feed-image -

Reklama

Prawo


Relacje prawników i odszkodowawców budzą wątpliwości
piątek, 28 września 2018 08:14

Według Naczelnej Rady Adwokackiej prawnicy, którzy współpracują z firmami odszkodowawczymi, łamią reguły wykonywania zawodu. Tymczasem bez prawników takie podmioty nie mogłyby funkcjonować – zauważa „Rzeczpospolita”.

Add a comment

Więcej…
 
Nowe obowiązki pracodawcy ubezpieczającego grupowo pracowników
czwartek, 27 września 2018 08:39

Paulina Opiełka, aplikant adwokacki Konieczny, Wierzbicki Kancelaria Radców Prawnych, na łamach „Dziennika Gazety Prawnej” zwraca uwagę, że wchodząca w życie 1 października ustawa o dystrybucji ubezpieczeń nakłada na pracodawcę dodatkowe obowiązki, jakie musi on spełnić wobec pracownika ubezpieczonego w ramach umowy grupowej.

Add a comment

Więcej…
 
Sejm: Komisja Finansów przyjęła projekt ustawy o PPK
czwartek, 27 września 2018 08:39

Komisja Finansów Publicznych przyjęła w środę sprawozdanie dotyczące rządowego projektu ustawy o Pracowniczych Planach Kapitałowych (PPK). Wcześniej komisja przyjęła szereg poprawek do rządowego projektu, mających na ogół charakter doprecyzowujący.

Add a comment

Więcej…
 
Senatorowie modyfikują regulację odszkodowawców
środa, 26 września 2018 08:45

25 września odbyło się połączone posadzenie senackich Komisji Ustawodawczej oraz Budżetu i Finansów Publicznych, podczas którego kontynuowano pierwsze czytanie projektu ustawy regulującego branżę odszkodowawczą. Do aktu wprowadzono kilka poprawek.

Posiedzenie rozpoczęło się od przyjęcia przez komisje poprawek o charakterze techniczno-legislacyjnym, opracowanych przez Biuro Legislacyjne Kancelarii Senatu. Przewodniczący Komisji Budżetu i Finansów Publicznych Grzegorz Bierecki argumentował, że wprowadzenie korekt zaproponowanych przez BLKS w odpowiedzi na uwagi zainteresowanych stron pozwoli na takie zmodyfikowanie projektu, aby mógł on stanowić podstawę dalszych prac. W wyniku poprawek nadano aktowi nowy tytuł: Ustawa o świadczeniu usług w zakresie dochodzenia roszczeń odszkodowawczych wynikających z niedozwolonego czynu.

Add a comment

Więcej…
 
MS: Nie dla zastępstwa procesowego odszkodowawców
wtorek, 25 września 2018 08:29

W opinii do projektu ustawy o świadczeniu usług w zakresie dochodzenia roszczeń odszkodowawczych Ministerstwo Sprawiedliwości wyraźnie zaznaczyło, że kancelarie odszkodowawcze nie powinny występować przed sądem, natomiast regulacje określające sposób funkcjonowania tej profesji nie mogą zawierać postanowień umożliwiających obejście przepisów dotyczących wynagrodzenia – informuje „Rzeczpospolita”.

Add a comment

Więcej…
 
Prawo: NBP nie wchłonie KNF
wtorek, 25 września 2018 08:29

Procedowany w Sejmie projekt ustawy o nadzorze nad rynkiem finansowym przekreśla szanse na włączenie Komisji Nadzoru Finansowego do Narodowego Banku Polskiego – zauważa „Puls Biznesu”.

Add a comment

Więcej…
 
Prawo: Szereg uwag do projektu regulacji odszkodowawców
piątek, 21 września 2018 08:34

25 września odbędzie się wspólne posiedzenie Komisji Ustawodawczej oraz Komisji Budżetu i Finansów Publicznych Senatu, podczas którego zostanie dokończone pierwsze czytanie projektu ustawy o świadczeniu usług w zakresie dochodzenia roszczeń odszkodowawczych. Skala i rodzaj zastrzeżeń zgłoszonych do projektu przez opiniujące go instytucje sugeruje, że obecna wersja zostanie poddana gruntownej modyfikacji.

Celem projektowanych przepisów jest zwiększenie zakresu ochrony osób, które poniosły szkodę w wyniku czynów niedozwolonych i korzystają z usług kancelarii odszkodowawczych. Proponowana regulacja zakłada ograniczenie wysokości wynagrodzenia za czynności związane z dochodzeniem tych roszczeń, wprowadzenie wymogu zatwierdzenia przez klienta czynności prawnych dokonanych przez doradcę, zmierzających do zrzeczenia się roszczenia, wypłacanie odszkodowań bezpośrednio osobie poszkodowanej oraz wprowadzanie obowiązkowych ubezpieczeń OC za szkody wyrządzone przy wykonywaniu działalności w zakresie dochodzenia roszczeń odszkodowawczych.

Add a comment

Więcej…
 
UOKiK: Postulaty dotyczące zmniejszenia ryzyka na rynku finansowym
piątek, 21 września 2018 08:33

Zdaniem Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) niezbędnym jest zwiększenie nadzoru nad sprzedażą produktów finansowych. Dlatego w propozycjach i uwagach do rządowego projektu zmian związanych ze wzmocnieniem nadzoru oraz ochrony inwestorów na rynku finansowym, przekazanych Ministerstwu Finansów przez prezesa Urzędu znalazły się postulaty m.in. zwiększenia nadzoru nad sprzedawcami produktów finansowych, wprowadzenia kar dla menedżerów oraz wcześniejszego ostrzegania konsumentów.

Add a comment

Więcej…
 
Prudnik: Agentka przyznała się do oszustw
piątek, 21 września 2018 08:20

Agentka ubezpieczeniowa z Prudnika usłyszała 14 zarzutów oszustwa w postaci przywłaszczenia wpłacanych składek – podał portal Radia Opole.

Add a comment

Więcej…
 
Prawo: PIU chce opóźnienia przepisów dotyczących rejestru agentów
czwartek, 20 września 2018 08:37

W toku konsultacji projektu rozporządzenia Ministra Finansów w sprawie wniosków o wpis do rejestru agentów ubezpieczeniowych i agentów oferujących ubezpieczenia uzupełniające* Polska Izba Ubezpieczeń zgłosiła postulat przesunięcia terminu wejścia w życie aktu. Powód? Brak wielu informacji na temat wymogów technicznych, jakie muszą spełnić ubezpieczyciele w związku z wprowadzeniem nowego rejestru.

Rozporządzenie określa sposób składania wniosków o wpis do rejestru agentów ubezpieczeniowych i agentów oferujących ubezpieczenia uzupełniające, sposób składania wniosków o zmianę wpisu do rejestru oraz wykaz dokumentów dołączanych do wyżej wymienionych wniosków. Większość z 41 osób i instytucji, które otrzymały prośbę o wyrażenie opinii i ewentualnych uwag do rozporządzenia, nie zgłosiła żadnych zastrzeżeń (m.in. Rzecznik Finansowy). Jednym z niewielu wyjątków była Polska Izba Ubezpieczeń, której stanowisko zawierało szereg uwag.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 215

Z PZU do zarządu Alior Banku

17 października Katarzyna Sułkowska złożyła rezygnację z funkcji prezesa zarządu Alior Banku. Rada nadzorcza spółki przyjęła rezygnację i z tym...


czytaj dalej

MAK Ubezpieczenia: Robert Grabowski nowym członkiem zarządu

Robert Grabowski, dotychczasowy dyrektor Biura Ubezpieczeń na Życie i Osobowych MAK Ubezpieczenia, został członkiem zarządu firmy brokerskiej....


czytaj dalej

Unia Berneńska: Beatriz Reguero nową przewodniczącą

17 października w Paryżu odbyło się doroczne walne zgromadzenie Unii Berneńskiej. Gospodarzem spotkania, które zgromadziło ponad 300 dyrektorów...


czytaj dalej

Aon: Wrześniowe katastrofy najkosztowniejsze

Szkody spowodowane przez huragany, powodzie i trzęsienia ziemi sprawiły, że wrzesień był pod względem katastrof naturalnych najkosztowniejszym jak...


czytaj dalej

PIU: Wynik bancassurance najsłabszy od lat

17 października podczas pierwszego dnia X Kongresu Bancassurance Polska Izba Ubezpieczeń (PIU) zaprezentowała podsumowanie wyników bankowego...


czytaj dalej

Consultia: Korekta rocznej prognozy

Przez 9 miesięcy tego roku Consultia zebrała 155,1 mln zł, o 15,1% więcej niż w analogicznym okresie 2017 r. (134,8 mln zł). Przychody...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Kursy on-line
Zamów newsletter
Facebook