feed-image -

Prawo


GIODO zastąpi nowa instytucja
czwartek, 30 marca 2017 08:50

Przyspieszenie postępowań ws. przypadków nieprzestrzegania przepisów o ochronie danych osobowych i wprowadzenie kar finansowych to niektóre elementy projektu nowej ustawy o ochronie danych osobowych, przygotowanego przez resort cyfryzacji.

- Projekt nowej ustawy o ochronie danych osobowych wdraża rozporządzenie unijne, czyli wprowadza nowy krajowy system ochrony danych osobowych – powiedział PAP doradca minister cyfryzacji Anny Streżyńskiej, dr Maciej Kawecki. Podkreślił, że projekt ma charakter roboczy i może jeszcze ulec zmianie.

Add a comment
Więcej…
 
Prawo: 1 mln zł zadośćuczynienia dla rodziców Julii Bonk
czwartek, 30 marca 2017 08:39

Sąd Okręgowy w Opolu przyznał kolejne 500 tys. zł zadośćuczynienia rodzicom Julii Bonk, która zmarła na skutek błędu lekarzy. Łączna wartość zadośćuczynienia to 1 mln zł plus odsetki.

Proces dotyczył błędu lekarskiego, którego ofiarą padła córka polskiego medalisty Bartłomieja Bonka. Dziewczynka przyszła na świat w listopadzie 2012 r. Miała niedotlenienie mózgu, w wyniku którego zmarła piętnaście miesięcy później – podał tvp.info za PAP. Add a comment

Więcej…
 
Prawo: Nie można cały czas patrzeć pod nogi
czwartek, 30 marca 2017 08:38

Łódzkie sądy uznały, że ubezpieczyciel gminy ponosi odpowiedzialność za obrażenia, jakich doznała kobieta wskutek upadku na chodniku – informuje „Rzeczpospolita”. Gazeta tłumaczy, że sprawa dotyczy mieszkanki Łodzi, która pozwała miasto o to, że w wyniku zaniedbań w zakresie utrzymania nawierzchni chodnika w należytym stanie doznała poważnych obrażeń. Ubezpieczyciel gminy odrzucił roszczenie, argumentując, że wypiętrzenie płyt chodnikowych, o które potknęła się kobieta, było efektem rozrostu pobliskiego drzewa, czyli okolicznością niezależną od ubezpieczającego. Add a comment

Więcej…
 
Prawo: Resort cyfryzacji opublikował projekt implementacji RODO
środa, 29 marca 2017 08:47

Ministerstwo Cyfryzacji (MC) opublikowało projekt ustawy o ochronie danych osobowych implementujący postanowienia ogólnego rozporządzenia unijnego o ochronie danych osobowych*. Proponowane przepisy mają zapewnić skuteczne stosowanie w polskim porządku prawnym w/w rozporządzenia. Projekt aktu wskazuje na proponowany przez MC sposób realizacji tego celu.

Add a comment

Więcej…
 
Prawo: Kolejna propozycja dotycząca czasowego wyrejestrowania pojazdu
środa, 29 marca 2017 08:40

Klub parlamentarny Kukiz’15 przedstawił projekt nowelizacji prawa o ruchu drogowym zakładający możliwość czasowego wyrejestrowywania samochodów osobowych i motocykli. Propozycja regulacji miałaby pozwolić właścicielom czasowo nieużywanych pojazdów zaoszczędzić na ubezpieczeniu OC.

Add a comment

Więcej…
 
Wystartował zespół roboczy ds. polis z UFK
wtorek, 28 marca 2017 09:01

27 marca w Ministerstwie Sprawiedliwości (MS) doszło do pierwszego posiedzenia zespołu roboczego, który zajmie się nadużyciami związanymi ze sprzedażą polis z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym. Na pierwszym posiedzeniu przedstawiono propozycje zmian legislacyjnych, które mają zapobiec powtórzeniu się nieprawidłowości.

Powstanie zespołu to efekt spotkania, które miało miejsce 8 grudnia ubiegłego roku, zorganizowanego z inicjatywy stowarzyszenia „Przywiązani do polisy”*. – Cieszę się, że możemy kontynuować naszą współpracę. Zidentyfikowaliśmy problem, teraz musimy przygotować konkretne zmiany legislacyjne i podjąć konieczne działania – powiedział podsekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości Marcin Warchoł.

Add a comment

Więcej…
 
Sąd Najwyższy rozstrzygnie ws. ceny najmu auta zastępczego
wtorek, 28 marca 2017 08:53

Sąd Najwyższy (SN) rozstrzygnie, czy poszkodowany, który nie skorzystał z oferowanego mu przez ubezpieczyciela auta zastępczego według stawek niższych od tych, które podyktowała inna firma wypożyczająca samochód, może domagać się zwrotu faktycznie poniesionych wydatków na najem. W tego typu sprawach orzecznictwo sądów nie jest bowiem jednolite – informuje „Rzeczpospolita”.

Add a comment

Więcej…
 
Generali nie zapłaci prawie 5 mln zł kary
wtorek, 28 marca 2017 08:51

Sąd Apelacyjny (SA) zmniejszył dziesięciokrotnie karę nałożoną przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) na Generali Życie TU – zauważa „Puls Biznesu”.

Add a comment

Więcej…
 
Prawo: Kto odpowiada za czystość chodnika?
wtorek, 28 marca 2017 08:24

Sąd Najwyższy (SN) odpowie na pytanie Sądu Okręgowego w Lublinie o to, kto ponosi odpowiedzialność za utrzymanie czystości na chodniku przed sklepem: właściciel budynku czy najemca lokalu – informuje „Rzeczpospolita”.

Add a comment

Więcej…
 
OC dla przewoźników na minimum 2,5 mln euro
wtorek, 28 marca 2017 08:24

W przedstawionym przez Ministerstwo Rozwoju i Finansów projekcie rozporządzenia dotyczącym minimalnej sumy gwarancyjnej OC dla przewoźników kolejowych zaproponowano kwotę 2,5 mln euro, czyli ponad 10 mln zł – informuje „Puls Biznesu”.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 174

Nationale-Nederlanden: Anita Bogusz członkiem zarządu ds. ryzyka

22 czerwca, na trzysta sześćdziesiątym pierwszym posiedzeniu Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie Anity...


czytaj dalej

PZU Życie: Małgorzata Sadurska w zarządzie spółki

Małgorzata Sadurska została nowym członkiem zarządu PZU Życie – wynika z informacji znajdujących się na stronie internetowej ubezpieczyciela.

...


czytaj dalej

SCOR: Rynek reasekuracji medycznej w USA

SCOR Global Life, spółka zależna francuskiego reasekuratora SCOR, specjalizująca się w międzynarodowych ubezpieczeniach na życie i zdrowotnych,...


czytaj dalej

Aviva: Cyberprodukt dla małego biznesu

Brytyjski ubezpieczyciel Aviva w ramach rozbudowywania działu ubezpieczeń specjalistycznych planuje wprowadzenie w br. nowego produktu dla małych...


czytaj dalej

Concordia Ubezpieczenia: 20 lat minęło

17 czerwca w Sali Ziemi na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbyła się Gala Jubileuszowa Concordii Ubezpieczenia – kulminacyjny punkt...


czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: Allianz będzie szturmować pierwsza trójkę

Polski rynek ma duże znaczenie dla Allianz. Dlatego ubezpieczyciel zamierza wzmocnić swoją pozycję w naszym kraju. Droga do tego celu będzie...


czytaj dalej

Sprzedaż 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Partnerzy