feed-image -

Reklama

Ubezpieczenia zdrowotne


TU Inter Polska S.A:. rozpoczęcie współpracy z siecią HMI
wtorek, 11 grudnia 2007 10:40
Umowa została podpisana 7 grudnia 2007 r. Zgodnie z porozumieniem, oferta HMI - sieci dystrybucyjnej zarządzanej przez HMP Polska - zostanie wzbogacona o prywatne ubezpieczenia zdrowotne VISION.

Add a comment
Więcej…
 
Zdrowie: minister Kopacz nie chce podwyższać składki zdrowotnej
poniedziałek, 10 grudnia 2007 10:39
W rozmowie opublikowanej przez "Gazetę Prawną" minister zdrowia Ewa Kopacz stwierdza, że należy uszczelnić obecny system finansowania ochrony zdrowia. Szefowa resortu zdrowia deklaruje również, że nie chciałaby podnosić płac lekarzy w niezreformowanym systemie kosztem wzrostu np. składki zdrowotnej, gdyż takie działanie jest pozbawione sensu.

Add a comment
Więcej…
 
Rynek medyczny: ubezpieczyciele chcą inwestować w prywatne centra medyczne
środa, 28 listopada 2007 10:46
{mosimage}Oferty przejęcia złożona przez Enel-Med Centrum Medycznemu LIM została przez to ostatnie odrzucona. W chwili obecnej obie firmy są w trakcie negocjacji z potencjalnymi inwestorami. Zaskoczeniem dla wielu jest fakt, że w gronie potencjalnych nabywców znalazły się towarzystwa ubezpieczeniowe.

Nie dojdzie do fuzji Enel-Med z Centrum Medycznym LIM, gdyż LIM nie przyjęło propozycji połączenia i wspólnego upublicznienia na giełdzie. Powód ? Centrum Medyczne LIM wybrało negocjacje z dużym inwestorem spoza branży. Adam Rozwadowski, prezes Enel-Med przyznaje, że LIM nie przyjęło propozycji jego firmy.

W takiej sytuacji położenie rynkowe sieci Enel-Med stało się niezwykle trudne. Firma chce przygotować do końca bieżącego roku strategię rozwoju uwzględniającą nowy sposób dokapitalizowania firmy.

Add a comment
Więcej…
 
Prywatne ubezpieczenia medyczne: badanie AZ Finanse
czwartek, 25 października 2007 15:40
{mosimage}Zainteresowanie Polaków prywatnymi ubezpieczeniami medycznymi jest coraz większe. Z analiz firmy AZ Finanse wynika, że sprzedaż tych produktów w trzecim kwartale 2007 roku wzrosła nawet o 100 proc. Jednak najważniejsze jest to, że panuje przyjazny klimat dla komercyjnych polis medycznych, wyrażający się akceptacją społeczną tego typu rozwiązań. Jak wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie AZ Finanse ponad 40 proc. Polaków jest gotowa wykupić prywatne ubezpieczenia medyczne, a większość z nich (60 proc.) jest gotowych zapłacić ponad 50 zł miesięcznie za taką usługę.

Prywatne polisy zdrowotne są nadal propozycją skierowaną głównie do mieszkańców dużych miast, gdzie oferta i jakość komercyjnych usług medycznych notuje bardzo szybki rozwój. Dotychczas dostępna głównie dla klientów korporacyjnych (80 proc. posiadaczy abonamentów otrzymała go w pracy) oferta w coraz większym stopniu obejmuje również klientów indywidualnych.

Add a comment
Więcej…
 
Zdrowie: Narodowy Fundusz Zdrowia zostanie zlikwidowany?
środa, 24 października 2007 12:13
{mosimage}Jak dowiedział  się „Dziennik” przesądzona została likwidacja NFZ. Najwcześniej w przyszłym roku wybór miejsca, do którego będą przekazywane obowiązkowe składki zdrowotne, będzie należał do samych obywateli, gdyż na rynku ubezpieczeń pojawi się 5 - 6 nowych ubezpieczalni. Mają one przejąć dotychczasowe zadania Narodowego Funduszu Zdrowia. Jak tłumaczy Ewa Kopacz, przewodnicząca sejmowej komisji zdrowia z PO, każdy będzie mógł wybrać, gdzie chce się leczyć, i w jakiej ubezpieczalni się ubezpieczyć.

W przypadku wejścia w życie opracowywanej przez Platformę Obywatelską reformy służby zdrowia zniknie przymus odprowadzania składek do ubezpieczalni ze swojego terenu. Przykładowo: jeśli chory z Pomorza uzna, że lepsi lekarze są na Śląsku, może tam podjąć leczenie, a jego pieniądze ze składki powędrują za nim. W chwili obecnej tylko w wyjątkowych sytuacjach NFZ wyraża zgodę na płacenie szpitalom za pacjentów spoza regionu.

Add a comment
Więcej…
 
Ubezpieczeniaonline.pl: prywatne ubezpieczenia zdrowotne przez Internet
środa, 17 października 2007 00:51
Portal Ubezpieczeniaonline.pl  jako pierwszy w Polsce uruchomił sprzedaż ubezpieczeń zdrowotnych przez Internet. Użytkownicy serwisu mają do dyspozycji tzw. porównywarkę ubezpieczeń zdrowotnych – nowatorskie narzędzie umożliwiające dopasowanie polisy medycznej do indywidualnych potrzeb użytkownika serwisu.

Add a comment
Więcej…
 
NFZ: RUM w przeciągu dwóch lat
poniedziałek, 15 października 2007 10:46
{mosimage}Jak dowiedziała się „Gazeta Prawna”, w ciągu dwóch najbliższych lat Narodowy Fundusz Zdrowia zamierza zakończyć budowę ogólnopolskiego Rejestru Usług Medycznych. Jeżeli nie pojawią się nieprzewidziane przeszkody przetargi na obsługę poszczególnych elementów systemu zostaną ogłoszone już w styczniu 2008 r. Ich rozstrzygnięcie powinno zapaść do końca marca i  wówczas okaże się, kto zajmie się m.in. wyprodukowaniem ponad 38 mln elektronicznych kart ubezpieczenia zdrowotnego, które od czerwca będą wydawane pacjentom.

Planuje się, że wszyscy Polacy mają je otrzymać do końca 2009 roku. Początkowo karty posłużą do identyfikacji danych personalnych jej posiadacza, co umożliwi np. umówienie wizyty u lekarza. Docelowo karty zlikwidują konieczność przedstawiania przez pacjentów dokumentów potwierdzających prawo do świadczeń zdrowotnych. Na karcie znajdą się też na przykład dane związane z przepisywanymi lekami. Zdaniem NFZ  Rejestr Umów Medycznych zapewni lepszą kontrolę wydatków na świadczenia zdrowotne i ograniczy ich nadużywanie.

Add a comment
Więcej…
 
LINEMED.PL: konferencja na temat rynku prywatnych ubezpieczeń zdrowotnych
czwartek, 04 października 2007 11:03
Nowy vortal medyczno-zdrowotny LINEMED.PL organizuje konferencję prasową połączoną z debatą na temat „Czy nas Polaków stać na to, aby chorować?”

Add a comment
Więcej…
 
PKPP Lewiatan: sprzeciw wobec projektów odnośnie Funduszu Pracy i składki na ubezpieczenie zdrowotne
środa, 03 października 2007 10:22
{mosimage}PKPP Lewiatan oprotestował skierowane do konsultacji przez ministra zdrowia dwa projekty nowelizacji ustaw: o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych oraz o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy. Zmiany polegają na podniesieniu składki na ubezpieczenie zdrowotne z 9% obecnie do 10% w 2009 roku, 11% w 2010, 12% w 2011 i 13% w 2012 roku oraz na przekazaniu Narodowemu Funduszowi Zdrowia połowy składek wpłacanych przez pracodawców na Fundusz Pracy.

Podniesienie składki na ubezpieczenie zdrowotne i przyjęcie, że będzie ona w całości odliczana od podatku dochodowego, oznacza zmniejszenie dochodów budżetu państwa o 12 miliardów złotych w 2009 roku, 18 miliardów w roku 2010, 26 miliardów w 2011 r. i 33 miliardy w 2012 r. Biorąc pod uwagę fakt, że deficyt budżetu nie może ulec zwiększeniu, by nie destabilizować finansów publicznych, zmniejszenie wpływów musiałoby zostać zrównoważone albo zwiększeniem wpływów z innych podatków, albo zmniejszeniem wydatków budżetowych.

Add a comment
Więcej…
 
Medicover - od abonamentów po ubezpieczenia medyczne
wtorek, 02 października 2007 18:23
{mosimage}Medicover Försäkrings AB S.A. - Oddział w Polsce, rozpoczął sprzedaż Ubezpieczeń Medycznych dla klientów indywidualnych. To pierwszy przypadek, gdy firma znana z abonamentów wchodzi na „czysty” rynek ubezpieczeniowy. Działa w postaci zagranicznego oddziału, której centrala mieści się w Sztokholmie. Dyrektorem Oddziału jest Stephen Kennedy. Sprzedaż polis będzie odbywać się w centrach Medicoveru oraz przez internet.  Oferta nie jest najtańsza, ale zintegrowana i wysoce profesjonalna. Można przewidywać boom na tego rodzaju polisy, gdy Medicover otworzy za półtora roku szpital w Wilanowie.

W ramach ubezpieczenia dostępnych jest pięć wariantów opieki: Opieka Ogólna, Opieka Ogólna Plus, Opieka Specjalistyczna, Opieka Specjalistyczna Plus, Opieka Szpitalna oraz Dodatkowe Ubezpieczenie Medyczne Medicover – Opieka w Ciąży.

Add a comment
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 następna > ostatnia >>

Strona 28 z 30

Ubezpieczenia Pocztowe: Nominacja Angeliki Hruban zatwierdzona przez KNF

15 stycznia Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie Angeliki Hruban na stanowisko członka zarządu Pocztowego...


czytaj dalej

Prezes PIU członkiem Rady Konsultacyjnej ds. PPK

Polski Fundusz Rozwoju (PFR) powołał Radę Konsultacyjną do spraw Pracowniczych Planów Kapitałowych (PPK). W jej skład wszedł Jan Grzegorz...


czytaj dalej

UKNF: Brytyjski nadzór uruchomił nabór notyfikacji w ramach TPR

Urząd Komisji Nadzoru Finansowego (UKNF) poinformował, że brytyjski organ nadzoru finansowego Financial Conduct Authority (FCA) uruchomił nabór...


czytaj dalej

Insurance Europe: Wniosek KE może być wyrokiem na polisy telematyczne

Choć Insurance Europe (IE) deklaruje zadowolenie z wniosku Komisji Europejskiej (KE) dotyczącego rozporządzenia w sprawie e-prywatności, mającego...


czytaj dalej

Rozmowy bez Asekuracji: Jak wybrać odpowiednią polisę na zimowy wyjazd?

W 49. odcinku podcastu ubezpieczeniowego „Rozmowy bez Asekuracji”, zatytułowanym „Jak wybrać odpowiednią polisę na zimowy wyjazd?” tematem rozmowy...


czytaj dalej

Reso/Balcia: Podsumowanie ubiegłego roku

Reso Europa Service oraz Balcia Insurance SE podsumowały miniony rok. Do najważniejszych zjawisk oraz przedsięwzięć zrealizowanych na przestrzeni...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Kursy on-line
Zamów newsletter
Facebook