feed-image -

Reklama

Prawo


Prawo: niższe OC dla wycofanych z ruchu ciężarówek
piątek, 18 grudnia 2009 10:37

Na wczorajszym posiedzeniu sejmowej Komisji Infrastruktury zostały przegłosowane zmiany w ustawie o ubezpieczeniach obowiązkowych. Jeżeli nowe przepisy wejdą w życie, wówczas firmy transportowe, które zdecydują o czasowym wycofaniu swoich samochodów ciężarowych zapłacą o 95 procent niższą stawkę w OC wycofanych pojazdów – informuje „Dziennik Gazeta Prawna”.

Add a comment
Więcej…
 
Prawo: posłowie poparli zmiany w ustawie o IKE
środa, 16 grudnia 2009 10:44

Wszystkie kluby parlamentarne opowiedziały się za zmianami w przepisach o Indywidualnych Kontach Emerytalnych. Sejm we wtorek debatował w drugim czytaniu nad projektem nowelizacji ustawy o IKE.

Add a comment
Więcej…
 
Prawo: czy OC dla rzeczoznawców będzie obowiązkowe?
poniedziałek, 14 grudnia 2009 12:01

Rzecznik Ubezpieczonych przedstawił zmodyfikowane propozycje zmian legislacyjnych w odniesieniu do ustawy Prawo o ruchu drogowym oraz ustawie o ubezpieczeniach obowiązkowych UFG i PBUK dotyczące roli niezależnych rzeczoznawców samochodowych w procesach likwidacji szkód komunikacyjnych. Dyskusje wzbudza zapis o obowiązkowym OC dla rzeczoznawców

W opinii Rzecznika zjawisko ogromnej ilości zdarzeń drogowych (wypadki, kolizje), skutkujące lawiną opinii wydawanych przez rzeczoznawców samochodowych, w istotny sposób zwiększa ryzyko wystąpienia błędu w orzeczeniach. Zdaniem RU sytuacja ta wymaga „wprowadzenia do systemu prawnego ubezpieczenia, które kompensowałoby uszczerbek majątkowy wyrządzony przez takie osoby.”

Add a comment
Więcej…
 
Prawo: kontrowersyjny wyrok WSA w sprawie leasingu z ubezpieczeniem
piątek, 11 grudnia 2009 11:18

Według orzeczenia Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 10 grudnia 2009 r., koszty ubezpieczenia leasingu, którymi leasingodawca obciąża korzystającego, powiększają podstawę opodatkowania z tytułu umowy leasingu. – informuje „Dziennik Gazeta Prawna”.Gazeta pisze, że wyrok WSA był zgodny z interpretacją prezentowaną przez organy podatkowe. Orzeczenie sądu wzbudziło kontrowersje ekspertów, w związku z czym, zdaniem „DGP”, ostateczne rozstrzygnięcie sprawy nastąpi w Naczelnym Sądzie Administracyjnym.

Więcej szczegółów na ten temat w „Dzienniku Gazecie Prawnej”, w artykule Łukasza Zalewskiego „Podatkowi podlega leasing z ubezpieczeniem”, pod adresem:

http://podatki.gazetaprawna.pl/orzeczenia/378007,podatkowi_podlega_leasing_z_ubezpieczeniem.html,2

(AM, źródło: „Dziennik Gazeta Prawna”)

Add a comment
 
Prawo: od dziś obowiązują wyższe limity sum gwarancyjnych w OC
czwartek, 10 grudnia 2009 11:02

Od dziś zostają zwiększone sumy gwarancyjne (maksymalne wysokości odszkodowania) w komunikacyjnych ubezpieczeniach odpowiedzialności cywilnej (OC). Ich nowy poziom jest efektem dostosowania polskiego prawa do regulacji Unii Europejskiej. Zmiana przepisów może skutkować wzrostem cen komunikacyjnych polis OC, choć pojawiły się głosy, że zwiększenie limitów jest jedynie pretekstem do wprowadzenia podwyżek.

Nowe sumy gwarancyjne są znaczeni wyższe od dotychczas obowiązujących. W przypadku szkód na mieniu (np. zniszczenie auta) poziom sum gwarancyjnych wzrasta z 300 tysięcy euro do 500 tysięcy euro. Z kolei maksymalna wartość odszkodowania, jakie może otrzymać kierowca z tytułu szkody osobowej (utrata życia lub zdrowia w wypadku) wzrasta z 1,5 mln euro do 2,5 mln euro.

Add a comment
Więcej…
 
Prawo: KNF rekomenduje zwrot kosztów najmu pojazdu zastępczego w szkodach z OC
poniedziałek, 07 grudnia 2009 10:30

Po przeprowadzeniu analizy sposobu rozpatrywania roszczeń o zwrot kosztów najmu pojazdu zastępczego, zgłaszanych z ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych Komisja Nadzoru Finansowego uznała, że towarzystwa powinny uznawać te roszczenia, a praktyka postępowania zakładów ubezpieczeń w tej materii powinna zostać usystematyzowana..

Ze względu na rozbieżności w sposobie traktowania roszczeń przez poszczególne firmy ubezpieczeniowe, KNF wydała rekomendację zawierającą zasady postępowania, które mogłyby ujednolicić praktykę rynkową w tym zakresie. W wydanym komunikacie nadzór wyraził nadzieję, że zasady zostaną wdrożone przez ubezpieczycieli „i w ten sposób stworzą nowe standardy postępowania w zakresie rozpatrywania roszczeń o zwrot kosztów najmu pojazdu zastępczego.”

Add a comment
Więcej…
 
Prawo: zwrot pieniędzy za zbyt długie ubezpieczenia pomostowe
środa, 02 grudnia 2009 10:14

Osoby, którym zbyt długo naliczano tak zwane ubezpieczenie pomostowe w kredytach hipotecznych, mogą żądać zwrotu pieniędzy - pisze „Rzeczpospolita”. Aby je odzyskać, konieczne jest jednak złożenie specjalnego wniosku.

Add a comment
Więcej…
 
Prawo: rządowy projekt niebawem trafi do PIU
wtorek, 17 listopada 2009 16:06

Polska Izba Ubezpieczeń nie otrzymała jeszcze przygotowywanego przez Ministerstwo Sprawiedliwości projektu zmian w prawie, pozwalających prokuratorom na decydowanie o wypłacie zaliczki na poczet odszkodowania dla ofiar wypadków drogowych - dowiedział się „Parkiet”.

Add a comment
Więcej…
 
Prawo: 1 milion zł rekompensaty za błąd medyczny
piątek, 13 listopada 2009 10:38

Ponad 1 milion zł rekompensat wraz z odsetkami zasądził Sąd Apelacyjny w Lublinie od szpitala w Puławach i PZU na rzecz 9-letniego Szymona F., który został kaleką wskutek błędu popełnionego w czasie porodu. Chłopiec będzie też otrzymywał przeszło 5,6 tys. zł miesięcznej renty.

Add a comment
Więcej…
 
Sejm: komisja skarbu przyjęła uchwałę dotyczącą ugody Polski z Eureko
piątek, 06 listopada 2009 10:27

Sejmowa komisja skarbu przyjęła w czwartek uchwałę, w której zapisano, że ugoda zawarta pomiędzy Skarbem Państwa a Eureko w sprawie PZU jest wynikiem zdecydowanych działań ministra skarbu Aleksandra Grada. Przeciwni uchwale byli posłowie opozycji, którzy nie wzięli udziału w głosowaniu i na znak protestu opuścili salę obrad.

Add a comment
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 następna > ostatnia >>

Strona 204 z 228

TU Zdrowie: KNF zatwierdziła nominację Aleksandra Rody

12 lutego Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie Aleksandra Rody na stanowisko prezesa zarządu TU Zdrowie.

...


czytaj dalej

KUKE: Marcin Jedliński nowym rzecznikiem prasowym

Od lutego Marcin Jedliński pracuje jako rzecznik prasowy i dyrektor Biura Komunikacji Korporacji Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych (KUKE) – podał...


czytaj dalej

Słowenia: Generali sfinalizowało przejęcie Adriatic Slovenica

13 lutego Grupa Generali poinformowała o sfinalizowaniu przejęcia słoweńskiej Adriatic Slovenica. Transakcja obejmowała także nabycie KD Funds,...


czytaj dalej

Zurich: Wyniki świadczą o efektywnym underwritingu

Zurich Insurance uzyskał w 2018 r. przychód netto po opodatkowaniu w wysokości 3,72 mld dol. Jest to o 24% więcej od 3 mld dol. odnotowanych w...


czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: Aviva coraz bardziej cyfrowa

Serwis online MojaAviva został wzbogacony o nową funkcjonalność – platformę online do zgłaszania szkód i roszczeń z AC. W październiku ubiegłego...


czytaj dalej

PKO Ubezpieczenia: Polisa turystyczna na inaugurację sprzedaży direct

PKO Ubezpieczenia kontynuuje proces transformacji cyfrowej. Jej kolejnym etapem jest  uruchomienie internetowej sprzedaży produktów ochronnych....


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Kursy on-line
Zamów newsletter
Facebook