feed-image -

Prawo


MF: OC dla aut zasilanych LPG to efekt większego ryzyka wystąpienia szkody
piątek, 16 lutego 2018 09:38

Wyższe ceny OC ppm. dla aut zasilanych gazem to efekt zwiększonego ryzyka wynikającego z przewidywanego rocznego przebiegu pojazdu wynika z odpowiedzi Ministerstwa Finansów (MF) na interpelację poselską.

Add a comment

Więcej…
 
Prawo: Kompensatę można obniżyć nawet przy braku winy
piątek, 16 lutego 2018 09:31

Z niedawnego orzeczenia Sądu Najwyższego wynika, że nawet wówczas, gdy poszkodowanemu nie można przypisać winy za wypadek, ale przyczynił się on do zaistnienia zdarzenia, odszkodowanie może ulec obniżeniu – informuje „Rzeczpospolita”.

Add a comment

Więcej…
 
Rada UE zgodziła się na zmiany dat transpozycji i stosowania IDD
czwartek, 15 lutego 2018 10:05

14 lutego unijni ambasadorowie potwierdzili w imieniu Rady Unii Europejskiej porozumienie co do przesunięcia terminu transpozycji i stosowania nowych przepisów dyrektywy 2016/97 o dystrybucji ubezpieczeń (Insurance Distibution Directive, IDD). W Polsce już wcześniej dokonano zmian w przepisach implementujących IDD do krajowego porządku prawnego.

IDD miała obowiązywać od 23 lutego 2018 r. Do tego czasu państwa członkowskie miały też przetransponować ją do prawa krajowego. Jednak na wniosek Komisji transpozycja dyrektywy została przesunięta na 1 lipca, a jej stosowanie na 1 października tego roku. W ocenie instytucji unijnych zmiana terminu pozwoli sektorowi ubezpieczeń na lepsze przygotowanie do spełnienia wymogów dyrektywy i na zmiany niezbędne do jej wykonania. Państwa członkowskie zyskają zaś więcej czasu na przetransponowanie regulacji.

Add a comment

Więcej…
 
MPiT: Instytucje finansowe będą mogły sprawdzić niekaralność pracowników
czwartek, 15 lutego 2018 09:45

14 lutego Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy umożliwiającej podmiotom z sektora finansowego oraz instytucjom państwowym zajmującym się tym rynkiem prawo do sprawdzenia, czy ich obecni lub przyszli pracownicy, posiadający dostęp do wrażliwych danych i podejmujący decyzje obarczone wysokim ryzykiem utraty mienia, nie byli karani za określone typy przestępstw.

Add a comment

Więcej…
 
Deloitte: Niski poziom gotowości do spełnienia wymogów RODO
czwartek, 15 lutego 2018 09:43

Na 100 dni przez RODO jedynie 15% firm w regionie EMEA szacuje, że do 25 maja będzie w pełni przygotowana do przestrzegania jego wymogów. Kluczowym wyzwaniem w spełnieniu wymogów rozporządzenia jest oszacowanie liczby wniosków o usunięcie lub przeniesienie danych osobowych. Z drugiej strony 61% organizacji, mimo złożoności nowej regulacji, widzi korzyści biznesowe płynące z jej wdrożenia – wynika z raportu firmy doradczej Deloitte „The time is now. The Deloitte General Data Protection Regulation Benchmarking Survey”.

Add a comment

Więcej…
 
Posłowie interpelują w kwestii stosowania tajemnicy ubezpieczeniowej
czwartek, 15 lutego 2018 09:41

Poseł Krzysztof Kubów (PiS) wystąpił do minister finansów z interpelacją, w której zwrócił się o zajęcie stanowiska w sprawie praktyk stosowanych przez towarzystwa ubezpieczeniowe w dochodzeniu roszczeń od sprawcy szkody i związanych z przestrzeganiem przepisów dotyczących tajemnicy ubezpieczeniowej.

Add a comment

Więcej…
 
SN: Uzasadnienie dot. zwrotu wyższych kosztów wynajmu auta zastępczego
środa, 14 lutego 2018 09:48

Sąd Najwyższy (SN) opublikował uzasadnienie do uchwały z 24 sierpnia 2017 r., w której uznał, że poszkodowany ma prawo liczyć na refundację z OC kosztów pojazdu zastępczego wyższych niż oferta ubezpieczyciela, ale tylko wówczas, gdy jest to absolutnie konieczne.

SN wydał uchwałę w odpowiedzi na pytanie Sądu Okręgowego w Warszawie o następującej treści: „Czy w ramach obowiązku minimalizacji szkody poszkodowanemu, który nie skorzystał z oferty najmu pojazdu od ubezpieczyciela OC posiadaczy pojazdów mechanicznych, oferującego mu bezpłatnie pojazd zastępczy według stawek niższych od oferowanych przez wynajmującego, przysługuje zwrot faktycznie poniesionych wydatków na najem pojazdu zastępczego?”.

Add a comment

Więcej…
 
Policja: Zatrzymanie podejrzanego o próbę wyłudzenia odszkodowania
wtorek, 13 lutego 2018 09:42

Policjanci z Piotrkowa Trybunalskiego zatrzymali mężczyznę, który podejrzany jest o usiłowanie wyłudzenia odszkodowania komunikacyjnego wartego ponad 52 tys. zł na szkodę jednej z firm ubezpieczeniowych oraz wręczenie łapówki. Zarzut przyjęcia łapówki usłyszał również pracownik stacji kontroli pojazdów.

Add a comment

Więcej…
 
UOKiK: Rzecznicy konsumentów pomagali klientom ubezpieczycieli
czwartek, 08 lutego 2018 09:45

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów podsumował pracę miejskich i powiatowych rzeczników konsumentów w 2016 r. W ubiegłym roku udzielili oni 494 878 porad, 67 701 razy występowali w sprawach konsumentów do przedsiębiorców i mają na swoim koncie 4027 wytoczonych powództw lub przygotowanych pozwów. Niemała część wszystkich działań dotyczyła sektora ubezpieczeniowego.

Add a comment

Więcej…
 
Kolejny pozew zbiorowy dotyczący polis z UFK
środa, 07 lutego 2018 09:56

1 lutego Sąd Okręgowy w Warszawie po analizie zgromadzonego materiału przyjął do rozpoznania w postępowaniu grupowym pozew zbiorowy kancelarii LWB przeciwko TUnŻ Europa. To już drugie takie wystąpienie przeciwko towarzystwu.

W ustnym uzasadnieniu SO wskazał, że spełnione zostały wszystkie przesłanki materialno-prawne i procesowe do rozpoznania niniejszej sprawy w trybie postępowania grupowego. Pozew dotyczy osób, które przystąpiły do ubezpieczenia grupowego na życie i dożycie z UFK, w których ubezpieczającymi byli m.in. Getin Noble Bank, Open Finance, TC Doradcy Finansowi, HB Doradcy Finansowi, i kontynuują opłacanie składek.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 204

Prudential: Sławomir Bełz dyrektorem sprzedaży agencyjnej

Sławomir Bełz został dyrektorem sprzedaży agencyjnej Prudential w Polsce. Swoje obowiązki pełni od 11 czerwca. Robert Zagata, dotychczasowy...


czytaj dalej

Friss: Krzysztof Jabłoński pokieruje rozwojem biznesu w regionie CEE

Z początkiem maja Krzysztof Jabłoński dołączył do zespołu Friss – globalnego dostawcy rozwiązań informatycznych w zakresie oprogramowania do...


czytaj dalej

Mundial w Rosji: Terroryzm i chuligaństwo odczuwalne w cenach polis

Ryzyko ataków terrorystycznych i szkód spowodowanych wybrykami chuligańskimi wywindowało w górę składki dla firm i zawodników za ubezpieczenie...


czytaj dalej

Aon Inpoint: Kto płaci najwięcej składek

Z cyklu raportów o globalnym rynku komercyjnych ubezpieczeń majątkowych i wypadkowych, opracowanych przez zespół analityczny Aon Inpoint, wynika,...


czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: Rentowność w „komunikacji” nadal rośnie

Opublikowany przez Komisję Nadzoru Finansowego (KNF) raport podsumowujący wyniki finansowe rynku ubezpieczeń w pierwszym kwartale tego roku...


czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: PZU uruchomił serwis dla agentów

PZU uruchomił agentpzu.pl – pierwszą na rynku platformę internetową skierowaną do obecnych i przyszłych agentów ubezpieczeniowych. Można na niej...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Kursy on-line
Zamów newsletter
Facebook