feed-image -

Ubezpieczenia majątkowe


Ergo Hestia: wakacyjna promocja
wtorek, 15 lipca 2008 14:37
Ergo Hestia rozpoczęła dziś wakacyjną promocję "Ubezpiecz dom/mieszkanie - teraz 20 proc. taniej". Add a comment
Więcej…
 
Generali: poszerzenie oferty ubezpieczeniowej dla MSP
wtorek, 15 lipca 2008 13:58
Od połowy lipca br. Generali T.U. S.A. wprowadza nowy, rozszerzony zakres ochrony w ramach Pakietu Ubezpieczenie dla Podmiotów Gospodarczych „Generali Presto”. Dzięki wprowadzonym zmianom firmy z sektora Małych i Średnich Przedsiębiorstw mogą zawrzeć polisę OC oraz rozbudować ją - stosownie do rodzaju prowadzonej przez siebie działalności - o 7 nowych klauzul, bez konieczności wykupienia ochrony mienia od pożaru i innych zdarzeń losowych. Add a comment
Więcej…
 
Rynek ubezpieczeniowy: czy po zniesieniu podatku Religi ceny OC spadną?
środa, 09 lipca 2008 10:27

{mosimage}Jak przypomina „gazeta Wyborcza” z dniem 1 listopada ma zniknąć podatek Religi. Zastąpi go w wyniku przyjęcia przez Sejm nowelizacji ustawy o finansowaniu leczenia ofiar wypadków autorstwa Ministerstwa Zdrowia tzw. system regresowy. Gazeta przypomina, że według deklaracji ubezpieczycieli, po zniknięciu podatku Religi miały spaść ceny polis OC. Jakub Gołąb, rzecznik resortu zdrowia, mówi, że MZ liczy, iż po tych zmianach firmy ubezpieczeniowe obniżą ceny, a nie będą przerzucały kosztów leczenia na wszystkich kierowców, jak to robiły dotychczas.

Według szacunków „GW”, spadek cen mogłyby wynieść średnio 6-7 proc. Gazeta wyliczyła, że w takiej sytuacji za ubezpieczenie Volkswagena Passata z 2005 r. 36-letni kierowca z Gdańska zapłaci 930 zł, o 70 zł mniej niż dotychczas. Jednak, jak na razie, ubezpieczyciele nie chcą składać żadnych deklaracji odnośnie wysokości ewentualnych obniżek stawek za OC.

Add a comment
Więcej…
 
Generali: nowe ubezpieczenie "NNW Kierowcy"
czwartek, 03 lipca 2008 15:06
Z początkiem lipca br. Generali T.U. S.A. wprowadza do oferty nowe ubezpieczenie NNW Kierowcy Pojazdu Mechanicznego, które – co nietypowe na rynku – jest przypisane do kierowcy, a nie do pojazdu.

Add a comment
Więcej…
 
Diners Club i AIG TU :karta Diners Club z ubezpieczeniem podróży zagranicznych
czwartek, 03 lipca 2008 13:37
Wybierając się w wakacyjną podróż zagraniczną warto pomyśleć o odpowiednim ubezpieczeniu. Karta Diners Club to prosty sposób na posiadanie unikalnego na polskim rynku pakietu ubezpieczeniowego podróży zagranicznej.

Add a comment
Więcej…
 
Rynek ubezpieczeń: obowiązkowe polisy dla rowerzystów?
czwartek, 03 lipca 2008 10:28
{mosimage}Jak nieoficjalnie dowiedziała się „Rzeczpospolita”, Ministerstwo Zdrowia zastanawia się nad wprowadzeniem obowiązkowego ubezpieczenia dla rowerzystów. Gazeta dodaje, że również towarzystwa ubezpieczeniowe słyszały o takiej koncepcji.

Według oceny Andrzeja Maciążka, członka zarządu Polskiej Izby Ubezpieczeń, taki pomysł może mieć pewne zalety, jednakże wyegzekwowanie takiego obowiązku będzie sprawą niezwykle trudną. Jedyne możliwe rozwiązanie, to policyjna kontrola. Problem polega na tym, że o ile w większych miastach mogłoby to zadziałać, to jednak w małych miejscowościach byłoby to kłopotem. Z kolei Krzysztof Bartkowiak ze Stowarzyszenia Miłośników Dwóch Kółek w Kołobrzegu uważa, że zatrudnienie policji do kontrolowania 2 mln rowerzystów, czy mają opłacone OC, odciągnie uwagę od istotniejszych problemów i przez to pogorszy stan bezpieczeństwa na polskich drogach.

Add a comment
Więcej…
 
Rynek ubezpieczeń: harcerze płacą mniej za OC
poniedziałek, 30 czerwca 2008 10:30
Jak informuje „Dziennik Bałtycki”, organizacje pozarządowe kuszą nowych członków specyficzną formą zachęt: zniżkami na produkty lub usługi firm, z którymi podpisały umowy o współpracy. Jako przykład gazeta podaje Związek Harcerstwa Polskiego. Wstępujący w szeregi jego członków kierowca otrzymuje znaczącą zniżkę na zakup polisy OC. W ten sposób powody wymierne korzyści osiąga zarówno ZHP jak i towarzystwo ubezpieczeniowe.

Add a comment
Więcej…
 
Warta: polisa na beztroskie wakacje
niedziela, 29 czerwca 2008 09:13
Warta rozpoczęła wakacyjną promocję – klienci, którzy wykupią do 30 września ubezpieczenie turystyczne WARTA TRAVEL mogą uzyskać nawet 60% zniżkę na ubezpieczenie WARTA DOM KOMFORT.

Add a comment
Więcej…
 
PZU SA: ubezpieczenie od utraty wartości nieruchomości dl banków
poniedziałek, 23 czerwca 2008 16:13
Na rynku mieszkaniowym trwa wyczekiwanie. Kupujący liczą na spadki cen. Deweloperzy i sprzedający na ich utrzymanie. Tymczasem, aby kredyt był bezpieczny, nieruchomość będąca jego zabezpieczeniem, powinna utrzymać swoją wartość. PZU SA od czerwca br oferuje bankom ubezpieczenie od utraty wartości nieruchomości.

Add a comment
Więcej…
 
Sejm: Klub Lewicy złożył projekt ustawy znoszącej podatek Religi
piątek, 20 czerwca 2008 10:39
Klub Lewicy chce zniesienia tzw. podatku Religi odprowadzanego przez ubezpieczycieli od umów komunikacyjnego OC. Zdaniem wiceszefowej sejmowej komisji finansów, Anity Błochowiak, rozwiązanie to nie sprawdza się w praktyce. Klub Lewicy złożył w czwartek projekt ustawy w tej sprawie.

Add a comment
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 71 72 73 74 75 76 następna > ostatnia >>

Strona 72 z 76

Nationale-Nederlanden: Anita Bogusz członkiem zarządu ds. ryzyka

22 czerwca, na trzysta sześćdziesiątym pierwszym posiedzeniu Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie Anity...


czytaj dalej

PZU Życie: Małgorzata Sadurska w zarządzie spółki

Małgorzata Sadurska została nowym członkiem zarządu PZU Życie – wynika z informacji znajdujących się na stronie internetowej ubezpieczyciela.

...


czytaj dalej

SCOR: Rynek reasekuracji medycznej w USA

SCOR Global Life, spółka zależna francuskiego reasekuratora SCOR, specjalizująca się w międzynarodowych ubezpieczeniach na życie i zdrowotnych,...


czytaj dalej

Aviva: Cyberprodukt dla małego biznesu

Brytyjski ubezpieczyciel Aviva w ramach rozbudowywania działu ubezpieczeń specjalistycznych planuje wprowadzenie w br. nowego produktu dla małych...


czytaj dalej

Concordia Ubezpieczenia: 20 lat minęło

17 czerwca w Sali Ziemi na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbyła się Gala Jubileuszowa Concordii Ubezpieczenia – kulminacyjny punkt...


czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: Allianz będzie szturmować pierwsza trójkę

Polski rynek ma duże znaczenie dla Allianz. Dlatego ubezpieczyciel zamierza wzmocnić swoją pozycję w naszym kraju. Droga do tego celu będzie...


czytaj dalej

Sprzedaż 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Partnerzy