feed-image -

Reklama

Prawo


Ustawa o PPK opublikowana w Dzienniku Ustaw
czwartek, 29 listopada 2018 09:43

W Dzienniku Ustaw została opublikowana ustawa z dnia 28 listopada 2018 r. o Pracowniczych Planach Kapitałowych (PPK).

Add a comment
Więcej…
 
Prawo: Niejednoznaczność interpretowana na korzyść ubezpieczonego
czwartek, 29 listopada 2018 09:39

Z najnowszego wyroku Sądu Najwyższego wynika, że w przypadku oszukańczego przywłaszczenia wypożyczonego samochodu należy się odszkodowanie z polisy jak w przypadku kradzieży – informuje „Rzeczpospolita”.

Add a comment

Więcej…
 
NIK: System komisji orzeczniczych wymaga zmian
czwartek, 29 listopada 2018 09:39

Z analizy Najwyższej Izby Kontroli (NIK) wynika, że działalność komisji ds. orzekania o zdarzeniach medycznych nie realizuje celu, do którego je powołano – informuje „Dziennik Gazeta Prawna”.

Add a comment

Więcej…
 
KNF: Upoważnienia dla nowego przewodniczącego
środa, 28 listopada 2018 09:34

27 listopada na czterysta trzynastym posiedzeniu Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) jednogłośnie udzieliła nowemu przewodniczącemu, prof. Jackowi Jastrzębskiemu, upoważnienia do podejmowania działań w zakresie właściwości KNF oraz do udzielania dalszych pełnomocnictw.

Add a comment

Więcej…
 
Prawo: Zarzuty dla byłego szefa KNF
środa, 28 listopada 2018 09:32

Zatrzymany 27 listopada przez agentów z warszawskiej Delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego były przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) Marek Ch. usłyszał zarzut przekroczenia uprawnień przez funkcjonariusza publicznego w celu osiągnięcia korzyści osobistej przez inną osobę.

Add a comment

Więcej…
 
UOKiK: Szkolenia dla osób niesłyszących
środa, 28 listopada 2018 09:31

Polski Związek Głuchych realizuje projekt, który ma chronić konsumentów z wadą słuchu przed nieuczciwymi praktykami na rynku finansowym. Warsztaty, filmy i materiały informacyjne są finansowane ze środków UOKiK.

Add a comment

Więcej…
 
MC: RODO-poradnik dla fintechów
wtorek, 27 listopada 2018 09:30

26 listopada na stronie internetowej Ministerstwa Cyfryzacji został udostępniony RODO-poradnik dla podmiotów z sektora fintech.

Add a comment

Więcej…
 
CBA zatrzymała byłego przewodniczącego KNF
wtorek, 27 listopada 2018 09:28

27 listopada rano Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało byłego szefa Komisji Nadzoru Finansowego Marka Chrzanowskiego.

Add a comment

Więcej…
 
Senat: Nowela ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych przyjęta
poniedziałek, 26 listopada 2018 09:48

23 listopada Senat przyjął nowelizację ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Akt dostosowuje polskie przepisy do dyrektywy europejskiej 2009/103/WE w sprawie ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej za szkody powstałe w związku z ruchem pojazdów mechanicznych i egzekwowania obowiązku ubezpieczenia od takiej odpowiedzialności (dyrektywa komunikacyjna).

Add a comment

Więcej…
 
Rzecznik Finansowy: Wyrok TSUE korzystny dla poszkodowanych
piątek, 23 listopada 2018 09:49

Dzięki najnowszemu wyrokowi Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE) posiadacze aut, którym ktoś uszkodził pojazd, otwierając drzwi przy wysiadaniu z samochodu stojącego, nie powinni mieć problemu z uzyskaniem odszkodowania za zniszczenia z OC ppm. – wskazuje Rzecznik Finansowy.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 229

Aegon: Michał Jakubowski dyrektorem ds. Biznesu Korporacyjnego

Do zespołu Aegon Polska dołączył Michał Jakubowski, obejmując stanowisko dyrektora ds. Biznesu Korporacyjnego. Będzie on odpowiedzialny m.in. za...


czytaj dalej

PZU: Arkadiusz Gęsicki dyrektorem zarządzającym ds. Rozwoju Biznesu

Arkadiusz Gęsicki został nowym dyrektorem zarządzającym ds. Rozwoju Biznesu Grupy PZU. W ramach swoich obowiązków będzie odpowiadać za Biuro...


czytaj dalej

UE: Coraz bliżej ogólnoeuropejskiego produktu emerytalnego

Na decyzję Parlamentu Europejskiego czekają przepisy rozporządzenia, które mają ułatwić odkładanie pieniędzy na emeryturę. Wstępne porozumienie...


czytaj dalej

Aviva: Plan awaryjny na twardy brexit

Brytyjska Aviva zwróciła się do sądu w Londynie o zgodę na transfer aktywów o łącznej wartości 9 mld euro. Ubezpieczyciel wyjaśnił, że wobec...


czytaj dalej

Insurance Forum: O digitalizacji, motoryzacji i potrzebach pokolenia silver

W dniach 17-18 kwietnia w Warszawie odbędzie się wiosenna odsłona tegorocznego Spotkania Liderów Bankowości i Ubezpieczeń, czyli 17. edycji...


czytaj dalej

Pięć dni do „IT w ubezpieczeniach GigaCon 2019”

26 lutego w Warszawie odbędzie się XVIII edycja konferencji poświęconej informatyzacji sektora ubezpieczeniowego, zatytułowana „IT w...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Kursy on-line
Zamów newsletter
Facebook