feed-image -

Reklama

Prawo


Prawo: czy dziś zawali się polski system emerytalny?
środa, 04 czerwca 2008 11:33
Sąd Najwyższy ma zdecydować w środę, czy 13 milionów Polaków będzie mogło zabrać miliardy złotych odłożone w otwartych funduszach emerytalnych? Od wyroku zależy przyszłość wszystkich polskich emerytów - donosi "Gazeta Wyborcza".

Add a comment
Więcej…
 
Prawo: rząd przyjął projekt noweli ustawy o ubezpieczeniach rolnych
środa, 04 czerwca 2008 10:39
Firma ubezpieczeniowa będzie mogła wypłacić rolnikowi odszkodowanie za straty poniesione w wyniku klęsk żywiołowych, jeżeli ten straci 10 proc. plonów - zakłada projekt nowelizacji ustawy o ubezpieczeniach rolnych.

Add a comment
Więcej…
 
OFE: część posłów chce zmian w ustawie o funduszach emerytalnych
czwartek, 29 maja 2008 12:49
Jak informuje „Rzeczpospolita”, do marszałka Sejmu trafiły dwa projekty zmian w ustawie o funduszach emerytalnych. Jeden autorstwa posłów Lewicy, a drugi Prawa i Sprawiedliwości (PiS).

Add a comment
Więcej…
 
Rzecznik Ubezpieczonych: Sąd Polubowny - propozycja rozwiązywania sporów ubezpieczeniowych
środa, 28 maja 2008 11:27
- Polska, jako członek Unii Europejskiej, powinna korzystać ze stosowanych i sprawdzonych w krajach europejskich polubownych metod rozstrzygania sporów dotyczących różnorodnych dziedzin rynku, w tym ubezpieczeń – mówi nowa Prezes Sądu Polubownego przy Rzeczniku Ubezpieczonych dr Małgorzata Maliszewska.

Add a comment
Więcej…
 
Prawo: możliwość wystąpienia z OFE dla pracujących w tzw. szkodliwych warunkach
wtorek, 20 maja 2008 11:29
Jak informuje „Gazeta Prawna”, osoby pracujące w tzw. szkodliwych warunkach, które zapisały się do OFE, będą mogły od stycznia korzystać z wcześniejszej emerytury na podstawie art. 184 ustawy z 17 grudnia 1998 r. o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych (Dz.U. z 2004 r. nr 39, poz. 353 z późn. zm.).

Add a comment
Więcej…
 
Prawo: nowe zasady egzaminów dla brokerów
środa, 14 maja 2008 11:12
Jak informuje „Gazeta Prawna” mają zniknąć limity dla zdających egzamin na brokera ubezpieczeniowego i reasekuracyjnego. Możliwość przystąpienia do niego uzyskają wszyscy, którzy złożą wniosek i dołączą potwierdzenie opłaty egzaminacyjnej.

Add a comment
Więcej…
 
Prawo: rząd dał zgodę na prześwietlanie kont Polaków
środa, 07 maja 2008 10:40
{mosimage}Rząd przyjął projekt nowelizacji prawa bankowego, która pozwala organom ścigania na wgląd w konta bankowe każdej osoby fizycznej prowadzącej jednoosobową działalność gospodarczą. Prokurator nie będzie musiał prosić o zgodę sądu, tak jak jest w tej chwili - pisze "Dziennik".

Bankowcy protestują, że to zamach na prywatność ich klientów. Jerzy Bańka ze Związku Banków Polskich uważa, że nowelizacja może być niezgodna z konstytucją. Dlaczego? Rząd chce, by prokurator mógł sam decydować o tym, czyje konto bankowe weźmie pod lupę. Jego właściciel nie będzie musiał mieć nawet postawionego zarzutu. Nowelizacja zdejmuje również obowiązek zaopiniowania wniosku prokuratorskiego przez sąd. A bank będzie musiał udostępnić wszystkie żądane informacje. - To poluzowanie dostępu do tajemnicy bankowej i złamanie prawa do prywatności  - oburza się ekspert ZBP.

Add a comment
Więcej…
 
Prawo: ubezpieczyciele ponoszą odpowiedzialność za szkody wyrządzone przez kierowcę pasażerowi
poniedziałek, 05 maja 2008 11:53
Jak pisze „Gazeta Prawna”, Sąd Najwyższy potwierdził odpowiedzialność ubezpieczycieli, wynikającą z komunikacyjnej polisy OC, za szkody wyrządzone przez kierowcę pasażerowi będącemu wraz z kierującym współposiadaczem pojazdu. Gazeta wskazuje, że dotyczy to głównie współmałżonków, ale też wspólników w spółce cywilnej.

Add a comment
Więcej…
 
RU: uchwała SN w sprawie odpowiedzialności współposiadaczy, w tym małżonków, w szkodach osobowych
poniedziałek, 21 kwietnia 2008 16:41
Biuro Rzecznika Ubezpieczonych rozesłało tekst uchwały z dnia 7 lutego 2008r. (sygn. akt III CZP 115/07) wraz z uzasadnieniem, w sprawie odpowiedzialności współposiadaczy, w tym małżonków, w szkodach osobowych.

Add a comment
Więcej…
 
Prawo: orzeczenie WSA w sprawie OC
czwartek, 20 marca 2008 13:15
Jak pisze "Rzeczpospolita", w przypadku, gdy posiadacz pojazdu kwestionuje obowiązek ubezpieczenia OC, powinien się zwrócić do sądu powszechnego.

Add a comment
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 następna > ostatnia >>

Strona 204 z 212

Vienna Life: Witold Czechowski członkiem zarządu ds. ryzyka

18 września Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie Witolda Czechowskiego na stanowisko członka zarządu Vienna...


czytaj dalej

Saltus TUW: Robert Łoś zatwierdzony na stanowisku prezesa

18 września Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie Roberta Łosia na stanowisko prezesa zarządu Saltus...


czytaj dalej

Niemcy: Sabotaż cyfrowy w firmach produkcyjnych

2/3 niemieckich przedsiębiorstw produkcyjnych było obiektem ataków cyberprzestępców, które kosztowały przemysł największej gospodarki europejskiej...


czytaj dalej

Marsh&McLennan: Porozumienie w sprawie przejęcia Jardine Lloyd Thompson

18 września firma Marsh & McLennan Companies (MMC) ogłosiła osiągnięcie porozumienia w sprawie przejęcia Jardine Lloyd Thompson Group (JLT),...


czytaj dalej

Santander Aviva: Rodzinne wzorce motywacją do zakupu polisy

Z badania przeprowadzonego przez Santander Aviva we współpracy z SW Research Agencją Badań Rynku i Opinii wynika, że wzory zachowań ukształtowane...


czytaj dalej

Unilink: Podejście turystów do ubezpieczeń na wyjazd

Z sondy na temat ubezpieczeń turystycznych w minionym sezonie wakacyjnym, przeprowadzonej w placówkach multiagencji Unilink, wynika, że polscy...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Kursy on-line
Zamów newsletter
Facebook