feed-image -

Prawo


KNF: konieczne uregulowanie rynku "struktur"
piątek, 19 września 2008 13:40

Jak informuje „Parkiet” po analizie rynku produktów strukturyzowanych przeprowadzona Komisja Nadzoru Finansowego wykazała kilka obszarów, które mogą stanowić zagrożenie dla nieprofesjonalnych uczestników rynku i mogą wymagać zmian prawa.

Add a comment
Więcej…
 
Prawo: ułatwienia w OC kierowców
piątek, 19 września 2008 10:30

Według ustaleń ekspertów przy Ministerstwie Finansów i Urzędzie Ochrony Konkurencji i Konsumentów, zniesione zostaną przepisy o automatycznym przedłużeniu wygasającej polisy OC komunikacyjnej na kolejne dwanaście miesięcy – informuje „Gazeta Wyborcza”. Według „GW” eksperci chcą, by zmiany w przepisach weszły w życie jeszcze w tym roku.

Add a comment
Więcej…
 
Prawo: kierowcy będą odpowiedzialni za leczenie poszkodowanych
środa, 17 września 2008 10:35

Narodowy Fundusz Zdrowia będzie mógł dochodzić od sprawców wypadków drogowych lub ich ubezpieczycieli zwrotu kosztów leczenia poszkodowanych - to główne założenie projektu noweli ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych. Ministerstwo zdrowia poinformowało we wtorek, że został on już przekazany Komitetowi Rady Ministrów.

Add a comment
Więcej…
 
PIU: zbyt wczesna propozycja "Przyjaznego Państwa"
wtorek, 16 września 2008 16:06

Zdaniem Polskiej Izby Ubezpieczeń, propozycja Komisji Nadzwyczajnej „Przyjazne Państwo” zakładająca zaprzestanie odholowywania pojazdów nieubezpieczonych jest rozwiązaniem krzywdzącym dla dużej grupy odpowiedzialnych kierowców.

Add a comment
Więcej…
 
Prawo: MZ przygotowało nowy projekt ustawy o dodatkowych ubezpieczeniach zdrowotnych
piątek, 12 września 2008 10:17

Jak poinformowała w czwartek szefowa resortu Ewa Kopacz, ministerstwo zdrowia przygotowało nowy projekt ustawy o dodatkowych dobrowolnych ubezpieczeniach zdrowotnych.

Add a comment
Więcej…
 
Prawo: PIU i MSWiA wspólnie opracują system ubezpieczeń na wypadek klęsk żywiołowych
czwartek, 11 września 2008 13:54

W środę, 10 września br. w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji odbyło się specjalne spotkanie, którego przedmiotem była debata na temat stworzenia kompleksowego systemu ubezpieczeń na wypadek klęsk żywiołowych. W naradzie udział wzięli m.in.: wicepremier, minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Grzegorz Schetyna, sekretarz stanu w MSWiA Tomasz Siemoniak, członkowie zarządu  Polskiej Izby Ubezpieczeń Jan Grzegorz Prądzyński i Andrzej Maciążek oraz  przedstawiciele  Biura do Spraw Usuwania Skutków Klęsk Żywiołowych MSWiA.

Add a comment
Więcej…
 
Prawo: Rzecznik Ubezpieczonych chce uregulowania zasad pomocy ofiarom klęsk żywiołowych
czwartek, 11 września 2008 10:21

Skutki katastrof naturalnych, jakie dotknęły Polskę na przestrzeni ostatnich lat skłoniły Rzecznika Ubezpieczonych do podzielenia się z Ministerstwem Finansów uwagami na temat racjonalnych sposobów finansowania skutków szkód wyrządzonych przez żywioły. Pełna treść wystąpienia Rzecznika znajdzie się w 39 numerze „Gazety Ubezpieczeniowej” z datą wydawniczą 23 września.

Rzecznik skrytykował obecnie funkcjonujące rozwiązania jako jego zdaniem „przypadkowy, a zarazem incydentalny zbiór inicjatywy publicznej i prywatnej (…) rozwiązania publiczne mają w dużej mierze charakter doraźny, np. korzystanie z rezerwy budżetowej oraz środków będących w dyspozycji samorządów terytorialnych.

Add a comment
Więcej…
 
Rzecznik Ubezpieczonych: raport o nieprawidłowościach w OWU ubezpieczeń majątkowych
poniedziałek, 01 września 2008 16:23
W rok po wejściu w życie nowelizacji kodeksu cywilnego poświęconej umowie ubezpieczenia Rzecznik Ubezpieczonych opublikował raport o nieprawidłowościach w ogólnych warunkach ubezpieczenia w zakresie ubezpieczeń majątkowych. Szczegóły dotyczące raportu znajdą się w „Gazecie Ubezpieczeniowej” nr 38 z datą wydawniczą 16 września. Biuro Rzecznika poinformowało również o trwających pracach nad podobnym raportem w zakresie działu I ubezpieczeń. Add a comment
Więcej…
 
Prawo: Rzecznik Ubezpieczonych chce uznania domowych wydruków potwierdzeń zawarcia OC
środa, 27 sierpnia 2008 10:45

Jak informuje „Wall Street Journal Polska”, Rzecznik Ubezpieczonych wziął stronę kierowców ubezpieczonych w towarzystwach direct i zaproponował Ministerstwu Finansów, aby w polskim prawie zmienić zapis dotyczący elektronicznego potwierdzenia posiadania polisy OC.

Add a comment
Więcej…
 
Prawo: rząd przyjął projekt ustawy o funduszach DEK
środa, 27 sierpnia 2008 10:41

Rząd przyjął we wtorek projekt ustawy o utworzeniu funduszy dożywotnich emerytur kapitałowych (tzw. funduszy DEK), zarządzanych przez zakłady emerytalne, które będą uprawnione do wypłaty dożywotnich emerytur ze środków zgromadzonych w otwartych funduszach emerytalnych (OFE), podało w komunikacie Centrum Informacyjne Rządu (CIR). Po raz pierwszy emerytury te mają być wypłacane w 2014 r.

Add a comment
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 następna > ostatnia >>

Strona 162 z 174

Nationale-Nederlanden: Anita Bogusz członkiem zarządu ds. ryzyka

22 czerwca, na trzysta sześćdziesiątym pierwszym posiedzeniu Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie Anity...


czytaj dalej

PZU Życie: Małgorzata Sadurska w zarządzie spółki

Małgorzata Sadurska została nowym członkiem zarządu PZU Życie – wynika z informacji znajdujących się na stronie internetowej ubezpieczyciela.

...


czytaj dalej

SCOR: Rynek reasekuracji medycznej w USA

SCOR Global Life, spółka zależna francuskiego reasekuratora SCOR, specjalizująca się w międzynarodowych ubezpieczeniach na życie i zdrowotnych,...


czytaj dalej

Aviva: Cyberprodukt dla małego biznesu

Brytyjski ubezpieczyciel Aviva w ramach rozbudowywania działu ubezpieczeń specjalistycznych planuje wprowadzenie w br. nowego produktu dla małych...


czytaj dalej

Concordia Ubezpieczenia: 20 lat minęło

17 czerwca w Sali Ziemi na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbyła się Gala Jubileuszowa Concordii Ubezpieczenia – kulminacyjny punkt...


czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: Allianz będzie szturmować pierwsza trójkę

Polski rynek ma duże znaczenie dla Allianz. Dlatego ubezpieczyciel zamierza wzmocnić swoją pozycję w naszym kraju. Droga do tego celu będzie...


czytaj dalej

Sprzedaż



 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Partnerzy