feed-image -

Reklama

Prawo


Prawo: złe praktyki kancelarii odszkodowawczych
czwartek, 20 sierpnia 2009 16:12

Pobieranie nawet połowy przyznanego przez ubezpieczyciela odszkodowania (plus podatek VAT), brak przygotowania merytorycznego osób występujących przed sądem – to najpoważniejsze zarzuty stawiane kancelariom odszkodowawczym przez wypowiadających się dla „Gazety Prawnej” przedstawicieli instytucji rynku ubezpieczeń.

Add a comment
Więcej…
 
Prawo: PIU kontra Casus
środa, 19 sierpnia 2009 16:11

Rozpoczęło się postępowanie sądowe ws. firmy Casus Dochodzenie Roszczeń Ubezpieczeniowych, która zdaniem Polskiej Izby Ubezpieczeń wprowadza klientów w błąd w swoich reklamach, podając nieprawdziwe informacje na temat zakładów ubezpieczeń. Sąd okręgowy w Warszawie nadał już sprawie sygnaturę II C 620/09.

Add a comment
Więcej…
 
KNF: CEIOPS konsultuje projekty aktów wykonawczych do dyrektywy Wypłacalność II
piątek, 17 lipca 2009 10:43

Zgodnie z prośbą Komisji Europejskiej (list z 19 lipca 2007 r.) CEIOPS w 2009 r. przygotuje i skonsultuje z rynkiem w drodze otwartych, publicznych konsultacji projekty porad w sprawie aktów wykonawczych do dyrektywy Wypłacalność II (implementing measures), zawierające również wstępne rekomendacje ws. wytycznych nadzorczych, które powinny zostać wydane w celu promowania konwergencji nadzoru w Unii Europejskiej. – poinformowała Komisja Nadzoru Finansowego.

Add a comment
Więcej…
 
Prawo: Senat nie zgłosił uwag do ustawy o OFE
piątek, 17 lipca 2009 10:42

Senat nie wniósł poprawek do uchwalonej przez Sejm 26 czerwca nowelizacji ustawy o organizacji i funkcjonowaniu Otwartych Funduszy Emerytalnych. Nowela zakłada, że fundusze będą mogły pobierać maksymalnie 3,5 proc. opłat od składek ubezpieczonych. Obecnie jest to 7 proc.

Add a comment
Więcej…
 
Orzeczenie Sądu Najwyższego w sprawie zasiłku pogrzebowego nie jest nowym bytem prawnym
wtorek, 07 lipca 2009 10:29

Uchwała Sądu Najwyższego w sprawie nie uwzględniania zasiłku pogrzebowego przy ustalaniu odszkodowania z komunikacyjnej polisy OC wytworzyła sytuację podobną do innego orzeczenia SN odnośnie podatku VAT przy kosztorysowym rozliczeniu szkody z OC. Biuro Rzecznika Ubezpieczonych ostrzega ubezpieczycieli, że i w tym przypadku postępują oni niezgodnie z faktycznym stanem prawnym.

Zasiłek pogrzebowy przewidziany art. 77 ustawy z dnia 17 grudnia 1998 r. o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych (tekst jednolity Dz. U. z 2004 r. Nr 39, poz. 353 z późn. zm.) nie podlega uwzględnieniu przy ustalaniu odszkodowania dochodzonego na podstawie art. 446 § 1 k.c. – taką uchwałę podjęła 15 maja (sygn. akt III CZP 140/08) Izba Cywilna Sądu Najwyższego. Problem polega na tym, że według Biura Rzecznika Ubezpieczonych pojawiły się sygnały, iż niektóre zakłady ubezpieczeń traktują tę uchwałę jako nowy byt prawny, wiążący je od dnia jej podjęcia przez SN.

Add a comment
Więcej…
 
Prawo: Senat nie zgłosił poprawek do ustawy o działalności ubezpieczeniowej
piątek, 03 lipca 2009 10:31

Nowe progi udziałów w firmach ubezpieczeniowych, o przekroczeniu których trzeba będzie informować nadzór finansowy, przewiduje nowelizacja ustaw o działalności ubezpieczeniowej oraz o ofercie publicznej. W czwartek Senat nie wniósł do nich poprawek.

Add a comment
Więcej…
 
Prawo: koniec z odholowywaniem za brak OC
wtorek, 30 czerwca 2009 10:41

Od dziś wchodzi w życie zmiana ustawy Prawo o ruchu drogowym, w wyniku której za brak przy sobie papierowego ubezpieczenia OC kierowca nie straci pojazdu. Nie oznacza to, że przestaje być ono obowiązkowe - czytamy w „Rzeczpospolitej”.

Add a comment
Więcej…
 
Prawo: Sejm uchwalił kolejną nowelizację ustawy o działalności ubezpieczeniowej
piątek, 19 czerwca 2009 10:38

Nowe progi udziałów w firmach ubezpieczeniowych, o przekroczeniu których trzeba będzie informować nadzór finansowy, przewiduje uchwalona w czwartek przez Sejm nowelizacja ustawy o działalności ubezpieczeniowej oraz ustawy o ofercie publicznej.

Add a comment
Więcej…
 
Prawo: jazda bez OC może jednak drogo kosztować
wtorek, 09 czerwca 2009 10:32

Już za kilka tygodni policja nie będzie mogła odholować samochodu, jeśli nie będziemy mieli przy sobie polisy OC - awizuje „Gazeta Prawna”.

Add a comment
Więcej…
 
Prawo: PIU skarży zmianę Prawa o ruchu drogowym
wtorek, 02 czerwca 2009 10:28

Dokonana przez Sejm nowelizacja ustawy Prawo o ruchu drogowym oraz ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych skłoniła Polską Izbę Ubezpieczeń do interwencji zarówno w Polsce, jak i na szczeblu unijnym. O niepodpisywanie noweli zaapelował wcześniej do Prezydenta Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny, ale ten apel nie odniósł skutku.

Samorząd ubezpieczycieli postanowił powiadomić Komisję Europejską o niezgodności polskiego prawa dotyczącego komunikacyjnych polis OC z przepisami unijnymi, z prosząc jednocześnie KE o podjęcie niezbędnych działań w związku z ostatnią nowelizacją Prawa o ruchu drogowym oraz ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych.

Add a comment
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 następna > ostatnia >>

Strona 215 z 236

PZU Zdrowie: Wojciech Kossut prezesem zarządu Falck

17 czerwca Nadzwyczajne Zgromadzenie Wspólników podjęło uchwałę o powołaniu zarządu Falck Centra Medyczne. Decyzją NZW w organie zarządzającym...


czytaj dalej

KUKE: Akcjonariusze powołali zarząd spółki na nową kadencję

14 czerwca Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Korporacji Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych (KUKE) powołało zarząd spółki w dotychczasowym składzie...


czytaj dalej

ACORD: Innowacja dla rynku reasekuracji zwycięża

ACORD (Association for Cooperative Operations Research and Development), organizacja opracowująca globalne standardy dla branży ubezpieczeniowej...


czytaj dalej

L&G: Blockchain dla emerytur

Brytyjski ubezpieczyciel Legal & General nawiązał współpracę z Amazonem w celu ustanowienia pierwszego, jak się mówi, systemu blockchain dla...


czytaj dalej

Aviva: Autocasco na godziny

TERAZ by Aviva – taką nazwę nosi nowa marka Avivy, w ramach której ubezpieczyciel zaoferował AC na godziny, dostępne przez aplikację na smartfony....


czytaj dalej

Union Investment TFI w rękach Generali

Generali i niemiecka grupa Union Asset Management Holding AG sfinalizowały transakcję zakupu Union Investment TFI S.A. w Polsce. Generali...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Zamów newsletter
Facebook