feed-image -

Prawo


Prawo: Decyzja w sprawie opóźnienia stosowania IDD zapadnie 16 grudnia
środa, 06 grudnia 2017 09:56

5 grudnia, podczas pierwszej części 51. posiedzenia Senatu rozpatrywany był projekt ustawy o dystrybucji ubezpieczeń. Ze względu na poprawki zgłoszone podczas debaty projekt został skierowany do komisji, która uwzględniła część propozycji. W trakcie dyskusji ujawniono też, kiedy zapadnie rozstrzygnięcie w kwestii ewentualnego przesunięcia w czasie stosowania dyrektywy o dystrybucji ubezpieczeń (IDD).

Przedstawiając sprawozdanie z prac senackiej Komisji Finansów Publicznych i Budżetu, jej przewodniczący, a zarazem sprawozdawca Grzegorz Bierecki (PiS) wskazał, że choć komisja zarekomendowała przyjęcie projektu bez poprawek, to on sam w trakcie debaty złoży dwie poprawki o charakterze technicznym, ułatwiające funkcjonowanie regulacji. – Poprawki pojawiły się już po zakończeniu prac komisji, stąd też nie mogły być na tamtym etapie przedmiotem dyskusji – wyjaśnił senator.

Add a comment

Więcej…
 
Kolejny ubezpieczyciel ukarany za zbyt niskie stawki w OC
środa, 06 grudnia 2017 09:55

Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) ukarała kolejne towarzystwo za stosowanie zbyt niskich składek w okresie wojny cenowej. Lista zagrożonych sankcjami może się jeszcze zwiększyć.

Add a comment

Więcej…
 
KNF: Ubezpieczyciele będą mogli przeznaczyć cały zysk na dywidendę
środa, 06 grudnia 2017 09:54

Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) przyjęła 5 grudnia stanowisko w sprawie polityki dywidendowej zakładów ubezpieczeń i reasekuracji.

Add a comment

Więcej…
 
Policja: Nawet 12 lat więzienia dla wyłudzaczy odszkodowań
wtorek, 05 grudnia 2017 10:04

Poznańscy policjanci zatrzymali członków stowarzyszenia deklarującego troskę o respektowanie prawa na drogach. Zatrzymani są podejrzani o „polowanie” na innych kierowców, doprowadzanie do kolizji drogowych i wyłudzenia odszkodowań.

Add a comment

Więcej…
 
Wyrok TSUE zwiększy znaczenie dobrowolnych polis OC
wtorek, 05 grudnia 2017 09:45

Niedawny wyrok TSUE w sprawie C-514/16* oznacza, że posiadacze pojazdów używanych jako maszyny w gospodarstwie lub na budowie będą musieli zadbać od dodatkowe OC, gdyż wystawca podstawowej polisy odpowiada za szkody w ruchu pojazdów tylko w określonych przypadkach – zauważa „Rzeczpospolita”.

Add a comment

Więcej…
 
Policja: Oszust ubezpieczeniowy zatrzymany
poniedziałek, 04 grudnia 2017 09:35

Policjanci z warszawskiej Woli zatrzymali 26-letniego obywatela Ukrainy podejrzanego o oszustwa. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikło, że sprawca na podstawie sfałszowanych komunikacyjnych polis OC wyłudzał pieniądze od pokrzywdzonych.

Add a comment

Więcej…
 
Senat: Komisja przyjęła projekt ustawy „dystrybucyjnej” bez poprawek
piątek, 01 grudnia 2017 09:56

30 listopada odbyło się sto dziesiąte posiedzenie Komisji Budżetu i Finansów Publicznych Senatu, poświecone rządowemu projektowi ustawy o dystrybucji ubezpieczeń. Senatorowie przyjęli proponowaną regulację bez poprawek.

Po zaprezentowaniu projektu przez przedstawiciela Ministerstwa Rozwoju i Finansów poprawki chciało zgłosić Biuro Legislacyjne Senatu. Jednak po oświadczeniu reprezentanta MRiF, który stwierdził, iż strona rządowa sprzeciwia się propozycjom BL, przewodniczący Komisji, senator Grzegorz Bierecki (PiS) zaproponował odstąpienie od praktyki omawiania proponowanych poprawek i przejście do debaty. Wobec braku chętnych do zabrania głosu przeprowadzono głosowanie, w którym senatorowie jednogłośnie zdecydowali o przyjęciu projektu w wersji przesłanej z Sejmu.

Add a comment

Więcej…
 
Prawo: Poczucie ogromnej krzywdy wymaga odpowiedniego zadośćuczynienia
piątek, 01 grudnia 2017 09:44

Sąd Apelacyjny w Katowicach stwierdził, że w przypadku osoby, która uległa wypadkowi i w jego konsekwencji doznała znacznej niepełnosprawności będącej źródłem odczuwania  ogromnej krzywdy zadośćuczynienie powinno być odpowiednio wysokie – poinformował lex.pl.

Add a comment

Więcej…
 
TSUE: Zadośćuczynienie z OC pojazdu tylko w określonych warunkach
środa, 29 listopada 2017 09:59

Szkody wyrządzone przez pojazdy, które są wykorzystywane jako narzędzia pracy, nie powinny być objęte obowiązkowym OC za szkody powstałe w związku z ruchem pojazdów mechanicznych, chyba że maszyny te są używane głównie jako środki transportu. Fakt, że pojazd w chwili wypadku był nieruchomy lub że jego silnik był bądź nie był włączony, nie wyklucza sam w sobie, że używanie maszyny w takiej chwili może być związane z jej wykorzystaniem w charakterze środka transportu – orzekł 28 listopada Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE).

Rozstrzygnięcie Trybunału zapadło w sprawie C-514/16 Isabel Maria Pinheiro Vieira Rodrigues de Andrade i Fausto da Silva Rodrigues de Andrade przeciwko José Manuel Proença Salvador, Crédito Agrícola Seguros – Companhia de Seguros de Ramos Reais (CA Seguros) i Jorge Oliveira Pinto. Spór dotyczył śmierci Marii Alves, zmarłej w marcu 2006 r. w następstwie wypadku w gospodarstwie rolnym, w którym pracowała. Została ona zmiażdżona przez ciągnik stojący na drodze gruntowej w tym gospodarstwie.

Add a comment

Więcej…
 
SN: Odpowiedzialność gminy za szkody na nieuprzątniętym chodniku
wtorek, 28 listopada 2017 09:55

Gmina odpowiada za szkody powstałe wskutek zdarzenia wynikającego z nieuprzątnięcia zanieczyszczeń z chodnika – wynika z najnowszego rozstrzygnięcia Sądu Najwyższego.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 193

Pramerica Życie: Borys Kowalski nowym członkiem zarządu

Rada nadzorcza Pramerica Życie powołała w skład zarządu Borysa Kowalskiego. Nowy członek władz towarzystwa będzie odpowiedzialny za Pion...


czytaj dalej

Marsh: Pięć rynków pod nadzorem Artura Grześkowiaka

Grupa Marsh utworzyła w regionie Europy Środkowej i Południowo-Wschodniej nowy subregion Północny, z polską spółką na czele. Artur Grześkowiak,...


czytaj dalej

Niemcy: Z Generali do Zurich

Carsten Schildknecht 2 lutego obejmie stanowisko dyrektora generalnego Zurich w Niemczech, przejmując je po Marcusie Nagelu, który zdecydował się...


czytaj dalej

VIG: Fuzja w państwach bałtyckich

Łotewski nadzór zaakceptował fuzję dwóch spółek zależnych VIG – InterRisk Vienna Insurance Group AAS i BTA Baltic Insurance Company AAS – pod...


czytaj dalej

Polska: Atak orkanu Fryderyka

18 stycznia nad Polskę nadciągnął orkan Fryderyka. Żywioł wyrządził sporo zniszczeń, ale są one dość szybko usuwane. Silne wiatry będą występować...


czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: Wysoka jakość polskich D&O

Według szacunków ekspertów rynek ubezpieczeń D&O (Directors and Officers Liability Insurance) rośnie w Polsce w tempie nawet 10% rocznie. Na plus...


czytaj dalej

Sprzedaż 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Partnerzy