feed-image -

Reklama

Prawo


UOKiK: Szkolenia dla osób niesłyszących
środa, 28 listopada 2018 09:31

Polski Związek Głuchych realizuje projekt, który ma chronić konsumentów z wadą słuchu przed nieuczciwymi praktykami na rynku finansowym. Warsztaty, filmy i materiały informacyjne są finansowane ze środków UOKiK.

Add a comment

Więcej…
 
MC: RODO-poradnik dla fintechów
wtorek, 27 listopada 2018 09:30

26 listopada na stronie internetowej Ministerstwa Cyfryzacji został udostępniony RODO-poradnik dla podmiotów z sektora fintech.

Add a comment

Więcej…
 
CBA zatrzymała byłego przewodniczącego KNF
wtorek, 27 listopada 2018 09:28

27 listopada rano Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało byłego szefa Komisji Nadzoru Finansowego Marka Chrzanowskiego.

Add a comment

Więcej…
 
Senat: Nowela ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych przyjęta
poniedziałek, 26 listopada 2018 09:48

23 listopada Senat przyjął nowelizację ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Akt dostosowuje polskie przepisy do dyrektywy europejskiej 2009/103/WE w sprawie ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej za szkody powstałe w związku z ruchem pojazdów mechanicznych i egzekwowania obowiązku ubezpieczenia od takiej odpowiedzialności (dyrektywa komunikacyjna).

Add a comment

Więcej…
 
Rzecznik Finansowy: Wyrok TSUE korzystny dla poszkodowanych
piątek, 23 listopada 2018 09:49

Dzięki najnowszemu wyrokowi Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE) posiadacze aut, którym ktoś uszkodził pojazd, otwierając drzwi przy wysiadaniu z samochodu stojącego, nie powinni mieć problemu z uzyskaniem odszkodowania za zniszczenia z OC ppm. – wskazuje Rzecznik Finansowy.

Add a comment

Więcej…
 
TSUE: OC obejmuje szkody nie tylko w czasie jazdy i nie tylko z winy kierowcy
czwartek, 22 listopada 2018 09:46

Jeśli pasażer pojazdu stojącego na parkingu, otwierając drzwi uszkodzi sąsiednie auto, odszkodowanie wypłaci ubezpieczyciel OC samochodu, z którego wysiadał pasażer – orzekł Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej. TSUE uznał, że nie ma znaczenia ani fakt, że pojazd stał, ani że winy nie ponosi kierujący.

Add a comment

Więcej…
 
NRA nie podoba się projekt regulacji odszkodowawców
czwartek, 22 listopada 2018 09:45

Adwokatura nie popiera projektu ustawy regulującej działalność tzw. kancelarii odszkodowawczych w wersji uchwalonej przez Senat – oświadczyła Naczelna Rada Adwokacka (NRA). Organizacji nie podobają się przede wszystkim regulacje pozwalające świadczyć pomoc prawną osobom bez odpowiedniego wykształcenia i doświadczenia zawodowego, niezobowiązanych do tajemnicy zawodowej. Wcześniej sprzeciw wobec projektowanej ustawy zgłosiło środowisko odszkodowawców.

Add a comment

Więcej…
 
Sąd podtrzymał karę dla Open Finance
czwartek, 22 listopada 2018 09:43

30 października Sąd Apelacyjny oddalił apelację Open Finance od decyzji prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK), na mocy której firma została ukarana sankcją finansową za nieprawidłowości związane z oferowaniem polis z UFK.

Add a comment

Więcej…
 
RPP: System komisji orzekających o błędach medycznych wymaga zmian
środa, 21 listopada 2018 09:52

Rzecznik Praw Pacjenta (RPP), który monitoruje działalność wojewódzkich komisji ds. orzekania o zdarzeniach medycznych m.in. pod kątem realizacji założeń, jakie przyświecały ustawodawcy podczas ich powołania zwrócił się do Ministra Zdrowia z propozycją zmiany w zakresie funkcjonowania tych organów.

Add a comment

Więcej…
 
Prezydent RP podpisał ustawę o PPK
wtorek, 20 listopada 2018 09:54

fot. Krzysztof Sitkowski*/*KPRP, źródło: Kancelaria Prezydenta RP,
prezydent.pl

19 listopada w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie prezydent Andrzej Duda uroczyście podpisał ustawę o Pracowniczych Planach Kapitałowych (PPK). – Nie mam wątpliwości, że to rozwiązanie będzie korzystne dla pracowników i dla naszej gospodarki – przekonywał.

Prezydent podpisał ustawę w obecności prezesa Giełdy Papierów Wartościowych oraz Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej i Minister Finansów. – Ktoś może zapytać, dlaczego podpisuję tę ustawę w tak spektakularny sposób? Otóż powody są dwa: to ustawa, która, mam nadzieję, poprawi sytuację przyszłych polskich emerytów oraz tych, którzy funkcjonują na rynku gospodarczym w Polsce – zaznaczył Andrzej Duda.

Add a comment
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 222

Personalia: Krzysztof Kudelski dołączył do Grupy MAK

Do zespołu MAK Investments (Grupa MAK) dołączył były prezes Warty Krzysztof Kudelski, który w strukturach brokera będzie odpowiedzialny za obszary...


czytaj dalej

UNIQA Polska: Jakub Machnik wiceprezesem ds. finansów i ryzyka

Rada nadzorcza zdecydowała o powierzeniu Jakubowi Machnikowi funkcji wiceprezesa zarządu spółek UNIQA Polska. Od 1 grudnia odpowiada on już nie...


czytaj dalej

Generali: Zarządzanie aktywami alternatywnymi

Włoska grupa Generali nabyła od Bank of America Merrill Lynch firmę zarządzania aktywami alternatywnymi CM Investment Solutions Limited (CMISL) z...


czytaj dalej

AIG: Dyrektor woli start-upa

Dyrektor ds. danych AIG, Leandro Dalle Mule, przeszedł do insurtechowego start-upa Planck Resolution na stanowisko generalnego menedżera na...


czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: Warta zaoferuje PPK

Warta jest pierwszym ubezpieczycielem, który oficjalnie potwierdził, że zaoferuje Pracownicze Plany Kapitałowe (PPK). Produkt przygotowany przez...


czytaj dalej

Open Life: Wzrost zysków, spadek sprzedaży

Spadek przypisu składki przy jednoczesnej poprawie wyniku technicznego i zysku netto – to najistotniejsze rezultaty uzyskane przez Open Life w...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Kursy on-line
Zamów newsletter
Facebook