feed-image -

Reklama

Prawo


KNF: Zgoda na zmiany w akcjonariacie Compensy
środa, 01 sierpnia 2018 08:46

31 lipca Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) wyraziła zgodę na dokonanie zmian w akcjonariacie obu towarzystw ubezpieczeń Compensa.

Add a comment

Więcej…
 
Wyższy limit odpisu na ubezpieczenie auta
środa, 01 sierpnia 2018 08:38

Z odpowiedzi Piotra Walczaka, wiceministra finansów, na interpelację poselską nr 23527 wynika, że resort podwyższy przedsiębiorcom limit odpisu wydatków na ubezpieczenie samochodu osobowego – informuje „Dziennik Gazeta Prawna”.

Add a comment

Więcej…
 
UOKiK: Zwrot wniosku InterRisk dotyczącego przejęcia udziałów w „TUW”
poniedziałek, 30 lipca 2018 08:42

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) zakończył rozpatrywanie wniosku InterRisk w sprawie wyrażenia zgody na przejęcie znaczącego pakietu udziałów w TUQW „TUW”. UOKiK nie wyraził zgody ani sprzeciwu – zgłoszenie zostało zwrócone.

Ubezpieczyciel przesłał zgłoszenie w dniu 27 kwietnia. W swoim wniosku (sygn. sprawy DKK2-421/24/18/MIW) InterRisk zadeklarował zamiar przejęcia około 56,83% udziałów w kapitale zakładowym „TUW” oraz ponad 51% w kapitale udziałowym. Skutkiem realizacji koncentracji miało być objęcie około 34,57% głosów na Walnym Zgromadzeniu „TUW”, co nie oznacza możliwości sprawowania samodzielnej kontroli nad towarzystwem w rozumieniu art. 4 pkt 4 ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (tj. z 2017 r., poz. 229 ze zm.).

Add a comment

Więcej…
 
SN: Kolejne „ubezpieczeniowe” pytania prawne
poniedziałek, 30 lipca 2018 08:41

W lipcu do Sądu Najwyższego (SN) wpłynęły dwa pytania od sądów niższych instancji, które wystąpiły o rozstrzygnięcie kwestii związanych z odszkodowaniem z OC posiadaczy pojazdów mechanicznych oraz terminu przedawnienia roszczeń dotyczących wybranego obszaru polis z UFK.

Add a comment

Więcej…
 
Nowela ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych przyjęta przez KSE
poniedziałek, 30 lipca 2018 08:40

25 lipca odbyło się posiedzenie Komitetu do Spraw Europejskich, na którym KSE rozpatrzył i przyjął projekt nowelizacji ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych*.

Add a comment

Więcej…
 
UOKiK: Ważne informacje tylko na trwałym nośniku
poniedziałek, 30 lipca 2018 08:38

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów sprawdza, jak banki zmieniają warunki umów z konsumentami, np. wysokość opłat. W prowadzonych postępowaniach UOKiK kwestionuje m.in. wysyłanie wiadomości konsumentom tylko w wewnętrznym systemie e-bankowości, a nie na trwałym nośniku np. liście w formie tradycyjnej lub elektronicznej, informacji zapisanej na nośniku USB, CD, a także e-mailu, o ile zawiera on wszystkie niezbędne dane.

Add a comment

Więcej…
 
Posłowie ponownie interweniują w sprawie likwidacji szkód w „komunikacji”
czwartek, 26 lipca 2018 08:36

Posłowie Jerzy Gosiewski, Adam Ołdakowski i Krzysztof Maciejewski skierowali kolejną interpelację do Ministra Finansów. Tym razem ich wystąpienie dotyczy „odbudowy zaufania do instytucji działających na rynku ubezpieczeń”.

W interpelacji nr 23847 z 11 lipca tego roku posłowie, powołując się na sygnały od swoich wyborców, poinformowali szefową MF Teresę Czerwińską, że sytuacja w likwidacji szkód komunikacyjnych wciąż jest „wysoce niezadowalająca”. „Z informacji, jakie do nas napływają, wynika, że w dalszym ciągu wyliczane wysokości kosztów napraw uszkodzonych pojazdów znacznie odbiegają od niezbędnych do prawidłowej naprawy pojazdu, czyli zgodnej z technologią producenta” – napisali posłowie, dodając, że ich zdaniem należałoby ograniczyć nieprawidłowości w likwidacji szkód z OC ppm.

Add a comment

Więcej…
 
UOKiK: Stowarzyszenie Aquila pomoże poszkodowanym
czwartek, 26 lipca 2018 08:34

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) powierzył Stowarzyszeniu Aquila realizację kolejnego projektu, który ma pomóc najsłabszym uczestnikom rynku.

Add a comment

Więcej…
 
RCL: Kolejne uwagi do ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych
środa, 25 lipca 2018 08:45

Ministerstwo Finansów (MF) wyłączyło z projektu nowelizacji ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, UFG i PBUK przepisy niezwiązane z implementacją unijnych przepisów, spełniając w ten sposób postulat Rządowego Centrum Legislacji*. RCL ma jednak kolejne uwagi do projektu – tym razem w zakresie zgodności z prawem Unii Europejskiej i sposobu jego wdrożenia.

W opublikowanej 24 lipca opinii Centrum oceniło, że proponowana nowela nie realizuje w pełni celu określonego w art. 11 dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady 2009/103/WE z dnia 16 września 2009 r. w sprawie ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej za szkody powstałe w związku z ruchem pojazdów mechanicznych i egzekwowania obowiązku ubezpieczenia od takiej odpowiedzialności. Celem tym jest wyznaczenie jednej ze stron (instytucji/ubezpieczyciela) jako odpowiedzialnej w pierwszej kolejności za niezwłoczne wypłacenie odszkodowania poszkodowanemu.

Add a comment

Więcej…
 
Prawo: Regulacja odszkodowawców jest niezbędna
środa, 25 lipca 2018 08:12

W wywiadzie dla portalu Wolters Kluwer Paweł Stykowski, radca prawny z kancelarii Wierzbowski Eversheds Sutherland, wyraził pogląd, że interwencja legislacyjna na rynku kancelarii odszkodowawczych jest niezbędna m.in. ze względu na obecny model funkcjonowania tego sektora oparty na obejściu prawa.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 215

Z PZU do zarządu Alior Banku

17 października Katarzyna Sułkowska złożyła rezygnację z funkcji prezesa zarządu Alior Banku. Rada nadzorcza spółki przyjęła rezygnację i z tym...


czytaj dalej

MAK Ubezpieczenia: Robert Grabowski nowym członkiem zarządu

Robert Grabowski, dotychczasowy dyrektor Biura Ubezpieczeń na Życie i Osobowych MAK Ubezpieczenia, został członkiem zarządu firmy brokerskiej....


czytaj dalej

Unia Berneńska: Beatriz Reguero nową przewodniczącą

17 października w Paryżu odbyło się doroczne walne zgromadzenie Unii Berneńskiej. Gospodarzem spotkania, które zgromadziło ponad 300 dyrektorów...


czytaj dalej

Aon: Wrześniowe katastrofy najkosztowniejsze

Szkody spowodowane przez huragany, powodzie i trzęsienia ziemi sprawiły, że wrzesień był pod względem katastrof naturalnych najkosztowniejszym jak...


czytaj dalej

PIU: Wynik bancassurance najsłabszy od lat

17 października podczas pierwszego dnia X Kongresu Bancassurance Polska Izba Ubezpieczeń (PIU) zaprezentowała podsumowanie wyników bankowego...


czytaj dalej

Consultia: Korekta rocznej prognozy

Przez 9 miesięcy tego roku Consultia zebrała 155,1 mln zł, o 15,1% więcej niż w analogicznym okresie 2017 r. (134,8 mln zł). Przychody...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Kursy on-line
Zamów newsletter
Facebook