feed-image -

Reklama

Ubezpieczenia rolne


Concordia Polska TUW: ubezpieczenie modernizacji gospodarstw rolnych
poniedziałek, 04 lutego 2008 15:39
Trwa weryfikacja rolniczych wniosków na modernizację gospodarstw rolnych. W ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 tylko w tym roku przewidziano na ten cel 1,36 mld zł. Wnioski opiewają jednak na kwotę 2,4 mld. zł., dlatego pieniędzy dla wszystkich nie wystarczy.

Add a comment
Więcej…
 
Spotkania plenarne: międzynarodowa konferencja -Kierunki zmian ubezpieczeń produkcji rolnej w Polsce
poniedziałek, 04 lutego 2008 10:42
W dniu dzisiejszym w warszawskim hotelu Holiday Inn, ul. Złota 48/54, Sala Scherzo, I piętro odbędzie się międzynarodowa konferencja "Kierunki zmian ubezpieczeń produkcji rolnej w Polsce".

Add a comment
Więcej…
 
Ubezpieczenia rolne: pojawią się polisy od skutków ptasiej grypy?
wtorek, 08 stycznia 2008 10:24
{mosimage}Jak donosi „Rzeczpospolita”, Unia Europejska zastanawia się nad wprowadzeniem nowych polis, pozwalających rolnikom na pokrycie strat spowodowanych wybiciem chorych np. na ptasią grypę zwierząt. Tego typu produkty ubezpieczeniowe miałyby być dotowane z unijnego budżetu.

W chwili obecnej nikt nie oferuje polskim rolnikom takiego ubezpieczenia. UE wyraża zgodę jedynie na dopłaty do polis od szkód wywołanych przez warunki atmosferyczne, nie ma jednak dopłat do polis z tytułu chorób zwierząt. Aleksandra Szelągowska, dyrektor Departamentu Finansów w Ministerstwie Rolnictwa mówi „Rzeczpospolitej”, że Unia rozważa wprowadzenie nowego instrumentu finansowego, który pozwoliłby na zarządzanie ryzykiem w rolnictwie, np. polis z tytułu chorób zwierząt. Dodaje, iż trwa przegląd wspólnotowej polityki rolnej i w marcu powinny być pierwsze tego wyniki.

Add a comment
Więcej…
 
Concordia: sprzęt rolniczy z Agrocasco
poniedziałek, 17 grudnia 2007 17:07
Kończy się czas wydatkowania pieniędzy unijnych, przeznaczonych na ubiegły okres programowania. Dzięki pieniądzom z funduszy strukturalnych oraz finansom przeznaczonym na rozwój technologiczny wsi, rolnicy dokonali zakupu zarówno nowego, jak i używanego sprzętu. Jednakże wymaga on nie tylko wysokiego wydatku podczas zakupu, lecz również stałego zabezpieczenia przed zniszczeniem lub kradzieżą.

Add a comment
Więcej…
 
MR: zmiana sposobu ubezpieczenia w KRUS
czwartek, 13 grudnia 2007 12:57
Minister rolnictwa Marek Sawicki chce zmienić zasady ubezpieczenia w KRUS. Jego propozycja to uzależnienie prawa do korzystania z tego systemu ubezpieczeniowego od tego, czy rolnik sam wykonuje pracę w gospodarstwie.

Add a comment
Więcej…
 
RM: rozporządzenie w sprawie dopłat do ubezpieczeń rolników
poniedziałek, 03 grudnia 2007 10:53
Ważna informacja dla rolników i ubezpieczycieli mających w swojej ofercie ubezpieczenia rolne.

Add a comment
Więcej…
 
Concordia Polska TUW: rolniku ubezpiecz się
wtorek, 20 listopada 2007 11:40
30 Euro za brak ubezpieczenia OC i aż 100 Euro w przypadku braku ubezpieczenia budynków w gospodarstwie. Takie kary mogą zapłacić rolnicy, jeśli nie dopełnią ustawowego obowiązku ubezpieczeniowego.

Add a comment
Więcej…
 
Ubezpieczenia rolnicze: tylko do jutra ubezpieczenie z 50-proc. dopłatą państwa
środa, 14 listopada 2007 14:27
15 listopada upływa termin zawierania przez rolników umów na ubezpieczenie upraw roślin ozimych od skutków złego przezimowania z 50-proc. dopłatą z budżetu państwa. Termin ten dotyczy również ubezpieczania upraw wieloletnich (np. sadów).

Add a comment
Więcej…
 
PO: projekt ustawy różnicującej składkę KRUS na początku 2008 r.
piątek, 09 listopada 2007 15:04
Platforma Obywatelska (PO) chce stopniowo reformować Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego (KRUS) i nie wyklucza jej docelowego połączenia z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych (ZUS). Pierwszym etapem będzie zróżnicowania składki na rolnicze ubezpieczenia społeczne - projekt ustawy w tej sprawie ma trafić do Sejmu na początku 2008 roku, poinformował w piątek szef klubu parlamentarnego PO Zbigniew Chlebowski.

Add a comment
Więcej…
 
Concordia Polska TUW: rolnicy nie zawsze ubezpieczeni
piątek, 09 listopada 2007 10:47
W ciągu całego 2006 roku oddano do użytku o 70 % więcej budynków gospodarczych niż rok wcześniej, a w pierwszej połowie tego roku liczba pozwoleń na budowę budynków w gospodarstwach rolnych wzrosła aż o 25%. Nie wszyscy rolnicy decydują się jednak na ich ubezpieczenie, mimo, że taki obowiązek nakłada na nich ustawa.

Add a comment
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna > ostatnia >>

Strona 19 z 21

Z PZU do zarządu Alior Banku

17 października Katarzyna Sułkowska złożyła rezygnację z funkcji prezesa zarządu Alior Banku. Rada nadzorcza spółki przyjęła rezygnację i z tym...


czytaj dalej

MAK Ubezpieczenia: Robert Grabowski nowym członkiem zarządu

Robert Grabowski, dotychczasowy dyrektor Biura Ubezpieczeń na Życie i Osobowych MAK Ubezpieczenia, został członkiem zarządu firmy brokerskiej....


czytaj dalej

Unia Berneńska: Beatriz Reguero nową przewodniczącą

17 października w Paryżu odbyło się doroczne walne zgromadzenie Unii Berneńskiej. Gospodarzem spotkania, które zgromadziło ponad 300 dyrektorów...


czytaj dalej

Aon: Wrześniowe katastrofy najkosztowniejsze

Szkody spowodowane przez huragany, powodzie i trzęsienia ziemi sprawiły, że wrzesień był pod względem katastrof naturalnych najkosztowniejszym jak...


czytaj dalej

PIU: Wynik bancassurance najsłabszy od lat

17 października podczas pierwszego dnia X Kongresu Bancassurance Polska Izba Ubezpieczeń (PIU) zaprezentowała podsumowanie wyników bankowego...


czytaj dalej

Consultia: Korekta rocznej prognozy

Przez 9 miesięcy tego roku Consultia zebrała 155,1 mln zł, o 15,1% więcej niż w analogicznym okresie 2017 r. (134,8 mln zł). Przychody...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Kursy on-line
Zamów newsletter
Facebook