feed-image -

Prawo


Prawo: Sprzedaż uszkodzonego pojazdu a żądanie naprawienia szkody
środa, 06 września 2017 08:32

Z orzeczeń sądowych wynika, że jeśli poszkodowany sprzeda uszkodzony pojazd, to nie może domagać się zapłaty równowartości kosztów naprawy – informuje „Rzeczpospolita”.

Add a comment

Więcej…
 
Prawo: Uwagi instytucji do noweli ustawy ubezpieczeniowej
wtorek, 05 września 2017 08:53

Na stronie internetowej Rządowego Centrum Legislacji opublikowane zostały stanowiska zgłoszone w ramach uzgodnień projektu nowelizacji ustawy o działalności ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej.

Add a comment

Więcej…
 
Pośrednicy nieruchomości zapłacą za brak OC
poniedziałek, 04 września 2017 08:40

1 września weszła w życie nowelizacja ustawy o gospodarce nieruchomościami. Nowe przepisy przewidują m.in. wysokie kary dla pośredników, zarządców nieruchomości oraz rzeczoznawców majątkowych za brak OC – informuje „Rzeczpospolita”.

Add a comment

Więcej…
 
Straż Graniczna: Kolejne fałszywe OC kierowców z Ukrainy
poniedziałek, 04 września 2017 08:34

28 sierpnia funkcjonariusze Straży Granicznej z przejścia granicznego w Budomierzu zatrzymali dwóch obywateli Ukrainy, którzy posługiwali się podrobionymi polisami OC. Dzień później fałszywą polisę przedstawił pogranicznikom inny obywatel Ukrainy – informuje portalprzemyski.pl.

Add a comment

Więcej…
 
Prawo: Za brak rzetelności trzeba płacić
poniedziałek, 04 września 2017 08:34

Z rozstrzygnięć sądowych wynika, że sprzedawca odmawiający przyjęcia z powrotem auta obarczonego wadą, musi liczyć się z koniecznością zwrócenia klientowi poniesionych kosztów zabezpieczenia auta i utrzymania go w należytym stanie, a także wydatków na wynajem innego pojazdu – informuje „Rzeczpospolita”.

Add a comment

Więcej…
 
Szkolenia: Obowiązki HR w świetle RODO
czwartek, 31 sierpnia 2017 08:46

26 września w Warszawie odbędzie się konferencja zatytułowana „Obowiązki HR wynikające z nowej ustawy RODO (bezpieczeństwo to nie produkt – to proces)”. Wydarzenie jest organizowane przez  ECDDP Szkolenia oraz TG Doradztwo i Zarządzanie.

Add a comment

Więcej…
 
KNF ukarała ubezpieczycieli za zbyt niskie składki
środa, 30 sierpnia 2017 08:54

Ponad półtora miliona złotych – tyle w sumie wyniosły kary nałożone przez Komisję Nadzoru Finansowego na ubezpieczycieli. Większą część tej kwoty stanowią sankcje za składki w ubezpieczeniach komunikacyjnych nieadekwatne do zobowiązań.

Decyzja o ukaraniu towarzystw zapadła na odbywającym się 29 sierpnia trzysta sześćdziesiątym posiedzeniu KNF. Komisja nałożyła sankcje o łącznej wartości 1,53 mln zł na cztery towarzystwa: TUZ TUW, Compensa TU (jako następcę prawnego Benefia TU), TUiR Warta i UNIQA TU. Pierwsze dwie firmy mają zapłacić odpowiednio 260 tys. zł i 600 tys. zł za naruszenie art. 18 ust. 2 ustawy o działalności ubezpieczeniowej, poprzez ustalenie składki w wysokości niezapewniającej co najmniej wykonania wszystkich zobowiązań z umów ubezpieczenia i pokrycia kosztów wykonywania działalności w AC pojazdów lądowych (z wyjątkiem pojazdów szynowych), obejmujące szkody w pojazdach samochodowych) i OC posiadaczy pojazdów mechanicznych (z wyłączeniem odpowiedzialności cywilnej przewoźnika) zgodnie z załącznikiem do ustawy o działalności ubezpieczeniowej w latach 2011-2015.

Add a comment

Więcej…
 
Firmy zweryfikują niekaralność kandydatów do pracy
środa, 30 sierpnia 2017 08:38

Przedstawiony przez Ministerstwo Rozwoju i Finansów projekt ustawy zakłada, że od 1 stycznia 2018 roku podmioty z sektora finansowego (m.in. ubezpieczyciele) będą uprawnione do weryfikowania niekaralności kandydata do pracy – informuje „Dziennik Gazeta Prawna”.

Add a comment

Więcej…
 
SN: Wyższe koszty refundacji auta zastępczego muszą być uzasadnione
poniedziałek, 28 sierpnia 2017 08:40

24 sierpnia Sąd Najwyższy uznał, że poszkodowany ma prawo liczyć na refundację z OC kosztów pojazdu zastępczego wyższych niż oferta ubezpieczyciela, ale tylko wówczas, gdy jest to absolutnie konieczne.

Add a comment

Więcej…
 
Projekt ustawy dystrybucyjnej już w Sejmie
czwartek, 24 sierpnia 2017 08:55

Rządowy projekt ustawy o dystrybucji ubezpieczeń wpłynął już do Sejmu. Prace nad aktem mogą się rozpocząć już w przyszłym miesiącu.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 189

Personalia: Lech Mrozowski w TUW Medicum

TUW Medicum poinformowało, że nowym członkiem jego zespołu został Lech Mrozowski, związany ostatnio z Vienna Insurance Group w Polsce.

Lech...


czytaj dalej

Link4: Maciej Krzysztoszek nowym rzecznikiem prasowym

Nowym rzecznikiem prasowym Link4 został Maciej Krzysztoszek, związany do niedawna z Komisją Nadzoru Finansowego (KNF) – informuje portal...


czytaj dalej

Swiss Re: John Dacey dyrektorem finansowym

Swiss Re ogłosił, że John Dacey, obecnie dyrektor ds. strategii grupy, został powołany na stanowisko dyrektora finansowego grupy, które obejmie z...


czytaj dalej

Paryż: AXA zintensyfikuje walkę ze zmianami klimatu

Podczas odbywającego się w Paryżu szczytu klimatycznego AXA zapowiedziała podjęcie większych zobowiązań na rzecz walki ze zmianami klimatu.

Thomas...


czytaj dalej

UFG: Składka zakładów z OC ppm. wzrosła o niemal 2,4 mld zł

Przez dziewięć miesięcy 2017 roku ubezpieczyciele zebrali z OC posiadaczy pojazdów mechanicznych o blisko 2,4 mld zł składek więcej niż w...


czytaj dalej

Play uruchomił mobilny market ubezpieczeniowy

12 grudnia wystartował Play Ubezpieczenia – Mobilny market operatora telekomunikacyjnego. Za pośrednictwem aplikacji mobilnej klienci telekomu...


czytaj dalej

Sprzedaż 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Partnerzy