feed-image -

Reklama

Prawo


Rusza cykl śniadań dla prawników z zakładów ubezpieczeń
czwartek, 17 października 2019 08:54

29 października w Warszawie odbędzie się śniadanie biznesowe dla zakładów ubezpieczeń zatytułowane „Najnowsze orzeczenia i zmiany przepisów z punktu widzenia prawnika zakładu ubezpieczeń”. Patronem medialnym wydarzenia jest „Gazeta Ubezpieczeniowa”.

Add a comment
Więcej…
 
Prawo: Kluczyki muszą być zabezpieczone, ale niekoniecznie w sejfie
piątek, 11 października 2019 08:34

Sąd Najwyższy (SN) uznał, że od właściciela pojazdu nie można wymagać nadzwyczajnego strzeżenia auta przed kradzieżą. Nawet jeśli chodzi o drogi samochód – informuje „Rzeczpospolita”.

Add a comment

Więcej…
 
Prawo: Szpitale za zmianami w systemie rekompensat za błędy medyczne
wtorek, 08 października 2019 08:45

Dyrektorzy szpitali są zdania, że dotychczasowe systemy przyznawania rekompensat za błędy medyczne nie sprawdziły się. Dlatego chcą takiej zmiany przepisów, która umożliwiłaby szybsze podpisywanie umów z poszkodowanymi – informuje prawo.pl.

Add a comment

Więcej…
 
Rzecznik Finansowy: Renty dla poważnie poszkodowanych w wypadkach
poniedziałek, 30 września 2019 08:57

28 września weszła w życie ustawa z dnia 19 lipca 2019 r. o szczególnych uprawnieniach osób poszkodowanych w przypadku wyczerpania sumy gwarancyjnej ustalonej na podstawie przepisów obowiązujących przed dniem 1 stycznia 2006 r. (Dz. U. 2019 poz. 1631). Regulacja, o wprowadzenie której od wielu lat starał się Rzecznik Finansowy, zapewnia dalszą wypłatę rent poważnie poszkodowanym w wypadkach, jakie miały miejsce w okresie obowiązywania znacznie niższych niż obecnie sum gwarancyjnych.

Cieszę się z tej regulacji, bo nasza instytucja od wielu lat zabiegała o stworzenie mechanizmu, który pozwoli zapewnić poważnie poszkodowanym w wypadkach gwarancję wsparcia finansowego z ubezpieczenia OC komunikacyjnego czy OC rolnika pomimo wyczerpania sumy gwarancyjnej – mówi Aleksander Daszewski, radca prawny w Biurze Rzecznika.

Add a comment

Więcej…
 
Prawo: Turystyczny Fundusz Gwarancyjny wzorem dla Funduszu Pomocowego
piątek, 27 września 2019 08:55

26 września w serwisie Rządowego Centrum Legislacji (RCL) opublikowany został projekt nowelizacji ustawy z dnia 22 maja 2003 r. o ubezpieczeniach obowiązkowych, UFG i PBUK (UUO). Nowela ma na celu wprowadzenie odrębnej, kompleksowej regulacji dotyczącej Funduszu Pomocowego (FP), który będzie obsługiwany przez Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny.

Projektowane regulacje zawierają propozycje modyfikacji zadań i funkcji UFG w zakresie udzielania przez FP zwrotnej pomocy finansowej oraz propozycje zmian w zakresie łączenia uczestnictwa w informatycznej bazie danych prowadzonej przez Fundusz, o której mowa w art. 102a ust. 1 w/w ustawy, z członkostwem UFG. W odniesieniu do ostatniego z obszarów projektodawca zaproponował wprowadzenie nowej kategorii podmiotu – uczestnika bazy danych, o której mowa w art. 102a ust. 1 UUO.

Add a comment

Więcej…
 
KNF: Decyzje w sprawie trzech kar dla zakładów ubezpieczeń
środa, 25 września 2019 08:50

23 września Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) podjęła trzy decyzje dotyczące kar finansowych dla zakładów ubezpieczeń.  

Add a comment

Więcej…
 
Sąd Najwyższy wypowie się w sprawie zadośćuczynienia po zerwaniu więzi rodzinnych
wtorek, 24 września 2019 08:40

22 października siedmioosobowy skład Izby Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych podejmie uchwałę w odpowiedzi na przedstawione jej zagadnienie prawne: Czy najbliższym członkom rodziny poszkodowanego, który w wyniku czynu niedozwolonego doznał trwałego rozstroju zdrowia, przysługuje roszczenie o zadośćuczynienie pieniężne z tytułu naruszenia ich własnego dobra osobistego? – podał portal prawo.pl.

Add a comment

Więcej…
 
Prawo: Pytanie do SN o rozliczanie kosztów auta zastępczego
czwartek, 19 września 2019 08:38

Sąd Okręgowy (SO) w Łodzi zapytał Sąd Najwyższy (SN) o to, czy zobowiązanie poszkodowanego w wypadku komunikacyjnym do zapłaty za najem pojazdu zastępczego, którego skutkiem była niemożność korzystania z własnego samochodu, stanowi szkodę, a poszkodowany posiada wierzytelność z tego tytułu w stosunku do sprawcy wypadku oraz zakładu ubezpieczeń – informuje „Rzeczpospolita”.

Add a comment

Więcej…
 
UOKiK zyskał nowe uprawnienia
środa, 18 września 2019 08:41

17 września weszły w życie zmiany w znowelizowanej latem przez Sejm ustawie o ochronie konkurencji i konsumentów dotyczące geoblokowania oraz dostępu do tajemnic skarbowej i bankowej. Pozostałe nowe regulacje zaczną obowiązywać w styczniu 2020 r.

Add a comment

Więcej…
 
Prawo: Miasto opowiada za przejezdność drogi
poniedziałek, 16 września 2019 08:58

Właściciel auta uszkodzonego na jezdni zalanej ulewnymi opadami deszczu otrzyma od Urzędu Miasta (UM) Łodzi i firmy sprzątającej ulice ponad 6,5 tys. zł tytułem refundacji kosztów naprawy samochodu – informuje „Rzeczpospolita”.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 242

Dorota Karczewska counselem w kancelarii WKB

Mecenas Dorota Karczewska, była wiceprezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK), dołączyła jako counsel do zespołu prawa konkurencji i...


czytaj dalej

Rzecznik Finansowy: Mariusz Golecki następcą Aleksandry Wiktorow

Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki z dniem 12 października 2019 r. powołał Mariusza Goleckiego na stanowisko Rzecznika Finansowego. Akt...


czytaj dalej

HDI: Brytyjski dyrektor finansowy z RSA

Brytyjskie kierownictwo wyższego szczebla niemieckiej firmy HDI Global Specialty SE zostało uzupełnione o dyrektora finansowego i operacyjnego,...
czytaj dalej

Willis: Brak oznak ożywienia na rynku M&A

Z Kwartalnego Monitora Transakcji (Quarterly Deal Performance Monitor, QDPM) Willis Towers Watson (WTW) prowadzonego we współpracy z Cass Business...


czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: Sprzedaż w kanale bankowym nadal spada

W pierwszej połowie obecnego roku przypis składki w polskim bancassurance osiągnął kolejny historycznie niski poziom, mimo stale rosnącego wyniku...


czytaj dalej

Ubea.pl: Barometr lekko w górę

Z barometru cenowego Ubea.pl, sporządzonego na postawie kalkulacji wykonanych we wrześniu przez klientów porównywarki wynika, że w ubiegłym...
czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Zamów newsletter
Facebook