feed-image -

Prawo


Senat: Projekt ustawy „dystrybucyjnej” przyjęty z poprawkami
piątek, 08 grudnia 2017 10:01

7 grudnia Senat przyjął rządowy projekt ustawy o dystrybucji ubezpieczeń. Wersja aktu przysłana z Sejmu została uzupełniona o pięć poprawek.

Add a comment
Więcej…
 
Adwokat tymczasowo aresztowany za przywłaszczenie odszkodowań
piątek, 08 grudnia 2017 09:56

Prokuratura Okręgowa w Legnicy (POL) prowadzi śledztwo w sprawie przywłaszczenia przez adwokata z kancelarii adwokackiej w Legnicy pieniędzy uzyskanych przez osoby fizyczne z tytułu wypłat odszkodowań.

Add a comment

Więcej…
 
Prawo: Decyzja w sprawie opóźnienia stosowania IDD zapadnie 16 grudnia
środa, 06 grudnia 2017 09:56

5 grudnia, podczas pierwszej części 51. posiedzenia Senatu rozpatrywany był projekt ustawy o dystrybucji ubezpieczeń. Ze względu na poprawki zgłoszone podczas debaty projekt został skierowany do komisji, która uwzględniła część propozycji. W trakcie dyskusji ujawniono też, kiedy zapadnie rozstrzygnięcie w kwestii ewentualnego przesunięcia w czasie stosowania dyrektywy o dystrybucji ubezpieczeń (IDD).

Przedstawiając sprawozdanie z prac senackiej Komisji Finansów Publicznych i Budżetu, jej przewodniczący, a zarazem sprawozdawca Grzegorz Bierecki (PiS) wskazał, że choć komisja zarekomendowała przyjęcie projektu bez poprawek, to on sam w trakcie debaty złoży dwie poprawki o charakterze technicznym, ułatwiające funkcjonowanie regulacji. – Poprawki pojawiły się już po zakończeniu prac komisji, stąd też nie mogły być na tamtym etapie przedmiotem dyskusji – wyjaśnił senator.

Add a comment

Więcej…
 
Kolejny ubezpieczyciel ukarany za zbyt niskie stawki w OC
środa, 06 grudnia 2017 09:55

Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) ukarała kolejne towarzystwo za stosowanie zbyt niskich składek w okresie wojny cenowej. Lista zagrożonych sankcjami może się jeszcze zwiększyć.

Add a comment

Więcej…
 
KNF: Ubezpieczyciele będą mogli przeznaczyć cały zysk na dywidendę
środa, 06 grudnia 2017 09:54

Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) przyjęła 5 grudnia stanowisko w sprawie polityki dywidendowej zakładów ubezpieczeń i reasekuracji.

Add a comment

Więcej…
 
Policja: Nawet 12 lat więzienia dla wyłudzaczy odszkodowań
wtorek, 05 grudnia 2017 10:04

Poznańscy policjanci zatrzymali członków stowarzyszenia deklarującego troskę o respektowanie prawa na drogach. Zatrzymani są podejrzani o „polowanie” na innych kierowców, doprowadzanie do kolizji drogowych i wyłudzenia odszkodowań.

Add a comment

Więcej…
 
Wyrok TSUE zwiększy znaczenie dobrowolnych polis OC
wtorek, 05 grudnia 2017 09:45

Niedawny wyrok TSUE w sprawie C-514/16* oznacza, że posiadacze pojazdów używanych jako maszyny w gospodarstwie lub na budowie będą musieli zadbać od dodatkowe OC, gdyż wystawca podstawowej polisy odpowiada za szkody w ruchu pojazdów tylko w określonych przypadkach – zauważa „Rzeczpospolita”.

Add a comment

Więcej…
 
Policja: Oszust ubezpieczeniowy zatrzymany
poniedziałek, 04 grudnia 2017 09:35

Policjanci z warszawskiej Woli zatrzymali 26-letniego obywatela Ukrainy podejrzanego o oszustwa. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikło, że sprawca na podstawie sfałszowanych komunikacyjnych polis OC wyłudzał pieniądze od pokrzywdzonych.

Add a comment

Więcej…
 
Senat: Komisja przyjęła projekt ustawy „dystrybucyjnej” bez poprawek
piątek, 01 grudnia 2017 09:56

30 listopada odbyło się sto dziesiąte posiedzenie Komisji Budżetu i Finansów Publicznych Senatu, poświecone rządowemu projektowi ustawy o dystrybucji ubezpieczeń. Senatorowie przyjęli proponowaną regulację bez poprawek.

Po zaprezentowaniu projektu przez przedstawiciela Ministerstwa Rozwoju i Finansów poprawki chciało zgłosić Biuro Legislacyjne Senatu. Jednak po oświadczeniu reprezentanta MRiF, który stwierdził, iż strona rządowa sprzeciwia się propozycjom BL, przewodniczący Komisji, senator Grzegorz Bierecki (PiS) zaproponował odstąpienie od praktyki omawiania proponowanych poprawek i przejście do debaty. Wobec braku chętnych do zabrania głosu przeprowadzono głosowanie, w którym senatorowie jednogłośnie zdecydowali o przyjęciu projektu w wersji przesłanej z Sejmu.

Add a comment

Więcej…
 
Prawo: Poczucie ogromnej krzywdy wymaga odpowiedniego zadośćuczynienia
piątek, 01 grudnia 2017 09:44

Sąd Apelacyjny w Katowicach stwierdził, że w przypadku osoby, która uległa wypadkowi i w jego konsekwencji doznała znacznej niepełnosprawności będącej źródłem odczuwania  ogromnej krzywdy zadośćuczynienie powinno być odpowiednio wysokie – poinformował lex.pl.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 196

Votum: Agnieszka Czaplińska nowym wiceprezesem zarządu

9 lutego Elżbieta Kupiec złożyła rezygnację z funkcji członka zarządu Votum, ze skutkiem na ten sam dzień. Przyczyny rezygnacji nie są znane. Rada...


czytaj dalej

Aegon TUnŻ: Andrzej Szufa członkiem zarządu ds. ryzyka

Akcjonariusz Aegon TUnŻ powołał Andrzeja Szufę do pełnienia funkcji członka zarządu spółki odpowiedzialnego za zarządzanie ryzykiem.

Andrzej Szufa...


czytaj dalej

AXA Partners: Hybrydowy asystent osobisty

Podczas Consumer Electronics Show w Las Vegas, największych na świecie targów innowacji technologicznych, AXA Partners, globalny zespół AXA...


czytaj dalej

Liberty Specialty Markets rozwija ochronę budów i dzieł sztuki

Liberty Specialty Markets, część Liberty Mutual Insurance, zamierza poszerzyć zakres linii produktowych obsługiwanych we Francji i zwiększyć...


czytaj dalej

PZU, Link4 i Compensa na czele rankingu jakości danych

PZU, Link4 i Compensa TU – te towarzystwa zajęły pierwsze trzy miejsca w siódmym rankingu jakości danych przesyłanych do ogólnopolskiej bazy polis...


czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: PZU rozpoczął współpracę z AGH

PZU i Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica w Krakowie podpisały list intencyjny w sprawie nawiązania długoterminowej współpracy w...


czytaj dalej

Sprzedaż 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Partnerzy