feed-image -

Reklama

Prawo


UKNF: Zmiany w statucie zatwierdzone przez premiera
środa, 06 lutego 2019 09:53

5 lutego premier Mateusz Morawiecki, na wniosek przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego prof. Jacka Jastrzębskiego, zaakceptował statut Urzędu KNF (UKNF) określający jego nową strukturę organizacyjną. Statut wejdzie w życie z dniem 1 kwietnia obecnego roku.

Wprowadzenie zmian w strukturze Urzędu zapowiedział 17 stycznia przewodniczący KNF. – Będą one dość daleko idące. Chciałbym miedzy innymi wzmocnić część technologiczno-informatyczną, gdyż uważam, że te rozwiązania, które są np. w sektorze bankowym, są na wyższym poziomie zaawansowania – mówił wówczas Jacek Jastrzębski.

Add a comment

Więcej…
 
Prawo: Rozbieżności w odliczeniach składek
wtorek, 05 lutego 2019 09:23

Z odpowiedzi Ministerstwa Finansów na pytania „Dziennika Gazety Prawnej” wynika, że w przypadku osoby wykorzystującej w biznesie własny samochód osobowy, niewprowadzony do ewidencji środków trwałych, odliczenie od przychodu obejmuje 20% składek na ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW).

Add a comment

Więcej…
 
Prawo: Prowadzący stację paliw odpowiada za szkody na zasadzie ryzyka
poniedziałek, 04 lutego 2019 09:27

Sądy w Łodzi oceniły, że firma prowadząca stację paliw odpowiada za szkody wyrządzone klientom na zasadzie ryzyka, ale przy wyliczaniu wysokości zadośćuczynienia należy wziąć pod uwagę to, że poszkodowany przyczynił się do wypadku – informuje „Rzeczpospolita”.

Add a comment

Więcej…
 
Sejm: Interpelacja do premiera w sprawie rynku komunikacyjnego
czwartek, 31 stycznia 2019 09:42

15 stycznia 2019 roku do prezesa Rady Ministrów wpłynęła interpelacja nr 28931 wystosowana przez posła Jerzego Gosiewskiego w sprawie powołania grupy roboczej do uporządkowania rynku ubezpieczeń komunikacyjnych

Add a comment

Więcej…
 
SN: 10-letni termin przedawnienia w polisach z UFK
czwartek, 31 stycznia 2019 09:34

30 stycznia Sąd Najwyższy uznał, że ze względu na fakt, iż polisy z UFK mają więcej wspólnego z inżynierią finansową niż z klasycznym ubezpieczeniem, do roszczenia o wypłatę części świadczenia wykupu należy stosować dziesięcio-, a nie trzyletni termin przedawnienia – informuje „Dziennik Gazeta Prawna”.

Add a comment

Więcej…
 
VIG: KNF zgodziła się na przejęcie Gothaer TU
środa, 30 stycznia 2019 09:44

Od 29 stycznia nie ma już przeszkód, aby Vienna Insurance Group (VIG) sfinalizowała przejęcie Gothaer TU.

Add a comment

Więcej…
 
Prawo: Klienci zakładów zmuszeni do składania oświadczeń
środa, 30 stycznia 2019 09:24

Ministerstwo Finansów (MF) chce uzyskać od klientów instytucji finansowych – m.in. ubezpieczycieli – deklaracje na temat ich rezydencji podatkowej (w jakim kraju rozliczają i płacą podatki). Rynek finansowy krytykuje tę koncepcję – informuje „Puls Biznesu”.

Add a comment

Więcej…
 
Prawo: Wypłata nie może przewyższać sumy gwarancyjnej
wtorek, 29 stycznia 2019 09:48

W jednym z najnowszych wyroków Sąd Najwyższy uznał, iż wypłata gwarancyjna dla inwestora budowlanego w związku z nienależytym zrealizowaniem robót przez wykonawcę może nastąpić w częściach, o ile nie przekroczy łącznej sumy gwarantowanej przez ubezpieczyciela oraz maksymalnej kwoty wypłat za dany okres – informuje „Dziennik Gazeta Prawna”.

Add a comment

Więcej…
 
Zarzuty dla grupy wyłudzającej odszkodowania
poniedziałek, 28 stycznia 2019 09:29

Po ponad dwóch latach śledztwa dotyczącego fikcyjnych stłuczek w celu wyłudzenia odszkodowania w stan oskarżenia postawiono 24 osoby z powiatów mińskiego i wołomińskiego. Oskarżonym przedstawiono od kilku do kilkudziesięciu zarzutów m. in. z art. 298 § 1 kodeksu karnego. Wyłudzona od ubezpieczycieli kwota może sięgać nawet kilkuset tysięcy złotych.

Add a comment

Więcej…
 
UODO: Będą kontrole profilowania w ubezpieczeniach
poniedziałek, 28 stycznia 2019 09:26

Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych (UODO) zatwierdziła roczny plan kontroli sektorowych. Wynika z niego, że wśród obszarów przetwarzania danych osobowych, jakie w 2019 roku zweryfikuje UODO, znajdzie się m.in. profilowanie w sektorze ubezpieczeniowym.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 234

Rynek ubezpieczeń: Wiener TU zamiast Gothaer TU

Po prawie siedmiu latach z polskiego rynku ubezpieczeń znika marka Gothaer. Za kilka tygodni przejęte przez Vienna Insurance Group towarzystwo...


czytaj dalej

Aviva TUnŻ: Mariusz Grendowicz przewodniczącym rady nadzorczej

Mariusz Grendowicz został powołany na przewodniczącego rady nadzorczej Aviva TUnŻ. To pierwszy niezależny członek RN firmy w Polsce, który objął...


czytaj dalej

WTW: Padły nowe rekordy inwestycji w insurtech

Inwestujący w insurtech na całym świecie w I kwartale 2019 r. wykonali największą liczbę transakcji, największą liczbę transakcji w sektorze...


czytaj dalej

Generali: Kwartał wzrostów

Pierwsze trzy miesiące obecnego roku były udane dla Generali. Grupa zanotowała wysokie wzrosty zysków i przypisu składki.

Przypis składki brutto...


czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: Lokalne porządki

Ostatnie lata w branży ubezpieczeniowej stały pod znakiem globalnych zmian w przepisach dotyczących branży ubezpieczeniowej. Zmniejszona aktywność...


czytaj dalej

SN: Odmowa podjęcia uchwał w dwóch sprawach

16 maja Sąd Najwyższy (SN) odmówił podjęcia uchwały w dwóch sprawach dotyczących materii ubezpieczeniowej, skierowanych do niego przez sądy...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Zamów newsletter
Facebook