feed-image -

Ubezpieczenia rolne


Ubezpieczenia rolne: rząd pokryje 50 proc. składki w 2010 r.
środa, 09 grudnia 2009 10:37

Rząd przyjął projekt rozporządzenia w sprawie wysokości dopłat do ubezpieczeń upraw rolnych i zwierząt gospodarskich w przyszłym roku. – poinformowało Centrum Informacyjne Rządu (CIR).

Add a comment
Więcej…
 
Ubezpieczenia rolne: rośnie popularność polis chroniących uprawy
poniedziałek, 26 października 2009 10:40

Jeszcze tylko przez kilka najbliższych tygodni rolnicy będą mogli ubezpieczyć swoje uprawy i zwierzęta z możliwością uzyskania dotacji do składki, ponieważ 18 listopada kończy się jesienny okres ubezpieczeń. - przypomina Konrad Rojewski, koordynator Underwritingu i Sprzedaży Ubezpieczeń Rolnych PZU SA, przewodniczący Podkomisji Ubezpieczeń Rolnych PIU

Zgodnie z ustawą o dotowanych ubezpieczeniach upraw rolnych i zwierząt gospodarskich, ochrona ubezpieczeniowa upraw współfinansowana przez państwo zabezpiecza przed trudno przewidywalnymi skutkami anomalii atmosferycznych. Obowiązkowi ubezpieczenia podlegają uprawy: zbóż, kukurydzy, rzepaku i rzepiku, ziemniaków, buraków cukrowych, truskawek, drzew i krzewów owocowych, roślin strączkowych, warzyw gruntowych. Rolnik zobowiązany jest ubezpieczać uprawy od co najmniej jednego z następujących zdarzeń: gradobicia, powodzi, ujemnych skutków przezimowania, przymrozków wiosennych lub suszy.

Add a comment
Więcej…
 
Ubezpieczenia rolne: rośnie liczba gospodarstw objętych ochroną ubezpieczeniową
czwartek, 17 września 2009 10:19

Analizując na przestrzeni kilku lat funkcjonowanie ustawy o ubezpieczeniach upraw rolnych i zwierząt gospodarskich, widzimy ogromną progresję – mówił Kazimierz Plocke, sekretarz stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, na posiedzeniu sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Add a comment
Więcej…
 
Ubezpieczenia rolne: Seminarium AIAG po raz pierwszy w Polsce
czwartek, 13 sierpnia 2009 10:42

AIAG jest międzynarodowym stowarzyszeniem ubezpieczycieli rolnych. Od 32 lat co roku, w trakcie kilkudniowego seminarium, najlepsi światowi eksperci spotykają się, by wymienić opinie i doświadczenia w zakresie ubezpieczania ryzyk w produkcji rolnej, sadowniczej i ogrodniczej. W tym roku po raz pierwszy AIAG gości w Polsce.

Powołana w 1951 roku w Paryżu organizacja AIAG powstała w wyniku procesu odbudowywania światowej gospodarki po II wojnie światowej. Wówczas była to zupełnie nowa idea, mająca na celu ochronę powstającej gospodarki, ze szczególnym uwzględnieniem rolnictwa. Obecnie siedzibą stowarzyszenia jest Zurich w Szwajcarii. Członkami AIAG są przedstawiciele największych towarzystw ubezpieczeniowych z Europy, Afryki oraz Stanów Zjednoczonych.

Add a comment
Więcej…
 
Grupa Concordia: coraz więcej rolników kupuje polisy
środa, 22 lipca 2009 16:23

Rośnie świadomość ubezpieczeniowa rolników. Dzięki wprowadzeniu obowiązkowych polis na uprawy, coraz więcej gospodarzy widzi sens w ubezpieczaniu trudów swojej pracy. Obecnie z 11 mln hektarów terenów uprawowych 3,5 mln objętych jest ochroną.

Add a comment
Więcej…
 
Concordia: fakty i liczby ubezpieczeń rolnych w Polsce
piątek, 17 lipca 2009 16:17

W 2007 roku obszar upraw objętych ubezpieczeniem kształtował się na poziomie 1 mln ha, w tym roku ubezpieczony areał wzrósł do ok. 3,5 mln ha. Najczęściej rolnicy ubezpieczają się od gradu, z kolei takie ryzyka jak susza czy powódź stanowią bardzo mały odsetek, jedynie 5 proc. – informuje Grupa Concordia, starając się jednocześnie odpowiedzieć na pytanie, jak naprawdę wygląda rynek ubezpieczeń rolnych w Polsce.

Add a comment
Więcej…
 
UBEZPIECZENIA ROLNE: PZU wystawia coraz więcej polis
poniedziałek, 15 czerwca 2009 13:51

W tym roku rolnicy chętniej ubezpieczają zbiory w obawie przed skutkami ulewnych deszczy z gradobiciem oraz innymi czynnikami atmosferycznymi.

Add a comment
Więcej…
 
Grupa Concordia: ubezpiecz swoje uprawy za połowę składki
wtorek, 24 marca 2009 16:22

Zbliżająca się wiosna sprzyja pierwszym pracom polowym. Prowadzone są już pierwsze zabiegi agrotechniczne przygotowujące glebę do wiosennych zasiewów. W roślinach ozimych sprawdzana jest kondycja upraw po zimie. W przypadku upraw, które dobrze przezimowały rozpoczęto już wysiew nawozów sztucznych.

Z nadejściem wiosny i ruszeniem wegetacji, rośliny narażone są na występowanie przymrozków wiosennych, które mogą powodować przemarzanie pąków kwiatowych w roślinach rzepaku, występowanie tzw. białych kłosów w zbożach itp. W maju i późniejszych miesiącach na skutek gwałtownych zmian temperatur bardzo często dochodzi do gradobić i szkód z tym związanych takich jak np. połamanie roślin, wybicie ziaren czy obicie łuszczyn.

Add a comment
Więcej…
 
PIU: rolnicy skorzystali z 87 tys. polis rolnych z dopłatą państwa w 2008r.
czwartek, 29 stycznia 2009 10:22

23 stycznia odbyło się posiedzenie sejmowej komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi, w którym udział wzięli przedstawiciele Polskiej Izby Ubezpieczeń, reprezentujący podkomisję Ubezpieczeń Rolnych w PIU.

Wiceminister rolnictwa Kazimierz Plocke przedstawił informację o realizacji ustawy o ubezpieczeniach upraw rolnych i zwierząt gospodarskich, z której wynika, że w roku 2008 ubezpieczyciele zawarli z producentami rolnymi ponad 87 tys. umów ubezpieczenia upraw rolnych oraz zwierząt gospodarskich dotowanych przez państwo.

Add a comment
Więcej…
 
Concordia: Na początek - ubezpieczenia obowiązkowe
środa, 14 stycznia 2009 09:59

Nowy rok to nowe możliwości rozwoju dla gospodarstw rolnych. Dotacje i subwencje unijne sprzyjają unowocześnianiu produkcji rolnej, a co za tym idzie lepszej konkurencji gospodarstw na rynku polskim i europejskim.

Dobrze funkcjonujące fundusze strukturalne dają możliwość nowych inwestycji w gospodarstwach rolnych. Dzięki dopłatom rządowym, programom rozwoju wsi oraz kredytom bankowym, coraz więcej rolników decyduję się na modernizację i rozwój gospodarstw. Zakup nowoczesnych maszyn, innowacyjnych środków ochrony upraw czy powodują, że polskie gospodarstwa zaczynają szybko zmieniać się w dobrze prosperujące przedsiębiorstwa.

Add a comment
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 15

D.A.S.: Danuta Źrałek nowym członkiem zarządu

16 lutego nastąpiły zmiany w zarządzie D.A.S. Towarzystwa Ubezpieczeń Ochrony Prawnej. Rada nadzorcza spółki przyjęła rezygnację Arkadiusza Gila...


czytaj dalej

KNF: Marcin Pachucki i Filip Świtała nowymi wiceprzewodniczącymi

Na wniosek przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) Marka Chrzanowskiego, premier Beata Szydło odwołała z dniem 15 lutego jego...


czytaj dalej

Lloyd’s: Carnegie-Brown następcą Nelsona

Były dyrektor generalny Marsh Europe i prezes bez funkcji wykonawczej brytyjskiego oddziału Aon Bruce Carnegie-Brown zostanie wkrótce mianowany...


czytaj dalej

Niemcy: Allianz planuje odkup akcji

Allianz, największy europejski ubezpieczyciel, zaproponował wydanie 3 miliardów euro na wykup własnych akcji po ogłoszeniu zysku wyższego od...


czytaj dalej

Odświeżone zasady postępowania przed Rzecznikiem Finansowym

22 lutego weszło w życie rozporządzenie Ministra Rozwoju i Finansów z dnia 15 lutego 2017 r. w sprawie pozasądowego postępowania przed Rzecznikiem...


czytaj dalej

Concordia w górę, Aviva w dół

Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny oficjalnie ogłosił, że PZU, Compensa i Hestia znalazły się na czele rankingu jakości danych w ogólnopolskiej...


czytaj dalej

Sprzedaż 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Partnerzy