feed-image -

Reklama

Prawo


Prawo: nowelizacja kodeksu cywilnego spowoduje wzrost cen OC
czwartek, 19 czerwca 2008 12:37
Jak informuje „Gazeta Prawna” w tym tygodniu kolejna ustawa zmieniająca kodeks cywilny, w efekcie przyjęcia której zwiększeniu ulegną wypłaty polskich ubezpieczycieli, zostanie podpisana przez prezydenta.

Add a comment
Więcej…
 
Prawo: Ministerstwo Zdrowia pracuje nad likwidacją podatku Religi
czwartek, 12 czerwca 2008 10:40
{mosimage}Jak pisze „Wall Street Journal Polska”, w Ministerstwie Zdrowia trwają prace nad zmianą przepisów, w wyniku których ma zniknąć podatek Religi. Jakub Gołąb, rzecznik resortu zdrowia, wyjaśnia, że propozycja ministerstwa przewiduje odstąpienie od konstrukcji polegającej na odprowadzaniu opłaty ryczałtowej na rzecz Narodowego Funduszu Zdrowia. Rzecznik dodaje, że rachunkiem za leczenie ma być obciążany sprawca wypadku lub zakład  ubezpieczeń, w którym ma on wykupioną polisę.

Gazeta podkreśla, że zmiana przepisów wprowadziłaby fundamentalne zmiany w obecnie obowiązującym systemie. Według aktualnych regulacji towarzystwa ubezpieczeniowe przekazują co miesiąc na konto NFZ 12 proc. składek zebranych z obowiązkowego OC. W efekcie koszty leczenia ofiar wypadków ponoszą wszyscy kierowcy. Kolejnym krokiem była podwyżka stawek za OC komunikacyjne.

Add a comment
Więcej…
 
Prawo: rząd przyjął projekt ustawy o wypłatach emerytur kapitałowych
środa, 11 czerwca 2008 10:10
We wtorek rząd przyjął projekt ustawy o wypłatach emerytur kapitałowych - poinformowała na konferencji prasowej minister pracy Jolanta Fedak.

Add a comment
Więcej…
 
Prawo: wydruk komputerowy potwierdzi zawarcie polisy OC
wtorek, 10 czerwca 2008 12:08
Jak informuje portal finansowy GazetaPrawna.pl, Rada Rozwoju Rynku Finansowego działająca przy Ministerstwie Finansów, kończy prace nad uporządkowaniem kwestii dokumentu potwierdzającego zawarcie umowy i ważności dokumentu wygenerowanego elektronicznie. Portal dodaje, że projektodawca uznał, iż należy zmienić a nie interpretować przepisy. Według informacji GazetaPrawna.pl, zmianie ulegnie zapis, mówiący o konieczności przedstawienia dokumentu, jako potwierdzenia umowy. Tym dokumentem, będzie wydruk komputerowy, potwierdzający umowę.

Add a comment
Więcej…
 
Rynek emerytalny: dziś rząd omówi projekt ustawy o emeryturach kapitałowych
wtorek, 10 czerwca 2008 10:28
Projekt ustawy o emeryturach kapitałowych omówi rząd podczas wtorkowego posiedzenia. Celem ustawy jest określenie zasad ubezpieczeń społecznych w II filarze oraz określenie zasad funkcjonowania podmiotów zapewniających te ubezpieczenia - czytamy w uzasadnieniu do projektu dostępnym na stronie internetowej ministerstwa pracy i polityki społecznej.

Add a comment
Więcej…
 
Prawo: projekt zmian w ustawie o działalności ubezpieczeniowej
poniedziałek, 09 czerwca 2008 12:50
Jak informuje "Gazeta Prawna", Ministerstwo Finansów opublikowało projekt zmian w ustawie o działalności ubezpieczeniowej oraz niektórych innych ustaw.

Add a comment
Więcej…
 
Prawo: czy dziś zawali się polski system emerytalny?
środa, 04 czerwca 2008 11:33
Sąd Najwyższy ma zdecydować w środę, czy 13 milionów Polaków będzie mogło zabrać miliardy złotych odłożone w otwartych funduszach emerytalnych? Od wyroku zależy przyszłość wszystkich polskich emerytów - donosi "Gazeta Wyborcza".

Add a comment
Więcej…
 
Prawo: rząd przyjął projekt noweli ustawy o ubezpieczeniach rolnych
środa, 04 czerwca 2008 10:39
Firma ubezpieczeniowa będzie mogła wypłacić rolnikowi odszkodowanie za straty poniesione w wyniku klęsk żywiołowych, jeżeli ten straci 10 proc. plonów - zakłada projekt nowelizacji ustawy o ubezpieczeniach rolnych.

Add a comment
Więcej…
 
OFE: część posłów chce zmian w ustawie o funduszach emerytalnych
czwartek, 29 maja 2008 12:49
Jak informuje „Rzeczpospolita”, do marszałka Sejmu trafiły dwa projekty zmian w ustawie o funduszach emerytalnych. Jeden autorstwa posłów Lewicy, a drugi Prawa i Sprawiedliwości (PiS).

Add a comment
Więcej…
 
Rzecznik Ubezpieczonych: Sąd Polubowny - propozycja rozwiązywania sporów ubezpieczeniowych
środa, 28 maja 2008 11:27
- Polska, jako członek Unii Europejskiej, powinna korzystać ze stosowanych i sprawdzonych w krajach europejskich polubownych metod rozstrzygania sporów dotyczących różnorodnych dziedzin rynku, w tym ubezpieczeń – mówi nowa Prezes Sądu Polubownego przy Rzeczniku Ubezpieczonych dr Małgorzata Maliszewska.

Add a comment
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 następna > ostatnia >>

Strona 225 z 234

Rynek ubezpieczeń: Wiener TU zamiast Gothaer TU

Po prawie siedmiu latach z polskiego rynku ubezpieczeń znika marka Gothaer. Za kilka tygodni przejęte przez Vienna Insurance Group towarzystwo...


czytaj dalej

Aviva TUnŻ: Mariusz Grendowicz przewodniczącym rady nadzorczej

Mariusz Grendowicz został powołany na przewodniczącego rady nadzorczej Aviva TUnŻ. To pierwszy niezależny członek RN firmy w Polsce, który objął...


czytaj dalej

Allianz: Wzrost zysku w drodze do celu

Niemiecki ubezpieczyciel Allianz SE uzyskał w I kw. 2019 r. niewielki wzrost zysku netto w stosunku do analogicznego okresu ub.r., nieco...


czytaj dalej

Generali rozmawia o przejęciu aktywów MetLife w Polsce

Assicurazioni Generali SpA prowadzi wstępne rozmowy na temat zakupu środkowoeuropejskich aktywów MetLife Inc. – twierdzą anonimowe źródła agencji...


czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: Hokus po TUZ i walka o pół miliarda

W środę 22 maja 2019 roku zarząd TUZ Ubezpieczenia spotkał się z najlepszymi agentami w teatrze Capitol w Warszawie. Gala była okazją do...


czytaj dalej

Generali: Zmiany w ofercie turystycznej i dla MSP

Generali i Proama wprowadziły szereg zmian w ofercie turystycznej. Dodatkowo pierwsza z firm wzbogaciła propozycję dla małych i średnich...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Zamów newsletter
Facebook