feed-image -

Prawo


Prawo: projekt ubezpieczeniowy MZ skrytykowany przez instytucje państwowe
piątek, 10 czerwca 2011 10:37

Opracowany przez resort zdrowia projekt ustawy o dodatkowych ubezpieczeniach zdrowotnych został dogłębnie skrytykowany przez ministerstwa: finansów i pracy,  Rządowe Centrum Legislacji oraz NFZ – dowiedział się „Dziennik Gazeta Prawna”.

Add a comment
Więcej…
 
Prawo: rozpoczęły się prace nad nową ustawą dotyczącą bezpieczeństwa i efektywności OFE
środa, 18 maja 2011 10:24

Minister Michał Boni rozpoczął prace nad ustawą mającą poprawić efektywność i bezpieczeństwo emerytalnych oszczędności w OFE - pisze „Dziennik Gazeta Prawna”.

Add a comment
Więcej…
 
Prawo: finansowa odpowiedzialność urzędników przysporzy klientów ubezpieczycielom?
wtorek, 17 maja 2011 10:30

Dziś wchodzi w życie ustawa o odpowiedzialności majątkowej funkcjonariuszy publicznych za rażące naruszenie prawa. Nowe regulacje mogą spowodować wzrost zainteresowania ubezpieczeniami chroniącymi przed tego typu ryzykiem.

Add a comment
Więcej…
 
Prawo: coraz bliżej przyjęcia ustawy o prawach pacjenta
poniedziałek, 16 maja 2011 10:23

29 kwietnia zakończył się parlamentarny etap ścieżki legislacyjnej nowelizacji ustawy o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta oraz ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych. Ustawa wprowadza możliwość dochodzenia roszczeń za skutki niepożądanych zdarzeń medycznych na drodze administracyjnej.

Add a comment
Więcej…
 
Prawo: przygotowano założenia do ustawy o odwróconej hipotece
czwartek, 05 maja 2011 10:19

Resort finansów zakończył prace nad założeniami do projektu ustawy o odwróconym kredycie hipotecznym - informuje „Dziennik Gazeta Prawna”. Zdaniem gazety, rozstrzygnięcia będą korzystniejsze dla seniorów niż stosowane obecnie.

Add a comment
Więcej…
 
Prawo: nowa koncepcja MSWiA dotycząca OC pojazdów
poniedziałek, 02 maja 2011 10:40

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji szykuje rewolucję na rynku polis OC komunikacyjnego - pisze „Rzeczpospolita”.

Add a comment
Więcej…
 
Prawo: NIK krytykuje system ochrony interesów ubezpieczonych
piątek, 29 kwietnia 2011 10:18

Najwyższa Izba Kontroli skrytykowała w raporcie system ochrony interesów ubezpieczonych. – informuje „Rzeczpospolita”.

Add a comment
Więcej…
 
EuCO: spotkanie poświęcone istotnej uchwale SN
czwartek, 28 kwietnia 2011 10:25

Na mocy uchwały Sądu Najwyższego osoby, które straciły w wypadku osoby najbliższe mogą starać się o zadośćuczynienie, nawet jeżeli do zdarzenia doszło 20 lat temu. Wcześniej obowiązywał przepis, który dawał prawo do zadośćuczynienia, jeżeli do zdarzenia doszło po 3 sierpnia 2008 roku. Uchwała SN została podjęta w wyniku sprawy prowadzonej przez Europejskie Centrum Odszkodowań.

Add a comment
Więcej…
 
Rzecznik Ubezpieczonych: będzie interwencja w sprawie niepotrzebnych polis bankowych
środa, 20 kwietnia 2011 10:46

Banki naciągają kredytobiorców na zbędne i niedające realnej ochrony polisy - cytuje Rzecznika Ubezpieczonych „Rzeczpospolita”. Rzecznik Halina Olendzka ma zastrzeżenia do, nierzadko obowiązkowego, ubezpieczania osób zaciągających kredyty.

Add a comment
Więcej…
 
Prawo: obowiązek legitymowania się polisą OC zostanie zniesiony
poniedziałek, 18 kwietnia 2011 10:26

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji opublikowało na swoich stronach internetowych projekt ustawy o centralnej ewidencji pojazdów oraz centralnej ewidencji kierowców. Nowe przepisy przewidują m.in. rezygnację z obowiązku legitymowania się polisą odpowiedzialności cywilnej podczas kontroli drogowej.

Autorzy projektu tłumaczą, że „zniesienie obowiązku legitymowania się (…) polisą OC podczas kontroli drogowej jest konsekwencją systemowego założenia o referencyjności CEP i CEK”. W ocenie projektodawcy zaproponowane rozwiązania przyczynią się po pierwsze do likwidacji przestępstw przeciwko wiarygodności umowy ubezpieczenia. Po drugie zaś – pozwolą na uniknięcie konsekwencji tym prowadzącym pojazdy, którzy podczas kontroli drogowej z przyczyn niezależnych od siebie nie są w stanie wylegitymować się polisą odpowiedzialności cywilnej .

Add a comment
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 następna > ostatnia >>

Strona 162 z 195

Votum: Agnieszka Czaplińska nowym wiceprezesem zarządu

9 lutego Elżbieta Kupiec złożyła rezygnację z funkcji członka zarządu Votum, ze skutkiem na ten sam dzień. Przyczyny rezygnacji nie są znane. Rada...


czytaj dalej

Aegon TUnŻ: Andrzej Szufa członkiem zarządu ds. ryzyka

Akcjonariusz Aegon TUnŻ powołał Andrzeja Szufę do pełnienia funkcji członka zarządu spółki odpowiedzialnego za zarządzanie ryzykiem.

Andrzej Szufa...


czytaj dalej

Indonezja: Bank sprzedaje ubezpieczyciela

PT Bank Danamon, piąty największy pod względem wartości rynkowej bank kredytowy w Indonezji, rozważa sprzedaż udziałów w swojej ubezpieczeniowej...


czytaj dalej

Zurich: Cięcie kosztów przynosi efekty

Grupa Zurich Insurance przeszła przez rok rekordowy dla branży pod względem roszczeń z tytułu katastrof naturalnych, podnosząc dywidendę po raz...


czytaj dalej

KUKE: Rok rekordowej sprzedaży

2017 był rekordowym rokiem dla Korporacji Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych (KUKE) pod względem przypisu składki. Spółka zebrała w sumie 192...


czytaj dalej

SBUiR: Spotkanie BIPAR w Madrycie

W dniach 1-2 lutego odbyło się okresowe spotkanie (midterm meeting) BIPAR w Madrycie. W obradach uczestniczyła radca prawny dr Katarzyna...


czytaj dalej

Sprzedaż 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Partnerzy