feed-image -

Prawo


Sejm: dziś nie będzie rozpatrzenia projektu ustawy o przyznaniu emerytur dla 60-latków
środa, 09 stycznia 2008 10:58
Posłowie na rozpoczynającym się dzisiaj posiedzeniu Sejmu nie rozpatrzą poselskiego projektu ustawy dającej podstawę do przyznawania przez ZUS emerytury 60-letnim mężczyznom.

Add a comment
Więcej…
 
Prawo: rozporządzenie dotyczące szczególnych zasad rachunkowości zakładów ubezpieczeń
środa, 02 stycznia 2008 10:40
Minister finansów wydał nowe rozporządzenie, w którym określono szczególne zasady rachunkowości zakładów ubezpieczeniowych.

Add a comment
Więcej…
 
MPiPS: projekt nowelizacji ustaw o emeryturach i rentach z FUS oraz o systemie ubezpieczeń społeczny
poniedziałek, 17 grudnia 2007 17:08
{mosimage}Szacunkowy wzrost wydatków FUS w 2008 r., wynikający z możliwości przechodzenia na wcześniejszą emeryturę mężczyzn, przy założeniu, że osoby te przejdą na nią w styczniu przyszłego roku, wyniósłby około 2,0 mld zł - wynika z projektu nowelizacji ustawy o emeryturach i rentach z FUS oraz ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych.

Przy założeniu jednostajnego w trakcie roku (a nie już w styczniu) przechodzenia na emerytury wzrost wydatków Funduszu Ubezpieczeń Społecznych w porównaniu do obecnych przepisów wyniesie: 1,1 mld zł w 2008 roku, 1,9 mld zł w 2009 roku i 1,7 mld zł w 2010 roku.

Resort pracy stwierdza w uzasadnieniu, że zachowania ludzi na zmieniającym się w Polsce rynku pracy mogą okazać się zupełnie inne, ale nie jest możliwe ich przewidzenie, dlatego faktyczne koszty mogą być więc znacznie niższe.

Add a comment
Więcej…
 
Prawo: zgodnie z nowelizacją ustawy zdrowotnej placówki medyczne muszą mieć polisę OC
poniedziałek, 17 grudnia 2007 14:36
Wszystkie szpitale i przychodnie są zobowiązane do wykupienia polisy OC - taki obowiązek nakłada na nie nowelizacja tzw. ustawy zdrowotnej, która weszła w życie 15 grudnia.

Add a comment
Więcej…
 
TK: rolnicy i pracownicy mogą być odmiennie traktowani przy ustalaniu prawa do emerytury
piątek, 14 grudnia 2007 10:43
Traktowanie osób, które podlegają ubezpieczeniu rolniczemu i ubezpieczeniu społecznemu, w odmienny sposób przy ustalaniu prawa do świadczeń jest zgodne z konstytucją - orzekł w czwartek Trybunał Konstytucyjny.

Add a comment
Więcej…
 
Reforma emerytalna: rząd chce dyskryminować kobiety?
piątek, 14 grudnia 2007 10:42
Kobiety mają dziś średnio o 35 proc. mniejszą emeryturę od mężczyzn. Rząd - jak wynika z projektu ustawy, który widziała "Gazeta Wyborcza" - chce tę różnicę powiększyć o kolejne 15 proc.

Add a comment
Więcej…
 
MPiPS: resort chce zrównania praw w zakresie wcześniejszych emerytur
środa, 12 grudnia 2007 10:17
{mosimage}Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej, mając na względzie orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego, przygotowało w trybie pilnym projekt nowelizacji ustawy o emeryturach i rentach z FUS, zgodnie z którym mężczyźni urodzeni przed 1949 r., którzy ukończyli wiek 60 lat i posiadają co najmniej 35-letni okres składkowy i nieskładkowy uzyskają prawo do wcześniejszej emerytury - podał resort w komunikacie.

"Zgodnie z propozycją zawartą w projekcie mężczyźni urodzeni przed 1949 r., którzy ukończyli wiek 60 lat i posiadają co najmniej 35-letni okres składkowy i nieskładkowy uzyskają prawo do wcześniejszej emerytury (po uchwaleniu ustawy w zaproponowanym kształcie i wejściu jej w życie) odpowiednie do tego, które posiadają obecnie kobiety" - napisało MPiPS w komunikacie.

Add a comment
Więcej…
 
RPO: interwencja ws. składki rentowej pracujących emerytów
piątek, 07 grudnia 2007 10:51
Opłacanie składki rentowej przez emerytów, którzy podejmują dodatkowe zatrudnienie jest niesprawiedliwe - takie skargi wpływają do Rzecznika Praw Obywatelskich.

Add a comment
Więcej…
 
Prawo: "podatek Religi" jednak zniknie
wtorek, 04 grudnia 2007 15:17
{mosimage}PO chce znieść tzw. podatek Religi - obowiązek finansowania kosztów leczenia ofiar wypadków drogowych przez firmy ubezpieczeniowe. Szef klubu PO Zbigniew Chlebowski nie wykluczył, że uda się to zrobić jeszcze w tym roku.

Chlebowski powiedział we wtorek w Sejmie dziennikarzom, że analizowane są w tej w tej chwili skutki finansowe zniesienia "podatku Religi" dla Narodowego Funduszu Zdrowia.
Tłumaczył, że tzw. podatek Religi wszedł w życie 1 października br., więc wpływy z tego tytułu znalazły się już w budżecie NFZ na 2007 i w planach na 2008 r. Platforma chce znaleźć sposób zrekompensowania NFZ utraty tych dochodów.
- Ale ten podatek na pewno zostanie zlikwidowany - podkreślił Chlebowski w rozmowie z dziennikarzami w Sejmie.

Add a comment
Więcej…
 
Prawo: zmiany w Dyrektywie VAT - opinie ekspertów
poniedziałek, 03 grudnia 2007 13:19
Nad zmianami w Dyrektywie VAT w zakresie opodatkowania usług finansowych i ubezpieczeniowych pracuje Komisja Europejska. Zasadniczym celem projektu ma być uproszczenie oraz dostosowanie obecnych przepisów do warunków współczesności.

Add a comment
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 następna > ostatnia >>

Strona 187 z 193

TUW PZUW: Jakub Papuga nowym członkiem zarządu

W skład władz Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych Polskiego Zakładu Ubezpieczeń Wzajemnych (TUW PZUW) wejdzie nowa osoba. Od 1 lutego funkcję...


czytaj dalej

Pramerica Życie: Borys Kowalski nowym członkiem zarządu

Rada nadzorcza Pramerica Życie powołała w skład zarządu Borysa Kowalskiego. Nowy członek władz towarzystwa będzie odpowiedzialny za Pion...


czytaj dalej

Turcja: Talanx przejmuje Liberty Sigorta

23 stycznia Talanx poinformował o zawarciu porozumienia w sprawie nabycia 99,4% udziałów w Liberty Sigorta A.S., tureckim oddziale amerykańskiej...


czytaj dalej

Hippo: Inwestorzy finansują ekspansję insurtecha

Kalifornijska firma z sektora insurtech Hippo pozyskała 25 mln dol. z emisji Serii B od Comcast Ventures i Fifth Wall oraz innych inwestorów.

...


czytaj dalej

rankomat.pl: Stabilizacja cen OC

Ceny OC pomiędzy 2015 a 2016 rokiem wzrosły o 45%. Pomiędzy 2016 a 2017 tempo wzrostu było już niższe (24%). W ostatnim kwartale minionego roku...


czytaj dalej

Kasia Moś i The Chance będą nadal reklamować Link4

Powstaną kolejne muzyczne reklamy z udziałem Kasi Moś i zespołu The Chance. Link4 przedłużył kontrakt reklamowy z artystkami, które obecnie można...


czytaj dalej

Sprzedaż 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Partnerzy