feed-image -

Prawo


PIU: zmiany w Kodeksie cywilnym na wniosek Izby
piątek, 23 stycznia 2009 10:04

Komisja Budżetu i Finansów Publicznych Senatu RP zmieniła na wniosek Polskiej Izby Ubezpieczeń brzmienie art. 829 § 2 Kodeksu Cywilnego na lepiej dostosowane do potrzeb rynku ubezpieczeniowego.

Poprawka ma istotne znaczenie dla funkcjonowania ubezpieczeń grupowych. Ogranicza obowiązek uzyskiwania zgody ubezpieczonego lub osoby uprawnionej tylko do przypadku, w którym umowa miałaby zostać zmieniona  na jego niekorzyść. Została jednomyślnie przyjęta przez Komisję i zostanie zarekomendowana na posiedzenie plenarne Senatu.

Add a comment
Więcej…
 
Prawo: nowelizacja ustawy o działalności ubezpieczeniowej uchwalona przez Sejm
piątek, 09 stycznia 2009 19:38

Sejm uchwalił w piątek nowelizację ustawy o działalności ubezpieczeniowej, która umożliwi powoływanie nowych instytucji finansowych - zakładów reasekuracyjnych.

W głosowaniu wzięło udział 423 posłów. Za uchwaleniem ustawy opowiedziało się 418 osób, przeciwko było 5 posłów. Nikt nie wstrzymał się od głosu.

Add a comment
Więcej…
 
KNF: 62 kary dla instytucji finansowych
środa, 31 grudnia 2008 10:26

W 2008 r. Komisja Nadzoru Finansowego nałożyła na podmioty rynku finansowego 62 kary o łącznej wysokości 3,78 mln zł – informuje „Parkiet”.

Add a comment
Więcej…
 
Prawo: wyłudzacze odszkodowań komunikacyjnych staną przed sądem
wtorek, 23 grudnia 2008 15:52

73 osoby (w tym trzech policjantów) oskarżone o oszustwa komunikacyjne na szkodę dziesięciu firm ubezpieczeniowych stanie przed sądem. Akt oskarżenia w tej sprawie trafił do Sądu Rejonowego w Zgierzu - poinformował we wtorek PAP rzecznik łódzkiej prokuratury Krzysztof Kopania.

Według prokuratury oskarżeni działali w latach 2001-2005 głównie na terenie Głowna i Brzezin. W tym czasie wyłudzili bądź usiłowali wyłudzić ponad 70 odszkodowań komunikacyjnych.

Add a comment
Więcej…
 
Prawo: będzie sankcja za poświadczenie nieprawdy przy zawieraniu umowy OC
środa, 17 grudnia 2008 13:34

Jak wynika z informacji uzyskanych przez „Gazetę Prawną” w Ministerstwie Finansów, w projekcie ustawy zmieniającej ustawę o ubezpieczeniach obowiązkowych powinien pojawić się zapis dotyczący skutków fałszywej deklaracji klienta.

Gazeta pisze, że z założeń projektu wynika, iż w przypadku stwierdzenia poświadczenia nieprawdy przez zawierającego umowę komunikacyjnego ubezpieczenia OC w kwestiach istotnych dla oceny ryzyka, np. co do bezszkodowej jazdy, towarzystwa uzyskają prawo żądania dopłat do składki. W ten sposób zakończyłby się proceder bezkarnego mijania się z prawdą przy zawieraniu umowy.

Add a comment
Więcej…
 
Prawo: prezydent podpisał ustawę likwidującą podatek Religi
czwartek, 11 grudnia 2008 17:05

W dniu  9 grudnia 2008 r. prezydent Lech Kaczyński podpisał nowelizację ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych oraz niektórych innych ustaw z dnia. Jest to akt prawny znoszący podatek Religi, bez wprowadzenia żadnego rozwiązania alternatywnego.

Add a comment
Więcej…
 
Prawo: kolejna interwencja Rzecznika Ubezpieczonych
czwartek, 11 grudnia 2008 13:47

Rzecznik Ubezpieczonych wystąpił do Rzecznika Praw Obywatelskich z wnioskiem o podjęcie wspólnych działań mających na celu wyeliminowanie problemu ryzyka wyczerpania się sumy gwarancyjnej przyjętej w ubezpieczeniu OC posiadaczy pojazdów mechanicznych.

Add a comment
Więcej…
 
Prawo: wciąż brak rozporządzenia w sprawie wysokości podatku Religi na 2009r.
piątek, 05 grudnia 2008 10:49

Do 30 listopada minister zdrowia powinien wydać rozporządzenie w sprawie określenia wysokości podatku Religi. Jednak, jak do tej pory, rozporządzenie nie ukazało się – informuje „Gazeta Prawna”.

Add a comment
Więcej…
 
Prawo: Senat przegłosował zniesienie podatku Religi
czwartek, 04 grudnia 2008 16:29

Senat przyjął w czwartek bez poprawek nowelizację ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych, która przewiduje likwidację podatku Religi.

Add a comment
Więcej…
 
Senat: jutro debata nad zniesieniem podatku Religi
wtorek, 02 grudnia 2008 16:25

Od debaty nad nowelizacją ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych, która przewiduje likwidację podatku Religi, rozpocznie się w środę o godz. 9. dwudniowe posiedzenie Senatu.

Add a comment
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 następna > ostatnia >>

Strona 162 z 179

Skarbiec TFI: Ewa Radkowska-Świętoń w zarządzie

Ewa Radkowska-Świętoń dołączy do zarządu Skarbiec TFI od 1 września 2017 r., a od 1 października obejmie stanowisko prezesa zarządu

Ewa...


czytaj dalej

Przemysław Bona wiceprezesem Profika Broker

Z początkiem sierpnia Przemysław Bona objął stanowisko wiceprezesa zarządu Profika Broker. Menadżer związany ostatnio z Generali Polska zajmie się...


czytaj dalej

Talanx: Zarobki wyższe niż zakładano

Grupa Talanx zwiększyła swój przychód netto za I poł. roku o 14,9%, do 463 mln euro. Wszystkie działy przyczyniły się do satysfakcjonującego...


czytaj dalej

Swiss Re: Półrocze pogodowych ekstremów

W I poł. 2017 r. globalne straty ubezpieczone wynikłe z katastrof naturalnych i spowodowanych przez człowieka wyniosły w sumie 23 mld dol.,...


czytaj dalej

Coraz więcej zgłoszeń szkód po nawałnicach

Rośnie liczba szkód zgłaszanych do ubezpieczycieli przez poszkodowanych w wyniku nawałnic, jakie w ubiegły weekend przeszły nad Polską. Z...


czytaj dalej

TU Europa i Energa-Obrót: Oferta „Energiczni fachowcy”

Grupa Europa nawiązała współpracę z jednym z liderów sprzedaży energii elektrycznej w Polsce, firmą Energa-Obrót. Efektem partnerstwa jest wspólna...


czytaj dalej

Sprzedaż 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Partnerzy