feed-image -

Reklama

Prawo


PPK: Projekt ustawy trafił do Sejmu
czwartek, 06 września 2018 08:44

4 września do Sejmu wpłynął rządowy projekt ustawy o Pracowniczych Planach Kapitałowych (PPK) – programie dodatkowego i dobrowolnego oszczędzania. W założeniu PPK mają umożliwić gromadzenie długoterminowych oszczędności, wypłacanych po zakończeniu aktywności zawodowej. W ocenie Instytutu Emerytalnego, niektóre postanowienia projektu będą miały negatywny wpływ na segment Pracowniczych Programów Emerytalnych.

Add a comment

Więcej…
 
Prawo: Niewyrejestrowany pojazd musi mieć OC
czwartek, 06 września 2018 08:28

Poruszony w ostatnim wyroku TSUE problem odpowiedzialności za wypadek pojazdu bez OC, który nie został oficjalnie wycofany z ruchu, dotyczy także Polski – informuje „Rzeczpospolita”.

Add a comment

Więcej…
 
TSUE: Do chwili oficjalnego wycofania pojazdu z ruchu trzeba mieć OC
środa, 05 września 2018 08:51

Pojazd, który nie został wycofany oficjalnie z ruchu i który jest zdolny do jazdy, powinien być objęty ubezpieczeniem odpowiedzialności cywilnej za szkody powstałe w związku z ruchem pojazdów mechanicznych, nawet jeśli jego właściciel, który nie ma już zamiaru go prowadzić, postanowił zaparkować go na terenie prywatnym – orzekł 4 września Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE) w sprawie C-80/17 Fundo de Garantia Automóvel / Alina Antónia Destapado Pão Mole Juliana i Cristiana Micaela Caetano Juliana.

Add a comment

Więcej…
 
Prawo: Rząd przyjął projekt przepisów wzmacniających nadzór finansowy
środa, 05 września 2018 08:47

4 września Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie niektórych ustaw w związku ze wzmocnieniem nadzoru oraz ochrony inwestorów na rynku finansowym, przedłożony przez ministra finansów. W projekcie zaproponowano rozwiązania mające na celu wzmocnienie koordynacji polityki państwa wobec rynku finansowego oraz wcześniejszą identyfikację zagrożeń związanych z jego funkcjonowaniem.

Add a comment

Więcej…
 
Ustawa o dystrybucji ubezpieczeń coraz bliżej
wtorek, 04 września 2018 08:20

W „Dzienniku Gazecie Prawnej” ukazał się specjalny dodatek poświęcony przepisom ustawy o dystrybucji ubezpieczeń, których stosowanie rozpocznie się od 1 października.  

Add a comment

Więcej…
 
KNF będzie miała nowy kształt
czwartek, 30 sierpnia 2018 08:38

Z wykazu prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów wynika, że jeszcze w tym kwartale rząd ma przyjąć projekt ustawy o zmianie niektórych ustaw w związku ze wzmocnieniem nadzoru oraz ochrony inwestorów na rynku finansowym, zakładający m.in. rozszerzenie składu Komisji Nadzoru Finansowego oraz zmianę sposobu finansowania Komisji. W planach jest też stworzenie Funduszu Edukacji Finansowej. Przewodniczący KNF Marek Chrzanowski przychylnie odniósł się do planów rządu.

Add a comment

Więcej…
 
Rząd przyjął projekt ustawy o PPK
środa, 29 sierpnia 2018 08:50

28 sierpnia Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o Pracowniczych Planach Kapitałowych (PPK) – programie dodatkowego i dobrowolnego oszczędzania, skierowanego do ok. 11,5 mln osób zatrudnionych. PPK umożliwią gromadzenie długoterminowych oszczędności, wypłacanych po zakończeniu aktywności zawodowej.

- Z ogromną radością muszę powiedzieć, że przyjęliśmy na Radzie Ministrów kolejny duży, długoterminowy program prospołeczny. Jest to program, który przyczyni się do bezpieczeństwa finansowego polskich rodzin – powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej po posiedzeniu rządu. – W ciągu 10 lat państwo wpłaci na prywatne konta Polaków w PPK około 35 mld zł. W ten sposób chcemy zachęcić do oszczędzania. Chcemy przez PPK stymulować, doprowadzić do tego, że będzie więcej oszczędności – dodał.

Add a comment

Więcej…
 
Rzecznik Finansowy za większą odpowiedzialnością menedżerów
środa, 29 sierpnia 2018 08:12

Aleksandra Wiktorow, Rzecznik Finansowy, w wywiadzie dla prawo.pl wyraziła pogląd, że zaproponowane przez NIK wprowadzenie osobistej odpowiedzialności zarządzających instytucjami finansowymi za naruszenie przepisów z zakresu ochrony konsumentów jest dobrym pomysłem, gdyż taka instytucja mogłaby zmniejszyć skłonność do nadużyć.

Add a comment

Więcej…
 
UOKiK: VIG może przejąć Gothaer TU
wtorek, 28 sierpnia 2018 08:44

Blisko dwa miesiące – tyle czekała Vienna Insurance Group (VIG) na uzyskanie zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów na przejęcie Gothaer TU.

Add a comment

Więcej…
 
PPK: Dziś decyzja rządu
wtorek, 28 sierpnia 2018 08:29

28 sierpnia Rada Ministrów zajmie się projektem ustawy o Pracowniczych Planach Kapitałowych. Obecny projekt nieco różni się od przedstawionego przez Ministerstwo Finansów w lutym tego roku.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 215

Z PZU do zarządu Alior Banku

17 października Katarzyna Sułkowska złożyła rezygnację z funkcji prezesa zarządu Alior Banku. Rada nadzorcza spółki przyjęła rezygnację i z tym...


czytaj dalej

MAK Ubezpieczenia: Robert Grabowski nowym członkiem zarządu

Robert Grabowski, dotychczasowy dyrektor Biura Ubezpieczeń na Życie i Osobowych MAK Ubezpieczenia, został członkiem zarządu firmy brokerskiej....


czytaj dalej

Unia Berneńska: Beatriz Reguero nową przewodniczącą

17 października w Paryżu odbyło się doroczne walne zgromadzenie Unii Berneńskiej. Gospodarzem spotkania, które zgromadziło ponad 300 dyrektorów...


czytaj dalej

Aon: Wrześniowe katastrofy najkosztowniejsze

Szkody spowodowane przez huragany, powodzie i trzęsienia ziemi sprawiły, że wrzesień był pod względem katastrof naturalnych najkosztowniejszym jak...


czytaj dalej

PIU: Wynik bancassurance najsłabszy od lat

17 października podczas pierwszego dnia X Kongresu Bancassurance Polska Izba Ubezpieczeń (PIU) zaprezentowała podsumowanie wyników bankowego...


czytaj dalej

Consultia: Korekta rocznej prognozy

Przez 9 miesięcy tego roku Consultia zebrała 155,1 mln zł, o 15,1% więcej niż w analogicznym okresie 2017 r. (134,8 mln zł). Przychody...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Kursy on-line
Zamów newsletter
Facebook