feed-image -

Prawo


Prawo: Bez rozstrzygnięcia ws. wyczerpanych sum gwarancyjnych
czwartek, 28 września 2017 09:07

27 września obyło się posiedzenie podkomisji stałej do spraw instytucji finansowych, podczas którego posłowie rozpatrywali senacki projekt nowelizacji ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, UFG i PBUK, mającej na celu rozwiązanie problemu wyczerpywania się sum gwarancyjnych z OC ppm.

Add a comment

Więcej…
 
Sejm: Komisje poparły rządowe projekty
czwartek, 28 września 2017 09:05

27 września sejmowa Komisja Finansów Publicznych zgodziła się na wprowadzenie do projektu nowelizacji ustaw o nadzorze nad rynkiem finansowym oraz o działalności ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej drobnych poprawek redakcyjnych zgłoszonych przez sejmowe biuro legislacyjne. Równocześnie Komisja Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej poparła projekt noweli ustawy o pracy na morzu oraz niektórych innych ustaw, przyjmując go z poprawkami o charakterze redakcyjno-legislacyjnym zgłoszonymi przez Biuro Legislacyjne Sejmu.

Add a comment

Więcej…
 
SN: Szpital jest wprawiany w ruch siłą ludzkiej wiedzy
czwartek, 28 września 2017 08:35

Sąd Najwyższy uznał, iż fakt, że szpital jest wprawiany w ruch siłami ludzkiej wiedzy i umiejętności, a nie przyrody, ma wpływ na to, jak należy podchodzić do kwestii odpowiedzialności – informuje „Dziennik Gazeta Prawna”.

Add a comment

Więcej…
 
UKNF: Ostrzeżenie przed oszustami
środa, 27 września 2017 08:52

Urząd Komisji Nadzoru Finansowego (UKNF) opublikował ostrzeżenie w sprawie działalności firm na jego domniemane zlecenie.

Add a comment

Więcej…
 
Policjanci zatrzymali agenta podejrzanego o wyłudzenia
wtorek, 26 września 2017 08:45

Inowrocławscy policjanci zatrzymali agenta ubezpieczeniowego, który nadużywał swoich kompetencji. Podejrzany usłyszał 114 zarzutów oszustw.

Add a comment

Więcej…
 
Prokuratura pomoże w walce z nieuczciwymi odszkodowawcami
wtorek, 26 września 2017 08:42

Na polecenie Prokuratury Krajowej prokuratorzy zbierają informacje na temat nieuczciwych działań firm odszkodowawczych.

Add a comment

Więcej…
 
Prawo: Śmierć po ukąszeniu może być nieszczęśliwym wypadkiem
wtorek, 26 września 2017 08:14

Sąd Okręgowy w Gdańsku stwierdził, że śmierć w wyniku ukąszenia przez osę mieści się w definicji nieszczęśliwego wypadku i jako taka zobowiązuje ubezpieczyciela do wypłaty odszkodowania – informuje „Rzeczpospolita”.

Add a comment

Więcej…
 
Likwidacja szkód z OC z udziałem niezależnego rzeczoznawcy?
piątek, 22 września 2017 08:39

Rada Rozwoju Rynku Finansowego przy Ministerstwie Finansów zajęła się postulatem wprowadzenia niezależnych rzeczoznawców do likwidacji szkód z OC, zgłoszonym przez Rzecznika Finansowego – dowiedziała się „Rzeczpospolita”.

Gazeta pisze, że koncepcja RzF zakłada, iż poszkodowany miałby prawo do skorzystania z opinii niezależnego rzeczoznawcy, gdyby uznał odszkodowanie wyliczone przez ubezpieczyciela za zaniżone, a ten nie uznawałby uzasadnionej reklamacji. Jeśli ocena eksperta z zewnątrz udowodniłaby zaniżenie wypłaty, wówczas zakład musiałby zaspokoić roszczenie w wysokości wyliczonej przez niezależnego rzeczoznawcę, a także zwrócić koszt sporządzenia przez niego opinii. Towarzystwo mogłoby podważyć ekspertyzę, wykazując jej istotny błąd. Ale jego ocena musiałaby zostać sporządzona przez zewnętrznych specjalistów, a nie własnych.

Add a comment

Więcej…
 
TSUE: Działalność centrów usług kadrowych także z VAT
piątek, 22 września 2017 08:37

21 września Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej wydał wyrok, w którym odebrał kolejną szansę na obniżenie kosztów działalności ubezpieczeniowej – informuje „Rzeczpospolita”.

Sprawa została rozstrzygnięta przez TSUE w odpowiedzi na wniosek o wydanie orzeczenia w trybie prejudycjalnym złożony przez Naczelny Sąd Administracyjny. Problem dotyczył sporu Ministerstwa Finansów i Aviva TUnŻ. Zakład zwrócił się do resortu z wnioskiem o interpretację zasad rozliczenia centrów usług, zajmujących się np. sprawami kadrowymi – czy mogą one być zwolnione z podatku na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 21 ustawy o VAT (usługi świadczone przez niezależne grupy osób, na rzecz swoich członków, których działalność jest zwolniona od podatku). Odwołując się do dyrektywy, Trybunał stwierdził, że jeśli członkowie niezależnych grup osób prowadzą działalność gospodarczą z zakresu ubezpieczeń, niebędącą czynnością w interesie publicznym, zwolnienie nie przysługuje. Add a comment

Więcej…
 
DRB: Odpowiedzialność za wypadek w szkole
czwartek, 21 września 2017 08:46

Poza zapewnieniem przez placówkę odpowiednich warunków bezpieczeństwa i higieny nauczania, dyrektorzy szkół coraz częściej proponują rodzicom dodatkowe ubezpieczenie NNW. Nie zwalnia to jednak placówki edukacyjnej z odpowiedzialności za wypadek.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 189

Personalia: Lech Mrozowski w TUW Medicum

TUW Medicum poinformowało, że nowym członkiem jego zespołu został Lech Mrozowski, związany ostatnio z Vienna Insurance Group w Polsce.

Lech...


czytaj dalej

Link4: Maciej Krzysztoszek nowym rzecznikiem prasowym

Nowym rzecznikiem prasowym Link4 został Maciej Krzysztoszek, związany do niedawna z Komisją Nadzoru Finansowego (KNF) – informuje portal...


czytaj dalej

WTW: Ceny dla firm prawie bez zmian

Ceny ubezpieczeń dla przedsiębiorstw w III kwartale 2017 r. pozostawały na prawie niezmienionym poziomie – stwierdza Willis Towers Watson w...


czytaj dalej

GlobalData: Osobiste cyberubezpieczenie staje się konieczne

Cyberpolisa jest często uważana za wymóg w świecie ubezpieczeń komercyjnych, ale zapotrzebowanie na ochronę dla osób prywatnych stale rośnie i w...


czytaj dalej

UFG: Rusza pilotaż bazy danych ubezpieczeniowych

Sześć firm, m.in. Compensa, Ergo Hestia*, Generali, InterRisk oraz Warta, kontrolujących łącznie 70% rynku ubezpieczeń majątkowych w Polsce,...


czytaj dalej

TUW PZUW: Aparat USG dla Uniwersyteckiego CZKiN

11 grudnia TUW PZUW przekazał uroczyście specjalistyczną aparaturę medyczną Uniwersyteckiemu Centrum Zdrowia Kobiety i Noworodka Warszawskiego...


czytaj dalej

Sprzedaż 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Partnerzy