feed-image -

Reklama

Ubezpieczenia rolne


Ubezpieczenia rolne: rolnicy wciąż nie chcą się ubezpieczać
wtorek, 05 lutego 2008 11:11
{mosimage}Jak informuje „Rzeczpospolita” ( kontynuując temat wchodzącej w życie od 1 lipca 2008 r. ustawy o obowiązkowych ubezpieczeniach upraw ) ministerstwo rolnictwa jest za wprowadzeniem regulacji ustawowych dotyczących obowiązkowego ubezpieczenia upraw w dotychczas ustalonym terminie. Marek Sawicki, minister rolnictwa, zadeklarował uczestnikom wczorajszej konferencji o zmianach w ubezpieczeniach rolnych w Polsce, że jest za utrzymaniem daty 1 lipca, jako terminu wejścia w życie ustawy. Sawicki zaznaczył, że w tej sprawie wiele zależy jednak od parlamentu.

Z kolei najbardziej zainteresowani, czyli szeroko rozumiana branża ubezpieczeniowa i rolnicy niezmiennie deklarują, że woleliby, aby termin wejścia w życie nowych przepisów uległ przesunięciu w czasie. Przygotowywana jest bowiem nowela ubiegłorocznej ustawy i zmiany części zasad tych ubezpieczeń, które mają zachęcić rolników do zakupu polis.

Add a comment
Więcej…
 
Concordia Polska TUW: ubezpieczenie modernizacji gospodarstw rolnych
poniedziałek, 04 lutego 2008 15:39
Trwa weryfikacja rolniczych wniosków na modernizację gospodarstw rolnych. W ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 tylko w tym roku przewidziano na ten cel 1,36 mld zł. Wnioski opiewają jednak na kwotę 2,4 mld. zł., dlatego pieniędzy dla wszystkich nie wystarczy.

Add a comment
Więcej…
 
Spotkania plenarne: międzynarodowa konferencja -Kierunki zmian ubezpieczeń produkcji rolnej w Polsce
poniedziałek, 04 lutego 2008 10:42
W dniu dzisiejszym w warszawskim hotelu Holiday Inn, ul. Złota 48/54, Sala Scherzo, I piętro odbędzie się międzynarodowa konferencja "Kierunki zmian ubezpieczeń produkcji rolnej w Polsce".

Add a comment
Więcej…
 
Ubezpieczenia rolne: pojawią się polisy od skutków ptasiej grypy?
wtorek, 08 stycznia 2008 10:24
{mosimage}Jak donosi „Rzeczpospolita”, Unia Europejska zastanawia się nad wprowadzeniem nowych polis, pozwalających rolnikom na pokrycie strat spowodowanych wybiciem chorych np. na ptasią grypę zwierząt. Tego typu produkty ubezpieczeniowe miałyby być dotowane z unijnego budżetu.

W chwili obecnej nikt nie oferuje polskim rolnikom takiego ubezpieczenia. UE wyraża zgodę jedynie na dopłaty do polis od szkód wywołanych przez warunki atmosferyczne, nie ma jednak dopłat do polis z tytułu chorób zwierząt. Aleksandra Szelągowska, dyrektor Departamentu Finansów w Ministerstwie Rolnictwa mówi „Rzeczpospolitej”, że Unia rozważa wprowadzenie nowego instrumentu finansowego, który pozwoliłby na zarządzanie ryzykiem w rolnictwie, np. polis z tytułu chorób zwierząt. Dodaje, iż trwa przegląd wspólnotowej polityki rolnej i w marcu powinny być pierwsze tego wyniki.

Add a comment
Więcej…
 
Concordia: sprzęt rolniczy z Agrocasco
poniedziałek, 17 grudnia 2007 17:07
Kończy się czas wydatkowania pieniędzy unijnych, przeznaczonych na ubiegły okres programowania. Dzięki pieniądzom z funduszy strukturalnych oraz finansom przeznaczonym na rozwój technologiczny wsi, rolnicy dokonali zakupu zarówno nowego, jak i używanego sprzętu. Jednakże wymaga on nie tylko wysokiego wydatku podczas zakupu, lecz również stałego zabezpieczenia przed zniszczeniem lub kradzieżą.

Add a comment
Więcej…
 
MR: zmiana sposobu ubezpieczenia w KRUS
czwartek, 13 grudnia 2007 12:57
Minister rolnictwa Marek Sawicki chce zmienić zasady ubezpieczenia w KRUS. Jego propozycja to uzależnienie prawa do korzystania z tego systemu ubezpieczeniowego od tego, czy rolnik sam wykonuje pracę w gospodarstwie.

Add a comment
Więcej…
 
RM: rozporządzenie w sprawie dopłat do ubezpieczeń rolników
poniedziałek, 03 grudnia 2007 10:53
Ważna informacja dla rolników i ubezpieczycieli mających w swojej ofercie ubezpieczenia rolne.

Add a comment
Więcej…
 
Concordia Polska TUW: rolniku ubezpiecz się
wtorek, 20 listopada 2007 11:40
30 Euro za brak ubezpieczenia OC i aż 100 Euro w przypadku braku ubezpieczenia budynków w gospodarstwie. Takie kary mogą zapłacić rolnicy, jeśli nie dopełnią ustawowego obowiązku ubezpieczeniowego.

Add a comment
Więcej…
 
Ubezpieczenia rolnicze: tylko do jutra ubezpieczenie z 50-proc. dopłatą państwa
środa, 14 listopada 2007 14:27
15 listopada upływa termin zawierania przez rolników umów na ubezpieczenie upraw roślin ozimych od skutków złego przezimowania z 50-proc. dopłatą z budżetu państwa. Termin ten dotyczy również ubezpieczania upraw wieloletnich (np. sadów).

Add a comment
Więcej…
 
PO: projekt ustawy różnicującej składkę KRUS na początku 2008 r.
piątek, 09 listopada 2007 15:04
Platforma Obywatelska (PO) chce stopniowo reformować Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego (KRUS) i nie wyklucza jej docelowego połączenia z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych (ZUS). Pierwszym etapem będzie zróżnicowania składki na rolnicze ubezpieczenia społeczne - projekt ustawy w tej sprawie ma trafić do Sejmu na początku 2008 roku, poinformował w piątek szef klubu parlamentarnego PO Zbigniew Chlebowski.

Add a comment
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 21 22 23 następna > ostatnia >>

Strona 21 z 23

PZU Zdrowie: Wojciech Kossut prezesem zarządu Falck

17 czerwca Nadzwyczajne Zgromadzenie Wspólników podjęło uchwałę o powołaniu zarządu Falck Centra Medyczne. Decyzją NZW w organie zarządzającym...


czytaj dalej

KUKE: Akcjonariusze powołali zarząd spółki na nową kadencję

14 czerwca Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Korporacji Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych (KUKE) powołało zarząd spółki w dotychczasowym składzie...


czytaj dalej

ACORD: Innowacja dla rynku reasekuracji zwycięża

ACORD (Association for Cooperative Operations Research and Development), organizacja opracowująca globalne standardy dla branży ubezpieczeniowej...


czytaj dalej

L&G: Blockchain dla emerytur

Brytyjski ubezpieczyciel Legal & General nawiązał współpracę z Amazonem w celu ustanowienia pierwszego, jak się mówi, systemu blockchain dla...


czytaj dalej

Aviva: Autocasco na godziny

TERAZ by Aviva – taką nazwę nosi nowa marka Avivy, w ramach której ubezpieczyciel zaoferował AC na godziny, dostępne przez aplikację na smartfony....


czytaj dalej

Union Investment TFI w rękach Generali

Generali i niemiecka grupa Union Asset Management Holding AG sfinalizowały transakcję zakupu Union Investment TFI S.A. w Polsce. Generali...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Zamów newsletter
Facebook