feed-image -

Reklama

Prawo


Ustawa o PPK zaczęła obowiązywać
środa, 02 stycznia 2019 10:05

1 stycznia zaczęła obowiązywać ustawa o Pracowniczych Planach Kapitałowych (PPK), tworząca powszechny system dobrowolnego oszczędzania w ramach pracowniczych planów kapitałowych na zabezpieczenie potrzeb osób, które ukończyły 60 lat. Nowe przepisy dają pracownikom nowe możliwości w zakresie zabezpieczenia dodatkowych środków finansowych, obok świadczeń emerytalnych z powszechnego systemu zabezpieczenia emerytalnego. Środki gromadzone w PPK stanowić będą prywatną własność uczestnika PPK i zostaną wypłacone po osiągnięciu przez niego 60. roku życia. Ze względu na półroczne vacatio legis, akt będzie miał zastosowanie od 1 lipca 2019 roku.

Add a comment

Więcej…
 
Prawo: Nowy status prawny nadzoru finansowego
środa, 02 stycznia 2019 10:03

1 stycznia weszły w życie kolejne przepisy ustawy z dnia 9 listopada 2018 r. o zmianie niektórych ustaw w związku ze wzmocnieniem nadzoru nad rynkiem finansowym oraz ochrony inwestorów na tym rynku (Dz. U poz. 2243). Na mocy nowych regulacji dotychczasowa Komisja Nadzoru Finansowego zostanie zniesiona, a Urząd KNF ulegnie likwidacji. Jednocześnie ustawa tworzy UKNF jako państwową osobę prawną, której zadaniem jest zapewnienie obsługi KNF i jej przewodniczącego.

Add a comment

Więcej…
 
KNF: Niższa kara dla Generali
środa, 19 grudnia 2018 09:49

18 grudnia Komisja Nadzoru Finansowego (KNF), po ponownym rozpatrzeniu sprawy, jednogłośnie uchyliła swoją decyzję z 13 września 2017 r. nakładającą administracyjną karę pieniężną na Generali TU w wysokości 270 tys. zł.

Add a comment

Więcej…
 
KNF: Uchwalenie planu finansowego Urzędu na 2019 rok
środa, 19 grudnia 2018 09:49

18 grudnia Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) jednogłośnie uchwaliła plan finansowy Urzędu KNF na rok 2019.

Add a comment

Więcej…
 
KNF ma czterech nowych członków
poniedziałek, 17 grudnia 2018 09:44

15 grudnia weszła w życie część przepisów ustawy z dnia 9 listopada 2018 r. o zmianie niektórych ustaw w związku ze wzmocnieniem nadzoru nad rynkiem finansowym oraz ochrony inwestorów na tym rynku (Dz. U. poz. 2243). Nowe regulacje poszerzyły skład Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) o czterech nowych członków.

Add a comment

Więcej…
 
SN: Potwierdzenie 10-letniego terminu przedawnienia w „uefkach”
poniedziałek, 17 grudnia 2018 09:44

7 grudnia Sąd Najwyższy (SN) potwierdził wcześniej prezentowane stanowisko dotyczące terminu przedawnienia roszczenia o wartość wykupu.

Add a comment

Więcej…
 
Wrocław: Radczyni skazana za przywłaszczenie pieniędzy z odszkodowania
poniedziałek, 17 grudnia 2018 09:27

Sąd Rejonowy we Wrocławiu skazał radczynię prawną na 10 miesięcy więzienia bez zawieszenia za przywłaszczenie 170 tys. zł należnych jej klientom z tytułu śmierci ich syna w wypadku komunikacyjnym – podała „Gazeta Lubuska”.

Add a comment

Więcej…
 
Prezydent podpisał nowelę ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych
piątek, 14 grudnia 2018 09:47

12 grudnia prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę z 23 października, nowelizującą ustawę o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Akt dostosowuje polskie przepisy do dyrektywy europejskiej 2009/103/WE w sprawie ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej za szkody powstałe w związku z ruchem pojazdów mechanicznych i egzekwowania obowiązku ubezpieczenia od takiej odpowiedzialności (dyrektywa komunikacyjna).

Nowe regulacje przewidują m.in. podwyższenie minimalnych sum gwarancyjnych w obowiązkowym ubezpieczeniu odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych za szkody wynikające z ich poruszania się (OC ppm.) oraz rolników mających gospodarstwa rolne (OC rolników). Po zmianach przepisów suma gwarancyjna nie będzie mogła być niższa niż równowartość w złotych: w przypadku szkód na osobie 5,21 mln euro na jedno zdarzenie, bez względu na liczbę poszkodowanych (obecnie 5 mln euro), w przypadku szkód materialnych – 1050 tys. euro na jedno zdarzenie, niezależnie od liczby poszkodowanych (obecnie 1 mln euro).

Add a comment

Więcej…
 
Prawo: Brak bezpieczeństwa pracy rodzi odpowiedzialność
czwartek, 13 grudnia 2018 09:53

Z wyroku Sądu Najwyższego (SN) wynika, że jeśli w efekcie zaniedbań przy pracy wykonywanej w ramach pomocy sąsiedzkiej poproszony o pomoc ulegnie wypadkowi, to proszący ponosi konsekwencje odszkodowawcze zdarzenia – informuje „Rzeczpospolita”.

Add a comment

Więcej…
 
UOKiK: 57 mln zł kar w sprawach dotyczących polis z UFK
wtorek, 11 grudnia 2018 09:49

W ostatnich latach Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wydał 23 decyzje w sprawie polis z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym (UFK). Sześć z nich zakończyło się nałożeniem na przedsiębiorców kar o łącznej wysokości 57 mln zł. Urząd zawarł też porozumienia z 17 ubezpieczycielami. Obniżyli oni opłaty likwidacyjne tym klientom, których nie objęły wcześniejsze decyzje UOKiK.

Decyzje w sprawach dotyczących polis z UFK, które zakończyły się nałożeniem sankcji finansowych na przedsiębiorców, zapadły w latach 2013-2015. Wśród ukaranych podmiotów znalazły się Open Finance, Aegon TUnŻ, Idea Bank, Getin Noble Bank oraz Raiffeisen Bank. Część spraw zakończyła się już wpłaceniem kar w wysokości wyznaczonej w decyzji prezesa UOKiK.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 232

TFI PZU: Nowy zarząd

18 kwietnia rada nadzorcza Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych PZU dokonała szeregu zmian w zarządzie spółki.

Do zarządu TFI PZU powołany został...


czytaj dalej

Generali: Adam Malinowski odszedł ze stanowiska wiceprezesa

Adam Malinowski nie jest już wiceprezesem Generali. 12 kwietnia złożył rezygnację z zajmowanej funkcji. Do czasu mianowania następcy jego...


czytaj dalej

Generali: Dyrektor cyfryzacji powołany

Na stanowisko dyrektora ds. cyfrowych Generali został powołany Steven Zuanella. Jest on odpowiedzialny za przeprowadzenie transformacji cyfrowej,...


czytaj dalej

AXA: 10 mln euro na odbudowę Notre-Dame

AXA Group, która ma długą tradycję filantropijnego wsparcia dla ochrony francuskiego dziedzictwa kulturowego, zadeklarowała, że przyczyni się do...


czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: Ruszyła masowa sprzedaż PZU GO

PZU GO, beacon połączony z mobilną aplikacją telematyczną, będący sztandarowym projektem ubezpieczyciela stworzonym przez jego ekspertów, trafił...


czytaj dalej

VIG Polska: Biznes majątkowy filarem wyników grupy

Wskaźnik wzrostu działalności majątkowej Vienna Insurance Group (VIG) w Polsce w 2018 roku był ponad dwuipółkrotnie wyższy niż całego rynku...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Zamów newsletter
Facebook