feed-image -

Prawo


Prawo: Były małżonek niekoniecznie jest członkiem rodziny
poniedziałek, 26 lutego 2018 09:33

22 lutego Sąd Najwyższy zdecydował, że pierwsza żona zmarłego w katastrofie smoleńskiej urzędnika państwowego nie dostanie renty ani zadośćuczynienia. SN stwierdził, że dbałość o dziecko z pierwszego małżeństwa nie tworzy bliskiej więzi rodzinnej – podał portal lex.pl.

Add a comment

Więcej…
 
Prawo: Oszuści ubezpieczeniowi w rękach policji
piątek, 23 lutego 2018 09:29

20 lutego funkcjonariusze z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją piotrkowskiej komendy zatrzymali 44-letniego mieszkańca powiatu łódzkiego wschodniego, podejrzanego o wyłudzenie blisko 5 tys. zł odszkodowania z firmy ubezpieczeniowej. Z kolei w ręce mokotowskich funkcjonariuszy wpadła kobieta, która przelewała na własne konto bankowe pieniądze klientów jednej z firm ubezpieczeniowych, należne im z tytułu odszkodowań.

Add a comment

Więcej…
 
KNF ukarała Gothaer TU i Generali
środa, 21 lutego 2018 09:46

Lista ubezpieczycieli ukaranych przez Komisję Nadzoru Finansowego za składki nieadekwatne do zobowiązań z ubezpieczeń komunikacyjnych liczy już pięć pozycji. Kolejnym towarzystwem, na które KNF nałożyła sankcję finansową, jest Gothaer TU. Z kolei Generali będzie musiało zapłacić za uchybienia w likwidacji szkód.

Jednogłośna decyzja o ukaraniu zakładu zapadła 20 lutego, podczas trzysta osiemdziesiątego drugiego posiedzenia Komisji. Sankcja dla ubezpieczyciela to 240 tys. zł za „wykonywanie działalności ubezpieczeniowej z naruszeniem art. 18 ust. 2 ustawy z dnia 22 maja 2003 r. o działalności ubezpieczeniowej, w związku z wyznaczaniem składki ubezpieczeniowej w wysokości, która nie zapewniała co najmniej wykonania wszystkich zobowiązań z umów ubezpieczenia i pokrycia kosztów wykonywania działalności ubezpieczeniowej zakładu ubezpieczeń” w OC posiadaczy pojazdów mechanicznych oraz AC. W pierwszym przypadku chodziło o umowy z 2015 r., natomiast w drugim – z lat 2011-2015.

Add a comment

Więcej…
 
Unum wnioskuje o przejęcie kontroli nad Pramerica Życie
wtorek, 20 lutego 2018 09:43

13 lutego do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wpłynął wniosek Unum Group o wyrażenie zgody na przejęcie kontroli nad Pramerica Życie Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji.

Add a comment

Więcej…
 
KNF nie wyklucza kasacji wyroku ws. byłego prezesa AXA
wtorek, 20 lutego 2018 09:32

Zdaniem pełnomocników Michała Kwiecińskiego, byłego prezesa AXA w Polsce, wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego (WSA) przyznający ich klientowi prawo do udziału w postępowaniu prowadzonym przez Komisję Nadzoru Finansowego w charakterze strony, ma charakter przełomowy. KNF nie wyklucza kasacji – informują media.

Add a comment

Więcej…
 
Bez dwóch sprawnych kompletów kluczyków nie ma odszkodowania
wtorek, 20 lutego 2018 09:32

Z najnowszego wyroku Sądu Najwyższego (SN) wynika, że ubezpieczający samochód, który zadeklaruje, iż posiada dwa kluczyki, a jeden z nich nie działa, straci odszkodowanie – informuje „Rzeczpospolita”.

Add a comment
Więcej…
 
Prawo: Ustawa „dystrybucyjna” weszła w życie
poniedziałek, 19 lutego 2018 09:46

15 lutego w Dzienniku Ustaw została opublikowana nowelizacja ustawy o dystrybucji ubezpieczeń. Dzień później nowela weszła w życie.

Add a comment

Więcej…
 
Sąd Najwyższy otrzymał pytanie prawne dotyczące „uefek”
poniedziałek, 19 lutego 2018 09:42

8 lutego do Sądu Najwyższego wpłynęło kolejne pytanie prawne związane z ubezpieczeniami. Tym razem chodzi o polisy z UFK.

Add a comment

Więcej…
 
Prawo: Brak OWU powoduje nieważność wzorca umownego
poniedziałek, 19 lutego 2018 09:37

Sąd Rejonowy w Tychach wydał wyrok potwierdzający, że jeśli posiadacz auta nie miał możliwości zapoznać się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia przed podpisaniem umowy, stosowanie OWU w momencie redukcji szkody jest wykluczone – podał „Dziennik Gazeta Prawna”.

Add a comment

Więcej…
 
Michał Kwieciński stroną w postępowaniu przed KNF
poniedziałek, 19 lutego 2018 09:37

16 lutego Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w nieprawomocnym wyroku nadał Michałowi Kwiecińskiemu, byłemu prezesowi AXA w Polsce, status strony w postępowaniu przed Komisją Nadzoru Finansowego. Dzięki temu jego sprawa ma szansę na ponowne rozpatrzenie przez KNF – informuje „Puls Biznesu”.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 204

Prudential: Sławomir Bełz dyrektorem sprzedaży agencyjnej

Sławomir Bełz został dyrektorem sprzedaży agencyjnej Prudential w Polsce. Swoje obowiązki pełni od 11 czerwca. Robert Zagata, dotychczasowy...


czytaj dalej

Friss: Krzysztof Jabłoński pokieruje rozwojem biznesu w regionie CEE

Z początkiem maja Krzysztof Jabłoński dołączył do zespołu Friss – globalnego dostawcy rozwiązań informatycznych w zakresie oprogramowania do...


czytaj dalej

Mundial w Rosji: Terroryzm i chuligaństwo odczuwalne w cenach polis

Ryzyko ataków terrorystycznych i szkód spowodowanych wybrykami chuligańskimi wywindowało w górę składki dla firm i zawodników za ubezpieczenie...


czytaj dalej

Aon Inpoint: Kto płaci najwięcej składek

Z cyklu raportów o globalnym rynku komercyjnych ubezpieczeń majątkowych i wypadkowych, opracowanych przez zespół analityczny Aon Inpoint, wynika,...


czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: Rentowność w „komunikacji” nadal rośnie

Opublikowany przez Komisję Nadzoru Finansowego (KNF) raport podsumowujący wyniki finansowe rynku ubezpieczeń w pierwszym kwartale tego roku...


czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: PZU uruchomił serwis dla agentów

PZU uruchomił agentpzu.pl – pierwszą na rynku platformę internetową skierowaną do obecnych i przyszłych agentów ubezpieczeniowych. Można na niej...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Kursy on-line
Zamów newsletter
Facebook