feed-image -

Prawo


Prawo: Były małżonek niekoniecznie jest członkiem rodziny
poniedziałek, 26 lutego 2018 09:33

22 lutego Sąd Najwyższy zdecydował, że pierwsza żona zmarłego w katastrofie smoleńskiej urzędnika państwowego nie dostanie renty ani zadośćuczynienia. SN stwierdził, że dbałość o dziecko z pierwszego małżeństwa nie tworzy bliskiej więzi rodzinnej – podał portal lex.pl.

Add a comment

Więcej…
 
Prawo: Oszuści ubezpieczeniowi w rękach policji
piątek, 23 lutego 2018 09:29

20 lutego funkcjonariusze z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją piotrkowskiej komendy zatrzymali 44-letniego mieszkańca powiatu łódzkiego wschodniego, podejrzanego o wyłudzenie blisko 5 tys. zł odszkodowania z firmy ubezpieczeniowej. Z kolei w ręce mokotowskich funkcjonariuszy wpadła kobieta, która przelewała na własne konto bankowe pieniądze klientów jednej z firm ubezpieczeniowych, należne im z tytułu odszkodowań.

Add a comment

Więcej…
 
KNF ukarała Gothaer TU i Generali
środa, 21 lutego 2018 09:46

Lista ubezpieczycieli ukaranych przez Komisję Nadzoru Finansowego za składki nieadekwatne do zobowiązań z ubezpieczeń komunikacyjnych liczy już pięć pozycji. Kolejnym towarzystwem, na które KNF nałożyła sankcję finansową, jest Gothaer TU. Z kolei Generali będzie musiało zapłacić za uchybienia w likwidacji szkód.

Jednogłośna decyzja o ukaraniu zakładu zapadła 20 lutego, podczas trzysta osiemdziesiątego drugiego posiedzenia Komisji. Sankcja dla ubezpieczyciela to 240 tys. zł za „wykonywanie działalności ubezpieczeniowej z naruszeniem art. 18 ust. 2 ustawy z dnia 22 maja 2003 r. o działalności ubezpieczeniowej, w związku z wyznaczaniem składki ubezpieczeniowej w wysokości, która nie zapewniała co najmniej wykonania wszystkich zobowiązań z umów ubezpieczenia i pokrycia kosztów wykonywania działalności ubezpieczeniowej zakładu ubezpieczeń” w OC posiadaczy pojazdów mechanicznych oraz AC. W pierwszym przypadku chodziło o umowy z 2015 r., natomiast w drugim – z lat 2011-2015.

Add a comment

Więcej…
 
Unum wnioskuje o przejęcie kontroli nad Pramerica Życie
wtorek, 20 lutego 2018 09:43

13 lutego do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wpłynął wniosek Unum Group o wyrażenie zgody na przejęcie kontroli nad Pramerica Życie Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji.

Add a comment

Więcej…
 
KNF nie wyklucza kasacji wyroku ws. byłego prezesa AXA
wtorek, 20 lutego 2018 09:32

Zdaniem pełnomocników Michała Kwiecińskiego, byłego prezesa AXA w Polsce, wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego (WSA) przyznający ich klientowi prawo do udziału w postępowaniu prowadzonym przez Komisję Nadzoru Finansowego w charakterze strony, ma charakter przełomowy. KNF nie wyklucza kasacji – informują media.

Add a comment

Więcej…
 
Bez dwóch sprawnych kompletów kluczyków nie ma odszkodowania
wtorek, 20 lutego 2018 09:32

Z najnowszego wyroku Sądu Najwyższego (SN) wynika, że ubezpieczający samochód, który zadeklaruje, iż posiada dwa kluczyki, a jeden z nich nie działa, straci odszkodowanie – informuje „Rzeczpospolita”.

Add a comment
Więcej…
 
Prawo: Ustawa „dystrybucyjna” weszła w życie
poniedziałek, 19 lutego 2018 09:46

15 lutego w Dzienniku Ustaw została opublikowana nowelizacja ustawy o dystrybucji ubezpieczeń. Dzień później nowela weszła w życie.

Add a comment

Więcej…
 
Sąd Najwyższy otrzymał pytanie prawne dotyczące „uefek”
poniedziałek, 19 lutego 2018 09:42

8 lutego do Sądu Najwyższego wpłynęło kolejne pytanie prawne związane z ubezpieczeniami. Tym razem chodzi o polisy z UFK.

Add a comment

Więcej…
 
Prawo: Brak OWU powoduje nieważność wzorca umownego
poniedziałek, 19 lutego 2018 09:37

Sąd Rejonowy w Tychach wydał wyrok potwierdzający, że jeśli posiadacz auta nie miał możliwości zapoznać się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia przed podpisaniem umowy, stosowanie OWU w momencie redukcji szkody jest wykluczone – podał „Dziennik Gazeta Prawna”.

Add a comment

Więcej…
 
Michał Kwieciński stroną w postępowaniu przed KNF
poniedziałek, 19 lutego 2018 09:37

16 lutego Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w nieprawomocnym wyroku nadał Michałowi Kwiecińskiemu, byłemu prezesowi AXA w Polsce, status strony w postępowaniu przed Komisją Nadzoru Finansowego. Dzięki temu jego sprawa ma szansę na ponowne rozpatrzenie przez KNF – informuje „Puls Biznesu”.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 200

Pocztowe TUW: Stanisław Sokołowski nowym wiceprezesem

Z dniem 29 marca Stanisław Sokołowski został powołany na wiceprezesa zarządu Pocztowego Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych. Na tym stanowisku...


czytaj dalej

MetLife: Mirosław Kisyk za Łukasza Kalinowskiego na stanowisku prezesa

27 marca MetLife TUnŻiR poinformował, że Łukasz Kalinowski złożył rezygnację z pełnienia funkcji prezesa zarządu spółki i jednocześnie zakończył...


czytaj dalej

Najczęściej czytane

Aon Benfield: Dalszy wzrost kapitału alternatywnego

Kapitał alternatywny wzrósł w 2017 r. o 8 mld dol., do 89 mld dol. W 2018 r., po mocnym I kwartale, spodziewany jest jego dalszy wzrost – wynika z...


czytaj dalej

VIG: Oficjalny raport potwierdza poprawę kluczowych wskaźników

18 kwietnia Vienna Insurance Group (VIG) opublikowała raport roczny za rok finansowy 2017. Informacje zawarte w opracowaniu potwierdziły...


czytaj dalej

Rozmowy bez asekuracji: Broker gotowy na wszystko

17 kwietnia ukazał się kolejny odcinek „Rozmów bez asekuracji”. Gościem programu zatytułowanego „Broker gotowy na wszystko” był dyrektor Marcin...


czytaj dalej

Reso: Zbliża się start V edycji „Moich Małych Mistrzostw”

Już za kilka dni rozpocznie się piąta edycja „Moich Małych Mistrzostw” – cyklu pikników o charakterze sportowo-rekreacyjnym organizowanych przez...


czytaj dalej

Sprzedaż 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Partnerzy