feed-image -

Prawo


UKNF: Ostrzeżenie przed oszustami
środa, 27 września 2017 08:52

Urząd Komisji Nadzoru Finansowego (UKNF) opublikował ostrzeżenie w sprawie działalności firm na jego domniemane zlecenie.

Add a comment

Więcej…
 
Policjanci zatrzymali agenta podejrzanego o wyłudzenia
wtorek, 26 września 2017 08:45

Inowrocławscy policjanci zatrzymali agenta ubezpieczeniowego, który nadużywał swoich kompetencji. Podejrzany usłyszał 114 zarzutów oszustw.

Add a comment

Więcej…
 
Prokuratura pomoże w walce z nieuczciwymi odszkodowawcami
wtorek, 26 września 2017 08:42

Na polecenie Prokuratury Krajowej prokuratorzy zbierają informacje na temat nieuczciwych działań firm odszkodowawczych.

Add a comment

Więcej…
 
Prawo: Śmierć po ukąszeniu może być nieszczęśliwym wypadkiem
wtorek, 26 września 2017 08:14

Sąd Okręgowy w Gdańsku stwierdził, że śmierć w wyniku ukąszenia przez osę mieści się w definicji nieszczęśliwego wypadku i jako taka zobowiązuje ubezpieczyciela do wypłaty odszkodowania – informuje „Rzeczpospolita”.

Add a comment

Więcej…
 
Likwidacja szkód z OC z udziałem niezależnego rzeczoznawcy?
piątek, 22 września 2017 08:39

Rada Rozwoju Rynku Finansowego przy Ministerstwie Finansów zajęła się postulatem wprowadzenia niezależnych rzeczoznawców do likwidacji szkód z OC, zgłoszonym przez Rzecznika Finansowego – dowiedziała się „Rzeczpospolita”.

Gazeta pisze, że koncepcja RzF zakłada, iż poszkodowany miałby prawo do skorzystania z opinii niezależnego rzeczoznawcy, gdyby uznał odszkodowanie wyliczone przez ubezpieczyciela za zaniżone, a ten nie uznawałby uzasadnionej reklamacji. Jeśli ocena eksperta z zewnątrz udowodniłaby zaniżenie wypłaty, wówczas zakład musiałby zaspokoić roszczenie w wysokości wyliczonej przez niezależnego rzeczoznawcę, a także zwrócić koszt sporządzenia przez niego opinii. Towarzystwo mogłoby podważyć ekspertyzę, wykazując jej istotny błąd. Ale jego ocena musiałaby zostać sporządzona przez zewnętrznych specjalistów, a nie własnych.

Add a comment

Więcej…
 
TSUE: Działalność centrów usług kadrowych także z VAT
piątek, 22 września 2017 08:37

21 września Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej wydał wyrok, w którym odebrał kolejną szansę na obniżenie kosztów działalności ubezpieczeniowej – informuje „Rzeczpospolita”.

Sprawa została rozstrzygnięta przez TSUE w odpowiedzi na wniosek o wydanie orzeczenia w trybie prejudycjalnym złożony przez Naczelny Sąd Administracyjny. Problem dotyczył sporu Ministerstwa Finansów i Aviva TUnŻ. Zakład zwrócił się do resortu z wnioskiem o interpretację zasad rozliczenia centrów usług, zajmujących się np. sprawami kadrowymi – czy mogą one być zwolnione z podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 21 ustawy o VAT (usługi świadczone przez niezależne grupy osób, na rzecz swoich członków, których działalność jest zwolniona od podatku). Odwołując się do dyrektywy, Trybunał stwierdził, że jeśli członkowie niezależnych grup osób prowadzą działalność gospodarczą z zakresu ubezpieczeń, niebędącą czynnością w interesie publicznym, zwolnienie nie przysługuje. Add a comment

Więcej…
 
DRB: Odpowiedzialność za wypadek w szkole
czwartek, 21 września 2017 08:46

Poza zapewnieniem przez placówkę odpowiednich warunków bezpieczeństwa i higieny nauczania, dyrektorzy szkół coraz częściej proponują rodzicom dodatkowe ubezpieczenie NNW. Nie zwalnia to jednak placówki edukacyjnej z odpowiedzialności za wypadek.

Add a comment

Więcej…
 
Pasażer Ubera będzie objęty NNW
czwartek, 21 września 2017 08:43

Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa (MIiB) opracowało projekt ustawy, który ma uregulować w Polsce działalność tzw. pośrednictwa w przewozie osób. Proponowane regulacje nakładają na przewoźników m.in. obowiązki w zakresie ubezpieczenia – informuje „Puls Biznesu”.

Add a comment

Więcej…
 
MSWiA: Pomoc z UE dopiero po przekroczeniu 1,57 mld zł strat po nawałnicach
wtorek, 19 września 2017 08:51

Złożenie wniosku o wsparcie z Funduszu Solidarności jest możliwe dopiero po pełnym oszacowaniu strat w rolnictwie i w lasach oraz po przekroczeniu określonego przez prawo unijne progu poniesionych szkód – przypomniało Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji (MSWiA).

Add a comment

Więcej…
 
Policja: Sosnowieccy wyłudzacze odszkodowań staną przed sądem
poniedziałek, 18 września 2017 08:35

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu sosnowieckiej komendy zakończyli sprawę przeciwko zorganizowanej grupie przestępczej. Członkowie szajki zajmowali się sfingowaniem kradzieży samochodów i wyłudzaniem odszkodowań z firm ubezpieczeniowych.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 185

GrECo JLT Services: Marek Mozer dyrektorem operacyjnym

Od września Marek Mozer pełni funkcję dyrektora operacyjnego GrECo JLT Services. Do jego kompetencji należy nadzór nad obszarem współpracy z...


czytaj dalej

Euler Hermes: Krzysztof Rzepka szefem działów odszkodowań i windykacji

Krzysztof Rzepka został powołany na dyrektora zarządzającego Biurem Windykacji i Likwidacji Szkód Euler Hermes. Na tym stanowisku będzie...


czytaj dalej

S&P: Perspektywa dla Lloyd’s negatywna

Agencja S&P Global Ratings zrewidowała perspektywę dla Lloyd’s ze stabilnej na negatywną. Jednocześnie potwierdziła przyznane rynkowi Lloyd’s...


czytaj dalej

Munich Re: Giuseppina Albo odchodzi do Hamilton Insurance

Munich Re poinformował, że z końcem roku Giuseppina Albo opuści zarząd reasekuratora, aby z początkiem  2018 r. objąć stanowisko prezesa Hamilton...


czytaj dalej

Colonnade: Pierwszy kwartał działalności w Polsce

Polski oddział Colonnade Insurance dokonał podsumowania pierwszych trzech miesięcy funkcjonowania pod nową marką.

1 lipca Colonnade rozpoczął...


czytaj dalej

Gothaer TU: Ubezpieczenie i odpowiedzialność za uszkodzenia nagrobka

W związku ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych eksperci podpowiadają, jak ubezpieczyć nagrobek, oraz tłumaczą, kiedy za szkody odpowiada...


czytaj dalej

Sprzedaż 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Partnerzy