feed-image -

Reklama

Prawo


Prawo: Nowa ustawa o imprezach turystycznych weszła w życie
poniedziałek, 02 lipca 2018 08:39

1 lipca weszła w życie ustawa o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych. Nowe przepisy oznaczają więcej pracy i więcej obowiązków dla biur podróży oraz pośredników online. Akt przyznaje też szereg przywilejów konsumentom. Ustawa wprowadza również duże zmiany w zakresie obsługi zabezpieczeń finansowych, w tym gwarancji ubezpieczeniowych i umów ubezpieczenia na rzecz klienta, oferowanych na wypadek niewypłacalności biur podróży.

Add a comment

Więcej…
 
Od 1 października będzie można jeździć bez dowodu zawarcia OC
poniedziałek, 02 lipca 2018 08:38

Marek Zagórski, minister cyfryzacji, podpisał komunikat, dzięki któremu od 1 października kierowcy nie będą musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego pojazdu i polisy OC posiadacza pojazdu mechanicznego (ppm.).

Add a comment

Więcej…
 
Prawo: Branżę odszkodowawczą czeka regulacja
poniedziałek, 02 lipca 2018 08:22

„Rzeczpospolita” przypomina, że w Senacie czeka na pierwsze czytanie projekt ustawy o świadczeniu usług dochodzenia roszczeń odszkodowawczych, przygotowany przez senacką Komisja Budżetu i Finansów Publicznych*.

Add a comment

Więcej…
 
Prawo: Ustawa o PPK narusza konstytucję?
czwartek, 28 czerwca 2018 08:23

Ustawa o pracowniczych planach kapitałowych może być niezgodna z art. 32 konstytucji, który mówi o równości wobec prawa – wynika z opinii przedstawionej przez Rządowe Centrum Legislacji.

Add a comment

Więcej…
 
Prawo: Szereg uwag do noweli ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych
środa, 27 czerwca 2018 08:50

12 czerwca zakończyły się konsultacje projektu nowelizacji ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Branża ubezpieczeniowa zgłosiła szereg uwag do propozycji nowych regulacji.

Add a comment
Więcej…
 
KNF: PZUW może rozszerzyć działalność
środa, 27 czerwca 2018 08:38

26 czerwca na trzysta dziewięćdziesiątym szóstym posiedzeniu Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) zapadła decyzja w sprawie wniosku TUW PZUW o zgodę na zmianę rzeczowego zakresu działalności

Add a comment

Więcej…
 
Hogan Lovells doradzała Gothaer przy sprzedaży Gothaer TU
piątek, 22 czerwca 2018 08:51

Prawnicy Hogan Lovells z biur w Düsseldorfie oraz Warszawie doradzali Grupie Gothaer przy sprzedaży 100% akcji Gothaer TU na rzecz Vienna Insurance Group.

Add a comment

Więcej…
 
SN: Postanowienia winny być oceniane według stanu z chwili zawarcia umowy
czwartek, 21 czerwca 2018 08:46

W uchwale z 20 czerwca Sąd Najwyższy uznał, że oceny, czy postanowienie umowne jest niedozwolone (art. 385 (1) § 1 k.c.) dokonuje się według stanu z chwili zawarcia umowy. Rozstrzygnięcie zapadło na wniosek Rzecznika Finansowego.

Cieszę się z takiego stanowiska Sądu Najwyższego. Dzięki temu klientom będzie łatwiej dochodzić roszczeń wynikających ze stosowania przez instytucję finansowe nieuczciwych postanowień umownych – mówi Aleksandra Wiktorow, Rzecznik Finansowy. Wyjaśnia, że konsument w indywidualnej sprawie będzie musiał wykazać przed sądem tylko sam fakt wpisania do umowy klauzuli pozwalającej instytucji finansowej określać np. obowiązki klienta w oparciu o nieprecyzyjne, niejednoznaczne i nieweryfikowalne dla niego kryteria. Nie będzie musiał wykazywać, że sporne postanowienie w praktyce wykonywane było na jego niekorzyść.

Add a comment
Więcej…
 
Prawo: Wątpliwości w OWU działają na korzyść ubezpieczającego
środa, 20 czerwca 2018 08:42

Z najnowszego wyroku Sądu Najwyższego wynika, że wykładnia OWU pozwalająca odmówić odszkodowania już po zajściu zdarzenia czy wypadku jest niedopuszczalna – wskazuje „Rzeczpospolita”.

Add a comment

Więcej…
 
Sąd Najwyższy też chce regulacji zadośćuczynień
środa, 20 czerwca 2018 08:41

W najbliższych tygodniach wewnątrz rządu mają odbyć się rozmowy na temat postulowanych przez Sąd Najwyższy zmian w kodeksie cywilnym, które pozwoliłyby na określenie prawa do zadośćuczynienia bliskich poszkodowanych w stanie wegetatywnym, kręgu uprawnionych i warunków, jakie należy spełnić, aby móc starać się o takie świadczenia – informuje „Dziennik Gazeta Prawna”.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 210

Allianz: Grzegorz Krawiec w zarządzie, Krzysztof Szypuła odchodzi

W dniu 31 sierpnia br. planowana jest zmiana w zarządzie spółek ubezpieczeniowych TUiR Allianz Polska i TU Allianz Życie Polska S.A.

Na członka...


czytaj dalej

Personalia: Bartosz Grześkowiak wzmocni Grupę MAK

31 lipca Bartosz Grześkowiak, dyrektor zarządzający TUiR Warta, złożył rezygnację ze sprawowanej funkcji. Swoją karierę będzie kontynuować w...


czytaj dalej

Aon: katastrofalny lipiec

Lipcowe susze i pożary w Europie przyniosą prawdopodobnie min. 3,5 mld euro start ekonomicznych. Wiele krajów doświadczyło pogorszenia warunków w...


czytaj dalej

Ubezpieczenia przemysłowe kłopotem Talanx

Grupa Talanx w I poł. 2018 r. kontynuowała dobrą passę rentowności, zarabiając w tym okresie już ponad połowę docelowego wyniku rocznego. Składka...


czytaj dalej

NIK: Mosty pod lupą

W związku z zawaleniem się mostu we Włoszech pojawiają się pytania o stan techniczny obiektów mostowych w Polsce. A te, jak się okazuje, są w...


czytaj dalej

Ubea: Gdzie najtaniej w lipcu?

Porównywarka Ubea.pl przygotowała comiesięczny ranking najtańszych polis OC dla kierowców. Zestawienie przygotowywane jest od 2015 r. według...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Kursy on-line
Zamów newsletter
Facebook