feed-image -

Reklama

Prawo


Prawo: ustawa o funduszach dożywotnich emerytur kapitałowych uchwalona przez Sejm
czwartek, 20 listopada 2008 10:34

Sejm uchwalił w środę ustawę o funduszach dożywotnich emerytur kapitałowych. Za uchwaleniem ustawy opowiedziało się 212 posłów, przeciw 185, wstrzymały się 2 osoby.

Add a comment
Więcej…
 
Prawo: Sejm rozpatrzył sprawozdanie komisji zdrowia na temat likwidacji podatku Religi
czwartek, 20 listopada 2008 10:32

Sejm rozpatrzył sprawozdanie komisji zdrowia o rządowym projekcie nowelizacji ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych, który przewiduje likwidację tzw. podatku Religi.

Add a comment
Więcej…
 
Sejm: Komisja Zdrowia za likwidacją podatku Religi
środa, 19 listopada 2008 10:27

Sejmowa Komisja Zdrowia zaakceptowała we wtorek rządowy projekt nowelizacji ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych, który przewiduje likwidację podatku Religi.

Add a comment
Więcej…
 
Prawo: koniec ponoszenia kosztów leczenia ofiar wypadków drogowych przez ubezpieczycieli
poniedziałek, 17 listopada 2008 10:46

18 listopada odbędzie się pierwsze czytanie rządowego nowelizacji ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych– informuje „Gazeta Prawna”. Nowela ta likwiduje podatek Religi. Gazeta zauważa, że rząd zmienił zdanie i wbrew wcześniejszym zapowiedziom ubezpieczyciele nie będą ponosić żadnych kosztów leczenia ofiar wypadków drogowych. Oznacza to, że od przyszłego roku koszty leczenia tych osób będą pokrywać Narodowy Fundusz Zdrowia i budżet.

„GP” pisze, że mimo likwidacji podatku Religi nie spadną, wcześniej z tego powodu podniesione, składki OC. Zdaniem ubezpieczycieli jest to niemożliwe. Powód? Towarzystwa tłumaczą, że będą m.in. ponosić dodatkowe koszty związane z wprowadzeniem możliwości dochodzenia roszczeń finansowych przez rodzinę za śmierć bliskiej osoby w nieszczęśliwym wypadku.

Add a comment
Więcej…
 
Prawo: szybkie tempo prac umożliwiających zniesienie podatku Religi
czwartek, 13 listopada 2008 10:40

Marszałek Sejmu nadał pilny tryb noweli ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych, znoszącej podatek Religi (12 proc. ryczałt od każdej polisy OC komunikacyjnej odprowadzany przez ubezpieczycieli) – informuje „Parkiet”.

Gazeta dowiedziała się, że pierwsze czytanie projektu ma się odbyć w sejmowej Komisji Zdrowia w najbliższy wtorek. Z kolei sprawozdanie z prac komisji zostało wstępnie zaplanowane na posiedzenie Sejmu jeszcze w tym samym tygodniu.

Add a comment
Więcej…
 
Prawo: powstanie możliwość tworzenia zakładów reasekuracji
środa, 12 listopada 2008 10:24

W Polsce będą mogły powstawać nowe instytucje finansowe - zakłady reasekuracyjne. Przewiduje to rządowy projekt nowelizacji ustawy o działalności ubezpieczeniowej.

Add a comment
Więcej…
 
Prawo: Sejm przyjął nowelizację ustawy o IKE
poniedziałek, 10 listopada 2008 13:28

Sejm przyjął nowelizację ustawy regulującej sposób dobrowolnego oszczędzania na starość – informuje „Gazeta Prawna”. Według zmienionych zapisów ustawy z 20 kwietnia 2004 r. o indywidualnych kontach emerytalnych (Dz.U. nr 116, poz. 1205 z późn. zm.) osoby dobrowolnie oszczędzające na emeryturę w 2009 roku będą mogły wpłacić na swoje konto ponad 9,5 tys. zł (w tym roku jest to kwota 4055,12 zł).

Add a comment
Więcej…
 
Prawo: senacka poprawka do ustawy o KSF przyjęta przez Sejm
piątek, 07 listopada 2008 16:11

Sejm przyjął w piątek senacką poprawkę do ustawy o Komitecie Stabilności Finansowej, która doprecyzowuje kwestie związane z tajemnicą służbową członków Komitetu.

Add a comment
Więcej…
 
Senat: nowela ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych przyjęta
piątek, 07 listopada 2008 16:09

Od nowego roku każdy ubezpieczony będzie mógł otrzymywać informacje o wysokości płaconych na jego rzecz przez pracodawcę składek ubezpieczeniowych drogą elektroniczną. Gwarantuje to przyjęta w piątek przez Senat nowelizacja ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych.

Add a comment
Więcej…
 
Senat: ustawa o emeryturach i rentach z FUS przyjęta bez poprawek
piątek, 07 listopada 2008 16:06

Senat bez poprawek przyjął w piątek nowelizację ustawy o emeryturach i rentach z FUS.

Add a comment
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 następna > ostatnia >>

Strona 197 z 212

Vienna Life: Witold Czechowski członkiem zarządu ds. ryzyka

18 września Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie Witolda Czechowskiego na stanowisko członka zarządu Vienna...


czytaj dalej

Saltus TUW: Robert Łoś zatwierdzony na stanowisku prezesa

18 września Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie Roberta Łosia na stanowisko prezesa zarządu Saltus...


czytaj dalej

Niemcy: Sabotaż cyfrowy w firmach produkcyjnych

2/3 niemieckich przedsiębiorstw produkcyjnych było obiektem ataków cyberprzestępców, które kosztowały przemysł największej gospodarki europejskiej...


czytaj dalej

Marsh&McLennan: Porozumienie w sprawie przejęcia Jardine Lloyd Thompson

18 września firma Marsh & McLennan Companies (MMC) ogłosiła osiągnięcie porozumienia w sprawie przejęcia Jardine Lloyd Thompson Group (JLT),...


czytaj dalej

Santander Aviva: Rodzinne wzorce motywacją do zakupu polisy

Z badania przeprowadzonego przez Santander Aviva we współpracy z SW Research Agencją Badań Rynku i Opinii wynika, że wzory zachowań ukształtowane...


czytaj dalej

Unilink: Podejście turystów do ubezpieczeń na wyjazd

Z sondy na temat ubezpieczeń turystycznych w minionym sezonie wakacyjnym, przeprowadzonej w placówkach multiagencji Unilink, wynika, że polscy...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Kursy on-line
Zamów newsletter
Facebook