feed-image -

Ubezpieczenia zdrowotne


Ubezpieczenia zdrowotne: plany resortu zdrowia
poniedziałek, 03 marca 2008 10:32
W styczniu 2010 r. ruszy rewolucja w leczeniu. "Dziennik" dotarł do szczegółów nowych zasad działania funduszy ubezpieczeń zdrowotnych, które przygotowało Ministerstwo Zdrowia.

Add a comment
Więcej…
 
PIU: projekt dobrowolnych ubezpieczeń zdrowotnych
czwartek, 28 lutego 2008 11:03
{mosimage}Za dwa lata do systemu ochrony zdrowia może napłynąć dodatkowe 3,5 mld zł dzięki dodatkowym ubezpieczeniom - przekonuje Polska Izba Ubezpieczeń. PIU przedstawiła swój projekt dobrowolnych ubezpieczeń zdrowotnych.

W zorganizowanej przez PIU konferencji "Ubezpieczenia w systemie ochrony zdrowia" wzięli udział m.in. przedstawiciele rządu, sejmowej komisji zdrowia, ubezpieczycieli oraz eksperci.

Powszechny dostęp do świadczeń medycznych, wyższe pensje dla lekarzy bez podnoszenia podatków oraz komfortowe warunki w szpitalu - tak, zdaniem autorów projektu, może wyglądać służba zdrowia już w 2010 roku dzięki dobrowolnym ubezpieczeniom zdrowotnym.

Add a comment
Więcej…
 
Rynek systemu ochrony zdrowia: ubezpieczyciele uprzywilejowani?
środa, 27 lutego 2008 11:15
{mosimage}Jak pisze „Gazeta Wyborcza”, w przygotowywanym przez Ministerstwo Zdrowia projekcie ustawy o dobrowolnych dodatkowych ubezpieczeniach  zdrowotnych znalazł się zapis, który zdaniem gazety stawia w uprzywilejowanej pozycji zakłady ubezpieczeniowe kosztem firm medycznych. W myśl proponowanej regulacji, która spowodowała protesty prywatnych lecznic, środki z zakładowego funduszu świadczeń socjalnych firma może przeznaczyć na - oprócz paczek świątecznych, dofinansowanie wczasów pod gruszą czy zapomogi - także na ubezpieczenia medyczne.

Firmy medyczne uważają, że tego typu rozwiązanie zostało zapisane w projekcie ustawy w wyniku lobbingu ubezpieczycieli w Ministerstwie Zdrowia. Adam Rozwadowski, prezes Enel-Medu, twierdzi, że autorzy nowelizacji zamiast sformułowania "opieka medyczna" czy "świadczenia medyczne" użyli zwrotu "ubezpieczenia zdrowotne". W ten sposób od pieniędzy z funduszu świadczeń socjalnych odetną firmy, które oferują usługi medyczne w innej formie niż ubezpieczenia. Zdaniem Rozwadowskiego grozi to monopolizacją rynku usług medycznych dla firm przez towarzystwa ubezpieczeniowe.

Add a comment
Więcej…
 
KPP: stanowisko w sprawie zdrowotnych ubezpieczeń dodatkowych
piątek, 15 lutego 2008 10:35
Lekarstwem na niewydolny system ochrony zdrowia mogą być komercyjne ubezpieczenia dodatkowe - ocenia Konfederacja Pracodawców Polskich i dodaje, że potrzebne są komplementarne rozwiązania, np. koszyk świadczeń.

Add a comment
Więcej…
 
Ubezpieczenia zdrowotne: projekt partii rządzącej
czwartek, 14 lutego 2008 10:56
{mosimage}Jak donosi „Dziennik”, rządząca Platforma Obywatelska skierowała do marszałka Sejmu siedem projektów ustaw zdrowotnych. Nie jest jeszcze znany termin, w którym zaczną rozpatrywać go posłowie. Gazeta pisze, że jedno jest pewne - które z projektów budzą najwięcej zastrzeżeń.

W przygotowanym pakiecie ustaw trzy mają zasadnicze znaczenie dla systemu opieki zdrowotnej: o zasadach funkcjonowania zakładów opieki zdrowotnej, o prawach pacjenta i o dodatkowych, dobrowolnych ubezpieczeniach zdrowotnych. I właśnie ten ostatni projekt, zdaniem „Dziennika” budzi najwięcej emocji. Powód ? Sięga do kieszeni pacjenta.

Add a comment
Więcej…
 
Ubezpieczenia zdrowotne: składka zdrowotna zależna od stanu zdrowia i płci?
środa, 13 lutego 2008 10:40
Kobiety zapłacą więcej niż mężczyźni. Chorzy - więcej niż zdrowi. Tak mogą wyglądać dodatkowe ubezpieczenia zdrowotne - przewiduje "Gazeta Wyborcza".

Add a comment
Więcej…
 
Podatek Religi: jak dotychczas przekazano zero złotych ofiarom wypadków drogowych
środa, 13 lutego 2008 10:38
{mosimage}Ofiary wypadków drogowych nie otrzymały jeszcze na leczenie żadnych środków pochodzących z tzw. "podatku Religi", odprowadzanego przez ubezpieczycieli od umów komunikacyjnego OC.

Jak poinformowano PAP w biurze prasowym Narodowego Funduszu Zdrowia, do NFZ wpłynęło dotychczas ponad 123,53 mln zł tej składki, ale nie przekazano jej placówkom ochrony zdrowia.

Biuro prasowe NFZ wyjaśniło, że brakuje umów z policją, pozwalających na identyfikowanie ofiar wypadków, których leczenie powinno być finansowane z dodatkowej składki. Prace nad tymi umowami są obecnie kończone.

Add a comment
Więcej…
 
Rynek ubezpieczeń medycznych: ministerialna propozycja zmian w systemie ochrony zdrowia
piątek, 08 lutego 2008 10:25
W czwartek miały miejsce obrady zespołu ds. finansowania ochrony zdrowia i ubezpieczeń. Brali w nich udział m.in. przedstawiciele ministerstwa zdrowia, związków zawodowych, samorządu terytorialnego, pracodawców oraz pacjentów. Podczas spotkania poruszono kwestię dobrowolnych dodatkowych ubezpieczeń zdrowotnych.

Add a comment
Więcej…
 
Ochrona zdrowia: PIU przedstawiła swoją koncepcję zmian
piątek, 08 lutego 2008 10:22
{mosimage}Jak pisze „Rzeczpospolita”, według Polskiej Izby Ubezpieczeń w systemie ochrony zdrowia powinna istnieć konkurencja. Z tego powodu zdaniem PIU obok publicznego funduszu zdrowia powinny istnieć prywatne. Izba przesłała do klubów parlamentarnych swoją koncepcję zmian w ochronie zdrowia.

Na czym polega pomysł PIU? Przewiduje on wprowadzenie dobrowolnych polis, stworzenie kilku publicznych i prywatnych funduszy ubezpieczeń zdrowotnych oraz wprowadzenie nowego sposobu rozliczeń między nimi a Zakładem Ubezpieczeń Społecznych i Kasą Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Autorzy projektu zmian w ochronie zdrowia zostali zaproszeni przez szefową resortu zdrowia Ewę Kopacz do zaprezentowania swojej koncepcji na spotkaniu organizacji zawodowych działających w ochronie zdrowia, które spotykają się w ramach „białego szczytu”.

Add a comment
Więcej…
 
InterRisk ( d. CIGNA STU ): stanowisko w sprawie ubezpieczeń zdrowotnych
czwartek, 07 lutego 2008 12:01
Obserwujemy kolejną próbę reformy systemu ochrony zdrowia w Polsce. Podobnie jak we wcześniejszych projektach również obecnie wyraźnie akcentowana jest konieczność wprowadzenia dodatkowych ubezpieczeń zdrowotnych. Mają także zwiększyć efektywność wykorzystania istniejącej infrastruktury oraz podnieść poziom finansowania świadczeń opieki zdrowotnej. Czy tym razem te szczytne społecznie cele znajdą odzwierciedlenie w aktach prawnym, które spowodują przełom w tworzeniu rynku ubezpieczeń zdrowotnych?

Add a comment
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 21 22 23 24 25 26 27 28 następna > ostatnia >>

Strona 23 z 28

Pocztowe TUW: Stanisław Sokołowski nowym wiceprezesem

Z dniem 29 marca Stanisław Sokołowski został powołany na wiceprezesa zarządu Pocztowego Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych. Na tym stanowisku...


czytaj dalej

MetLife: Mirosław Kisyk za Łukasza Kalinowskiego na stanowisku prezesa

27 marca MetLife TUnŻiR poinformował, że Łukasz Kalinowski złożył rezygnację z pełnienia funkcji prezesa zarządu spółki i jednocześnie zakończył...


czytaj dalej

Najczęściej czytane

Allianz: Współdzielenie samochodu ubezpieczone

Allianz zawiązał partnerstwo z brytyjską platformą współdzielenia pojazdów Drivy, aby zapewnić ubezpieczenia jej użytkownikom. Jest to część...


czytaj dalej

Włochy: Octo Telematics sięgnęło po rozwiązania SAS

Włoska firma Octo Telematics przy wsparciu narzędzi analitycznych SAS stworzyła największą bazę danych zawierającą opisy zachowań kierowców.   

W...


czytaj dalej

Senat: Dyskusja o regulacji branży odszkodowawczej

19 kwietnia odbyło się seminaryjne posiedzenie senackiej Komisji Budżetu i Finansów Publicznych. Podczas spotkania organizowanego wspólnie z...


czytaj dalej

Dochodzenie roszczeń za szkody osobowe – problemy i ułatwienia

19 kwietnia miała miejsce konferencja zatytułowana „Rekompensata za utratę zdrowia i życia – praktyczne aspekty dochodzenia roszczeń”. Była to...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Kursy on-line
Zamów newsletter
Facebook