feed-image -

Reklama

Prawo


Prawo: Sejm poparł postulaty PIU w sprawie ubezpieczenia przyczep
piątek, 12 lutego 2010 16:17

Po środowej rekomendacji sejmowej Komisji Infrastruktury dotyczącej pozostawienia przyczep w katalogu pojazdów mechanicznych, zgodnie z poprawkami Senatu do nowelizacji ustawy o transporcie drogowym, Sejm w dzisiejszym porannym głosowaniu przyjął senackie poprawki. Tym samym Izba Niższa przychyliła się do postulatów Polskiej Izby Ubezpieczeń, aby przyjęto przepisy, na podstawie których przyczepy w dalszym ciągu podlegać będą obowiązkowemu ubezpieczeniu OC.

Add a comment
Więcej…
 
Prawo: ubezpieczenia klęskowe  obowiązkowe czy dobrowolne?
piątek, 12 lutego 2010 13:36

Trwają prace specjalnego zespołu, których efektem ma być projekt założeń do ustawy o ubezpieczeniach żywiołowych. Ewentualne polisy żywiołowe najprawdopodobniej będą miały charakter dobrowolny – informuje „Rzeczpospolita”.

Add a comment
Więcej…
 
Prawo: podwójne OC przestanie straszyć kierowców?
wtorek, 02 lutego 2010 10:59

Istnieje szansa, że już niedługo zniknie problem tzw. podwójnego OC. Ministerstwo Finansów kończy bowiem prace nad projektem nowelizacji ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, dzięki której likwidacji ma ulec przepis o automatycznym przedłużeniu OC w przypadku zmiany właściciela samochodu. – informuje „Dziennik Gazeta Prawna”.

Add a comment
Więcej…
 
Prawo: trwają prace nad tworzeniem taryfikatora zadośćuczynień
czwartek, 21 stycznia 2010 10:38

Resort sprawiedliwości we współpracy z zakładami ubezpieczeń, Rzecznikiem Ubezpieczonych i organizacjami pomagającymi ofiarom wypadków drogowych opracowuje taryfikator, który ma być podstawą do obliczania zadośćuczynień. – informuje „Rzeczpospolita”.

Add a comment
Więcej…
 
UFG: wysokość tegorocznych opłat za brak OC
wtorek, 19 stycznia 2010 10:58

Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny (UFG) opublikował obowiązujące w 2010 roku wysokości opłat za niespełnienie ustawowego obowiązku zawarcia umowy ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych i rolników.

Add a comment
Więcej…
 
Prawo: zaliczki dla poszkodowanych w kodeksie karnym
czwartek, 14 stycznia 2010 10:38

W wyniku proponowanych przez Ministerstwo Sprawiedliwości zmian w kodeksie postępowania karnego, sąd albo już prokurator (na etapie postępowania przygotowawczego) mógłby zobowiązać ubezpieczyciela do szybkiej wypłaty zaliczki na poczet odszkodowania. Zakłady ubezpieczeń podkreślają jednak, że nowelizacja ma braki – informuje „Rzeczpospolita”.

Add a comment
Więcej…
 
Prawo: pierwszy wyrok w sprawie PIPUiF przeciw Link4
poniedziałek, 11 stycznia 2010 12:42

Trzykrotne przeprosiny w prasie i telewizji oraz wpłatę 100 tys. zł na rzecz Zamku Królewskiego w Warszawie nakazał 8 stycznia 2010 r. firmie Link4 Sąd Gospodarczy  w Warszawie uznając, że zaskarżone przez Polską Izbę Pośredników Ubezpieczeniowych i Finansowych reklamy były nieetyczne i naruszały dobre obyczaje. Sąd zakazał też emisji większości reklam podważających profesjonalizm agentów ubezpieczeniowych i ukazujących ich w negatywnym świetle, ale też uznał jednocześnie, że reklama Link4 „Ta ostatnia niedziela” nie wprowadza konsumentów w błąd,

PiPUiF domagała się od Link4 przeprosin, wpłaty 1.000.000 zł na Zamek Królewski oraz zaniechania emisji reklam, które zawierają nieprawdziwe informacje, złośliwie przedstawiają agentów ubezpieczeniowych i namawiają klientów do podjęcia niekorzystnych decyzji.

Add a comment
Więcej…
 
KNF: roczne podsumowanie działalności dotyczącej rynku ubezpieczeń
poniedziałek, 04 stycznia 2010 11:10

Urząd Komisji Nadzoru Finansowego opublikował statystyczne podsumowanie swojej działalności w 2009 roku. Obok standardowych czynności nadzorczych polegających na ocenie stabilności instytucji, identyfikowaniu ryzyk systemowych i prewencji, działania UNKF koncentrowały się na dodatkowych zaleceniach i rekomendacjach, intensyfikacji monitoringu, ale także spotkaniach z zarządami podmiotów nadzorowanych i kontaktach z nadzorami macierzystymi.

Duża część ubiegłorocznej działalności Komisji dotyczyła kwestii związanych z polskim rynkiem ubezpieczeń. Przykładowo: w 2009 r. KNF przeprowadziła 272 analizy regulacji wewnętrznych zakładów ubezpieczeń, w tym: 71 analiz w zakresie działalności lokacyjnej, 67 analiz statutów zakładów ubezpieczeń, 65 analiz regulaminów rad nadzorczych, 49 analiz zakresu regulacji wewnętrznych wymaganych dyrektywą Wypłacalność II (Solvency II) oraz 20 analiz regulaminów tworzenia rezerw techniczno-ubezpieczeniowych.

Add a comment
Więcej…
 
Prawo: od 2010 r. zmiany w OC lekarzy
czwartek, 31 grudnia 2009 10:52

Nowa Ustawa o izbach lekarskich rozszerza wymóg posiadania ubezpieczenia obowiązkowego OC. Od przyszłego roku obowiązek ten dotyczyć będzie lekarzy, którzy zarówno wykonują zawód w zakładach opieki zdrowotnej jak i w ramach indywidualnej praktyki lekarskiej, indywidualnej specjalistycznej praktyki lekarskiej lub grupowej praktyki lekarskiej. – przypomina kancelaria Lovells.

Od 1 stycznia 2010 r. wchodzi w życie nowa Ustawa o izbach lekarskich (Dz. U. z 2009 r. nr 219 poz.1708), która zastąpi obowiązującą dotychczas ustawę z 17 maja 1989 r. (Dz. U. z 1989 r. nr 30, poz. 158 z późn zm.). Przyjęty akt prawny dodaje jednocześnie dwa nowe przepisy do Ustawy z dnia 5 grudnia 1996 r. o zawodach lekarza i lekarza dentysty (Dz. U. z 2008 r. nr 136 poz. 857 z późn. zm.).

Add a comment
Więcej…
 
ProMotor: rynek doradców odszkodowawczych przyjął kodeks etyki
poniedziałek, 21 grudnia 2009 10:44

Członkowie Sekcji Wykonania Umowy Ubezpieczenia przy Izbie Gospodarczej Ubezpieczeń i Obsługi Ryzyka, współpracującej ze Stowarzyszeniem ProMotor, przyjęli Kodeks Etyki Doradców Odszkodowawczych. Deklaracja prowadzenia działalności w oparciu o zasady Kodeksu Etyki jest jednym z warunków przyjęcia doradcy odszkodowawczego w poczet członków Sekcji WUU przy IGUiOR.

Przewodniczący Sekcji Wykonania Umowy Ubezpieczenia IGUiOR Wojciech Fallach w imieniu członków Sekcji WUU i środowiska Doradców Odszkodowawczych wyraził wdzięczność za wkład członków IGUiOR, Stowarzyszenia dla Rozwoju Ubezpieczeń Komunikacyjnych i Rynku Motoryzacyjnego „Pro Motor”, „Gazety Ubezpieczeniowej”, Rzecznika Ubezpieczonych, Ministerstwa Finansów oraz przedstawicielom środowiska ubezpieczeniowego, w propagowaniu idei formalnego wprowadzenia wysokich, etycznych standardów na rynku doradców odszkodowawczych.

Add a comment
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 następna > ostatnia >>

Strona 200 z 225

Personalia: Xenia Kruszewska w Saltus Ubezpieczenia

Od stycznia Saltus Ubezpieczenia ma nowego dyrektora Działu Ubezpieczeń Zdrowotnych. Została nim Xenia Kruszewska, uznana ekspertka w dziedzinie...


czytaj dalej

Ubezpieczenia Pocztowe: Nominacja Angeliki Hruban zatwierdzona przez KNF

15 stycznia Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie Angeliki Hruban na stanowisko członka zarządu Pocztowego...


czytaj dalej

Bank Światowy: Strach przed robotami bezpodstawny

Wzrost automatyzacji póki co ma pomijalny wpływ na miejsca pracy w skali globalnej, mimo powszechnych ponurych przewidywań, że ludzi zastąpią...


czytaj dalej

Wielka Brytania: Twardy brexit wymusi posiadanie Zielonej Karty

Zrzeszenie Brytyjskich Ubezpieczycieli (ABI) ostrzegło kierowców, że w razie twardego brexitu prowadzący pojazdy poruszający się po drogach Unii...


czytaj dalej

PZU: Ruszyła rekrutacja do akceleratora MIT Enterprise Forum CEE

15 stycznia rozpoczęła się rekrutacja do pierwszej edycji akceleratora MIT Enterprise Forum CEE, skierowanego do start-upów z Polski oraz...


czytaj dalej

Reso: Bronisław Woźnialis przewodniczącym suwalskiej Rady Gospodarczej

Bronisław Woźnialis, prezes zarządu Reso Europa Service, został powołany do Rady Gospodarczej przy Prezydencie Miasta Suwałk i jednocześnie...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Kursy on-line
Zamów newsletter
Facebook