feed-image -

Prawo


Sąd Najwyższy rozstrzygnie ws. ceny najmu auta zastępczego
wtorek, 28 marca 2017 08:53

Sąd Najwyższy (SN) rozstrzygnie, czy poszkodowany, który nie skorzystał z oferowanego mu przez ubezpieczyciela auta zastępczego według stawek niższych od tych, które podyktowała inna firma wypożyczająca samochód, może domagać się zwrotu faktycznie poniesionych wydatków na najem. W tego typu sprawach orzecznictwo sądów nie jest bowiem jednolite – informuje „Rzeczpospolita”.

Add a comment

Więcej…
 
Generali nie zapłaci prawie 5 mln zł kary
wtorek, 28 marca 2017 08:51

Sąd Apelacyjny (SA) zmniejszył dziesięciokrotnie karę nałożoną przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) na Generali Życie TU – zauważa „Puls Biznesu”.

Add a comment

Więcej…
 
Prawo: Kto odpowiada za czystość chodnika?
wtorek, 28 marca 2017 08:24

Sąd Najwyższy (SN) odpowie na pytanie Sądu Okręgowego w Lublinie o to, kto ponosi odpowiedzialność za utrzymanie czystości na chodniku przed sklepem: właściciel budynku czy najemca lokalu – informuje „Rzeczpospolita”.

Add a comment

Więcej…
 
OC dla przewoźników na minimum 2,5 mln euro
wtorek, 28 marca 2017 08:24

W przedstawionym przez Ministerstwo Rozwoju i Finansów projekcie rozporządzenia dotyczącym minimalnej sumy gwarancyjnej OC dla przewoźników kolejowych zaproponowano kwotę 2,5 mln euro, czyli ponad 10 mln zł – informuje „Puls Biznesu”.

Add a comment

Więcej…
 
W nieruchomościach słono zapłacą za brak OC
poniedziałek, 27 marca 2017 08:40

Po konsultacjach publicznych projektu nowelizacji ustawy o gospodarce nieruchomościami w akcie znalazł przepis mówiący o wysokich karach finansowych dla pośredników, zarządców oraz rzeczoznawców majątkowych za brak ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej – informuje „Rzeczpospolita”.

Add a comment

Więcej…
 
Prawo: 10 tys. zł za nieudaną „trwałą”
poniedziałek, 27 marca 2017 08:40

Sąd Rejonowy (SR) Gdańsk-Północ orzekł, iż fryzjerka ma zapłacić klientce 10 tys. zł zadośćuczynienia za wadliwe przeprowadzenie zabiegu trwałej ondulacji – informuje „Rzeczpospolita”.

Add a comment

Więcej…
 
Rząd przyjął nowelę do ustawy o ubezpieczeniach upraw
środa, 22 marca 2017 09:54

21 marca Rada Ministrów przyjęła projekt nowelizacji ustawy o ubezpieczeniach upraw rolnych i zwierząt gospodarskich oraz podjęła uchwałę w sprawie udzielenia zgody na dokonanie notyfikacji Komisji Europejskiej projektu zmiany programu pomocowego w zakresie dopłat do składek w tych produktach ochronnych.

We wspomnianych powyżej aktach przedłożonych przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi zaproponowano zmiany umożliwiające ubezpieczenie upraw rolnych od pełnego pakietu ryzyk albo od jednego lub kilku rodzajów ryzyka (wybranych przez producenta rolnego) przy zachowaniu możliwości skorzystania przez niego z dopłaty do składki z budżetu państwa na maksymalnym poziomie. W obecnym roku pułap ten wynosi 65%. Ten mechanizm będzie dotyczyć najbardziej powszechnych upraw rolnych takich jak: zboża, rzepak, ziemniaki, kukurydza, rośliny strączkowe, buraki cukrowe. Zdaniem autorów projektu nowelizacji, nowe rozwiązania przyczynią się do poprawy konkurencyjności gospodarstw rolnych przez ograniczenie ryzyka utraty przychodów w wyniku niekorzystnych zjawisk atmosferycznych.

Add a comment

Więcej…
 
Rynek odszkodowań: 1 mln zł dla ofiary wypadku
piątek, 17 marca 2017 09:36

16 marca Sąd Apelacyjny we Wrocławiu oddalił apelację ubezpieczyciela, który po wypadku wypłacił poszkodowanemu w wypadku samochodowym przed 19 laty 45 tys. zł, a po zwiększeniu odszkodowania przez sąd I instancji do łącznej kwoty 1 mln zł, odwołał się i wnioskował o jego zmniejszenie o 300 tys. zł.

Add a comment

Więcej…
 
Prawo: Wypłata świadczeń nawet po wyczerpaniu sumy gwarancyjnej?
czwartek, 16 marca 2017 09:42

Na łamach „Dziennika Gazety Prawnej” Zuzanna Rudzińska-Bluszcz, główny koordynator ds. strategicznych postępowań sądowych w Biurze Rzecznika Praw Obywatelskich RPO analizuje kwestię wyczerpywalności sum gwarancyjnych w OC posiadaczy pojazdów mechanicznych (OC ppm.).

Add a comment

Więcej…
 
Rekordowa kara dla Warty
środa, 15 marca 2017 09:55

14 marca podczas trzysta czterdziestego siódmego posiedzenia Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) jednogłośnie nałożyła na TUiR Warta karę pieniężną w wysokości 600 tysięcy złotych. To najwyższa w historii kara nałożona przez nadzór za uchybienia związane z wypłatą odszkodowania komunikacyjnego.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 171

PZU Życie: Roman Pałac nowym prezesem zarządu

26 kwietnia rada nadzorcza PZU Życie podjęła jednogłośnie uchwałę powołującą Romana Pałaca na stanowisko prezesa zarządu spółki. Dotychczas pełnił...


czytaj dalej

Ubezpieczenia Pocztowe: Zbigniew Pusz zatwierdzony na stanowisku prezesa

25 kwietnia Komisja Nadzoru Finansowego jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie Zbigniewa Pusza na stanowisko prezesa zarządu Pocztowego...


czytaj dalej

Aviva: Udziały w joint venture w Wietnamie

Brytyjska Aviva nabyła od banku VietinBank wszystkie należące do niego 50% udziałów w firmie ubezpieczeń na życie będącej joint venture VietinBank...


czytaj dalej

Chiny: Nadzór nad kontrolą ryzyka

Chiński regulator ubezpieczeniowy zapowiedział, że usprawni nadzór nad firmami ubezpieczeniowymi, aby mieć pewność, że stosują się do wymogu...


czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: Towarzystwa oczekują znaczącego wzrostu zysku

Minimalny spadek przypisu składki, głównie dzięki wyhamowaniu spadku sprzedaży w sektorze życiowym, oraz wyraźny wzrost wyniku finansowego za...


czytaj dalej

KUKE: Porozumienie o współpracy z chińską agencją kredytów eksportowych

Korporacja Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych i China Export & Credit Insurance Corporaction (Sinosure), największa ECA (Export Credit Agency) na...


czytaj dalej

Sprzedaż 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Partnerzy