feed-image -

Prawo


Likwidacja szkód z OC z udziałem niezależnego rzeczoznawcy?
piątek, 22 września 2017 08:39

Rada Rozwoju Rynku Finansowego przy Ministerstwie Finansów zajęła się postulatem wprowadzenia niezależnych rzeczoznawców do likwidacji szkód z OC, zgłoszonym przez Rzecznika Finansowego – dowiedziała się „Rzeczpospolita”.

Gazeta pisze, że koncepcja RzF zakłada, iż poszkodowany miałby prawo do skorzystania z opinii niezależnego rzeczoznawcy, gdyby uznał odszkodowanie wyliczone przez ubezpieczyciela za zaniżone, a ten nie uznawałby uzasadnionej reklamacji. Jeśli ocena eksperta z zewnątrz udowodniłaby zaniżenie wypłaty, wówczas zakład musiałby zaspokoić roszczenie w wysokości wyliczonej przez niezależnego rzeczoznawcę, a także zwrócić koszt sporządzenia przez niego opinii. Towarzystwo mogłoby podważyć ekspertyzę, wykazując jej istotny błąd. Ale jego ocena musiałaby zostać sporządzona przez zewnętrznych specjalistów, a nie własnych.

Add a comment

Więcej…
 
TSUE: Działalność centrów usług kadrowych także z VAT
piątek, 22 września 2017 08:37

21 września Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej wydał wyrok, w którym odebrał kolejną szansę na obniżenie kosztów działalności ubezpieczeniowej – informuje „Rzeczpospolita”.

Sprawa została rozstrzygnięta przez TSUE w odpowiedzi na wniosek o wydanie orzeczenia w trybie prejudycjalnym złożony przez Naczelny Sąd Administracyjny. Problem dotyczył sporu Ministerstwa Finansów i Aviva TUnŻ. Zakład zwrócił się do resortu z wnioskiem o interpretację zasad rozliczenia centrów usług, zajmujących się np. sprawami kadrowymi – czy mogą one być zwolnione z podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 21 ustawy o VAT (usługi świadczone przez niezależne grupy osób, na rzecz swoich członków, których działalność jest zwolniona od podatku). Odwołując się do dyrektywy, Trybunał stwierdził, że jeśli członkowie niezależnych grup osób prowadzą działalność gospodarczą z zakresu ubezpieczeń, niebędącą czynnością w interesie publicznym, zwolnienie nie przysługuje. Add a comment

Więcej…
 
DRB: Odpowiedzialność za wypadek w szkole
czwartek, 21 września 2017 08:46

Poza zapewnieniem przez placówkę odpowiednich warunków bezpieczeństwa i higieny nauczania, dyrektorzy szkół coraz częściej proponują rodzicom dodatkowe ubezpieczenie NNW. Nie zwalnia to jednak placówki edukacyjnej z odpowiedzialności za wypadek.

Add a comment

Więcej…
 
Pasażer Ubera będzie objęty NNW
czwartek, 21 września 2017 08:43

Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa (MIiB) opracowało projekt ustawy, który ma uregulować w Polsce działalność tzw. pośrednictwa w przewozie osób. Proponowane regulacje nakładają na przewoźników m.in. obowiązki w zakresie ubezpieczenia – informuje „Puls Biznesu”.

Add a comment

Więcej…
 
MSWiA: Pomoc z UE dopiero po przekroczeniu 1,57 mld zł strat po nawałnicach
wtorek, 19 września 2017 08:51

Złożenie wniosku o wsparcie z Funduszu Solidarności jest możliwe dopiero po pełnym oszacowaniu strat w rolnictwie i w lasach oraz po przekroczeniu określonego przez prawo unijne progu poniesionych szkód – przypomniało Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji (MSWiA).

Add a comment

Więcej…
 
Policja: Sosnowieccy wyłudzacze odszkodowań staną przed sądem
poniedziałek, 18 września 2017 08:35

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu sosnowieckiej komendy zakończyli sprawę przeciwko zorganizowanej grupie przestępczej. Członkowie szajki zajmowali się sfingowaniem kradzieży samochodów i wyłudzaniem odszkodowań z firm ubezpieczeniowych.

Add a comment

Więcej…
 
Sejm przyjął nowelę przepisów dotyczących CEPiK 2.0
poniedziałek, 18 września 2017 08:32

15 września Sejm przyjął nowelizację Prawa o ruchu drogowym oraz niektórych innych ustaw, przyspieszającą wejście w życie przepisów dotyczących systemu Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców (CEPiK 2.0), w zakresie odnoszącym się do Centralnej Ewidencji Pojazdów (CEP).

Add a comment

Więcej…
 
Prawo: Ruszyły konsultacje projektu ustawy o ochronie danych osobowych
piątek, 15 września 2017 08:50

Ministerstwo Cyfryzacji (MC) udostępniło na stronach Rządowego Centrum Legislacji projekt ustawy o ochronie danych osobowych implementujący postanowienia ogólnego rozporządzenia unijnego o ochronie danych osobowych*.

Proponowane przepisy mają na celu podwyższenie poziomu ochrony prywatności obywateli, w tym przyznanie im nowych, obecnie nieznanych i skutecznych mechanizmów ochrony przed naruszeniami, przy jednoczesnym poszanowaniu interesów przedsiębiorców. Resort cyfryzacji podkreślił, że pod względem ilości zmienianych aktów prawnych jest to jeden z największych projektów w ciągu ostatnich lat. Do najważniejszych zmian należy m.in. przyznanie obywatelom dodatkowego prawa dochodzenia roszczeń cywilnoprawnych z tytułu naruszenia zasad ich prywatności.

Add a comment

Więcej…
 
Prawo: Ustawa dystrybucyjna skierowana do prac w komisji
piątek, 15 września 2017 08:48

14 września w Sejmie odbyły się pierwsze czytania rządowego projektu ustawy o dystrybucji ubezpieczeń, a także rządowego projektu nowelizacji ustawy o nadzorze nad rynkiem finansowym oraz ustawy o działalności ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej. Oba projekty zostały skierowane do prac w Komisji Finansów Publicznych.

Add a comment

Więcej…
 
KNF: 270 tys. zł kary dla Generali
czwartek, 14 września 2017 08:55

13 września Komisja Nadzoru Finansowego ukarała kolejne towarzystwo. Tym razem sankcja KNF dotknęła Generali TU.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 182

Aviva: Andrzej Oślizło odchodzi

Z dniem 13 października Andrzej Oślizło, od 2015 roku wiceprezes Avivy ds. rozwoju biznesu, opuści grupę. Jego obowiązki przejmą pozostali...


czytaj dalej

VIG Polska: Prof. Marek Belka w radach nadzorczych Compensy i InterRisk

5 września profesor Marek Belka, były prezes Rady Ministrów oraz Narodowego Banku Polskiego, dołączył do rad nadzorczych spółek ubezpieczeniowych...


czytaj dalej

JLT Re: Insurtech a tradycyjni reasekuratorzy

Start-upy z sektora insurtech wchodzą na rynek ubezpieczeń i reasekuracji, ale niekoniecznie jest to zjawisko groźne – taki wniosek płynie z...


czytaj dalej

Euler Hermes i Allianz: Niemiecka gospodarka wrzuca wyższy bieg

W pierwszym półroczu tego roku niemiecka gospodarka zdecydowanie przyspieszyła. W ujęciu rocznym wzrost PKB Niemiec wyniósł 2,7%, co stanowi wynik...


czytaj dalej

UOKiK ostrzega konsumentów przed Goldberg & Sons

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydał ostrzeżenie konsumenckie, w którym przestrzegł przed działalnością firmy pośrednictwa...


czytaj dalej

Nationale-Nederlanden: Nowa kampania „Oczami matki”

22 września startuje nowa kampania marketingowa Nationale-Nederlanden „Oczami matki”. W ramach akcji prezentowana będzie oferta dla rodziców...


czytaj dalej

Sprzedaż 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Partnerzy