feed-image -

Prawo


Generali nie zapłaci prawie 5 mln zł kary
wtorek, 28 marca 2017 08:51

Sąd Apelacyjny (SA) zmniejszył dziesięciokrotnie karę nałożoną przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) na Generali Życie TU – zauważa „Puls Biznesu”.

Add a comment

Więcej…
 
Prawo: Kto odpowiada za czystość chodnika?
wtorek, 28 marca 2017 08:24

Sąd Najwyższy (SN) odpowie na pytanie Sądu Okręgowego w Lublinie o to, kto ponosi odpowiedzialność za utrzymanie czystości na chodniku przed sklepem: właściciel budynku czy najemca lokalu – informuje „Rzeczpospolita”.

Add a comment

Więcej…
 
OC dla przewoźników na minimum 2,5 mln euro
wtorek, 28 marca 2017 08:24

W przedstawionym przez Ministerstwo Rozwoju i Finansów projekcie rozporządzenia dotyczącym minimalnej sumy gwarancyjnej OC dla przewoźników kolejowych zaproponowano kwotę 2,5 mln euro, czyli ponad 10 mln zł – informuje „Puls Biznesu”.

Add a comment

Więcej…
 
W nieruchomościach słono zapłacą za brak OC
poniedziałek, 27 marca 2017 08:40

Po konsultacjach publicznych projektu nowelizacji ustawy o gospodarce nieruchomościami w akcie znalazł przepis mówiący o wysokich karach finansowych dla pośredników, zarządców oraz rzeczoznawców majątkowych za brak ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej – informuje „Rzeczpospolita”.

Add a comment

Więcej…
 
Prawo: 10 tys. zł za nieudaną „trwałą”
poniedziałek, 27 marca 2017 08:40

Sąd Rejonowy (SR) Gdańsk-Północ orzekł, iż fryzjerka ma zapłacić klientce 10 tys. zł zadośćuczynienia za wadliwe przeprowadzenie zabiegu trwałej ondulacji – informuje „Rzeczpospolita”.

Add a comment

Więcej…
 
Rząd przyjął nowelę do ustawy o ubezpieczeniach upraw
środa, 22 marca 2017 09:54

21 marca Rada Ministrów przyjęła projekt nowelizacji ustawy o ubezpieczeniach upraw rolnych i zwierząt gospodarskich oraz podjęła uchwałę w sprawie udzielenia zgody na dokonanie notyfikacji Komisji Europejskiej projektu zmiany programu pomocowego w zakresie dopłat do składek w tych produktach ochronnych.

We wspomnianych powyżej aktach przedłożonych przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi zaproponowano zmiany umożliwiające ubezpieczenie upraw rolnych od pełnego pakietu ryzyk albo od jednego lub kilku rodzajów ryzyka (wybranych przez producenta rolnego) przy zachowaniu możliwości skorzystania przez niego z dopłaty do składki z budżetu państwa na maksymalnym poziomie. W obecnym roku pułap ten wynosi 65%. Ten mechanizm będzie dotyczyć najbardziej powszechnych upraw rolnych takich jak: zboża, rzepak, ziemniaki, kukurydza, rośliny strączkowe, buraki cukrowe. Zdaniem autorów projektu nowelizacji, nowe rozwiązania przyczynią się do poprawy konkurencyjności gospodarstw rolnych przez ograniczenie ryzyka utraty przychodów w wyniku niekorzystnych zjawisk atmosferycznych.

Add a comment

Więcej…
 
Rynek odszkodowań: 1 mln zł dla ofiary wypadku
piątek, 17 marca 2017 09:36

16 marca Sąd Apelacyjny we Wrocławiu oddalił apelację ubezpieczyciela, który po wypadku wypłacił poszkodowanemu w wypadku samochodowym przed 19 laty 45 tys. zł, a po zwiększeniu odszkodowania przez sąd I instancji do łącznej kwoty 1 mln zł, odwołał się i wnioskował o jego zmniejszenie o 300 tys. zł.

Add a comment

Więcej…
 
Prawo: Wypłata świadczeń nawet po wyczerpaniu sumy gwarancyjnej?
czwartek, 16 marca 2017 09:42

Na łamach „Dziennika Gazety Prawnej” Zuzanna Rudzińska-Bluszcz, główny koordynator ds. strategicznych postępowań sądowych w Biurze Rzecznika Praw Obywatelskich RPO analizuje kwestię wyczerpywalności sum gwarancyjnych w OC posiadaczy pojazdów mechanicznych (OC ppm.).

Add a comment

Więcej…
 
Rekordowa kara dla Warty
środa, 15 marca 2017 09:55

14 marca podczas trzysta czterdziestego siódmego posiedzenia Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) jednogłośnie nałożyła na TUiR Warta karę pieniężną w wysokości 600 tysięcy złotych. To najwyższa w historii kara nałożona przez nadzór za uchybienia związane z wypłatą odszkodowania komunikacyjnego.

Add a comment

Więcej…
 
Połączenie KNF i NBP nie tak szybko?
wtorek, 14 marca 2017 09:28

Od kilku miesięcy istnieje projekt ustawy o połączeniu Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) z Narodowym Bankiem Polskim (NBP). Ale sama fuzja pozostaje w zawieszeniu. Choć oficjalnie czynniki rządowe deklarują poparcie dla połączenia KNF z NBP, to wcale nie musi im się ona podobać– informuje „Dziennik Gazeta Prawna”.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 175

Pocztowe TUnŻ: Wojciech Kwiatkowski za Marcina Łuczyńskiego w zarządzie

Z dniem 26 czerwca Marcin Łuczyński przestał pełnić funkcję członka zarządu Pocztowego Towarzystwa Ubezpieczeń na Życie. W związku z tym rada...


czytaj dalej

Nationale-Nederlanden: Anita Bogusz członkiem zarządu ds. ryzyka

22 czerwca, na trzysta sześćdziesiątym pierwszym posiedzeniu Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie Anity...


czytaj dalej

Atradius: Branża ICT w obliczu kolejnych wyzwań

Globalny rynek ICT będzie się rozwijać, a sprzedaż technologii, produktów i usług wzrośnie o 2,5% w 2017 r. . Mimo to w wielu krajach rozwiniętych...


czytaj dalej

AGCS: Technologia a bezpieczeństwo na morzu

Szkodowość w transporcie morskim zmalała w ciągu dekady o 50%. W 2016 r. liczba szkód była najniższa w ostatnim dziesięcioleciu. Korzystny trend...


czytaj dalej

Santander Consumer Bank: Kierowcy cenią auto assistance

Właściciele samochodów cenią wsparcie oferowane przez assistance w trudnych sytuacjach na trasie. Dla ponad trzech czwartych badanych...


czytaj dalej

Ubea.pl: Agenci filarem sprzedaży

W 2015 roku sprzedaż za pośrednictwem agentów stanowiła dwie trzecie rocznego przypisu składki brutto  sektora ubezpieczeń w Polsce – wynika z...


czytaj dalej

Sprzedaż 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Partnerzy