feed-image -

Reklama

Prawo


RPP: Potrzeba pozasądowego systemu dochodzenia roszczeń za błędy medyczne
środa, 07 listopada 2018 09:07

Wprowadzenie pozasądowego systemu dochodzenia roszczeń przez poszkodowanych pacjentów, bez poszukiwania winnych wśród personelu medycznego zaproponował we wtorek (6 listopada) Rzecznik Praw Pacjenta (RPP) Bartłomiej Chmielowiec.

Add a comment

Więcej…
 
UOKiK: Skuteczna interwencja w PZU Życie
wtorek, 06 listopada 2018 09:48

W wyniku interwencji Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) PZU Życie zmieni klauzule, na podstawie których odmawiał wypłaty świadczeń z ubezpieczeń na życie, powołując się na to, iż np. śmierć była spowodowana wcześniejszymi chorobami, ale mogła nie mieć związku z nieszczęśliwym zdarzeniem.

Postępowanie wyjaśniające w sprawie PZU Życie zostało wszczęte przez UOKiK w czerwcu 2017 r. po zawiadomieniu Rzecznika Finansowego, do którego docierały skargi klientów. Działania PZU Życie dotyczyły ubezpieczonych w ramach umów indywidualnych oraz grupowych, np. pracowniczych. Postępowanie Urzędu wykazało, iż zakład zamieszczał w umowach klauzule, na podstawie których mógł odmówić wypłaty świadczenia z uwagi na wcześniejszą chorobę ubezpieczonego, nawet jeżeli nie miała związku ze śmiercią, specjalistycznym leczeniem czy niezdolnością do pracy ubezpieczonego.

Add a comment

Więcej…
 
Prawo: SN uzasadnił 10-letni termin przedawnienia dotyczący wartości wykupu
wtorek, 06 listopada 2018 09:47

Sąd Najwyższy (SN) opublikował uzasadnienia do uchwał z 10 sierpnia tego roku, w których potwierdził, że roszczenia posiadaczy polis z UFK dotyczące kwot potrąconych w przypadku wcześniejszego rozwiązania umowy przedawniają się nawet po 10 latach.

Add a comment

Więcej…
 
Prawo: Rośnie liczba spraw dotyczących błędów medycznych
wtorek, 06 listopada 2018 09:30

Coraz więcej pacjentów decyduje się walczyć o odszkodowania za błędy medyczne. Wartość tych ostatnich rośnie w szybkim tempie – zauważa „Dziennik Gazeta Prawna”.

Add a comment

Więcej…
 
Rząd przyjął propozycję zmian w systemie badań technicznych
poniedziałek, 05 listopada 2018 09:58

31 października Rada Ministrów przyjęła projekt nowelizacji ustawy Prawo o ruchu drogowym oraz niektórych innych ustaw. Nowela zakłada zmiany w systemie badań technicznych pojazdów. Zdaniem projektodawcy (Ministra Infrastruktury, MI) proponowana regulacja powinna wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym i ochronę środowiska.

Add a comment

Więcej…
 
Pasażerowie linii lotniczych będą mieć swojego rzecznika
poniedziałek, 05 listopada 2018 09:57

31 października Rada Ministrów przyjęła projekt nowelizacji ustawy Prawo lotnicze oraz niektórych innych ustaw, przedłożony przez ministra infrastruktury. Nowela dostosowuje polskie prawo do przepisów obowiązujących w Unii Europejskiej w zakresie zagadnień dotyczących praw pasażerów, żeglugi powietrznej, personelu lotniczego, techniki lotniczej, lotniczej działalności gospodarczej i transportu lotniczego, a także operacji lotniczych, lotnisk oraz ochrony lotnictwa cywilnego.

Add a comment

Więcej…
 
Prawo: Przez brak ostrożności można przyczynić się do szkody
poniedziałek, 05 listopada 2018 09:45

Sąd Najwyższy potwierdził, że choć przedsiębiorca/właściciel ogólnodostępnego lokalu musi zadbać o bezpieczne wejście do niego, to fakt ów nie zwalnia przechodniów i klientów lokalu od zachowania ostrożności – zauważa „Rzeczpospolita”.

Add a comment

Więcej…
 
KNF: 70 tys. zł kary dla TFI PZU
środa, 31 października 2018 09:36

30 października Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) jednogłośnie nałożyła na TFI PZU karę pieniężną w wysokości 70 tys. zł na podstawie art. 228 ust. 2 pkt 1 w zw. z art. 228 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 27 maja 2004 r. o funduszach inwestycyjnych i zarządzaniu alternatywnymi funduszami inwestycyjnymi (afi).

Add a comment

Więcej…
 
TK: Werdykt w sprawie 30-krotności odroczony do 13 listopada
środa, 31 października 2018 09:34

Trybunał Konstytucyjny odroczył rozpatrywanie wniosku prezydenta o zbadanie konstytucyjności nowelizacji dotyczącej zniesienia górnego limitu składek na ZUS*. TK zajmie się ponownie tym problemem na posiedzeniu w dniu 13 listopada.

Add a comment

Więcej…
 
Prezes UOKiK będzie miał mocniejszą pozycję instytucjonalną
wtorek, 30 października 2018 09:33

26 października rozpoczęły się konsultacje projektu nowelizacji ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów oraz niektórych innych ustaw. Proponowane regulacje mają na celu m.in. wzmocnienie pozycji instytucjonalnej prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK).

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 223

KNF: Będzie zmiana wiceprzewodniczących

Wkrótce dojdzie do zmiany zastępców przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego – wynika z informacji uzyskanych przez „Dziennik Gazetę Prawną”.

...


czytaj dalej

Personalia: Krzysztof Kudelski dołączył do Grupy MAK

Do zespołu MAK Investments (Grupa MAK) dołączył były prezes Warty Krzysztof Kudelski, który w strukturach brokera będzie odpowiedzialny za obszary...


czytaj dalej

Brokerslink: Rezygnacja dyrektor generalnej

Brokerslink podał oficjalnie, że Jacqueline Legrand zrezygnowała ze stanowiska dyrektora generalnego z dniem 6 grudnia 2018 r.

Po 6 latach pracy...


czytaj dalej

Revolut: Licencja bankowa na Litwie

Revolut, start-up z branży technologii finansowej uzyskał wobec zbliżającego się Brexitu europejską licencję bankową i planuje uruchomienie...


czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: Słabnie tempo wzrostu sprzedaży OC

Choć segment obowiązkowych ubezpieczeń komunikacyjnych utrzymuje się w trendzie wzrostowym, tempo tego wzrostu słabnie z kwartału na kwartał....


czytaj dalej

Ergo Hestia: Różnorodność tematem najnowszego raportu społecznego

„Troska 2017” – taki tytuł nosi najnowszy raport społeczny Ergo Hestii. Jego tematem przewodnim jest jedna z najważniejszych współczesnych...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Kursy on-line
Zamów newsletter
Facebook