feed-image -

Ubezpieczenia zdrowotne


PIU: trzeba stworzyć konkurencję dla NFZ
środa, 06 lutego 2008 14:01
Jak pisze "Dziennik", Polska Izba Ubezpieczeń postuluje utworzenie prywatnych funduszy zdrowia (PFZ), które stanowiłyby konkurencję dla NFZ. W myśl założeń PIU  fundusze prywatne miałyby stanowić silną konkurencję dla państwowego płatnika.

Add a comment
Więcej…
 
Ubezpieczenia medyczne: towarzystwa chcą wyprzedzić rząd
poniedziałek, 04 lutego 2008 12:56
Ubezpieczyciele, prywatne przychodnie i szpitale przygotowują nowe oferty dla pacjentów. Ich działania mają uprzedzić plany rządu, który zapowiedział wprowadzenie polis zdrowotnych konkurencyjnych dla NFZ.

Add a comment
Więcej…
 
Rynek medyczny: coraz więcej chętnych na wykupienie dobrowolnych ubezpieczeń zdrowotnych
piątek, 01 lutego 2008 10:54
{mosimage}Jak pisze „Rzeczpospolita”, coraz więcej Polaków deklaruje, że płaciłoby składki na dodatkowe dobrowolne ubezpieczenia zdrowotne, gdyby takie wprowadzono. Gazeta przeprowadziła sondaż, z którego wynika, że na taki krok zdecydowałaby się niemal połowa obywateli naszego kraju. Jest to znaczny wzrost, gdyż na takie samo pytanie latem ubiegłego roku twierdząco odpowiadało tylko 15 proc. pytanych w „Diagnozie społecznej 2007”.W opinii ekonomistów i socjologów zmiana nastawienia Polaków jest efektem wystąpienia dwóch czynników. Pierwszy – to fakt, że Polacy i tak płacą za prywatne leczenie. W dodatku z każdym rokiem  coraz więcej. „Rzeczpospolita” przypomina, że z „Diagnozy 2007” wynika, że w ciągu kwartału, o jaki pytano respondentów, rodzina wydała na leki ponad 320 zł, a na leczenie ok. 370 zł.

Drugi czynnik to niepokoje i strajki w ochronie zdrowia. Te zjawiska jeszcze bardziej nadwerężają zaufanie Polaków do istniejącego systemu. Jednak Marek Balicki (LiD), były minister zdrowia, ostrzega, by nie traktować ubezpieczeń dobrowolnych jako pustego hasła.

Add a comment
Więcej…
 
Rynek medyczny: posiadacze prywatnych polis będą mogli korzystać z publicznych szpitali
wtorek, 29 stycznia 2008 11:21
{mosimage}Jak pisze „Gazeta Prawna”, najważniejszą zmianą, którą przewiduje projekt ustawy o ubezpieczeniach zdrowotnych oraz nadzorze nad ubezpieczeniami zdrowotnymi jest usunięcie wątpliwości dotyczących korzystania przez klientów prywatnych ubezpieczycieli z publicznych placówek medycznych to. Największym plusem takich polis ma być możliwość ominięcia przez ich posiadaczy kolejek do zabiegów, w których obecnie przy finansowaniu wyłącznie ze środków NFZ czas oczekiwania liczy się w miesiącach.

Zapytanie przez gazetę o opinię ubezpieczyciele i eksperci nie zmienili swojego sceptycznego podejścia do projektu. Powód ? Ich zdaniem nie daje on gwarancji, że zainteresowanie polisami przybierze charakter masowy. A bez tego ubezpieczyciele nie mają co liczyć na rozwinięcie działalności w tym segmencie na odpowiednią skalę. Z kolei klienci zostaną pozbawieni szans na niskie składki ze względu na rozproszenie ryzyka. Według „GP” w chwili obecnej wygląda na to, że  wprowadzone zostaną stosunkowo drogie polisy, nawet za 1,5 tys. zł miesięcznie, a takie umowy są już dostępne teraz.

Add a comment
Więcej…
 
Rynek zdrowia: ubezpieczenia zdrowotne dla lepiej sytuowanych osób
poniedziałek, 28 stycznia 2008 12:14
{mosimage}Jak pisze „Gazeta Prawna” wbrew wcześniejszym zapowiedziom ministerstwa zdrowia, dodatkowe ubezpieczenia zdrowotne wcale nie muszą być usługą tanią i skierowaną do masowego odbiorcy. Gazeta informuje o założeniach rządu, w myśl których osoby bardzo dobrze sytuowane będą mogły kupić dodatkową polisę, która ma im zagwarantować dostęp do usług w 100 proc. opłacanych przez fundusz. Dodatkowym plusem jej posiadania ma być możliwość ominięcia szpitalnej kolejki i zapewnienie wyższego standardu pobytu np. pokoju w szpitalu. Z kolei osoby mniej zamożne otrzymają możliwość wykupienia ubezpieczenia, które ma pokrywać jedynie koszty świadczeń nierefundowanych lub tylko częściowo opłacanych przez NFZ. Cena tego ubezpieczenia ma wynieść kilkadziesiąt złotych miesięcznie. Dodatkowe ubezpieczenia mają zapewnić ( na co liczy ministerstwo zdrowia ) dopływ dodatkowych środków do publicznego systemu ochrony zdrowia. Resort twierdzi, że dzięki przyjęciu takiego rozwiązania zyskają osoby najuboższe, których nie stać na zakupienie dodatkowej polisy, oraz świadczeniodawcy. Add a comment
Więcej…
 
AZ Finanse: ubezpieczenia na Dzień Babci i Dziadka
poniedziałek, 21 stycznia 2008 10:55
Zbliżający się Dzień Babci i Dziadka to nie tylko dobra okazja, żeby odwiedzić najbliższych. Doradcy AZ Finanse przypominają, że w tym dniu możemy też podarować im w prezencie prywatne ubezpieczenie medyczne.

Add a comment
Więcej…
 
Reforma służby zdrowia: pytania o koszty dodatkowych ubezpieczeń zdrowotnych
poniedziałek, 21 stycznia 2008 10:54
{mosimage}Pod koniec minionego tygodnia Platforma Obywatelska zgłosiła projekt ustawy o dobrowolnych dodatkowych ubezpieczeniach zdrowotnych. Jak zwraca uwagę „Rzeczpospolita” brakuje w nim wyliczeń, ilu Polaków i jakie mogliby płacić dodatkowe składki na zdrowie. Gazeta wskazuje, że projekt nie zawiera również wyliczeń w jaki sposób pomogłoby to systemowi ochrony zdrowia, podczas gdy koszty mogą sięgnąć nawet ok. miliarda złotych.

„Rzeczpospolita” w swoich szacunkach powołuje się na badania „Diagnoza społeczna 2007”. Z tychże badań wynika, iż niespełna 15 procent osób płacących obowiązkowe składki do NFZ mogłoby przeznaczyć na dobrowolne ubezpieczenia do 100 złotych. Właśnie ta grupa oraz jej środki finansowe są zdaniem gazety łakomym kąskiem dla polityków.

Add a comment
Więcej…
 
Rynek medyczny: ambitne plany Lux-Medu i Medycyny Rodzinnej
środa, 16 stycznia 2008 15:56
Jak twierdzi Anna Rulkiewicz, nowa prezes Lux-Medu i Medycyny Rodzinnej w 2008 roku można liczyć na szybkie tempo wzrostu prywatnych usług medycznych. Zarządzane przez nią firmy dysponują 32 placówkami własnymi i ponad 700 partnerskimi na terenie. W ciągu najbliższych lat Anna Rulkiewicz przewiduje otwieranie 7-8 nowych klinik rocznie, czyli każda z sieci będzie się wzbogacać o kolejne 3-4 nowe placówki.

Add a comment
Więcej…
 
Swiss Re: w Polsce jest potrzebna firma koordynująca likwidację szkód w ubezpieczeniach zdrowotnych
środa, 16 stycznia 2008 11:07
Zdaniem Swiss Re w naszym kraju nie ma specjalistycznej firmy zajmującej się wyceną usług medycznych na potrzeby prywatnych towarzystw. A jest potrzebna.

Add a comment
Więcej…
 
Minister zdrowia: nie zrezygnuję z projektu o dodatkowych ubezpieczeniach
środa, 16 stycznia 2008 11:03
Minister zdrowia Ewa Kopacz nie zamierza rezygnować z projektu ustawy o dodatkowych ubezpieczeniach zdrowotnych, mimo że jej zawetowanie zapowiedział prezydent.

Add a comment
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 21 22 23 24 25 26 27 następna > ostatnia >>

Strona 23 z 27

Votum: Agnieszka Czaplińska nowym wiceprezesem zarządu

9 lutego Elżbieta Kupiec złożyła rezygnację z funkcji członka zarządu Votum, ze skutkiem na ten sam dzień. Przyczyny rezygnacji nie są znane. Rada...


czytaj dalej

Aegon TUnŻ: Andrzej Szufa członkiem zarządu ds. ryzyka

Akcjonariusz Aegon TUnŻ powołał Andrzeja Szufę do pełnienia funkcji członka zarządu spółki odpowiedzialnego za zarządzanie ryzykiem.

Andrzej Szufa...


czytaj dalej

Indonezja: Bank sprzedaje ubezpieczyciela

PT Bank Danamon, piąty największy pod względem wartości rynkowej bank kredytowy w Indonezji, rozważa sprzedaż udziałów w swojej ubezpieczeniowej...


czytaj dalej

Zurich: Cięcie kosztów przynosi efekty

Grupa Zurich Insurance przeszła przez rok rekordowy dla branży pod względem roszczeń z tytułu katastrof naturalnych, podnosząc dywidendę po raz...


czytaj dalej

KUKE: Rok rekordowej sprzedaży

2017 był rekordowym rokiem dla Korporacji Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych (KUKE) pod względem przypisu składki. Spółka zebrała w sumie 192...


czytaj dalej

SBUiR: Spotkanie BIPAR w Madrycie

W dniach 1-2 lutego odbyło się okresowe spotkanie (midterm meeting) BIPAR w Madrycie. W obradach uczestniczyła radca prawny dr Katarzyna...


czytaj dalej

Sprzedaż 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Partnerzy