feed-image -

Ubezpieczenia rolne


MRiRW: 300 mln zł na dopłaty do obowiązkowych polis rolnych
środa, 10 marca 2010 16:21

Ponad dwa razy więcej środków niż przed rokiem przeznaczono w tym roku na rządowe dopłaty do składek ubezpieczenia upraw rolnych i zwierząt gospodarskich - poinformował w środę minister rolnictwa Marek Sawicki.

Add a comment
Więcej…
 
Ubezpieczenia rolne: rząd pokryje 50 proc. składki w 2010 r.
środa, 09 grudnia 2009 10:37

Rząd przyjął projekt rozporządzenia w sprawie wysokości dopłat do ubezpieczeń upraw rolnych i zwierząt gospodarskich w przyszłym roku. – poinformowało Centrum Informacyjne Rządu (CIR).

Add a comment
Więcej…
 
Ubezpieczenia rolne: rośnie popularność polis chroniących uprawy
poniedziałek, 26 października 2009 10:40

Jeszcze tylko przez kilka najbliższych tygodni rolnicy będą mogli ubezpieczyć swoje uprawy i zwierzęta z możliwością uzyskania dotacji do składki, ponieważ 18 listopada kończy się jesienny okres ubezpieczeń. - przypomina Konrad Rojewski, koordynator Underwritingu i Sprzedaży Ubezpieczeń Rolnych PZU SA, przewodniczący Podkomisji Ubezpieczeń Rolnych PIU

Zgodnie z ustawą o dotowanych ubezpieczeniach upraw rolnych i zwierząt gospodarskich, ochrona ubezpieczeniowa upraw współfinansowana przez państwo zabezpiecza przed trudno przewidywalnymi skutkami anomalii atmosferycznych. Obowiązkowi ubezpieczenia podlegają uprawy: zbóż, kukurydzy, rzepaku i rzepiku, ziemniaków, buraków cukrowych, truskawek, drzew i krzewów owocowych, roślin strączkowych, warzyw gruntowych. Rolnik zobowiązany jest ubezpieczać uprawy od co najmniej jednego z następujących zdarzeń: gradobicia, powodzi, ujemnych skutków przezimowania, przymrozków wiosennych lub suszy.

Add a comment
Więcej…
 
Ubezpieczenia rolne: rośnie liczba gospodarstw objętych ochroną ubezpieczeniową
czwartek, 17 września 2009 10:19

Analizując na przestrzeni kilku lat funkcjonowanie ustawy o ubezpieczeniach upraw rolnych i zwierząt gospodarskich, widzimy ogromną progresję – mówił Kazimierz Plocke, sekretarz stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, na posiedzeniu sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Add a comment
Więcej…
 
Ubezpieczenia rolne: Seminarium AIAG po raz pierwszy w Polsce
czwartek, 13 sierpnia 2009 10:42

AIAG jest międzynarodowym stowarzyszeniem ubezpieczycieli rolnych. Od 32 lat co roku, w trakcie kilkudniowego seminarium, najlepsi światowi eksperci spotykają się, by wymienić opinie i doświadczenia w zakresie ubezpieczania ryzyk w produkcji rolnej, sadowniczej i ogrodniczej. W tym roku po raz pierwszy AIAG gości w Polsce.

Powołana w 1951 roku w Paryżu organizacja AIAG powstała w wyniku procesu odbudowywania światowej gospodarki po II wojnie światowej. Wówczas była to zupełnie nowa idea, mająca na celu ochronę powstającej gospodarki, ze szczególnym uwzględnieniem rolnictwa. Obecnie siedzibą stowarzyszenia jest Zurich w Szwajcarii. Członkami AIAG są przedstawiciele największych towarzystw ubezpieczeniowych z Europy, Afryki oraz Stanów Zjednoczonych.

Add a comment
Więcej…
 
Grupa Concordia: coraz więcej rolników kupuje polisy
środa, 22 lipca 2009 16:23

Rośnie świadomość ubezpieczeniowa rolników. Dzięki wprowadzeniu obowiązkowych polis na uprawy, coraz więcej gospodarzy widzi sens w ubezpieczaniu trudów swojej pracy. Obecnie z 11 mln hektarów terenów uprawowych 3,5 mln objętych jest ochroną.

Add a comment
Więcej…
 
Concordia: fakty i liczby ubezpieczeń rolnych w Polsce
piątek, 17 lipca 2009 16:17

W 2007 roku obszar upraw objętych ubezpieczeniem kształtował się na poziomie 1 mln ha, w tym roku ubezpieczony areał wzrósł do ok. 3,5 mln ha. Najczęściej rolnicy ubezpieczają się od gradu, z kolei takie ryzyka jak susza czy powódź stanowią bardzo mały odsetek, jedynie 5 proc. – informuje Grupa Concordia, starając się jednocześnie odpowiedzieć na pytanie, jak naprawdę wygląda rynek ubezpieczeń rolnych w Polsce.

Add a comment
Więcej…
 
UBEZPIECZENIA ROLNE: PZU wystawia coraz więcej polis
poniedziałek, 15 czerwca 2009 13:51

W tym roku rolnicy chętniej ubezpieczają zbiory w obawie przed skutkami ulewnych deszczy z gradobiciem oraz innymi czynnikami atmosferycznymi.

Add a comment
Więcej…
 
Grupa Concordia: ubezpiecz swoje uprawy za połowę składki
wtorek, 24 marca 2009 16:22

Zbliżająca się wiosna sprzyja pierwszym pracom polowym. Prowadzone są już pierwsze zabiegi agrotechniczne przygotowujące glebę do wiosennych zasiewów. W roślinach ozimych sprawdzana jest kondycja upraw po zimie. W przypadku upraw, które dobrze przezimowały rozpoczęto już wysiew nawozów sztucznych.

Z nadejściem wiosny i ruszeniem wegetacji, rośliny narażone są na występowanie przymrozków wiosennych, które mogą powodować przemarzanie pąków kwiatowych w roślinach rzepaku, występowanie tzw. białych kłosów w zbożach itp. W maju i późniejszych miesiącach na skutek gwałtownych zmian temperatur bardzo często dochodzi do gradobić i szkód z tym związanych takich jak np. połamanie roślin, wybicie ziaren czy obicie łuszczyn.

Add a comment
Więcej…
 
PIU: rolnicy skorzystali z 87 tys. polis rolnych z dopłatą państwa w 2008r.
czwartek, 29 stycznia 2009 10:22

23 stycznia odbyło się posiedzenie sejmowej komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi, w którym udział wzięli przedstawiciele Polskiej Izby Ubezpieczeń, reprezentujący podkomisję Ubezpieczeń Rolnych w PIU.

Wiceminister rolnictwa Kazimierz Plocke przedstawił informację o realizacji ustawy o ubezpieczeniach upraw rolnych i zwierząt gospodarskich, z której wynika, że w roku 2008 ubezpieczyciele zawarli z producentami rolnymi ponad 87 tys. umów ubezpieczenia upraw rolnych oraz zwierząt gospodarskich dotowanych przez państwo.

Add a comment
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 16

Michał Krupiński przestał być prezesem PZU SA

22 marca rada nadzorcza PZU SA odwołała Michała Krupińskiego z funkcji prezesa PZU SA. Uchwała RN weszła w życie z dniem jej podjęcia.

W...


czytaj dalej

PZU Życie: Dorota Macieja nowym członkiem zarządu

Z informacji podanych na stronie korporacyjnej PZU wynika, że nowym członkiem zarządu PZU Życie została Dorota Macieja.

Dorota Macieja jest...


czytaj dalej

KE: Będzie łatwiej korzystać ze zniżki za bezszkodową jazdę

23 marca Komisja Europejska (KE) przedstawiła plany zmian w sektorze konsumenckich usług finansowych, dzięki któremu konsumenci europejscy będą...


czytaj dalej

Bank of England: Ochrona konsumenta ubezpieczeń

W odpowiedzi na raport niezależnego biura oceniającego przy Bank of England, BoE precyzyjniej wyjaśni, co powinni robić ubezpieczyciele, aby...


czytaj dalej

Sejm: Dyskusja na temat założeń zmian przepisów dotyczących OC

23 marca w Sejmie odbyło się posiedzenie parlamentarnego zespołu na rzecz wspierania przedsiębiorczości i patriotyzmu ekonomicznego, poświęcone...


czytaj dalej

PBUK: Przymusowa likwidacja francuskiego MTA

Polskie Biuro Ubezpieczycieli Komunikacyjnych (PBUK) poinformowało, że francuski nadzór finansowy Autorité de Contrôle Prudentiel et de Résolution...


czytaj dalej

Sprzedaż 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Partnerzy