiana na prowadzeniu. Mniej efektowni ubezpieczyciele, przez długi czas pozostający w cieniu...


czytaj dalej

YU! oferuje pełną „komunikację” i płatności ratalne

Podczas styczniowej inauguracji marki YU! jej przedstawiciele zapowiadali, że w ciągu kliku miesięcy oferta produktów dostępnych w ramach tego...


czytaj dalej

PIPUiF: Krajowy Rejestr Długów nowym partnerem Izby

Krajowy Rejestr Długów dołączył do grona partnerów Polskiej Izby Pośredników Ubezpieczeniowych i Finansowych, podkreślając tym samym wagę, jaką ta...


czytaj dalej

Sprzedaż 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Partnerzy