feed-image -

Reklama

Prawo


Prawo: zwrot pieniędzy za zbyt długie ubezpieczenia pomostowe
środa, 02 grudnia 2009 10:14

Osoby, którym zbyt długo naliczano tak zwane ubezpieczenie pomostowe w kredytach hipotecznych, mogą żądać zwrotu pieniędzy - pisze „Rzeczpospolita”. Aby je odzyskać, konieczne jest jednak złożenie specjalnego wniosku.

Add a comment
Więcej…
 
Prawo: rządowy projekt niebawem trafi do PIU
wtorek, 17 listopada 2009 16:06

Polska Izba Ubezpieczeń nie otrzymała jeszcze przygotowywanego przez Ministerstwo Sprawiedliwości projektu zmian w prawie, pozwalających prokuratorom na decydowanie o wypłacie zaliczki na poczet odszkodowania dla ofiar wypadków drogowych - dowiedział się „Parkiet”.

Add a comment
Więcej…
 
Prawo: 1 milion zł rekompensaty za błąd medyczny
piątek, 13 listopada 2009 10:38

Ponad 1 milion zł rekompensat wraz z odsetkami zasądził Sąd Apelacyjny w Lublinie od szpitala w Puławach i PZU na rzecz 9-letniego Szymona F., który został kaleką wskutek błędu popełnionego w czasie porodu. Chłopiec będzie też otrzymywał przeszło 5,6 tys. zł miesięcznej renty.

Add a comment
Więcej…
 
Sejm: komisja skarbu przyjęła uchwałę dotyczącą ugody Polski z Eureko
piątek, 06 listopada 2009 10:27

Sejmowa komisja skarbu przyjęła w czwartek uchwałę, w której zapisano, że ugoda zawarta pomiędzy Skarbem Państwa a Eureko w sprawie PZU jest wynikiem zdecydowanych działań ministra skarbu Aleksandra Grada. Przeciwni uchwale byli posłowie opozycji, którzy nie wzięli udziału w głosowaniu i na znak protestu opuścili salę obrad.

Add a comment
Więcej…
 
Prawo: Fundusz Zabezpieczeń Turystycznych alternatywą dla propozycji rządowych
piątek, 06 listopada 2009 10:27

Zdaniem biur podróży zapisy w rządowej nowelizacji ustawy o usługach turystycznych są nie do przyjęcia. Kwestią, która rozstrzyga o ich negatywnym stanowisku są proponowane w noweli zabezpieczenia interesów klienta na wypadek upadłości biura. – informuje „Dziennik Gazeta Prawna”.

Add a comment
Więcej…
 
Sejm: nie będzie wyższych dopłat do ubezpieczeń upraw rolnych i zwierząt gospodarskich
piątek, 06 listopada 2009 10:26

Sejm odrzucił w czwartek w pierwszym czytaniu poselski projekt nowelizacji ustawy o ubezpieczeniu upraw rolnych i zwierząt gospodarskich. Zakładał on podniesienie dopłat do ubezpieczeń rolnych.

Add a comment
Więcej…
 
Prawo: fundamentalne orzeczenie w sprawie zadośćuczynień?
poniedziałek, 02 listopada 2009 10:33

Zadośćuczynienie cztery razy wyższe od przeciętnie wypłacanego przez ubezpieczyciela – taką decyzję podjął sąd w prawdopodobnie pierwszym orzeczeniu określającym rekompensatę po śmierci bliskiej osoby - informuje „Dziennik Gazeta Prawna”.

Add a comment
Więcej…
 
Prawo: urzędnicy skarbowi bez OC
piątek, 23 października 2009 10:30

Kierownictwo Ministerstwa Finansów nie zapewni urzędnikom skarbowym ochrony w ramach grupowego ubezpieczenia OC, o co wnioskowali ci ostatni. – informuje „Puls Biznesu”.

Add a comment
Więcej…
 
Prawo: rządowa propozycja zmian w ustawie o IKE
piątek, 23 października 2009 10:30

Na Indywidualnych Kontach Emerytalnych będą mogły oszczędzać także osoby, które nie są polskimi rezydentami podatkowymi, czyli płacą podatki w innych krajach. Przewiduje to rządowy projekt nowelizacji ustawy o IKE, którego pierwsze czytanie odbyło się w czwartek w sejmowej komisji finansów.

Add a comment
Więcej…
 
Prawo: PIU przeciwna proponowanym zmianom w ustawie o transporcie drogowym
czwartek, 22 października 2009 10:39

20 października 2009 r. na posiedzeniu sejmowej Komisji Infrastruktury  odbyło się pierwsze czytanie poselskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o transporcie drogowym oraz o zmianie innych ustaw (druk nr 2401). Projekt nowelizuje m. in. ustawę z 23 maja 2003 r. o ubezpieczeniach obowiązkowych, UFG i PBUK, w zakresie obowiązkowego ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych.

Add a comment
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 następna > ostatnia >>

Strona 192 z 216

Z PZU do zarządu Alior Banku

17 października Katarzyna Sułkowska złożyła rezygnację z funkcji prezesa zarządu Alior Banku. Rada nadzorcza spółki przyjęła rezygnację i z tym...


czytaj dalej

MAK Ubezpieczenia: Robert Grabowski nowym członkiem zarządu

Robert Grabowski, dotychczasowy dyrektor Biura Ubezpieczeń na Życie i Osobowych MAK Ubezpieczenia, został członkiem zarządu firmy brokerskiej....


czytaj dalej

Coface: Aktualizacja ocen ryzyka krajów i sektorów

Coface zaktualizował oceny ryzyka krajów i sektorów na świecie po trzecim kwartale obecnego roku. Ubezpieczyciel podniósł swoje oceny dla...


czytaj dalej

Brokerslink: Narzędzia dla niezależnych brokerów

Brokerslink, globalna organizacja brokerska, ogłosiła uruchomienie dwóch nowych, innowacyjnych rozwiązań technologicznych, przeznaczonych do...


czytaj dalej

UFG: Brak OC zwiększa ryzyko spowodowania wypadku

Z najnowszej analizy Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego (UFG) wynika, że nieubezpieczeni i nieznani sprawcy wypadków zabijają co roku na...


czytaj dalej

D.A.S.: Ochrona prawna w formie benefitu pracowniczego

D.A.S. jest pierwszym ubezpieczycielem w Polsce, który zaoferował polisę ochrony prawnej (OP) przygotowanej w formie benefitu pracowniczego...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Kursy on-line
Zamów newsletter
Facebook