feed-image -

Prawo


Straż Graniczna: Kolejne fałszywe OC kierowców z Ukrainy
poniedziałek, 04 września 2017 08:34

28 sierpnia funkcjonariusze Straży Granicznej z przejścia granicznego w Budomierzu zatrzymali dwóch obywateli Ukrainy, którzy posługiwali się podrobionymi polisami OC. Dzień później fałszywą polisę przedstawił pogranicznikom inny obywatel Ukrainy – informuje portalprzemyski.pl.

Add a comment

Więcej…
 
Prawo: Za brak rzetelności trzeba płacić
poniedziałek, 04 września 2017 08:34

Z rozstrzygnięć sądowych wynika, że sprzedawca odmawiający przyjęcia z powrotem auta obarczonego wadą, musi liczyć się z koniecznością zwrócenia klientowi poniesionych kosztów zabezpieczenia auta i utrzymania go w należytym stanie, a także wydatków na wynajem innego pojazdu – informuje „Rzeczpospolita”.

Add a comment

Więcej…
 
Szkolenia: Obowiązki HR w świetle RODO
czwartek, 31 sierpnia 2017 08:46

26 września w Warszawie odbędzie się konferencja zatytułowana „Obowiązki HR wynikające z nowej ustawy RODO (bezpieczeństwo to nie produkt – to proces)”. Wydarzenie jest organizowane przez  ECDDP Szkolenia oraz TG Doradztwo i Zarządzanie.

Add a comment

Więcej…
 
KNF ukarała ubezpieczycieli za zbyt niskie składki
środa, 30 sierpnia 2017 08:54

Ponad półtora miliona złotych – tyle w sumie wyniosły kary nałożone przez Komisję Nadzoru Finansowego na ubezpieczycieli. Większą część tej kwoty stanowią sankcje za składki w ubezpieczeniach komunikacyjnych nieadekwatne do zobowiązań.

Decyzja o ukaraniu towarzystw zapadła na odbywającym się 29 sierpnia trzysta sześćdziesiątym posiedzeniu KNF. Komisja nałożyła sankcje o łącznej wartości 1,53 mln zł na cztery towarzystwa: TUZ TUW, Compensa TU (jako następcę prawnego Benefia TU), TUiR Warta i UNIQA TU. Pierwsze dwie firmy mają zapłacić odpowiednio 260 tys. zł i 600 tys. zł za naruszenie art. 18 ust. 2 ustawy o działalności ubezpieczeniowej, poprzez ustalenie składki w wysokości niezapewniającej co najmniej wykonania wszystkich zobowiązań z umów ubezpieczenia i pokrycia kosztów wykonywania działalności w AC pojazdów lądowych (z wyjątkiem pojazdów szynowych), obejmujące szkody w pojazdach samochodowych) i OC posiadaczy pojazdów mechanicznych (z wyłączeniem odpowiedzialności cywilnej przewoźnika) zgodnie z załącznikiem do ustawy o działalności ubezpieczeniowej w latach 2011-2015.

Add a comment

Więcej…
 
Firmy zweryfikują niekaralność kandydatów do pracy
środa, 30 sierpnia 2017 08:38

Przedstawiony przez Ministerstwo Rozwoju i Finansów projekt ustawy zakłada, że od 1 stycznia 2018 roku podmioty z sektora finansowego (m.in. ubezpieczyciele) będą uprawnione do weryfikowania niekaralności kandydata do pracy – informuje „Dziennik Gazeta Prawna”.

Add a comment

Więcej…
 
SN: Wyższe koszty refundacji auta zastępczego muszą być uzasadnione
poniedziałek, 28 sierpnia 2017 08:40

24 sierpnia Sąd Najwyższy uznał, że poszkodowany ma prawo liczyć na refundację z OC kosztów pojazdu zastępczego wyższych niż oferta ubezpieczyciela, ale tylko wówczas, gdy jest to absolutnie konieczne.

Add a comment

Więcej…
 
Projekt ustawy dystrybucyjnej już w Sejmie
czwartek, 24 sierpnia 2017 08:55

Rządowy projekt ustawy o dystrybucji ubezpieczeń wpłynął już do Sejmu. Prace nad aktem mogą się rozpocząć już w przyszłym miesiącu.

Add a comment

Więcej…
 
Premier: Będą nowe rozwiązania dotyczące sytuacji kryzysowych
czwartek, 24 sierpnia 2017 08:52

Do końca sierpnia w każdym gospodarstwie, które ucierpiało w wyniku nawałnic, zostaną oszacowane szkody. We wrześniu pierwsze środki finansowe na odbudowę i remonty będą wpływać na konta mieszkańców – powiedziała premier Beata Szydło w Gostyniu w województwie wielkopolskim.

Add a comment

Więcej…
 
Prawo: Kraj zawarcia umowy nabycia ma znaczenie
czwartek, 24 sierpnia 2017 08:43

Sąd Rejonowy w Wąbrzeźnie stwierdził, że skoro w dniu nabywania przez powoda pojazdu auto znajdowało się na terenie Niemiec, to do oceny, czy doszło do zawarcia umowy, zastosowanie znajduje prawo niemieckie, a nie polskie – informuje „Dziennik Gazeta Prawna”.

Add a comment

Więcej…
 
Prawo: Bez podatku od darowizn dla poszkodowanych wskutek nawałnic
wtorek, 22 sierpnia 2017 09:09

21 sierpnia Ministerstwo Finansów przesłało do uzgodnień międzyresortowych projekt rozporządzenia w sprawie zaniechania poboru podatku od spadków i darowizn od niektórych podatników.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 185

GrECo JLT Services: Marek Mozer dyrektorem operacyjnym

Od września Marek Mozer pełni funkcję dyrektora operacyjnego GrECo JLT Services. Do jego kompetencji należy nadzór nad obszarem współpracy z...


czytaj dalej

Euler Hermes: Krzysztof Rzepka szefem działów odszkodowań i windykacji

Krzysztof Rzepka został powołany na dyrektora zarządzającego Biurem Windykacji i Likwidacji Szkód Euler Hermes. Na tym stanowisku będzie...


czytaj dalej

Aon: Badanie EMEA Cyber Risk Transfer Report 2017

Organizacje dostrzegają rosnącą wartość technologii i danych w stosunku do wartości aktywów materialnych, ale jednocześnie wydają czterokrotnie...


czytaj dalej

AXA: Chętni na zarządzanie aktywami odprawieni

AXA zgłosiło się wielu graczy zainteresowanych jej spółką zarządzania aktywami, jednak okazuje się, że dla ubezpieczyciela nadal ma ona znaczenie...


czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: Jak przekonać klientów

Car sharing nie jest nową usługą (jej początków należy szukać przed niemal półwieczem), ale dopiero od kilku lat znajduje się w fazie dynamicznego...


czytaj dalej

Link4: Czujnik dymu do polisy mieszkaniowej

W ramach specjalnej oferty ubezpieczenia Dom Link4 przekaże czujnik dymu Orno or-dc-609. Otrzyma go każdy nowy klient, który nabędzie polisę ze...


czytaj dalej

Sprzedaż 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Partnerzy