feed-image -

Prawo


KNF: PZU SA i Warta zapłacą mniejsze kary
poniedziałek, 29 maja 2017 08:37

26 maja podczas trzysta pięćdziesiątego szóstego posiedzenia Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) podjęła decyzję o zmniejszeniu wysokości kar nałożonych na PZU SA i TUiR Warta oraz nałożyła sankcję finansową na Concordię Polska TUW. We wszystkich trzech przypadkach kary dotyczyły niespełnienia wymogów ustawowych dotyczących wypłat odszkodowań z OC posiadaczy pojazdów mechanicznych.

Add a comment

Więcej…
 
Prawo: Obligacyjne ułatwienie dla ubezpieczycieli i reasekuratorów
poniedziałek, 29 maja 2017 08:30

Na stronie Rządowego Centrum Legislacji opublikowany został projekt nowelizacji ustawy o obligacjach, zgodnie z którym ubezpieczyciele i reasekuratorzy będą mogli zaliczyć emisję obligacji do funduszy własnych.

Add a comment

Więcej…
 
Prawo: Jawność kosztów w całej grupie 3
piątek, 26 maja 2017 08:46

Na stronie Rządowego Centrum Legislacji opublikowany został projekt ustawy o dystrybucji ubezpieczeń, skierowany przez Ministerstwo Finansów i Rozwoju do Komitetu Spraw Europejskich. Z analizy aktu wynika, że spora cześć postulatów merytorycznych zgłoszonych w toku drugich konsultacji publicznych nie została uwzględniona przez MFiR.

Resort nie zgodził się np. na wprowadzenie do projektu definicji zawodu brokera i obowiązkowego samorządu zawodowego. Taki postulat zgłosiły wspólnie Stowarzyszenie Polskich Brokerów Ubezpieczeniowych i Reasekuracyjnych oraz Polska Izba Brokerów Ubezpieczeniowych i Reasekuracyjnych. W ocenie ministerstwa, wpisanie do ustawy takich postanowień byłoby sprzeczne z prowadzoną od lat polityką deregulacji. Akceptacji nie zyskał także postulat uregulowania w przepisach umowy brokerskiej. MFiR wskazało, że jest to materia Kodeksu cywilnego, a nie IDD. Poproszone o opinię Ministerstwo Sprawiedliwości stwierdziło zaś, że taka zmiana nie wydaje się być potrzebna, a do określenia praw i obowiązków stron w umowach brokerskich wystarczą funkcjonujące już postanowienia K.c.

Add a comment

Więcej…
 
Prawo: Brak nadzoru rodziców nie zmniejsza odpowiedzialności
piątek, 26 maja 2017 08:34

Z najnowszego wyroku Sądu Najwyższego wynika, że brak nadzoru rodziców nie zmniejsza odszkodowania należnego od sprawcy wypadku dziecka i jego ubezpieczyciela – informuje „Rzeczpospolita”.

Add a comment

Więcej…
 
Prawo: Jakie regulacje dla odszkodowawców?
czwartek, 25 maja 2017 08:37

Od marca specjalny podzespół powołany w ramach Rady Rozwoju Rynku Finansowego przy Ministerstwie Finansów pracuje nad projektem uregulowania rynku odszkodowawczego – informuje „Dziennik Gazeta Prawna”.

Add a comment

Więcej…
 
UOKiK: Dwa istotne poglądy dotyczące ubezpieczeń niskiego wkładu
piątek, 19 maja 2017 08:42

Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów przedstawił kolejne dwa istotne poglądy w sporach konsumentów z bankiem Millennium. Oba poglądy odnosiły się do ubezpieczeń niskiego wkładu własnego. Postępowania toczą się przed sądem w Warszawie.

Add a comment

Więcej…
 
Prawo: Bez odszkodowania dla niedoszłej samobójczyni
piątek, 19 maja 2017 08:37

Sąd Okręgowy w Toruniu uznał, że instalowanie kamer w szpitalnych łazienkach byłoby naruszeniem intymności pacjentów i oddalił pozew pacjentki domagającej się od szpitala 150 tys. zł za uszczerbek na zdrowiu po próbie samobójczej – informuje „Rzeczpospolita”.

Add a comment

Więcej…
 
Lewiatan: Raportowanie niezgodne z unijną dyrektywą
wtorek, 16 maja 2017 08:42

Instytucje finansowe, m.in. firmy ubezpieczeniowe, będą musiały przekazywać informacje o wszystkich transakcjach o wartości powyżej 15 tys. zł. Taki przepis zawiera projekt ustawy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Zdaniem Konfederacji Lewiatan rozwiązanie budzi wątpliwości i wykracza poza przepisy unijnej dyrektywy.

Add a comment

Więcej…
 
Prawo: „Abuzywny problem” UOKiK
wtorek, 16 maja 2017 08:39

Z serii wyroków Sądu Apelacyjnego (SA) w Warszawie można wywnioskować, że Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) postąpił niewłaściwie, uznając, że może karać przedsiębiorców za klauzule abuzywne wynikające z umów innych firm – informuje „Dziennik Gazeta Prawna”.

Add a comment

Więcej…
 
Link4 zmienia praktyki zakwestionowane przez UOKiK
poniedziałek, 15 maja 2017 08:36

12 maja Link4 poinformował, że wykonuje decyzję Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów nr RPZ 1/2017 i zmienia praktykę dotyczącą przedłużania umów OC posiadaczy pojazdów mechanicznych (ppm.). Towarzystwo znalazło się na celowniku UOKiK po informacjach uzyskanych przez instytucję m.in. od Rzecznika Finansowego. W październiku ub.r. Urząd wszczął postępowanie w tej sprawie.

Z ówczesnych ustaleń UOKiK i Rzecznika Finansowego wynikało, że Link4 TU może błędnie interpretować przepisy dotyczące możliwości rozwiązania automatycznie przedłużonej umowy OC. Jeżeli konsument zapłaci składkę proponowaną w otrzymanym od Link4 piśmie dotyczącym ubezpieczenia na kolejny okres, a następnie znajdzie korzystniejszą ofertę i kupi polisę w innym zakładzie, zakład uznawał, że konsument nie może wypowiedzieć zawartej z nim umowy. Spółka stała na stanowisku, że konsument ma taką możliwość jedynie wówczas, kiedy nie odpowie na pismo, tj. nie zapłaci określonej w nim składki.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 175

Pocztowe TUnŻ: Wojciech Kwiatkowski za Marcina Łuczyńskiego w zarządzie

Z dniem 26 czerwca Marcin Łuczyński przestał pełnić funkcję członka zarządu Pocztowego Towarzystwa Ubezpieczeń na Życie. W związku z tym rada...


czytaj dalej

Nationale-Nederlanden: Anita Bogusz członkiem zarządu ds. ryzyka

22 czerwca, na trzysta sześćdziesiątym pierwszym posiedzeniu Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie Anity...


czytaj dalej

Atradius: Branża ICT w obliczu kolejnych wyzwań

Globalny rynek ICT będzie się rozwijać, a sprzedaż technologii, produktów i usług wzrośnie o 2,5% w 2017 r. . Mimo to w wielu krajach rozwiniętych...


czytaj dalej

AGCS: Technologia a bezpieczeństwo na morzu

Szkodowość w transporcie morskim zmalała w ciągu dekady o 50%. W 2016 r. liczba szkód była najniższa w ostatnim dziesięcioleciu. Korzystny trend...


czytaj dalej

Santander Consumer Bank: Kierowcy cenią auto assistance

Właściciele samochodów cenią wsparcie oferowane przez assistance w trudnych sytuacjach na trasie. Dla ponad trzech czwartych badanych...


czytaj dalej

Ubea.pl: Agenci filarem sprzedaży

W 2015 roku sprzedaż za pośrednictwem agentów stanowiła dwie trzecie rocznego przypisu składki brutto  sektora ubezpieczeń w Polsce – wynika z...


czytaj dalej

Sprzedaż 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Partnerzy