feed-image -

Reklama

Prawo


Prawo: rząd zajmie się podatkiem Religi i ubezpieczeniami zdrowotnymi
czwartek, 23 października 2008 13:40

W ciągu najbliższych dni rząd ma się zająć dwoma projektami aktów prawnych, zmieniających obowiązujące prawo. Oba mają duże znaczenie dla ubezpieczycieli – pisze „Parkiet”.

Add a comment
Więcej…
 
Prawo: Sejm uchwalił ustawy reformujące służbę zdrowia
środa, 22 października 2008 10:42

Spółki kapitałowe zarządzające zakładami opieki zdrowotnej otrzymają ich nieruchomości w dzierżawę - zakłada ustawa zawierająca przepisy wprowadzające ustawy z zakresu ochrony zdrowia, którą uchwalił Sejm.

Sejm poparł poprawkę zakładającą, że spółki zarządzające zoz otrzymają ich nieruchomości tylko w dzierżawę. Według pierwotnych zapisów, spółki miały otrzymywać nieruchomości zoz-ów na własność.

Add a comment
Więcej…
 
Prawo: problemy z gwarancjami wypłat z polis na życie po upadłości towarzystwa
środa, 15 października 2008 10:34

Portal forsal.pl zwraca uwagę na problem ze sposobem wyliczenia wysokości wierzytelności w polisach na życie. Według portalu sprawa gwarancji wypłat na wypadek upadłości towarzystwa jedynie w teorii wygląda prosto.

Add a comment
Więcej…
 
Prawo: rząd przełożył prace nad likwidacją "podatku Religi"
środa, 15 października 2008 10:33

Jak informuje „Parkiet”, mimo wcześniejszych zapowiedzi rząd w dniu wczorajszym nie rozpatrywał projektu ustawy, który równocześnie zmienia przepisy dotyczące tzw. podatku Religi, a z drugiej wprowadza koszyk świadczeń gwarantowanych przez państwo, wymagających współpłacenia przez pacjenta oraz pełnopłatnych.

Add a comment
Więcej…
 
Prawo: projekt nowelizacji ustawy o działalności ubezpieczeniowej przyjęty przez rząd
środa, 15 października 2008 10:31

Na posiedzeniu w dniu 14 października rząd przyjął projekt nowelizacji ustawy o działalności ubezpieczeniowej oraz niektórych innych ustaw. Projekt został przedłożony przez ministra finansów.

W wydanym przez Centrum Informacyjne Rządu (CIR) komunikacie podane zostały przesłanki projektu nowelizacji. „Rząd chce, aby na polskim rynku ubezpieczeniowym można było zakładać nowe instytucje finansowe – zakłady reasekuracji, które będą mogły wykonywać działalność w formie spółki akcyjnej, towarzystwa wzajemnej reasekuracji albo spółki europejskiej” – głosi komunikat.

Add a comment
Więcej…
 
Prawo: pierwsze czytanie projektu ustawy o Komitecie Stabilności Finansowej
środa, 15 października 2008 10:27

Działający od prawie roku Komitet Stabilności Finansowej uzyska ramy prawne. Rządowy projekt ustawy o KSF miał we wtorek pierwsze czytanie w Sejmie. Wiceminister Finansów Katarzyna Zajdel-Kurowska uzasadniając projekt ustawy o KSF powiedziała, że w 2006 r. unijni ministrowie finansów zdecydowali, że państwa członkowskie powinny takie instytucje powołać.

Add a comment
Więcej…
 
Prawo: "podatek Religi" na obradach rządu
wtorek, 14 października 2008 16:33

Na rozpoczętym we wtorek po godz. 12 posiedzeniu rząd zajmie się m.in. propozycją zniesienia tzw. podatku Religi - opłaty uiszczanej przez firmy ubezpieczeniowe na leczenie ofiar wypadków komunikacyjnych.

Add a comment
Więcej…
 
Rząd: gwarancje dla depozytów do 50 tys. EUR
wtorek, 14 października 2008 10:54

Jak poinformowało Centrum Informacyjne Rządu, na poniedziałkowym posiedzeniu rząd przyjął autopoprawkę do ustawy o Bankowym Funduszu Gwarancyjnym. Przewiduje ona stuprocentowe gwarancje dla depozytów bankowych o wartości 50 tys. euro. Posiedzenie Rady Ministrów dotyczyło sytuacji na światowych rynkach finansowych.

Add a comment
Więcej…
 
Prawo: polisy lokacyjne jednak z podatkiem Belki?
poniedziałek, 13 października 2008 10:31

Chęć zabezpieczenia oszczędności swojego życia i widmo kryzysu finansowego – takie przyczyny wzrostu popularności polis lokacyjnych wymienia „Rzeczpospolita”. Gazeta podkreśla jednak, że klientów najbardziej przyciąga do tych produktów brak konieczności płacenia podatku od zysków kapitałowych (podatku Belki) oraz podatku od spadków i darowizn.

Add a comment
Więcej…
 
Rzecznik Ubezpieczonych: koszty badań dodatkowych powinien pokrywać ubezpieczyciel
poniedziałek, 13 października 2008 10:30

Jak informuje „Gazeta Prawna” jednym z przedmiotów jutrzejszych obrad grupy roboczej ds. zmian w prawie ubezpieczeniowym działającej w ramach Rady Rozwoju Rynku Finansowego przy Ministerstwie Finansów będzie m.in. zmiana przepisów dotyczących pokrywania przez ubezpieczycieli kosztów badania technicznego.

Add a comment
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 następna > ostatnia >>

Strona 215 z 229

Aegon: Michał Jakubowski dyrektorem ds. Biznesu Korporacyjnego

Do zespołu Aegon Polska dołączył Michał Jakubowski, obejmując stanowisko dyrektora ds. Biznesu Korporacyjnego. Będzie on odpowiedzialny m.in. za...


czytaj dalej

PZU: Arkadiusz Gęsicki dyrektorem zarządzającym ds. Rozwoju Biznesu

Arkadiusz Gęsicki został nowym dyrektorem zarządzającym ds. Rozwoju Biznesu Grupy PZU. W ramach swoich obowiązków będzie odpowiadać za Biuro...


czytaj dalej

UE: Coraz bliżej ogólnoeuropejskiego produktu emerytalnego

Na decyzję Parlamentu Europejskiego czekają przepisy rozporządzenia, które mają ułatwić odkładanie pieniędzy na emeryturę. Wstępne porozumienie...


czytaj dalej

Aviva: Plan awaryjny na twardy brexit

Brytyjska Aviva zwróciła się do sądu w Londynie o zgodę na transfer aktywów o łącznej wartości 9 mld euro. Ubezpieczyciel wyjaśnił, że wobec...


czytaj dalej

Insurance Forum: O digitalizacji, motoryzacji i potrzebach pokolenia silver

W dniach 17-18 kwietnia w Warszawie odbędzie się wiosenna odsłona tegorocznego Spotkania Liderów Bankowości i Ubezpieczeń, czyli 17. edycji...


czytaj dalej

Pięć dni do „IT w ubezpieczeniach GigaCon 2019”

26 lutego w Warszawie odbędzie się XVIII edycja konferencji poświęconej informatyzacji sektora ubezpieczeniowego, zatytułowana „IT w...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Kursy on-line
Zamów newsletter
Facebook