feed-image -

Prawo


Prawo: O bezpieczeństwo na stoku trzeba dbać
poniedziałek, 20 lutego 2017 09:37

Zarządzający zjazdowymi trasami narciarskimi muszą szczególnie dbać o ich odpowiednie urządzenie i zabezpieczenie. Inaczej będą musieli płacić odszkodowania, co potwierdzają ostatnie wyroki sądów – zauważa „Rzeczpospolita”.

Add a comment

Więcej…
 
Prawo: Będzie nowa ustawa o ubezpieczeniach eksportowych
piątek, 17 lutego 2017 09:53

Aż 60 mld zł trafi na nowy model finansowania eksportu po to, by polscy przedsiębiorcy mieli dostęp do tych samych instrumentów, co ich zagraniczni konkurenci – powiedział PAP prezes Polskiego Funduszu Rozwoju (PFR) Paweł Borys. Jak wskazał, Ministerstwo Rozwoju wraz z PFR przygotowały wspólnie projekt nowej ustawy o ubezpieczeniach eksportowych, „po 22 latach funkcjonowania obecnej”. Add a comment

Więcej…
 
D.A.S.: Polisa zabezpieczy przed kosztami wypadku na śliskim chodniku
czwartek, 16 lutego 2017 09:38

Eksperci D.A.S. Towarzystwa Ubezpieczeń Ochrony Prawnej (D.A.S.) przypominają, że właściciele i zarządcy prywatnych czy firmowych posesji powinni zadbać o swój fragment chodnika. Za jego nieodśnieżenie grozi wysoki mandat, a jeśli ktoś się na nim poślizgnie i dozna urazu, także pozew o odszkodowanie.

Add a comment

Więcej…
 
Prawo: Za zły produkt będzie sroga kara
czwartek, 16 lutego 2017 09:32

Dzięki nowelizacji ustaw o nadzorze nad rynkiem finansowym oraz o działalności ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej Ministerstwo Finansów będzie miało większe możliwości zadbania o ochronę klientów rynku finansowego przed toksycznymi produktami, np. ubezpieczeniami – informuje „Dziennik Gazeta Prawna”.

Add a comment

Więcej…
 
Prawo: Zmiany w przepisach dotyczących OC ograniczyłyby podwyżki
środa, 15 lutego 2017 09:03

W opinii wyrażonej na łamach „Rzeczpospolitej” prof. dr hab. Marcin Orlicki stwierdził, że sposobem na rozwiązanie problemu wzrostu cen OC byłoby wprowadzenie kilku zmian w przepisach dotyczących tego ubezpieczenia.

Add a comment

Więcej…
 
Prawo: Za brak bezpieczeństwa i ostrzeżeń przed nim trzeba płacić
środa, 15 lutego 2017 09:03

Sąd orzekł odpowiedzialność gminy za wypadek kobiety zaistniały na lodowisku wskutek nierówno zamocowanych gumowych mat antypoślizgowych – informuje „Rzeczpospolita”.

Add a comment

Więcej…
 
UOKiK: 6 istotnych poglądów w sprawach polis z UFK AXA Życie
wtorek, 14 lutego 2017 09:52

Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) przedstawił sześć istotnych poglądów w sprawach przeciwko AXA. Dotyczą one postanowień umów polis z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym (UFK).

Istotne poglądy dotyczą postępowań, które toczą się przed Sądem Rejonowym dla Warszawy-Woli odnośnie warunków w umowach następujących „uefek”: Plan inwestycyjny Select, Plan inwestycyjny Select Prestiż ,Plan inwestycyjny Multi Prestiż 5-15. W sprawach tych klienci domagają się uznania postanowień określających tzw. wskaźniki wartości wykupu za abuzywne i w konsekwencji zwrotu zatrzymanej przez AXA Życie części kwoty z rachunku.

Add a comment

Więcej…
 
UOKiK: Kolejne istotne poglądy ws. ubezpieczenia wkładu własnego
poniedziałek, 13 lutego 2017 09:52

Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) przedstawił cztery kolejne istotne poglądy. Dotyczą one sporów między konsumentami a Millennium o postanowienia umowy kredytu hipotecznego waloryzowanego kursem franka szwajcarskiego. W postępowaniach przed warszawskimi sądami konsumenci domagają się od banku zwrotu opłat pobranych w oparciu o niedozwolone postanowienia dotyczące m.in. ubezpieczenia niskiego wkładu własnego.

Add a comment

Więcej…
 
Zadośćuczynienie także za naruszenie więzi rodzinnych
poniedziałek, 13 lutego 2017 09:48

10 lutego Sąd Najwyższy uznał, że bliscy ofiary wypadku drogowego mają prawo do zadośćuczynienia za naruszenie więzi rodzinnych, jeśli poważne obrażenia ofiary ograniczają kontakt z nią. Ten precedensowy wyrok (sygn. akt V CSK 291/16) zapewnia rodzinom poszkodowanych większe uprawnienia, co w konsekwencji może mieć wpływ na wzrost składek w OC, z których ubezpieczyciel sprawcy ma wypłacać zadośćuczynienie – informują media.

Add a comment

Więcej…
 
RPO interweniuje u prezesa KUKE
czwartek, 09 lutego 2017 09:51

Do Rzecznika Praw Obywatelskich (RPO) zwrócili się ze skargą przedstawiciele Związku Stowarzyszeń Polska Zielona Sieć i stowarzyszenia Sieć Obywatelska Watchdog Polska, którym Korporacja Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych (KUKE) odmówiła udostępnienia listy firm objętych w 2014 r. gwarantowanymi przez Skarb Państwa ubezpieczeniami eksportowymi oraz listy zawierającej wartość ubezpieczonych produktów bądź usług i informację na temat tych produktów i usług. Firma powołała się na tajemnicę ubezpieczeniową, o której mowa w art. 19 ust. 1 ustawy z dnia 22 maja 2003 r. o działalności ubezpieczeniowej. Rzecznik powziął wątpliwości co do możliwości odmawiania udostępnienia informacji publicznej przez KUKE na podstawie art. 5 ust. 1 ustawy o dostępie do informacji publicznej w zw. z art. 19 ust. 1 pierwszej z ustaw.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 165

KNF: Marcin Pachucki i Filip Świtała nowymi wiceprzewodniczącymi

Na wniosek przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) Marka Chrzanowskiego, premier Beata Szydło odwołała z dniem 15 lutego jego...


czytaj dalej

Donoria: Łukasz Moltzan nowym dyrektorem Biura Ubezpieczeń Osobowych

Łukasz Moltzan został nowym dyrektora Biura Ubezpieczeń Osobowych Donorii. Na tym stanowisku zastąpił Przemysława Gawlaka.

Menadżer jest od...


czytaj dalej

Zurich: Powrót do zysku, ale sceptycyzm zalecany

Akcje Zurich Insurance Group AG spadły na giełdzie w Zurychu po ogłoszeniu kwartalnego zysku wspartego jednorazowym przychodem, gdy jednocześnie...


czytaj dalej

Australia: Wzrost składek zdrowotnych

Rząd Australii zaakceptował 4,84% wzrost składek w prywatnych ubezpieczeniach zdrowotnych. Oznacza to, że gospodarstwa domowe będą płacić...


czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: Nowi ludzie na nowe czasy

Miniony tydzień dopisał kolejne pozycje do i tak już długiej listy planowanych zmian w otoczeniu prawnym branży ubezpieczeniowej. A co ciekawe, z...


czytaj dalej

Finanse: Darby zainwestowała w obligacje Unilink

Należąca do Franklin Templeton Investments grupa Darby Private Equity ogłosiła finalizację inwestycji funduszu Darby Converging Europe Fund III...


czytaj dalej

Sprzedaż 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Partnerzy