feed-image -

Reklama

Ubezpieczenia majątkowe


Concordia Polska TUW: transport można ubezpieczyć
czwartek, 27 marca 2008 14:37
Kradzież ładunku to podstawowe zagrożenie z jakim muszą liczyć się kierowcy ciężarówek.  Niestety nie jedyne w całej branży transportowej. Dlatego przewożąc towary - nawet na użytek własnej firmy - warto sprawdzić, co mają nam do zaoferowania towarzystwa ubezpieczeniowe.

Add a comment
Więcej…
 
Rynek ubezpieczeń: AC auta kupionego za granicą może nie dawać ochrony
czwartek, 27 marca 2008 11:40
Jak pisze "Gazeta Prawna", umowy autocasco zawarte przez kupujących auta z zagranicy mogą nie zapewniać ochrony ani w wypadku kradzieży, ani rozbicia, jeżeli auto zostało nielegalnie wprowadzone na polski obszar celny. Chodzi na przykład o zaniżenie tzw. wartości celnej.

Add a comment
Więcej…
 
Compensa TU S.A: SOS PZMOT partnerem w ramach assistance komunikacyjnego
wtorek, 18 marca 2008 16:02
Od 1 marca br. usługi assistance komunikacyjnego na rzecz klientów Compensa TU S.A. Vienna Insurance Group świadczy SOS PZMOT – pionier na polskim rynku assistance drogowego.

Add a comment
Więcej…
 
PZU SA: podwyżka cen OC oraz nowe oferty
czwartek, 13 marca 2008 10:34
{mosimage}Jak pisze „Gazeta Prawna”, wprawdzie PZU SA ma nadzieję na zniesienie podatku Religi, to jednak najprawdopodobniej nie zrezygnuje z podwyższenia cen OC komunikacyjnego. Gazeta dodaje, że największy polski ubezpieczyciel ma w planach walkę o klientów, którzy nie posiadają polis AC. Ofertą dla  takich osób ma być tania uproszczona wersję autocasco.

3 marca Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych Lewiatan złożyła wniosek do Trybunału Konstytucyjnego w sprawie niekonstytucyjności podatku Religi. Wielu klientów PZU SA  liczyło na to, że lutowe oświadczenia zarządu towarzystwa o konieczności podniesienia cen OC właśnie ze względu na to obciążenie będzie nieaktualna. Nadzieję na spadek cen ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej mieli również klienci innych towarzystw. Powód ? W segmencie OC komunikacyjnego wszelkie ruchy związane z tym ubezpieczeniem są związane z decyzjami PZU SA.

Add a comment
Więcej…
 
Ubezpieczeniowe fundusze kapitałowe: aktywa zebrane w 2007 r.
piątek, 07 marca 2008 10:30
{mosimage}Według zebranych przez Analizy Online od firm ubezpieczeniowych danych, wartość aktywów zgromadzonych w ramach UFK wzrosła w 2007 roku do 35,4 mld PLN. To wprawdzie o +28% więcej niż w grudniu roku ubiegłego, jednak dynamika ostatniego kwartału była ujemna i wyniosła -2,3%. Autorzy raportu przypominają, że spadek majątku zgromadzonego w ramach UFK w ostatnim kwartale wynikał głównie ze złej koniunktury na rynkach akcji. Skutków przeceny na światowych giełdach nie zdołało zrekompensować saldo wpłat i umorzeń, które według szacunków autorów opracowania w ostatnich 3 miesiącach było o połowę niższe niż średnia w ciągu trzech pierwszych kwartałów.

Analizy Online oszacowały, że inwestycje pośrednio lub bezpośrednio związane z warszawską giełdą stanowiły na koniec roku około 45% łącznej wartości środków zgromadzonych w ubezpieczeniowych funduszach kapitałowych. Tymczasem ostatnie trzy miesiące 2007 roku, podobnie zresztą jak 3 kwartał minionego roku, przyniosły spadki cen spółek notowanych na WGPW. Główny indeks giełdowy WIG stracił w 4 kwartale -7,8%, co pociągnęło za sobą w dół wyceny jednostek funduszy oraz wartość zgromadzonego w nich majątku.

Add a comment
Więcej…
 
Ubezpieczenia majątkowe: 20 mld przypisu składki na koniec roku?
piątek, 29 lutego 2008 10:47
Jak szacuje „Gazeta Prawna”, w ubiegłym roku cały rynek ubezpieczeń majątkowych wzrósł o około 11 proc. Gazeta swoje wyliczenia oparła na podstawie wstępnych oficjalnych wyników większych towarzystw ubezpieczeń majątkowych (poza PZU SA i Compensą, dla których dane są szacunkowe). Oznacza to, że na koniec roku towarzystwa zebrały ponad 18 mld zł składek. „Gazeta Prawna” wskazuje, że przy utrzymaniu takiej dynamiki w przyszłym roku, to oznacza to, iż 2008 rok ubezpieczyciele majątkowi zamkną przypisem składki w wysokości około 20 mld zł.

Add a comment
Więcej…
 
KNF: jeden dzień więcej na wypowiedzenie umowy OC dla klienta
piątek, 29 lutego 2008 10:46
Po I kwartale 2008 r. Komisja Nadzoru Finansowego skontroluje wykonanie zalecenia dotyczącego terminów wypowiedzenia umowy OC. Jak wynika z odpowiedzi urzędu na pytania branżowego Dziennika Ubezpieczeniowego towarzystwa już od 1 lutego muszą uznawać, że wypowiedzenie umowy zawartej np. 20 lutego 2008 r. powinno do nich dotrzeć nie później niż 19 lutego 2009 r.

Add a comment
Więcej…
 
Ubezpieczenia komunikacyjne: towarzystwa spodziewają się większych zysków w 2008 r.
piątek, 29 lutego 2008 10:44
{mosimage}„Rzeczpospolita” wzięła pod lupę wyniki sprzedaży ubezpieczeń komunikacyjnych dziesięciu największych firm oferujących polisy majątkowe. W swoim rankingu gazeta nie uwzględniła jednak PZU SA. Większość towarzystw konkurujących z największym polskim ubezpieczycielem liczy, że w bieżącym roku dynamika przypisu składki z tytułu popularnej „komunikacji” jeszcze wzrośnie.

Michael Muller, wiceprezes Allianz Polska, przewiduje, że wzrost ten będzie większy wobec zapowiedzi PZU SA  o uwolnieniu cen polis OC. Z kolei Krzysztof Rosiński, wiceprezes spółek ubezpieczeniowych grupy Europa uważa, że PZU SA dusi rynek swoimi stawkami komunikacyjnego OC, a ich uwolnienie może spowodować, że wzrośnie dynamika zbieranej składki. „Rzeczpospolita” przypomina, że mimo wprowadzenia tzw. podatku Religi (12 proc. składki z OC) na leczenie ofiar wypadków drogowych od 1 października ubiegłego roku PZU SA nie podwyższyło cen tych polis. W efekcie tej decyzji konkurencja zdecydowała się na ograniczone podwyżki.

Add a comment
Więcej…
 
Grupa Ergo Hestia: wyniki finansowe w 2007 roku
poniedziałek, 25 lutego 2008 16:34
Ponad 1,7 mld zł w ubezpieczeniach majątkowych i ponad 220 mln zł w ubezpieczeniach na życie - tyle wyniosły składki przypisane brutto zebrane w 2007 roku w sopockiej Grupie Ergo Hestia. Wskaźnik ROE Grupy wyniósł 14,9 proc. (przy 10,4 proc. w roku 2006). Jednocześnie, w ciągu zaledwie dwóch lat, Ergo Hestia podwoiła swoją wyłączną sieć sprzedaży. W planach – wejście na rynek zagraniczny.

Add a comment
Więcej…
 
STBU Brokerzy Ubezpieczeniowi: bezpieczeństwo oferty publicznej - polisa POSI
piątek, 22 lutego 2008 15:36
Przygotowania do debiutu giełdowego wywołują specyficzne ryzyka dla spółek i menedżerów podejmujących decyzje biznesowe. W przypadku, gdy błędne lub niepełne informacje spowodują straty inwestorów, osoby autoryzujące prospekt emisyjny będą ponosić osobiste konsekwencje. Skutecznym zabezpieczeniem odpowiedzialności z tytułu publicznej emisji papierów wartościowych jest polisa POSI ( Public Offering of Securities Insurance ).

Add a comment
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 następna > ostatnia >>

Strona 80 z 81

Personalia: Krzysztof Kudelski dołączył do Grupy MAK

Do zespołu MAK Investments (Grupa MAK) dołączył były prezes Warty Krzysztof Kudelski, który w strukturach brokera będzie odpowiedzialny za obszary...


czytaj dalej

UNIQA Polska: Jakub Machnik wiceprezesem ds. finansów i ryzyka

Rada nadzorcza zdecydowała o powierzeniu Jakubowi Machnikowi funkcji wiceprezesa zarządu spółek UNIQA Polska. Od 1 grudnia odpowiada on już nie...


czytaj dalej

Generali: Zarządzanie aktywami alternatywnymi

Włoska grupa Generali nabyła od Bank of America Merrill Lynch firmę zarządzania aktywami alternatywnymi CM Investment Solutions Limited (CMISL) z...


czytaj dalej

AIG: Dyrektor woli start-upa

Dyrektor ds. danych AIG, Leandro Dalle Mule, przeszedł do insurtechowego start-upa Planck Resolution na stanowisko generalnego menedżera na...


czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: Warta zaoferuje PPK

Warta jest pierwszym ubezpieczycielem, który oficjalnie potwierdził, że zaoferuje Pracownicze Plany Kapitałowe (PPK). Produkt przygotowany przez...


czytaj dalej

Open Life: Wzrost zysków, spadek sprzedaży

Spadek przypisu składki przy jednoczesnej poprawie wyniku technicznego i zysku netto – to najistotniejsze rezultaty uzyskane przez Open Life w...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Kursy on-line
Zamów newsletter
Facebook