feed-image -

Prawo


Poszkodowani walczą o mniej niż 11 tys. zł
piątek, 02 lutego 2018 09:39

Z analizy Instytutu Wymiar Sprawiedliwości (IWS) wynika, że w sporach sądowych dotyczących odszkodowań z tytułu szkód na mieniu średnia wartość roszczenia nie przekracza 11 tys. zł – informuje „Rzeczpospolita”.

Add a comment

Więcej…
 
Senat przyjął nowelę ustawy o dystrybucji ubezpieczeń
czwartek, 01 lutego 2018 09:55

31 stycznia Senat rozpatrzył rządowy projekt nowelizacji ustawy o dystrybucji ubezpieczeń. W dyskusji nie zgłoszono wniosków o charakterze legislacyjnym. 1 lutego podczas nocnej części obrad akt został przyjęty.

Add a comment

Więcej…
 
Sąd podtrzymał decyzję nadzoru ws. Warty
czwartek, 01 lutego 2018 09:54

30 stycznia Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie (WSA) oddalił skargę TUiR Warta na decyzję Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) z 26 maja 2017 r. w przedmiocie uchylenia decyzji I instancji i nałożenia kary pieniężnej w związku z niewypłaceniem przez zakład odszkodowania w terminie.

Add a comment

Więcej…
 
Klienci polis inwestycyjnych nadal niewystarczająco chronieni?
środa, 31 stycznia 2018 09:45

30 stycznia odbyło się posiedzenie Komisji Praw Człowieka, Praworządności i Petycji, podczas którego kontynuowano dyskusję na temat ewentualnych zmian w przepisach dotyczących możliwości rezygnacji z umów ubezpieczenia z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym (UFK)*. Część uczestników obrad wskazywała, że obecnie obowiązujące regulacje nie chronią konsumentów w wystarczającym stopniu.

Zabierając głos w dyskusji, Katarzyna Przewalska, zastępca dyrektora Departamentu Rozwoju Rynku Finansowego w Ministerstwie Finansów, przypomniała, że w listopadowym piśmie do przewodniczącego Komisji MF wyraziło swoje stanowisko odnośnie do ewentualnych zmian prawnych, wymieniając przepisy, które zdaniem resortu skutecznie zapobiegają problemom w segmencie polis inwestycyjnych. – Szereg tych regulacji weszło w życie od 1 stycznia 2018 roku, część wejdzie w najbliższym czasie, a mianowicie wszystkie te regulacje, które są zawarte w ustawie o dystrybucji ubezpieczeń i zwiększą poziom ochrony konsumentów – tłumaczyła ekspertka.

Add a comment

Więcej…
 
Problem danych z kopii zapasowych w kontekście RODO
wtorek, 30 stycznia 2018 09:29

Widoczny już dziś problem z kopiami zapasowymi (ang. backup) nabierze znaczenia po wejściu w życie RODO – zauważa „Dziennik Gazeta Prawna”.

Add a comment

Więcej…
 
Sejm przyjął nowelę dystrybucyjną
poniedziałek, 29 stycznia 2018 09:50

26 stycznia Sejm przyjął projekt nowelizacji ustawy o dystrybucji ubezpieczeń. Akt został przyjęty bez poprawek, zgodnie z wcześniejszą rekomendacją Komisji Finansów Publicznych.

Add a comment

Więcej…
 
Prawo: Uprawa GMO tylko z OC?
poniedziałek, 29 stycznia 2018 09:41

Podczas drugiego czytania projektu ustawy o mikroorganizmach i GMO zaproponowano poprawki i projekt skierowano ponownie do połączonych komisji rolnictwa i środowiska. Jedna z poprawek dotyczy wprowadzenia obowiązku ubezpieczeniowego.

Add a comment

Więcej…
 
Sejm pracuje nad nowelą „dystrybucyjną”
piątek, 26 stycznia 2018 09:45

Zakończyła się pierwsza faza prac nad rządowym projektem nowelizacji ustawy o dystrybucji ubezpieczeń*. 25 stycznia propozycja aktu została przyjęta przez Komisję Finansów Publicznych Sejmu. Z kolei w Izbie Niższej przedstawiciele wszystkich klubów parlamentarnych zadeklarowali poparcie dla projektu.

Aby móc przyjąć projekt w pierwszym czytaniu, Komisja zgodziła się na procedowanie noweli w trybie nieuwzględniającym zachowania siedmiodniowego odstępu od daty wpłynięcia proponowanej regulacji. Uzasadniający nowelizację wiceminister finansów Leszek Skiba wskazywał, że ma ona charakter techniczny, a jej przyjęcie jest niezbędne ze względu na trwający obecnie na szczeblu unijnym proces legislacyjny regulacji zmieniającej datę stosowania dyrektywy o dystrybucji ubezpieczeń (IDD) z 23 lutego na 1 października**.

Add a comment

Więcej…
 
Sąd Apelacyjny utrzymał wyrok dotyczący polis z UFK
czwartek, 25 stycznia 2018 09:50

23 stycznia Sąd Apelacyjny utrzymał 5 mln zł kary dla Getin Noble Banku za złe praktyki w sprzedaży (misseling) umów ubezpieczenia na życie z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym (UFK). Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK), który cztery lata temu ukarał bank, „cieszy się” z takiego rozstrzygnięcia.

Wyrok dotyczył decyzji nr RKT-55/2013, wydanej 31 grudnia 2013 r. w imieniu prezesa Urzędu przez delegaturę UOKIK w Katowicach w postępowaniu prowadzonym od listopada 2012 r. W jego trakcie Urząd ustalił, że oferta ubezpieczeń na życie i dożycie z UFK była przedstawiana tym konsumentom, którzy chcieli założyć standardową lokatę lub odnowić umowę. Według ustaleń UOKiK, pracownicy banku i placówek współpracujących prowadzili z klientami rozmowy w taki sposób, aby ci ostatni wierzyli, że decydują się na bezpieczny produkt, dzięki któremu osiągną wysokie zyski.

Add a comment

Więcej…
 
UKNF: Powstanie Departament Innowacji Finansowych FinTech
środa, 24 stycznia 2018 09:35

W Monitorze Polskim opublikowano zarządzenie Prezesa Rady Ministrów dotyczące zmian w statucie Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego, dzięki którym powstanie Departament Innowacji Finansowych FinTech, który zajmie się kwestiami związanymi z rozwojem innowacji finansowych – poinformowała PAP Komisja.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 196

Votum: Agnieszka Czaplińska nowym wiceprezesem zarządu

9 lutego Elżbieta Kupiec złożyła rezygnację z funkcji członka zarządu Votum, ze skutkiem na ten sam dzień. Przyczyny rezygnacji nie są znane. Rada...


czytaj dalej

Aegon TUnŻ: Andrzej Szufa członkiem zarządu ds. ryzyka

Akcjonariusz Aegon TUnŻ powołał Andrzeja Szufę do pełnienia funkcji członka zarządu spółki odpowiedzialnego za zarządzanie ryzykiem.

Andrzej Szufa...


czytaj dalej

AXA Partners: Hybrydowy asystent osobisty

Podczas Consumer Electronics Show w Las Vegas, największych na świecie targów innowacji technologicznych, AXA Partners, globalny zespół AXA...


czytaj dalej

Liberty Specialty Markets rozwija ochronę budów i dzieł sztuki

Liberty Specialty Markets, część Liberty Mutual Insurance, zamierza poszerzyć zakres linii produktowych obsługiwanych we Francji i zwiększyć...


czytaj dalej

PZU, Link4 i Compensa na czele rankingu jakości danych

PZU, Link4 i Compensa TU – te towarzystwa zajęły pierwsze trzy miejsca w siódmym rankingu jakości danych przesyłanych do ogólnopolskiej bazy polis...


czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: PZU rozpoczął współpracę z AGH

PZU i Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie podpisały list intencyjny w sprawie nawiązania długoterminowej współpracy w...


czytaj dalej

Sprzedaż 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Partnerzy