feed-image -

Reklama

Prawo


OFE: część posłów chce zmian w ustawie o funduszach emerytalnych
czwartek, 29 maja 2008 12:49
Jak informuje „Rzeczpospolita”, do marszałka Sejmu trafiły dwa projekty zmian w ustawie o funduszach emerytalnych. Jeden autorstwa posłów Lewicy, a drugi Prawa i Sprawiedliwości (PiS).

Add a comment
Więcej…
 
Rzecznik Ubezpieczonych: Sąd Polubowny - propozycja rozwiązywania sporów ubezpieczeniowych
środa, 28 maja 2008 11:27
- Polska, jako członek Unii Europejskiej, powinna korzystać ze stosowanych i sprawdzonych w krajach europejskich polubownych metod rozstrzygania sporów dotyczących różnorodnych dziedzin rynku, w tym ubezpieczeń – mówi nowa Prezes Sądu Polubownego przy Rzeczniku Ubezpieczonych dr Małgorzata Maliszewska.

Add a comment
Więcej…
 
Prawo: możliwość wystąpienia z OFE dla pracujących w tzw. szkodliwych warunkach
wtorek, 20 maja 2008 11:29
Jak informuje „Gazeta Prawna”, osoby pracujące w tzw. szkodliwych warunkach, które zapisały się do OFE, będą mogły od stycznia korzystać z wcześniejszej emerytury na podstawie art. 184 ustawy z 17 grudnia 1998 r. o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych (Dz.U. z 2004 r. nr 39, poz. 353 z późn. zm.).

Add a comment
Więcej…
 
Prawo: nowe zasady egzaminów dla brokerów
środa, 14 maja 2008 11:12
Jak informuje „Gazeta Prawna” mają zniknąć limity dla zdających egzamin na brokera ubezpieczeniowego i reasekuracyjnego. Możliwość przystąpienia do niego uzyskają wszyscy, którzy złożą wniosek i dołączą potwierdzenie opłaty egzaminacyjnej.

Add a comment
Więcej…
 
Prawo: rząd dał zgodę na prześwietlanie kont Polaków
środa, 07 maja 2008 10:40
{mosimage}Rząd przyjął projekt nowelizacji prawa bankowego, która pozwala organom ścigania na wgląd w konta bankowe każdej osoby fizycznej prowadzącej jednoosobową działalność gospodarczą. Prokurator nie będzie musiał prosić o zgodę sądu, tak jak jest w tej chwili - pisze "Dziennik".

Bankowcy protestują, że to zamach na prywatność ich klientów. Jerzy Bańka ze Związku Banków Polskich uważa, że nowelizacja może być niezgodna z konstytucją. Dlaczego? Rząd chce, by prokurator mógł sam decydować o tym, czyje konto bankowe weźmie pod lupę. Jego właściciel nie będzie musiał mieć nawet postawionego zarzutu. Nowelizacja zdejmuje również obowiązek zaopiniowania wniosku prokuratorskiego przez sąd. A bank będzie musiał udostępnić wszystkie żądane informacje. - To poluzowanie dostępu do tajemnicy bankowej i złamanie prawa do prywatności  - oburza się ekspert ZBP.

Add a comment
Więcej…
 
Prawo: ubezpieczyciele ponoszą odpowiedzialność za szkody wyrządzone przez kierowcę pasażerowi
poniedziałek, 05 maja 2008 11:53
Jak pisze „Gazeta Prawna”, Sąd Najwyższy potwierdził odpowiedzialność ubezpieczycieli, wynikającą z komunikacyjnej polisy OC, za szkody wyrządzone przez kierowcę pasażerowi będącemu wraz z kierującym współposiadaczem pojazdu. Gazeta wskazuje, że dotyczy to głównie współmałżonków, ale też wspólników w spółce cywilnej.

Add a comment
Więcej…
 
RU: uchwała SN w sprawie odpowiedzialności współposiadaczy, w tym małżonków, w szkodach osobowych
poniedziałek, 21 kwietnia 2008 16:41
Biuro Rzecznika Ubezpieczonych rozesłało tekst uchwały z dnia 7 lutego 2008r. (sygn. akt III CZP 115/07) wraz z uzasadnieniem, w sprawie odpowiedzialności współposiadaczy, w tym małżonków, w szkodach osobowych.

Add a comment
Więcej…
 
Prawo: orzeczenie WSA w sprawie OC
czwartek, 20 marca 2008 13:15
Jak pisze "Rzeczpospolita", w przypadku, gdy posiadacz pojazdu kwestionuje obowiązek ubezpieczenia OC, powinien się zwrócić do sądu powszechnego.

Add a comment
Więcej…
 
MPiPS: składki na emeryturę i urlop wychowawczy dla samozatrudnionych
środa, 19 marca 2008 11:57
Projekt nowelizacji ustawy o swobodzie działalności gospodarczej przygotowany przez resort pracy przewiduje, że osoby prowadzące firmy i wychowujące dzieci będą mogły na trzy lata zawieszać prowadzenie działalności gospodarczej - pisze "Gazeta Prawna", która dotarła do tego projektu.

Add a comment
Więcej…
 
Concordia: ubezpieczenia ochrony prawnej
poniedziałek, 17 marca 2008 15:32
Łacińskie przysłowie mówi, że nieznajomość prawa szkodzi. Niestety nawet jeśli przepisy nie są nam całkowicie obce, to pomoc adwokata, nierzadko jest konieczna. W dochodzeniu własnych racji przydatna okazać może się odpowiednia polisa.

Add a comment
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 następna > ostatnia >>

Strona 226 z 234

Rynek ubezpieczeń: Wiener TU zamiast Gothaer TU

Po prawie siedmiu latach z polskiego rynku ubezpieczeń znika marka Gothaer. Za kilka tygodni przejęte przez Vienna Insurance Group towarzystwo...


czytaj dalej

Aviva TUnŻ: Mariusz Grendowicz przewodniczącym rady nadzorczej

Mariusz Grendowicz został powołany na przewodniczącego rady nadzorczej Aviva TUnŻ. To pierwszy niezależny członek RN firmy w Polsce, który objął...


czytaj dalej

Lloyd’s: Plan przechodzenia na platformę elektroniczną

Ubezpieczyciele z rynku Lloyd’s of London przenieśli już 45% swojego biznesu na platformę elektroniczną, wyprzedzając plan.

Branża...


czytaj dalej

Insurance Europe: Frédéric de Courtois wiceprezesem nowej kadencji

Frédéric de Courtois, dyrektor generalny Grupy Generali, został wybrany 22 maja na trzyletnią kadencję na stanowisku wiceprezesa Insurance Europe....


czytaj dalej

Warta odstępuje od oferowania PPK

Na nieco ponad miesiąc przed startem Pracowniczych Planów Kapitałowych z uczestnictwa w programie wycofała się jedna z firm zarejestrowanych już w...


czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: Powódź zalewa południową Polskę

Kilka dni intensywnych opadów deszczu sprawiło, że Polska, zwłaszcza południowa, zaczęła zmagać się z nadmiarem wody. Doszło już do kilkuset...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Zamów newsletter
Facebook