feed-image -

Reklama

Prawo


PIU: zbyt wczesna propozycja "Przyjaznego Państwa"
wtorek, 16 września 2008 16:06

Zdaniem Polskiej Izby Ubezpieczeń, propozycja Komisji Nadzwyczajnej „Przyjazne Państwo” zakładająca zaprzestanie odholowywania pojazdów nieubezpieczonych jest rozwiązaniem krzywdzącym dla dużej grupy odpowiedzialnych kierowców.

Add a comment
Więcej…
 
Prawo: MZ przygotowało nowy projekt ustawy o dodatkowych ubezpieczeniach zdrowotnych
piątek, 12 września 2008 10:17

Jak poinformowała w czwartek szefowa resortu Ewa Kopacz, ministerstwo zdrowia przygotowało nowy projekt ustawy o dodatkowych dobrowolnych ubezpieczeniach zdrowotnych.

Add a comment
Więcej…
 
Prawo: PIU i MSWiA wspólnie opracują system ubezpieczeń na wypadek klęsk żywiołowych
czwartek, 11 września 2008 13:54

W środę, 10 września br. w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji odbyło się specjalne spotkanie, którego przedmiotem była debata na temat stworzenia kompleksowego systemu ubezpieczeń na wypadek klęsk żywiołowych. W naradzie udział wzięli m.in.: wicepremier, minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Grzegorz Schetyna, sekretarz stanu w MSWiA Tomasz Siemoniak, członkowie zarządu  Polskiej Izby Ubezpieczeń Jan Grzegorz Prądzyński i Andrzej Maciążek oraz  przedstawiciele  Biura do Spraw Usuwania Skutków Klęsk Żywiołowych MSWiA.

Add a comment
Więcej…
 
Prawo: Rzecznik Ubezpieczonych chce uregulowania zasad pomocy ofiarom klęsk żywiołowych
czwartek, 11 września 2008 10:21

Skutki katastrof naturalnych, jakie dotknęły Polskę na przestrzeni ostatnich lat skłoniły Rzecznika Ubezpieczonych do podzielenia się z Ministerstwem Finansów uwagami na temat racjonalnych sposobów finansowania skutków szkód wyrządzonych przez żywioły. Pełna treść wystąpienia Rzecznika znajdzie się w 39 numerze „Gazety Ubezpieczeniowej” z datą wydawniczą 23 września.

Rzecznik skrytykował obecnie funkcjonujące rozwiązania jako jego zdaniem „przypadkowy, a zarazem incydentalny zbiór inicjatywy publicznej i prywatnej (…) rozwiązania publiczne mają w dużej mierze charakter doraźny, np. korzystanie z rezerwy budżetowej oraz środków będących w dyspozycji samorządów terytorialnych.

Add a comment
Więcej…
 
Rzecznik Ubezpieczonych: raport o nieprawidłowościach w OWU ubezpieczeń majątkowych
poniedziałek, 01 września 2008 16:23
W rok po wejściu w życie nowelizacji kodeksu cywilnego poświęconej umowie ubezpieczenia Rzecznik Ubezpieczonych opublikował raport o nieprawidłowościach w ogólnych warunkach ubezpieczenia w zakresie ubezpieczeń majątkowych. Szczegóły dotyczące raportu znajdą się w „Gazecie Ubezpieczeniowej” nr 38 z datą wydawniczą 16 września. Biuro Rzecznika poinformowało również o trwających pracach nad podobnym raportem w zakresie działu I ubezpieczeń. Add a comment
Więcej…
 
Prawo: Rzecznik Ubezpieczonych chce uznania domowych wydruków potwierdzeń zawarcia OC
środa, 27 sierpnia 2008 10:45

Jak informuje „Wall Street Journal Polska”, Rzecznik Ubezpieczonych wziął stronę kierowców ubezpieczonych w towarzystwach direct i zaproponował Ministerstwu Finansów, aby w polskim prawie zmienić zapis dotyczący elektronicznego potwierdzenia posiadania polisy OC.

Add a comment
Więcej…
 
Prawo: rząd przyjął projekt ustawy o funduszach DEK
środa, 27 sierpnia 2008 10:41

Rząd przyjął we wtorek projekt ustawy o utworzeniu funduszy dożywotnich emerytur kapitałowych (tzw. funduszy DEK), zarządzanych przez zakłady emerytalne, które będą uprawnione do wypłaty dożywotnich emerytur ze środków zgromadzonych w otwartych funduszach emerytalnych (OFE), podało w komunikacie Centrum Informacyjne Rządu (CIR). Po raz pierwszy emerytury te mają być wypłacane w 2014 r.

Add a comment
Więcej…
 
Prawo: bancassurance wciąż bez ważnych regulacji
środa, 27 sierpnia 2008 10:40

Jak dowiedział się „Parkiet”, w najbliższym czasie z inicjatywy Ministerstwa Finansów (MF) nie należy się spodziewać zmian w prawie, które jasno określiłyby, czy bank w procesie sprzedaży produktów w ramach bancassurance jest ubezpieczającym, czy pośrednikiem. Gazeta przypomina, że o zmiany apelował w grudniu 2007 r. Rzecznik Ubezpieczonych.

Add a comment
Więcej…
 
Prawo: spór o wypowiedzenie polisy OC
poniedziałek, 25 sierpnia 2008 10:09

Jak informuje „Gazeta Prawna” eksperci Komisji Nadzoru Finansowego i Rzecznika Ubezpieczonych spierają się z przedstawicielami towarzystw direct na temat możliwości wypowiedzenia tak zawartej umowy OC w ciągu 30 dni od zakupu polisy. Gazeta pisze, że zdaniem ekspertów obu instytucji uważają, że jest to możliwe. Z kolei reprezentanci ubezpieczycieli podnoszą, że takiej możliwości nie mają klienci kupujący umowy u agentów, co prowadzi do nierównego traktowania zarówno samych towarzystw, jak i klientów.

Magdalena Kobos, rzecznik ministra finansów mówi, że konieczne jest jednoznaczne uregulowanie kwestii. Jest ona rozpatrywana przez działającą, w ramach Rady Rozwoju Rynku Finansowego, grupę roboczą ds. przeglądu prawa ubezpieczeń gospodarczych.

Add a comment
Więcej…
 
PIU: stanowisko w sprawie propozycji Rzecznika Ubezpieczonych
piątek, 22 sierpnia 2008 10:08

Polska Izba Ubezpieczeń w specjalnym komunikacie poinformowała, że informacje zamieszczone w artykule „Towarzystwa zapłacą więcej poszkodowanym”, który został opublikowany w gazecie „Dziennik” 21 sierpnia 2008 roku „przyjęła ze zdziwieniem”. Przypomnijmy, że za podstawę artykułu przyjęto wystąpienie Rzecznika Ubezpieczonych do Ministerstwa Finansów w sprawie wyczerpywalnosci sumy gwarancyjnej (pełny tekst wystąpienia RU jest dostępny na stronie „Gazety Ubezpieczeniowej” p.t. Rzecznik Ubezpieczonych: apel do Ministerstwa Finansów ).

Add a comment
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 następna > ostatnia >>

Strona 222 z 234

Rynek ubezpieczeń: Wiener TU zamiast Gothaer TU

Po prawie siedmiu latach z polskiego rynku ubezpieczeń znika marka Gothaer. Za kilka tygodni przejęte przez Vienna Insurance Group towarzystwo...


czytaj dalej

Aviva TUnŻ: Mariusz Grendowicz przewodniczącym rady nadzorczej

Mariusz Grendowicz został powołany na przewodniczącego rady nadzorczej Aviva TUnŻ. To pierwszy niezależny członek RN firmy w Polsce, który objął...


czytaj dalej

Allianz: Wzrost zysku w drodze do celu

Niemiecki ubezpieczyciel Allianz SE uzyskał w I kw. 2019 r. niewielki wzrost zysku netto w stosunku do analogicznego okresu ub.r., nieco...


czytaj dalej

Generali rozmawia o przejęciu aktywów MetLife w Polsce

Assicurazioni Generali SpA prowadzi wstępne rozmowy na temat zakupu środkowoeuropejskich aktywów MetLife Inc. – twierdzą anonimowe źródła agencji...


czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: Hokus po TUZ i walka o pół miliarda

W środę 22 maja 2019 roku zarząd TUZ Ubezpieczenia spotkał się z najlepszymi agentami w teatrze Capitol w Warszawie. Gala była okazją do...


czytaj dalej

Generali: Zmiany w ofercie turystycznej i dla MSP

Generali i Proama wprowadziły szereg zmian w ofercie turystycznej. Dodatkowo pierwsza z firm wzbogaciła propozycję dla małych i średnich...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Zamów newsletter
Facebook