feed-image -

Prawo


Prawo: Rząd przyjął nowelę przyśpieszającą CEPiK 2.0
piątek, 07 lipca 2017 08:42

5 lipca Rada Ministrów przyjęła projekt nowelizacji ustawy Prawo o ruchu drogowym oraz niektórych innych ustaw, mający na celu przyspieszenie wejścia w życie przepisów dotyczących systemu Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców (CEPiK 2.0), w zakresie odnoszącym się do Centralnej Ewidencji Pojazdów (CEP).

Add a comment

Więcej…
 
D.A.S.: Prawa pasażera kolei
piątek, 07 lipca 2017 08:41

W związku z rozpoczęciem sezonu wakacyjnych wyjazdów D.A.S. Towarzystwo Ubezpieczeń Ochrony Prawnej (D.A.S.) przypomina, jakie prawa przysługują pasażerom kolei.

Add a comment
Więcej…
 
Bez przeniesienia prawa własności auta nie ma odszkodowania
czwartek, 06 lipca 2017 08:37

Z niedawnych wyroków sądowych wynika, że wypłata odszkodowania za utracony pojazd uzależniona jest od wyrejestrowania pojazdu i przeniesienia prawa własności pojazdu na rzecz podmiotu ubezpieczającego – informuje „Rzeczpospolita”.

Add a comment

Więcej…
 
Prawo: Faktyczne możliwości zatrudnienia mają znaczenie dla wartości szkody
czwartek, 06 lipca 2017 08:36

Sąd Najwyższy uznał, że nieszukanie pracy może być ocenione jako przyczynienie się do szkody i skutkować niższą rentą po wypadku – informuje „Rzeczpospolita”.

Add a comment

Więcej…
 
Interpelacja poselska dotycząca polis z UFK
poniedziałek, 03 lipca 2017 08:39

Poseł Witold Zembaczyński wystąpił do ministra sprawiedliwości z interpelacją dotyczącą problemu klientów towarzystw ubezpieczeniowych posiadających polisy z UFK.

Add a comment

Więcej…
 
Prawo: 1 lipca nastąpią zmiany w opodatkowaniu usług pomocniczych
piątek, 30 czerwca 2017 08:42

„Tygodnik Gazeta Prawna” przypomina, że z dniem 1 lipca uchylone zostaje dotychczasowe zwolnienie od VAT usług stanowiących element zwolnionej od podatku usługi finansowej lub ubezpieczeniowej (art. 43 ust. 13 i 14 ustawy o VAT). Skutki tej zmiany mogą odczuć firmy ubezpieczeniowe i ich klienci.

Add a comment

Więcej…
 
Ubezpieczyciele mają obowiązek chronić dane pod groźbą kary
czwartek, 29 czerwca 2017 08:50

Ubezpieczyciele – jako podmioty, które w związku z prowadzoną działalnością przetwarzają duże ilości danych osobowych – są zobowiązani do zabezpieczania zebranych informacji w najlepszy możliwy sposób – również przez szyfrowanie, które w obliczu drastycznego wzrostu zagrożeń i skuteczności cyberataków jest rozwiązaniem najpewniejszym – informuje Piotr Biernatowski, Largo Law.

Add a comment

Więcej…
 
Projekt ustawy „dystrybucyjnej” trafił do Komisji Prawniczej
środa, 28 czerwca 2017 08:50

21 czerwca Stały Komitet Rady Ministrów przyjął projekt ustawy o dystrybucji ubezpieczeń. Propozycją aktu zajmie się teraz Komisja Prawnicza w Rządowym Centrum Legislacji.

Add a comment

Więcej…
 
KNF: mySafety na liście ostrzeżeń publicznych
środa, 28 czerwca 2017 08:49

27 czerwca 2017 r. na liście ostrzeżeń publicznych Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) umieszczona została spółka mySafety.

Add a comment

Więcej…
 
Link4: 20 tys. zł kary od KNF
środa, 28 czerwca 2017 08:49

27 czerwca, podczas 362. posiedzenia Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) jednogłośnie podjęła decyzję o nałożeniu na Link4 kary pieniężnej w wysokości 20 tys. zł.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 179

Skarbiec TFI: Ewa Radkowska-Świętoń w zarządzie

Ewa Radkowska-Świętoń dołączy do zarządu Skarbiec TFI od 1 września 2017 r., a od 1 października obejmie stanowisko prezesa zarządu

Ewa...


czytaj dalej

Przemysław Bona wiceprezesem Profika Broker

Z początkiem sierpnia Przemysław Bona objął stanowisko wiceprezesa zarządu Profika Broker. Menadżer związany ostatnio z Generali Polska zajmie się...


czytaj dalej

Talanx: Zarobki wyższe niż zakładano

Grupa Talanx zwiększyła swój przychód netto za I poł. roku o 14,9%, do 463 mln euro. Wszystkie działy przyczyniły się do satysfakcjonującego...


czytaj dalej

Swiss Re: Półrocze pogodowych ekstremów

W I poł. 2017 r. globalne straty ubezpieczone wynikłe z katastrof naturalnych i spowodowanych przez człowieka wyniosły w sumie 23 mld dol.,...


czytaj dalej

Coraz więcej zgłoszeń szkód po nawałnicach

Rośnie liczba szkód zgłaszanych do ubezpieczycieli przez poszkodowanych w wyniku nawałnic, jakie w ubiegły weekend przeszły nad Polską. Z...


czytaj dalej

TU Europa i Energa-Obrót: Oferta „Energiczni fachowcy”

Grupa Europa nawiązała współpracę z jednym z liderów sprzedaży energii elektrycznej w Polsce, firmą Energa-Obrót. Efektem partnerstwa jest wspólna...


czytaj dalej

Sprzedaż 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Partnerzy