feed-image -

Reklama

Prawo


Prawo: ubezpieczenia klęskowe  obowiązkowe czy dobrowolne?
piątek, 12 lutego 2010 13:36

Trwają prace specjalnego zespołu, których efektem ma być projekt założeń do ustawy o ubezpieczeniach żywiołowych. Ewentualne polisy żywiołowe najprawdopodobniej będą miały charakter dobrowolny – informuje „Rzeczpospolita”.

Add a comment
Więcej…
 
Prawo: podwójne OC przestanie straszyć kierowców?
wtorek, 02 lutego 2010 10:59

Istnieje szansa, że już niedługo zniknie problem tzw. podwójnego OC. Ministerstwo Finansów kończy bowiem prace nad projektem nowelizacji ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, dzięki której likwidacji ma ulec przepis o automatycznym przedłużeniu OC w przypadku zmiany właściciela samochodu. – informuje „Dziennik Gazeta Prawna”.

Add a comment
Więcej…
 
Prawo: trwają prace nad tworzeniem taryfikatora zadośćuczynień
czwartek, 21 stycznia 2010 10:38

Resort sprawiedliwości we współpracy z zakładami ubezpieczeń, Rzecznikiem Ubezpieczonych i organizacjami pomagającymi ofiarom wypadków drogowych opracowuje taryfikator, który ma być podstawą do obliczania zadośćuczynień. – informuje „Rzeczpospolita”.

Add a comment
Więcej…
 
UFG: wysokość tegorocznych opłat za brak OC
wtorek, 19 stycznia 2010 10:58

Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny (UFG) opublikował obowiązujące w 2010 roku wysokości opłat za niespełnienie ustawowego obowiązku zawarcia umowy ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych i rolników.

Add a comment
Więcej…
 
Prawo: zaliczki dla poszkodowanych w kodeksie karnym
czwartek, 14 stycznia 2010 10:38

W wyniku proponowanych przez Ministerstwo Sprawiedliwości zmian w kodeksie postępowania karnego, sąd albo już prokurator (na etapie postępowania przygotowawczego) mógłby zobowiązać ubezpieczyciela do szybkiej wypłaty zaliczki na poczet odszkodowania. Zakłady ubezpieczeń podkreślają jednak, że nowelizacja ma braki – informuje „Rzeczpospolita”.

Add a comment
Więcej…
 
Prawo: pierwszy wyrok w sprawie PIPUiF przeciw Link4
poniedziałek, 11 stycznia 2010 12:42

Trzykrotne przeprosiny w prasie i telewizji oraz wpłatę 100 tys. zł na rzecz Zamku Królewskiego w Warszawie nakazał 8 stycznia 2010 r. firmie Link4 Sąd Gospodarczy  w Warszawie uznając, że zaskarżone przez Polską Izbę Pośredników Ubezpieczeniowych i Finansowych reklamy były nieetyczne i naruszały dobre obyczaje. Sąd zakazał też emisji większości reklam podważających profesjonalizm agentów ubezpieczeniowych i ukazujących ich w negatywnym świetle, ale też uznał jednocześnie, że reklama Link4 „Ta ostatnia niedziela” nie wprowadza konsumentów w błąd,

PiPUiF domagała się od Link4 przeprosin, wpłaty 1.000.000 zł na Zamek Królewski oraz zaniechania emisji reklam, które zawierają nieprawdziwe informacje, złośliwie przedstawiają agentów ubezpieczeniowych i namawiają klientów do podjęcia niekorzystnych decyzji.

Add a comment
Więcej…
 
KNF: roczne podsumowanie działalności dotyczącej rynku ubezpieczeń
poniedziałek, 04 stycznia 2010 11:10

Urząd Komisji Nadzoru Finansowego opublikował statystyczne podsumowanie swojej działalności w 2009 roku. Obok standardowych czynności nadzorczych polegających na ocenie stabilności instytucji, identyfikowaniu ryzyk systemowych i prewencji, działania UNKF koncentrowały się na dodatkowych zaleceniach i rekomendacjach, intensyfikacji monitoringu, ale także spotkaniach z zarządami podmiotów nadzorowanych i kontaktach z nadzorami macierzystymi.

Duża część ubiegłorocznej działalności Komisji dotyczyła kwestii związanych z polskim rynkiem ubezpieczeń. Przykładowo: w 2009 r. KNF przeprowadziła 272 analizy regulacji wewnętrznych zakładów ubezpieczeń, w tym: 71 analiz w zakresie działalności lokacyjnej, 67 analiz statutów zakładów ubezpieczeń, 65 analiz regulaminów rad nadzorczych, 49 analiz zakresu regulacji wewnętrznych wymaganych dyrektywą Wypłacalność II (Solvency II) oraz 20 analiz regulaminów tworzenia rezerw techniczno-ubezpieczeniowych.

Add a comment
Więcej…
 
Prawo: od 2010 r. zmiany w OC lekarzy
czwartek, 31 grudnia 2009 10:52

Nowa Ustawa o izbach lekarskich rozszerza wymóg posiadania ubezpieczenia obowiązkowego OC. Od przyszłego roku obowiązek ten dotyczyć będzie lekarzy, którzy zarówno wykonują zawód w zakładach opieki zdrowotnej jak i w ramach indywidualnej praktyki lekarskiej, indywidualnej specjalistycznej praktyki lekarskiej lub grupowej praktyki lekarskiej. – przypomina kancelaria Lovells.

Od 1 stycznia 2010 r. wchodzi w życie nowa Ustawa o izbach lekarskich (Dz. U. z 2009 r. nr 219 poz.1708), która zastąpi obowiązującą dotychczas ustawę z 17 maja 1989 r. (Dz. U. z 1989 r. nr 30, poz. 158 z późn zm.). Przyjęty akt prawny dodaje jednocześnie dwa nowe przepisy do Ustawy z dnia 5 grudnia 1996 r. o zawodach lekarza i lekarza dentysty (Dz. U. z 2008 r. nr 136 poz. 857 z późn. zm.).

Add a comment
Więcej…
 
ProMotor: rynek doradców odszkodowawczych przyjął kodeks etyki
poniedziałek, 21 grudnia 2009 10:44

Członkowie Sekcji Wykonania Umowy Ubezpieczenia przy Izbie Gospodarczej Ubezpieczeń i Obsługi Ryzyka, współpracującej ze Stowarzyszeniem ProMotor, przyjęli Kodeks Etyki Doradców Odszkodowawczych. Deklaracja prowadzenia działalności w oparciu o zasady Kodeksu Etyki jest jednym z warunków przyjęcia doradcy odszkodowawczego w poczet członków Sekcji WUU przy IGUiOR.

Przewodniczący Sekcji Wykonania Umowy Ubezpieczenia IGUiOR Wojciech Fallach w imieniu członków Sekcji WUU i środowiska Doradców Odszkodowawczych wyraził wdzięczność za wkład członków IGUiOR, Stowarzyszenia dla Rozwoju Ubezpieczeń Komunikacyjnych i Rynku Motoryzacyjnego „Pro Motor”, „Gazety Ubezpieczeniowej”, Rzecznika Ubezpieczonych, Ministerstwa Finansów oraz przedstawicielom środowiska ubezpieczeniowego, w propagowaniu idei formalnego wprowadzenia wysokich, etycznych standardów na rynku doradców odszkodowawczych.

Add a comment
Więcej…
 
Prawo: niższe OC dla wycofanych z ruchu ciężarówek
piątek, 18 grudnia 2009 10:37

Na wczorajszym posiedzeniu sejmowej Komisji Infrastruktury zostały przegłosowane zmiany w ustawie o ubezpieczeniach obowiązkowych. Jeżeli nowe przepisy wejdą w życie, wówczas firmy transportowe, które zdecydują o czasowym wycofaniu swoich samochodów ciężarowych zapłacą o 95 procent niższą stawkę w OC wycofanych pojazdów – informuje „Dziennik Gazeta Prawna”.

Add a comment
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 następna > ostatnia >>

Strona 211 z 236

PZU Zdrowie: Wojciech Kossut prezesem zarządu Falck

17 czerwca Nadzwyczajne Zgromadzenie Wspólników podjęło uchwałę o powołaniu zarządu Falck Centra Medyczne. Decyzją NZW w organie zarządzającym...


czytaj dalej

KUKE: Akcjonariusze powołali zarząd spółki na nową kadencję

14 czerwca Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Korporacji Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych (KUKE) powołało zarząd spółki w dotychczasowym składzie...


czytaj dalej

ACORD: Innowacja dla rynku reasekuracji zwycięża

ACORD (Association for Cooperative Operations Research and Development), organizacja opracowująca globalne standardy dla branży ubezpieczeniowej...


czytaj dalej

L&G: Blockchain dla emerytur

Brytyjski ubezpieczyciel Legal & General nawiązał współpracę z Amazonem w celu ustanowienia pierwszego, jak się mówi, systemu blockchain dla...


czytaj dalej

Aviva: Autocasco na godziny

TERAZ by Aviva – taką nazwę nosi nowa marka Avivy, w ramach której ubezpieczyciel zaoferował AC na godziny, dostępne przez aplikację na smartfony....


czytaj dalej

Union Investment TFI w rękach Generali

Generali i niemiecka grupa Union Asset Management Holding AG sfinalizowały transakcję zakupu Union Investment TFI S.A. w Polsce. Generali...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Zamów newsletter
Facebook