feed-image -

Ubezpieczenia zdrowotne


Rynek ubezpieczeń: rosnąca popularność polis zdrowotnych
środa, 09 stycznia 2008 16:31
Rośnie liczba Polaków, którzy kupują prywatne ubezpieczenia zdrowotne. Powodem jest sytuacja w publicznym systemie ochrony zdrowia. W efekcie segment polis zdrowotnych notuje dynamiczny rozwój, a kolejne towarzystwa zastanawiają się nad poszerzeniem swojej oferty o tego typu produkty.

Add a comment
Więcej…
 
Ministerstwo Zdrowia: ubezpieczenia zdrowotne ważnym elementem reformy systemu ochrony zdrowia
wtorek, 08 stycznia 2008 10:29
{mosimage}Jak informuje „Gazeta Prawna”, na dzisiejszym specjalnym posiedzeniu Rady Ministrów szefowa resortu zdrowia Ewa Kopacz przedstawi pomysły na zreformowanie systemu ochrony zdrowia. Według gazety ma to być pakiet trzech ustaw, które wejdą w życie jeszcze w tym roku. Reforma systemu jest przewidziana na dwa lata.

Pod obrady rządu trafi  projekt nowej ustawy o zakładach opieki zdrowotnej, która ma umożliwić m.in. przekształcanie szpitali w spółki prawa handlowego. Zostanie również zaprezentowany projekt ustawy o prawach pacjenta, wprowadzający m.in. zasadę określenia minimalnego odszkodowania za każdy procent poniesionego uszczerbku na zdrowiu przez poszkodowanego w wyniku błędu medycznego.

Add a comment
Więcej…
 
NFZ: 32 mln zł z tytułu podatku Religi w październiku
czwartek, 20 grudnia 2007 10:54
{mosimage}32 mln zł wpłynęło do Narodowego Funduszu Zdrowia z tytułu finansowania leczenia ofiar wypadków drogowych z ubezpieczenia komunikacyjnego OC, tzw. podatku Religi. To dane tylko za październik. NFZ szacuje, że do końca roku może być to ok. 150 mln zł.

Takie dane w przerwie posiedzenia sejmowej komisji zdrowia podała dziennikarzom wiceprezes NFZ Dorota Puka.

Leczenie ofiar wypadków jest od 1 października finansowane z ubezpieczenia komunikacyjnego OC. To konsekwencja tzw. podatku Religi (od nazwiska poprzedniego ministra zdrowia Zbigniewa Religi, który go przygotował), czyli nowelizacji ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej.

Add a comment
Więcej…
 
AXA: ubezpieczenie zdrowotne - Vitalité - dostępne na portalu www.zdrowiedirect.pl
środa, 12 grudnia 2007 15:41
AXA - oferująca dotychczas ubezpieczenie zdrowotne Vitalité poprzez tradycyjne kanały dystrybucji - nawiązała współpracę z portalem www.zdrowiedirect.pl. Efektem tej współpracy jest rozpoczęta sprzedaż tego ubezpieczenia przez internet.

Add a comment
Więcej…
 
TU Inter Polska S.A:. rozpoczęcie współpracy z siecią HMI
wtorek, 11 grudnia 2007 10:40
Umowa została podpisana 7 grudnia 2007 r. Zgodnie z porozumieniem, oferta HMI - sieci dystrybucyjnej zarządzanej przez HMP Polska - zostanie wzbogacona o prywatne ubezpieczenia zdrowotne VISION.

Add a comment
Więcej…
 
Zdrowie: minister Kopacz nie chce podwyższać składki zdrowotnej
poniedziałek, 10 grudnia 2007 10:39
W rozmowie opublikowanej przez "Gazetę Prawną" minister zdrowia Ewa Kopacz stwierdza, że należy uszczelnić obecny system finansowania ochrony zdrowia. Szefowa resortu zdrowia deklaruje również, że nie chciałaby podnosić płac lekarzy w niezreformowanym systemie kosztem wzrostu np. składki zdrowotnej, gdyż takie działanie jest pozbawione sensu.

Add a comment
Więcej…
 
Rynek medyczny: ubezpieczyciele chcą inwestować w prywatne centra medyczne
środa, 28 listopada 2007 10:46
{mosimage}Oferty przejęcia złożona przez Enel-Med Centrum Medycznemu LIM została przez to ostatnie odrzucona. W chwili obecnej obie firmy są w trakcie negocjacji z potencjalnymi inwestorami. Zaskoczeniem dla wielu jest fakt, że w gronie potencjalnych nabywców znalazły się towarzystwa ubezpieczeniowe.

Nie dojdzie do fuzji Enel-Med z Centrum Medycznym LIM, gdyż LIM nie przyjęło propozycji połączenia i wspólnego upublicznienia na giełdzie. Powód ? Centrum Medyczne LIM wybrało negocjacje z dużym inwestorem spoza branży. Adam Rozwadowski, prezes Enel-Med przyznaje, że LIM nie przyjęło propozycji jego firmy.

W takiej sytuacji położenie rynkowe sieci Enel-Med stało się niezwykle trudne. Firma chce przygotować do końca bieżącego roku strategię rozwoju uwzględniającą nowy sposób dokapitalizowania firmy.

Add a comment
Więcej…
 
Prywatne ubezpieczenia medyczne: badanie AZ Finanse
czwartek, 25 października 2007 15:40
{mosimage}Zainteresowanie Polaków prywatnymi ubezpieczeniami medycznymi jest coraz większe. Z analiz firmy AZ Finanse wynika, że sprzedaż tych produktów w trzecim kwartale 2007 roku wzrosła nawet o 100 proc. Jednak najważniejsze jest to, że panuje przyjazny klimat dla komercyjnych polis medycznych, wyrażający się akceptacją społeczną tego typu rozwiązań. Jak wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie AZ Finanse ponad 40 proc. Polaków jest gotowa wykupić prywatne ubezpieczenia medyczne, a większość z nich (60 proc.) jest gotowych zapłacić ponad 50 zł miesięcznie za taką usługę.

Prywatne polisy zdrowotne są nadal propozycją skierowaną głównie do mieszkańców dużych miast, gdzie oferta i jakość komercyjnych usług medycznych notuje bardzo szybki rozwój. Dotychczas dostępna głównie dla klientów korporacyjnych (80 proc. posiadaczy abonamentów otrzymała go w pracy) oferta w coraz większym stopniu obejmuje również klientów indywidualnych.

Add a comment
Więcej…
 
Zdrowie: Narodowy Fundusz Zdrowia zostanie zlikwidowany?
środa, 24 października 2007 12:13
{mosimage}Jak dowiedział  się „Dziennik” przesądzona została likwidacja NFZ. Najwcześniej w przyszłym roku wybór miejsca, do którego będą przekazywane obowiązkowe składki zdrowotne, będzie należał do samych obywateli, gdyż na rynku ubezpieczeń pojawi się 5 - 6 nowych ubezpieczalni. Mają one przejąć dotychczasowe zadania Narodowego Funduszu Zdrowia. Jak tłumaczy Ewa Kopacz, przewodnicząca sejmowej komisji zdrowia z PO, każdy będzie mógł wybrać, gdzie chce się leczyć, i w jakiej ubezpieczalni się ubezpieczyć.

W przypadku wejścia w życie opracowywanej przez Platformę Obywatelską reformy służby zdrowia zniknie przymus odprowadzania składek do ubezpieczalni ze swojego terenu. Przykładowo: jeśli chory z Pomorza uzna, że lepsi lekarze są na Śląsku, może tam podjąć leczenie, a jego pieniądze ze składki powędrują za nim. W chwili obecnej tylko w wyjątkowych sytuacjach NFZ wyraża zgodę na płacenie szpitalom za pacjentów spoza regionu.

Add a comment
Więcej…
 
Ubezpieczeniaonline.pl: prywatne ubezpieczenia zdrowotne przez Internet
środa, 17 października 2007 00:51
Portal Ubezpieczeniaonline.pl  jako pierwszy w Polsce uruchomił sprzedaż ubezpieczeń zdrowotnych przez Internet. Użytkownicy serwisu mają do dyspozycji tzw. porównywarkę ubezpieczeń zdrowotnych – nowatorskie narzędzie umożliwiające dopasowanie polisy medycznej do indywidualnych potrzeb użytkownika serwisu.

Add a comment
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 21 22 23 24 25 26 następna > ostatnia >>

Strona 23 z 26

GrECo JLT Services: Marek Mozer dyrektorem operacyjnym

Od września Marek Mozer pełni funkcję dyrektora operacyjnego GrECo JLT Services. Do jego kompetencji należy nadzór nad obszarem współpracy z...


czytaj dalej

Euler Hermes: Krzysztof Rzepka szefem działów odszkodowań i windykacji

Krzysztof Rzepka został powołany na dyrektora zarządzającego Biurem Windykacji i Likwidacji Szkód Euler Hermes. Na tym stanowisku będzie...


czytaj dalej

S&P: Perspektywa dla Lloyd’s negatywna

Agencja S&P Global Ratings zrewidowała perspektywę dla Lloyd’s ze stabilnej na negatywną. Jednocześnie potwierdziła przyznane rynkowi Lloyd’s...


czytaj dalej

Munich Re: Giuseppina Albo odchodzi do Hamilton Insurance

Munich Re poinformował, że z końcem roku Giuseppina Albo opuści zarząd reasekuratora, aby z początkiem  2018 r. objąć stanowisko prezesa Hamilton...


czytaj dalej

Colonnade: Pierwszy kwartał działalności w Polsce

Polski oddział Colonnade Insurance dokonał podsumowania pierwszych trzech miesięcy funkcjonowania pod nową marką.

1 lipca Colonnade rozpoczął...


czytaj dalej

Gothaer TU: Ubezpieczenie i odpowiedzialność za uszkodzenia nagrobka

W związku ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych eksperci podpowiadają, jak ubezpieczyć nagrobek, oraz tłumaczą, kiedy za szkody odpowiada...


czytaj dalej

Sprzedaż 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Partnerzy