feed-image -

Reklama

Prawo


MPiPS: projekt noweli dotyczący wcześniejszych emerytur mężczyzn
piątek, 18 stycznia 2008 10:35
{mosimage}60-letni mężczyźni urodzeni przed 1949 r., z co najmniej 35-letnim stażem ubezpieczeniowym będą mogli przechodzić na wcześniejszą emeryturę - zakłada przygotowany przez resort pracy projekt noweli ustawy o emeryturach i rentach z FUS. Zmiana to efekt wyroku Trybunału Konstytucyjnego.

Projekt zakłada też możliwość odebrania świadczenia, do którego prawo zostało nabyte w wyniku przestępstwa; wydłuża okres, w jakim można domagać się od ZUS zwrotu nienależnie opłaconych składek i proponuje nowy sposób szacowania przyszłej emerytury.

Minister pracy Jolanta Fedak zapowiada, że projekt trafi pod obrady rządu 22 stycznia i - jeśli nie będzie uwag - zostanie przyjęty przez Radę Ministrów. Wówczas Sejm mógłby się zająć tym projektem na posiedzeniu zaplanowanym na 6-8 lutego.

Add a comment
Więcej…
 
Rząd: reforma systemu emerytalnego jednym z priorytetów
środa, 16 stycznia 2008 11:05
Rząd omówił we wtorek plan swych prac w okresie styczeń-czerwiec 2008 r. - poinformowało we wtorek Centrum Informacyjne Rządu. Plan zawiera projekty ustaw i rozporządzeń, które rząd zamierza przyjąć w pierwszym półroczu 2008 r. Znajdują się wśród nich także - informuje CIR - dokumenty programowe, które wyznaczają kierunki pracy ministrów.

Add a comment
Więcej…
 
Prawo: ułatwienia w łączeniu spółek kapitałowych w ramach UE
piątek, 11 stycznia 2008 09:37
Ułatwienia w łączeniu krajowych spółek kapitałowych z zagranicznymi spółkami kapitałowymi zakłada projekt nowelizacji Kodeksu spółek handlowych. W czwartek w Sejmie odbyło się pierwsze czytanie projektu.

Add a comment
Więcej…
 
Rząd: niższa renta za odmowę pracy
piątek, 11 stycznia 2008 09:36
Rząd chce zmienić system aktywacji zawodowej osób niepełnosprawnych, tak aby więcej rencistów podejmowało pracę - czytamy w "Gazecie Prawnej".

Add a comment
Więcej…
 
Sejm: dziś nie będzie rozpatrzenia projektu ustawy o przyznaniu emerytur dla 60-latków
środa, 09 stycznia 2008 10:58
Posłowie na rozpoczynającym się dzisiaj posiedzeniu Sejmu nie rozpatrzą poselskiego projektu ustawy dającej podstawę do przyznawania przez ZUS emerytury 60-letnim mężczyznom.

Add a comment
Więcej…
 
Prawo: rozporządzenie dotyczące szczególnych zasad rachunkowości zakładów ubezpieczeń
środa, 02 stycznia 2008 10:40
Minister finansów wydał nowe rozporządzenie, w którym określono szczególne zasady rachunkowości zakładów ubezpieczeniowych.

Add a comment
Więcej…
 
MPiPS: projekt nowelizacji ustaw o emeryturach i rentach z FUS oraz o systemie ubezpieczeń społeczny
poniedziałek, 17 grudnia 2007 17:08
{mosimage}Szacunkowy wzrost wydatków FUS w 2008 r., wynikający z możliwości przechodzenia na wcześniejszą emeryturę mężczyzn, przy założeniu, że osoby te przejdą na nią w styczniu przyszłego roku, wyniósłby około 2,0 mld zł - wynika z projektu nowelizacji ustawy o emeryturach i rentach z FUS oraz ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych.

Przy założeniu jednostajnego w trakcie roku (a nie już w styczniu) przechodzenia na emerytury wzrost wydatków Funduszu Ubezpieczeń Społecznych w porównaniu do obecnych przepisów wyniesie: 1,1 mld zł w 2008 roku, 1,9 mld zł w 2009 roku i 1,7 mld zł w 2010 roku.

Resort pracy stwierdza w uzasadnieniu, że zachowania ludzi na zmieniającym się w Polsce rynku pracy mogą okazać się zupełnie inne, ale nie jest możliwe ich przewidzenie, dlatego faktyczne koszty mogą być więc znacznie niższe.

Add a comment
Więcej…
 
Prawo: zgodnie z nowelizacją ustawy zdrowotnej placówki medyczne muszą mieć polisę OC
poniedziałek, 17 grudnia 2007 14:36
Wszystkie szpitale i przychodnie są zobowiązane do wykupienia polisy OC - taki obowiązek nakłada na nie nowelizacja tzw. ustawy zdrowotnej, która weszła w życie 15 grudnia.

Add a comment
Więcej…
 
TK: rolnicy i pracownicy mogą być odmiennie traktowani przy ustalaniu prawa do emerytury
piątek, 14 grudnia 2007 10:43
Traktowanie osób, które podlegają ubezpieczeniu rolniczemu i ubezpieczeniu społecznemu, w odmienny sposób przy ustalaniu prawa do świadczeń jest zgodne z konstytucją - orzekł w czwartek Trybunał Konstytucyjny.

Add a comment
Więcej…
 
Reforma emerytalna: rząd chce dyskryminować kobiety?
piątek, 14 grudnia 2007 10:42
Kobiety mają dziś średnio o 35 proc. mniejszą emeryturę od mężczyzn. Rząd - jak wynika z projektu ustawy, który widziała "Gazeta Wyborcza" - chce tę różnicę powiększyć o kolejne 15 proc.

Add a comment
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 następna > ostatnia >>

Strona 209 z 215

MAK Ubezpieczenia: Robert Grabowski nowym członkiem zarządu

Robert Grabowski, dotychczasowy dyrektor Biura Ubezpieczeń na Życie i Osobowych MAK Ubezpieczenia, został członkiem zarządu firmy brokerskiej....


czytaj dalej

PWS Konstanta: Adam H. Pustelnik nowym wiceprezesem zarządu

26 września Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy PWS Konstanta powołało Adama H. Pustelnika na stanowisko wiceprezesa zarządu. W ramach swoich...


czytaj dalej

S&P: Marsh udźwignie obciążenie po zakupie JLT

Po dokonaniu dogłębnej analizy biznesowo-finansowej S&P uważa, że Marsh&McLennan (MMC) poradzi sobie z utrzymaniem pozycji finansowej adekwatnej...
czytaj dalej

Hyperion: Awans w rankingu Top Track 250

Grupa Hyperion została sklasyfikowana przez „The Sunday Times” na 21. miejscu najnowszego, dorocznego zestawienia brytyjskich firm średniej...
czytaj dalej

Talanx: Zyski i dywidenda niezagrożone mimo obciążeń

Około 700 mln euro w obecnym roku i około 900 mln euro w przyszłym – osiągnięcie takiego zysku przewiduje Grupa Talanx. Firma przyznała również,...


czytaj dalej

MRiRW: Propozycje maksymalnych sum ubezpieczenia na przyszły rok

15 października Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi skierował do konsultacji społecznych projekt rozporządzenia w sprawie maksymalnych sum...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Kursy on-line
Zamów newsletter
Facebook