feed-image -

Prawo


Akt oskarżenia przeciwko wyłudzaczom odszkodowań
poniedziałek, 12 marca 2018 09:46

Prokuratura Okręgowa w Częstochowie skierowała do Sądu Okręgowego w Częstochowie akt oskarżenia przeciwko 34 osobom, dotyczący działalności zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się wyłudzaniem odszkodowań z tytułu fikcyjnych kolizji drogowych. Straty ubezpieczycieli są szacowane na ok. 1 mln zł.

Add a comment

Więcej…
 
Prawo: CEK później niż zakładano
poniedziałek, 12 marca 2018 09:41

Część funkcjonalności w ramach Centralnej Ewidencji Kierowców wystartuje później niż zakładano – informuje „Dziennik Gazeta Prawna”.

Add a comment

Więcej…
 
KNF będzie mogła karać niesłownych inwestorów
poniedziałek, 12 marca 2018 09:41

Przy okazji wdrożenia regulacji implementujących postanowienia dyrektywy MiFID II do polskiego porządku prawnego wprowadzono przepisy zwiększające uprawnienia Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) w stosunku do właścicieli instytucji finansowych – informuje „Dziennik Gazeta Prawna”.

Add a comment

Więcej…
 
Prawo: Różny stopień realizacji postulatów branży ubezpieczeniowej
czwartek, 08 marca 2018 09:50

Urząd Komisji Nadzoru Finansowego (UKNF) opublikował informację dotyczącą statusu realizacji prac nad rekomendacjami zespołu roboczego ds. rozwoju innowacji finansowych (FinTech) w odniesieniu do listy barier określonych w raporcie końcowym komórki. Spora część rekomendacji została zgłoszona przez Polską Izbę Ubezpieczeń (PIU).

Wśród rekomendacji zgłoszonych przez PIU znalazły się między innymi dotyczące uproszczenia dostępu sektora ubezpieczeniowego do zbiorów danych referencyjnych (PESEL, CEK, ZUS, KRUS, PIP i NFZ). Według Izby, taki dostęp pozwoliłby na obniżenie stawek w umowach ubezpieczenia i poprawę bezpieczeństwa procesów ubezpieczeniowych. Rekomendacje dotyczące poszczególnych baz znajdują się w różnych fazach realizacji.

Add a comment

Więcej…
 
Interpelacja w sprawie zapobiegania wyłudzeniom
czwartek, 08 marca 2018 09:48

14 lutego poseł Wojciech Murdzek wystąpił do Ministra Sprawiedliwości z interpelacją, dla której inspiracją było rozbicie zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się wyłudzaniem odszkodowań.

Add a comment
Więcej…
 
Prawo: Ciężka choroba uzasadnia umorzenie kary za brak OC
wtorek, 06 marca 2018 09:27

Sąd Okręgowy w Warszawie orzekł, że w przypadku chorej osoby, która nie dopełniła ustawowego obowiązku w postaci terminowego zakupu OC posiadaczy pojazdów mechanicznych, Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny powinien odstąpić od naliczenia kary – informuje „Dziennik Gazeta Prawna”.

Add a comment

Więcej…
 
beinsured: Warsztaty „Ubezpieczenia w CFM/leasingu – nowe zasady dystrybucji”
poniedziałek, 05 marca 2018 09:48

21 marca w ramach Szkoły Ubezpieczeń beinsured  w warszawskim Sienna Training Centre odbędą się warsztaty zatytułowane „Ubezpieczenia w CFM/leasingu – nowe zasady dystrybucji”.

Add a comment

Więcej…
 
SN: Pytania dotyczące przedawnienia roszczeń
piątek, 02 marca 2018 09:46

Pod koniec lutego do Sądu Najwyższego wpłynęły dwa kolejne pytania prawne związane z ubezpieczeniami. W obu sprawach SN został zapytany o termin przedawnienia roszczeń w sprawach dotyczących polis z UFK.

Add a comment

Więcej…
 
Pracownik ubezpieczyciela przywłaszczał pieniądze z polis
wtorek, 27 lutego 2018 09:39

Policjanci z Wydziału do zwalczania Przestępczości Gospodarczej Komendy Stołecznej Policji zatrzymali 46-letniego mieszkańca Warszawy, zatrudnionego w jednej z firm ubezpieczeniowych, który dokonywał nielegalnych przelewów pieniędzy firmowych z tytułu wygasłych lub zamkniętych polis komunikacyjnych OC, AC i NW na konta osobiste.

Add a comment

Więcej…
 
SN: Bez uchwały ws. zwrotu kosztów sporu o wierzytelności z OC
poniedziałek, 26 lutego 2018 09:46

23 lutego trzyosobowy skład Sądu Najwyższego (SN) odmówił podjęcia uchwały w odpowiedzi na wniosek o rozstrzygnięcie wątpliwości prawnych w kwestii zwrotu kosztów procesu dotyczącego wierzytelności z OC.

Add a comment
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 204

Prudential: Sławomir Bełz dyrektorem sprzedaży agencyjnej

Sławomir Bełz został dyrektorem sprzedaży agencyjnej Prudential w Polsce. Swoje obowiązki pełni od 11 czerwca. Robert Zagata, dotychczasowy...


czytaj dalej

Friss: Krzysztof Jabłoński pokieruje rozwojem biznesu w regionie CEE

Z początkiem maja Krzysztof Jabłoński dołączył do zespołu Friss – globalnego dostawcy rozwiązań informatycznych w zakresie oprogramowania do...


czytaj dalej

Mundial w Rosji: Terroryzm i chuligaństwo odczuwalne w cenach polis

Ryzyko ataków terrorystycznych i szkód spowodowanych wybrykami chuligańskimi wywindowało w górę składki dla firm i zawodników za ubezpieczenie...


czytaj dalej

Aon Inpoint: Kto płaci najwięcej składek

Z cyklu raportów o globalnym rynku komercyjnych ubezpieczeń majątkowych i wypadkowych, opracowanych przez zespół analityczny Aon Inpoint, wynika,...


czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: Rentowność w „komunikacji” nadal rośnie

Opublikowany przez Komisję Nadzoru Finansowego (KNF) raport podsumowujący wyniki finansowe rynku ubezpieczeń w pierwszym kwartale tego roku...


czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: PZU uruchomił serwis dla agentów

PZU uruchomił agentpzu.pl – pierwszą na rynku platformę internetową skierowaną do obecnych i przyszłych agentów ubezpieczeniowych. Można na niej...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Kursy on-line
Zamów newsletter
Facebook