feed-image -

Prawo


MC: Projekt ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa
piątek, 03 listopada 2017 09:51

2 listopada Ministerstwo Cyfryzacji zaprezentowało projekt ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa. Przyjęcie tej regulacji wynika z konieczności wdrożenia do polskiego porządku prawnego dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/1148/UE w sprawie środków na rzecz wysokiego wspólnego poziomu bezpieczeństwa sieci i systemów informatycznych na terytorium Unii.

Add a comment

Więcej…
 
Prawo: Potrzeba regulacji dotyczących danych genetycznych osób zmarłych
piątek, 03 listopada 2017 09:45

W „Rzeczpospolitej” Łukasz Drożdowski, radca prawny, wskazuje, że uprawnienie ubezpieczyciela w dostępie do dokumentacji medycznej pacjenta po jego śmierci oraz brak zastosowania ogólnego rozporządzenia o ochronie danych (RODO) do danych osobowych zmarłych stwarzają ryzyko dyskryminacji w ubezpieczeniu spokrewnionych ze zmarłym pacjentem.

Add a comment

Więcej…
 
„Przywiązani do polisy”: Wniosek do KNF ws. Getin Banku
czwartek, 02 listopada 2017 09:45

31 października stowarzyszenie „Przywiązani do polisy” skierowało do Marka Chrzanowskiego, przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego, wniosek o włączenie się do postępowania prowadzonego przez Prokuraturę Okręgową w Warszawie w sprawie Getin Noble Bank. Dodatkowo organizacja wystąpiła o umieszczenie banku na liście ostrzeżeń publicznych w związku z prowadzonym śledztwem – poinformowało stowarzyszenie na swoim profilu facebookowym.

Add a comment

Więcej…
 
WTB: Spam telefoniczny – czyli niechciane telefony
wtorek, 31 października 2017 10:01

Natrętni telemarketerzy call center potrafią niekiedy skutecznie uprzykrzyć codzienność. Niestety wiele osób bagatelizuje ten problem, nie zdając sobie sprawy, że mogło dojść do naruszenia prawa ochrony danych osobowych. Czy jest sposób, aby ograniczyć częstotliwość niechcianych rozmów lub całkowicie się ich pozbyć?

Add a comment

Więcej…
 
Sąd Apelacyjny ponownie uwolnił Allianz od kary UOKiK
wtorek, 31 października 2017 09:47

Sąd Apelacyjny oddalił apelację Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) i uznał, że Allianz nie musi płacić 1 mln zł kary nałożonej nań przez prezesa instytucji – informuje „Puls Biznesu”.

Add a comment

Więcej…
 
Sejm: Interpelacja ws. ubezpieczeń sprzętu elektronicznego
piątek, 27 października 2017 08:37

Poseł Piotr Liroy-Marzec zwrócił się do ministra finansów z interpelacją w sprawie ubezpieczeń sprzętu elektronicznego (przedłużonej gwarancji). Nawiązując do problemów w tym segmencie produktów, parlamentarzysta zadał pytanie o ewentualne plany jego uregulowania.

Add a comment

Więcej…
 
Kolejne pytanie prawne dotyczące odpowiedzialności z OC ppm.
czwartek, 26 października 2017 08:47

Do Sądu Najwyższego (SN) wpłynął kolejny wniosek o podjęcie uchwały w sprawie odpowiedzialności zakładu ubezpieczeń z OC posiadaczy pojazdów mechanicznych. Zadaniem Sądu będzie rozstrzygnięcie, czy ubezpieczyciel odpowiada za szkody osobowe, do których doszło podczas naprawy pojazdu w warsztacie, związane z uszkodzeniem maszyny wynikającym z jej eksploatacji.

W sprawie o sygnaturze III CZP 94/17 SN odpowie na pytanie prawne o następującej treści: „Czy za szkody powstałe na osobie w trakcie naprawy (diagnostyki) pojazdu w warsztacie, w czasie jego postoju z wyłączonym silnikiem, a pozostające w bezpośrednim związku przyczynowym z uszkodzeniem pojazdu wynikającym z jego eksploatacji, zakład ubezpieczeń, w którym pojazd ten jest ubezpieczony w zakresie obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej za szkody związane z jego ruchem, ponosi odpowiedzialność na zasadzie ryzyka (art. 436 § 1 k.c. w zw. z art. 435 § 1 k.c.), czy też na zasadach ogólnych (art. 415 k.c.)?”.

Add a comment

Więcej…
 
Projekt ustawy „dystrybucyjnej” trafił do Komisji Finansów Publicznych
czwartek, 26 października 2017 08:47

Podkomisja stała ds. instytucji finansowych przekazała do sejmowej Komisji Finansów Publicznych projekt ustawy o dystrybucji ubezpieczeń uwzględniający poprawki przyjęte podczas posiedzenia w dniu 12 października.  

Add a comment

Więcej…
 
UKNF: Jak korzystać z przetwarzania danych w chmurze
środa, 25 października 2017 08:48

Urząd Komisji Nadzoru Finansowego (UKNF) przedstawił swoje stanowisko dotyczące specyfiki korzystania przez podmioty nadzorowane z usług publicznego i współdzielonego modelu przetwarzania danych zawierających informacje prawnie chronione w chmurze obliczeniowej.

Add a comment

Więcej…
 
Sąd Najwyższy podzielił stanowisko Rzecznika Finansowego ws. psa rolnika
wtorek, 24 października 2017 08:55

Sąd Najwyższy przedstawił uzasadnienie uchwały, w której orzekł, że ubezpieczyciele powinni pokrywać z OC rolnika szkody wyrządzone przez psa wykorzystywanego użytkowo w gospodarstwie rolnym*. Podzielił w nim stanowisko prezentowane w tej sprawie przez Rzecznika Finansowego.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 189

Personalia: Lech Mrozowski w TUW Medicum

TUW Medicum poinformowało, że nowym członkiem jego zespołu został Lech Mrozowski, związany ostatnio z Vienna Insurance Group w Polsce.

Lech...


czytaj dalej

Link4: Maciej Krzysztoszek nowym rzecznikiem prasowym

Nowym rzecznikiem prasowym Link4 został Maciej Krzysztoszek, związany do niedawna z Komisją Nadzoru Finansowego (KNF) – informuje portal...


czytaj dalej

Swiss Re: John Dacey dyrektorem finansowym

Swiss Re ogłosił, że John Dacey, obecnie dyrektor ds. strategii grupy, został powołany na stanowisko dyrektora finansowego grupy, które obejmie z...


czytaj dalej

Paryż: AXA zintensyfikuje walkę ze zmianami klimatu

Podczas odbywającego się w Paryżu szczytu klimatycznego AXA zapowiedziała podjęcie większych zobowiązań na rzecz walki ze zmianami klimatu.

Thomas...


czytaj dalej

UFG: Składka zakładów z OC ppm. wzrosła o niemal 2,4 mld zł

Przez dziewięć miesięcy 2017 roku ubezpieczyciele zebrali z OC posiadaczy pojazdów mechanicznych o blisko 2,4 mld zł składek więcej niż w...


czytaj dalej

Play uruchomił mobilny market ubezpieczeniowy

12 grudnia wystartował Play Ubezpieczenia – Mobilny market operatora telekomunikacyjnego. Za pośrednictwem aplikacji mobilnej klienci telekomu...


czytaj dalej

Sprzedaż 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Partnerzy