feed-image -

Ubezpieczenia majątkowe


Ubezpieczenia majątkowe: niski wzrost rynku ubezpieczeń kredytu
piątek, 03 października 2008 13:31

Jak informuje „Gazeta Prawna”, rynek ubezpieczeń kredytu w I półroczu zanotował wzrost o niecałe 3 proc. Według prognoz ekspertów na koniec roku wzrost będzie jeszcze mniejszy. Gazeta przypomina, że w roku 2007 wskaźnik ten wyniósł 30 proc.

Add a comment
Więcej…
 
Ubezpieczenia majątkowe: rośnie rynek ubezpieczeń ochrony prawnej
wtorek, 30 września 2008 10:07

Z wyliczeń „Gazety Prawnej” wynika, że najbardziej dynamiczny wzrost spośród wszystkich ubezpieczeń notują ubezpieczenia ochrony prawnej. Gazeta pisze, że po dwóch kwartałach tego roku przypis składki towarzystw z tego typu produktów wyniósł 30,6 mln zł. Rok wcześniej ubezpieczyciele zebrali z tych polis 12 mln zł. Widać zatem, że wzrost w tym segmencie ubezpieczeń wyniósł 156 proc., przy średniej dla całego rynku 12 proc.

Add a comment
Więcej…
 
Ergo Hestia: polisa D&O bardzo na czasie
czwartek, 25 września 2008 13:44

Prezydent Francji Nicolas Sarkozy wzywa do rozliczania winnych zawirowań na rynkach finansowych. FBI rozpoczyna śledztwo w amerykańskich bankach inwestycyjnych. Menedżerowie w pośpiechu szukają swoich polis D&O (Directors and Officers Liability Insurance). Jeśli sytuacja miałaby miejsce w Polsce, tylko niewielu by je znalazło.

Add a comment
Więcej…
 
Mondial Assistance: nowa oferta - Dependency Program
wtorek, 23 września 2008 13:30

Światowa demografia przechodzi rewolucję, której powodem jest niski poziom urodzin i niski wskaźnik śmiertelności. Prognozy ONZ przewidują, że do roku 2050 w krajach rozwiniętych udział osób powyżej 60. roku życia wzrośnie do 33% z obecnych 22,2%, a średnia wieku wydłuży się z 38,6 roku do 45,5 roku. Jednocześnie wzrasta odsetek seniorów w społeczeństwie. W 2007 r. udział w populacji osób powyżej 60. roku życia wyniósł 17,5%, a powyżej 65. roku życia – 13%. ONZ prognozuje, że w 2050 r. będzie to odpowiednio: 37,9% i 29,8%.

Add a comment
Więcej…
 
Europ Assistance Polska: świadczenia dla klientów KBC Autolease
czwartek, 18 września 2008 10:26

Klienci firmy branży CFM (Car Fleet Management) KBC Autolease Polska mogą już korzystać ze świadczeń assistance drogowego zapewnianych przez Europ Assistance Polska.

Add a comment
Więcej…
 
EAP: program ubezpieczeniowy Lew Student wzbogacony o świadczenia assistance
czwartek, 18 września 2008 10:22

Lew  Student to program ubezpieczeniowy Generali T.U. dedykowany studentom i pracownikom uczelni wyższych zapewniający im opiekę medyczną w razie nieprzewidzianego wypadku. Program jest wzbogacony o świadczenia Europ Assistance Polska.

Add a comment
Więcej…
 
STBU : asekuracja utraconych zysków  polisa BI
poniedziałek, 15 września 2008 13:40

Ubezpieczenie utraty zysków i zwiększonych kosztów działalności ( BI ) ma zapewnić ustabilizowanie sytuacji finansowej, gdy na skutek przerw w działalności spowodowanej ubezpieczoną szkodą niemożliwe okaże się osiągnięcie założonych wyników ekonomicznych. Zrekompensuje także koszty stałe w trakcie odtwarzania zdolności produkcyjnych oraz odbudowywania pozycji rynkowej.

Add a comment
Więcej…
 
IPA: system elektronicznego obrotu dokumentami dla sieci usługodawców
czwartek, 11 września 2008 13:49

Inter Partner Assistance Polska jako pierwsza firma assistance w naszym kraju wprowadziła dla sieci swoich usługodawców system elektronicznego obrotu dokumentami, w tym rozliczeń za pomocą e-faktur. To kolejna innowacja wprowadzona przez spółkę, która ułatwia pracę jej partnerom sieciowym.

Add a comment
Więcej…
 
Ergo Hestia: strajk pracodawcy niestraszny
środa, 10 września 2008 13:48

W pierwszej połowie tego roku strajkowało 196 tysięcy pracowników - wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego. Jesienią czeka nas kolejna fala strajków, protestów i manifestacji. Szkody materialne i utrata zysku to koszty, które mogą ponieść firmy na skutek tego typu zdarzeń.

Add a comment
Więcej…
 
PZU SA: nowe ubezpieczenie dla klientów PKO BP
wtorek, 09 września 2008 07:58

Od 8 września br. klienci PKO Banku Polskiego mogą korzystać z ochrony ubezpieczeniowej PZU SA w ramach grupowego ubezpieczenia „Superochrona Domów i Lokali Mieszkalnych”. Oferta skierowana jest do klientów korzystających z kredytów hipotecznych i pożyczek hipotecznych.

Add a comment
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 71 72 73 74 75 76 77 78 79 następna > ostatnia >>

Strona 72 z 79

Pocztowe TUW: Stanisław Sokołowski nowym wiceprezesem

Z dniem 29 marca Stanisław Sokołowski został powołany na wiceprezesa zarządu Pocztowego Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych. Na tym stanowisku...


czytaj dalej

MetLife: Mirosław Kisyk za Łukasza Kalinowskiego na stanowisku prezesa

27 marca MetLife TUnŻiR poinformował, że Łukasz Kalinowski złożył rezygnację z pełnienia funkcji prezesa zarządu spółki i jednocześnie zakończył...


czytaj dalej

Najczęściej czytane

Allianz: Współdzielenie samochodu ubezpieczone

Allianz zawiązał partnerstwo z brytyjską platformą współdzielenia pojazdów Drivy, aby zapewnić ubezpieczenia jej użytkownikom. Jest to część...


czytaj dalej

Włochy: Octo Telematics sięgnęło po rozwiązania SAS

Włoska firma Octo Telematics przy wsparciu narzędzi analitycznych SAS stworzyła największą bazę danych zawierającą opisy zachowań kierowców.   

W...


czytaj dalej

Senat: Dyskusja o regulacji branży odszkodowawczej

19 kwietnia odbyło się seminaryjne posiedzenie senackiej Komisji Budżetu i Finansów Publicznych. Podczas spotkania organizowanego wspólnie z...


czytaj dalej

Dochodzenie roszczeń za szkody osobowe – problemy i ułatwienia

19 kwietnia miała miejsce konferencja zatytułowana „Rekompensata za utratę zdrowia i życia – praktyczne aspekty dochodzenia roszczeń”. Była to...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Kursy on-line
Zamów newsletter
Facebook