feed-image -

Reklama

Prawo


Prawo: spór o wypowiedzenie polisy OC
poniedziałek, 25 sierpnia 2008 10:09

Jak informuje „Gazeta Prawna” eksperci Komisji Nadzoru Finansowego i Rzecznika Ubezpieczonych spierają się z przedstawicielami towarzystw direct na temat możliwości wypowiedzenia tak zawartej umowy OC w ciągu 30 dni od zakupu polisy. Gazeta pisze, że zdaniem ekspertów obu instytucji uważają, że jest to możliwe. Z kolei reprezentanci ubezpieczycieli podnoszą, że takiej możliwości nie mają klienci kupujący umowy u agentów, co prowadzi do nierównego traktowania zarówno samych towarzystw, jak i klientów.

Magdalena Kobos, rzecznik ministra finansów mówi, że konieczne jest jednoznaczne uregulowanie kwestii. Jest ona rozpatrywana przez działającą, w ramach Rady Rozwoju Rynku Finansowego, grupę roboczą ds. przeglądu prawa ubezpieczeń gospodarczych.

Add a comment
Więcej…
 
PIU: stanowisko w sprawie propozycji Rzecznika Ubezpieczonych
piątek, 22 sierpnia 2008 10:08

Polska Izba Ubezpieczeń w specjalnym komunikacie poinformowała, że informacje zamieszczone w artykule „Towarzystwa zapłacą więcej poszkodowanym”, który został opublikowany w gazecie „Dziennik” 21 sierpnia 2008 roku „przyjęła ze zdziwieniem”. Przypomnijmy, że za podstawę artykułu przyjęto wystąpienie Rzecznika Ubezpieczonych do Ministerstwa Finansów w sprawie wyczerpywalnosci sumy gwarancyjnej (pełny tekst wystąpienia RU jest dostępny na stronie „Gazety Ubezpieczeniowej” p.t. Rzecznik Ubezpieczonych: apel do Ministerstwa Finansów ).

Add a comment
Więcej…
 
MSP: Prof. Andrzej Kidyba doradcą w sporze o PZU SA
piątek, 22 sierpnia 2008 10:05

Jak informuje „Wall Street Journal Polska”, doradcą Ministerstwa Skarbu w sporze przed Trybunałem Arbitrażowym (Polska vs Eureko) będzie prof. Andrzej Kidyba.

Add a comment
Więcej…
 
Rzecznik Ubezpieczonych: apel do Ministerstwa Finansów
środa, 20 sierpnia 2008 13:28

Rzecznik Ubezpieczonych  wystąpił do Ministerstwa Finansów w sprawie wyczerpywalnosci sumy gwarancyjnej. Poniżej publikujemy pełny tekst wystąpienia Rzecznika.

Add a comment
Więcej…
 
Weekendowa katastrofa: koszty skarbu Państwa mogą wzrosnąć do 50 mln zł
środa, 20 sierpnia 2008 10:22

Jak informuje „Gazeta Prawna” w dniu wczorajszym rząd podjął decyzję o pokryciu w 100 procentach przez Skarb Państwa strat materialnych, do jakich doszło 15 i 16 sierpnia w wyniku przejścia trąby powietrznej. Jak do tej pory rząd przeznaczył 25 mln zł z rezerwy budżetowej na naprawę szkód.

Wicepremier, minister MSWiA Grzegorz Schetyna powiedział, że pieniądze zostaną wypłacone po przeprowadzeniu szacunku i analiz finansowych inspektorów budowlanych zaakceptowanych przez wojewodów.

Add a comment
Więcej…
 
PRAWO: Projekt ustawy o FDEK na ukończeniu
wtorek, 12 sierpnia 2008 16:31

Jak donosi za „Parkietem” „Przegląd Ubezpieczeniowy Polskiej Izby Ubezpieczeń”, we wtorek 12 sierpnia partnerzy społeczni z zespołu ds. ubezpieczeń społecznych Komisji Trójstronnej mają dostać najnowszą wersję ustawy o funduszach dożywotnich emerytur kapitałowych (FDEK).

Add a comment
Więcej…
 
Prawo: Będą zmiany w kodeksie cywilnym
poniedziałek, 11 sierpnia 2008 17:41

Przepis blokujący rozwój ubezpieczeń grupowych na życie będzie zmieniony – zapowiada Marcin Jaworski na łamach „Gazety Prawnej”. Pracownik, który wyrządzi szkodę pracodawcy, będzie musiał zwrócić odszkodowanie. Szkoły i zakłady pracy wciąż mogą ograniczać dostęp do informacji o warunkach umowy.

- Z jednej strony ubezpieczyciele otrzymali instrumenty do elastycznego i nowoczesnego kształtowania umów ubezpieczenia, z drugiej zaś strony zostali oni zmuszeni do partnerskiego i równoprawnego traktowania swoich klientów - mówi Marcin Orlicki, z Uniwersytetu Adama Mickiewicza, jeden ze współtwórców zmian w k.c. przeprowadzonych rok temu.

Add a comment
Więcej…
 
PIU: interpretacja KNF w sprawie ubezpieczeń grupowych
czwartek, 07 sierpnia 2008 10:31

Polska Izba Ubezpieczeń poinformowała, że w odpowiedzi na wystąpienie z dnia 12 maja 2008 r. otrzymała od Zastępcy Przewodniczącego Komisji Nadzoru Ubezpieczeniowego prof. Lesława Gajka interpretacje przepisów Kodeksu Cywilnego regulujących zawieranie ubezpieczeń grupowych.

Add a comment
Więcej…
 
Prawo: prace nad uregulowaniem statusu kancelarii odszkodowawczych
środa, 06 sierpnia 2008 10:23

Jak informuje „Gazeta Prawna”, w Ministerstwie Finansów są prowadzone analizy prawne dotyczące zakresu rzeczowego działalności kancelarii odszkodowawczych. Magdalena Kobus, rzecznik prasowy resortu, mówi, że ministerstwo chce kompleksowo uregulować ich działalność.

Gazeta pisze, że według założeń wstępnej koncepcji MF regulacje dotyczące kancelarii zostaną zapisane w ustawie o pośrednictwie ubezpieczeniowym. Zdaniem „GP”, autorzy uregulowań będą zapewne czerpać również z rozporządzeń dotyczących grup zawodowych, zobowiązanych do posiadania polis OC na wypadek błędu w działaniach.

Add a comment
Więcej…
 
PIU: stanowisko Izby odnośnie informacji z artykułu "Dziennika"
poniedziałek, 04 sierpnia 2008 22:51

Polska Izba Ubezpieczeń ze zdziwieniem przyjęła informacje zamieszczone w artykule „Minister Zdrowia ostrzega: podatek Religi może zostać utrzymany.”, który został opublikowany w dzisiejszym wydaniu „Dziennika”. PIU, jako instytucja zrzeszająca zakłady ubezpieczeń w Polsce, od samego początku prac nad tzw. „podatkiem Religi”  stała na stanowisku, że obciążenie wszystkich kierowców kosztami leczenia ofiar wypadów drogowych nie jest rozwiązaniem sprawiedliwym.

Add a comment
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 następna > ostatnia >>

Strona 223 z 234

Rynek ubezpieczeń: Wiener TU zamiast Gothaer TU

Po prawie siedmiu latach z polskiego rynku ubezpieczeń znika marka Gothaer. Za kilka tygodni przejęte przez Vienna Insurance Group towarzystwo...


czytaj dalej

Aviva TUnŻ: Mariusz Grendowicz przewodniczącym rady nadzorczej

Mariusz Grendowicz został powołany na przewodniczącego rady nadzorczej Aviva TUnŻ. To pierwszy niezależny członek RN firmy w Polsce, który objął...


czytaj dalej

Lloyd’s: Plan przechodzenia na platformę elektroniczną

Ubezpieczyciele z rynku Lloyd’s of London przenieśli już 45% swojego biznesu na platformę elektroniczną, wyprzedzając plan.

Branża...


czytaj dalej

Insurance Europe: Frédéric de Courtois wiceprezesem nowej kadencji

Frédéric de Courtois, dyrektor generalny Grupy Generali, został wybrany 22 maja na trzyletnią kadencję na stanowisku wiceprezesa Insurance Europe....


czytaj dalej

Warta odstępuje od oferowania PPK

Na nieco ponad miesiąc przed startem Pracowniczych Planów Kapitałowych z uczestnictwa w programie wycofała się jedna z firm zarejestrowanych już w...


czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: Powódź zalewa południową Polskę

Kilka dni intensywnych opadów deszczu sprawiło, że Polska, zwłaszcza południowa, zaczęła zmagać się z nadmiarem wody. Doszło już do kilkuset...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Zamów newsletter
Facebook