feed-image -

Prawo


Pasażer Ubera będzie objęty NNW
czwartek, 21 września 2017 08:43

Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa (MIiB) opracowało projekt ustawy, który ma uregulować w Polsce działalność tzw. pośrednictwa w przewozie osób. Proponowane regulacje nakładają na przewoźników m.in. obowiązki w zakresie ubezpieczenia – informuje „Puls Biznesu”.

Add a comment

Więcej…
 
MSWiA: Pomoc z UE dopiero po przekroczeniu 1,57 mld zł strat po nawałnicach
wtorek, 19 września 2017 08:51

Złożenie wniosku o wsparcie z Funduszu Solidarności jest możliwe dopiero po pełnym oszacowaniu strat w rolnictwie i w lasach oraz po przekroczeniu określonego przez prawo unijne progu poniesionych szkód – przypomniało Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji (MSWiA).

Add a comment

Więcej…
 
Policja: Sosnowieccy wyłudzacze odszkodowań staną przed sądem
poniedziałek, 18 września 2017 08:35

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu sosnowieckiej komendy zakończyli sprawę przeciwko zorganizowanej grupie przestępczej. Członkowie szajki zajmowali się sfingowaniem kradzieży samochodów i wyłudzaniem odszkodowań z firm ubezpieczeniowych.

Add a comment

Więcej…
 
Sejm przyjął nowelę przepisów dotyczących CEPiK 2.0
poniedziałek, 18 września 2017 08:32

15 września Sejm przyjął nowelizację Prawa o ruchu drogowym oraz niektórych innych ustaw, przyspieszającą wejście w życie przepisów dotyczących systemu Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców (CEPiK 2.0), w zakresie odnoszącym się do Centralnej Ewidencji Pojazdów (CEP).

Add a comment

Więcej…
 
Prawo: Ruszyły konsultacje projektu ustawy o ochronie danych osobowych
piątek, 15 września 2017 08:50

Ministerstwo Cyfryzacji (MC) udostępniło na stronach Rządowego Centrum Legislacji projekt ustawy o ochronie danych osobowych implementujący postanowienia ogólnego rozporządzenia unijnego o ochronie danych osobowych*.

Proponowane przepisy mają na celu podwyższenie poziomu ochrony prywatności obywateli, w tym przyznanie im nowych, obecnie nieznanych i skutecznych mechanizmów ochrony przed naruszeniami, przy jednoczesnym poszanowaniu interesów przedsiębiorców. Resort cyfryzacji podkreślił, że pod względem ilości zmienianych aktów prawnych jest to jeden z największych projektów w ciągu ostatnich lat. Do najważniejszych zmian należy m.in. przyznanie obywatelom dodatkowego prawa dochodzenia roszczeń cywilnoprawnych z tytułu naruszenia zasad ich prywatności.

Add a comment

Więcej…
 
Prawo: Ustawa dystrybucyjna skierowana do prac w komisji
piątek, 15 września 2017 08:48

14 września w Sejmie odbyły się pierwsze czytania rządowego projektu ustawy o dystrybucji ubezpieczeń, a także rządowego projektu nowelizacji ustawy o nadzorze nad rynkiem finansowym oraz ustawy o działalności ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej. Oba projekty zostały skierowane do prac w Komisji Finansów Publicznych.

Add a comment

Więcej…
 
KNF: 270 tys. zł kary dla Generali
czwartek, 14 września 2017 08:55

13 września Komisja Nadzoru Finansowego ukarała kolejne towarzystwo. Tym razem sankcja KNF dotknęła Generali TU.

Add a comment

Więcej…
 
Szkolenie n/t obowiązków HR w świetle RODO
czwartek, 14 września 2017 08:45

26 września w Warszawie odbędzie się konferencja zatytułowana „Obowiązki HR wynikające z nowej ustawy RODO (bezpieczeństwo to nie produkt – to proces)”. Wydarzenie jest organizowane przez  ECDDP Szkolenia oraz TG Doradztwo i Zarządzanie. Patronem medialnym szkolenia jest „Gazeta Ubezpieczeniowa”.

Add a comment

Więcej…
 
Nowela CEPiK 2.0 skierowana do drugiego czytania
czwartek, 14 września 2017 08:42

Nowelizacja ustawy Prawo o ruchu drogowym zakładająca przyspieszenie wejścia w życie przepisów w zakresie Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców została skierowana we wtorek 12 września do drugiego czytania przez połączone sejmowe komisje infrastruktury oraz cyfryzacji, innowacyjności i nowoczesnych technologii.

Add a comment

Więcej…
 
Prawo: Stopień przyczynienia jest uzależniony od różnych okoliczności
czwartek, 14 września 2017 08:41

Sąd Apelacyjny w Katowicach wskazał w wyroku, że jeśli pasażer zgadza się na prowadzenie auta przez nietrzeźwego kierowcę, to fakt ów powinien z zasady prowadzić do przyjęcia wyższego niż 20% przyczynienia się do wypadku. Ale istnieją okoliczności, w których może zostać uznany za wystarczający – informuje „Rzeczpospolita”.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 189

Personalia: Lech Mrozowski w TUW Medicum

TUW Medicum poinformowało, że nowym członkiem jego zespołu został Lech Mrozowski, związany ostatnio z Vienna Insurance Group w Polsce.

Lech...


czytaj dalej

Link4: Maciej Krzysztoszek nowym rzecznikiem prasowym

Nowym rzecznikiem prasowym Link4 został Maciej Krzysztoszek, związany do niedawna z Komisją Nadzoru Finansowego (KNF) – informuje portal...


czytaj dalej

Swiss Re: John Dacey dyrektorem finansowym

Swiss Re ogłosił, że John Dacey, obecnie dyrektor ds. strategii grupy, został powołany na stanowisko dyrektora finansowego grupy, które obejmie z...


czytaj dalej

Paryż: AXA zintensyfikuje walkę ze zmianami klimatu

Podczas odbywającego się w Paryżu szczytu klimatycznego AXA zapowiedziała podjęcie większych zobowiązań na rzecz walki ze zmianami klimatu.

Thomas...


czytaj dalej

UFG: Składka zakładów z OC ppm. wzrosła o niemal 2,4 mld zł

Przez dziewięć miesięcy 2017 roku ubezpieczyciele zebrali z OC posiadaczy pojazdów mechanicznych o blisko 2,4 mld zł składek więcej niż w...


czytaj dalej

Play uruchomił mobilny market ubezpieczeniowy

12 grudnia wystartował Play Ubezpieczenia – Mobilny market operatora telekomunikacyjnego. Za pośrednictwem aplikacji mobilnej klienci telekomu...


czytaj dalej

Sprzedaż 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Partnerzy