feed-image -

Ubezpieczenia rolne


Ubezpieczenia rolne: Seminarium AIAG po raz pierwszy w Polsce
czwartek, 13 sierpnia 2009 10:42

AIAG jest międzynarodowym stowarzyszeniem ubezpieczycieli rolnych. Od 32 lat co roku, w trakcie kilkudniowego seminarium, najlepsi światowi eksperci spotykają się, by wymienić opinie i doświadczenia w zakresie ubezpieczania ryzyk w produkcji rolnej, sadowniczej i ogrodniczej. W tym roku po raz pierwszy AIAG gości w Polsce.

Powołana w 1951 roku w Paryżu organizacja AIAG powstała w wyniku procesu odbudowywania światowej gospodarki po II wojnie światowej. Wówczas była to zupełnie nowa idea, mająca na celu ochronę powstającej gospodarki, ze szczególnym uwzględnieniem rolnictwa. Obecnie siedzibą stowarzyszenia jest Zurich w Szwajcarii. Członkami AIAG są przedstawiciele największych towarzystw ubezpieczeniowych z Europy, Afryki oraz Stanów Zjednoczonych.

Add a comment
Więcej…
 
Grupa Concordia: coraz więcej rolników kupuje polisy
środa, 22 lipca 2009 16:23

Rośnie świadomość ubezpieczeniowa rolników. Dzięki wprowadzeniu obowiązkowych polis na uprawy, coraz więcej gospodarzy widzi sens w ubezpieczaniu trudów swojej pracy. Obecnie z 11 mln hektarów terenów uprawowych 3,5 mln objętych jest ochroną.

Add a comment
Więcej…
 
Concordia: fakty i liczby ubezpieczeń rolnych w Polsce
piątek, 17 lipca 2009 16:17

W 2007 roku obszar upraw objętych ubezpieczeniem kształtował się na poziomie 1 mln ha, w tym roku ubezpieczony areał wzrósł do ok. 3,5 mln ha. Najczęściej rolnicy ubezpieczają się od gradu, z kolei takie ryzyka jak susza czy powódź stanowią bardzo mały odsetek, jedynie 5 proc. – informuje Grupa Concordia, starając się jednocześnie odpowiedzieć na pytanie, jak naprawdę wygląda rynek ubezpieczeń rolnych w Polsce.

Add a comment
Więcej…
 
UBEZPIECZENIA ROLNE: PZU wystawia coraz więcej polis
poniedziałek, 15 czerwca 2009 13:51

W tym roku rolnicy chętniej ubezpieczają zbiory w obawie przed skutkami ulewnych deszczy z gradobiciem oraz innymi czynnikami atmosferycznymi.

Add a comment
Więcej…
 
Grupa Concordia: ubezpiecz swoje uprawy za połowę składki
wtorek, 24 marca 2009 16:22

Zbliżająca się wiosna sprzyja pierwszym pracom polowym. Prowadzone są już pierwsze zabiegi agrotechniczne przygotowujące glebę do wiosennych zasiewów. W roślinach ozimych sprawdzana jest kondycja upraw po zimie. W przypadku upraw, które dobrze przezimowały rozpoczęto już wysiew nawozów sztucznych.

Z nadejściem wiosny i ruszeniem wegetacji, rośliny narażone są na występowanie przymrozków wiosennych, które mogą powodować przemarzanie pąków kwiatowych w roślinach rzepaku, występowanie tzw. białych kłosów w zbożach itp. W maju i późniejszych miesiącach na skutek gwałtownych zmian temperatur bardzo często dochodzi do gradobić i szkód z tym związanych takich jak np. połamanie roślin, wybicie ziaren czy obicie łuszczyn.

Add a comment
Więcej…
 
PIU: rolnicy skorzystali z 87 tys. polis rolnych z dopłatą państwa w 2008r.
czwartek, 29 stycznia 2009 10:22

23 stycznia odbyło się posiedzenie sejmowej komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi, w którym udział wzięli przedstawiciele Polskiej Izby Ubezpieczeń, reprezentujący podkomisję Ubezpieczeń Rolnych w PIU.

Wiceminister rolnictwa Kazimierz Plocke przedstawił informację o realizacji ustawy o ubezpieczeniach upraw rolnych i zwierząt gospodarskich, z której wynika, że w roku 2008 ubezpieczyciele zawarli z producentami rolnymi ponad 87 tys. umów ubezpieczenia upraw rolnych oraz zwierząt gospodarskich dotowanych przez państwo.

Add a comment
Więcej…
 
Concordia: Na początek - ubezpieczenia obowiązkowe
środa, 14 stycznia 2009 09:59

Nowy rok to nowe możliwości rozwoju dla gospodarstw rolnych. Dotacje i subwencje unijne sprzyjają unowocześnianiu produkcji rolnej, a co za tym idzie lepszej konkurencji gospodarstw na rynku polskim i europejskim.

Dobrze funkcjonujące fundusze strukturalne dają możliwość nowych inwestycji w gospodarstwach rolnych. Dzięki dopłatom rządowym, programom rozwoju wsi oraz kredytom bankowym, coraz więcej rolników decyduję się na modernizację i rozwój gospodarstw. Zakup nowoczesnych maszyn, innowacyjnych środków ochrony upraw czy powodują, że polskie gospodarstwa zaczynają szybko zmieniać się w dobrze prosperujące przedsiębiorstwa.

Add a comment
Więcej…
 
Ubezpieczenia rolne: problemy z obowiązkowymi ubezpieczeniami upraw
piątek, 28 listopada 2008 13:41

Jesienny sezon na zawieranie obowiązkowych ubezpieczeń  rolnych z dopłatą z budżetu państwa zakończył się – zwraca uwagę „Gazeta Prawna” i przypomina, że zgodnie z obowiązującą od sierpnia ustawą do czerwca 2009 r. rolnicy są zobowiązani do wykupienia polis na przynajmniej 50 proc. areału.

Add a comment
Więcej…
 
Concordia: ubezpieczenia upraw ozimych za połowę składki
środa, 15 października 2008 10:26

Sprzyjające warunki pogodowe we wrześniu i październiku przyczyniają się do dobrych wschodów roślin ozimych. Nie wiadomo jednak czy zima tego roku będzie równie sprzyjająca dla rolników, czy też dojdzie do znacznych szkód z tytułu złego przezimowania.

Add a comment
Więcej…
 
Concordia: nowe rozwiązania na nowy sezon
piątek, 03 października 2008 10:28

Grupa Concordia jako jeden z pierwszych ubezpieczycieli na polskim rynku, podpisała aneks do umowy z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi w sprawie udzielania dopłat do składek za ubezpieczenia upraw rolnych.

Add a comment
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 15

TFI PZU: Marcin Adamczyk nowym prezesem, Cezary Iwański – członkiem zarządu

16 stycznia Grupa PZU podała, że prezesem TFI PZU zostanie Marcin Adamczyk, wcześniej między innymi szef zespołu rynków lokalnych oraz lead...


czytaj dalej

Link4: Marek Wasilewski nowym szefem likwidacji szkód

Od stycznia nowym szefem likwidacji szkód w Link4 jest Marek Wasilewski. Zastąpił Iana Kennedy’ego.

Marek Wasilewski w ostatnich czterech latach...


czytaj dalej

Munich Re: Zmiana w radzie nadzorczej

Z dniem 3 stycznia do rady nadzorczej Munich Re została powołana Renata Jungo Brüngger. Sąd w Monachium powołał ją na miejsce Wolfganga...


czytaj dalej

Aon: Zarządzanie ryzykiem Brexitu

Aon plc wprowadził Brexit Navigator – zindywidualizowane rozwiązanie mające na celu pomoc firmom w ilościowym określeniu skutków ekspozycji na...


czytaj dalej

Mondial Assistance: Pomoc w domu cieszy się coraz większym wzięciem

Z regularnie zbieranych prze Mondial Assistance danych wynika, że wizyta fachowca i pomoc w domu klienta to coraz bardziej doceniana usługa.

- Z...


czytaj dalej

PIU: Zimowy poradnik turystyczny

W czasie ferii zimowych wiele osób uda się na narty, również za granicę, m.in. na Słowację, do Czech, Austrii, Włoch, Szwajcarii czy Francji....


czytaj dalej

Sprzedaż 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Partnerzy