feed-image -

Reklama

Prawo


Rzecznik Finansowy i sądy pytają SN
wtorek, 20 listopada 2018 09:53

Rzecznik Finansowy (RzF) zwrócił się do Sądu Najwyższego (SN) o rozstrzygnięcie rozbieżności w orzecznictwie w kwestii zwrotu kosztów ekspertyzy niezależnego rzeczoznawcy przez ubezpieczyciela, który zaniżył wypłatę z OC posiadaczy pojazdów komunikacyjnych (ppm.). To kolejne pytanie dotyczące materii ubezpieczeniowej, jakie trafiło do SN w ostatnich tygodniach.

Add a comment
Więcej…
 
UOKiK: Generali wnioskuje o zgodę na przejęcie Union Investment TFI
wtorek, 20 listopada 2018 09:52

13 listopada do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wpłynęło pismo, w którym Generali CEE Holding B.V. wnioskuje o wyrażenie zgody na przejęcie kontroli nad Union Investment TFI. Sprawa znajduje się w toku rozpatrywania.

Add a comment

Więcej…
 
UKNF: Wybrano Operatorów Piaskownicy regulacyjnej
wtorek, 20 listopada 2018 09:51

19 listopada Urząd Komisji Nadzoru Finansowego (UKNF) poinformował o wyborze Operatorów Piaskownicy regulacyjnej (OPR).

Add a comment

Więcej…
 
Prezydent RP uroczyście podpisze ustawę o PPK
poniedziałek, 19 listopada 2018 09:59

19 listopada o godz. 11.00 prezydent Andrzej Duda podpisze w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie ustawę o Pracowniczych Planach Kapitałowych. (PPK).

Add a comment

Więcej…
 
Ruszył proces Piotra Najsztuba
poniedziałek, 19 listopada 2018 09:47

16 listopada przed sądem w Piasecznie ruszył proces znanego dziennikarza Piotra Najsztuba, który ponad rok temu, jadąc autem, potrącił kobietę na przejściu dla pieszych  – podał portal tvp.info.

Add a comment

Więcej…
 
KNF: Urząd i Komisja działają bez zakłóceń
czwartek, 15 listopada 2018 09:55

W odpowiedzi na szereg pytań medialnych Urząd Komisji Nadzoru Finansowego wydał oświadczenie, w którym poinformował , że KNF oraz obsługujący ją UKNF funkcjonują nieprzerwanie oraz bez zakłóceń, realizując swoje ustawowe zadania.

Add a comment

Więcej…
 
Dyskusja o nowych zasadach dystrybucji ubezpieczeń
środa, 14 listopada 2018 09:59

13 listopada w Warszawie odbyła się konferencja pt. „W trosce o klienta. Nowe zasady dystrybucji ubezpieczeń”, zorganizowana przez Stowarzyszenie Polskich Brokerów Ubezpieczeniowych i Reasekuracyjnych wraz z Rzecznikiem Finansowym i we współpracy z Fundacją Edukacji Ubezpieczeniowej. Spotkanie było okazją do wymiany poglądów dotyczących dystrybucji ubezpieczeń w kontekście implementacji dyrektywy IDD.

Add a comment

Więcej…
 
Prawo: Zakaz cesji wierzytelności budzi kontrowersje
środa, 14 listopada 2018 09:35

Wpisany do projektu ustawy o świadczeniu usług w zakresie dochodzenia roszczeń odszkodowawczych wynikających z czynu niedozwolonego zakaz cesji wierzytelności z czynów niedozwolonych może utrudnić bezgotówkową likwidację szkód – zauważa „Dziennik Gazeta Prawna”.

Add a comment

Więcej…
 
Prawomocny wyrok w pozwie zbiorowym przeciwko Generali
wtorek, 13 listopada 2018 09:44

6 listopada zapadł prawomocny wyrok Sądu Apelacyjnego w pozwie zbiorowym przeciwko Generali. SA utrzymał korzystny dla konsumentów wyrok Sądu Okręgowego, który zasądził zwrot pobranych opłat za wykup wraz z odsetkami.

Add a comment

Więcej…
 
UOKiK: Kolejne decyzje ws. trwałego nośnika
piątek, 09 listopada 2018 09:36

ING Bank Śląski, Getin Noble Bank i PKO BP nieprawidłowo informowały o zmianach opłat. Po decyzjach Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) rozliczą się z konsumentami z podwyżek i udostępnią czasowo niektóre usługi za darmo. To kolejne decyzje instytucji w sprawie trwałego nośnika. Na tym jednak nie koniec: Urząd podał, że w toku są jeszcze 4 postępowania.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 222

Personalia: Krzysztof Kudelski dołączył do Grupy MAK

Do zespołu MAK Investments (Grupa MAK) dołączył były prezes Warty Krzysztof Kudelski, który w strukturach brokera będzie odpowiedzialny za obszary...


czytaj dalej

UNIQA Polska: Jakub Machnik wiceprezesem ds. finansów i ryzyka

Rada nadzorcza zdecydowała o powierzeniu Jakubowi Machnikowi funkcji wiceprezesa zarządu spółek UNIQA Polska. Od 1 grudnia odpowiada on już nie...


czytaj dalej

Generali: Zarządzanie aktywami alternatywnymi

Włoska grupa Generali nabyła od Bank of America Merrill Lynch firmę zarządzania aktywami alternatywnymi CM Investment Solutions Limited (CMISL) z...


czytaj dalej

AIG: Dyrektor woli start-upa

Dyrektor ds. danych AIG, Leandro Dalle Mule, przeszedł do insurtechowego start-upa Planck Resolution na stanowisko generalnego menedżera na...


czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: Warta zaoferuje PPK

Warta jest pierwszym ubezpieczycielem, który oficjalnie potwierdził, że zaoferuje Pracownicze Plany Kapitałowe (PPK). Produkt przygotowany przez...


czytaj dalej

Open Life: Wzrost zysków, spadek sprzedaży

Spadek przypisu składki przy jednoczesnej poprawie wyniku technicznego i zysku netto – to najistotniejsze rezultaty uzyskane przez Open Life w...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Kursy on-line
Zamów newsletter
Facebook