feed-image -

Prawo


KNF: 50 tys. zł kary dla Compensy
środa, 12 kwietnia 2017 08:41

11 kwietnia Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) nałożyła na Compensa TU (jako następcę prawnego Benefia TU) karę pieniężną w wysokości 50 tysięcy złotych. Decyzja o karze nie zapadła jednogłośnie.

Add a comment

Więcej…
 
PIDiPO: „Nie” dla projektu WEI
piątek, 07 kwietnia 2017 08:44

Polska Izba Doradców i Pośredników Odszkodowawczych (PIDiPO) przekazała parlamentarnemu Zespołowi na Rzecz Wspierania Przedsiębiorczości i Patriotyzmu Ekonomicznego stanowisko odnośnie propozycji przedstawionych przez Warsaw Enterprise Institute (WEI) w projekcie założeń nowelizacji ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, UFG i PBUK. W swoim piśmie Izba stanowczo sprzeciwiła się wprowadzeniu rozwiązań prawnych „ograniczających, a w niektórych przypadkach także wyłączających prawo do wypłaty świadczeń należnych poszkodowanym i uprawnionym”.

Add a comment

Więcej…
 
UKNF: W sieci będzie bezpieczniej
piątek, 07 kwietnia 2017 08:39

Przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego Marek Chrzanowski skierował w środę do ministra rozwoju i finansów przygotowany przez UKNF projekt nowelizacji ustawy o nadzorze nad rynkiem finansowym oraz niektórych innych ustaw.

Add a comment

Więcej…
 
Sektor odszkodowawczy zostanie uregulowany
piątek, 07 kwietnia 2017 08:38

Dziennikarze RMF FM ustalili, że Ministerstwo Finansów zdecyduje się na uregulowanie działalności kancelarii odszkodowawczych.

Add a comment

Więcej…
 
Rzecznik Finansowy też przeciwko propozycji WEI
piątek, 07 kwietnia 2017 08:38

Rzecznik Finansowy jest kolejnym przeciwnikiem propozycji zmian regulacyjnych zgłoszonych przez Warsaw Enterprise Institute (WEI) – informuje „Rzeczpospolita”.

Add a comment

Więcej…
 
Ubea.pl: Sankcja za kłamstwo przy zawieraniu OC
czwartek, 06 kwietnia 2017 08:37

Ubezpieczyciel ma prawo zastosować sankcje, gdy wykryje nieprawdziwość informacji podawanych przez kierowcę – przypomina Ubea.pl.

Add a comment

Więcej…
 
Rzecznik Finansowy prosi Sąd Najwyższy o wykładnię przepisów
środa, 05 kwietnia 2017 08:52

Do Sądu Najwyższego trafił wniosek Rzecznika Finansowego o podjęcie uchwały w związku z rozbieżnościami w orzecznictwie w sporach dotyczących m.in. tzw. kredytów  frankowych. Werdykt SN może mieć kluczowe znaczenie nie tylko dla kredytobiorców, ale wszystkich konsumentów, którzy w sporach sądowych wnoszą o stwierdzenie bezskuteczności postanowień ich umów.

Add a comment

Więcej…
 
UOKiK: Dwa istotne poglądy w sprawach dotyczących UNWW
środa, 05 kwietnia 2017 08:51

Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) przedstawił kolejne istotne poglądy. Dotyczą one sporów między konsumentami a bankami o postanowienia umów kredytów hipotecznych waloryzowanych kursem franka szwajcarskiego, dotyczących m.in. ubezpieczenia niskiego wkładu własnego (UNWW).

Add a comment

Więcej…
 
Prezydent podpisał nowelę ustawy o ubezpieczeniu upraw
wtorek, 04 kwietnia 2017 08:55

Prezydent RP Andrzej Duda podpisał nowelizację ustawy o ubezpieczeniach upraw rolnych i zwierząt gospodarskich.

Add a comment

Więcej…
 
Pocztowe TUW: FSUSR ma zgodę nadzoru na objęcie 1/3 udziałów
poniedziałek, 03 kwietnia 2017 08:44

31 marca Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) podjęła decyzję w sprawie zmian w gronie udziałowców Pocztowego Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych (Pocztowego TUW)

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 178

Skarbiec TFI: Ewa Radkowska-Świętoń w zarządzie

Ewa Radkowska-Świętoń dołączy do zarządu Skarbiec TFI od 1 września 2017 r., a od 1 października obejmie stanowisko prezesa zarządu

Ewa...


czytaj dalej

Przemysław Bona wiceprezesem Profika Broker

Z początkiem sierpnia Przemysław Bona objął stanowisko wiceprezesa zarządu Profika Broker. Menadżer związany ostatnio z Generali Polska zajmie się...


czytaj dalej

Łotwa: PZU inicjatorem podwyżek w komunikacji

Znaczące podwyżki cen polis komunikacyjnych OC, które na polskim rynku trwają już od kilkunastu miesięcy, dotarły również do państw bałtyckich. Na...


czytaj dalej

Chiny: Gwałtowny wzrost popytu na cyberubezpieczenia

Sądząc po nasilonym zainteresowaniu po ataku z użyciem rozbójniczego oprogramowania WannaCry, menedżerowie wyższego szczebla w AIG są przekonani,...


czytaj dalej

Polisa turystyczna w bankomacie Euronetu

Od kilku miesięcy podróżni mogą kupić w trybie last-minute ubezpieczenie podróżne Link4, korzystając ze specjalnego polisomatu na lotnisku w...


czytaj dalej

Rzecznik Finansowy: Jak uzyskać pełną wypłatę za mienie zniszczone przez wichury?

Żywioły szalejące w ostatnim czasie nad Polską zniszczyły wiele zabudowań. Rzecznik Finansowy przypomina podstawowe problemy, z jakimi spotykają...


czytaj dalej

Sprzedaż 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Partnerzy