feed-image -

Reklama

Prawo


Prawo: Roszczenie o odszkodowanie za uszczerbek bez przedawnienia
poniedziałek, 03 czerwca 2019 08:48

Z najnowszego wyroku Sądu Najwyższego (SN) wynika, że poszkodowany na ciele lub zdrowiu ma prawo nie tylko do zadośćuczynienia za stwierdzone już szkody, ale też do orzeczenia odpowiedzialności sprawcy lub zakładu ubezpieczeń w przyszłości, gdyby ujawniły się kolejne uszczerbki. – informuje „Rzeczpospolita”.

Add a comment

Więcej…
 
NSA: Podatnik ma przychód, gdy płaci spółka
poniedziałek, 03 czerwca 2019 08:46

Adwokat jako wykonujący zawód świadczenia usług prawnych jest zobowiązany do ubezpieczenia się od odpowiedzialności cywilnej na własny koszt. Zdaniem Naczelnego Sądu Administracyjnego, jeśli OC dla prawnika opłaci mu inny podmiot, wówczas polisa jest traktowana jako nieodpłatne świadczenie, od którego trzeba zapłacić podatek – informuje „Rzeczpospolita”.

Add a comment

Więcej…
 
Rzecznik Finansowy: Uchwała Sądu Najwyższego to dobry prognostyk
piątek, 31 maja 2019 08:39

29 maja siedmioosobowy skład Sądu Najwyższego uznał prawo podmiotów skupujących wierzytelności o odszkodowanie za szkodę komunikacyjną do żądania pokrywania z OC komunikacyjnego kosztów usługi ekspertyzy zleconej osobie trzeciej. Zdaniem Rzecznika Finansowego (RzF), rozstrzygnięcie SN jest dobrym prognostykiem przed podjęciem uchwały dotyczącej jego ubiegłorocznego wniosku w podobnej sprawie.

„Nabywcy – w drodze przelewu – wierzytelności o odszkodowanie za szkodę komunikacyjną przysługuje od ubezpieczyciela odpowiedzialności cywilnej zwrot uzasadnionych kosztów ekspertyzy zleconej osobie trzeciej tylko wtedy, gdy jej sporządzenie było w okolicznościach sprawy niezbędne do efektywnego dochodzenia odszkodowania*”- uznał Sąd Najwyższy w składzie siedmiu sędziów (sygn. akt III CZP 68/18).

Add a comment

Więcej…
 
Prawo: E-hulajnogi będą zakwalifikowane do pojazdów
piątek, 31 maja 2019 08:29

Elektryczne hulajnogi będą traktowane jak pojazdy; odpowiedni projekt zmiany ustawy jest praktycznie gotowy – poinformował w czwartek minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Add a comment

Więcej…
 
SN: Zwrot kosztów ekspertyzy dozwolony w określonych przypadkach
środa, 29 maja 2019 23:13

W określonej sytuacji nabywca wierzytelności o odszkodowanie za szkodę komunikacyjną ma prawo do zwrotu uzasadnionych kosztów ekspertyzy zleconej osobie trzeciej od ubezpieczyciela-wystawcy ubezpieczenia OC posiadacza pojazdów mechanicznych (ppm.) – tak brzmi sedno najnowszej uchwały Sądu Najwyższego (SN).

Add a comment

Więcej…
 
RCL: Projekt noweli dotyczącej zagranicznych ubezpieczycieli wymaga zmian
środa, 29 maja 2019 08:52

Na stronach Rządowego Centrum Legislacji opublikowano stanowisko RCL dotyczące projektu nowelizacji ustaw o ubezpieczeniach obowiązkowych, UFG i PBUK oraz o działalności ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej, mającej na celu dostarczenie Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) skutecznych narzędzi do interwencji w zagranicznych zakładach ubezpieczeń. Zdaniem Centrum projekt wymaga szeregu poprawek merytorycznych i legislacyjnych.

Add a comment

Więcej…
 
Prawo: Podwójna redukcja odszkodowania jest niedopuszczalna
środa, 29 maja 2019 08:24

W ocenie Sądu Najwyższego (SN) klauzula przewidująca podwójną redukcję kwoty odszkodowania z ubezpieczenia majątkowego (do poziomu sumy ubezpieczenia, a następnie proporcjonalnie do łącznej wartości przedmiotów ubezpieczenia) jest nieważna – informuje „Dziennik Gazeta Prawna”.

Add a comment

Więcej…
 
Prawo: Powrót do tematu wyczerpywalności sum gwarancyjnych w OC
wtorek, 28 maja 2019 08:56

Po dwóch latach parlament powrócił do prac nad przepisami rozwiązującymi problem wyczerpywalności sum gwarancyjnych w OC – zwraca uwagę „Dziennik Gazeta Prawna”.

Add a comment

Więcej…
 
Rząd zajmie się przekształceniem OFE w III kwartale
wtorek, 28 maja 2019 08:56

Z wykazu prac legislacyjnych i programowych publikowanego na stronach Kancelarii Prezesa Rady Ministrów wynika, że rząd zajmie się projektem ustawy o przekształceniu otwartych funduszy emerytalnych (OFE) w indywidualne konta emerytalne (IKE) w trzecim kwartale obecnego roku.

Add a comment

Więcej…
 
Sprzedaż „uefek” trafiła do prokuratury
poniedziałek, 27 maja 2019 08:51

Na początku maja radca prawny Anna Lengiewicz, pełnomocniczka blisko 800 klientów polis z UFK oferowanych przez TUnŻ Europa i Open Life, złożyła trzy zawiadomienia do prokuratury – informuje „Puls Biznesu”.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 237

Unum Życie: Łukasz Świerczek w zarządzie

Rada Nadzorcza Unum Życie TUiR S.A. powołała w skład zarządu Łukasza Świerczka, który odpowiedzialny będzie za pion prawno-administracyjny spółki....


czytaj dalej

Skarbiec TFI: Grzegorz Zatryb w zarządzie

Rada Nadzorcza Skarbiec TFI powołała 19 lipca 2019 r. w skład zarządu spółki Skarbiec TFI Grzegorza Zatryba, dyrektora inwestycyjnego Towarzystwa...


czytaj dalej

Francja: ataki z żądaniem okupu na duże firmy

Duże firmy we Francji są coraz częściej celem cyberataków polegających na zablokowaniu danych i żądaniu okupu, ale często nie zgłaszają napaści z...


czytaj dalej

Bezpieczeństwo cybernetyczne w rękach wojskowego eksperta

Ubezpieczyciel specjalistyczny Liberty Specialty Markets (LSM), wchodzący w skład Grupy Liberty Mutual Insurance, powołał Jona Rigby’ego na...


czytaj dalej

UFG: Młodzi mężczyźni unikają ubezpieczenia i powodują kolizje

Największe ryzyko kolizji z pojazdem bez polisy OC istnieje w zachodniej Polsce oraz na Mazurach. To tam kierowcy najczęściej decydują się...


czytaj dalej

UNIQA: Komunikacja w 12 ratach

UNIQA wprowadziła możliwość rozłożenia płatności za ubezpieczenia komunikacyjne na 12 rat. Dotychczas możliwa była płatność jednorazowa lub w 2 i...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Zamów newsletter
Facebook