feed-image -

Reklama

Ubezpieczenia zdrowotne


Ministerstwo Zdrowia: ubezpieczenia zdrowotne ważnym elementem reformy systemu ochrony zdrowia
wtorek, 08 stycznia 2008 10:29
{mosimage}Jak informuje „Gazeta Prawna”, na dzisiejszym specjalnym posiedzeniu Rady Ministrów szefowa resortu zdrowia Ewa Kopacz przedstawi pomysły na zreformowanie systemu ochrony zdrowia. Według gazety ma to być pakiet trzech ustaw, które wejdą w życie jeszcze w tym roku. Reforma systemu jest przewidziana na dwa lata.

Pod obrady rządu trafi  projekt nowej ustawy o zakładach opieki zdrowotnej, która ma umożliwić m.in. przekształcanie szpitali w spółki prawa handlowego. Zostanie również zaprezentowany projekt ustawy o prawach pacjenta, wprowadzający m.in. zasadę określenia minimalnego odszkodowania za każdy procent poniesionego uszczerbku na zdrowiu przez poszkodowanego w wyniku błędu medycznego.

Add a comment
Więcej…
 
NFZ: 32 mln zł z tytułu podatku Religi w październiku
czwartek, 20 grudnia 2007 10:54
{mosimage}32 mln zł wpłynęło do Narodowego Funduszu Zdrowia z tytułu finansowania leczenia ofiar wypadków drogowych z ubezpieczenia komunikacyjnego OC, tzw. podatku Religi. To dane tylko za październik. NFZ szacuje, że do końca roku może być to ok. 150 mln zł.

Takie dane w przerwie posiedzenia sejmowej komisji zdrowia podała dziennikarzom wiceprezes NFZ Dorota Puka.

Leczenie ofiar wypadków jest od 1 października finansowane z ubezpieczenia komunikacyjnego OC. To konsekwencja tzw. podatku Religi (od nazwiska poprzedniego ministra zdrowia Zbigniewa Religi, który go przygotował), czyli nowelizacji ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej.

Add a comment
Więcej…
 
AXA: ubezpieczenie zdrowotne - Vitalité - dostępne na portalu www.zdrowiedirect.pl
środa, 12 grudnia 2007 15:41
AXA - oferująca dotychczas ubezpieczenie zdrowotne Vitalité poprzez tradycyjne kanały dystrybucji - nawiązała współpracę z portalem www.zdrowiedirect.pl. Efektem tej współpracy jest rozpoczęta sprzedaż tego ubezpieczenia przez internet.

Add a comment
Więcej…
 
TU Inter Polska S.A:. rozpoczęcie współpracy z siecią HMI
wtorek, 11 grudnia 2007 10:40
Umowa została podpisana 7 grudnia 2007 r. Zgodnie z porozumieniem, oferta HMI - sieci dystrybucyjnej zarządzanej przez HMP Polska - zostanie wzbogacona o prywatne ubezpieczenia zdrowotne VISION.

Add a comment
Więcej…
 
Zdrowie: minister Kopacz nie chce podwyższać składki zdrowotnej
poniedziałek, 10 grudnia 2007 10:39
W rozmowie opublikowanej przez "Gazetę Prawną" minister zdrowia Ewa Kopacz stwierdza, że należy uszczelnić obecny system finansowania ochrony zdrowia. Szefowa resortu zdrowia deklaruje również, że nie chciałaby podnosić płac lekarzy w niezreformowanym systemie kosztem wzrostu np. składki zdrowotnej, gdyż takie działanie jest pozbawione sensu.

Add a comment
Więcej…
 
Rynek medyczny: ubezpieczyciele chcą inwestować w prywatne centra medyczne
środa, 28 listopada 2007 10:46
{mosimage}Oferty przejęcia złożona przez Enel-Med Centrum Medycznemu LIM została przez to ostatnie odrzucona. W chwili obecnej obie firmy są w trakcie negocjacji z potencjalnymi inwestorami. Zaskoczeniem dla wielu jest fakt, że w gronie potencjalnych nabywców znalazły się towarzystwa ubezpieczeniowe.

Nie dojdzie do fuzji Enel-Med z Centrum Medycznym LIM, gdyż LIM nie przyjęło propozycji połączenia i wspólnego upublicznienia na giełdzie. Powód ? Centrum Medyczne LIM wybrało negocjacje z dużym inwestorem spoza branży. Adam Rozwadowski, prezes Enel-Med przyznaje, że LIM nie przyjęło propozycji jego firmy.

W takiej sytuacji położenie rynkowe sieci Enel-Med stało się niezwykle trudne. Firma chce przygotować do końca bieżącego roku strategię rozwoju uwzględniającą nowy sposób dokapitalizowania firmy.

Add a comment
Więcej…
 
Prywatne ubezpieczenia medyczne: badanie AZ Finanse
czwartek, 25 października 2007 15:40
{mosimage}Zainteresowanie Polaków prywatnymi ubezpieczeniami medycznymi jest coraz większe. Z analiz firmy AZ Finanse wynika, że sprzedaż tych produktów w trzecim kwartale 2007 roku wzrosła nawet o 100 proc. Jednak najważniejsze jest to, że panuje przyjazny klimat dla komercyjnych polis medycznych, wyrażający się akceptacją społeczną tego typu rozwiązań. Jak wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie AZ Finanse ponad 40 proc. Polaków jest gotowa wykupić prywatne ubezpieczenia medyczne, a większość z nich (60 proc.) jest gotowych zapłacić ponad 50 zł miesięcznie za taką usługę.

Prywatne polisy zdrowotne są nadal propozycją skierowaną głównie do mieszkańców dużych miast, gdzie oferta i jakość komercyjnych usług medycznych notuje bardzo szybki rozwój. Dotychczas dostępna głównie dla klientów korporacyjnych (80 proc. posiadaczy abonamentów otrzymała go w pracy) oferta w coraz większym stopniu obejmuje również klientów indywidualnych.

Add a comment
Więcej…
 
Zdrowie: Narodowy Fundusz Zdrowia zostanie zlikwidowany?
środa, 24 października 2007 12:13
{mosimage}Jak dowiedział  się „Dziennik” przesądzona została likwidacja NFZ. Najwcześniej w przyszłym roku wybór miejsca, do którego będą przekazywane obowiązkowe składki zdrowotne, będzie należał do samych obywateli, gdyż na rynku ubezpieczeń pojawi się 5 - 6 nowych ubezpieczalni. Mają one przejąć dotychczasowe zadania Narodowego Funduszu Zdrowia. Jak tłumaczy Ewa Kopacz, przewodnicząca sejmowej komisji zdrowia z PO, każdy będzie mógł wybrać, gdzie chce się leczyć, i w jakiej ubezpieczalni się ubezpieczyć.

W przypadku wejścia w życie opracowywanej przez Platformę Obywatelską reformy służby zdrowia zniknie przymus odprowadzania składek do ubezpieczalni ze swojego terenu. Przykładowo: jeśli chory z Pomorza uzna, że lepsi lekarze są na Śląsku, może tam podjąć leczenie, a jego pieniądze ze składki powędrują za nim. W chwili obecnej tylko w wyjątkowych sytuacjach NFZ wyraża zgodę na płacenie szpitalom za pacjentów spoza regionu.

Add a comment
Więcej…
 
Ubezpieczeniaonline.pl: prywatne ubezpieczenia zdrowotne przez Internet
środa, 17 października 2007 00:51
Portal Ubezpieczeniaonline.pl  jako pierwszy w Polsce uruchomił sprzedaż ubezpieczeń zdrowotnych przez Internet. Użytkownicy serwisu mają do dyspozycji tzw. porównywarkę ubezpieczeń zdrowotnych – nowatorskie narzędzie umożliwiające dopasowanie polisy medycznej do indywidualnych potrzeb użytkownika serwisu.

Add a comment
Więcej…
 
NFZ: RUM w przeciągu dwóch lat
poniedziałek, 15 października 2007 10:46
{mosimage}Jak dowiedziała się „Gazeta Prawna”, w ciągu dwóch najbliższych lat Narodowy Fundusz Zdrowia zamierza zakończyć budowę ogólnopolskiego Rejestru Usług Medycznych. Jeżeli nie pojawią się nieprzewidziane przeszkody przetargi na obsługę poszczególnych elementów systemu zostaną ogłoszone już w styczniu 2008 r. Ich rozstrzygnięcie powinno zapaść do końca marca i  wówczas okaże się, kto zajmie się m.in. wyprodukowaniem ponad 38 mln elektronicznych kart ubezpieczenia zdrowotnego, które od czerwca będą wydawane pacjentom.

Planuje się, że wszyscy Polacy mają je otrzymać do końca 2009 roku. Początkowo karty posłużą do identyfikacji danych personalnych jej posiadacza, co umożliwi np. umówienie wizyty u lekarza. Docelowo karty zlikwidują konieczność przedstawiania przez pacjentów dokumentów potwierdzających prawo do świadczeń zdrowotnych. Na karcie znajdą się też na przykład dane związane z przepisywanymi lekami. Zdaniem NFZ  Rejestr Umów Medycznych zapewni lepszą kontrolę wydatków na świadczenia zdrowotne i ograniczy ich nadużywanie.

Add a comment
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 następna > ostatnia >>

Strona 27 z 30

Z PZU do zarządu Alior Banku

17 października Katarzyna Sułkowska złożyła rezygnację z funkcji prezesa zarządu Alior Banku. Rada nadzorcza spółki przyjęła rezygnację i z tym...


czytaj dalej

MAK Ubezpieczenia: Robert Grabowski nowym członkiem zarządu

Robert Grabowski, dotychczasowy dyrektor Biura Ubezpieczeń na Życie i Osobowych MAK Ubezpieczenia, został członkiem zarządu firmy brokerskiej....


czytaj dalej

Coface: Aktualizacja ocen ryzyka krajów i sektorów

Coface zaktualizował oceny ryzyka krajów i sektorów na świecie po trzecim kwartale obecnego roku. Ubezpieczyciel podniósł swoje oceny dla...


czytaj dalej

Brokerslink: Narzędzia dla niezależnych brokerów

Brokerslink, globalna organizacja brokerska, ogłosiła uruchomienie dwóch nowych, innowacyjnych rozwiązań technologicznych, przeznaczonych do...


czytaj dalej

UFG: Brak OC zwiększa ryzyko spowodowania wypadku

Z najnowszej analizy Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego (UFG) wynika, że nieubezpieczeni i nieznani sprawcy wypadków zabijają co roku na...


czytaj dalej

D.A.S.: Ochrona prawna w formie benefitu pracowniczego

D.A.S. jest pierwszym ubezpieczycielem w Polsce, który zaoferował polisę ochrony prawnej (OP) przygotowanej w formie benefitu pracowniczego...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Kursy on-line
Zamów newsletter
Facebook