feed-image -

Prawo


Prawo: Nietrzeźwy pasażer współodpowiedzialny za szkodę
czwartek, 11 maja 2017 08:07

Sąd Najwyższy uznał, że pijany pasażer, nie powstrzymując pijanego kierowcy przed prowadzeniem auta, przyczynił się w znacznym stopniu do powstania szkody – informuje „Rzeczpospolita”.

Add a comment

Więcej…
 
Prawo: W nieruchomościach tylko z OC
środa, 10 maja 2017 08:37

9 maja Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy o gospodarce nieruchomościami oraz niektórych innych ustaw, przedłożony przez ministra infrastruktury i budownictwa.

Add a comment

Więcej…
 
Dziś wyrok w pozwie grupowym przeciwko Generali
środa, 10 maja 2017 08:30

10 maja sąd ogłosi wyrok w pozwie grupowym 160 osób przeciwko Generali. Powodowie domagają się od ubezpieczyciela zwrotu w sumie 2 mln zł pobranych jako opłata za wykup. Będzie to pierwsze takie rozstrzygnięcie w sprawie dotyczącej polis inwestycyjnych – informuje „Puls Biznesu”.

Add a comment

Więcej…
 
Rząd zajmie się przepisami o połączeniu NBP i KNF?
środa, 10 maja 2017 08:30

Projekt połączenia KNF z NBP, choć jest już w Sejmie, nie został do tej pory zgłoszony jako inicjatywa poselska, gdyż zdaniem szefa PiS przepisy dotyczące fuzji nadzoru z bankiem centralnym powinny być projektem rządu – dowiedział się „Dziennik Gazeta Prawna”.

Add a comment

Więcej…
 
Prawo: Najważniejsze jest bezpieczeństwo
poniedziałek, 08 maja 2017 08:32

Z najnowszego wyroku Sądu Najwyższego wynika, że jeśli wykonawca prac nie ostrzeże pieszych o zagrożeniu, to odpowiada za ich wypadki czy potknięcia i musi zapłacić odszkodowanie – informuje „Rzeczpospolita”.

Add a comment

Więcej…
 
KNF przystąpi do postępowania prokuratury ws. „uefek”
piątek, 05 maja 2017 08:33

Stowarzyszenie „Przywiązani do polisy” poinformowało na swoim facebookowym profilu, że zgodnie z jego wnioskiem Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) przystąpi do postępowania prowadzonego przez Prokuraturę Okręgową we Wrocławiu ws. polis z UFK oferowanych przez TUnŻ Europa.

Add a comment

Więcej…
 
Prawo: Kosztowne skutki niedbalstwa
czwartek, 04 maja 2017 08:36

Sąd uznał wspólną winę organizatora imprezy i wybranego przez niego instalatora kolejki linowej, na której doszło do poważnego wypadku – informuje „Rzeczpospolita”.

Add a comment

Więcej…
 
UOKiK: Istotne poglądy w sprawie ubezpieczeń niskiego wkładu
piątek, 28 kwietnia 2017 08:32

Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów przedstawił kolejne istotne poglądy w sporach konsumentów – posiadaczy umów kredytów hipotecznych waloryzowanych kursem franka szwajcarskiego z bankiem Millenium. Postępowania dotyczące ubezpieczeń niskiego wkładu własnego toczą się przed sądami w Warszawie i Gdańsku.

Add a comment

Więcej…
 
KNF: Niższa kara dla Compensy
środa, 26 kwietnia 2017 08:54

25 kwietnia Komisja Nadzoru Finansowego, po rozpatrzeniu wniosku Compensa TUnŻ jako następcy prawnego Benefia TUnŻ, jednogłośnie uchyliła w całości decyzję z dnia 26 września 2014 r. nakładającą na drugą z firm karę pieniężną w wysokości 1,5 mln zł za naruszenie art. 30 ust. 1 i art. 153 ustawy o działalności ubezpieczeniowej w ramach działalności inwestycyjnej prowadzonej od października 2010 r. do lipca 2012 r. Jednocześnie KNF nałożyła na Compensa TUnŻ karę pieniężną z powyższego tytułu w wysokości 1,1 mln zł.

Add a comment

Więcej…
 
Prawo: Konsultacje międzyresortowe dotyczące ustawy dystrybucyjnej
środa, 26 kwietnia 2017 08:53

Ministerstwo Finansów zwróciło się do kilku instytucji z prośbą o przedstawienie opinii odnośnie do postulatów zgłoszonych w toku konsultacji publicznych poprawionego projektu ustawy o dystrybucji ubezpieczeń.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 178

Skarbiec TFI: Ewa Radkowska-Świętoń w zarządzie

Ewa Radkowska-Świętoń dołączy do zarządu Skarbiec TFI od 1 września 2017 r., a od 1 października obejmie stanowisko prezesa zarządu

Ewa...


czytaj dalej

Przemysław Bona wiceprezesem Profika Broker

Z początkiem sierpnia Przemysław Bona objął stanowisko wiceprezesa zarządu Profika Broker. Menadżer związany ostatnio z Generali Polska zajmie się...


czytaj dalej

Łotwa: PZU inicjatorem podwyżek w komunikacji

Znaczące podwyżki cen polis komunikacyjnych OC, które na polskim rynku trwają już od kilkunastu miesięcy, dotarły również do państw bałtyckich. Na...


czytaj dalej

Chiny: Gwałtowny wzrost popytu na cyberubezpieczenia

Sądząc po nasilonym zainteresowaniu po ataku z użyciem rozbójniczego oprogramowania WannaCry, menedżerowie wyższego szczebla w AIG są przekonani,...


czytaj dalej

Polisa turystyczna w bankomacie Euronetu

Od kilku miesięcy podróżni mogą kupić w trybie last-minute ubezpieczenie podróżne Link4, korzystając ze specjalnego polisomatu na lotnisku w...


czytaj dalej

Rzecznik Finansowy: Jak uzyskać pełną wypłatę za mienie zniszczone przez wichury?

Żywioły szalejące w ostatnim czasie nad Polską zniszczyły wiele zabudowań. Rzecznik Finansowy przypomina podstawowe problemy, z jakimi spotykają...


czytaj dalej

Sprzedaż 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Partnerzy