feed-image -

Prawo


Kwestie ubezpieczeniowe wśród najważniejszych uchwał SN
środa, 28 czerwca 2017 08:41

„Dziennik Gazeta Prawna” i zaproszeni przez niego eksperci wybrali 10 najważniejszych dla konsumentów orzeczeń Sądu Najwyższych spośród 200 wydanych przez SN na przestrzeni ostatnich 18 miesięcy. Wśród tych rozstrzygnięć znalazły się też wyroki dotyczące materii ubezpieczeniowej.

Add a comment

Więcej…
 
Ustawa o roszczeniach za naruszenie prawa konkurencji weszła w życie
wtorek, 27 czerwca 2017 08:54

27 czerwca wchodzi w życie ustawa z dnia 21 kwietnia 2017 r. o roszczeniach o naprawienie szkody wyrządzonej przez naruszenie prawa konkurencji. Nowe przepisy normują zasady odpowiedzialności za szkody wyrządzone przez naruszenie prawa konkurencji oraz zasady dochodzenia roszczeń z tego tytułu w postępowaniu cywilnym.

Add a comment

Więcej…
 
Proces legislacyjny „polskiej IDD” nabiera tempa
poniedziałek, 26 czerwca 2017 08:52

Na stronach internetowych Rządowego Centrum Legislacji opublikowana została informacja o  przekazaniu do rozpatrzenia przez Stały Komitet Rady Ministrów projektu ustawy o dystrybucji ubezpieczeń wraz z projektami aktów wykonawczych.

Add a comment

Więcej…
 
Prawo: Ustawa o obligacjach z podpisem prezydenta
poniedziałek, 26 czerwca 2017 08:52

Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o obligacjach. Celem noweli jest umożliwienie zakładom ubezpieczeń i zakładom reasekuracji emisji obligacji podporządkowanych, posiadających cechy jakościowe określone w rozporządzeniu delegowanym Komisji (UE) 2015/35 z dnia 10 października 2014 r. uzupełniającym dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady 2009/138/WE w sprawie podejmowania i prowadzenia działalności ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej (tzw. Wypłacalność II).

Add a comment

Więcej…
 
Prawo: Uczestnicy badań klinicznych będą lepiej chronieni
czwartek, 22 czerwca 2017 08:43

Zespół do spraw opracowania rozwiązań legislacyjnych w zakresie badań klinicznych produktów leczniczych zarekomendował ministrowi zdrowia, aby w nowej ustawie o badaniach klinicznych ułatwiono m.in. udowodnienie odpowiedzialności firmy za szkody w badaniu – informuje „Rzeczpospolita”.

Add a comment

Więcej…
 
Prawo: Cesja roszczenia pozbawia zwolnienia z podatku
środa, 21 czerwca 2017 08:43

20 czerwca Naczelny Sąd Administracyjny (NSA) uznał*, że osoba sprzedająca swoje roszczenie względem ubezpieczyciela nie korzysta ze zwolnienia w podatku dochodowym – informuje „Dziennik Gazeta Prawna”.

Add a comment

Więcej…
 
„Nie” dla rozszerzenia zakresu czasowego wyrejestrowania pojazdów
środa, 21 czerwca 2017 08:35

Posłowie z sejmowej Komisji Infrastruktury odrzucili projekt noweli Prawa o ruchu drogowym rozszerzający możliwość czasowego wycofania pojazdów z ruchu na pojazdy osobowe i motocykle – informuje „Dziennik Gazeta Prawna”.

Add a comment

Więcej…
 
Oświadczenie zamiast potwierdzenia posiadania OC
poniedziałek, 19 czerwca 2017 08:40

Ministerstwo Zdrowia przekazało do konsultacji społecznych projekt nowelizacji ustawy o działalności leczniczej. Wśród proponowanych zmian znajdują się nowe regulacje dotyczące ubezpieczeń podmiotów leczniczych.

Add a comment

Więcej…
 
Prawo: Brak aktualizacji księgi wieczystej przyczynieniem się do szkody
poniedziałek, 19 czerwca 2017 08:39

Sąd Najwyższy uznał, że nieujawnienie swoich praw w księdze wieczystej może być uznane za przyczynienie się do szkody w sytuacji, gdy dojdzie do oszukańczej sprzedaży nieruchomości – informuje „Rzeczpospolita”.

Add a comment

Więcej…
 
KNF: 25 tys. zł kary dla Pocztowego TUW
środa, 14 czerwca 2017 08:45

13 czerwca podczas trzysta sześćdziesiątego posiedzenia Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) jednogłośnie nałożyła na Pocztowe TUW karę pieniężną w wysokości 25 tysięcy złotych.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 179

Skarbiec TFI: Ewa Radkowska-Świętoń w zarządzie

Ewa Radkowska-Świętoń dołączy do zarządu Skarbiec TFI od 1 września 2017 r., a od 1 października obejmie stanowisko prezesa zarządu

Ewa...


czytaj dalej

Przemysław Bona wiceprezesem Profika Broker

Z początkiem sierpnia Przemysław Bona objął stanowisko wiceprezesa zarządu Profika Broker. Menadżer związany ostatnio z Generali Polska zajmie się...


czytaj dalej

Talanx: Zarobki wyższe niż zakładano

Grupa Talanx zwiększyła swój przychód netto za I poł. roku o 14,9%, do 463 mln euro. Wszystkie działy przyczyniły się do satysfakcjonującego...


czytaj dalej

Swiss Re: Półrocze pogodowych ekstremów

W I poł. 2017 r. globalne straty ubezpieczone wynikłe z katastrof naturalnych i spowodowanych przez człowieka wyniosły w sumie 23 mld dol.,...


czytaj dalej

Coraz więcej zgłoszeń szkód po nawałnicach

Rośnie liczba szkód zgłaszanych do ubezpieczycieli przez poszkodowanych w wyniku nawałnic, jakie w ubiegły weekend przeszły nad Polską. Z...


czytaj dalej

TU Europa i Energa-Obrót: Oferta „Energiczni fachowcy”

Grupa Europa nawiązała współpracę z jednym z liderów sprzedaży energii elektrycznej w Polsce, firmą Energa-Obrót. Efektem partnerstwa jest wspólna...


czytaj dalej

Sprzedaż 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Partnerzy