feed-image -

Reklama

Prawo


Prawo: Wypłata nie może przewyższać sumy gwarancyjnej
wtorek, 29 stycznia 2019 09:48

W jednym z najnowszych wyroków Sąd Najwyższy uznał, iż wypłata gwarancyjna dla inwestora budowlanego w związku z nienależytym zrealizowaniem robót przez wykonawcę może nastąpić w częściach, o ile nie przekroczy łącznej sumy gwarantowanej przez ubezpieczyciela oraz maksymalnej kwoty wypłat za dany okres – informuje „Dziennik Gazeta Prawna”.

Add a comment

Więcej…
 
Zarzuty dla grupy wyłudzającej odszkodowania
poniedziałek, 28 stycznia 2019 09:29

Po ponad dwóch latach śledztwa dotyczącego fikcyjnych stłuczek w celu wyłudzenia odszkodowania w stan oskarżenia postawiono 24 osoby z powiatów mińskiego i wołomińskiego. Oskarżonym przedstawiono od kilku do kilkudziesięciu zarzutów m. in. z art. 298 § 1 kodeksu karnego. Wyłudzona od ubezpieczycieli kwota może sięgać nawet kilkuset tysięcy złotych.

Add a comment

Więcej…
 
UODO: Będą kontrole profilowania w ubezpieczeniach
poniedziałek, 28 stycznia 2019 09:26

Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych (UODO) zatwierdziła roczny plan kontroli sektorowych. Wynika z niego, że wśród obszarów przetwarzania danych osobowych, jakie w 2019 roku zweryfikuje UODO, znajdzie się m.in. profilowanie w sektorze ubezpieczeniowym.

Add a comment

Więcej…
 
UODO: Wkrótce pierwsze kary za nieprawidłowe przetwarzanie danych
piątek, 25 stycznia 2019 09:39

Wiedza i świadomość Polaków dotyczące ochrony ich danych osobowych są coraz większe – ocenia prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych dr Edyta Bielak-Jomaa. Widać to po liczbie pytań i skarg kierowanych do urzędu od momentu rozpoczęcia stosowania RODO. Prezes UODO zapowiada, że wkrótce pojawią się pierwsze kary finansowe.

Add a comment

Więcej…
 
RPP: Leczenie szpitalne przedmiotem największej liczby zgłoszeń pacjentów
piątek, 25 stycznia 2019 09:38

Zespół ekspertów pod kierunkiem Bartłomieja Chmielowca, Rzecznika Praw Pacjenta (RPP), opracował i zaprezentował raport, będący podsumowaniem ostatnich 4 lat funkcjonowania infolinii RPP. Dokument identyfikuje obszary, w których może dochodzić do naruszenia praw pacjentów i standardów udzielania świadczeń zdrowotnych oraz określa elementy systemu ochrony zdrowia, wymagające dalszej poprawy i zmian na korzyść pacjentów.

Add a comment

Więcej…
 
PIU interweniuje w resorcie finansów w sprawie III filara
czwartek, 24 stycznia 2019 09:48

Z nieoficjalnych informacji uzyskanych przez prawo.pl wynika, że Ministerstwo Finansów chce wpisać do ostatecznej wersji objaśnień podatkowych produkty trzeciofilarowe jako przykład schematów podatkowych, które powinny podlegać zgłoszeniu Szefowi Krajowej Administracji Skarbowej przez firmy ubezpieczeniowe.

Add a comment

Więcej…
 
Otwarta droga do odszkodowań za katastrofę hali MTK
czwartek, 24 stycznia 2019 09:47

Oddalając apelację Prokuratorii Generalnej, Sąd Apelacyjny potwierdził wcześniejsze stanowisku Sądu Okręgowego w Warszawie, że Skarb Państwa ponosi odpowiedzialność odszkodowawczą za zawalenie się hali Międzynarodowych Targów Katowickich (MTK) przed trzynastoma laty. Rozstrzygnięcie SA otwiera bliskim ofiar drogę do ubiegania się o odszkodowania – informuje „Dziennik Gazeta Prawna”.

Add a comment

Więcej…
 
Identyfikacja naruszeń ochrony danych osobowych
poniedziałek, 21 stycznia 2019 09:45

Organizacje oswoiły się już z koniecznością stosowania nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych. Czas pokazał, z czym borykają się poszczególne sektory. W przypadku sektora ubezpieczeń jednym z powracających tematów jest kwestia identyfikacji i obowiązku zgłoszenia naruszenia ochrony danych osobowych do prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Add a comment
Więcej…
 
UKNF: Ubezpieczenia pod nadzorem przewodniczącego?
piątek, 18 stycznia 2019 09:42

Jacek Jastrzębski, przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego (KNF), poinformował, że w ciągu kilku tygodni przedstawi zmiany w strukturze Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego (UKNF).

Add a comment

Więcej…
 
Eksperci nie zgadzają się z argumentami PIU ws. danych wrażliwych
piątek, 18 stycznia 2019 09:34

Zdaniem ekspertów, RODO umożliwia ubezpieczycielom postawienie zarzutu podania nieprawdziwych informacji ubezpieczonemu w ramach polisy na życie nawet wówczas, gdy wycofa on zgodę na przetwarzanie danych dotyczących stanu zdrowia. Dlatego nowela ustawy o działalności ubezpieczeniowej nie zniszczy rynku życiowego – informuje prawo.pl.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 232

TFI PZU: Nowy zarząd

18 kwietnia rada nadzorcza Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych PZU dokonała szeregu zmian w zarządzie spółki.

Do zarządu TFI PZU powołany został...


czytaj dalej

Generali: Adam Malinowski odszedł ze stanowiska wiceprezesa

Adam Malinowski nie jest już wiceprezesem Generali. 12 kwietnia złożył rezygnację z zajmowanej funkcji. Do czasu mianowania następcy jego...


czytaj dalej

Generali: Dyrektor cyfryzacji powołany

Na stanowisko dyrektora ds. cyfrowych Generali został powołany Steven Zuanella. Jest on odpowiedzialny za przeprowadzenie transformacji cyfrowej,...


czytaj dalej

AXA: 10 mln euro na odbudowę Notre-Dame

AXA Group, która ma długą tradycję filantropijnego wsparcia dla ochrony francuskiego dziedzictwa kulturowego, zadeklarowała, że przyczyni się do...


czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: Ruszyła masowa sprzedaż PZU GO

PZU GO, beacon połączony z mobilną aplikacją telematyczną, będący sztandarowym projektem ubezpieczyciela stworzonym przez jego ekspertów, trafił...


czytaj dalej

VIG Polska: Biznes majątkowy filarem wyników grupy

Wskaźnik wzrostu działalności majątkowej Vienna Insurance Group (VIG) w Polsce w 2018 roku był ponad dwuipółkrotnie wyższy niż całego rynku...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Zamów newsletter
Facebook