feed-image -

Prawo


Prawo: Sejm przyjął nowelizację ustawy o IKE
poniedziałek, 10 listopada 2008 13:28

Sejm przyjął nowelizację ustawy regulującej sposób dobrowolnego oszczędzania na starość – informuje „Gazeta Prawna”. Według zmienionych zapisów ustawy z 20 kwietnia 2004 r. o indywidualnych kontach emerytalnych (Dz.U. nr 116, poz. 1205 z późn. zm.) osoby dobrowolnie oszczędzające na emeryturę w 2009 roku będą mogły wpłacić na swoje konto ponad 9,5 tys. zł (w tym roku jest to kwota 4055,12 zł).

Add a comment
Więcej…
 
Prawo: senacka poprawka do ustawy o KSF przyjęta przez Sejm
piątek, 07 listopada 2008 16:11

Sejm przyjął w piątek senacką poprawkę do ustawy o Komitecie Stabilności Finansowej, która doprecyzowuje kwestie związane z tajemnicą służbową członków Komitetu.

Add a comment
Więcej…
 
Senat: nowela ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych przyjęta
piątek, 07 listopada 2008 16:09

Od nowego roku każdy ubezpieczony będzie mógł otrzymywać informacje o wysokości płaconych na jego rzecz przez pracodawcę składek ubezpieczeniowych drogą elektroniczną. Gwarantuje to przyjęta w piątek przez Senat nowelizacja ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych.

Add a comment
Więcej…
 
Senat: ustawa o emeryturach i rentach z FUS przyjęta bez poprawek
piątek, 07 listopada 2008 16:06

Senat bez poprawek przyjął w piątek nowelizację ustawy o emeryturach i rentach z FUS.

Add a comment
Więcej…
 
Prawo: pojawiły się pierwsze pozwy o zadośćuczynienia z OC
wtorek, 04 listopada 2008 16:35

Jak informuje „Gazeta Prawna”, po trzech miesiącach od wejścia w życie przepisów dających prawo do uzyskania zadośćuczynienia z powodu krzywdy i cierpienia po śmierci osoby bliskiej w nieszczęśliwych wypadku zgłaszane są już pierwsze roszczenia uprawnionych.

Add a comment
Więcej…
 
Prawo: w Polsce pojawią się reasekuratorzy wyłączni
wtorek, 04 listopada 2008 10:35

Jak przypomina „Gazeta Prawna”, przyjęty 14 października 2008 r. przez rząd projekt nowelizacji ustawy o działalności ubezpieczeniowej przewiduje funkcjonowanie w naszym kraju reasekuratorów wyłącznych. Gazeta wyjaśnia, że po zmianie przepisów reasekuracja będzie polegała na przenoszeniu przez ubezpieczyciela ubezpieczonego ryzyka na reasekuratora, który następnie przeniesie przejęte ryzyko na kolejny zakład reasekuracji, zobowiązując się do zapłaty odpowiedniej części świadczeń, które zostaną wypłacone ubezpieczającym.

Add a comment
Więcej…
 
Prawo: regres na razie nie zastąpi podatku Religi
piątek, 31 października 2008 13:42

Jak przypomina „Parkiet”, 28 października rząd przyjął projekt ustawy, która likwiduje podatek Religi, ale nie wprowadza systemu regresowego, w którym za leczenie ofiar wypadków drogowych płacą ich sprawcy.

Add a comment
Więcej…
 
Senat: podwyższenie gwarancji depozytów do 50 tys. euro przyjęte bez poprawek
piątek, 31 października 2008 10:19

Senat przyjął w czwartek bez poprawek nowelizację ustawy o Bankowym Funduszu Gwarancyjnym (BFG), która zwiększa gwarancje dla depozytów bankowych do równowartości 50 tys. euro.

Add a comment
Więcej…
 
Prawo: rząd przyjął projekt przepisów likwidujących podatek Religi
środa, 29 października 2008 10:16

Jak poinformowało Centrum Informacyjne Rządu (CIR), podczas wtorkowego posiedzenia Rada Ministrów przyjęła projekt o zmianie ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych oraz niektórych innych ustaw, przedłożony przez ministra zdrowia.

Projekt zakłada likwidację comiesięcznego obowiązku przekazywania przez zakłady ubezpieczeń opłaty ryczałtowej na rzecz Narodowego Funduszu Zdrowia. Środki zgromadzone z tych wpłat zostaną przeznaczone na finansowanie świadczeń opieki zdrowotnej.

Add a comment
Więcej…
 
Prawo: rząd przyjął projekt ustawy o udzielaniu wsparcia instytucjom finansowym
wtorek, 28 października 2008 16:27

Rząd przyjął projekt ustawy, który umożliwi elastyczne i szybkie działanie wobec instytucji finansowych - poinformował premier Donald Tusk na wtorkowej konferencji po posiedzeniu Rady Ministrów.

Add a comment
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 następna > ostatnia >>

Strona 192 z 207

Aviva: Iwona Czech odpowiada za marketing

Od lipca Iwona Czech kieruje Działem Komunikacji i Zarządzania Marką w grupie Aviva. Zastąpiła Dariusza Maciołka, który zakończył pracę dla...


czytaj dalej

Equinum Broker: Tomasz Kutyba nowym wiceprezesem

Z dniem 30 czerwca funkcję wiceprezesa firmy brokerskiej Equinum Broker objął Tomasz Kutyba. Zmiana w zarządzie związana jest z realizacją nowej...


czytaj dalej

Charted Insurance: Nierówność zarobków mężczyzn i kobiet

Charted Insurance Institute zanalizował dane na temat zarobków opublikowane przez 192 ubezpieczycieli, pośredników, dostawców usług, doradców...


czytaj dalej

MetLife: Lucep zwycięzcą konkursu collab 3.0 EMEA

MetLife ogłosił wyniki konkursu collab 3.0 EMEA, w którym insurtechy rywalizowały o kontrakt o wartości 100 tys. dolarów na zrealizowanie...


czytaj dalej

Grupa Europa: Ochrona telefonu za pośrednictwem Simapki

Grupa Europa rozpoczęła współpracę z firmą Team4U – właścicielem aplikacji mobilnej Simapka, za pośrednictwem której zaoferuje ubezpieczenie...


czytaj dalej

Link4: Pół miliona zł premii na liczniku Kasa Wraca

Telematyczni kierowcy ubezpieczeni w Link4 wygenerowali już ponad pół miliona zł premii w programie Kasa Wraca. Rekordzista obniżył cenę polisy...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Kursy on-line
Zamów newsletter
Facebook