feed-image -

Prawo


Ustawa o roszczeniach za naruszenie prawa konkurencji weszła w życie
wtorek, 27 czerwca 2017 08:54

27 czerwca wchodzi w życie ustawa z dnia 21 kwietnia 2017 r. o roszczeniach o naprawienie szkody wyrządzonej przez naruszenie prawa konkurencji. Nowe przepisy normują zasady odpowiedzialności za szkody wyrządzone przez naruszenie prawa konkurencji oraz zasady dochodzenia roszczeń z tego tytułu w postępowaniu cywilnym.

Add a comment

Więcej…
 
Proces legislacyjny „polskiej IDD” nabiera tempa
poniedziałek, 26 czerwca 2017 08:52

Na stronach internetowych Rządowego Centrum Legislacji opublikowana została informacja o  przekazaniu do rozpatrzenia przez Stały Komitet Rady Ministrów projektu ustawy o dystrybucji ubezpieczeń wraz z projektami aktów wykonawczych.

Add a comment

Więcej…
 
Prawo: Ustawa o obligacjach z podpisem prezydenta
poniedziałek, 26 czerwca 2017 08:52

Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o obligacjach. Celem noweli jest umożliwienie zakładom ubezpieczeń i zakładom reasekuracji emisji obligacji podporządkowanych, posiadających cechy jakościowe określone w rozporządzeniu delegowanym Komisji (UE) 2015/35 z dnia 10 października 2014 r. uzupełniającym dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2009/138/WE w sprawie podejmowania i prowadzenia działalności ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej (tzw. Wypłacalność II).

Add a comment

Więcej…
 
Prawo: Uczestnicy badań klinicznych będą lepiej chronieni
czwartek, 22 czerwca 2017 08:43

Zespół do spraw opracowania rozwiązań legislacyjnych w zakresie badań klinicznych produktów leczniczych zarekomendował ministrowi zdrowia, aby w nowej ustawie o badaniach klinicznych ułatwiono m.in. udowodnienie odpowiedzialności firmy za szkody w badaniu – informuje „Rzeczpospolita”.

Add a comment

Więcej…
 
Prawo: Cesja roszczenia pozbawia zwolnienia z podatku
środa, 21 czerwca 2017 08:43

20 czerwca Naczelny Sąd Administracyjny (NSA) uznał*, że osoba sprzedająca swoje roszczenie względem ubezpieczyciela nie korzysta ze zwolnienia w podatku dochodowym – informuje „Dziennik Gazeta Prawna”.

Add a comment

Więcej…
 
„Nie” dla rozszerzenia zakresu czasowego wyrejestrowania pojazdów
środa, 21 czerwca 2017 08:35

Posłowie z sejmowej Komisji Infrastruktury odrzucili projekt noweli Prawa o ruchu drogowym rozszerzający możliwość czasowego wycofania pojazdów z ruchu na pojazdy osobowe i motocykle – informuje „Dziennik Gazeta Prawna”.

Add a comment

Więcej…
 
Oświadczenie zamiast potwierdzenia posiadania OC
poniedziałek, 19 czerwca 2017 08:40

Ministerstwo Zdrowia przekazało do konsultacji społecznych projekt nowelizacji ustawy o działalności leczniczej. Wśród proponowanych zmian znajdują się nowe regulacje dotyczące ubezpieczeń podmiotów leczniczych.

Add a comment

Więcej…
 
Prawo: Brak aktualizacji księgi wieczystej przyczynieniem się do szkody
poniedziałek, 19 czerwca 2017 08:39

Sąd Najwyższy uznał, że nieujawnienie swoich praw w księdze wieczystej może być uznane za przyczynienie się do szkody w sytuacji, gdy dojdzie do oszukańczej sprzedaży nieruchomości – informuje „Rzeczpospolita”.

Add a comment

Więcej…
 
KNF: 25 tys. zł kary dla Pocztowego TUW
środa, 14 czerwca 2017 08:45

13 czerwca podczas trzysta sześćdziesiątego posiedzenia Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) jednogłośnie nałożyła na Pocztowe TUW karę pieniężną w wysokości 25 tysięcy złotych.

Add a comment

Więcej…
 
Sejm: Nowela „obligacyjna” uchwalona
wtorek, 13 czerwca 2017 08:41

Podczas ubiegłotygodniowego, 43. posiedzenia Sejm uchwalił pięć ustaw, w tym nowelizację ustawy o obligacjach.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 175

Pocztowe TUnŻ: Wojciech Kwiatkowski za Marcina Łuczyńskiego w zarządzie

Z dniem 26 czerwca Marcin Łuczyński przestał pełnić funkcję członka zarządu Pocztowego Towarzystwa Ubezpieczeń na Życie. W związku z tym rada...


czytaj dalej

Nationale-Nederlanden: Anita Bogusz członkiem zarządu ds. ryzyka

22 czerwca, na trzysta sześćdziesiątym pierwszym posiedzeniu Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie Anity...


czytaj dalej

Atradius: Branża ICT w obliczu kolejnych wyzwań

Globalny rynek ICT będzie się rozwijać, a sprzedaż technologii, produktów i usług wzrośnie o 2,5% w 2017 r. . Mimo to w wielu krajach rozwiniętych...


czytaj dalej

AGCS: Technologia a bezpieczeństwo na morzu

Szkodowość w transporcie morskim zmalała w ciągu dekady o 50%. W 2016 r. liczba szkód była najniższa w ostatnim dziesięcioleciu. Korzystny trend...


czytaj dalej

Santander Consumer Bank: Kierowcy cenią auto assistance

Właściciele samochodów cenią wsparcie oferowane przez assistance w trudnych sytuacjach na trasie. Dla ponad trzech czwartych badanych...


czytaj dalej

Ubea.pl: Agenci filarem sprzedaży

W 2015 roku sprzedaż za pośrednictwem agentów stanowiła dwie trzecie rocznego przypisu składki brutto  sektora ubezpieczeń w Polsce – wynika z...


czytaj dalej

Sprzedaż 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Partnerzy