feed-image -

Prawo


Prawo: W nieruchomościach tylko z OC
środa, 10 maja 2017 08:37

9 maja Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy o gospodarce nieruchomościami oraz niektórych innych ustaw, przedłożony przez ministra infrastruktury i budownictwa.

Add a comment

Więcej…
 
Dziś wyrok w pozwie grupowym przeciwko Generali
środa, 10 maja 2017 08:30

10 maja sąd ogłosi wyrok w pozwie grupowym 160 osób przeciwko Generali. Powodowie domagają się od ubezpieczyciela zwrotu w sumie 2 mln zł pobranych jako opłata za wykup. Będzie to pierwsze takie rozstrzygnięcie w sprawie dotyczącej polis inwestycyjnych – informuje „Puls Biznesu”.

Add a comment

Więcej…
 
Rząd zajmie się przepisami o połączeniu NBP i KNF?
środa, 10 maja 2017 08:30

Projekt połączenia KNF z NBP, choć jest już w Sejmie, nie został do tej pory zgłoszony jako inicjatywa poselska, gdyż zdaniem szefa PiS przepisy dotyczące fuzji nadzoru z bankiem centralnym powinny być projektem rządu – dowiedział się „Dziennik Gazeta Prawna”.

Add a comment

Więcej…
 
Prawo: Najważniejsze jest bezpieczeństwo
poniedziałek, 08 maja 2017 08:32

Z najnowszego wyroku Sądu Najwyższego wynika, że jeśli wykonawca prac nie ostrzeże pieszych o zagrożeniu, to odpowiada za ich wypadki czy potknięcia i musi zapłacić odszkodowanie – informuje „Rzeczpospolita”.

Add a comment

Więcej…
 
KNF przystąpi do postępowania prokuratury ws. „uefek”
piątek, 05 maja 2017 08:33

Stowarzyszenie „Przywiązani do polisy” poinformowało na swoim facebookowym profilu, że zgodnie z jego wnioskiem Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) przystąpi do postępowania prowadzonego przez Prokuraturę Okręgową we Wrocławiu ws. polis z UFK oferowanych przez TUnŻ Europa.

Add a comment

Więcej…
 
Prawo: Kosztowne skutki niedbalstwa
czwartek, 04 maja 2017 08:36

Sąd uznał wspólną winę organizatora imprezy i wybranego przez niego instalatora kolejki linowej, na której doszło do poważnego wypadku – informuje „Rzeczpospolita”.

Add a comment

Więcej…
 
UOKiK: Istotne poglądy w sprawie ubezpieczeń niskiego wkładu
piątek, 28 kwietnia 2017 08:32

Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów przedstawił kolejne istotne poglądy w sporach konsumentów – posiadaczy umów kredytów hipotecznych waloryzowanych kursem franka szwajcarskiego z bankiem Millenium. Postępowania dotyczące ubezpieczeń niskiego wkładu własnego toczą się przed sądami w Warszawie i Gdańsku.

Add a comment

Więcej…
 
KNF: Niższa kara dla Compensy
środa, 26 kwietnia 2017 08:54

25 kwietnia Komisja Nadzoru Finansowego, po rozpatrzeniu wniosku Compensa TUnŻ jako następcy prawnego Benefia TUnŻ, jednogłośnie uchyliła w całości decyzję z dnia 26 września 2014 r. nakładającą na drugą z firm karę pieniężną w wysokości 1,5 mln zł za naruszenie art. 30 ust. 1 i art. 153 ustawy o działalności ubezpieczeniowej w ramach działalności inwestycyjnej prowadzonej od października 2010 r. do lipca 2012 r. Jednocześnie KNF nałożyła na Compensa TUnŻ karę pieniężną z powyższego tytułu w wysokości 1,1 mln zł.

Add a comment

Więcej…
 
Prawo: Konsultacje międzyresortowe dotyczące ustawy dystrybucyjnej
środa, 26 kwietnia 2017 08:53

Ministerstwo Finansów zwróciło się do kilku instytucji z prośbą o przedstawienie opinii odnośnie do postulatów zgłoszonych w toku konsultacji publicznych poprawionego projektu ustawy o dystrybucji ubezpieczeń.

Add a comment

Więcej…
 
Prawo: Sąd oceni, czy wiek ma wpływ na wysokość zadośćuczynienia
środa, 26 kwietnia 2017 08:52

27 kwietnia przed Sądem Okręgowym w Katowicach odbędzie się rozprawa apelacyjna w sprawie mężczyzny, któremu Sąd Rejonowy w Sosnowcu przyznał niższe zadośćuczynienie za skutki wypadku samochodowego, argumentując, że są one mniej długotrwałe i dotkliwe dla takiej osoby niż dla osoby młodej.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 174

Nationale-Nederlanden: Anita Bogusz członkiem zarządu ds. ryzyka

22 czerwca, na trzysta sześćdziesiątym pierwszym posiedzeniu Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie Anity...


czytaj dalej

PZU Życie: Małgorzata Sadurska w zarządzie spółki

Małgorzata Sadurska została nowym członkiem zarządu PZU Życie – wynika z informacji znajdujących się na stronie internetowej ubezpieczyciela.

...


czytaj dalej

SCOR: Rynek reasekuracji medycznej w USA

SCOR Global Life, spółka zależna francuskiego reasekuratora SCOR, specjalizująca się w międzynarodowych ubezpieczeniach na życie i zdrowotnych,...


czytaj dalej

Aviva: Cyberprodukt dla małego biznesu

Brytyjski ubezpieczyciel Aviva w ramach rozbudowywania działu ubezpieczeń specjalistycznych planuje wprowadzenie w br. nowego produktu dla małych...


czytaj dalej

Concordia Ubezpieczenia: 20 lat minęło

17 czerwca w Sali Ziemi na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbyła się Gala Jubileuszowa Concordii Ubezpieczenia – kulminacyjny punkt...


czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: Allianz będzie szturmować pierwsza trójkę

Polski rynek ma duże znaczenie dla Allianz. Dlatego ubezpieczyciel zamierza wzmocnić swoją pozycję w naszym kraju. Droga do tego celu będzie...


czytaj dalej

Sprzedaż 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Partnerzy