feed-image -

Prawo


Prawo: Organizacje pośredników o implementacji IDD
czwartek, 29 grudnia 2016 10:03

Organizacje polskiego sektora pośrednictwa – Stowarzyszenie Polskich Brokerów Ubezpieczeniowych i Reasekuracyjnych, Polska Izba Brokerów Ubezpieczeniowych i Reasekuracyjnych oraz Polska Izba Pośredników Ubezpieczeniowych i Finansowych - przesłały w ramach konsultacji ustawy o dystrybucji ubezpieczeń do Ministra Rozwoju i Finansów wstępne uwagi do projektu wraz z materiałami zawierającymi koncepcje implementacji dyrektywy o dystrybucji ubezpieczeń (IDD).

Zdaniem autorów opinii zaletą ministerialnego projektu jest to, że jest on oparty na koncepcji minimalnej harmonizacji i jako taki „będzie stanowił dobrą podstawę do zrównoważonego rozwoju rynku ze szczególnym uwzględnieniem wyrównania praw ubezpieczających i ubezpieczonych bez względu na formę dystrybucji ubezpieczeń”. Równocześnie organizacje oceniły, że ich doświadczenia ze współpracy z wyżej wymienionymi skłoniły je do przedstawienia kompleksowego opracowania przepisów implementujących IDD, które należy traktować jako głos środowiska w konsultacjach publicznych aktu.

Add a comment

Więcej…
 
Prawo: Powstanie Centralna Baza Rachunków
czwartek, 29 grudnia 2016 10:00

Ministerstwo Finansów chce powołania Centralnej Bazy Rachunków (CBR), która ma umożliwić sprawne zlokalizowanie rachunku służącego gromadzeniu, przechowywaniu lub inwestowaniu środków finansowych. Ma ona ułatwić szukanie majątku przestępców. Projekt ustawy o CBR skierowano do uzgodnień międzyresortowych i konsultacji społecznych.

Add a comment

Więcej…
 
Likwidator oszukiwał ubezpieczyciela
piątek, 23 grudnia 2016 09:56

Policjanci z Mikołowa zwalczający przestępczość gospodarczą zakończyli sprawę przeciwko 39-letniemu mężczyźnie, który dopuścił się szeregu oszustw na szkodę towarzystwa ubezpieczeniowego. Mężczyzna bezpodstawnie przyznawał wypłaty odszkodowań, które trafiały na jego konta bankowe.

Add a comment

Więcej…
 
Ile i do kiedy zakłady zapłacą na UFG?
piątek, 23 grudnia 2016 09:54

23 grudnia wchodzi w życie rozporządzenie ministra rozwoju i finansów z 1 grudnia w sprawie wysokości składki wnoszonej przez towarzystwa na rzecz Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego (UFG) oraz terminów uiszczania tej składki (DzU z 8 grudnia 2016 r., poz. 1976).

Add a comment

Więcej…
 
Prawo: Zakład odpowiada także za OWCA
czwartek, 22 grudnia 2016 09:28

W wyroku z 24 listopada (sygn. akt II CSK 131/16) Sąd Najwyższy uznał, że za oszustwa osoby wykonującej czynności agencyjne odpowiada ubezpieczyciel, w imieniu którego ona działała – informuje „Dziennik Gazeta Prawna”.

Add a comment

Więcej…
 
UOKiK: Sąd nie wykluczył niedozwolonego porozumienia PZU i brokera
wtorek, 20 grudnia 2016 09:50

Według Sądu Apelacyjnego, dowody w sprawie PZU i Maximus Broker mogą wskazywać na zawarcie porozumienia ograniczającego konkurencję – podał Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK).

Add a comment

Więcej…
 
Sprawa PZU SA i Maximus Broker do ponownego rozpatrzenia
piątek, 16 grudnia 2016 09:46

6 grudnia Sąd Apelacyjny uchylił w całości wyrok Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (SOKiK) utrzymujący ponad 56 mln zł kary nałożonej przez prezesa UOKiK na PZU SA oraz Maximus Broker za zawarcie porozumienia ograniczającego konkurencję i przekazał sprawę do ponownego rozpoznania przez sąd niższej instancji.

Add a comment

Więcej…
 
KNF i ministerstwa chcą ułatwić rozwój FinTech w Polsce
piątek, 16 grudnia 2016 09:46

9 grudnia odbyło się spotkanie przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego Marka Chrzanowskiego z przedstawicielami Ministerstwa Finansów oraz Ministerstwa Rozwoju dotyczące możliwych działań na rzecz rozwoju innowacji finansowych (FinTech) w Polsce.

Add a comment

Więcej…
 
Sejm przyjął nowelę ustawy o ubezpieczeniach rolnych
piątek, 16 grudnia 2016 09:45

15 grudnia na 32 posiedzeniu Sejm przyjął doprecyzowaną wcześniej przez Senat nowelizację ustawy o ubezpieczeniach rolnych.

Add a comment

Więcej…
 
Eksperci o projekcie ustawy „dystrybucyjnej”
piątek, 16 grudnia 2016 09:21

Na łamach „Dziennika Gazety Prawnej” eksperci komentują projekt ustawy implementujący do polskiego porządku prawnego postanowienia dyrektywy o dystrybucji ubezpieczeń (IDD).

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 166

D.A.S.: Danuta Źrałek nowym członkiem zarządu

16 lutego nastąpiły zmiany w zarządzie D.A.S. Towarzystwa Ubezpieczeń Ochrony Prawnej. Rada nadzorcza spółki przyjęła rezygnację Arkadiusza Gila...


czytaj dalej

KNF: Marcin Pachucki i Filip Świtała nowymi wiceprzewodniczącymi

Na wniosek przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) Marka Chrzanowskiego, premier Beata Szydło odwołała z dniem 15 lutego jego...


czytaj dalej

Lloyd’s: Carnegie-Brown następcą Nelsona

Były dyrektor generalny Marsh Europe i prezes bez funkcji wykonawczej brytyjskiego oddziału Aon Bruce Carnegie-Brown zostanie wkrótce mianowany...


czytaj dalej

Niemcy: Allianz planuje odkup akcji

Allianz, największy europejski ubezpieczyciel, zaproponował wydanie 3 miliardów euro na wykup własnych akcji po ogłoszeniu zysku wyższego od...


czytaj dalej

Odświeżone zasady postępowania przed Rzecznikiem Finansowym

22 lutego weszło w życie rozporządzenie Ministra Rozwoju i Finansów z dnia 15 lutego 2017 r. w sprawie pozasądowego postępowania przed Rzecznikiem...


czytaj dalej

Concordia w górę, Aviva w dół

Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny oficjalnie ogłosił, że PZU, Compensa i Hestia znalazły się na czele rankingu jakości danych w ogólnopolskiej...


czytaj dalej

Sprzedaż 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Partnerzy