feed-image -

Reklama

Ubezpieczenia majątkowe


Rynek ubezpieczeń: wątpliwości odnośnie zapisów w umowie ubezpieczenia majątkowego
poniedziałek, 14 kwietnia 2008 12:35
Dzisiejsza „Gazeta Prawna dokonała analizy regulaminu zawierającego ogólne warunki ubezpieczenia mieszkania, którego autorem jest TUiR Warta. Gazeta konkluduje: w dokumencie znalazło się wiele postanowień naruszających prawa konsumenta.

Add a comment
Więcej…
 
Europejskie: ubezpieczenie od kosztów rezygnacji
czwartek, 10 kwietnia 2008 12:40
Jak wynika z raportu GTP na podstawie danych otrzymanych od Europejskie rośnie popularność ubezpieczenia od kosztów rezygnacji wykupowanego przez klientów w Polsce. W 2007 roku nastąpił wzrost sprzedaży tego produktu o 40% w porównaniu z 2006 r.

Add a comment
Więcej…
 
Ubezpieczenia online.pl.: polisy inwestycyjne
czwartek, 10 kwietnia 2008 11:31
Poprawa sytuacji gospodarczej kraju, wzrost popytu na produkty inwestycyjne i zainteresowanie Polaków alternatywnymi formami inwestowania pieniędzy, wpływają na wzrost zainteresowania produktami zabezpieczającymi kapitał inwestorów.

Add a comment
Więcej…
 
Link4: Dom 24 oraz Dom Plus 24 dostępne dla wszystkich
środa, 09 kwietnia 2008 16:33
Link4 TU SA, zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami, od 7 kwietnia udostępnia ubezpieczenia mieszkań i domów również tym, którzy nie posiadają polisy motoryzacyjnej w Link4. Teraz każdy może zadzwonić pod numer 22 444 44 44 i w prosty sposób ubezpieczyć swoje mieszkanie lub dom.

Add a comment
Więcej…
 
Carlife: nowy produkt ubezpieczeniowy  EuroGAPŽ
piątek, 04 kwietnia 2008 10:16
Z dniem 1 kwietnia 2008 roku Carlife Sp z o.o. wprowadza na polski rynek nowy produkt ubezpieczeniowy – EuroGAP®.

Add a comment
Więcej…
 
Concordia Polska TUW: transport można ubezpieczyć
czwartek, 27 marca 2008 14:37
Kradzież ładunku to podstawowe zagrożenie z jakim muszą liczyć się kierowcy ciężarówek.  Niestety nie jedyne w całej branży transportowej. Dlatego przewożąc towary - nawet na użytek własnej firmy - warto sprawdzić, co mają nam do zaoferowania towarzystwa ubezpieczeniowe.

Add a comment
Więcej…
 
Rynek ubezpieczeń: AC auta kupionego za granicą może nie dawać ochrony
czwartek, 27 marca 2008 11:40
Jak pisze "Gazeta Prawna", umowy autocasco zawarte przez kupujących auta z zagranicy mogą nie zapewniać ochrony ani w wypadku kradzieży, ani rozbicia, jeżeli auto zostało nielegalnie wprowadzone na polski obszar celny. Chodzi na przykład o zaniżenie tzw. wartości celnej.

Add a comment
Więcej…
 
Compensa TU S.A: SOS PZMOT partnerem w ramach assistance komunikacyjnego
wtorek, 18 marca 2008 16:02
Od 1 marca br. usługi assistance komunikacyjnego na rzecz klientów Compensa TU S.A. Vienna Insurance Group świadczy SOS PZMOT – pionier na polskim rynku assistance drogowego.

Add a comment
Więcej…
 
PZU SA: podwyżka cen OC oraz nowe oferty
czwartek, 13 marca 2008 10:34
{mosimage}Jak pisze „Gazeta Prawna”, wprawdzie PZU SA ma nadzieję na zniesienie podatku Religi, to jednak najprawdopodobniej nie zrezygnuje z podwyższenia cen OC komunikacyjnego. Gazeta dodaje, że największy polski ubezpieczyciel ma w planach walkę o klientów, którzy nie posiadają polis AC. Ofertą dla  takich osób ma być tania uproszczona wersję autocasco.

3 marca Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych Lewiatan złożyła wniosek do Trybunału Konstytucyjnego w sprawie niekonstytucyjności podatku Religi. Wielu klientów PZU SA  liczyło na to, że lutowe oświadczenia zarządu towarzystwa o konieczności podniesienia cen OC właśnie ze względu na to obciążenie będzie nieaktualna. Nadzieję na spadek cen ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej mieli również klienci innych towarzystw. Powód ? W segmencie OC komunikacyjnego wszelkie ruchy związane z tym ubezpieczeniem są związane z decyzjami PZU SA.

Add a comment
Więcej…
 
Ubezpieczeniowe fundusze kapitałowe: aktywa zebrane w 2007 r.
piątek, 07 marca 2008 10:30
{mosimage}Według zebranych przez Analizy Online od firm ubezpieczeniowych danych, wartość aktywów zgromadzonych w ramach UFK wzrosła w 2007 roku do 35,4 mld PLN. To wprawdzie o +28% więcej niż w grudniu roku ubiegłego, jednak dynamika ostatniego kwartału była ujemna i wyniosła -2,3%. Autorzy raportu przypominają, że spadek majątku zgromadzonego w ramach UFK w ostatnim kwartale wynikał głównie ze złej koniunktury na rynkach akcji. Skutków przeceny na światowych giełdach nie zdołało zrekompensować saldo wpłat i umorzeń, które według szacunków autorów opracowania w ostatnich 3 miesiącach było o połowę niższe niż średnia w ciągu trzech pierwszych kwartałów.

Analizy Online oszacowały, że inwestycje pośrednio lub bezpośrednio związane z warszawską giełdą stanowiły na koniec roku około 45% łącznej wartości środków zgromadzonych w ubezpieczeniowych funduszach kapitałowych. Tymczasem ostatnie trzy miesiące 2007 roku, podobnie zresztą jak 3 kwartał minionego roku, przyniosły spadki cen spółek notowanych na WGPW. Główny indeks giełdowy WIG stracił w 4 kwartale -7,8%, co pociągnęło za sobą w dół wyceny jednostek funduszy oraz wartość zgromadzonego w nich majątku.

Add a comment
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 następna > ostatnia >>

Strona 80 z 82

Aviva PTE: Maciej Karasiński nowym prezesem

Maciej Karasiński od kwietnia obejmie funkcję prezesa Aviva PTE. Jego nominacja jest efektem złożenia rezygnacji (ze skutkiem od końca marca)...


czytaj dalej

Gothaer TU: Marek Gołębiewski nowym członkiem zarządu

11 marca rada nadzorcza Gothaer TU zdecydowała o przedłużeniu kadencji dotychczasowego zarządu spółki na kolejnych pięć lat i poszerzeniu jego...


czytaj dalej

Brexit: Ubezpieczyciele przygotowani na każdy scenariusz

Podczas gdy w parlamencie brytyjskim trwa spór o sposób wyjścia z sytuacji, agencja ratingowa AM Best uważa, że ubezpieczyciele z siedzibą w...


czytaj dalej

Talanx: Zyskowny rok

Miniony rok był dość udany dla Talanx. Wpływy grupy ze składek były wyraźnie wyższe od uzyskanych w roku poprzednim, podobnie zresztą jak jej...


czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: Depresja „życiówki” obniżyła wynik całego sektora

Po raz pierwszy od 2015 r. roczna wartość rynku ubezpieczeń mierzona przypisem składki była niższa od odnotowanej dwanaście miesięcy wcześniej. To...


czytaj dalej

Rozmowy bez Asekuracji: Gdzie się podziali twoi klienci?

Gościem najnowszego, 58. odcinka podcastu „Rozmowy bez Asekuracji” był Adam Kubicki, trener i autor książki „Bądź liderem, albo odejdź”. Podczas...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Zamów newsletter
Facebook