feed-image -

Ubezpieczenia rolne


Concordia: ubezpieczenia upraw ozimych za połowę składki
środa, 15 października 2008 10:26

Sprzyjające warunki pogodowe we wrześniu i październiku przyczyniają się do dobrych wschodów roślin ozimych. Nie wiadomo jednak czy zima tego roku będzie równie sprzyjająca dla rolników, czy też dojdzie do znacznych szkód z tytułu złego przezimowania.

Add a comment
Więcej…
 
Concordia: nowe rozwiązania na nowy sezon
piątek, 03 października 2008 10:28

Grupa Concordia jako jeden z pierwszych ubezpieczycieli na polskim rynku, podpisała aneks do umowy z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi w sprawie udzielania dopłat do składek za ubezpieczenia upraw rolnych.

Add a comment
Więcej…
 
Concordia: rolnik solidnie ubezpieczony
poniedziałek, 08 września 2008 16:05

Grupa Concordia poszerza swoją ofertę skierowaną do klientów banków spółdzielczych zrzeszonych w Banku Polskiej Spółdzielczości S.A. Nowe produkty Agro i Agro Premium są przeznaczone dla rolników, którzy chcą zabezpieczyć swoje mienie przed skutkami przykrych zdarzeń losowych.

Add a comment
Więcej…
 
Ubezpieczeniach rolne: prezydent podpisał nowelę ustawy
piątek, 01 sierpnia 2008 18:48

W przypadku zniszczenia co najmniej 10 proc. zbiorów danej uprawy rolnik będzie mógł ubiegać się o odszkodowanie - zakłada nowela ustawy o ubezpieczeniach upraw rolnych i zwierząt gospodarskich. W piątek zmiany do ustawy podpisał prezydent Lech Kaczyński.

Add a comment
Więcej…
 
Poprawki do nowelizacji ustawy o ubezpieczeniach upraw budzą kontrowersje ubezpieczycieli
wtorek, 22 lipca 2008 10:23

{mosimage}Jak informuje „Parkiet” nasz parlament kończy prace nad nowelizacją ustawy o dotowanych ubezpieczeniach upraw i zwierząt gospodarskich. Gazeta pisze, że w dniu dzisiejszym przyjęte do nowelizacji przez Senat poprawki będą rozpatrywane przez sejmową komisję rolnictwa. Jednak korekty w ustawie nie budzą entuzjazmu ubezpieczycieli. Ich zdaniem znowelizowane przepisy nie stanowią dla rolników zachęty do wykupu większej liczby polis.

Konrad Rojewski, przewodniczący Komisji Ubezpieczeń Rolnych Polskiej Izby Ubezpieczeń mówi, że nie jest to dobra ustawa, ponieważ podczas prac legislacyjnych nie uwzględniono wniosku PIU, aby ustanowić odrębne stawki dla upraw roślin szczególnie wrażliwych.

Add a comment
Więcej…
 
Ubezpieczenia rolne: brak nowej oferty ubezpieczenia upraw
piątek, 18 lipca 2008 10:54

Jak przypomina „Gazeta Wyborcza”, od 1 lipca 2008 r.. każdy korzystający z unijnych dopłat rolnik jest zobowiązany do ubezpieczenia swoich upraw. Ma na to czas do końca czerwca 2009 r. Brak ubezpieczenia skutkuje karą w wysokości 2 euro od hektara. Zwolnienie z kary daje odmowa ubezpieczenia przez dwa zakłady. Mimo dofinansowania połowy składki z budżetu rolnicy boją się kosztów ubezpieczenia.

Add a comment
Więcej…
 
Ubezpieczenia rolne: od dziś wchodzi w życie ustawa o obowiązkowych ubezpieczeniach upraw
wtorek, 01 lipca 2008 10:43
{mosimage}Od dnia dzisiejszego każdy rolnik, który korzysta z unijnych dopłat bezpośrednich jest zobowiązany do ubezpieczenia swoich upraw. Takie są konsekwencje wchodzącej w życie od 1 lipca ustawy o obowiązkowych ubezpieczeniach upraw rolnych. Ochroną ubezpieczeniową musi być objęta co najmniej połowa uprawianej powierzchni. Rolnicy mogą ubezpieczyć się na wypadek wydarzeń losowych takich jak: susza, przymrozki czy grad. Rolnik, który nie wykupi polisy musi liczyć się z karą finansową, która w tym roku wynosi równowartość 2 euro od hektara. Kara nie będzie naliczana w przypadku, gdy co najmniej dwa zakłady ubezpieczeniowe odmówią zawarcia umowy. Ubezpieczenia upraw będą dotowane z budżetu państwa.

Od samego początku ustawa budziła kontrowersje. Część oponentów podnosiła argument o zbyt wysokich kosztach, jakie musieliby ponieść rolnicy ubezpieczając swoje uprawy. Inni z kolei wskazywali, że należy przesunąć termin wejścia w życie nowych przepisów, ponieważ rolnicy nie są poinformowani o nakładanym na nich obowiązku ubezpieczeniowym. Z kolei branża ubezpieczeniowa odnosiła się krytycznie do samych zapisów ustawy, wskazując na ich częściowe oderwanie od realiów i zbyt dużą rolę decyzji urzędniczych.

Add a comment
Więcej…
 
Sejm: projekt ustawy o ubezpieczeniach rolnych przyjęty przez komisję rolnictwa
środa, 25 czerwca 2008 10:17
Sejmowa komisja rolnictwa przyjęła we wtorek projekt nowelizacji ustawy o ubezpieczeniach upraw rolnych i zwierząt gospodarskich, która m.in. zmienia zasady ubiegania się o odszkodowania rolnicze.

Add a comment
Więcej…
 
PZU SA: opinia n/t propozycji zmian w ustawie o ubezpieczeniach upraw rolnych
poniedziałek, 09 czerwca 2008 14:56
3 czerwca rząd zatwierdził projekt nowelizacji ustawy o ubezpieczeniach upraw rolnych i zwierząt gospodarskich (Dz.U.05.150.1249 z późń. zmianami). Ubezpieczenia upraw od 1 lipca 2008 r. staną się w połowie obowiązkowe (obowiązek ubezpieczenia co najmniej 50% upraw). Rolnicy mają 12 miesięcy na spełnienie tego obowiązku.

Add a comment
Więcej…
 
Ubezpieczenia: nie będzie jednak reformy KRUS?
piątek, 06 czerwca 2008 10:19
{mosimage}Jak pisze „Gazeta Prawna”, z założeń do ustawy o systemie ubezpieczenia społecznego w rolnictwie i rybołówstwie, do których udało się dotrzeć gazecie wynika, że zaledwie 17,7 tys. rolników posiadających ponad 50 hektarów ziemi, spośród 1,58 mln ubezpieczonych w KRUS będzie opłacać wyższe składki na emeryturę i rentę. Autorem tych zapisów jest Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. „GP” zauważa, że oprócz niewielkiej ilości osób płacących wyższe składki, kolejnym budzącym wątpliwości efektem projektu jest to, że wzrost tych ostatnich będzie mało znaczący. Dodatkowe wpływy do KRUS z tego tytułu wyniesie tylko 200 tys. zł rocznie. Gazeta konstatuje, że wciąż zatem finansowanie świadczeń rolników prawie w całości będzie obciążało budżet. I to mimo tego, że od chwili akcesji Polski do UE dochody tej grupy notują najszybszy wzrost spośród wszystkich grup zawodowych. Według szacunków GUS, tylko w ciągu ostatnich dwóch lat wzrosły o ponad 35 proc.

Add a comment
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 następna > ostatnia >>

Strona 15 z 19

Pocztowe TUW: Stanisław Sokołowski nowym wiceprezesem

Z dniem 29 marca Stanisław Sokołowski został powołany na wiceprezesa zarządu Pocztowego Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych. Na tym stanowisku...


czytaj dalej

MetLife: Mirosław Kisyk za Łukasza Kalinowskiego na stanowisku prezesa

27 marca MetLife TUnŻiR poinformował, że Łukasz Kalinowski złożył rezygnację z pełnienia funkcji prezesa zarządu spółki i jednocześnie zakończył...


czytaj dalej

Najczęściej czytane

Allianz: Współdzielenie samochodu ubezpieczone

Allianz zawiązał partnerstwo z brytyjską platformą współdzielenia pojazdów Drivy, aby zapewnić ubezpieczenia jej użytkownikom. Jest to część...


czytaj dalej

Włochy: Octo Telematics sięgnęło po rozwiązania SAS

Włoska firma Octo Telematics przy wsparciu narzędzi analitycznych SAS stworzyła największą bazę danych zawierającą opisy zachowań kierowców.   

W...


czytaj dalej

Senat: Dyskusja o regulacji branży odszkodowawczej

19 kwietnia odbyło się seminaryjne posiedzenie senackiej Komisji Budżetu i Finansów Publicznych. Podczas spotkania organizowanego wspólnie z...


czytaj dalej

Dochodzenie roszczeń za szkody osobowe – problemy i ułatwienia

19 kwietnia miała miejsce konferencja zatytułowana „Rekompensata za utratę zdrowia i życia – praktyczne aspekty dochodzenia roszczeń”. Była to...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Kursy on-line
Zamów newsletter
Facebook