feed-image -

Prawo


OFE: część posłów chce zmian w ustawie o funduszach emerytalnych
czwartek, 29 maja 2008 12:49
Jak informuje „Rzeczpospolita”, do marszałka Sejmu trafiły dwa projekty zmian w ustawie o funduszach emerytalnych. Jeden autorstwa posłów Lewicy, a drugi Prawa i Sprawiedliwości (PiS).

Add a comment
Więcej…
 
Rzecznik Ubezpieczonych: Sąd Polubowny - propozycja rozwiązywania sporów ubezpieczeniowych
środa, 28 maja 2008 11:27
- Polska, jako członek Unii Europejskiej, powinna korzystać ze stosowanych i sprawdzonych w krajach europejskich polubownych metod rozstrzygania sporów dotyczących różnorodnych dziedzin rynku, w tym ubezpieczeń – mówi nowa Prezes Sądu Polubownego przy Rzeczniku Ubezpieczonych dr Małgorzata Maliszewska.

Add a comment
Więcej…
 
Prawo: możliwość wystąpienia z OFE dla pracujących w tzw. szkodliwych warunkach
wtorek, 20 maja 2008 11:29
Jak informuje „Gazeta Prawna”, osoby pracujące w tzw. szkodliwych warunkach, które zapisały się do OFE, będą mogły od stycznia korzystać z wcześniejszej emerytury na podstawie art. 184 ustawy z 17 grudnia 1998 r. o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych (Dz.U. z 2004 r. nr 39, poz. 353 z późn. zm.).

Add a comment
Więcej…
 
Prawo: nowe zasady egzaminów dla brokerów
środa, 14 maja 2008 11:12
Jak informuje „Gazeta Prawna” mają zniknąć limity dla zdających egzamin na brokera ubezpieczeniowego i reasekuracyjnego. Możliwość przystąpienia do niego uzyskają wszyscy, którzy złożą wniosek i dołączą potwierdzenie opłaty egzaminacyjnej.

Add a comment
Więcej…
 
Prawo: rząd dał zgodę na prześwietlanie kont Polaków
środa, 07 maja 2008 10:40
{mosimage}Rząd przyjął projekt nowelizacji prawa bankowego, która pozwala organom ścigania na wgląd w konta bankowe każdej osoby fizycznej prowadzącej jednoosobową działalność gospodarczą. Prokurator nie będzie musiał prosić o zgodę sądu, tak jak jest w tej chwili - pisze "Dziennik".

Bankowcy protestują, że to zamach na prywatność ich klientów. Jerzy Bańka ze Związku Banków Polskich uważa, że nowelizacja może być niezgodna z konstytucją. Dlaczego? Rząd chce, by prokurator mógł sam decydować o tym, czyje konto bankowe weźmie pod lupę. Jego właściciel nie będzie musiał mieć nawet postawionego zarzutu. Nowelizacja zdejmuje również obowiązek zaopiniowania wniosku prokuratorskiego przez sąd. A bank będzie musiał udostępnić wszystkie żądane informacje. - To poluzowanie dostępu do tajemnicy bankowej i złamanie prawa do prywatności  - oburza się ekspert ZBP.

Add a comment
Więcej…
 
Prawo: ubezpieczyciele ponoszą odpowiedzialność za szkody wyrządzone przez kierowcę pasażerowi
poniedziałek, 05 maja 2008 11:53
Jak pisze „Gazeta Prawna”, Sąd Najwyższy potwierdził odpowiedzialność ubezpieczycieli, wynikającą z komunikacyjnej polisy OC, za szkody wyrządzone przez kierowcę pasażerowi będącemu wraz z kierującym współposiadaczem pojazdu. Gazeta wskazuje, że dotyczy to głównie współmałżonków, ale też wspólników w spółce cywilnej.

Add a comment
Więcej…
 
RU: uchwała SN w sprawie odpowiedzialności współposiadaczy, w tym małżonków, w szkodach osobowych
poniedziałek, 21 kwietnia 2008 16:41
Biuro Rzecznika Ubezpieczonych rozesłało tekst uchwały z dnia 7 lutego 2008r. (sygn. akt III CZP 115/07) wraz z uzasadnieniem, w sprawie odpowiedzialności współposiadaczy, w tym małżonków, w szkodach osobowych.

Add a comment
Więcej…
 
Prawo: orzeczenie WSA w sprawie OC
czwartek, 20 marca 2008 13:15
Jak pisze "Rzeczpospolita", w przypadku, gdy posiadacz pojazdu kwestionuje obowiązek ubezpieczenia OC, powinien się zwrócić do sądu powszechnego.

Add a comment
Więcej…
 
MPiPS: składki na emeryturę i urlop wychowawczy dla samozatrudnionych
środa, 19 marca 2008 11:57
Projekt nowelizacji ustawy o swobodzie działalności gospodarczej przygotowany przez resort pracy przewiduje, że osoby prowadzące firmy i wychowujące dzieci będą mogły na trzy lata zawieszać prowadzenie działalności gospodarczej - pisze "Gazeta Prawna", która dotarła do tego projektu.

Add a comment
Więcej…
 
Concordia: ubezpieczenia ochrony prawnej
poniedziałek, 17 marca 2008 15:32
Łacińskie przysłowie mówi, że nieznajomość prawa szkodzi. Niestety nawet jeśli przepisy nie są nam całkowicie obce, to pomoc adwokata, nierzadko jest konieczna. W dochodzeniu własnych racji przydatna okazać może się odpowiednia polisa.

Add a comment
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 następna > ostatnia >>

Strona 192 z 200

Pocztowe TUW: Stanisław Sokołowski nowym wiceprezesem

Z dniem 29 marca Stanisław Sokołowski został powołany na wiceprezesa zarządu Pocztowego Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych. Na tym stanowisku...


czytaj dalej

MetLife: Mirosław Kisyk za Łukasza Kalinowskiego na stanowisku prezesa

27 marca MetLife TUnŻiR poinformował, że Łukasz Kalinowski złożył rezygnację z pełnienia funkcji prezesa zarządu spółki i jednocześnie zakończył...


czytaj dalej

Najczęściej czytane

Allianz: Współdzielenie samochodu ubezpieczone

Allianz zawiązał partnerstwo z brytyjską platformą współdzielenia pojazdów Drivy, aby zapewnić ubezpieczenia jej użytkownikom. Jest to część...


czytaj dalej

Włochy: Octo Telematics sięgnęło po rozwiązania SAS

Włoska firma Octo Telematics przy wsparciu narzędzi analitycznych SAS stworzyła największą bazę danych zawierającą opisy zachowań kierowców.   

W...


czytaj dalej

Senat: Dyskusja o regulacji branży odszkodowawczej

19 kwietnia odbyło się seminaryjne posiedzenie senackiej Komisji Budżetu i Finansów Publicznych. Podczas spotkania organizowanego wspólnie z...


czytaj dalej

Dochodzenie roszczeń za szkody osobowe – problemy i ułatwienia

19 kwietnia miała miejsce konferencja zatytułowana „Rekompensata za utratę zdrowia i życia – praktyczne aspekty dochodzenia roszczeń”. Była to...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Kursy on-line
Zamów newsletter
Facebook