feed-image -

Prawo


Prawo: Jaki nadzór i kto na jego czele
poniedziałek, 10 października 2016 08:43

W najbliższych dniach ma być znane nazwisko nowego przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego (KNF). W spekulacjach wymienia się kilka nazwisk. Jednak znacznie istotniejsze jest to, w jaki sposób instytucja zostanie ulokowana – informuje „Dziennik Gazeta Prawna”.

Add a comment

Więcej…
 
Prawo: Sąd w sprawie „uefek” bierze stronę klientów
poniedziałek, 10 października 2016 08:41

W sądzie dla Warszawy-Mokotowa ogłoszono 5 października osiem wyroków natomiast w jednym przypadku wyznaczono inny termin publikacji – poinformowało stowarzyszenie „Przywiązani do polisy”.

Add a comment

Więcej…
 
Prawo: NSA po stronie zewnętrznych likwidatorów
czwartek, 06 października 2016 08:46

Naczelny Sąd Administracyjny (NSA) wydał orzeczenia*, w których stwierdził, że likwidacja szkód jest częścią niepodzielnych usług ubezpieczeniowych, którą można uznać za outsourcingową, i podlega zwolnieniu z VAT. Ministerstwo Finansów (MF) szykuje już jednak przepisy, które zmienią obecny stan prawny – informuje „Dziennik Gazeta Prawna”.

Add a comment
Więcej…
 
Nowy sposób zarządzania spółkami Skarbu Państwa
środa, 05 października 2016 08:48

Komitet Ekonomiczny Rady Ministrów zajmie się projektem dotyczącym zarządzania spółkami Skarbu Państwa (SP) po likwidacji Ministerstwa Skarbu Państwa (MSP) – powiedziała premier Beata Szydło po posiedzeniu Rady Ministrów, które odbyło się 4 października.

Add a comment

Więcej…
 
Prawo: Obowiązkowe NNW dla turystów
środa, 05 października 2016 08:46

W nowej ustawie o usługach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych implementujących do polskiego porządku prawnego postanowienia dyrektywy 2015/2302 UE znajdzie się przepis mówiący o obligatoryjnym ubezpieczeniu NNW i kosztów leczenia. Mimo że akurat w tym zakresie unijna regulacja pozostawia krajom członkowskim swobodę wyboru – zauważa „Rzeczpospolita”.

Add a comment

Więcej…
 
Ubea.pl: Odpowiedzialność za szkody dzieci i zwierząt
wtorek, 04 października 2016 08:32

Rosnący poziom świadomości prawnej w Polsce sprawia, że osoby poszkodowane przez dzieci lub zwierzęta coraz częściej domagają się odszkodowania. Także na drodze sądowej. Taka rekompensata może mieć dużą wartość np. wówczas, gdy dziecko zarysuje drogi samochód sąsiada lub domowy pies dotkliwie pogryzie listonosza – zauważa Ubea.pl.

Add a comment

Więcej…
 
Prawo: Nadzór finansowy trafi do NBP
poniedziałek, 03 października 2016 08:42

Zapadła decyzja polityczna o podporządkowaniu Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) prezesowi Narodowego Banku Polskiego (NBP) – dowiedział się „Puls Biznesu”.

Add a comment

Więcej…
 
Kancelaria Premiera będzie kontrolować kompetencje
poniedziałek, 03 października 2016 08:41

Jak dowiedziała się „Rzeczpospolita”, w Kancelarii Premiera powstanie organ kontrolujący nominacje do rad nadzorczych spółek z udziałem Skarbu Państwa. Do grona tych ostatnich należą PZU i KUKE.

Add a comment
Więcej…
 
Prawo: Rzecznik Finansowy interweniuje w UOKiK
wtorek, 27 września 2016 08:51

Rzecznik Finansowy (RzF) zawiadomił Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK), że w jego ocenie firma pożyczkowa Profi Credit narusza zbiorowe interesy konsumentów. Sprawa dotyczy życiowych „grupówek” oferowanych jako zabezpieczenie pożyczki – informuje „Dziennik Gazeta Prawna”.

Add a comment

Więcej…
 
AIDA Polska: Czwarta konferencja już 14 października
wtorek, 27 września 2016 08:50

14 października w warszawskim Pałacu Prymasowskim odbędzie się IV konferencja polskiego oddziału AIDA. Tegoroczne spotkanie odbywać się będzie pod hasłem „System zarządzania w zakładzie ubezpieczeń i compilance w ubezpieczeniach. Prawo i praktyka w świetle Solvency II”.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 163

TFI PZU: Marcin Adamczyk nowym prezesem, Cezary Iwański – członkiem zarządu

16 stycznia Grupa PZU podała, że prezesem TFI PZU zostanie Marcin Adamczyk, wcześniej między innymi szef zespołu rynków lokalnych oraz lead...


czytaj dalej

Link4: Marek Wasilewski nowym szefem likwidacji szkód

Od stycznia nowym szefem likwidacji szkód w Link4 jest Marek Wasilewski. Zastąpił Iana Kennedy’ego.

Marek Wasilewski w ostatnich czterech latach...


czytaj dalej

Aon: Zarządzanie ryzykiem Brexitu

Aon plc wprowadził Brexit Navigator – zindywidualizowane rozwiązanie mające na celu pomoc firmom w ilościowym określeniu skutków ekspozycji na...


czytaj dalej

USA i UE: Porozumienie w sprawie regulacji ubezpieczeniowych

Negocjatorzy reprezentujący Stany Zjednoczone i Unię Europejską poinformowali, że osiągnęli porozumienie w sprawie regulacji dotyczących...


czytaj dalej

EAP: Podsumowanie roku

Europ Assistance Polska (EAP) podsumowała 2016 rok pod względem obsługi spraw assistance. W minionym roku firma zrealizowała o jedną piątą więcej...


czytaj dalej

Ergo Hestia: Kolejny laur „Gwiazda Jakości Obsługi”

Ergo Hestia została uhonorowana tytułem „Gwiazda Jakości Obsługi 2017”. To kolejny rok z rzędu, kiedy wyróżnienie potwierdzające wysoką jakość...


czytaj dalej

Sprzedaż 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Partnerzy