feed-image -

Reklama

Prawo


UODO: Będą kontrole profilowania w ubezpieczeniach
poniedziałek, 28 stycznia 2019 09:26

Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych (UODO) zatwierdziła roczny plan kontroli sektorowych. Wynika z niego, że wśród obszarów przetwarzania danych osobowych, jakie w 2019 roku zweryfikuje UODO, znajdzie się m.in. profilowanie w sektorze ubezpieczeniowym.

Add a comment

Więcej…
 
UODO: Wkrótce pierwsze kary za nieprawidłowe przetwarzanie danych
piątek, 25 stycznia 2019 09:39

Wiedza i świadomość Polaków dotyczące ochrony ich danych osobowych są coraz większe – ocenia prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych dr Edyta Bielak-Jomaa. Widać to po liczbie pytań i skarg kierowanych do urzędu od momentu rozpoczęcia stosowania RODO. Prezes UODO zapowiada, że wkrótce pojawią się pierwsze kary finansowe.

Add a comment

Więcej…
 
RPP: Leczenie szpitalne przedmiotem największej liczby zgłoszeń pacjentów
piątek, 25 stycznia 2019 09:38

Zespół ekspertów pod kierunkiem Bartłomieja Chmielowca, Rzecznika Praw Pacjenta (RPP), opracował i zaprezentował raport, będący podsumowaniem ostatnich 4 lat funkcjonowania infolinii RPP. Dokument identyfikuje obszary, w których może dochodzić do naruszenia praw pacjentów i standardów udzielania świadczeń zdrowotnych oraz określa elementy systemu ochrony zdrowia, wymagające dalszej poprawy i zmian na korzyść pacjentów.

Add a comment

Więcej…
 
PIU interweniuje w resorcie finansów w sprawie III filara
czwartek, 24 stycznia 2019 09:48

Z nieoficjalnych informacji uzyskanych przez prawo.pl wynika, że Ministerstwo Finansów chce wpisać do ostatecznej wersji objaśnień podatkowych produkty trzeciofilarowe jako przykład schematów podatkowych, które powinny podlegać zgłoszeniu Szefowi Krajowej Administracji Skarbowej przez firmy ubezpieczeniowe.

Add a comment

Więcej…
 
Otwarta droga do odszkodowań za katastrofę hali MTK
czwartek, 24 stycznia 2019 09:47

Oddalając apelację Prokuratorii Generalnej, Sąd Apelacyjny potwierdził wcześniejsze stanowisku Sądu Okręgowego w Warszawie, że Skarb Państwa ponosi odpowiedzialność odszkodowawczą za zawalenie się hali Międzynarodowych Targów Katowickich (MTK) przed trzynastoma laty. Rozstrzygnięcie SA otwiera bliskim ofiar drogę do ubiegania się o odszkodowania – informuje „Dziennik Gazeta Prawna”.

Add a comment

Więcej…
 
Identyfikacja naruszeń ochrony danych osobowych
poniedziałek, 21 stycznia 2019 09:45

Organizacje oswoiły się już z koniecznością stosowania nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych. Czas pokazał, z czym borykają się poszczególne sektory. W przypadku sektora ubezpieczeń jednym z powracających tematów jest kwestia identyfikacji i obowiązku zgłoszenia naruszenia ochrony danych osobowych do prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Add a comment
Więcej…
 
UKNF: Ubezpieczenia pod nadzorem przewodniczącego?
piątek, 18 stycznia 2019 09:42

Jacek Jastrzębski, przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego (KNF), poinformował, że w ciągu kilku tygodni przedstawi zmiany w strukturze Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego (UKNF).

Add a comment

Więcej…
 
Eksperci nie zgadzają się z argumentami PIU ws. danych wrażliwych
piątek, 18 stycznia 2019 09:34

Zdaniem ekspertów, RODO umożliwia ubezpieczycielom postawienie zarzutu podania nieprawdziwych informacji ubezpieczonemu w ramach polisy na życie nawet wówczas, gdy wycofa on zgodę na przetwarzanie danych dotyczących stanu zdrowia. Dlatego nowela ustawy o działalności ubezpieczeniowej nie zniszczy rynku życiowego – informuje prawo.pl.

Add a comment

Więcej…
 
Prawo: 800 tys. zł za niewykrycie nowotworu
piątek, 18 stycznia 2019 09:33

Sąd Apelacyjny w Szczecinie przyznał 800 tys. zł zadośćuczynienia rodzinie kobiety, u której w wyniku błędu medycznego nie wykryto w porę czerniaka, co skończyło się jej śmiercią – informuje „Rzeczpospolita”.

Add a comment

Więcej…
 
KNF: Można przeznaczyć cały zysk na dywidendę. Ale nie bezwarunkowo
środa, 16 stycznia 2019 09:53

15 stycznia Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) jednogłośnie przyjęła stanowisko w sprawie założeń polityki dywidendowej zakładów ubezpieczeń i reasekuracji w obecnym roku. Stanowisko KNF przewiduje m.in., że po spełnieniu określonych warunków ubezpieczyciele i reasekuratorzy mogą przeznaczyć nawet cały zysk za rok 2018 na wypłatę dywidendy.

W swoim stanowisku Komisja zaleciła, aby premię dla akcjonariuszy wypłaciły jedynie te zakłady, które spełnią łącznie cztery kryteria. Są to: ocena ryzyka w ramach BION (badanie i ocena nadzorcza) za rok 2017 na poziomie dobrym (1,00) lub zadowalającym, brak wykazania niedoboru środków własnych na pokrycie wymogów kapitałowych w poszczególnych kwartałach ubiegłego roku*, wielkość środków własnych bez odliczenia przewidywanych dywidend na poziomie co najmniej 175% wysokości wymogów kapitałowych dla zakładów z działu I oraz co najmniej 150% dla firm z działu II wysokości wymogów kapitałowych dla zakładów prowadzących działalność w dziale II (wg stanu na dzień 31 grudnia 2018 r.). Ponadto towarzystwa te nie mogły być objęte w ub.r. krótkoterminowym planem finansowym lub naprawczym**.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 229

Aegon: Michał Jakubowski dyrektorem ds. Biznesu Korporacyjnego

Do zespołu Aegon Polska dołączył Michał Jakubowski, obejmując stanowisko dyrektora ds. Biznesu Korporacyjnego. Będzie on odpowiedzialny m.in. za...


czytaj dalej

PZU: Arkadiusz Gęsicki dyrektorem zarządzającym ds. Rozwoju Biznesu

Arkadiusz Gęsicki został nowym dyrektorem zarządzającym ds. Rozwoju Biznesu Grupy PZU. W ramach swoich obowiązków będzie odpowiadać za Biuro...


czytaj dalej

UE: Coraz bliżej ogólnoeuropejskiego produktu emerytalnego

Na decyzję Parlamentu Europejskiego czekają przepisy rozporządzenia, które mają ułatwić odkładanie pieniędzy na emeryturę. Wstępne porozumienie...


czytaj dalej

Aviva: Plan awaryjny na twardy brexit

Brytyjska Aviva zwróciła się do sądu w Londynie o zgodę na transfer aktywów o łącznej wartości 9 mld euro. Ubezpieczyciel wyjaśnił, że wobec...


czytaj dalej

Insurance Forum: O digitalizacji, motoryzacji i potrzebach pokolenia silver

W dniach 17-18 kwietnia w Warszawie odbędzie się wiosenna odsłona tegorocznego Spotkania Liderów Bankowości i Ubezpieczeń, czyli 17. edycji...


czytaj dalej

Pięć dni do „IT w ubezpieczeniach GigaCon 2019”

26 lutego w Warszawie odbędzie się XVIII edycja konferencji poświęconej informatyzacji sektora ubezpieczeniowego, zatytułowana „IT w...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Kursy on-line
Zamów newsletter
Facebook