feed-image -

Reklama

Prawo


TSUE: OC obejmuje szkody nie tylko w czasie jazdy i nie tylko z winy kierowcy
czwartek, 22 listopada 2018 09:46

Jeśli pasażer pojazdu stojącego na parkingu, otwierając drzwi uszkodzi sąsiednie auto, odszkodowanie wypłaci ubezpieczyciel OC samochodu, z którego wysiadał pasażer – orzekł Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej. TSUE uznał, że nie ma znaczenia ani fakt, że pojazd stał, ani że winy nie ponosi kierujący.

Add a comment

Więcej…
 
NRA nie podoba się projekt regulacji odszkodowawców
czwartek, 22 listopada 2018 09:45

Adwokatura nie popiera projektu ustawy regulującej działalność tzw. kancelarii odszkodowawczych w wersji uchwalonej przez Senat – oświadczyła Naczelna Rada Adwokacka (NRA). Organizacji nie podobają się przede wszystkim regulacje pozwalające świadczyć pomoc prawną osobom bez odpowiedniego wykształcenia i doświadczenia zawodowego, niezobowiązanych do tajemnicy zawodowej. Wcześniej sprzeciw wobec projektowanej ustawy zgłosiło środowisko odszkodowawców.

Add a comment

Więcej…
 
Sąd podtrzymał karę dla Open Finance
czwartek, 22 listopada 2018 09:43

30 października Sąd Apelacyjny oddalił apelację Open Finance od decyzji prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK), na mocy której firma została ukarana sankcją finansową za nieprawidłowości związane z oferowaniem polis z UFK.

Add a comment

Więcej…
 
RPP: System komisji orzekających o błędach medycznych wymaga zmian
środa, 21 listopada 2018 09:52

Rzecznik Praw Pacjenta (RPP), który monitoruje działalność wojewódzkich komisji ds. orzekania o zdarzeniach medycznych m.in. pod kątem realizacji założeń, jakie przyświecały ustawodawcy podczas ich powołania zwrócił się do Ministra Zdrowia z propozycją zmiany w zakresie funkcjonowania tych organów.

Add a comment

Więcej…
 
Prezydent RP podpisał ustawę o PPK
wtorek, 20 listopada 2018 09:54

fot. Krzysztof Sitkowski*/*KPRP, źródło: Kancelaria Prezydenta RP,
prezydent.pl

19 listopada w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie prezydent Andrzej Duda uroczyście podpisał ustawę o Pracowniczych Planach Kapitałowych (PPK). – Nie mam wątpliwości, że to rozwiązanie będzie korzystne dla pracowników i dla naszej gospodarki – przekonywał.

Prezydent podpisał ustawę w obecności prezesa Giełdy Papierów Wartościowych oraz Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej i Minister Finansów. – Ktoś może zapytać, dlaczego podpisuję tę ustawę w tak spektakularny sposób? Otóż powody są dwa: to ustawa, która, mam nadzieję, poprawi sytuację przyszłych polskich emerytów oraz tych, którzy funkcjonują na rynku gospodarczym w Polsce – zaznaczył Andrzej Duda.

Add a comment
Więcej…
 
Rzecznik Finansowy i sądy pytają SN
wtorek, 20 listopada 2018 09:53

Rzecznik Finansowy (RzF) zwrócił się do Sądu Najwyższego (SN) o rozstrzygnięcie rozbieżności w orzecznictwie w kwestii zwrotu kosztów ekspertyzy niezależnego rzeczoznawcy przez ubezpieczyciela, który zaniżył wypłatę z OC posiadaczy pojazdów komunikacyjnych (ppm.). To kolejne pytanie dotyczące materii ubezpieczeniowej, jakie trafiło do SN w ostatnich tygodniach.

Add a comment
Więcej…
 
UOKiK: Generali wnioskuje o zgodę na przejęcie Union Investment TFI
wtorek, 20 listopada 2018 09:52

13 listopada do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wpłynęło pismo, w którym Generali CEE Holding B.V. wnioskuje o wyrażenie zgody na przejęcie kontroli nad Union Investment TFI. Sprawa znajduje się w toku rozpatrywania.

Add a comment

Więcej…
 
UKNF: Wybrano Operatorów Piaskownicy regulacyjnej
wtorek, 20 listopada 2018 09:51

19 listopada Urząd Komisji Nadzoru Finansowego (UKNF) poinformował o wyborze Operatorów Piaskownicy regulacyjnej (OPR).

Add a comment

Więcej…
 
Prezydent RP uroczyście podpisze ustawę o PPK
poniedziałek, 19 listopada 2018 09:59

19 listopada o godz. 11.00 prezydent Andrzej Duda podpisze w siedzibie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie ustawę o Pracowniczych Planach Kapitałowych. (PPK).

Add a comment

Więcej…
 
Ruszył proces Piotra Najsztuba
poniedziałek, 19 listopada 2018 09:47

16 listopada przed sądem w Piasecznie ruszył proces znanego dziennikarza Piotra Najsztuba, który ponad rok temu, jadąc autem, potrącił kobietę na przejściu dla pieszych  – podał portal tvp.info.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 229

Aegon: Michał Jakubowski dyrektorem ds. Biznesu Korporacyjnego

Do zespołu Aegon Polska dołączył Michał Jakubowski, obejmując stanowisko dyrektora ds. Biznesu Korporacyjnego. Będzie on odpowiedzialny m.in. za...


czytaj dalej

PZU: Arkadiusz Gęsicki dyrektorem zarządzającym ds. Rozwoju Biznesu

Arkadiusz Gęsicki został nowym dyrektorem zarządzającym ds. Rozwoju Biznesu Grupy PZU. W ramach swoich obowiązków będzie odpowiadać za Biuro...


czytaj dalej

UE: Coraz bliżej ogólnoeuropejskiego produktu emerytalnego

Na decyzję Parlamentu Europejskiego czekają przepisy rozporządzenia, które mają ułatwić odkładanie pieniędzy na emeryturę. Wstępne porozumienie...


czytaj dalej

Aviva: Plan awaryjny na twardy brexit

Brytyjska Aviva zwróciła się do sądu w Londynie o zgodę na transfer aktywów o łącznej wartości 9 mld euro. Ubezpieczyciel wyjaśnił, że wobec...


czytaj dalej

Insurance Forum: O digitalizacji, motoryzacji i potrzebach pokolenia silver

W dniach 17-18 kwietnia w Warszawie odbędzie się wiosenna odsłona tegorocznego Spotkania Liderów Bankowości i Ubezpieczeń, czyli 17. edycji...


czytaj dalej

Pięć dni do „IT w ubezpieczeniach GigaCon 2019”

26 lutego w Warszawie odbędzie się XVIII edycja konferencji poświęconej informatyzacji sektora ubezpieczeniowego, zatytułowana „IT w...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Kursy on-line
Zamów newsletter
Facebook