feed-image -

Prawo


Prawo: Zakład odpowiada także za OWCA
czwartek, 22 grudnia 2016 09:28

W wyroku z 24 listopada (sygn. akt II CSK 131/16) Sąd Najwyższy uznał, że za oszustwa osoby wykonującej czynności agencyjne odpowiada ubezpieczyciel, w imieniu którego ona działała – informuje „Dziennik Gazeta Prawna”.

Add a comment

Więcej…
 
UOKiK: Sąd nie wykluczył niedozwolonego porozumienia PZU i brokera
wtorek, 20 grudnia 2016 09:50

Według Sądu Apelacyjnego, dowody w sprawie PZU i Maximus Broker mogą wskazywać na zawarcie porozumienia ograniczającego konkurencję – podał Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK).

Add a comment

Więcej…
 
Sprawa PZU SA i Maximus Broker do ponownego rozpatrzenia
piątek, 16 grudnia 2016 09:46

6 grudnia Sąd Apelacyjny uchylił w całości wyrok Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (SOKiK) utrzymujący ponad 56 mln zł kary nałożonej przez prezesa UOKiK na PZU SA oraz Maximus Broker za zawarcie porozumienia ograniczającego konkurencję i przekazał sprawę do ponownego rozpoznania przez sąd niższej instancji.

Add a comment

Więcej…
 
KNF i ministerstwa chcą ułatwić rozwój FinTech w Polsce
piątek, 16 grudnia 2016 09:46

9 grudnia odbyło się spotkanie przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego Marka Chrzanowskiego z przedstawicielami Ministerstwa Finansów oraz Ministerstwa Rozwoju dotyczące możliwych działań na rzecz rozwoju innowacji finansowych (FinTech) w Polsce.

Add a comment

Więcej…
 
Sejm przyjął nowelę ustawy o ubezpieczeniach rolnych
piątek, 16 grudnia 2016 09:45

15 grudnia na 32 posiedzeniu Sejm przyjął doprecyzowaną wcześniej przez Senat nowelizację ustawy o ubezpieczeniach rolnych.

Add a comment

Więcej…
 
Eksperci o projekcie ustawy „dystrybucyjnej”
piątek, 16 grudnia 2016 09:21

Na łamach „Dziennika Gazety Prawnej” eksperci komentują projekt ustawy implementujący do polskiego porządku prawnego postanowienia dyrektywy o dystrybucji ubezpieczeń (IDD).

Add a comment

Więcej…
 
Prawo: Kolejne zagadnienia prawne w Sądzie Najwyższym
środa, 14 grudnia 2016 10:04

Do Sądu Najwyższego trafiły kolejne ubezpieczeniowe pytania prawne. Rzecznik Finansowy zapytał o to, czy ubezpieczyciele powinni pokrywać z ubezpieczenia OC rolnika, szkody wyrządzone przez psa wykorzystywanego użytkowo w gospodarstwie rolnym. SN ma również podjąć uchwałę w sprawie odpowiedzialności UFG z tytułu zadośćuczynienia w sytuacji, gdy w wypadku spowodowanym przez poruszającego się autem bez OC kierowcę poniósł śmierć właściciel tego pojazdu

- Złożenie takiego wniosku (dotyczącego „psich szkód” – AM) wynika z obserwacji rozbieżności w orzecznictwie w tym zakresie oraz praktyk ubezpieczycieli. Sprawy trafiają do sądów, bo niektórzy ubezpieczyciele odmawiają pokrycia z OC rolnika szkód wyrządzonych przez psy należące do rolników. Nie traktują ich jak zwierzęta wykorzystywane użytkowo przez rolnika w związku z posiadaniem gospodarstwa rolnego. Tymczasem  w wielu wypadkach pies pełni określone funkcje np. pilnując dobytku czy zwierząt. Naszym zdaniem w takich wypadkach, ubezpieczyciele powinni pokrywać szkody wyrządzone przez takie psy – tak Aleksandra Wiktorow, Rzecznik Finansowy, uzasadniała złożone zapytanie.

Add a comment

Więcej…
 
KNF: Ćwierć miliona kary dla Compensy, 30 tys. zł dla TUW
środa, 14 grudnia 2016 10:03

13 grudnia Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) jednogłośnie nałożyła na Compensa TU i TUW „TUW” kary pieniężne w wysokości odpowiednio 250 tys. i 30 tys. zł.

Add a comment

Więcej…
 
Ministerstwo Sprawiedliwości bierze się za „uefki”
poniedziałek, 12 grudnia 2016 10:00

8 grudnia w Ministerstwie Sprawiedliwości (MS) odbyło się spotkanie poświęcone ubezpieczeniom z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym (UFK). W trackie dyskusji podjęto decyzję o powołaniu zespołu roboczego przy MS, którego zadaniem będzie przygotowanie planu niezbędnych działań organów państwa wobec poważnych zarzutów dotyczących wspomnianych powyżej polis.

- Zapoznałem się z wieloma wyrokami sądowymi pokazującymi ten proceder, który można nazwać przestępczym. W jednym z uzasadnień sąd w bardzo mocnych słowach podsumowuje to, co się stało. Stwierdza, że opracowanie tych produktów musiało być świadome i nacelowane na osiągniecie zysków kosztem wpłat ubezpieczonych. Skala tego procederu obliguje nas do tego, żeby się tym tematem zająć. Obok afery Amber Gold to kolejna ze spraw, gdzie coś zawiodło. Naszą rolą jest ustalić, co zawiodło i podjąć konieczne kroki – powiedział podsekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości Marcin Warchoł.

Add a comment

Więcej…
 
KNF: Zgoda na zmiany w akcjonariacie Open Life
czwartek, 08 grudnia 2016 09:53

6 grudnia Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) zgodziła się na zmiany w akcjonariacie Open Life.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 170

Aegon: Michał Biedzki odchodzi, Marc van der Ploeg nowym szefem

21 kwietnia Aegon w Polsce poinformował, że Michał Biedzki, prezes Aegon TUnŻ kierujący działalnością holenderskiej firmy w naszym kraju, złożył...


czytaj dalej

PZU Życie: Roman Pałac pełniącym obowiązki prezesa

Dotychczasowy prezes PZU Życie Paweł Surówka opuścił zajmowane stanowisko i został przewodniczącym rady nadzorczej spółki. Obowiązki szefa...


czytaj dalej

Świat: Ryzyko polityczne budzi coraz większe obawy

Dziś ryzyko polityczne niepokoi mnie bardziej niż kiedykolwiek – przyznał Evan Freely z największej na świecie firmy brokerskiej Marsh & McLennan....


czytaj dalej

Kajmany: Wysyp licencji dla ubezpieczycieli

Początek 2017 r. okazał się okresem obfitości dla branży ubezpieczeniowej Kajmanów. W I kw. wydano 8 nowych licencji na działalność...


czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: Internetowa sprzedaż wciąż kusi

Mimo że dotychczasową karierę directu w polskich ubezpieczeniach trudno uznać za oszałamiającą – zwłaszcza jeśli pamięta się entuzjazm...


czytaj dalej

Concordia: Prawie pół miliarda zebranych składek

Wynik finansowy Grupy Concordia Ubezpieczenia w 2016 r. wyniósł łącznie +10,3 mln zł, przy sprzedaży w wysokości 424,3 mln zł.

WTUŻiR Concordia...


czytaj dalej

Sprzedaż 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Partnerzy