feed-image -

Reklama

Prawo


Prawo: Niektóre odszkodowania nie są kosztem podatkowym
czwartek, 04 października 2018 08:33

Z wyroku Naczelnego Sądu Administracyjnego (NSA) wynika, że rekompensata za zniszczenie mienia kontrahenta nie jest kosztem podatkowym, jeśli nawet partner jest wyjątkowo ważny dla firmy – informuje „Dziennik Gazeta Prawna”.

Add a comment

Więcej…
 
Rzecznik Finansowy: Nowe kompetencje wprowadzone przez ustawę „dystrybucyjną”
środa, 03 października 2018 08:59

1 października weszła w życie ustawa o dystrybucji ubezpieczeń, której przepisy poszerzyły kompetencje Rzecznika Finansowego (RzF). Klienci dostali możliwość uzyskania wsparcia w rozwiązaniu sporu z multiagentem lub brokerem ubezpieczeniowym.

W ocenie Rzecznika, zapisy aktu uzupełniają pewną lukę w ochronie klientów rynku finansowego. Do tej pory nie można było zgłosić się do RzF z zastrzeżeniami dotyczącymi działalności multiagentów czy brokerów. Rzecznik nie miał podstaw do podjęcia postępowania interwencyjnego wobec nich lub przeprowadzenia postępowania polubownego. Tacy pośrednicy nie byli też objęci obowiązkami nałożonymi przez tzw. ustawę reklamacyjną. Chodzi o rozpatrzenie reklamacji klienta w określonym terminie (spory w zakresie niezwiązanym z udzielaną ochroną ubezpieczeniową).

Add a comment

Więcej…
 
Prawo: Komisja przyjęła projekt ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych
środa, 03 października 2018 08:59

2 października w sejmowej Komisji Finansów Publicznych (FPB) odbyło się pierwsze czytanie rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych*.

Add a comment

Więcej…
 
KNF: 20 tys. zł kary dla UNIQA TU
środa, 03 października 2018 08:49

W dniu 2 października na czterysta piątym posiedzeniu Komisja Nadzoru Finansowego jednogłośnie nałożyła na UNIQA TU karę pieniężną w wysokości 20 tysięcy złotych.

Add a comment

Więcej…
 
KNF: Bez zmian we wnioskach dotyczących wpisów rejestrowych
wtorek, 02 października 2018 09:02

W związku z wejściem w życie ustawy o dystrybucji ubezpieczeń Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) poinformowała, że od dnia 1 października zasady składania wniosków o wpis do rejestru agentów ubezpieczeniowych i agentów oferujących ubezpieczenia uzupełniające, wniosków o zmianę wpisów w rejestrze oraz wniosków o wykreślenie z rejestru nie uległy zmianie. Podobnie jak w przypadku zasady składania wniosków o zmianę wpisów w rejestrze brokerów ubezpieczeniowych i reasekuracyjnych.

Add a comment

Więcej…
 
UODO: Analiza bezpieczeństwa danych osobowych po ataku na Facebooka
wtorek, 02 października 2018 08:43

Urząd Ochrony Danych Osobowych (UODO) zbada, czy podczas ataku hakerskiego na Facebooka naruszono ochronę danych osobowych polskich obywateli. Facebook ogłosił, że zaatakowanych zostało 50 milionów kont użytkowników tego portalu społecznościowego, a kolejnych 40 milionów było zagrożonych.

Add a comment

Więcej…
 
Prawo: Dystrybucja ubezpieczeń po nowemu
poniedziałek, 01 października 2018 08:46

1 października jest pierwszym dniem stosowania przepisów nowej ustawy o dystrybucji ubezpieczeń, która wprowadziła do polskiego porządku prawnego postanowienia dyrektywy IDD.

Marcin Tarczyński, analityk Polskiej Izby Ubezpieczeń, zwraca uwagę, że nowa regulacja. która dotyczy przede wszystkim pośredników ubezpieczeniowych, ma charakter prokliencki. - Jedną z najważniejszych zmian jest wprowadzenie obowiązku analizy potrzeb klienta. Dopiero po analizie pośrednik powinien dać klientowi rzetelną informację, który z produktów będzie dla niego najlepszy. Przy tym warto wspomnieć, że pośrednik będzie zobowiązany także do ujawnienia charakteru wynagrodzenia we wszystkich umowach ubezpieczenia – wskazuje ekspert.

Add a comment

Więcej…
 
Sąd zakwestionował opłatę administracyjną TUnŻ Europa
poniedziałek, 01 października 2018 08:41

25 września Sąd Rejonowy (SR) dla Warszawy-Woli w Warszawie uznał za niedozwoloną opłatę administracyjną pobieraną przez TUnŻ Europa w ramach umowy ubezpieczenia z funduszem kapitałowym. Sprawę prowadzi Kancelaria Prawna Majkowycz.

Add a comment

Więcej…
 
Prawo: Kontrowersje wokół regulacji odszkodowawców
poniedziałek, 01 października 2018 08:34

Branża odszkodowawcza podważa legalność głosowania połączonych komisji Senatu nad projektem ustawy o świadczeniu usług w zakresie dochodzenia roszczeń odszkodowawczych wynikających z niedozwolonego czynu. Odmiennego zdania są eksperci z dziedziny prawa – informuje „Puls Biznesu”.

Add a comment

Więcej…
 
Senat: Komisje przyjęły projekt regulacji odszkodowawców
piątek, 28 września 2018 08:38

27 września na połączonym posiedzeniu Komisji Ustawodawczej (KU) oraz Komisji Budżetu i Finansów Publicznych (KBiF) Senatu przyjęto projekt ustawy o świadczeniu usług w zakresie dochodzenia roszczeń odszkodowawczych wynikających z niedozwolonego czynu. Za przyjęciem projektu uwzględniającego wszystkie poprawki o charakterze techniczno-legislacyjnym i merytorycznym zgłoszone podczas poprzedniego posiedzenia połączonych Komisji głosowało 17 senatorów, przeciwko było 3, jeden wstrzymał się od głosu.

Podczas krótkiej dyskusji poprzedzającej głosowanie część senatorów, którzy na posiedzeniu 25 września znajdowali się w gronie oponentów regulacji, zadeklarowała, że po uważnej lekturze proponowanych przepisów i poprawek zmieniła zdanie. Senator Kazimierz Kleina, który na poprzednim posiedzeniu miał wątpliwości co do kształtu projektu, teraz poparł wniosek o jego przyjęcie, zastrzegając jednocześnie, że jego zdaniem „w dalszym toku prac pewne poprawki będą niezbędne”. Zgodził się z nim przewodniczący KBiF Grzegorz Bierecki.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 222

Personalia: Krzysztof Kudelski dołączył do Grupy MAK

Do zespołu MAK Investments (Grupa MAK) dołączył były prezes Warty Krzysztof Kudelski, który w strukturach brokera będzie odpowiedzialny za obszary...


czytaj dalej

UNIQA Polska: Jakub Machnik wiceprezesem ds. finansów i ryzyka

Rada nadzorcza zdecydowała o powierzeniu Jakubowi Machnikowi funkcji wiceprezesa zarządu spółek UNIQA Polska. Od 1 grudnia odpowiada on już nie...


czytaj dalej

Generali: Zarządzanie aktywami alternatywnymi

Włoska grupa Generali nabyła od Bank of America Merrill Lynch firmę zarządzania aktywami alternatywnymi CM Investment Solutions Limited (CMISL) z...


czytaj dalej

AIG: Dyrektor woli start-upa

Dyrektor ds. danych AIG, Leandro Dalle Mule, przeszedł do insurtechowego start-upa Planck Resolution na stanowisko generalnego menedżera na...


czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: Warta zaoferuje PPK

Warta jest pierwszym ubezpieczycielem, który oficjalnie potwierdził, że zaoferuje Pracownicze Plany Kapitałowe (PPK). Produkt przygotowany przez...


czytaj dalej

Open Life: Wzrost zysków, spadek sprzedaży

Spadek przypisu składki przy jednoczesnej poprawie wyniku technicznego i zysku netto – to najistotniejsze rezultaty uzyskane przez Open Life w...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Kursy on-line
Zamów newsletter
Facebook