feed-image -

Prawo


Rzecznik Finansowy: Skutki majowej uchwały SN dla ofiar wypadków
środa, 23 listopada 2016 10:06

22 listopada odbyła się konferencja „Wypadek. Co dalej?”, zorganizowana z okazji Światowego Dnia Pamięci Ofiar Wypadków Komunikacyjnych. W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele Rzecznika Finansowego (RzF).

Add a comment

Więcej…
 
Senat: Komisja zajmie się wyczerpywalnością sum gwarancyjnych w OC
środa, 23 listopada 2016 10:02

24 listopada Senacka Komisja Praw Człowieka, Praworządności i Petycji będzie rozpatrywać wskazany przez Rzecznika Praw Obywatelskich problem wyczerpywania się sum gwarancyjnych w przypadku obowiązkowych ubezpieczeń odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych.

Add a comment

Więcej…
 
Prawo: Ruszył proces grupowy przeciwko Generali Życie
wtorek, 22 listopada 2016 09:54

W warszawskim Sądzie Okręgowym rozpoczęła się pierwsza rozprawa w procesie grupowym wytoczonym Generali Życie. Do pozwu przystąpiło 166 uczestników. Łączna kwota roszczenia wynosi 2,5 mln zł – podało stowarzyszenie „Przywiązani do polisy”.

Add a comment

Więcej…
 
CEPiK 2.0. będzie wdrażany etapami
wtorek, 22 listopada 2016 09:53

21 listopada Rządowe Centrum Legislacji otrzymało 25 projektów rozporządzeń związanych z rozbudową Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców (CEPiK). Z aktów tych wynika, że harmonogram budowy systemu CEPiK 2.0. ma być gotowy do końca roku – informuje „Rzeczpospolita”.

Add a comment

Więcej…
 
Prawo: Prokurator dołącza do sprawy córki Bartłomieja Bonka
piątek, 18 listopada 2016 09:39

Prokurator z Prokuratury Okręgowej (PO) w Opolu zgłosił swój udział w postępowaniu sądowym toczącym się przed Sądem Okręgowym (SO) w Opolu z powództwa reprezentanta Polski w podnoszeniu ciężarów Bartłomieja Bonka i jego żony. Wytoczyli oni powództwo przeciwko Wojewódzkiemu Szpitalowi Ginekologiczno-Położniczemu w Opolu o odszkodowanie i zadośćuczynienie za śmierć ich małoletniej córki Julii.

Add a comment

Więcej…
 
Sejm: Przyjęcie noweli ustawy o ubezpieczeniach upraw
czwartek, 17 listopada 2016 09:53

15 listopada Sejm uchwalił nowelizację ustawy o ubezpieczeniach upraw rolnych i zwierząt gospodarskich. Jej celem jest zapewnienie powszechności ubezpieczeń upraw rolnych i zwierząt gospodarskich.

Add a comment

Więcej…
 
Jak sprawnie wypełnić kwestionariusz BION?
środa, 16 listopada 2016 09:21

Z każdym kolejnym miesiącem firmy ubezpieczeniowe zbliżają się do ponownej, corocznej oceny w ramach procesu BION (Badanie i Ocena Nadzorcza), przeprowadzanej przez Komisję Nadzoru Finansowego.

Add a comment
Więcej…
 
LWB: Kolejny pozew grupowy przyjęty do rozpoznania
wtorek, 15 listopada 2016 09:44

4 listopada Sąd Okręgowy w Warszawie przyjął do rozpoznania w postępowaniu grupowym pozew o zapłatę przeciwko Skandia (obecnie Vienna Life). Ponadto SO przesądził, że nie ma podstaw do żądania przez towarzystwo kaucji na zabezpieczenie kosztów procesu.

Add a comment

Więcej…
 
Prawo: PRIIPs od 2018 r.
poniedziałek, 14 listopada 2016 09:42

Komisja Europejska (KE) zaproponowała przełożenie o rok terminu implementacji nowych regulacji w zakresie Kluczowych Informacji dla Inwestorów (KID) dla tzw. detalicznych produktów zbiorowego inwestowania i ubezpieczeniowych produktów inwestycyjnych (PRIIPs) – podały Analizy Online (AO).

Add a comment

Więcej…
 
UOKiK: Wkrótce nowy system rozstrzygania sporów
poniedziałek, 14 listopada 2016 09:41

Prezydent podpisał ustawę o pozasądowym rozwiązywaniu sporów konsumenckich. Została ona już opublikowana w Dzienniku Ustaw. Nowe prawo wejdzie w życie 10 stycznia 2017 r. Dzięki nowym przepisom każdy konsument będzie mógł prościej i szybciej rozwiązać swój konflikt. Z kolei przedsiębiorca, zgadzając się np. na bezstronną mediację, wzmacnia dobre imię swojej firmy. Dodatkowo unika długotrwałego i kosztownego procesu z konsumentem.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 167

Michał Krupiński przestał być prezesem PZU SA

22 marca rada nadzorcza PZU SA odwołała Michała Krupińskiego z funkcji prezesa PZU SA. Uchwała RN weszła w życie z dniem jej podjęcia.

W...


czytaj dalej

PZU Życie: Dorota Macieja nowym członkiem zarządu

Z informacji podanych na stronie korporacyjnej PZU wynika, że nowym członkiem zarządu PZU Życie została Dorota Macieja.

Dorota Macieja jest...


czytaj dalej

KE: Będzie łatwiej korzystać ze zniżki za bezszkodową jazdę

23 marca Komisja Europejska (KE) przedstawiła plany zmian w sektorze konsumenckich usług finansowych, dzięki któremu konsumenci europejscy będą...


czytaj dalej

Bank of England: Ochrona konsumenta ubezpieczeń

W odpowiedzi na raport niezależnego biura oceniającego przy Bank of England, BoE precyzyjniej wyjaśni, co powinni robić ubezpieczyciele, aby...


czytaj dalej

Sejm: Dyskusja na temat założeń zmian przepisów dotyczących OC

23 marca w Sejmie odbyło się posiedzenie parlamentarnego zespołu na rzecz wspierania przedsiębiorczości i patriotyzmu ekonomicznego, poświęcone...


czytaj dalej

PBUK: Przymusowa likwidacja francuskiego MTA

Polskie Biuro Ubezpieczycieli Komunikacyjnych (PBUK) poinformowało, że francuski nadzór finansowy Autorité de Contrôle Prudentiel et de Résolution...


czytaj dalej

Sprzedaż 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Partnerzy