feed-image -

Rynek Ubezpieczeń


Polska: Atak orkanu Fryderyka
piątek, 19 stycznia 2018 09:56

18 stycznia nad Polskę nadciągnął orkan Fryderyka. Żywioł wyrządził sporo zniszczeń, ale są one dość szybko usuwane. Silne wiatry będą występować do południa w dniu 19 stycznia.

Add a comment

Więcej…
 
Rynek ubezpieczeń: Wysoka jakość polskich D&O
piątek, 19 stycznia 2018 09:55

Według szacunków ekspertów rynek ubezpieczeń D&O (Directors and Officers Liability Insurance) rośnie w Polsce w tempie nawet 10% rocznie. Na plus polskich polis przemawia bogaty zakres ochrony, często szerszy niż w umowach oferowanych przez ubezpieczycieli z Europy Zachodniej. W powiązaniu z wciąż niewielką liczbą firm posiadających D&O oznacza to wielki potencjał rozwojowy polskiego rynku.

Add a comment

Więcej…
 
Konferencja „IT w ubezpieczeniach GigaCon 2018”
piątek, 19 stycznia 2018 09:54

27 lutego w Warszawie odbędzie się XVII edycja konferencji poświęconej informatyzacji sektora ubezpieczeniowego „IT w ubezpieczeniach GigaCon 2018”. Patronem medialnym wydarzenia jest „Gazeta Ubezpieczeniowa”.

Add a comment

Więcej…
 
GUS: Zakłady przodują w innowacjach
piątek, 19 stycznia 2018 09:49

W latach 2014-2016 w porównaniu do lat 2013-2015 w sektorze przedsiębiorstw usługowych odnotowano wzrost udziału przedsiębiorstw aktywnych innowacyjnie o 3,9 p.p. do 14,5%. Sektorowym liderem w tej kategorii jest dział „Ubezpieczenia, reasekuracja i fundusze emerytalne” – wynika z raportu Głównego Urzędu Statystycznego (GUS).

Add a comment

Więcej…
 
Link4: Program telematyczny z szansą na Złotego Bella
piątek, 19 stycznia 2018 09:47

Telematyczny program Link4 Kasa Wraca realizowany we współpracy z nawigacją NaviExpert został nominowany w kategorii Innowacja roku w ósmej edycji plebiscytu Mobility Trends.

Add a comment

Więcej…
 
CUK Ubezpieczenia: Smog a ubezpieczenie
piątek, 19 stycznia 2018 09:46

Niegdyś ubezpieczenie od smogu było czymś niespotykanym w Polsce. Jednak z roku na rok smog staje się coraz większym problemem dla mieszkańców naszego kraju.

Add a comment

Więcej…
 
Gwałtowny wzrost zainteresowania PPE
piątek, 19 stycznia 2018 09:40

Niskie bezrobocie oraz obawy związane z planami wprowadzenia Pracowniczych Programów Kapitałowych (PPK) wpłynęły na wzrost zainteresowania Pracowniczymi Programami Emerytalnymi (PPE) – informuje „Rzeczpospolita”.

Add a comment

Więcej…
 
Marsh: Kolejny rok zwiększonej niepewności
czwartek, 18 stycznia 2018 09:38

59% ekspertów uczestniczących w badaniu percepcji ryzyka stanowiącym podstawę „Global Risks Report 2018” wskazało na intensyfikację występowania zagrożeń, natomiast tylko 7% prognozowało ich spadek. Pesymistyczne prognozy związane z sytuacją geopolityczną wpłynęły na opinie ekspertów. 93% spodziewa się wzrostu występowania konfliktów politycznych i gospodarczych, a prawie 80% wskazuje na zagrożenie ryzykiem wojny z udziałem głównych mocarstw.

- Tegoroczny raport dostarcza wielu informacji na temat dynamicznych zmian technologicznych i jednocześnie niepewności w sferze politycznej i geopolitycznej. Wskazuje również na trudności związane z nadążaniem za przyspieszającym tempem zmian. Rozwój technologiczny i upolitycznienie wielu obszarów potwierdzają, że istnieje potrzeba przewidywania zjawisk w szerokim zakresie – od praktyk biznesowych po globalne relacje pomiędzy państwami – komentuje Artur Grześkowiak, prezes Marsh Polska.

Add a comment

Więcej…
 
PZU Zdrowie: Nabycie placówki w Częstochowie
czwartek, 18 stycznia 2018 09:37

PZU Zdrowie rozpoczęło rok od nabycia Centrum Medycznego Św. Łukasza w Częstochowie, największej na lokalnym rynku firmy opieki specjalistycznej, współpracującej na co dzień z ponad 100 lekarzami specjalistami.

Add a comment

Więcej…
 
PZU: Dni otwarte Lawinowego Centrum Treningowego
czwartek, 18 stycznia 2018 09:32

W dniach 19-21 stycznia odbędą się dni otwarte Lawinowego Centrum Treningowego na Kalatówkach. Program imprezy przewiduje m.in.: treningi z ratownikami TOPR, wycieczki edukacyjne z przewodnikiem tatrzańskim oraz warsztaty, prelekcje i testy sprzętów lawinowych. Organizatorem akcji jest Tatrzański Park Narodowy razem z TOPR. Partnerem głównym wydarzenia jest PZU.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 1181

Pramerica Życie: Borys Kowalski nowym członkiem zarządu

Rada nadzorcza Pramerica Życie powołała w skład zarządu Borysa Kowalskiego. Nowy członek władz towarzystwa będzie odpowiedzialny za Pion...


czytaj dalej

Marsh: Pięć rynków pod nadzorem Artura Grześkowiaka

Grupa Marsh utworzyła w regionie Europy Środkowej i Południowo-Wschodniej nowy subregion Północny, z polską spółką na czele. Artur Grześkowiak,...


czytaj dalej

Niemcy: Z Generali do Zurich

Carsten Schildknecht 2 lutego obejmie stanowisko dyrektora generalnego Zurich w Niemczech, przejmując je po Marcusie Nagelu, który zdecydował się...


czytaj dalej

VIG: Fuzja w państwach bałtyckich

Łotewski nadzór zaakceptował fuzję dwóch spółek zależnych VIG – InterRisk Vienna Insurance Group AAS i BTA Baltic Insurance Company AAS – pod...


czytaj dalej

Polska: Atak orkanu Fryderyka

18 stycznia nad Polskę nadciągnął orkan Fryderyka. Żywioł wyrządził sporo zniszczeń, ale są one dość szybko usuwane. Silne wiatry będą występować...


czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: Wysoka jakość polskich D&O

Według szacunków ekspertów rynek ubezpieczeń D&O (Directors and Officers Liability Insurance) rośnie w Polsce w tempie nawet 10% rocznie. Na plus...


czytaj dalej

Sprzedaż 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Partnerzy