feed-image -

Reklama

Prawo


Relacje prawników i odszkodowawców budzą wątpliwości
piątek, 28 września 2018 08:14

Według Naczelnej Rady Adwokackiej prawnicy, którzy współpracują z firmami odszkodowawczymi, łamią reguły wykonywania zawodu. Tymczasem bez prawników takie podmioty nie mogłyby funkcjonować – zauważa „Rzeczpospolita”.

Add a comment

Więcej…
 
Nowe obowiązki pracodawcy ubezpieczającego grupowo pracowników
czwartek, 27 września 2018 08:39

Paulina Opiełka, aplikant adwokacki Konieczny, Wierzbicki Kancelaria Radców Prawnych, na łamach „Dziennika Gazety Prawnej” zwraca uwagę, że wchodząca w życie 1 października ustawa o dystrybucji ubezpieczeń nakłada na pracodawcę dodatkowe obowiązki, jakie musi on spełnić wobec pracownika ubezpieczonego w ramach umowy grupowej.

Add a comment

Więcej…
 
Sejm: Komisja Finansów przyjęła projekt ustawy o PPK
czwartek, 27 września 2018 08:39

Komisja Finansów Publicznych przyjęła w środę sprawozdanie dotyczące rządowego projektu ustawy o Pracowniczych Planach Kapitałowych (PPK). Wcześniej komisja przyjęła szereg poprawek do rządowego projektu, mających na ogół charakter doprecyzowujący.

Add a comment

Więcej…
 
Senatorowie modyfikują regulację odszkodowawców
środa, 26 września 2018 08:45

25 września odbyło się połączone posadzenie senackich Komisji Ustawodawczej oraz Budżetu i Finansów Publicznych, podczas którego kontynuowano pierwsze czytanie projektu ustawy regulującego branżę odszkodowawczą. Do aktu wprowadzono kilka poprawek.

Posiedzenie rozpoczęło się od przyjęcia przez komisje poprawek o charakterze techniczno-legislacyjnym, opracowanych przez Biuro Legislacyjne Kancelarii Senatu. Przewodniczący Komisji Budżetu i Finansów Publicznych Grzegorz Bierecki argumentował, że wprowadzenie korekt zaproponowanych przez BLKS w odpowiedzi na uwagi zainteresowanych stron pozwoli na takie zmodyfikowanie projektu, aby mógł on stanowić podstawę dalszych prac. W wyniku poprawek nadano aktowi nowy tytuł: Ustawa o świadczeniu usług w zakresie dochodzenia roszczeń odszkodowawczych wynikających z niedozwolonego czynu.

Add a comment

Więcej…
 
MS: Nie dla zastępstwa procesowego odszkodowawców
wtorek, 25 września 2018 08:29

W opinii do projektu ustawy o świadczeniu usług w zakresie dochodzenia roszczeń odszkodowawczych Ministerstwo Sprawiedliwości wyraźnie zaznaczyło, że kancelarie odszkodowawcze nie powinny występować przed sądem, natomiast regulacje określające sposób funkcjonowania tej profesji nie mogą zawierać postanowień umożliwiających obejście przepisów dotyczących wynagrodzenia – informuje „Rzeczpospolita”.

Add a comment

Więcej…
 
Prawo: NBP nie wchłonie KNF
wtorek, 25 września 2018 08:29

Procedowany w Sejmie projekt ustawy o nadzorze nad rynkiem finansowym przekreśla szanse na włączenie Komisji Nadzoru Finansowego do Narodowego Banku Polskiego – zauważa „Puls Biznesu”.

Add a comment

Więcej…
 
Prawo: Szereg uwag do projektu regulacji odszkodowawców
piątek, 21 września 2018 08:34

25 września odbędzie się wspólne posiedzenie Komisji Ustawodawczej oraz Komisji Budżetu i Finansów Publicznych Senatu, podczas którego zostanie dokończone pierwsze czytanie projektu ustawy o świadczeniu usług w zakresie dochodzenia roszczeń odszkodowawczych. Skala i rodzaj zastrzeżeń zgłoszonych do projektu przez opiniujące go instytucje sugeruje, że obecna wersja zostanie poddana gruntownej modyfikacji.

Celem projektowanych przepisów jest zwiększenie zakresu ochrony osób, które poniosły szkodę w wyniku czynów niedozwolonych i korzystają z usług kancelarii odszkodowawczych. Proponowana regulacja zakłada ograniczenie wysokości wynagrodzenia za czynności związane z dochodzeniem tych roszczeń, wprowadzenie wymogu zatwierdzenia przez klienta czynności prawnych dokonanych przez doradcę, zmierzających do zrzeczenia się roszczenia, wypłacanie odszkodowań bezpośrednio osobie poszkodowanej oraz wprowadzanie obowiązkowych ubezpieczeń OC za szkody wyrządzone przy wykonywaniu działalności w zakresie dochodzenia roszczeń odszkodowawczych.

Add a comment

Więcej…
 
UOKiK: Postulaty dotyczące zmniejszenia ryzyka na rynku finansowym
piątek, 21 września 2018 08:33

Zdaniem Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) niezbędnym jest zwiększenie nadzoru nad sprzedażą produktów finansowych. Dlatego w propozycjach i uwagach do rządowego projektu zmian związanych ze wzmocnieniem nadzoru oraz ochrony inwestorów na rynku finansowym, przekazanych Ministerstwu Finansów przez prezesa Urzędu znalazły się postulaty m.in. zwiększenia nadzoru nad sprzedawcami produktów finansowych, wprowadzenia kar dla menedżerów oraz wcześniejszego ostrzegania konsumentów.

Add a comment

Więcej…
 
Prudnik: Agentka przyznała się do oszustw
piątek, 21 września 2018 08:20

Agentka ubezpieczeniowa z Prudnika usłyszała 14 zarzutów oszustwa w postaci przywłaszczenia wpłacanych składek – podał portal Radia Opole.

Add a comment

Więcej…
 
Prawo: PIU chce opóźnienia przepisów dotyczących rejestru agentów
czwartek, 20 września 2018 08:37

W toku konsultacji projektu rozporządzenia Ministra Finansów w sprawie wniosków o wpis do rejestru agentów ubezpieczeniowych i agentów oferujących ubezpieczenia uzupełniające* Polska Izba Ubezpieczeń zgłosiła postulat przesunięcia terminu wejścia w życie aktu. Powód? Brak wielu informacji na temat wymogów technicznych, jakie muszą spełnić ubezpieczyciele w związku z wprowadzeniem nowego rejestru.

Rozporządzenie określa sposób składania wniosków o wpis do rejestru agentów ubezpieczeniowych i agentów oferujących ubezpieczenia uzupełniające, sposób składania wniosków o zmianę wpisu do rejestru oraz wykaz dokumentów dołączanych do wyżej wymienionych wniosków. Większość z 41 osób i instytucji, które otrzymały prośbę o wyrażenie opinii i ewentualnych uwag do rozporządzenia, nie zgłosiła żadnych zastrzeżeń (m.in. Rzecznik Finansowy). Jednym z niewielu wyjątków była Polska Izba Ubezpieczeń, której stanowisko zawierało szereg uwag.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 222

Personalia: Krzysztof Kudelski dołączył do Grupy MAK

Do zespołu MAK Investments (Grupa MAK) dołączył były prezes Warty Krzysztof Kudelski, który w strukturach brokera będzie odpowiedzialny za obszary...


czytaj dalej

UNIQA Polska: Jakub Machnik wiceprezesem ds. finansów i ryzyka

Rada nadzorcza zdecydowała o powierzeniu Jakubowi Machnikowi funkcji wiceprezesa zarządu spółek UNIQA Polska. Od 1 grudnia odpowiada on już nie...


czytaj dalej

Generali: Zarządzanie aktywami alternatywnymi

Włoska grupa Generali nabyła od Bank of America Merrill Lynch firmę zarządzania aktywami alternatywnymi CM Investment Solutions Limited (CMISL) z...


czytaj dalej

AIG: Dyrektor woli start-upa

Dyrektor ds. danych AIG, Leandro Dalle Mule, przeszedł do insurtechowego start-upa Planck Resolution na stanowisko generalnego menedżera na...


czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: Warta zaoferuje PPK

Warta jest pierwszym ubezpieczycielem, który oficjalnie potwierdził, że zaoferuje Pracownicze Plany Kapitałowe (PPK). Produkt przygotowany przez...


czytaj dalej

Open Life: Wzrost zysków, spadek sprzedaży

Spadek przypisu składki przy jednoczesnej poprawie wyniku technicznego i zysku netto – to najistotniejsze rezultaty uzyskane przez Open Life w...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Kursy on-line
Zamów newsletter
Facebook