feed-image -

Prawo


Sejm: Posłowie przyjęli nowelę przepisów o CEPiK 2.0.
czwartek, 01 grudnia 2016 09:42

30 listopada Sejm przyjął nowelizację ustawy o kierujących pojazdami oraz niektórych innych ustaw zakładającą m.in., że zmodernizowana Centralna Ewidencja Pojazdów i Kierowców (CEPiK 2.0.) zostanie uruchomiona 4 czerwca 2018 r.

Add a comment

Więcej…
 
SN: Z OC należy się zwrot kosztów auta zastępczego z assistance
czwartek, 01 grudnia 2016 09:37

Z najnowszej uchwały Sądu Najwyższego wynika, że sprawca szkody bądź jego ubezpieczyciel ma obowiązek zwrócić koszty najmu zastępczego samochodu, jeśli był przyznany z assistance – informuje „Rzeczpospolita”.

Add a comment

Więcej…
 
Ubea.pl: Odpowiedzialność za szkody „chodnikowe”
środa, 30 listopada 2016 09:47

Właściciele posesji w trakcie zimowych miesięcy powinni zadbać o odśnieżanie pobliskiego chodnika i usuwanie z niego lodu. Zaniedbania w tym zakresie mogą być kosztowne, jeżeli posiadacz działki nie wykupił polisy OC. Odszkodowanie za upadek na oblodzonym chodniku czasem wynosi np. 15-20 tys. zł – przestrzega Ubea.pl.

Add a comment

Więcej…
 
UFG zaspokoi roszczenia z „wyczerpanych” OC
poniedziałek, 28 listopada 2016 09:54

24 listopada senacka Komisja Praw Człowieka, Praworządności i Petycji opowiedziała się za przywróceniem prawa do renty powypadkowej osobom, które utraciły ją z powodu wyczerpania się sumy gwarancyjnej (SG). Zaspokojenie wyczerpanych sum będzie zadaniem Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego (UFG).

Problem wyczerpywania się sum gwarancyjnych w przypadku obowiązkowych ubezpieczeń odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych (OC ppm.) dotyczy osób, które były ofiarami wypadków komunikacyjnych do I połowy lat 90. Według szacunków ekspertów takich osób jest w Polsce ok. dwudziestu. Sumy gwarancyjne  zaczęły się im wyczerpywać około roku 2010, a przepisy nie wymagały, by o tym ich uprzedzić (od 1 stycznia 2017 r. pojawi się taki obowiązek). Interwencję w tej sprawie podjął Rzecznik Praw Obywatelskich. Zwrócił się on do marszałka Senatu (a ów przekazał to do wspomnianej powyżej komisji) o generalne rozwiązanie problemu wyczerpujących się sum. 20 września senatorowie zdecydowali, że podejmą inicjatywę ustawodawczą w tej sprawie.

Add a comment

Więcej…
 
infoWire.pl: Rzecznik Finansowy chroni interesy jednostkowe
piątek, 25 listopada 2016 09:51

Już od przeszło roku działa w Polsce Rzecznik Finansowy (RzF), instytucja, której zadaniem jest ochrona indywidualnych interesów klientów rynku finansowego.

Add a comment

Więcej…
 
UOKiK wziął stronę konsumentów toczących spór z mBankiem
czwartek, 24 listopada 2016 09:53

Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) w swoim szóstym istotnym poglądzie uznał za niedozwolone postanowienie w umowie walutowego kredytu hipotecznego mBanku dotyczące ubezpieczenia niskiego wkładu własnego. Jeżeli sąd potwierdzi stanowisko szefa Urzędu, to bank zwróci konsumentom-powodom pobraną składkę.

Istotny pogląd dotyczył sporu konsumentów spłacających kredyt hipoteczny waloryzowany kursem franka szwajcarskiego z mBankiem. Klienci banku domagają się zwrotu ubezpieczenia niskiego wkładu własnego. Ich zdaniem postanowienie stosowane przez mBank zostało wpisane do rejestru klauzul niedozwolonych (nr 6068). Po analizie dokumentów prezes Urzędu uznał racje powodów.

Add a comment
Więcej…
 
Prawo: Swoboda interpretacji przepisów zwiększa obciążenia zakładów
czwartek, 24 listopada 2016 09:52

Obecnie ubezpieczyciele muszą się zmierzyć z nowym kierunkiem orzecznictwa sądowego, które interpretuje przepisy kodeksu cywilnego na korzyść rodzin poszkodowanych – informuje „Rzeczpospolita”.

Add a comment

Więcej…
 
Rzecznik Finansowy: Skutki majowej uchwały SN dla ofiar wypadków
środa, 23 listopada 2016 10:06

22 listopada odbyła się konferencja „Wypadek. Co dalej?”, zorganizowana z okazji Światowego Dnia Pamięci Ofiar Wypadków Komunikacyjnych. W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele Rzecznika Finansowego (RzF).

Add a comment

Więcej…
 
Senat: Komisja zajmie się wyczerpywalnością sum gwarancyjnych w OC
środa, 23 listopada 2016 10:02

24 listopada Senacka Komisja Praw Człowieka, Praworządności i Petycji będzie rozpatrywać wskazany przez Rzecznika Praw Obywatelskich problem wyczerpywania się sum gwarancyjnych w przypadku obowiązkowych ubezpieczeń odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych.

Add a comment

Więcej…
 
Prawo: Ruszył proces grupowy przeciwko Generali Życie
wtorek, 22 listopada 2016 09:54

W warszawskim Sądzie Okręgowym rozpoczęła się pierwsza rozprawa w procesie grupowym wytoczonym Generali Życie. Do pozwu przystąpiło 166 uczestników. Łączna kwota roszczenia wynosi 2,5 mln zł – podało stowarzyszenie „Przywiązani do polisy”.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 166

Link4: Agnieszka Balcerska nową dyrektor HR

Od 20 lutego nową dyrektor Pionu HR w Link4 jest Agnieszka Balcerska. Przed dołączeniem do ubezpieczyciela pełniła funkcję szefa HR dla Europy...


czytaj dalej

D.A.S.: Danuta Źrałek nowym członkiem zarządu

16 lutego nastąpiły zmiany w zarządzie D.A.S. Towarzystwa Ubezpieczeń Ochrony Prawnej. Rada nadzorcza spółki przyjęła rezygnację Arkadiusza Gila...


czytaj dalej

Fitch Ratings: Solvency II zwiększy popyt na reasekurację

Okres styczniowych odnowień kontraktów dowodzi, że pod reżimem Solvency II wzrośnie popyt na produkty reasekuracyjne, bowiem europejscy...


czytaj dalej

Tesla: Ubezpieczenie w cenie auta

Podczas prezentacji wyników Tesli za czwarty kwartał Jon McNeill, dyrektor działu sprzedaży i usług zapowiedział, że w przyszłości firma chce...


czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: SN wzmacnia prokliencki trend

Od kilku lat w otoczeniu prawnym ubezpieczeń widoczny jest prokliencki trend. Jednym z katalizatorów jego dynamicznego rozwoju jest Sąd Najwyższy,...


czytaj dalej

Analizy Online: Udane drugie półrocze UFK

Według zebranych przez nas danych na koniec grudnia 2016 roku aktywa netto ubezpieczeniowych funduszy kapitałowych uplasowały się na poziomie...


czytaj dalej

Sprzedaż 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Partnerzy