feed-image -

Ubezpieczenia rolne


PTR: Seminarium na temat ubezpieczeń rolnych
poniedziałek, 30 kwietnia 2012 08:05

W dniach 14 - 18 maja 2012 roku Polskie Towarzystwo Reasekuracji organizuje seminarium w zakresie oceny ryzyka i likwidacji szkód w ubezpieczeniach upraw. Zaproszonymi uczestnikami będą partnerzy biznesowi Polish Re, pracownicy firm ubezpieczeniowych, m.in. z Ukrainy, Rosji i Łotwy, zajmujący się ubezpieczeniami rolnymi.

Add a comment

Więcej…
 
PTR: Agro Seminar w Moskwie
wtorek, 17 kwietnia 2012 08:13

17 kwietnia w Moskwie odbędzie się seminarium poświęcone underwritingowi i likwidacji szkód w ubezpieczeniach rolnych. Organizatorem wydarzenia jest Polskie Towarzystwo Reasekuracji.

Add a comment

Więcej…
 
MRiRW: Za kilka miesięcy projekt zmian ws. ubezpieczeń upraw
poniedziałek, 19 marca 2012 09:15

Reforma systemu ubezpieczeń jest konieczna, by stał się on powszechniejszy i bardziej opłacalny dla rolników - uważa minister rolnictwa Marek Sawicki. I zapowiada, że wkrótce przedstawi konkretne propozycje zmian. – poinformował portal newseria.pl.

Add a comment

Więcej…
 
Concordia: Ubezpieczenia rolne z dopłatą unijną? Możliwe od 2014 roku
poniedziałek, 19 marca 2012 09:14

- W ubezpieczeniach rolnych w ciągu ostatnich kilku lat pojawiło się wiele dobrego - mówi prezes Concordii Piotr Narloch. Ale to nie przymus, a rosnąca świadomość rolników sprawiła, że ubezpieczenia upraw stają się powszechne, zwłaszcza wśród dużych producentów.

Add a comment

Więcej…
 
Ubezpieczenia rolne: wzrosną stawki za ochronę upraw?
poniedziałek, 25 lipca 2011 10:29

Spowodowany niekorzystną pogodą wzrost łącznej wartości odszkodowań wypłacanych z ubezpieczeń upraw rolnych zwiększył deficytowość tego segmentu produktów. W efekcie na jesień może nastąpić wzrost stawek w tego typu polisach – ostrzega „Dziennik Gazeta Prawna”.

Add a comment
Więcej…
 
Ubezpieczenia rolne: MRiRW chce zmian w systemie
poniedziałek, 23 maja 2011 10:37

Ministerstwo rolnictwa chce poprawić system ubezpieczeń upraw i zwierząt, tak by był bardziej atrakcyjny zarówno dla rolników, jak i dla firm ubezpieczeniowych - powiedział PAP minister rolnictwa Marek Sawicki.

Add a comment
Więcej…
 
Concordia: ubezpieczenie Agro Ekspert skutecznym sposobem na ochronę maszyn
środa, 21 lipca 2010 10:31

Duże gabaryty maszyn sprzyjają wypadkom podczas prac polowych, czy poruszania się po drogach. W czasie żniw bardzo często dochodzi do pożaru lub awarii. Sposobem na ochronę maszyn rolniczych może być ubezpieczenie Concordia Agro Ekspert wprowadzone w ostatnich tygodniach przez Grupę Concordia.

Add a comment
Więcej…
 
Concordia: rosnąca świadomość rolników
czwartek, 01 kwietnia 2010 11:19

Ze względu na stale rosnące zainteresowanie rolników dotowanymi ubezpieczeniami, Ministerstwo Rolnictwa przeznaczyło na ten cel w 2010 roku 300 mln zł. To o 130 proc. więcej niż w roku ubiegłym. Specjaliści Ministerstwa przewidują, że dzięki wzrostowi świadomości rolników na temat ubezpieczeń, w nadchodzącym sezonie zostanie objętych ochroną 4,5 mln ha gruntów uprawnych oraz 70 tys. sztuk zwierząt gospodarskich.

Add a comment
Więcej…
 
MRiRW: 300 mln zł na dopłaty do obowiązkowych polis rolnych
środa, 10 marca 2010 16:21

Ponad dwa razy więcej środków niż przed rokiem przeznaczono w tym roku na rządowe dopłaty do składek ubezpieczenia upraw rolnych i zwierząt gospodarskich - poinformował w środę minister rolnictwa Marek Sawicki.

Add a comment
Więcej…
 
Ubezpieczenia rolne: rząd pokryje 50 proc. składki w 2010 r.
środa, 09 grudnia 2009 10:37

Rząd przyjął projekt rozporządzenia w sprawie wysokości dopłat do ubezpieczeń upraw rolnych i zwierząt gospodarskich w przyszłym roku. – poinformowało Centrum Informacyjne Rządu (CIR).

Add a comment
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 16

PZU Życie: Roman Pałac nowym prezesem zarządu

26 kwietnia rada nadzorcza PZU Życie podjęła jednogłośnie uchwałę powołującą Romana Pałaca na stanowisko prezesa zarządu spółki. Dotychczas pełnił...


czytaj dalej

Ubezpieczenia Pocztowe: Zbigniew Pusz zatwierdzony na stanowisku prezesa

25 kwietnia Komisja Nadzoru Finansowego jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie Zbigniewa Pusza na stanowisko prezesa zarządu Pocztowego...


czytaj dalej

Aviva: Udziały w joint venture w Wietnamie

Brytyjska Aviva nabyła od banku VietinBank wszystkie należące do niego 50% udziałów w firmie ubezpieczeń na życie będącej joint venture VietinBank...


czytaj dalej

Chiny: Nadzór nad kontrolą ryzyka

Chiński regulator ubezpieczeniowy zapowiedział, że usprawni nadzór nad firmami ubezpieczeniowymi, aby mieć pewność, że stosują się do wymogu...


czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: Towarzystwa oczekują znaczącego wzrostu zysku

Minimalny spadek przypisu składki, głównie dzięki wyhamowaniu spadku sprzedaży w sektorze życiowym, oraz wyraźny wzrost wyniku finansowego za...


czytaj dalej

KUKE: Porozumienie o współpracy z chińską agencją kredytów eksportowych

Korporacja Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych i China Export & Credit Insurance Corporaction (Sinosure), największa ECA (Export Credit Agency) na...


czytaj dalej

Sprzedaż 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Partnerzy