feed-image -

Edukacja


Banking & Retailing Forum
środa, 25 sierpnia 2010 16:22

MM Conferences zaprasza w dniach 16-17 września na Banking & Retailing Forum, które odbędzie się w Businessman Institute w Warszawie.

Add a comment
Więcej…
 
Implementacja Dyrektywy Solvency II
środa, 25 sierpnia 2010 16:21

II Edycja Warsztatu
Implementacja Dyrektywy Solvency II
8-9 września 2010 r., InterContinental, Warszawa

W związku ze zmianami zachodzącymi na ryku ubezpieczeń, koniecznym jest wprowadzenie zmian w obowiązującym systemie wypłacalności, który ma na celu stworzenie systemu uwzględniającego profil ryzyka, na jakie narażony jest zakład ubezpieczeń oraz zakład reasekuracji. 

Add a comment
Więcej…
 
rankomat.pl: brak badania technicznego to problem z OC i AC
poniedziałek, 23 sierpnia 2010 10:42

Każdy kierowca powinien pamiętać, że poruszając się po drogach samochodem bez ważnego badania technicznego ryzykuje zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego i odmową wypłaty odszkodowania z twojego OC lub AC. – przypominają eksperci internetowej porównywarki ubezpieczeń rankomat.pl.

Add a comment
Więcej…
 
Policja: rusza Narodowy Eksperyment Bezpieczeństwa
wtorek, 20 lipca 2010 11:02

Narodowy Eksperyment Bezpieczeństwa „Weekend bez Ofiar” to ogólnopolska akcja podnosząca wiedzę i świadomość użytkowników dróg na temat bezpieczeństwa. Po raz pierwszy powstaje wielka narodowa koalicja dla bezpieczeństwa drogowego. Poza instytucjami państwowymi i mediami wezmą w niej udział również użytkownicy dróg: kierowcy, piesi i rowerzyści.

Narodowy Eksperyment Bezpieczeństwa „Weekend bez Ofiar” to akcja, której celem jest wypracowanie postawy dbałości o bezpieczeństwo w ruchu drogowym, a przez to ograniczenie liczby wypadków. Kampania określona została mianem eksperymentu, ponieważ dzięki niej będzie można przekonać się, o ile uda się zmniejszyć liczbę ofiar na polskich drogach, jeśli zaangażowanie wykaże całe społeczeństwo. W akcji wezmą udział instytucje państwowe, media, a także użytkownicy dróg: kierowcy, pasażerowie, piesi i rowerzyści.

Add a comment
Więcej…
 
KBC Autolease i VAB: wakacyjny poradnik podróży po Europie 2010
poniedziałek, 12 lipca 2010 10:31

W czasie letnich wakacji wielu kierowców z pewnością będzie podróżować po Europie. Eksperci KBC Autolease oraz specjaliści belgijskiej firmy assistance VAB opracowali wskazówki podróżnicze, dzięki którym jazda w upalne dni ma nie stanowić żadnego problemu.

Add a comment
Więcej…
 
Concordia: najzdolniejsi nagrodzeni
piątek, 02 lipca 2010 14:54

W Warszawie odbyło się wręczenie nagród w IX edycji Konkursu Rzecznika Ubezpieczonych na najlepszą pracę doktorską, magisterską, licencjacką i podyplomową z dziedziny ubezpieczeń gospodarczych i społecznych.

Add a comment
Więcej…
 
ASiPK: jak najlepiej przygotować się do Solvency II
wtorek, 08 czerwca 2010 16:07

Obowiązek wdrożenia we wszystkich typach instytucji ubezpieczeniowych strategii Solvency II nastąpi w październiku 2012 roku. Spowoduje ona konieczność zmian zarówno w zakresie aktuariatu, jak i rachunkowości, finansów, controllingu, audytu oraz struktury organizacyjnej zakładów. Skala i rozmiar zmian oraz fakt, iż wszystkie one wymagają wprowadzenia w życie stosownych regulacji i procedur sprawiają, że termin wdrożenia strategii nie jest odległy.

Agencja Szkolenia i Promocji Kadr postanowiła pomóc zakładom ubezpieczeń w przygotowaniu się do nowej sytuacji, wprowadzając cykl szkoleń Fakultety Ubezpieczeniowe zakończony warsztatami. Zainauguruje go jednodniowe, specjalistyczne szkolenie zatytułowane „Strategia zarządzania ryzykiem w zakładzie ubezpieczeń – Solvency II”.

Add a comment
Więcej…
 
Grupa Europa: tuż przed IX Europejskim Forum Bankowo-Ubezpieczeniowym
środa, 19 maja 2010 16:38

Wydarzenia ostatnich kilkunastu miesięcy na światowych rynkach finansowych skłaniają nadzorujących oraz same instytucje finansowe do weryfikowania mechanizmów, które mogą i powinny chronić rynki, teraz i w przyszłości, przed konsekwencjami zbyt liberalnego podejścia do ryzyka.

Add a comment
Więcej…
 
Edukacja: konferencja naukowa "Organizacyjno-prawne aspekty funkcjonowania ubezpieczeń"
poniedziałek, 26 kwietnia 2010 10:39

Dziś, w salach Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, rozpocznie się dwudniowa ogólnopolska konferencja naukowa „Organizacyjno-prawne aspekty funkcjonowania ubezpieczeń”. Głównym partnerem merytorycznym konferencji jest Polska Izba Ubezpieczeń.

Add a comment
Więcej…
 
Edukacja: ubezpieczeniowa konferencja naukowa
czwartek, 01 kwietnia 2010 13:24

W dniach 26–27 kwietnia 2010 roku w salach Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu odbędzie się Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Organizacyjno-prawne aspekty funkcjonowania ubezpieczeń”. Głównym partnerem merytorycznym konferencji jest Polska Izba Ubezpieczeń.

Add a comment
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna > ostatnia >>

Strona 19 z 20

Prudential: Sławomir Bełz dyrektorem sprzedaży agencyjnej

Sławomir Bełz został dyrektorem sprzedaży agencyjnej Prudential w Polsce. Swoje obowiązki pełni od 11 czerwca. Robert Zagata, dotychczasowy...


czytaj dalej

Friss: Krzysztof Jabłoński pokieruje rozwojem biznesu w regionie CEE

Z początkiem maja Krzysztof Jabłoński dołączył do zespołu Friss – globalnego dostawcy rozwiązań informatycznych w zakresie oprogramowania do...


czytaj dalej

Mundial w Rosji: Terroryzm i chuligaństwo odczuwalne w cenach polis

Ryzyko ataków terrorystycznych i szkód spowodowanych wybrykami chuligańskimi wywindowało w górę składki dla firm i zawodników za ubezpieczenie...


czytaj dalej

Aon Inpoint: Kto płaci najwięcej składek

Z cyklu raportów o globalnym rynku komercyjnych ubezpieczeń majątkowych i wypadkowych, opracowanych przez zespół analityczny Aon Inpoint, wynika,...


czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: Rentowność w „komunikacji” nadal rośnie

Opublikowany przez Komisję Nadzoru Finansowego (KNF) raport podsumowujący wyniki finansowe rynku ubezpieczeń w pierwszym kwartale tego roku...


czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: PZU uruchomił serwis dla agentów

PZU uruchomił agentpzu.pl – pierwszą na rynku platformę internetową skierowaną do obecnych i przyszłych agentów ubezpieczeniowych. Można na niej...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Kursy on-line
Zamów newsletter
Facebook