feed-image -

Prawo


Czasowe wyrejestrowanie skazane na porażkę?
piątek, 24 lutego 2017 09:36

Posłowie PiS złożyli wniosek o odrzucenie przygotowanego przez klub Kukiz’15 poselskiego projektu nowelizacji kodeksu drogowego, umożliwiającego czasowe wyrejestrowanie prywatnego auta – informuje forsal.pl.

Add a comment

Więcej…
 
SN: Ochrona także dla bliskich nieubezpieczonego sprawcy wypadku
czwartek, 23 lutego 2017 09:54

Osoby bliskie nieubezpieczonego posiadacza pojazdu są objęte ochroną Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego – orzekł Sąd Najwyższy.

16 lutego Sąd Najwyższy (SN) po rozpoznaniu w Izbie Cywilnej zagadnienia prawnego w sprawie o sygn. III CZP 103/16, podjął uchwałę następującej treści: „Artykuł 106 ust. 6 pkt 1 ustawy z dnia 22 maja 2003 r. o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych (jedn. tekst Dz.U. z 2016 r., poz. 2060) nie wyłącza odpowiedzialności Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego z tytułu zadośćuczynienia za śmierć osoby bliskiej, jeżeli posiadacz pojazdu nieobjętego obowiązkowym ubezpieczeniem odpowiedzialności cywilnej pojazdów mechanicznych poniósł śmierć w wypadku, którego sprawcą był kierujący pojazdem”.

Add a comment

Więcej…
 
UOKiK: EGF Council – ostrzeżenie konsumenckie
środa, 22 lutego 2017 09:38

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wydał ostrzeżenie konsumenckie, w którym ostrzega, że prowadząca pośrednictwo Europejska Grupa Finansowa Council proponuje konsumentom kredyty, których warunki nie odpowiadają potrzebom i możliwościom spłaty odbiorców, a skorzystanie z jej usług może się wiązać z obowiązkiem zapłaty wysokiego wynagrodzenia.

Add a comment

Więcej…
 
Prawo: O bezpieczeństwo na stoku trzeba dbać
poniedziałek, 20 lutego 2017 09:37

Zarządzający zjazdowymi trasami narciarskimi muszą szczególnie dbać o ich odpowiednie urządzenie i zabezpieczenie. Inaczej będą musieli płacić odszkodowania, co potwierdzają ostatnie wyroki sądów – zauważa „Rzeczpospolita”.

Add a comment

Więcej…
 
Prawo: Będzie nowa ustawa o ubezpieczeniach eksportowych
piątek, 17 lutego 2017 09:53

Aż 60 mld zł trafi na nowy model finansowania eksportu po to, by polscy przedsiębiorcy mieli dostęp do tych samych instrumentów, co ich zagraniczni konkurenci – powiedział PAP prezes Polskiego Funduszu Rozwoju (PFR) Paweł Borys. Jak wskazał, Ministerstwo Rozwoju wraz z PFR przygotowały wspólnie projekt nowej ustawy o ubezpieczeniach eksportowych, „po 22 latach funkcjonowania obecnej”. Add a comment

Więcej…
 
D.A.S.: Polisa zabezpieczy przed kosztami wypadku na śliskim chodniku
czwartek, 16 lutego 2017 09:38

Eksperci D.A.S. Towarzystwa Ubezpieczeń Ochrony Prawnej (D.A.S.) przypominają, że właściciele i zarządcy prywatnych czy firmowych posesji powinni zadbać o swój fragment chodnika. Za jego nieodśnieżenie grozi wysoki mandat, a jeśli ktoś się na nim poślizgnie i dozna urazu, także pozew o odszkodowanie.

Add a comment

Więcej…
 
Prawo: Za zły produkt będzie sroga kara
czwartek, 16 lutego 2017 09:32

Dzięki nowelizacji ustaw o nadzorze nad rynkiem finansowym oraz o działalności ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej Ministerstwo Finansów będzie miało większe możliwości zadbania o ochronę klientów rynku finansowego przed toksycznymi produktami, np. ubezpieczeniami – informuje „Dziennik Gazeta Prawna”.

Add a comment

Więcej…
 
Prawo: Zmiany w przepisach dotyczących OC ograniczyłyby podwyżki
środa, 15 lutego 2017 09:03

W opinii wyrażonej na łamach „Rzeczpospolitej” prof. dr hab. Marcin Orlicki stwierdził, że sposobem na rozwiązanie problemu wzrostu cen OC byłoby wprowadzenie kilku zmian w przepisach dotyczących tego ubezpieczenia.

Add a comment

Więcej…
 
Prawo: Za brak bezpieczeństwa i ostrzeżeń przed nim trzeba płacić
środa, 15 lutego 2017 09:03

Sąd orzekł odpowiedzialność gminy za wypadek kobiety zaistniały na lodowisku wskutek nierówno zamocowanych gumowych mat antypoślizgowych – informuje „Rzeczpospolita”.

Add a comment

Więcej…
 
UOKiK: 6 istotnych poglądów w sprawach polis z UFK AXA Życie
wtorek, 14 lutego 2017 09:52

Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) przedstawił sześć istotnych poglądów w sprawach przeciwko AXA. Dotyczą one postanowień umów polis z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym (UFK).

Istotne poglądy dotyczą postępowań, które toczą się przed Sądem Rejonowym dla Warszawy-Woli odnośnie warunków w umowach następujących „uefek”: Plan inwestycyjny Select, Plan inwestycyjny Select Prestiż ,Plan inwestycyjny Multi Prestiż 5-15. W sprawach tych klienci domagają się uznania postanowień określających tzw. wskaźniki wartości wykupu za abuzywne i w konsekwencji zwrotu zatrzymanej przez AXA Życie części kwoty z rachunku.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 175

Pocztowe TUnŻ: Wojciech Kwiatkowski za Marcina Łuczyńskiego w zarządzie

Z dniem 26 czerwca Marcin Łuczyński przestał pełnić funkcję członka zarządu Pocztowego Towarzystwa Ubezpieczeń na Życie. W związku z tym rada...


czytaj dalej

Nationale-Nederlanden: Anita Bogusz członkiem zarządu ds. ryzyka

22 czerwca, na trzysta sześćdziesiątym pierwszym posiedzeniu Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie Anity...


czytaj dalej

Atradius: Branża ICT w obliczu kolejnych wyzwań

Globalny rynek ICT będzie się rozwijać, a sprzedaż technologii, produktów i usług wzrośnie o 2,5% w 2017 r. . Mimo to w wielu krajach rozwiniętych...


czytaj dalej

AGCS: Technologia a bezpieczeństwo na morzu

Szkodowość w transporcie morskim zmalała w ciągu dekady o 50%. W 2016 r. liczba szkód była najniższa w ostatnim dziesięcioleciu. Korzystny trend...


czytaj dalej

Santander Consumer Bank: Kierowcy cenią auto assistance

Właściciele samochodów cenią wsparcie oferowane przez assistance w trudnych sytuacjach na trasie. Dla ponad trzech czwartych badanych...


czytaj dalej

Ubea.pl: Agenci filarem sprzedaży

W 2015 roku sprzedaż za pośrednictwem agentów stanowiła dwie trzecie rocznego przypisu składki brutto  sektora ubezpieczeń w Polsce – wynika z...


czytaj dalej

Sprzedaż 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Partnerzy