feed-image -

Prawo


Prawo: Stopień przyczynienia jest uzależniony od różnych okoliczności
czwartek, 14 września 2017 08:41

Sąd Apelacyjny w Katowicach wskazał w wyroku, że jeśli pasażer zgadza się na prowadzenie auta przez nietrzeźwego kierowcę, to fakt ów powinien z zasady prowadzić do przyjęcia wyższego niż 20% przyczynienia się do wypadku. Ale istnieją okoliczności, w których może zostać uznany za wystarczający – informuje „Rzeczpospolita”.

Add a comment

Więcej…
 
Prawo: W czwartek pierwsze czytanie projektu ustawy dystrybucyjnej
środa, 13 września 2017 08:45

Z zamieszczonego na stronie internetowej Sejmu porządku obrad Izby Niższej wynika, że pierwsze czytanie projektu ustawy o dystrybucji ubezpieczeń oraz projektu nowelizacji ustawy o nadzorze nad rynkiem finansowym oraz ustawy o działalności ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej odbędzie się 14 września.

Add a comment

Więcej…
 
UKNF: Stanowisko resortu finansów ws. klasyfikowania SFCR
wtorek, 12 września 2017 09:01

W piśmie z 11 września Urząd Komisji Nadzoru Finansowego (UKNF) przekazał ubezpieczycielom stanowisko Ministerstwa Finansów w sprawie klasyfikowania usługi badania sprawozdania o wypłacalności i kondycji finansowej (SFCR), o którym mowa w art. 290 ust. 1 ustawy z dnia 11 września 2015 r. o działalności ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej  (t.j. Dz.U. z 2017 roku poz. 1170,  z późn. zm.). Resort zajął stanowisko w odpowiedzi na zapytanie jednego z zakładów.

Add a comment
Więcej…
 
Prawo: Sejm będzie debatował nad polską wersją IDD
wtorek, 12 września 2017 09:01

Dziś rozpoczyna się czterdzieste siódme posiedzenie Sejmu. Podczas czterodniowych obrad Izby Niższej odbędzie się pierwsze czytanie dwóch aktów o doniosłym znaczeniu dla branży ubezpieczeniowej: projektu ustawy o dystrybucji ubezpieczeń oraz projektu nowelizacji ustaw o nadzorze nad rynkiem finansowym oraz o działalności ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej.

Add a comment

Więcej…
 
Stowarzyszenie StopVW.pl: Pozew przeciwko Skodzie
wtorek, 12 września 2017 08:59

Stowarzyszenie Osób Poszkodowanych Przez Spółki Grupy Volkswagen (Stowarzyszenie StopVW.pl) złożyło w Sądzie Okręgowym w Warszawie pozew zbiorowy przeciwko Skodzie. To już drugi pozew w tzw. aferze dieselgate.

Add a comment

Więcej…
 
Prawo: Armator będzie musiał posiadać polisę
poniedziałek, 11 września 2017 08:52

7 września Rada Ministrów przyjęła projekt nowelizacji ustawy o pracy na morzu oraz niektórych innych ustaw. Nowe regulacje wprowadzają m.in. przepisy dotyczące obowiązkowych ubezpieczeń dla armatorów.

Add a comment

Więcej…
 
NSA: Trzeba płacić VAT od wsparcia zarządzania ryzykiem
poniedziałek, 11 września 2017 08:40

12 lipca Naczelny Sąd Administracyjny uznał, że usługi wspierające zarządzanie ryzykiem ubezpieczeniowym są jedynie czynnościami służącymi efektywnemu prowadzeniu działalności w zakresie sprzedaży usług ubezpieczeniowych i nie korzystają ze zwolnienia od podatku – informuje „Rzeczpospolita”.

Add a comment

Więcej…
 
Resort cyfryzacji nie pracuje nad udostępnieniem zakładom danych z CEPiK
piątek, 08 września 2017 08:41

7 września rzecznik prasowy Ministerstwa Cyfryzacji Karol Manys poinformował, że resort nie przewiduje wprowadzenia takich zmian w przepisach, które umożliwiłyby firmom ubezpieczeniowym dostęp do systemu CEPiK i odczytanie tam stanu punktów karnych potencjalnych klientów.

Add a comment

Więcej…
 
Wpis na listę ostrzeżeń KNF wpędził mySafety w kłopoty
piątek, 08 września 2017 08:40

Podmiotowi wpisanemu na listę ostrzeżeń Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) może grozić bankructwo. Tak jak w przypadku mySafety – informuje „Puls Biznesu”.

Add a comment

Więcej…
 
Prawo: Odsetki od dnia wezwania do zapłaty, a nie wyroku
piątek, 08 września 2017 08:39

Według rozstrzygnięcia Sądu Apelacyjnego w Białymstoku w obecnym stanie prawnym odsetki za opóźnienie od przyznanego zadośćuczynienia należy zasądzać przy uwzględnieniu daty wezwania dłużnika do zapłaty, a nie zaś od daty wyrokowania – podała kancelaria Wolters Kluwer.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 185

TUW Medicum: Zbigniew Lasota audytorem wewnętrznym

TUW Medicum zgłosiło do Komisji Nadzoru Finansowego, że kluczowe stanowisko ds. audytu wewnętrznego – audytor wewnętrzny – objął Zbigniew Lasota.

...


czytaj dalej

GrECo JLT Services: Marek Mozer dyrektorem operacyjnym

Od września Marek Mozer pełni funkcję dyrektora operacyjnego GrECo JLT Services. Do jego kompetencji należy nadzór nad obszarem współpracy z...


czytaj dalej

Mercer: 19. miejsce Polski w rankingu systemów emerytalnych

Polski system emerytalnym został sklasyfikowany na 19. miejscu wśród 30 krajów analizowanych w najnowszym badaniu „Melbourne Mercer Global Pension...


czytaj dalej

Aon: Badanie EMEA Cyber Risk Transfer Report 2017

Organizacje dostrzegają rosnącą wartość technologii i danych w stosunku do wartości aktywów materialnych, ale jednocześnie wydają czterokrotnie...


czytaj dalej

PBUK: Coraz więcej odszkodowań z ubezpieczeń granicznych

W 2016 roku krajowi ubezpieczyciele wystawili ponad 246 tys. ubezpieczeń granicznych. Kierowcy posiadający takie polisy spowodowali w ub.r. 811...


czytaj dalej

KUKE ostrzega przed oszustami

Korporacja Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych zwróciła się do swoich klientów o wzmożoną ostrożność. To efekt otrzymanych przez ubezpieczyciela...


czytaj dalej

Sprzedaż 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Partnerzy