feed-image -

Prawo


Sejm przyjął nowelę przepisów dotyczących CEPiK 2.0
poniedziałek, 18 września 2017 08:32

15 września Sejm przyjął nowelizację Prawa o ruchu drogowym oraz niektórych innych ustaw, przyspieszającą wejście w życie przepisów dotyczących systemu Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców (CEPiK 2.0), w zakresie odnoszącym się do Centralnej Ewidencji Pojazdów (CEP).

Add a comment

Więcej…
 
Prawo: Ruszyły konsultacje projektu ustawy o ochronie danych osobowych
piątek, 15 września 2017 08:50

Ministerstwo Cyfryzacji (MC) udostępniło na stronach Rządowego Centrum Legislacji projekt ustawy o ochronie danych osobowych implementujący postanowienia ogólnego rozporządzenia unijnego o ochronie danych osobowych*.

Proponowane przepisy mają na celu podwyższenie poziomu ochrony prywatności obywateli, w tym przyznanie im nowych, obecnie nieznanych i skutecznych mechanizmów ochrony przed naruszeniami, przy jednoczesnym poszanowaniu interesów przedsiębiorców. Resort cyfryzacji podkreślił, że pod względem ilości zmienianych aktów prawnych jest to jeden z największych projektów w ciągu ostatnich lat. Do najważniejszych zmian należy m.in. przyznanie obywatelom dodatkowego prawa dochodzenia roszczeń cywilnoprawnych z tytułu naruszenia zasad ich prywatności.

Add a comment

Więcej…
 
Prawo: Ustawa dystrybucyjna skierowana do prac w komisji
piątek, 15 września 2017 08:48

14 września w Sejmie odbyły się pierwsze czytania rządowego projektu ustawy o dystrybucji ubezpieczeń, a także rządowego projektu nowelizacji ustawy o nadzorze nad rynkiem finansowym oraz ustawy o działalności ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej. Oba projekty zostały skierowane do prac w Komisji Finansów Publicznych.

Add a comment

Więcej…
 
KNF: 270 tys. zł kary dla Generali
czwartek, 14 września 2017 08:55

13 września Komisja Nadzoru Finansowego ukarała kolejne towarzystwo. Tym razem sankcja KNF dotknęła Generali TU.

Add a comment

Więcej…
 
Szkolenie n/t obowiązków HR w świetle RODO
czwartek, 14 września 2017 08:45

26 września w Warszawie odbędzie się konferencja zatytułowana „Obowiązki HR wynikające z nowej ustawy RODO (bezpieczeństwo to nie produkt – to proces)”. Wydarzenie jest organizowane przez  ECDDP Szkolenia oraz TG Doradztwo i Zarządzanie. Patronem medialnym szkolenia jest „Gazeta Ubezpieczeniowa”.

Add a comment

Więcej…
 
Nowela CEPiK 2.0 skierowana do drugiego czytania
czwartek, 14 września 2017 08:42

Nowelizacja ustawy Prawo o ruchu drogowym zakładająca przyspieszenie wejścia w życie przepisów w zakresie Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców została skierowana we wtorek 12 września do drugiego czytania przez połączone sejmowe komisje infrastruktury oraz cyfryzacji, innowacyjności i nowoczesnych technologii.

Add a comment

Więcej…
 
Prawo: Stopień przyczynienia jest uzależniony od różnych okoliczności
czwartek, 14 września 2017 08:41

Sąd Apelacyjny w Katowicach wskazał w wyroku, że jeśli pasażer zgadza się na prowadzenie auta przez nietrzeźwego kierowcę, to fakt ów powinien z zasady prowadzić do przyjęcia wyższego niż 20% przyczynienia się do wypadku. Ale istnieją okoliczności, w których może zostać uznany za wystarczający – informuje „Rzeczpospolita”.

Add a comment

Więcej…
 
Prawo: W czwartek pierwsze czytanie projektu ustawy dystrybucyjnej
środa, 13 września 2017 08:45

Z zamieszczonego na stronie internetowej Sejmu porządku obrad Izby Niższej wynika, że pierwsze czytanie projektu ustawy o dystrybucji ubezpieczeń oraz projektu nowelizacji ustawy o nadzorze nad rynkiem finansowym oraz ustawy o działalności ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej odbędzie się 14 września.

Add a comment

Więcej…
 
UKNF: Stanowisko resortu finansów ws. klasyfikowania SFCR
wtorek, 12 września 2017 09:01

W piśmie z 11 września Urząd Komisji Nadzoru Finansowego (UKNF) przekazał ubezpieczycielom stanowisko Ministerstwa Finansów w sprawie klasyfikowania usługi badania sprawozdania o wypłacalności i kondycji finansowej (SFCR), o którym mowa w art. 290 ust. 1 ustawy z dnia 11 września 2015 r. o działalności ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej  (t.j. Dz.U. z 2017 roku poz. 1170,  z późn. zm.). Resort zajął stanowisko w odpowiedzi na zapytanie jednego z zakładów.

Add a comment
Więcej…
 
Prawo: Sejm będzie debatował nad polską wersją IDD
wtorek, 12 września 2017 09:01

Dziś rozpoczyna się czterdzieste siódme posiedzenie Sejmu. Podczas czterodniowych obrad Izby Niższej odbędzie się pierwsze czytanie dwóch aktów o doniosłym znaczeniu dla branży ubezpieczeniowej: projektu ustawy o dystrybucji ubezpieczeń oraz projektu nowelizacji ustaw o nadzorze nad rynkiem finansowym oraz o działalności ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 185

GrECo JLT Services: Marek Mozer dyrektorem operacyjnym

Od września Marek Mozer pełni funkcję dyrektora operacyjnego GrECo JLT Services. Do jego kompetencji należy nadzór nad obszarem współpracy z...


czytaj dalej

Euler Hermes: Krzysztof Rzepka szefem działów odszkodowań i windykacji

Krzysztof Rzepka został powołany na dyrektora zarządzającego Biurem Windykacji i Likwidacji Szkód Euler Hermes. Na tym stanowisku będzie...


czytaj dalej

S&P: Perspektywa dla Lloyd’s negatywna

Agencja S&P Global Ratings zrewidowała perspektywę dla Lloyd’s ze stabilnej na negatywną. Jednocześnie potwierdziła przyznane rynkowi Lloyd’s...


czytaj dalej

Munich Re: Giuseppina Albo odchodzi do Hamilton Insurance

Munich Re poinformował, że z końcem roku Giuseppina Albo opuści zarząd reasekuratora, aby z początkiem  2018 r. objąć stanowisko prezesa Hamilton...


czytaj dalej

Colonnade: Pierwszy kwartał działalności w Polsce

Polski oddział Colonnade Insurance dokonał podsumowania pierwszych trzech miesięcy funkcjonowania pod nową marką.

1 lipca Colonnade rozpoczął...


czytaj dalej

Gothaer TU: Ubezpieczenie i odpowiedzialność za uszkodzenia nagrobka

W związku ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych eksperci podpowiadają, jak ubezpieczyć nagrobek, oraz tłumaczą, kiedy za szkody odpowiada...


czytaj dalej

Sprzedaż 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Partnerzy