feed-image -

Prawo


UOKiK: Istotny pogląd w sprawie przeciwko Generali
czwartek, 08 czerwca 2017 08:48

Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów przedstawił istotny pogląd w sprawie przeciwko Generali. Dotyczy on postanowienia umowy ubezpieczenia z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym (UFK).

Add a comment

Więcej…
 
D.A.S.: Polak sam sobie adwokatem
czwartek, 08 czerwca 2017 08:44

87% uczestników badania zrealizowanego przez ARC Rynek i Opinia dla D.A.S. Towarzystwa Ubezpieczeń Ochrony Prawnej (D.A.S.) wskazało, że przynajmniej raz w roku przydałaby się im porada prawnika. Jednak tylko niecałe 10% badanych przyznało, że w razie problemów prawnych rzeczywiście decyduje się na opłacenie usług adwokata czy radcy prawnego.

Add a comment

Więcej…
 
SN: Konferencja poświęcona zadośćuczynieniom
środa, 07 czerwca 2017 08:52

24 maja w siedzibie Sądu Najwyższego odbyła się konferencja naukowa pt. „Zadośćuczynienie na rzecz poszkodowanego w wypadku komunikacyjnym i na rzecz osób najbliższych”. Celem wydarzenia była wymiana poglądów na temat problematyki zadośćuczynienia za krzywdę, spowodowaną wypadkiem komunikacyjnym oraz zakresu roszczeń przysługujących osobom najbliższym poszkodowanych w takich wypadkach. Organizatorem konferencji był SN przy współudziale Polskiej Izby Ubezpieczeń.

Add a comment

Więcej…
 
AIDA: Jak implementować IDD
środa, 07 czerwca 2017 08:50

5 czerwca odbyła się V Międzynarodowa Konferencja Polskiego Oddziału AIDA p.t. „Implementacja IDD Nowe zasady dystrybucji ubezpieczeń”. Z uwagi na bardzo aktualny i trudny temat, w spotkaniu uczestniczyło szerokie grono reprezentantów świata nauki, praktyki (brokerów ubezpieczeniowych, zakładów ubezpieczeń, kancelarii prawnych), jak i reprezentanci autora projektu (Ministerstwo Finansów) oraz Komisji Nadzoru Finansowego.

Add a comment
Więcej…
 
Ruszył pozew grupowy przeciwko TUnŻ Europa
piątek, 02 czerwca 2017 08:56

Jak poinformowano na facebookowym profilu „Przywiązanych do polisy”, 1 czerwca ruszył proces w ramach pozwu grupowego przeciwko TUnŻ Europa.

Add a comment

Więcej…
 
Prokuratorzy skuteczniej ścigają za błędy lekarskie
piątek, 02 czerwca 2017 08:19

4963 sprawy, o blisko 32% więcej niż w poprzednim roku – tyle postępowań w sprawie błędów lekarskich prowadziły polskie prokuratury w 2016 r. Wzrost ten był efektem wprowadzenia specjalnych wydziałów w prokuraturach regionalnych – informuje „Rzeczpospolita”.

Add a comment

Więcej…
 
Sąd Najwyższy uwzględnił skargę kasacyjną RPO
czwartek, 01 czerwca 2017 08:44

30 maja Sąd Najwyższy uwzględnił skargę kasacyjną Rzecznika Praw Obywatelskich (RPO) i uchylił wyrok Sądu Apelacyjnego w Białymstoku, przekazując sprawę do ponownego rozpoznania.

Add a comment

Więcej…
 
Prawo: Będą korekty w projekcie ustawy „dystrybucyjnej”
środa, 31 maja 2017 08:41

31 maja odbędzie się posiedzenie Komitetu do Spraw Europejskich, na którym zostanie rozpatrzony projekt ustawy o dystrybucji ubezpieczeń, opracowany przez Ministra Rozwoju i Finansów. Już wiadomo, że wersja, która wyszła z resortu tydzień temu, zostanie skorygowana o poprawki zgłoszone przez Rządowe Centrum Legislacji.

Add a comment

Więcej…
 
KNF: PZU SA i Warta zapłacą mniejsze kary
poniedziałek, 29 maja 2017 08:37

26 maja podczas trzysta pięćdziesiątego szóstego posiedzenia Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) podjęła decyzję o zmniejszeniu wysokości kar nałożonych na PZU SA i TUiR Warta oraz nałożyła sankcję finansową na Concordię Polska TUW. We wszystkich trzech przypadkach kary dotyczyły niespełnienia wymogów ustawowych dotyczących wypłat odszkodowań z OC posiadaczy pojazdów mechanicznych.

Add a comment

Więcej…
 
Prawo: Obligacyjne ułatwienie dla ubezpieczycieli i reasekuratorów
poniedziałek, 29 maja 2017 08:30

Na stronie Rządowego Centrum Legislacji opublikowany został projekt nowelizacji ustawy o obligacjach, zgodnie z którym ubezpieczyciele i reasekuratorzy będą mogli zaliczyć emisję obligacji do funduszy własnych.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 178

Skarbiec TFI: Ewa Radkowska-Świętoń w zarządzie

Ewa Radkowska-Świętoń dołączy do zarządu Skarbiec TFI od 1 września 2017 r., a od 1 października obejmie stanowisko prezesa zarządu

Ewa...


czytaj dalej

Przemysław Bona wiceprezesem Profika Broker

Z początkiem sierpnia Przemysław Bona objął stanowisko wiceprezesa zarządu Profika Broker. Menadżer związany ostatnio z Generali Polska zajmie się...


czytaj dalej

Łotwa: PZU inicjatorem podwyżek w komunikacji

Znaczące podwyżki cen polis komunikacyjnych OC, które na polskim rynku trwają już od kilkunastu miesięcy, dotarły również do państw bałtyckich. Na...


czytaj dalej

Chiny: Gwałtowny wzrost popytu na cyberubezpieczenia

Sądząc po nasilonym zainteresowaniu po ataku z użyciem rozbójniczego oprogramowania WannaCry, menedżerowie wyższego szczebla w AIG są przekonani,...


czytaj dalej

Polisa turystyczna w bankomacie Euronetu

Od kilku miesięcy podróżni mogą kupić w trybie last-minute ubezpieczenie podróżne Link4, korzystając ze specjalnego polisomatu na lotnisku w...


czytaj dalej

Rzecznik Finansowy: Jak uzyskać pełną wypłatę za mienie zniszczone przez wichury?

Żywioły szalejące w ostatnim czasie nad Polską zniszczyły wiele zabudowań. Rzecznik Finansowy przypomina podstawowe problemy, z jakimi spotykają...


czytaj dalej

Sprzedaż 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Partnerzy