feed-image -

Prawo


Prawo: Prokurator dołącza do sprawy córki Bartłomieja Bonka
piątek, 18 listopada 2016 09:39

Prokurator z Prokuratury Okręgowej (PO) w Opolu zgłosił swój udział w postępowaniu sądowym toczącym się przed Sądem Okręgowym (SO) w Opolu z powództwa reprezentanta Polski w podnoszeniu ciężarów Bartłomieja Bonka i jego żony. Wytoczyli oni powództwo przeciwko Wojewódzkiemu Szpitalowi Ginekologiczno-Położniczemu w Opolu o odszkodowanie i zadośćuczynienie za śmierć ich małoletniej córki Julii.

Add a comment

Więcej…
 
Sejm: Przyjęcie noweli ustawy o ubezpieczeniach upraw
czwartek, 17 listopada 2016 09:53

15 listopada Sejm uchwalił nowelizację ustawy o ubezpieczeniach upraw rolnych i zwierząt gospodarskich. Jej celem jest zapewnienie powszechności ubezpieczeń upraw rolnych i zwierząt gospodarskich.

Add a comment

Więcej…
 
Jak sprawnie wypełnić kwestionariusz BION?
środa, 16 listopada 2016 09:21

Z każdym kolejnym miesiącem firmy ubezpieczeniowe zbliżają się do ponownej, corocznej oceny w ramach procesu BION (Badanie i Ocena Nadzorcza), przeprowadzanej przez Komisję Nadzoru Finansowego.

Add a comment
Więcej…
 
LWB: Kolejny pozew grupowy przyjęty do rozpoznania
wtorek, 15 listopada 2016 09:44

4 listopada Sąd Okręgowy w Warszawie przyjął do rozpoznania w postępowaniu grupowym pozew o zapłatę przeciwko Skandia (obecnie Vienna Life). Ponadto SO przesądził, że nie ma podstaw do żądania przez towarzystwo kaucji na zabezpieczenie kosztów procesu.

Add a comment

Więcej…
 
Prawo: PRIIPs od 2018 r.
poniedziałek, 14 listopada 2016 09:42

Komisja Europejska (KE) zaproponowała przełożenie o rok terminu implementacji nowych regulacji w zakresie Kluczowych Informacji dla Inwestorów (KID) dla tzw. detalicznych produktów zbiorowego inwestowania i ubezpieczeniowych produktów inwestycyjnych (PRIIPs) – podały Analizy Online (AO).

Add a comment

Więcej…
 
UOKiK: Wkrótce nowy system rozstrzygania sporów
poniedziałek, 14 listopada 2016 09:41

Prezydent podpisał ustawę o pozasądowym rozwiązywaniu sporów konsumenckich. Została ona już opublikowana w Dzienniku Ustaw. Nowe prawo wejdzie w życie 10 stycznia 2017 r. Dzięki nowym przepisom każdy konsument będzie mógł prościej i szybciej rozwiązać swój konflikt. Z kolei przedsiębiorca, zgadzając się np. na bezstronną mediację, wzmacnia dobre imię swojej firmy. Dodatkowo unika długotrwałego i kosztownego procesu z konsumentem.

Add a comment

Więcej…
 
Rzecznik Finansowy: Ponad 1 tys. wniosków o polubowne rozwiązanie sporu
czwartek, 10 listopada 2016 09:48

9 listopada odbyła się konferencja poświęcona polubownemu rozwiązywaniu sporów. Organizatorami wydarzenia były Okręgowa Rada Adwokacka w Warszawie, Sekcja Prawa Odszkodowawczego przy ORA w Warszawie oraz Rzecznik Finansowy.

Add a comment

Więcej…
 
CEPiK 2.0. wystartuje w czerwcu 2018 roku
środa, 09 listopada 2016 10:21

8 listopada Rada Ministrów przyjęła projekt nowelizacji ustawy o kierujących pojazdami oraz niektórych innych ustaw. Nowela przewiduje, że zmodernizowany system Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców (CEPiK 2.0.) zostanie uruchomiony 4 czerwca 2018 r.

Add a comment

Więcej…
 
KNF: 100 tys. zł kary dla InterRisk
środa, 09 listopada 2016 10:21

8 listopada podczas trzydziestego drugiego posiedzenia Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) jednogłośnie podjęła decyzję o nałożeniu na InterRisk 100 tys. zł kary. Zakład został ukarany za opóźnienia w wypłacie odszkodowań z OC posiadaczy pojazdów mechanicznych oraz niedopełnienie w ustawowym terminie obowiązków informacyjnych wobec klientów tego typu polis.

Add a comment

Więcej…
 
Prawo: Premier będzie nadzorować spółki Skarbu Państwa
środa, 09 listopada 2016 10:20

Z przedłożonego przez Ministerstwo Skarbu Państwa (MSP) projektu ustawy o zasadach zarządzania mieniem państwowym wynika, że prezes Rady Ministrów będzie powoływać członków rady do spraw spółek z udziałem Skarbu Państwa (SP) i jej przewodniczącego, a także ma koordynować wykonywanie uprawnień przysługujących SP w spółkach.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 166

D.A.S.: Danuta Źrałek nowym członkiem zarządu

16 lutego nastąpiły zmiany w zarządzie D.A.S. Towarzystwa Ubezpieczeń Ochrony Prawnej. Rada nadzorcza spółki przyjęła rezygnację Arkadiusza Gila...


czytaj dalej

KNF: Marcin Pachucki i Filip Świtała nowymi wiceprzewodniczącymi

Na wniosek przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) Marka Chrzanowskiego, premier Beata Szydło odwołała z dniem 15 lutego jego...


czytaj dalej

USA: MetLife osiągnął neutralność węglową

23 lutego MetLife poinformował o osiągnięciu wyznaczonego w 2015 r. celu neutralności węglowej. Tym samym firma została pierwszym towarzystwem...


czytaj dalej

Trump i Brexit ryzykiem politycznym do ubezpieczenia

Dyrektor generalny Lloyd’s Inga Beale stwierdziła, że prezydentura Donalda Trumpa i wyjście Wlk. Brytanii z Unii Europejskiej stwarzają możliwości...


czytaj dalej

PZU zadba o bezpieczeństwo położnic

Już wkrótce ruszy „Bezpieczny Poród” – pierwszy w Europie Środkowo-Wschodniej powszechny program kształcenia podyplomowego lekarzy z zakresu...


czytaj dalej

EAP: Assistance również dla pojazdów elektrycznych

W odpowiedzi na rozwój rynku pojazdów elektrycznych Europ Assistance Polska (EAP) wprowadziła szkolenia specjalistyczne z zakresu obsługi takich...


czytaj dalej

Sprzedaż 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Partnerzy