feed-image -

Prawo


Prawo: Ustawa o działalności ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej
piątek, 13 stycznia 2012 09:22

Na stronie Rządowego Centrum Legislacji jest dostępny projekt założeń do projektu ustawy o działalności ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej, który na początku tego tygodnia został przekazany został do konsultacji społecznych. Ministerstwo Finansów czeka na uwagi do 27 stycznia.

Add a comment
Więcej…
 
Prawo: KNF zaznajomiła się z informacjami n/t analiz ubezpieczeniowych
środa, 11 stycznia 2012 09:10

W dniu 10 stycznia 2012 r. odbyło się sto czterdzieste szóste posiedzenie Komisji Nadzoru Finansowego.

Add a comment

Więcej…
 
Prawo: UOKiK karze za zmowę (?) ubezpieczeniową
piątek, 06 stycznia 2012 01:53

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów nałożył ponad 56 mln zł kary na PZU SA oraz Maximus Broker za zawarcie porozumienia ograniczającego konkurencję. Niedozwolona współpraca dotyczyła ubezpieczeń grupowych dzieci i młodzieży oraz pracowników placówek oświatowych na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. PZU SA nie zgadza się z zarzutami i zapowiada odwołanie od tej decyzji.

Cała sprawa rozpoczęła się w sierpniu 2009 r. po zawiadomieniu UOKiK przez jednego dziennikarzy. Z informacji uzyskanych przez Urząd, m.in. po kontroli z przeszukaniem w siedzibach przedsiębiorców wynika, że zmowa została zawarta w lipcu 2009 r. i dotyczyła sprzedaży grupowych ubezpieczeń od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) do placówek oświatowych na terenie województwa kujawsko-pomorskiego.

Add a comment

Więcej…
 
Prawo: Brak obowiązkowego OC jest teraz dużo bardziej kosztowny
poniedziałek, 02 stycznia 2012 14:13

Od 1 stycznia wzrosły kary za jazdę samochodem bez ważnego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej. Jest to efekt wejścia w życie części zapisów ubiegłorocznej nowelizacji ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych.

Add a comment

Więcej…
 
D.A.S.: Sylwestrowe świętowanie pod ochroną
piątek, 30 grudnia 2011 14:21

Wyniki sondaży dotyczących sylwestrowych planów Polaków wskazują, że przeważać będą zabawy na prywatkach w domach lub sylwester pod chmurką. Warto zatem, aby przed pójściem na imprezę plenerową zadbać o odpowiednią ochronę i wykupić polisę, która zabezpieczy nasze interesy w przypadku konieczności dochodzenia roszczeń od organizatorów. – radzą eksperci D.A.S. Towarzystwa Ubezpieczeń Ochrony Prawnej.

Add a comment

Więcej…
 
Prawo: Ugoda ws. zadośćuczynienia za śmierć w Iraku
czwartek, 22 grudnia 2011 02:00

21 grudnia przed Sądem Rejonowym Warszawa-Śródmieście zawarto pierwszą ugody w sprawie wypłaty zadośćuczynienia rodzinie za śmierć żołnierzy poległych w Iraku. Tego samego dnia sąd miał rozpatrzyć łącznie sprawy 10 osób, bliskich żołnierzy poległych na misjach w Iraku i Afganistanie, którzy domagają się od Ministerstwa Obrony Narodowej wypłaty zadośćuczynienia.

Add a comment

Więcej…
 
MARSHAL: Proces o zadośćuczynienie od producenta KRET a
czwartek, 22 grudnia 2011 02:00

22 grudnia 2011 r. przed Sądem Okręgowym w Szczecinie rozpoczyna się proces przeciwko producentowi środka chemicznego KRET o zapłatę zadośćuczynienia w związku z poparzeniem jakiemu uległo dziecko w jednym z marketów spożywczych w Stargardzie Szczecińskim.

Zdarzenie miało miejsce w kwietniu 2010 roku. Trzyletni wówczas Adrian był z rodzicami na zakupach, dziecko bez najmniejszego problemu otworzyło „bezpieczną” zakrętkę produktu KRET i zjadło żrące granulki. W wyniku tego zdarzenia, dziecko odniosło bardzo poważne obrażenia wewnętrzne przełyku, języka i wargi. Konieczna była rekonstrukcja niektórych narządów, do dnia dzisiejszego dziecko wymaga leczenia i rehabilitacji.

Stronę poszkodowaną reprezentuje firma odszkodowawcza MARSHAL.
(AM, źródło: MARSHAL)

Add a comment
 
Prawo: Kancelaria Linklaters doradzała przy przejęciu Europy
wtorek, 20 grudnia 2011 02:00

Prawnicy z warszawskiego biura Linklaters doradzali grupie Talanx oraz ich japońskiemu partnerowi Meiji Yasuda Ubezpieczenia na Życie przy transakcji nabycia Grupy Europa od Getin Holding.

Add a comment

Więcej…
 
Prawo: PZM TU ukarane przez UOKiK
środa, 14 grudnia 2011 02:00

Urząd Ochrony Konkurencji i konsumentów ukarał kolejne towarzystwo ubezpieczeń. Był to efekt zakwestionowania przez instytucję zapisów w OWU AC należącego do Vienna Insurance Group Polskiego Związku Motorowego Towarzystwa Ubezpieczeń (PZM TU)

Add a comment

Więcej…
 
Prawo: Rozporządzenie ws. obowiązków informacyjnych OFE
czwartek, 27 października 2011 10:29

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej opublikowało projekt rozporządzenia Rady Ministrów, uzupełniającego i zmieniającego wcześniejsze regulacje dotyczące obowiązków informacyjnych funduszy emerytalnych.

Add a comment
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 następna > ostatnia >>

Strona 162 z 200

Pocztowe TUW: Stanisław Sokołowski nowym wiceprezesem

Z dniem 29 marca Stanisław Sokołowski został powołany na wiceprezesa zarządu Pocztowego Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych. Na tym stanowisku...


czytaj dalej

MetLife: Mirosław Kisyk za Łukasza Kalinowskiego na stanowisku prezesa

27 marca MetLife TUnŻiR poinformował, że Łukasz Kalinowski złożył rezygnację z pełnienia funkcji prezesa zarządu spółki i jednocześnie zakończył...


czytaj dalej

Najczęściej czytane

Allianz: Współdzielenie samochodu ubezpieczone

Allianz zawiązał partnerstwo z brytyjską platformą współdzielenia pojazdów Drivy, aby zapewnić ubezpieczenia jej użytkownikom. Jest to część...


czytaj dalej

Włochy: Octo Telematics sięgnęło po rozwiązania SAS

Włoska firma Octo Telematics przy wsparciu narzędzi analitycznych SAS stworzyła największą bazę danych zawierającą opisy zachowań kierowców.   

W...


czytaj dalej

Senat: Dyskusja o regulacji branży odszkodowawczej

19 kwietnia odbyło się seminaryjne posiedzenie senackiej Komisji Budżetu i Finansów Publicznych. Podczas spotkania organizowanego wspólnie z...


czytaj dalej

Dochodzenie roszczeń za szkody osobowe – problemy i ułatwienia

19 kwietnia miała miejsce konferencja zatytułowana „Rekompensata za utratę zdrowia i życia – praktyczne aspekty dochodzenia roszczeń”. Była to...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Kursy on-line
Zamów newsletter
Facebook