feed-image -

Reklama

Prawo


Prawo: coraz bliżej odwróconej hipoteki
poniedziałek, 01 marca 2010 11:00

Projekt ustawy o odwróconym kredycie hipotecznym powinien być gotowy i przesłany do uzgodnień międzyresortowych w marcu - poinformowało PAP biuro prasowe Ministerstwa Finansów. Banki przewidują, że popyt na odwrócone kredyty hipoteczne może być duży.

Add a comment
Więcej…
 
Prawo: auto zastępcze nie dla każdego poszkodowanego?
wtorek, 23 lutego 2010 10:35

Ubezpieczyciele chcą stworzenia odpowiednich procedur umożliwiających indywidualne traktowanie każdego z przypadków nabycia prawa do samochodu zastępczego – informuje „Dziennik Gazeta Prawna”.

Add a comment
Więcej…
 
Prawo: trudności z OC lekarzy efektem braku ministerialnego rozporządzenia
wtorek, 16 lutego 2010 10:37

Od 1 stycznia obowiązuje nowelizacja ustawy o izbach lekarskich, która rozszerza grupę lekarzy zobowiązanych do wykupienia polisy odpowiedzialności cywilnej. Wciąż jednak nie zostało wydane rozporządzenie ministra finansów, regulujące szczegółowy zakres tych ubezpieczeń – informuje „Dziennik Gazeta Prawna”.

Add a comment
Więcej…
 
Prawo: trwają prace nad ustawą o odwróconym kredycie hipotecznym
poniedziałek, 15 lutego 2010 10:53

Ministerstwo Finansów wraz z resortem sprawiedliwości pracuje nad założeniami projektu ustawy wprowadzającej produkt nazywany odwróconym kredytem hipotecznym – wynika z odpowiedzi wiceministra Dariusza Daniluk na interpelację jednego z posłów. Projekt nowych regulacji ma być gotowy w pierwszej połowie tego roku.

Odwrócony kredyt hipoteczny (z ang. reverse mortgage; w Polsce używana jest również nazwa odwrócona hipoteka – przyp. AM). jest usługą finansową adresowaną do osób starszych posiadających np. prawo własności nieruchomości, czy użytkowania wieczystego. Odwrotny charakter tego typu kredytów polega na tym, że osoba starsza otrzymuje od instytucji kredytującej wypłaty z tytułu zawartej umowy kredytu, najczęściej jednorazowo lub w formie świadczeń okresowych, których nie musi spłacać.

Add a comment
Więcej…
 
Prawo: Sejm poparł postulaty PIU w sprawie ubezpieczenia przyczep
piątek, 12 lutego 2010 16:17

Po środowej rekomendacji sejmowej Komisji Infrastruktury dotyczącej pozostawienia przyczep w katalogu pojazdów mechanicznych, zgodnie z poprawkami Senatu do nowelizacji ustawy o transporcie drogowym, Sejm w dzisiejszym porannym głosowaniu przyjął senackie poprawki. Tym samym Izba Niższa przychyliła się do postulatów Polskiej Izby Ubezpieczeń, aby przyjęto przepisy, na podstawie których przyczepy w dalszym ciągu podlegać będą obowiązkowemu ubezpieczeniu OC.

Add a comment
Więcej…
 
Prawo: ubezpieczenia klęskowe  obowiązkowe czy dobrowolne?
piątek, 12 lutego 2010 13:36

Trwają prace specjalnego zespołu, których efektem ma być projekt założeń do ustawy o ubezpieczeniach żywiołowych. Ewentualne polisy żywiołowe najprawdopodobniej będą miały charakter dobrowolny – informuje „Rzeczpospolita”.

Add a comment
Więcej…
 
Prawo: podwójne OC przestanie straszyć kierowców?
wtorek, 02 lutego 2010 10:59

Istnieje szansa, że już niedługo zniknie problem tzw. podwójnego OC. Ministerstwo Finansów kończy bowiem prace nad projektem nowelizacji ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, dzięki której likwidacji ma ulec przepis o automatycznym przedłużeniu OC w przypadku zmiany właściciela samochodu. – informuje „Dziennik Gazeta Prawna”.

Add a comment
Więcej…
 
Prawo: trwają prace nad tworzeniem taryfikatora zadośćuczynień
czwartek, 21 stycznia 2010 10:38

Resort sprawiedliwości we współpracy z zakładami ubezpieczeń, Rzecznikiem Ubezpieczonych i organizacjami pomagającymi ofiarom wypadków drogowych opracowuje taryfikator, który ma być podstawą do obliczania zadośćuczynień. – informuje „Rzeczpospolita”.

Add a comment
Więcej…
 
UFG: wysokość tegorocznych opłat za brak OC
wtorek, 19 stycznia 2010 10:58

Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny (UFG) opublikował obowiązujące w 2010 roku wysokości opłat za niespełnienie ustawowego obowiązku zawarcia umowy ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych i rolników.

Add a comment
Więcej…
 
Prawo: zaliczki dla poszkodowanych w kodeksie karnym
czwartek, 14 stycznia 2010 10:38

W wyniku proponowanych przez Ministerstwo Sprawiedliwości zmian w kodeksie postępowania karnego, sąd albo już prokurator (na etapie postępowania przygotowawczego) mógłby zobowiązać ubezpieczyciela do szybkiej wypłaty zaliczki na poczet odszkodowania. Zakłady ubezpieczeń podkreślają jednak, że nowelizacja ma braki – informuje „Rzeczpospolita”.

Add a comment
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 następna > ostatnia >>

Strona 197 z 223

KNF: Będzie zmiana wiceprzewodniczących

Wkrótce dojdzie do zmiany zastępców przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego – wynika z informacji uzyskanych przez „Dziennik Gazetę Prawną”.

...


czytaj dalej

Personalia: Krzysztof Kudelski dołączył do Grupy MAK

Do zespołu MAK Investments (Grupa MAK) dołączył były prezes Warty Krzysztof Kudelski, który w strukturach brokera będzie odpowiedzialny za obszary...


czytaj dalej

Brokerslink: Rezygnacja dyrektor generalnej

Brokerslink podał oficjalnie, że Jacqueline Legrand zrezygnowała ze stanowiska dyrektora generalnego z dniem 6 grudnia 2018 r.

Po 6 latach pracy...


czytaj dalej

Revolut: Licencja bankowa na Litwie

Revolut, start-up z branży technologii finansowej uzyskał wobec zbliżającego się Brexitu europejską licencję bankową i planuje uruchomienie...


czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: Słabnie tempo wzrostu sprzedaży OC

Choć segment obowiązkowych ubezpieczeń komunikacyjnych utrzymuje się w trendzie wzrostowym, tempo tego wzrostu słabnie z kwartału na kwartał....


czytaj dalej

Ergo Hestia: Różnorodność tematem najnowszego raportu społecznego

„Troska 2017” – taki tytuł nosi najnowszy raport społeczny Ergo Hestii. Jego tematem przewodnim jest jedna z najważniejszych współczesnych...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Kursy on-line
Zamów newsletter
Facebook