feed-image -

Prawo


Prawo: o ubezpieczeniach obowiązkowych w Poznaniu
środa, 21 października 2009 10:33

Dziś odbędzie się zorganizowane przez Katedrę Prawa Cywilnego, Handlowego i Ubezpieczeniowego Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu seminarium naukowe poświęcone zagadnieniom dotyczącym ubezpieczeń obowiązkowych. Wydarzenie to nosi tytuł „Kierunki reformy prawa ubezpieczeń w zakresie ubezpieczeń obowiązkowych”.

Seminarium jest pierwszym z cyklu spotkań poświęconych ewentualnej reformie prawa ubezpieczeń gospodarczych. Jednym z jego założeń jest odpowiedź na pytanie o celowość wprowadzenia do polskiego porządku prawnego „Kodeksu ubezpieczeń”. Przedmiotem seminarium będzie próba oceny obowiązującej regulacji poświęconej ubezpieczeniom obowiązkowym. Swój udział w wydarzeniu zapowiedzieli wiodący znawcy problematyki prawa ubezpieczeń gospodarczych.

Add a comment
Więcej…
 
Prawo: urzędnicy skarbówki domagają się OC
środa, 14 października 2009 15:53

Projekt ustawy o odpowiedzialności materialnej urzędników za bezprawne decyzje, wystraszył i zmobilizował skarbowców, pisze „Puls Biznesu”. Domagają się oni od swego szefa - Jacka Rostowskiego - objęcia pracowników polisą OC, opłacaną z funduszy resortu finansów.

Add a comment
Więcej…
 
Prawo: Straż Pożarna nie będzie współfinansowana przez ubezpieczycieli
czwartek, 08 października 2009 16:09

Na posiedzeniu Grupy Roboczej ds. przeglądu prawa ubezpieczeń gospodarczych Rady Rozwoju Rynku Finansowego przy Ministerstwie Finansów krytycznie oceniono postulat zawarty w interpelacji poseł Bożeny Szydłowskiej, dotyczący częściowego finansowania jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Państwowej Straży Pożarnej przez zakłady ubezpieczeń.

Add a comment
Więcej…
 
KNF: zalecenia dotyczące nieprawidłowego postępowania ubezpieczycieli
czwartek, 08 października 2009 10:11

Komisja Nadzoru Finansowego skierowała do zakładów ubezpieczeń zalecenia dotyczące nieuzasadnionego żądania przez ubezpieczycieli legitymowania się przez ubezpieczonych dokumentem potwierdzającym zawarcie umowy ubezpieczenia w celu spełnienia należnego świadczenia lub wypłaty odszkodowania.

Add a comment
Więcej…
 
Prawo: ruszyły prace nad regulacjami dla kancelarii odszkodowawczych
czwartek, 01 października 2009 10:37

Grupa ds. przeglądu prawa ubezpieczeń gospodarczych przy Radzie Rozwoju Rynku Finansowego rozpoczęła prace nad stworzeniem przepisów prawnych regulujących działalność kancelarii odszkodowawczych. W pracach grupy uczestniczy Polska Izba Ubezpieczeń. Samorząd ubezpieczycieli od dawna stoi na stanowisku, że choć sama działalność kancelarii mieści się w granicach prawa, musi zostać prawnie uregulowana, przede wszystkim w trosce o osoby poszkodowane w wypadkach.

Niemal wszyscy uczestnicy spotkania (Ministerstwo Finansów, UFG, PIU, Rzecznik Ubezpieczonych), a także przedstawiciele kancelarii, zgodzili się, że działalność kancelarii musi zostać uregulowana. Ważne jest także, by taka regulacja dokonana została na gruncie przepisów dotyczących rynku ubezpieczeniowego.

Add a comment
Więcej…
 
Prawo: umorzone postępowanie przeciwko byłemu prezesowi PZU
poniedziałek, 28 września 2009 10:39

„Rzeczpospolita" pisze, że prokuratura umorzyła postępowanie przeciwko Cezaremu Stypułkowskiemu, byłemu prezesowi PZU.

- Decyzja ta jest prawomocna - powiedział gazecie Radosław Skiba z Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Add a comment
Więcej…
 
Prawo: powołanie podkomisji sejmowej do rozpatrzenia projektu Komitetu RAZEM
piątek, 25 września 2009 10:49

Osoby, które zdecydują się oszczędzać na emeryturę poza ZUS i Otwartym Funduszem Emerytalnym, będą mogły korzystać z ulgi w podatku dochodowym. Może ona wynieść do 12 tys. zł rocznie. Takie rozwiązanie przewiduje obywatelski projekt nowelizacji ustawy o PIT.

Projektem autorstwa społecznego Komitetu RAZEM zajmowały się w czwartek połączone sejmowe Komisje Finansów Publicznych oraz Polityki Społecznej i Rodziny. Powołały specjalną podkomisję, której przewodniczącym został poseł PO Janusz Cichoń.

Add a comment
Więcej…
 
Prawo: resort finansów przeciwny projektowi Rzecznika Ubezpieczonych dotyczącemu rzeczoznawców
czwartek, 24 września 2009 10:27

Grupa robocza ds. przeglądu prawa ubezpieczeń gospodarczych w ramach Rady Rozwoju Rynku Finansowego przy Ministerstwie Finansów skrytykowała projekt Rzecznika Ubezpieczonych, zmierzający do modyfikacji roli rzeczoznawców samochodowych. Spotkanie w tej sprawie odbyło się 22 września 2009 r.

Add a comment
Więcej…
 
Sejm: powstanie podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia projektu RAZEM
czwartek, 17 września 2009 12:57

24 września 2009 r. w sali 118 w gmachu Sejmu RP w Warszawie, przy ul. Wiejskiej 4/6/8 o godz. 12.30 rozpocznie się wspólne posiedzenie Komisji: Finansów Publicznych oraz Polityki Społecznej i Rodziny.

Add a comment
Więcej…
 
KNF: nowy statut Urzędu
wtorek, 15 września 2009 22:59

Po publikacji w Monitorze Polskim zarządzenia Prezesa Rady Ministrów zmieniającego statut Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego (UKNF), z połączenia pionu nadzoru emerytalnego i pionu nadzoru ubezpieczeniowego, powstanie pion nadzoru ubezpieczeniowo-emerytalnego.

Add a comment
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 następna > ostatnia >>

Strona 162 z 185

GrECo JLT Services: Marek Mozer dyrektorem operacyjnym

Od września Marek Mozer pełni funkcję dyrektora operacyjnego GrECo JLT Services. Do jego kompetencji należy nadzór nad obszarem współpracy z...


czytaj dalej

Euler Hermes: Krzysztof Rzepka szefem działów odszkodowań i windykacji

Krzysztof Rzepka został powołany na dyrektora zarządzającego Biurem Windykacji i Likwidacji Szkód Euler Hermes. Na tym stanowisku będzie...


czytaj dalej

S&P: Perspektywa dla Lloyd’s negatywna

Agencja S&P Global Ratings zrewidowała perspektywę dla Lloyd’s ze stabilnej na negatywną. Jednocześnie potwierdziła przyznane rynkowi Lloyd’s...


czytaj dalej

Munich Re: Giuseppina Albo odchodzi do Hamilton Insurance

Munich Re poinformował, że z końcem roku Giuseppina Albo opuści zarząd reasekuratora, aby z początkiem  2018 r. objąć stanowisko prezesa Hamilton...


czytaj dalej

Colonnade: Pierwszy kwartał działalności w Polsce

Polski oddział Colonnade Insurance dokonał podsumowania pierwszych trzech miesięcy funkcjonowania pod nową marką.

1 lipca Colonnade rozpoczął...


czytaj dalej

Gothaer TU: Ubezpieczenie i odpowiedzialność za uszkodzenia nagrobka

W związku ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych eksperci podpowiadają, jak ubezpieczyć nagrobek, oraz tłumaczą, kiedy za szkody odpowiada...


czytaj dalej

Sprzedaż 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Partnerzy