feed-image -

Reklama

Ubezpieczenia zdrowotne


Rynek zdrowia: ubezpieczenia zdrowotne dla lepiej sytuowanych osób
poniedziałek, 28 stycznia 2008 12:14
{mosimage}Jak pisze „Gazeta Prawna” wbrew wcześniejszym zapowiedziom ministerstwa zdrowia, dodatkowe ubezpieczenia zdrowotne wcale nie muszą być usługą tanią i skierowaną do masowego odbiorcy. Gazeta informuje o założeniach rządu, w myśl których osoby bardzo dobrze sytuowane będą mogły kupić dodatkową polisę, która ma im zagwarantować dostęp do usług w 100 proc. opłacanych przez fundusz. Dodatkowym plusem jej posiadania ma być możliwość ominięcia szpitalnej kolejki i zapewnienie wyższego standardu pobytu np. pokoju w szpitalu. Z kolei osoby mniej zamożne otrzymają możliwość wykupienia ubezpieczenia, które ma pokrywać jedynie koszty świadczeń nierefundowanych lub tylko częściowo opłacanych przez NFZ. Cena tego ubezpieczenia ma wynieść kilkadziesiąt złotych miesięcznie. Dodatkowe ubezpieczenia mają zapewnić ( na co liczy ministerstwo zdrowia ) dopływ dodatkowych środków do publicznego systemu ochrony zdrowia. Resort twierdzi, że dzięki przyjęciu takiego rozwiązania zyskają osoby najuboższe, których nie stać na zakupienie dodatkowej polisy, oraz świadczeniodawcy. Add a comment
Więcej…
 
AZ Finanse: ubezpieczenia na Dzień Babci i Dziadka
poniedziałek, 21 stycznia 2008 10:55
Zbliżający się Dzień Babci i Dziadka to nie tylko dobra okazja, żeby odwiedzić najbliższych. Doradcy AZ Finanse przypominają, że w tym dniu możemy też podarować im w prezencie prywatne ubezpieczenie medyczne.

Add a comment
Więcej…
 
Reforma służby zdrowia: pytania o koszty dodatkowych ubezpieczeń zdrowotnych
poniedziałek, 21 stycznia 2008 10:54
{mosimage}Pod koniec minionego tygodnia Platforma Obywatelska zgłosiła projekt ustawy o dobrowolnych dodatkowych ubezpieczeniach zdrowotnych. Jak zwraca uwagę „Rzeczpospolita” brakuje w nim wyliczeń, ilu Polaków i jakie mogliby płacić dodatkowe składki na zdrowie. Gazeta wskazuje, że projekt nie zawiera również wyliczeń w jaki sposób pomogłoby to systemowi ochrony zdrowia, podczas gdy koszty mogą sięgnąć nawet ok. miliarda złotych.

„Rzeczpospolita” w swoich szacunkach powołuje się na badania „Diagnoza społeczna 2007”. Z tychże badań wynika, iż niespełna 15 procent osób płacących obowiązkowe składki do NFZ mogłoby przeznaczyć na dobrowolne ubezpieczenia do 100 złotych. Właśnie ta grupa oraz jej środki finansowe są zdaniem gazety łakomym kąskiem dla polityków.

Add a comment
Więcej…
 
Rynek medyczny: ambitne plany Lux-Medu i Medycyny Rodzinnej
środa, 16 stycznia 2008 15:56
Jak twierdzi Anna Rulkiewicz, nowa prezes Lux-Medu i Medycyny Rodzinnej w 2008 roku można liczyć na szybkie tempo wzrostu prywatnych usług medycznych. Zarządzane przez nią firmy dysponują 32 placówkami własnymi i ponad 700 partnerskimi na terenie. W ciągu najbliższych lat Anna Rulkiewicz przewiduje otwieranie 7-8 nowych klinik rocznie, czyli każda z sieci będzie się wzbogacać o kolejne 3-4 nowe placówki.

Add a comment
Więcej…
 
Swiss Re: w Polsce jest potrzebna firma koordynująca likwidację szkód w ubezpieczeniach zdrowotnych
środa, 16 stycznia 2008 11:07
Zdaniem Swiss Re w naszym kraju nie ma specjalistycznej firmy zajmującej się wyceną usług medycznych na potrzeby prywatnych towarzystw. A jest potrzebna.

Add a comment
Więcej…
 
Minister zdrowia: nie zrezygnuję z projektu o dodatkowych ubezpieczeniach
środa, 16 stycznia 2008 11:03
Minister zdrowia Ewa Kopacz nie zamierza rezygnować z projektu ustawy o dodatkowych ubezpieczeniach zdrowotnych, mimo że jej zawetowanie zapowiedział prezydent.

Add a comment
Więcej…
 
Rząd: tanie dodatkowe ubezpieczenia zdrowotne
poniedziałek, 14 stycznia 2008 10:22
{mosimage}Jak pisze „Gazeta Prawna”, od przyszłego roku każdy, kto opłaca obowiązkową składkę zdrowotną do Narodowego Funduszu Zdrowia będzie mógł wykupić tanie polisy zdrowotne oferowane przez prywatne firmy ubezpieczeniowe. Według gazety, roczny koszt składki takiej polisy wyniesie w granicach 370 - 420 zł. Ma jednak istnieć możliwość jej obniżenia poprzez dofinansowanie przez pracodawców ze środków zakładowych funduszy socjalnych. Jeszcze w tym tygodniu posłowie PO i PSL mają przedstawić rządowy projekt ustawy dotyczący ubezpieczeń dodatkowych w Sejmie jako projekt poselski.

Jaka jest opinia na ten temat towarzystw ubezpieczeniowych? Zgadzają się one z koniecznością wprowadzenia dodatkowych ubezpieczeń zdrowotnych, ale mają zastrzeżenia do proponowanego rozwiązania. Główny zarzut to ustalenie ceny polisy na zbyt niskim poziomie. Kolejny to brak możliwości przygotowania przez towarzystwa atrakcyjnej oferty dla pacjentów. Co więcej, ubezpieczony nie będzie miał dzięki polisie gwarancji dostępu do lepszego standardu usług (np. jednoosobowego pokoju). Ubezpieczenie nie zapewni również możliwości ominięcia szpitalnej kolejki.

Jeśli chodzi o dodatkową polisę, to wykupić ją będzie mógł każdy, kto jest ubezpieczony w NFZ. Wiek i stan  zdrowia nie mają znaczenia.

Add a comment
Więcej…
 
Rynek medyczny: towarzystwa zainteresowane przejęciem prywatnych placówek ochrony zdrowia
piątek, 11 stycznia 2008 23:43
{mosimage}Jak prognozuje „Gazeta Prawna”, przychody ze sprzedaży największych prywatnych firm medycznych w bieżącym roku przekroczą poziom 1 mld zł. Według Adama Kozierkiewicza, eksperta rynku zdrowia z Uniwersytetu Jagiellońskiego, 2008 rok będzie sezonem konsolidacji i przejęć.
Kozierkiewicz mówi, że rynek się rozwija, choć nie tak szybko jak w ciągu ostatnich dwóch lat. Firmy medyczne stale inwestują, żeby zdobyć jak najwięcej nowych klientów i jednocześnie podnieść swoją wartość.

Według gazety największe ożywienie można zauważyć wśród mniejszych i niezrzeszonych w sieci firm medycznych, nad których przejęciem i konsolidacją pracuje co najmniej kliku dużych inwestorów. Impulsem do działania była ubiegłoroczna operacja przeprowadzona przez fundusz MID Europa. Dokonał on transakcji zakupu sieci LuxMed oraz Medycyny Rodzinnej. W najbliższych miesiącach mają dojść do najbardziej spektakularnych zakupów bieżącego roku: przejęcia Centrum Medycznego LIM i Enel-Med. „Gazeta Prawna” szacuje, że w 2008 roku przedmiotem różnych transakcji może stać się do 100 podmiotów.

Add a comment
Więcej…
 
BCC: nie należy podwyższać składki zdrowotnej
czwartek, 10 stycznia 2008 11:31
Business Centre Club proponuje utrzymanie składki na ubezpieczenie zdrowotne na dotychczasowym poziomie (9 proc.) oraz niezwłoczne wprowadzenie dodatkowych dobrowolnych ubezpieczeń społecznych BCC podkreśla, że w prowadzonej aktualnie debacie o systemie ochrony zdrowia nie dostrzega się środków na opiekę medyczną wydawanych indywidualnie przez gospodarstwa domowe.

Add a comment
Więcej…
 
Rynek ubezpieczeń: rosnąca popularność polis zdrowotnych
środa, 09 stycznia 2008 16:31
Rośnie liczba Polaków, którzy kupują prywatne ubezpieczenia zdrowotne. Powodem jest sytuacja w publicznym systemie ochrony zdrowia. W efekcie segment polis zdrowotnych notuje dynamiczny rozwój, a kolejne towarzystwa zastanawiają się nad poszerzeniem swojej oferty o tego typu produkty.

Add a comment
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 następna > ostatnia >>

Strona 26 z 30

Z PZU do zarządu Alior Banku

17 października Katarzyna Sułkowska złożyła rezygnację z funkcji prezesa zarządu Alior Banku. Rada nadzorcza spółki przyjęła rezygnację i z tym...


czytaj dalej

MAK Ubezpieczenia: Robert Grabowski nowym członkiem zarządu

Robert Grabowski, dotychczasowy dyrektor Biura Ubezpieczeń na Życie i Osobowych MAK Ubezpieczenia, został członkiem zarządu firmy brokerskiej....


czytaj dalej

Unia Berneńska: Beatriz Reguero nową przewodniczącą

17 października w Paryżu odbyło się doroczne walne zgromadzenie Unii Berneńskiej. Gospodarzem spotkania, które zgromadziło ponad 300 dyrektorów...


czytaj dalej

Aon: Wrześniowe katastrofy najkosztowniejsze

Szkody spowodowane przez huragany, powodzie i trzęsienia ziemi sprawiły, że wrzesień był pod względem katastrof naturalnych najkosztowniejszym jak...


czytaj dalej

PIU: Wynik bancassurance najsłabszy od lat

17 października podczas pierwszego dnia X Kongresu Bancassurance Polska Izba Ubezpieczeń (PIU) zaprezentowała podsumowanie wyników bankowego...


czytaj dalej

Consultia: Korekta rocznej prognozy

Przez 9 miesięcy tego roku Consultia zebrała 155,1 mln zł, o 15,1% więcej niż w analogicznym okresie 2017 r. (134,8 mln zł). Przychody...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Kursy on-line
Zamów newsletter
Facebook