feed-image -

Prawo


Wymagania w zakresie OC nie mogą być wygórowane
poniedziałek, 06 marca 2017 09:31

Wysokość sumy gwarancyjnej w polisie wymaganej od uczestników przetargu musi być ustalona na takim poziomie, aby nie narażała zamawiającego na zarzut naruszenia zasad zachowania uczciwej konkurencji i równego traktowania wykonawców – zauważa „Dziennik Gazeta Prawna”.

Add a comment

Więcej…
 
Rząd przyjął ustawę o roszczeniach za zmowę
czwartek, 02 marca 2017 09:52

Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o roszczeniach o naprawienie szkody wyrządzonej przez naruszenie prawa konkurencji, tzw. private enforcement. Poszkodowani przez zmowy czy nadużywanie pozycji dominującej będą mogli domagać się odszkodowania za poniesione straty. Z powództwem do sądu będą mogli wystąpić również konsumenci, którzy np. kupowali drożej produkty objęte zmową cenową.

Add a comment

Więcej…
 
Ubea.pl: Polubowne rozwiązywanie sporów z ubezpieczycielem
środa, 01 marca 2017 09:57

Problem dotyczący polisy można rozwiązać nie tylko przed sądem cywilnym, ale też przed sądem polubownym – przypominają eksperci Ubea.pl.

Add a comment

Więcej…
 
GDPM: Szkolenie dla służb BHP
środa, 01 marca 2017 09:55

23 lutego w budynku Urzędu Miasta w Gdańsku odbyło się szkolenie dla 80 specjalistów ds. BHP – członków Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Pracowników Służby BHP. Szkolenie zatytułowane „Protokół powypadkowy i odpowiedzialność pracownika służby bhp” poprowadzili Prawnicy Grupy Doradczej Prawno-Medycznej.

Add a comment

Więcej…
 
Sejm: „Nie” dla czasowego wyrejestrowania aut prywatnych
poniedziałek, 27 lutego 2017 09:44

24 lutego Sejm zdecydował o zakończeniu na etapie pierwszego czytania prac nad poselskimi propozycjami zmian w Prawie o ruchu drogowym oraz niektórych innych ustaw.

Add a comment

Więcej…
 
Umowy mBanku ponownie przedmiotem wystąpienia UOKiK
piątek, 24 lutego 2017 09:41

Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów UOKiK przedstawił cztery kolejne istotne poglądy. Dotyczą one sporów między konsumentami a mBankiem o postanowienia umowy kredytu hipotecznego waloryzowanego kursem franka szwajcarskiego.

Add a comment

Więcej…
 
Czasowe wyrejestrowanie skazane na porażkę?
piątek, 24 lutego 2017 09:36

Posłowie PiS złożyli wniosek o odrzucenie przygotowanego przez klub Kukiz’15 poselskiego projektu nowelizacji kodeksu drogowego, umożliwiającego czasowe wyrejestrowanie prywatnego auta – informuje forsal.pl.

Add a comment

Więcej…
 
SN: Ochrona także dla bliskich nieubezpieczonego sprawcy wypadku
czwartek, 23 lutego 2017 09:54

Osoby bliskie nieubezpieczonego posiadacza pojazdu są objęte ochroną Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego – orzekł Sąd Najwyższy.

16 lutego Sąd Najwyższy (SN) po rozpoznaniu w Izbie Cywilnej zagadnienia prawnego w sprawie o sygn. III CZP 103/16, podjął uchwałę następującej treści: „Artykuł 106 ust. 6 pkt 1 ustawy z dnia 22 maja 2003 r. o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych (jedn. tekst Dz.U. z 2016 r., poz. 2060) nie wyłącza odpowiedzialności Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego z tytułu zadośćuczynienia za śmierć osoby bliskiej, jeżeli posiadacz pojazdu nieobjętego obowiązkowym ubezpieczeniem odpowiedzialności cywilnej pojazdów mechanicznych poniósł śmierć w wypadku, którego sprawcą był kierujący pojazdem”.

Add a comment

Więcej…
 
UOKiK: EGF Council – ostrzeżenie konsumenckie
środa, 22 lutego 2017 09:38

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wydał ostrzeżenie konsumenckie, w którym ostrzega, że prowadząca pośrednictwo Europejska Grupa Finansowa Council proponuje konsumentom kredyty, których warunki nie odpowiadają potrzebom i możliwościom spłaty odbiorców, a skorzystanie z jej usług może się wiązać z obowiązkiem zapłaty wysokiego wynagrodzenia.

Add a comment

Więcej…
 
Prawo: O bezpieczeństwo na stoku trzeba dbać
poniedziałek, 20 lutego 2017 09:37

Zarządzający zjazdowymi trasami narciarskimi muszą szczególnie dbać o ich odpowiednie urządzenie i zabezpieczenie. Inaczej będą musieli płacić odszkodowania, co potwierdzają ostatnie wyroki sądów – zauważa „Rzeczpospolita”.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 172

Aegon TUnŻ: Robert Pusz nowym członkiem zarządu

18 maja Aegon Polska poinformował o powołaniu Roberta Pusza na stanowisko członka zarządu Aegon Towarzystwa Ubezpieczeń na Życie. Z ramienia...


czytaj dalej

PZU SA: Paweł Surówka zatwierdzony na stanowisku prezesa

16 maja Komisja Nadzoru Finansowego jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie Pawła Surówki na stanowisko prezesa zarządu Powszechnego Zakładu...


czytaj dalej

MetLife: Tydzień Aktywności Społecznej

MetLife we współpracy z organizacją Olimpiady Specjalne i fundacją Habitat for Humanity po raz kolejny organizuje Tydzień Aktywności Społecznej w...


czytaj dalej

Szwajcaria: Ubezpieczyciele wyprzedzają banki

W szwajcarskiej branży finansowe dokonuje się zmiana na prowadzeniu. Mniej efektowni ubezpieczyciele, przez długi czas pozostający w cieniu...


czytaj dalej

YU! oferuje pełną „komunikację” i płatności ratalne

Podczas styczniowej inauguracji marki YU! jej przedstawiciele zapowiadali, że w ciągu kliku miesięcy oferta produktów dostępnych w ramach tego...


czytaj dalej

PIPUiF: Krajowy Rejestr Długów nowym partnerem Izby

Krajowy Rejestr Długów dołączył do grona partnerów Polskiej Izby Pośredników Ubezpieczeniowych i Finansowych, podkreślając tym samym wagę, jaką ta...


czytaj dalej

Sprzedaż 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Partnerzy