feed-image -

Reklama

Prawo


Zarzuty dla grupy wyłudzającej odszkodowania
poniedziałek, 28 stycznia 2019 09:29

Po ponad dwóch latach śledztwa dotyczącego fikcyjnych stłuczek w celu wyłudzenia odszkodowania w stan oskarżenia postawiono 24 osoby z powiatów mińskiego i wołomińskiego. Oskarżonym przedstawiono od kilku do kilkudziesięciu zarzutów m. in. z art. 298 § 1 kodeksu karnego. Wyłudzona od ubezpieczycieli kwota może sięgać nawet kilkuset tysięcy złotych.

Add a comment

Więcej…
 
UODO: Będą kontrole profilowania w ubezpieczeniach
poniedziałek, 28 stycznia 2019 09:26

Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych (UODO) zatwierdziła roczny plan kontroli sektorowych. Wynika z niego, że wśród obszarów przetwarzania danych osobowych, jakie w 2019 roku zweryfikuje UODO, znajdzie się m.in. profilowanie w sektorze ubezpieczeniowym.

Add a comment

Więcej…
 
UODO: Wkrótce pierwsze kary za nieprawidłowe przetwarzanie danych
piątek, 25 stycznia 2019 09:39

Wiedza i świadomość Polaków dotyczące ochrony ich danych osobowych są coraz większe – ocenia prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych dr Edyta Bielak-Jomaa. Widać to po liczbie pytań i skarg kierowanych do urzędu od momentu rozpoczęcia stosowania RODO. Prezes UODO zapowiada, że wkrótce pojawią się pierwsze kary finansowe.

Add a comment

Więcej…
 
RPP: Leczenie szpitalne przedmiotem największej liczby zgłoszeń pacjentów
piątek, 25 stycznia 2019 09:38

Zespół ekspertów pod kierunkiem Bartłomieja Chmielowca, Rzecznika Praw Pacjenta (RPP), opracował i zaprezentował raport, będący podsumowaniem ostatnich 4 lat funkcjonowania infolinii RPP. Dokument identyfikuje obszary, w których może dochodzić do naruszenia praw pacjentów i standardów udzielania świadczeń zdrowotnych oraz określa elementy systemu ochrony zdrowia, wymagające dalszej poprawy i zmian na korzyść pacjentów.

Add a comment

Więcej…
 
PIU interweniuje w resorcie finansów w sprawie III filara
czwartek, 24 stycznia 2019 09:48

Z nieoficjalnych informacji uzyskanych przez prawo.pl wynika, że Ministerstwo Finansów chce wpisać do ostatecznej wersji objaśnień podatkowych produkty trzeciofilarowe jako przykład schematów podatkowych, które powinny podlegać zgłoszeniu Szefowi Krajowej Administracji Skarbowej przez firmy ubezpieczeniowe.

Add a comment

Więcej…
 
Otwarta droga do odszkodowań za katastrofę hali MTK
czwartek, 24 stycznia 2019 09:47

Oddalając apelację Prokuratorii Generalnej, Sąd Apelacyjny potwierdził wcześniejsze stanowisku Sądu Okręgowego w Warszawie, że Skarb Państwa ponosi odpowiedzialność odszkodowawczą za zawalenie się hali Międzynarodowych Targów Katowickich (MTK) przed trzynastoma laty. Rozstrzygnięcie SA otwiera bliskim ofiar drogę do ubiegania się o odszkodowania – informuje „Dziennik Gazeta Prawna”.

Add a comment

Więcej…
 
Identyfikacja naruszeń ochrony danych osobowych
poniedziałek, 21 stycznia 2019 09:45

Organizacje oswoiły się już z koniecznością stosowania nowych przepisów w zakresie ochrony danych osobowych. Czas pokazał, z czym borykają się poszczególne sektory. W przypadku sektora ubezpieczeń jednym z powracających tematów jest kwestia identyfikacji i obowiązku zgłoszenia naruszenia ochrony danych osobowych do prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Add a comment
Więcej…
 
UKNF: Ubezpieczenia pod nadzorem przewodniczącego?
piątek, 18 stycznia 2019 09:42

Jacek Jastrzębski, przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego (KNF), poinformował, że w ciągu kilku tygodni przedstawi zmiany w strukturze Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego (UKNF).

Add a comment

Więcej…
 
Eksperci nie zgadzają się z argumentami PIU ws. danych wrażliwych
piątek, 18 stycznia 2019 09:34

Zdaniem ekspertów, RODO umożliwia ubezpieczycielom postawienie zarzutu podania nieprawdziwych informacji ubezpieczonemu w ramach polisy na życie nawet wówczas, gdy wycofa on zgodę na przetwarzanie danych dotyczących stanu zdrowia. Dlatego nowela ustawy o działalności ubezpieczeniowej nie zniszczy rynku życiowego – informuje prawo.pl.

Add a comment

Więcej…
 
Prawo: 800 tys. zł za niewykrycie nowotworu
piątek, 18 stycznia 2019 09:33

Sąd Apelacyjny w Szczecinie przyznał 800 tys. zł zadośćuczynienia rodzinie kobiety, u której w wyniku błędu medycznego nie wykryto w porę czerniaka, co skończyło się jej śmiercią – informuje „Rzeczpospolita”.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 234

Rynek ubezpieczeń: Wiener TU zamiast Gothaer TU

Po prawie siedmiu latach z polskiego rynku ubezpieczeń znika marka Gothaer. Za kilka tygodni przejęte przez Vienna Insurance Group towarzystwo...


czytaj dalej

Aviva TUnŻ: Mariusz Grendowicz przewodniczącym rady nadzorczej

Mariusz Grendowicz został powołany na przewodniczącego rady nadzorczej Aviva TUnŻ. To pierwszy niezależny członek RN firmy w Polsce, który objął...


czytaj dalej

WTW: Padły nowe rekordy inwestycji w insurtech

Inwestujący w insurtech na całym świecie w I kwartale 2019 r. wykonali największą liczbę transakcji, największą liczbę transakcji w sektorze...


czytaj dalej

Generali: Kwartał wzrostów

Pierwsze trzy miesiące obecnego roku były udane dla Generali. Grupa zanotowała wysokie wzrosty zysków i przypisu składki.

Przypis składki brutto...


czytaj dalej

PBUK: Nowela wymaga korekt

W ocenie Polskiego Biura Ubezpieczycieli Komunikacyjnych (PBUK), wprowadzenie ściślejszych regulacji mogących ustabilizować działalność...


czytaj dalej

Digital Care: Ponad 6 tys. uszkodzeń smartfonów w trakcie majówki

Według statystyk firmy Digital Care, liczba uszkodzeń telefonów w trakcie tegorocznego długiego weekendu majowego była o ponad 30% wyższa niż w...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Zamów newsletter
Facebook