feed-image -

Reklama

Prawo


Prawo: Sąd dał zielone światło do walki o zwrot całości składek
czwartek, 22 sierpnia 2019 08:44

Piotr Stosio, radca prawny, uważa, że wyrok Sądu Apelacyjnego (SA) w Warszawie, unieważniający umowę ubezpieczenia na życie z UFK* daje posiadaczom „uefek” możliwość starania się o zwrot pełnej kwoty wpłaconych składek.

Add a comment

Więcej…
 
ETS zbada obowiązek ubezpieczenia pojazdu przeznaczonego do zniszczenia
środa, 21 sierpnia 2019 08:39

Do Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości (ETS) trafiło pytanie prejudycjalne w sprawie pojazdu niezdolnego do jazdy i przeznaczonego do zniszczenia. Sąd Rejonowy w Ostrowie Wielkopolskim dąży do ustalenia, czy powiat, który nabył na podstawie orzeczenia sądu prawo własności takiego pojazdu, ma obowiązek jego ubezpieczenia.

Add a comment

Więcej…
 
Prawo: Pasażer nie zachował ostrożności, odpowiedzialność poniósł taksówkarz
środa, 21 sierpnia 2019 08:34

Sąd Rejonowy Poznań-Stare Miasto w Poznaniu przypisał taksówkarzowi odpowiedzialność za szkodę powstałą w wyniku otwarcia drzwi taksówki przez pasażera w taki sposób, że uderzyło w nie inne auto – informuje „Dziennik Gazeta Prawna”.

Add a comment

Więcej…
 
Prezydent podpisał ustawę o wyczerpanych sumach gwarancyjnych
wtorek, 20 sierpnia 2019 08:54

14 sierpnia prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę z dnia 19 lipca 2019 r. o szczególnych uprawnieniach osób poszkodowanych w przypadku wyczerpania sumy gwarancyjnej ustalonej na podstawie przepisów obowiązujących przed dniem 1 stycznia 2006 r. Akt zmierza do rozwiązania problemu wyczerpywania się sum gwarancyjnych, do wysokości których ubezpieczyciele odpowiadają za szkodę, w przypadku OC posiadaczy pojazdów mechanicznych oraz OC rolników z tytułu prowadzenia gospodarstwa rolnego.

Ustawa określa szczególne uprawnienia osób poszkodowanych z tytułu szkód powstałych na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej w przypadku wyczerpania sumy gwarancyjnej ustalonej w umowach ubezpieczenia zawartych na podstawie ustawy z dnia 28 lipca 1990 r. o działalności ubezpieczeniowej oraz ustalonej w umowach ubezpieczenia, o których mowa w ustawie z dnia 22 maja 2003 r. o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych, zawartych przed dniem 1 stycznia 2006 r.

Add a comment

Więcej…
 
Policja: Zarzuty dla oszustów ubezpieczeniowych
wtorek, 20 sierpnia 2019 08:45

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Samochodową z Poznania zatrzymali mężczyznę, którzy zgłosił fikcyjną kradzież auta. Zarzuty usłyszała także druga osoba, która pomagała w tym przestępstwie.

Add a comment

Więcej…
 
Prawo: „Uefka” z dominującym elementem inwestycyjnym jest nieważna
wtorek, 20 sierpnia 2019 08:43

Sąd Apelacyjny (SA) w Warszawie uznał w prawomocnym wyroku, że jeśli wiodącym elementem polisy na życie z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym (UFK) jest inwestycja na poziomie 99% wpłaconego kapitału, to umowa ubezpieczenia jest nieważna – informuje „Dziennik Gazeta Prawna”.

Add a comment

Więcej…
 
Prawo: Wysokość zadośćuczynienia zależna od kraju zdarzenia, a nie zamieszkania
wtorek, 20 sierpnia 2019 08:34

Sąd Najwyższy (SN) uznał, że dla wysokości zadośćuczynienia nie ma znaczenia fakt, że poszkodowany mieszka w ubogim regionie czy kraju – informuje „Rzeczpospolita”.

Add a comment

Więcej…
 
Prawo: Niełatwo o odszkodowanie za wypadek na e-hulajnodze
poniedziałek, 19 sierpnia 2019 08:30

Poszkodowani użytkownicy elektrycznych hulajnóg (e-hulajnóg) mogą starać się o odszkodowanie, ale jego uzyskanie nie jest prostą sprawą – zauważa „Rzeczpospolita”.

Add a comment

Więcej…
 
Prawo: Rząd przyjął nowelę ustawy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy
środa, 14 sierpnia 2019 08:47

13 sierpnia Rada Ministrów przyjęła projekt nowelizacji ustawy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu. W noweli założono prawidłowe dostosowanie do polskiego porządku prawnego przepisów dyrektywy Unii Europejskiej w sprawie zapobiegania wykorzystywania systemu finansowego do prania pieniędzy lub finansowania terroryzmu.

Add a comment

Więcej…
 
Prawo: Wymuszenie pierwszeństwa przyczyniło się do wypadku
wtorek, 13 sierpnia 2019 08:27

W ocenie Sądu Najwyższego (SN), gdyby kierowca nie wymusił pierwszeństwa, to nie doszłoby do wypadku, nawet jeśli drugi z jego uczestników jechał z nadmierną prędkością. Dlatego należne mu zadośćuczynienie zostało pomniejszone o stopień przyczynienia się do zdarzenia – informuje „Rzeczpospolita”.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 239

Macif Życie: Mariusz Czajka członkiem zarządu ds. ryzyka

6 sierpnia Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie Mariusza Czajki na stanowisko członka zarządu Macif Życie...


czytaj dalej

Ergo Hestia: Justyna Wajs zastąpiła Małgorzatę MakulskąMałgorzata Makulska
Justyna Wajs

Małgorzata Makulska, członek zarządu Ergo Hestii, po 27 latach zakończyła współpracę z ubezpieczycielem z powodów...


czytaj dalej

Najczęściej czytane

Swiss Re: Straty katastroficzne półrocza

Katastrofy naturalne i spowodowane przez człowieka w I poł. 2019 r. były odpowiedzialne za 44 mld dol. strat gospodarczych na świecie – wynika ze...


czytaj dalej

ECB: Zamknięcie zaatakowanej strony

Europejski Bank Centralny (ECB) zamknął 15 sierpnia jedną ze swoich stron internetowych po udanym ataku hakerskim i zainfekowaniu złośliwym...


czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: Saltus TUW sfinalizował zakup Macif Życie TUW

Dwa tygodnie po uzyskaniu zgody Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) Saltus TUW sfinalizował umowę nabycia i stał się właścicielem 100% udziałów...


czytaj dalej

Compensa: Łupem włamywaczy pada średnio 11 tys. zł

Średnia wartość mienia przywłaszczonego wskutek kradzieży z włamaniem do domów i mieszkań w pierwszej połowie obecnego roku przekracza 11 tys. zł...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Zamów newsletter
Facebook