feed-image -

Prawo


Prawo: wydruk komputerowy potwierdzi zawarcie polisy OC
wtorek, 10 czerwca 2008 12:08
Jak informuje portal finansowy GazetaPrawna.pl, Rada Rozwoju Rynku Finansowego działająca przy Ministerstwie Finansów, kończy prace nad uporządkowaniem kwestii dokumentu potwierdzającego zawarcie umowy i ważności dokumentu wygenerowanego elektronicznie. Portal dodaje, że projektodawca uznał, iż należy zmienić a nie interpretować przepisy. Według informacji GazetaPrawna.pl, zmianie ulegnie zapis, mówiący o konieczności przedstawienia dokumentu, jako potwierdzenia umowy. Tym dokumentem, będzie wydruk komputerowy, potwierdzający umowę.

Add a comment
Więcej…
 
Rynek emerytalny: dziś rząd omówi projekt ustawy o emeryturach kapitałowych
wtorek, 10 czerwca 2008 10:28
Projekt ustawy o emeryturach kapitałowych omówi rząd podczas wtorkowego posiedzenia. Celem ustawy jest określenie zasad ubezpieczeń społecznych w II filarze oraz określenie zasad funkcjonowania podmiotów zapewniających te ubezpieczenia - czytamy w uzasadnieniu do projektu dostępnym na stronie internetowej ministerstwa pracy i polityki społecznej.

Add a comment
Więcej…
 
Prawo: projekt zmian w ustawie o działalności ubezpieczeniowej
poniedziałek, 09 czerwca 2008 12:50
Jak informuje "Gazeta Prawna", Ministerstwo Finansów opublikowało projekt zmian w ustawie o działalności ubezpieczeniowej oraz niektórych innych ustaw.

Add a comment
Więcej…
 
Prawo: czy dziś zawali się polski system emerytalny?
środa, 04 czerwca 2008 11:33
Sąd Najwyższy ma zdecydować w środę, czy 13 milionów Polaków będzie mogło zabrać miliardy złotych odłożone w otwartych funduszach emerytalnych? Od wyroku zależy przyszłość wszystkich polskich emerytów - donosi "Gazeta Wyborcza".

Add a comment
Więcej…
 
Prawo: rząd przyjął projekt noweli ustawy o ubezpieczeniach rolnych
środa, 04 czerwca 2008 10:39
Firma ubezpieczeniowa będzie mogła wypłacić rolnikowi odszkodowanie za straty poniesione w wyniku klęsk żywiołowych, jeżeli ten straci 10 proc. plonów - zakłada projekt nowelizacji ustawy o ubezpieczeniach rolnych.

Add a comment
Więcej…
 
OFE: część posłów chce zmian w ustawie o funduszach emerytalnych
czwartek, 29 maja 2008 12:49
Jak informuje „Rzeczpospolita”, do marszałka Sejmu trafiły dwa projekty zmian w ustawie o funduszach emerytalnych. Jeden autorstwa posłów Lewicy, a drugi Prawa i Sprawiedliwości (PiS).

Add a comment
Więcej…
 
Rzecznik Ubezpieczonych: Sąd Polubowny - propozycja rozwiązywania sporów ubezpieczeniowych
środa, 28 maja 2008 11:27
- Polska, jako członek Unii Europejskiej, powinna korzystać ze stosowanych i sprawdzonych w krajach europejskich polubownych metod rozstrzygania sporów dotyczących różnorodnych dziedzin rynku, w tym ubezpieczeń – mówi nowa Prezes Sądu Polubownego przy Rzeczniku Ubezpieczonych dr Małgorzata Maliszewska.

Add a comment
Więcej…
 
Prawo: możliwość wystąpienia z OFE dla pracujących w tzw. szkodliwych warunkach
wtorek, 20 maja 2008 11:29
Jak informuje „Gazeta Prawna”, osoby pracujące w tzw. szkodliwych warunkach, które zapisały się do OFE, będą mogły od stycznia korzystać z wcześniejszej emerytury na podstawie art. 184 ustawy z 17 grudnia 1998 r. o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych (Dz.U. z 2004 r. nr 39, poz. 353 z późn. zm.).

Add a comment
Więcej…
 
Prawo: nowe zasady egzaminów dla brokerów
środa, 14 maja 2008 11:12
Jak informuje „Gazeta Prawna” mają zniknąć limity dla zdających egzamin na brokera ubezpieczeniowego i reasekuracyjnego. Możliwość przystąpienia do niego uzyskają wszyscy, którzy złożą wniosek i dołączą potwierdzenie opłaty egzaminacyjnej.

Add a comment
Więcej…
 
Prawo: rząd dał zgodę na prześwietlanie kont Polaków
środa, 07 maja 2008 10:40
{mosimage}Rząd przyjął projekt nowelizacji prawa bankowego, która pozwala organom ścigania na wgląd w konta bankowe każdej osoby fizycznej prowadzącej jednoosobową działalność gospodarczą. Prokurator nie będzie musiał prosić o zgodę sądu, tak jak jest w tej chwili - pisze "Dziennik".

Bankowcy protestują, że to zamach na prywatność ich klientów. Jerzy Bańka ze Związku Banków Polskich uważa, że nowelizacja może być niezgodna z konstytucją. Dlaczego? Rząd chce, by prokurator mógł sam decydować o tym, czyje konto bankowe weźmie pod lupę. Jego właściciel nie będzie musiał mieć nawet postawionego zarzutu. Nowelizacja zdejmuje również obowiązek zaopiniowania wniosku prokuratorskiego przez sąd. A bank będzie musiał udostępnić wszystkie żądane informacje. - To poluzowanie dostępu do tajemnicy bankowej i złamanie prawa do prywatności  - oburza się ekspert ZBP.

Add a comment
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 następna > ostatnia >>

Strona 162 z 171

PZU Życie: Roman Pałac nowym prezesem zarządu

26 kwietnia rada nadzorcza PZU Życie podjęła jednogłośnie uchwałę powołującą Romana Pałaca na stanowisko prezesa zarządu spółki. Dotychczas pełnił...


czytaj dalej

Ubezpieczenia Pocztowe: Zbigniew Pusz zatwierdzony na stanowisku prezesa

25 kwietnia Komisja Nadzoru Finansowego jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie Zbigniewa Pusza na stanowisko prezesa zarządu Pocztowego...


czytaj dalej

Aviva: Udziały w joint venture w Wietnamie

Brytyjska Aviva nabyła od banku VietinBank wszystkie należące do niego 50% udziałów w firmie ubezpieczeń na życie będącej joint venture VietinBank...


czytaj dalej

Chiny: Nadzór nad kontrolą ryzyka

Chiński regulator ubezpieczeniowy zapowiedział, że usprawni nadzór nad firmami ubezpieczeniowymi, aby mieć pewność, że stosują się do wymogu...


czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: Towarzystwa oczekują znaczącego wzrostu zysku

Minimalny spadek przypisu składki, głównie dzięki wyhamowaniu spadku sprzedaży w sektorze życiowym, oraz wyraźny wzrost wyniku finansowego za...


czytaj dalej

KUKE: Porozumienie o współpracy z chińską agencją kredytów eksportowych

Korporacja Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych i China Export & Credit Insurance Corporaction (Sinosure), największa ECA (Export Credit Agency) na...


czytaj dalej

Sprzedaż 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Partnerzy