feed-image -

Reklama

Prawo


Prawo: PIU o projektach rozporządzeń resortu finansów
piątek, 22 października 2010 10:35

Ministerstwo Finansów opublikowało dwa projekty rozporządzeń. Pierwsze z nich dotyczy minimalnej wysokości sumy gwarancji bankowej lub ubezpieczeniowej wymaganej w związku z działalnością wykonywaną przez organizatorów turystyki i pośredników turystycznych (zobacz: projekt rozporządzenia). Drugie zaś obowiązkowego ubezpieczenia na rzecz klientów w związku z działalnością wykonywaną przez organizatorów turystyki i pośredników turystycznych.

Add a comment
Więcej…
 
Prawo: nowe regulacje wymuszą wzrost cen polis OC dla szpitali
poniedziałek, 18 października 2010 10:44

Nowelizacja ustawy o prawach pacjenta może sprawić spory kłopot szpitalom. Wiążą się one z prawdopodobnym wzrostem stawek za ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej. – pisze „Dziennik Gazeta Prawna”.

Add a comment
Więcej…
 
Prawo: od dziś obowiązują nowe przepisy w sprawie ubezpieczenia biur podróży
piątek, 17 września 2010 10:26

„Rzeczpospolita” pisze, że wyjeżdżający za granicę mają od dziś lepszą ochronę prawną. Zaczynają obowiązywać bowiem nowe przepisy w sprawie ubezpieczenia biur podróży. Dzięki nim wzrosnąć mają odszkodowania wypłacane po bankructwie firmy.

Add a comment
Więcej…
 
PIU: zadośćuczynienie przedmiotem analizy IWS
piątek, 10 września 2010 11:04

Podczas spotkania ministra sprawiedliwości Krzysztofa Kwiatkowskiego, z Janem Grzegorzem Prądzyńskim, prezesem, zarządu Polskiej Izby Ubezpieczeń przedyskutowano kwestie związane z nową instytucją w polskim prawie – zadośćuczynieniem za śmierć osoby bliskiej. – poinformowała PIU.

Add a comment
Więcej…
 
MZ: skróci się czas oczekiwania na odszkodowania dla ofiar błędów medycznych
wtorek, 07 września 2010 13:47

Pacjenci-ofiary błędów medycznych będą krócej czekać na odszkodowania, jeśli zrezygnują z dochodzenia swoich praw w sądach - takie rozwiązania zakłada przekazany do konsultacji zewnętrznych projekt zmian ustawy o prawach pacjenta.

Add a comment
Więcej…
 
UKNF: powstaną jednolite zasady reklamacji na rynku finansowym
wtorek, 07 września 2010 10:32

Urząd Komisji Nadzoru Finansowego poinformował o zamiarach ujednolicenia zasad składania reklamacji przez klientów firm z rynku finansowego. Często czują się oni lekceważeni przez instytucje, do których mają zastrzeżenia. UNKF podał również, że gotowe propozycje rozwiązań powinny być gotowe w ciągu kilku miesięcy.

- Klienci często skarżą się na sposób rozpatrywania ich reklamacji przez instytucje, z którymi podpisują umowy. W sytuacji, gdy mają zastrzeżenia do ich usług, czują się przez nie lekceważeni - powiedział w poniedziałek PAP naczelnik Wydziału Praktyk Rynkowych w Departamencie Ochrony Klientów Urzędzie Komisji Nadzoru Finansowego Piotr Nowak. - Procedury reklamacyjne są niejednolite. W większości przypadków klientów nie informuje się o możliwości złożenia skargi do instytucji finansowej - wyjaśnił.

Add a comment
Więcej…
 
Nowelizacja ustawy o ubezpieczeniach upraw i zwierząt gospodarskich wejdzie w życie najwcześniej w 2
piątek, 03 września 2010 10:37

Ministerstwo rolnictwa przygotowuje założenia do nowelizacji ustawy o ubezpieczeniach upraw rolnych i zwierząt gospodarskich, jednak nowe rozwiązania nie wejdą w życie wcześniej niż w 2012 roku - poinformował PAP minister rolnictwa Marek Sawicki.

Add a comment
Więcej…
 
Prawo: RPO chce pomóc klientom instytucji finansowych
poniedziałek, 23 sierpnia 2010 10:39

Rzecznik praw obywatelskich (RPO) chce zapewnić bezpłatną pomoc prawną dla osób, które wpadły w pułapkę kredytową lub mają problemy z ubezpieczycielem. – informuje „Dziennik Gazeta Prawna”.

Add a comment
Więcej…
 
Prawo: poprawki PIU do nowelizacji ustawy o VAT
czwartek, 12 sierpnia 2010 18:05

4 i 5 sierpnia na posiedzeniu Komisji Finansów Publicznych Sejmu RP odbyło się rozpatrzenie rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług (druk sejmowy nr 3205). Na 71 posiedzeniu Sejmu w dniu 23 lipca br. odbyło się pierwsze czytanie projektu ustawy, który skutkowałby drastyczną zmianą zakresu zwolnienia od podatku VAT usług świadczonych przez zakłady ubezpieczeniowe oraz usług świadczonych na ich rzecz.

Add a comment
Więcej…
 
PIU: wyrok ETS dot. ubezpieczeń grupowych dotyczy jedynie Niemiec
piątek, 30 lipca 2010 11:21

Grupowe umowy ubezpieczenia na życie w Polsce nie zostaną unieważnione, a klienci, którzy korzystają z tego rodzaju ochrony nie mają żadnych powodów do obaw. – twierdzi Polska Izba Ubezpieczeń. Samorząd ubezpieczycieli odniósł się do doniesień medialnych poświęconych wyrokowi Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości (ETS) z 15 lipca przeciwko Niemcom. Sprawa dotyczyła kwestii wyboru dostawcy ochrony ubezpieczeniowej (np. w grupowych ubezpieczeniach na życie) dla pracowników sektora publicznego. W wydanym komunikacie PIU oświadczyła, że „wyrok wydany przez ETS dotyczy wyłącznie Niemiec i wyłącznie kwestii niemieckich pracowniczych programów emerytalnych. Nie ma nic wspólnego w polskimi umowami grupowego ubezpieczenia na życie.”

Wyrok w postępowaniu o stwierdzenie uchybienia zobowiązaniom państwa członkowskiego wiąże jedynie to państwo, przeciwko któremu zapadł. W tym wypadku dotyczy więc wyłącznie Niemiec – powiedział Jan Grzegorz Prądzyński, prezes zarządu Izby.

Add a comment
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 następna > ostatnia >>

Strona 187 z 215

Z PZU do zarządu Alior Banku

17 października Katarzyna Sułkowska złożyła rezygnację z funkcji prezesa zarządu Alior Banku. Rada nadzorcza spółki przyjęła rezygnację i z tym...


czytaj dalej

MAK Ubezpieczenia: Robert Grabowski nowym członkiem zarządu

Robert Grabowski, dotychczasowy dyrektor Biura Ubezpieczeń na Życie i Osobowych MAK Ubezpieczenia, został członkiem zarządu firmy brokerskiej....


czytaj dalej

Unia Berneńska: Beatriz Reguero nową przewodniczącą

17 października w Paryżu odbyło się doroczne walne zgromadzenie Unii Berneńskiej. Gospodarzem spotkania, które zgromadziło ponad 300 dyrektorów...


czytaj dalej

Aon: Wrześniowe katastrofy najkosztowniejsze

Szkody spowodowane przez huragany, powodzie i trzęsienia ziemi sprawiły, że wrzesień był pod względem katastrof naturalnych najkosztowniejszym jak...


czytaj dalej

PIU: Wynik bancassurance najsłabszy od lat

17 października podczas pierwszego dnia X Kongresu Bancassurance Polska Izba Ubezpieczeń (PIU) zaprezentowała podsumowanie wyników bankowego...


czytaj dalej

Consultia: Korekta rocznej prognozy

Przez 9 miesięcy tego roku Consultia zebrała 155,1 mln zł, o 15,1% więcej niż w analogicznym okresie 2017 r. (134,8 mln zł). Przychody...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Kursy on-line
Zamów newsletter
Facebook