feed-image -

Prawo


Przedawniają się roszczenia klientów „uefek”
wtorek, 18 lipca 2017 08:27

Przedawniają się roszczenia klientów ubezpieczycieli, którzy posiadali polisy inwestycyjne i zerwali je w 2007 roku, płacąc wysokie opłaty likwidacyjne.

Add a comment

Więcej…
 
Ochrona z OC rolnika także poza gospodarstwem
wtorek, 18 lipca 2017 08:26

Sąd Najwyższy wskazał, że miejsce zdarzenia jest prawnie obojętne dla uznania go za wypadek, za który należy wypłacić świadczenie z tytułu OC rolnika – informuje „Dziennik Gazeta Prawna”.

Add a comment

Więcej…
 
Ponad 100 istotnych poglądów UOKiK
poniedziałek, 17 lipca 2017 08:47

Ubiegłoroczna nowelizacja ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów dała prezesowi UOKiK nowe narzędzia ochrony słabszych uczestników rynku. Jednym z nich jest możliwość przedstawiania sądom poglądów istotnych dla toczących się spraw, w których uczestniczą konsumenci. Urząd przedstawił już ponad sto poglądów.

Add a comment

Więcej…
 
Szpital i ubezpieczyciel zapłacą za zaniedbania
środa, 12 lipca 2017 08:35

Sąd Apelacyjny w Łodzi ocenił, że jeśli do szpitala zgłasza się osoba z zaburzeniami krwawienia, to placówka powinna odpowiednio wcześniej zamówić dla niej krew i inne preparaty na wypadek zdarzenia się krwotoku przy operacji – podała kancelaria Wolters Kluwer.

Add a comment

Więcej…
 
KNF: Insurance Link na liście ostrzeżeń publicznych
poniedziałek, 10 lipca 2017 08:48

7 lipca Urząd Komisji Nadzoru Finansowego poinformował o umieszczeniu warszawskiej spółki Insurance Link na liście ostrzeżeń publicznych.

Add a comment

Więcej…
 
PIU: Seminarium poświęcone ustawie „reklamacyjnej”
poniedziałek, 10 lipca 2017 08:46

29 czerwca odbyło się seminarium pt. „Rok stosowania Ustawy o rozpatrywaniu reklamacji przez podmioty rynku finansowego i Rzeczniku Finansowym z dnia 5 sierpnia 2015 r. – uwagi w przedmiocie skutków regulacji oraz kluczowych wyzwań dla zakładów ubezpieczeń z prawnego punktu widzenia”. W wydarzeniu zorganizowanym przez Polską Izbę Ubezpieczeń wzięło udział ponad 70 gości.

Add a comment

Więcej…
 
Prawo: Specjaliści z rynku nieruchomości pokażą OC
poniedziałek, 10 lipca 2017 08:46

7 lipca Sejm uchwalił nowelizację ustawy o gospodarce nieruchomościami oraz niektórych innych ustaw przygotowaną przez MIB. Nowe przepisy dotyczą m.in. OC wybranych specjalistów z branży nieruchomości.

Add a comment

Więcej…
 
Prawo: Wyłom w orzecznictwie dotyczącym stanu wegetatywnego
poniedziałek, 10 lipca 2017 08:44

21 kwietnia trzyosobowy skład Sądu Najwyższego zdecydował o przekazaniu powiększonemu stanowi SN (siedmiu sędziów) sprawę dotyczącą zadośćuczynienia za naruszoną więź rodzinną z ofiarą wypadku znajdująca się w stanie wegetatywnym. To pokłosie stanowiska sędziów, w myśl którego we wspomnianej sytuacji nie ma podstaw do domagania się zadośćuczynienia, co stoi w sprzeczności z dotychczasowym kierunkiem w orzecznictwie – informuje „Dziennik Gazeta Prawna”.

Add a comment

Więcej…
 
Prawo: Po decyzji UOKiK Link4 zmienia praktykę w zakresie OC
piątek, 07 lipca 2017 08:43

Z ustaleń Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów oraz i Rzecznika Finansowego wynikało, że stosowana przez Link4 praktyka automatycznego przedłużania umów ubezpieczenia OC może ograniczać prawo konsumentów do wypowiedzenia wspomnianych umów. Dlatego prezes UOKiK wydał decyzję, po której towarzystwo zobowiązało się do zmiany dotychczasowej praktyki.

We wrześniu ubiegłego roku po sygnałach ze strony m.in. Rzecznika Finansowego Urząd wszczął postępowanie we wspomnianej sprawie. W jego toku UOKiK ustalił, że Link4 wysyłało do swoich klientów informację o ubezpieczeniu na kolejny okres. Jeżeli konsument zapłacił zaproponowaną w tym piśmie składkę, spółka uznawała, że nie doszło do automatycznego przedłużenia umowy, lecz zawarcia nowego kontraktu w trybie przyjęcia oferty przez konsumenta. Towarzystwo twierdziło, że konsument nie może takiej umowy wypowiedzieć, jeżeli w tym samym czasie jest ubezpieczony w innym zakładzie.

Add a comment

Więcej…
 
Prawo: Rząd przyjął nowelę przyśpieszającą CEPiK 2.0
piątek, 07 lipca 2017 08:42

5 lipca Rada Ministrów przyjęła projekt nowelizacji ustawy Prawo o ruchu drogowym oraz niektórych innych ustaw, mający na celu przyspieszenie wejścia w życie przepisów dotyczących systemu Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców (CEPiK 2.0), w zakresie odnoszącym się do Centralnej Ewidencji Pojazdów (CEP).

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 185

GrECo JLT Services: Marek Mozer dyrektorem operacyjnym

Od września Marek Mozer pełni funkcję dyrektora operacyjnego GrECo JLT Services. Do jego kompetencji należy nadzór nad obszarem współpracy z...


czytaj dalej

Euler Hermes: Krzysztof Rzepka szefem działów odszkodowań i windykacji

Krzysztof Rzepka został powołany na dyrektora zarządzającego Biurem Windykacji i Likwidacji Szkód Euler Hermes. Na tym stanowisku będzie...


czytaj dalej

S&P: Perspektywa dla Lloyd’s negatywna

Agencja S&P Global Ratings zrewidowała perspektywę dla Lloyd’s ze stabilnej na negatywną. Jednocześnie potwierdziła przyznane rynkowi Lloyd’s...


czytaj dalej

Munich Re: Giuseppina Albo odchodzi do Hamilton Insurance

Munich Re poinformował, że z końcem roku Giuseppina Albo opuści zarząd reasekuratora, aby z początkiem  2018 r. objąć stanowisko prezesa Hamilton...


czytaj dalej

Colonnade: Pierwszy kwartał działalności w Polsce

Polski oddział Colonnade Insurance dokonał podsumowania pierwszych trzech miesięcy funkcjonowania pod nową marką.

1 lipca Colonnade rozpoczął...


czytaj dalej

Gothaer TU: Ubezpieczenie i odpowiedzialność za uszkodzenia nagrobka

W związku ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych eksperci podpowiadają, jak ubezpieczyć nagrobek, oraz tłumaczą, kiedy za szkody odpowiada...


czytaj dalej

Sprzedaż 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Partnerzy