feed-image -

Reklama

Prawo


Prawo: pojawiły się pierwsze pozwy o zadośćuczynienia z OC
wtorek, 04 listopada 2008 16:35

Jak informuje „Gazeta Prawna”, po trzech miesiącach od wejścia w życie przepisów dających prawo do uzyskania zadośćuczynienia z powodu krzywdy i cierpienia po śmierci osoby bliskiej w nieszczęśliwych wypadku zgłaszane są już pierwsze roszczenia uprawnionych.

Add a comment
Więcej…
 
Prawo: w Polsce pojawią się reasekuratorzy wyłączni
wtorek, 04 listopada 2008 10:35

Jak przypomina „Gazeta Prawna”, przyjęty 14 października 2008 r. przez rząd projekt nowelizacji ustawy o działalności ubezpieczeniowej przewiduje funkcjonowanie w naszym kraju reasekuratorów wyłącznych. Gazeta wyjaśnia, że po zmianie przepisów reasekuracja będzie polegała na przenoszeniu przez ubezpieczyciela ubezpieczonego ryzyka na reasekuratora, który następnie przeniesie przejęte ryzyko na kolejny zakład reasekuracji, zobowiązując się do zapłaty odpowiedniej części świadczeń, które zostaną wypłacone ubezpieczającym.

Add a comment
Więcej…
 
Prawo: regres na razie nie zastąpi podatku Religi
piątek, 31 października 2008 13:42

Jak przypomina „Parkiet”, 28 października rząd przyjął projekt ustawy, która likwiduje podatek Religi, ale nie wprowadza systemu regresowego, w którym za leczenie ofiar wypadków drogowych płacą ich sprawcy.

Add a comment
Więcej…
 
Senat: podwyższenie gwarancji depozytów do 50 tys. euro przyjęte bez poprawek
piątek, 31 października 2008 10:19

Senat przyjął w czwartek bez poprawek nowelizację ustawy o Bankowym Funduszu Gwarancyjnym (BFG), która zwiększa gwarancje dla depozytów bankowych do równowartości 50 tys. euro.

Add a comment
Więcej…
 
Prawo: rząd przyjął projekt przepisów likwidujących podatek Religi
środa, 29 października 2008 10:16

Jak poinformowało Centrum Informacyjne Rządu (CIR), podczas wtorkowego posiedzenia Rada Ministrów przyjęła projekt o zmianie ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych oraz niektórych innych ustaw, przedłożony przez ministra zdrowia.

Projekt zakłada likwidację comiesięcznego obowiązku przekazywania przez zakłady ubezpieczeń opłaty ryczałtowej na rzecz Narodowego Funduszu Zdrowia. Środki zgromadzone z tych wpłat zostaną przeznaczone na finansowanie świadczeń opieki zdrowotnej.

Add a comment
Więcej…
 
Prawo: rząd przyjął projekt ustawy o udzielaniu wsparcia instytucjom finansowym
wtorek, 28 października 2008 16:27

Rząd przyjął projekt ustawy, który umożliwi elastyczne i szybkie działanie wobec instytucji finansowych - poinformował premier Donald Tusk na wtorkowej konferencji po posiedzeniu Rady Ministrów.

Add a comment
Więcej…
 
Prawo: rząd zajmie się podatkiem Religi i ubezpieczeniami zdrowotnymi
czwartek, 23 października 2008 13:40

W ciągu najbliższych dni rząd ma się zająć dwoma projektami aktów prawnych, zmieniających obowiązujące prawo. Oba mają duże znaczenie dla ubezpieczycieli – pisze „Parkiet”.

Add a comment
Więcej…
 
Prawo: Sejm uchwalił ustawy reformujące służbę zdrowia
środa, 22 października 2008 10:42

Spółki kapitałowe zarządzające zakładami opieki zdrowotnej otrzymają ich nieruchomości w dzierżawę - zakłada ustawa zawierająca przepisy wprowadzające ustawy z zakresu ochrony zdrowia, którą uchwalił Sejm.

Sejm poparł poprawkę zakładającą, że spółki zarządzające zoz otrzymają ich nieruchomości tylko w dzierżawę. Według pierwotnych zapisów, spółki miały otrzymywać nieruchomości zoz-ów na własność.

Add a comment
Więcej…
 
Prawo: problemy z gwarancjami wypłat z polis na życie po upadłości towarzystwa
środa, 15 października 2008 10:34

Portal forsal.pl zwraca uwagę na problem ze sposobem wyliczenia wysokości wierzytelności w polisach na życie. Według portalu sprawa gwarancji wypłat na wypadek upadłości towarzystwa jedynie w teorii wygląda prosto.

Add a comment
Więcej…
 
Prawo: rząd przełożył prace nad likwidacją "podatku Religi"
środa, 15 października 2008 10:33

Jak informuje „Parkiet”, mimo wcześniejszych zapowiedzi rząd w dniu wczorajszym nie rozpatrywał projektu ustawy, który równocześnie zmienia przepisy dotyczące tzw. podatku Religi, a z drugiej wprowadza koszyk świadczeń gwarantowanych przez państwo, wymagających współpłacenia przez pacjenta oraz pełnopłatnych.

Add a comment
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 następna > ostatnia >>

Strona 204 z 218

TU Zdrowie: Sławomir Koszewski nowym członkiem zarządu

2 listopada rada nadzorcza TU Zdrowie powołała Sławomira Koszewskiego na stanowisko członka zarządu, odpowiedzialnego za Pion Ubezpieczeń.

...


czytaj dalej

Aegon TUnŻ: Andrzej Szufa zatwierdzony jako członek zarządu ds. ryzyka

30 października Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) zgodziła się, by Andrzej Szufa objął stanowisko członka zarządu Aegon TUnŻ odpowiedzialnego za...


czytaj dalej

Marsh&McLennan: Udziałowcy JLT zgodzili się na przejęcie

Marsh&McLennan Companies (MMC) ogłosił, że udziałowcy Jardine Lloyd Thompson Group (JLT) w przeważającej większości zaakceptowali umowę przejęcia...


czytaj dalej

AXA XL: Cyberpolisa dla małych i średnich firm

Slice Labs. Inc. i AXA XL wypuściły nową cyberpolisę, specjalnie zaprojektowaną dla małych i średnich przedsiębiorstw.

Obsługiwane przez należącą...


czytaj dalej

Cyfryzacja w ubezpieczeniach – trendy, kierunki, bariery

Ponad 80% ubezpieczycieli uważa, że przyszłość na rynku należy do tych organizacji, które zainwestują w innowacje i cyfryzację – wynika z...


czytaj dalej

D.A.S.: Koszty odstraszają od sądownego dochodzenia swoich praw

Z badania D.A.S. „Problemy prawne Polaków 2018” wynika, że na przestrzeni ostatnich 5 lat blisko co piątemu badanemu zdarzyła się sytuacja, w...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Kursy on-line
Zamów newsletter
Facebook