feed-image -

Prawo


Prawo: W czwartek pierwsze czytanie projektu ustawy dystrybucyjnej
środa, 13 września 2017 08:45

Z zamieszczonego na stronie internetowej Sejmu porządku obrad Izby Niższej wynika, że pierwsze czytanie projektu ustawy o dystrybucji ubezpieczeń oraz projektu nowelizacji ustawy o nadzorze nad rynkiem finansowym oraz ustawy o działalności ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej odbędzie się 14 września.

Add a comment

Więcej…
 
UKNF: Stanowisko resortu finansów ws. klasyfikowania SFCR
wtorek, 12 września 2017 09:01

W piśmie z 11 września Urząd Komisji Nadzoru Finansowego (UKNF) przekazał ubezpieczycielom stanowisko Ministerstwa Finansów w sprawie klasyfikowania usługi badania sprawozdania o wypłacalności i kondycji finansowej (SFCR), o którym mowa w art. 290 ust. 1 ustawy z dnia 11 września 2015 r. o działalności ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej  (t.j. Dz.U. z 2017 roku poz. 1170,  z późn. zm.). Resort zajął stanowisko w odpowiedzi na zapytanie jednego z zakładów.

Add a comment
Więcej…
 
Prawo: Sejm będzie debatował nad polską wersją IDD
wtorek, 12 września 2017 09:01

Dziś rozpoczyna się czterdzieste siódme posiedzenie Sejmu. Podczas czterodniowych obrad Izby Niższej odbędzie się pierwsze czytanie dwóch aktów o doniosłym znaczeniu dla branży ubezpieczeniowej: projektu ustawy o dystrybucji ubezpieczeń oraz projektu nowelizacji ustaw o nadzorze nad rynkiem finansowym oraz o działalności ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej.

Add a comment

Więcej…
 
Stowarzyszenie StopVW.pl: Pozew przeciwko Skodzie
wtorek, 12 września 2017 08:59

Stowarzyszenie Osób Poszkodowanych Przez Spółki Grupy Volkswagen (Stowarzyszenie StopVW.pl) złożyło w Sądzie Okręgowym w Warszawie pozew zbiorowy przeciwko Skodzie. To już drugi pozew w tzw. aferze dieselgate.

Add a comment

Więcej…
 
Prawo: Armator będzie musiał posiadać polisę
poniedziałek, 11 września 2017 08:52

7 września Rada Ministrów przyjęła projekt nowelizacji ustawy o pracy na morzu oraz niektórych innych ustaw. Nowe regulacje wprowadzają m.in. przepisy dotyczące obowiązkowych ubezpieczeń dla armatorów.

Add a comment

Więcej…
 
NSA: Trzeba płacić VAT od wsparcia zarządzania ryzykiem
poniedziałek, 11 września 2017 08:40

12 lipca Naczelny Sąd Administracyjny uznał, że usługi wspierające zarządzanie ryzykiem ubezpieczeniowym są jedynie czynnościami służącymi efektywnemu prowadzeniu działalności w zakresie sprzedaży usług ubezpieczeniowych i nie korzystają ze zwolnienia od podatku – informuje „Rzeczpospolita”.

Add a comment

Więcej…
 
Resort cyfryzacji nie pracuje nad udostępnieniem zakładom danych z CEPiK
piątek, 08 września 2017 08:41

7 września rzecznik prasowy Ministerstwa Cyfryzacji Karol Manys poinformował, że resort nie przewiduje wprowadzenia takich zmian w przepisach, które umożliwiłyby firmom ubezpieczeniowym dostęp do systemu CEPiK i odczytanie tam stanu punktów karnych potencjalnych klientów.

Add a comment

Więcej…
 
Wpis na listę ostrzeżeń KNF wpędził mySafety w kłopoty
piątek, 08 września 2017 08:40

Podmiotowi wpisanemu na listę ostrzeżeń Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) może grozić bankructwo. Tak jak w przypadku mySafety – informuje „Puls Biznesu”.

Add a comment

Więcej…
 
Prawo: Odsetki od dnia wezwania do zapłaty, a nie wyroku
piątek, 08 września 2017 08:39

Według rozstrzygnięcia Sądu Apelacyjnego w Białymstoku w obecnym stanie prawnym odsetki za opóźnienie od przyznanego zadośćuczynienia należy zasądzać przy uwzględnieniu daty wezwania dłużnika do zapłaty, a nie zaś od daty wyrokowania – podała kancelaria Wolters Kluwer.

Add a comment

Więcej…
 
Hogan Lovells: Wsparcie przejęcia zarządzania Nordea OFE przez Aegon PTE
środa, 06 września 2017 08:43

Kancelaria Hogan Lovells doradzała Grupie Nordea przy przeniesieniu zarządzania Nordea OFE do Aegon PTE. Transakcja została sfinalizowana w dniu 1 września.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 189

Personalia: Lech Mrozowski w TUW Medicum

TUW Medicum poinformowało, że nowym członkiem jego zespołu został Lech Mrozowski, związany ostatnio z Vienna Insurance Group w Polsce.

Lech...


czytaj dalej

Link4: Maciej Krzysztoszek nowym rzecznikiem prasowym

Nowym rzecznikiem prasowym Link4 został Maciej Krzysztoszek, związany do niedawna z Komisją Nadzoru Finansowego (KNF) – informuje portal...


czytaj dalej

Swiss Re: John Dacey dyrektorem finansowym

Swiss Re ogłosił, że John Dacey, obecnie dyrektor ds. strategii grupy, został powołany na stanowisko dyrektora finansowego grupy, które obejmie z...


czytaj dalej

Paryż: AXA zintensyfikuje walkę ze zmianami klimatu

Podczas odbywającego się w Paryżu szczytu klimatycznego AXA zapowiedziała podjęcie większych zobowiązań na rzecz walki ze zmianami klimatu.

Thomas...


czytaj dalej

UFG: Składka zakładów z OC ppm. wzrosła o niemal 2,4 mld zł

Przez dziewięć miesięcy 2017 roku ubezpieczyciele zebrali z OC posiadaczy pojazdów mechanicznych o blisko 2,4 mld zł składek więcej niż w...


czytaj dalej

Play uruchomił mobilny market ubezpieczeniowy

12 grudnia wystartował Play Ubezpieczenia – Mobilny market operatora telekomunikacyjnego. Za pośrednictwem aplikacji mobilnej klienci telekomu...


czytaj dalej

Sprzedaż 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Partnerzy