feed-image -

Reklama

Prawo


Prawo: nowe regulacje zmniejszą liczbę ofiar wypadków drogowych?
wtorek, 24 lutego 2009 10:44

W ocenie wiceministra SWiA Adama Rapackiego projektowane zmiany przepisów oraz utworzenie systemu automatycznego nadzoru nad ruchem drogowym powinny spowodować w Polsce nawet 50-proc. spadek liczby wypadków drogowych z ofiarami śmiertelnymi.

Podczas zorganizowanej w poniedziałek w Warszawie przez Rzecznika Praw Obywatelskich i stowarzyszenie Alter Ego konferencji „Losy ofiar wypadków drogowych” Rapacki poinformował, że finalizowane są już prace nad zmianami w ustawie Prawo o ruchu drogowym. Pozwolą one m.in. na automatyczne ujawnianie przekraczania prędkości i karanie za to właścicieli samochodów w trybie administracyjnym.

Add a comment
Więcej…
 
Prawo: na razie bez decyzji w sprawie kontrowersyjnych zmian w prawie drogowym
piątek, 20 lutego 2009 13:55

Komisja Infrastruktury przyjęła na wczorajszym posiedzeniu sprawozdanie Podkomisji stałej ds. transportu drogowego i drogownictwa o komisyjnym projekcie ustawy o zmianie ustawy „Prawo o ruchu drogowym”.

Sprawozdanie zawiera poprawkę do ustawy, która ograniczy uprawnienie policji do odholowywania pojazdu, którego kierowca nie okazał dokumentu potwierdzającego zawarcie umowy ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdu. Po wprowadzeniu zmiany ustawy tylko pojazdy zarejestrowane poza Unią Europejską będą usuwane z drogi na koszt właściciela.

Add a comment
Więcej…
 
Prawo: PIU przeciwko zmianom prawa drogowego w kwestii braku OC
czwartek, 19 lutego 2009 10:38

Nowelizacja prawa o ruchu drogowym przewiduje możliwość pozbawienia policji prawa do usunięcia z ruchu drogowego pojazdu bez ważnego OC – informuje „Gazeta Prawna”-forsal.pl. Budzący wiele kontrowersji projekt zmian w prawie zostanie przedstawiony dzisiaj na posiedzeniu Komisji Infrastruktury.

Gazeta wyjaśnia, że w odróżnieniu od dotychczas obowiązujących przepisów, nowelizacja zakłada, iż auto kierowcy, który podczas kontroli nie wylegitymuje się ważnym OC, nie zostanie zatrzymane do momentu nabycia przez prowadzącego polisy odpowiedzialności cywilnej dla pojazdu. Andrzej Maciążek, członek zarządu Polskiej Izby Ubezpieczeń ostrzega, że takie zmiany mogą grozić zwiększeniem się liczby pojazdów nieubezpieczonych.

Add a comment
Więcej…
 
Prawo: Komitet RAZEM prekursorem wykorzystania podpisu elektronicznego
wtorek, 17 lutego 2009 14:26

Komitet Obywatelskiej Inicjatywy Ustawodawczej RAZEM,  zbierający podpisy pod projektem ulgi podatkowej w III filarze, jest prekursorem w Polsce wykorzystania bardzo nowoczesnej technologii jaką jest podpis elektroniczny w dziedzinie relacji społecznych i obywatelskich.

Add a comment
Więcej…
 
Prawo: klienci grupowych ubezpieczeń na życie skorzystają na nowelizacji kodeksu cywilnego
poniedziałek, 16 lutego 2009 10:27

Parlament uchwalił w piątek nowelizację kodeksu cywilnego, która ułatwi firmom ubezpieczanie życia i zdrowia pracowników w trybie polis grupowych – informuje „Rzeczpospolita”.

Dr Marcin Orlicki z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu zwraca uwagę na duże znaczenie wprowadzonych zmian. Podkreśla, że dotychczasowe przepisy (art. 829 kodeksu cywilnego) niepotrzebnie ograniczały możliwość obejmowania grupowym ubezpieczeniem na życie np. nowych pracowników i innych osób, które chciały z niego skorzystać.

Add a comment
Więcej…
 
Prawo: poprawki Senatu do ustawy o działalności ubezpieczeniowej przyjęte przez Sejm
piątek, 13 lutego 2009 16:05

Sejm w piątkowym głosowaniu przyjął wszystkie senackie poprawki do nowelizacji ustawy o działalności ubezpieczeniowej, która umożliwi powoływanie nowych instytucji finansowych - zakładów reasekuracyjnych.

Reasekuracja polega na tym, że jedno towarzystwo ubezpieczeniowe może ubezpieczyć się w innym. Ubezpieczające się towarzystwo przenosi na zakład reasekuracyjny ryzyko związane z ubezpieczeniem razem z częścią lub całością składek. Reasekurator zobowiązuje się do wypłaty odszkodowania w przypadku, gdyby doszło do zdarzenia losowego, za które odpowiedzialne jest ubezpieczające się w zakładzie reasekuracyjnym towarzystwo ubezpieczeniowe.

Add a comment
Więcej…
 
Prawo: prace nad nowym projektem ustawy o dodatkowych ubezpieczeniach zdrowotnych na finiszu
czwartek, 12 lutego 2009 10:53

Jak dowiedziała się PAP, rząd kończy prace nad nowym projektem ustawy o dodatkowych dobrowolnych ubezpieczeniach zdrowotnych.

Minister zdrowia Ewa Kopacz nie chciała w rozmowie z PAP wskazać terminu, w którym projekt zostanie złożony w Sejmie, a także jakie będą jego założenia.

Add a comment
Więcej…
 
Prawo: konferencja naukowa "Umowa ubezpieczenia na cudzy rachunek"
wtorek, 10 lutego 2009 10:40

20 lutego w Warszawie odbędzie się ogólnopolska konferencja naukowa „Umowa ubezpieczenia na cudzy rachunek”.

Spotkanie będzie związane z 25 rocznicą śmierci prof. Witolda Warkałło – wybitnego autorytetu w zagadnieniach związanych z regulacjami prawnymi dotyczącymi ubezpieczeń. Organizatorem konferencji są Instytut Prawa Cywilnego oraz Katedra Prawa Ubezpieczeniowego na Uniwersytecie Warszawskim. Patronat merytoryczny objęła kancelaria Lovells.

Add a comment
 
Prawo: Senat przyjął poprawki do nowelizacji ustawy o działalności ubezpieczeniowej
piątek, 06 lutego 2009 11:02

Senat przyjął w czwartek poprawki do nowelizacji ustawy o działalności ubezpieczeniowej, która umożliwia powoływanie nowych instytucji finansowych - zakładów reasekuracyjnych.

Poprawki Senatu mają charakter redakcyjny oraz doprecyzowują rolę Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych. Sejm przyjął ustawę 9 stycznia.

Add a comment
Więcej…
 
Prawo: Senat przedstawi swoje stanowisko odnośnie nowelizacji ustaw o działalności ubezpieczeniowej
środa, 04 lutego 2009 13:35

Senat, który o godzinie 9 rozpoczął 26 posiedzenie, przedstawi swoje stanowisko w sprawie 9 ustaw. W planie posiedzenia jest także drugie czytanie 3 projektów ustaw.

Izba wyższa parlamentu przedstawi między innymi swoje stanowisko w sprawie zmian ustaw o działalności ubezpieczeniowej.

Add a comment
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 następna > ostatnia >>

Strona 211 z 229

Aegon: Michał Jakubowski dyrektorem ds. Biznesu Korporacyjnego

Do zespołu Aegon Polska dołączył Michał Jakubowski, obejmując stanowisko dyrektora ds. Biznesu Korporacyjnego. Będzie on odpowiedzialny m.in. za...


czytaj dalej

PZU: Arkadiusz Gęsicki dyrektorem zarządzającym ds. Rozwoju Biznesu

Arkadiusz Gęsicki został nowym dyrektorem zarządzającym ds. Rozwoju Biznesu Grupy PZU. W ramach swoich obowiązków będzie odpowiadać za Biuro...


czytaj dalej

UE: Coraz bliżej ogólnoeuropejskiego produktu emerytalnego

Na decyzję Parlamentu Europejskiego czekają przepisy rozporządzenia, które mają ułatwić odkładanie pieniędzy na emeryturę. Wstępne porozumienie...


czytaj dalej

Aviva: Plan awaryjny na twardy brexit

Brytyjska Aviva zwróciła się do sądu w Londynie o zgodę na transfer aktywów o łącznej wartości 9 mld euro. Ubezpieczyciel wyjaśnił, że wobec...


czytaj dalej

Insurance Forum: O digitalizacji, motoryzacji i potrzebach pokolenia silver

W dniach 17-18 kwietnia w Warszawie odbędzie się wiosenna odsłona tegorocznego Spotkania Liderów Bankowości i Ubezpieczeń, czyli 17. edycji...


czytaj dalej

Pięć dni do „IT w ubezpieczeniach GigaCon 2019”

26 lutego w Warszawie odbędzie się XVIII edycja konferencji poświęconej informatyzacji sektora ubezpieczeniowego, zatytułowana „IT w...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Kursy on-line
Zamów newsletter
Facebook