feed-image -

Ubezpieczenia rolne


MRiRW: Za kilka miesięcy projekt zmian ws. ubezpieczeń upraw
poniedziałek, 19 marca 2012 09:15

Reforma systemu ubezpieczeń jest konieczna, by stał się on powszechniejszy i bardziej opłacalny dla rolników - uważa minister rolnictwa Marek Sawicki. I zapowiada, że wkrótce przedstawi konkretne propozycje zmian. – poinformował portal newseria.pl.

Add a comment

Więcej…
 
Concordia: Ubezpieczenia rolne z dopłatą unijną? Możliwe od 2014 roku
poniedziałek, 19 marca 2012 09:14

- W ubezpieczeniach rolnych w ciągu ostatnich kilku lat pojawiło się wiele dobrego - mówi prezes Concordii Piotr Narloch. Ale to nie przymus, a rosnąca świadomość rolników sprawiła, że ubezpieczenia upraw stają się powszechne, zwłaszcza wśród dużych producentów.

Add a comment

Więcej…
 
Ubezpieczenia rolne: wzrosną stawki za ochronę upraw?
poniedziałek, 25 lipca 2011 10:29

Spowodowany niekorzystną pogodą wzrost łącznej wartości odszkodowań wypłacanych z ubezpieczeń upraw rolnych zwiększył deficytowość tego segmentu produktów. W efekcie na jesień może nastąpić wzrost stawek w tego typu polisach – ostrzega „Dziennik Gazeta Prawna”.

Add a comment
Więcej…
 
Ubezpieczenia rolne: MRiRW chce zmian w systemie
poniedziałek, 23 maja 2011 10:37

Ministerstwo rolnictwa chce poprawić system ubezpieczeń upraw i zwierząt, tak by był bardziej atrakcyjny zarówno dla rolników, jak i dla firm ubezpieczeniowych - powiedział PAP minister rolnictwa Marek Sawicki.

Add a comment
Więcej…
 
Concordia: ubezpieczenie Agro Ekspert skutecznym sposobem na ochronę maszyn
środa, 21 lipca 2010 10:31

Duże gabaryty maszyn sprzyjają wypadkom podczas prac polowych, czy poruszania się po drogach. W czasie żniw bardzo często dochodzi do pożaru lub awarii. Sposobem na ochronę maszyn rolniczych może być ubezpieczenie Concordia Agro Ekspert wprowadzone w ostatnich tygodniach przez Grupę Concordia.

Add a comment
Więcej…
 
Concordia: rosnąca świadomość rolników
czwartek, 01 kwietnia 2010 11:19

Ze względu na stale rosnące zainteresowanie rolników dotowanymi ubezpieczeniami, Ministerstwo Rolnictwa przeznaczyło na ten cel w 2010 roku 300 mln zł. To o 130 proc. więcej niż w roku ubiegłym. Specjaliści Ministerstwa przewidują, że dzięki wzrostowi świadomości rolników na temat ubezpieczeń, w nadchodzącym sezonie zostanie objętych ochroną 4,5 mln ha gruntów uprawnych oraz 70 tys. sztuk zwierząt gospodarskich.

Add a comment
Więcej…
 
MRiRW: 300 mln zł na dopłaty do obowiązkowych polis rolnych
środa, 10 marca 2010 16:21

Ponad dwa razy więcej środków niż przed rokiem przeznaczono w tym roku na rządowe dopłaty do składek ubezpieczenia upraw rolnych i zwierząt gospodarskich - poinformował w środę minister rolnictwa Marek Sawicki.

Add a comment
Więcej…
 
Ubezpieczenia rolne: rząd pokryje 50 proc. składki w 2010 r.
środa, 09 grudnia 2009 10:37

Rząd przyjął projekt rozporządzenia w sprawie wysokości dopłat do ubezpieczeń upraw rolnych i zwierząt gospodarskich w przyszłym roku. – poinformowało Centrum Informacyjne Rządu (CIR).

Add a comment
Więcej…
 
Ubezpieczenia rolne: rośnie popularność polis chroniących uprawy
poniedziałek, 26 października 2009 10:40

Jeszcze tylko przez kilka najbliższych tygodni rolnicy będą mogli ubezpieczyć swoje uprawy i zwierzęta z możliwością uzyskania dotacji do składki, ponieważ 18 listopada kończy się jesienny okres ubezpieczeń. - przypomina Konrad Rojewski, koordynator Underwritingu i Sprzedaży Ubezpieczeń Rolnych PZU SA, przewodniczący Podkomisji Ubezpieczeń Rolnych PIU

Zgodnie z ustawą o dotowanych ubezpieczeniach upraw rolnych i zwierząt gospodarskich, ochrona ubezpieczeniowa upraw współfinansowana przez państwo zabezpiecza przed trudno przewidywalnymi skutkami anomalii atmosferycznych. Obowiązkowi ubezpieczenia podlegają uprawy: zbóż, kukurydzy, rzepaku i rzepiku, ziemniaków, buraków cukrowych, truskawek, drzew i krzewów owocowych, roślin strączkowych, warzyw gruntowych. Rolnik zobowiązany jest ubezpieczać uprawy od co najmniej jednego z następujących zdarzeń: gradobicia, powodzi, ujemnych skutków przezimowania, przymrozków wiosennych lub suszy.

Add a comment
Więcej…
 
Ubezpieczenia rolne: rośnie liczba gospodarstw objętych ochroną ubezpieczeniową
czwartek, 17 września 2009 10:19

Analizując na przestrzeni kilku lat funkcjonowanie ustawy o ubezpieczeniach upraw rolnych i zwierząt gospodarskich, widzimy ogromną progresję – mówił Kazimierz Plocke, sekretarz stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, na posiedzeniu sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Add a comment
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 15

TFI PZU: Marcin Adamczyk nowym prezesem, Cezary Iwański – członkiem zarządu

16 stycznia Grupa PZU podała, że prezesem TFI PZU zostanie Marcin Adamczyk, wcześniej między innymi szef zespołu rynków lokalnych oraz lead...


czytaj dalej

Link4: Marek Wasilewski nowym szefem likwidacji szkód

Od stycznia nowym szefem likwidacji szkód w Link4 jest Marek Wasilewski. Zastąpił Iana Kennedy’ego.

Marek Wasilewski w ostatnich czterech latach...


czytaj dalej

Munich Re: Zmiana w radzie nadzorczej

Z dniem 3 stycznia do rady nadzorczej Munich Re została powołana Renata Jungo Brüngger. Sąd w Monachium powołał ją na miejsce Wolfganga...


czytaj dalej

Aon: Zarządzanie ryzykiem Brexitu

Aon plc wprowadził Brexit Navigator – zindywidualizowane rozwiązanie mające na celu pomoc firmom w ilościowym określeniu skutków ekspozycji na...


czytaj dalej

KUKE: Zabezpieczenie wykupu wierzytelności PMG

Polska spółka PMG dostarczy maszyny górnicze o wartości 20,76 mln euro do rosyjskiej spółki ZAO Shahtoupravlyene Taldinskoe-Kyrgajskoe....


czytaj dalej

PIU: Wręczono odznaki „Za zasługi dla ubezpieczeń"

17 stycznia 2017 r. podczas nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Polskiej Izby Ubezpieczeń wręczone zostały odznaki „Za zasługi dla ubezpieczeń”.

...


czytaj dalej

Sprzedaż 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Partnerzy