feed-image -

Rynek Ubezpieczeń


PBUK: Zagraniczni kierowcy są na polskich drogach coraz bardziej niebezpieczni
poniedziałek, 21 sierpnia 2017 09:18

Ponad 3,3 proc. zdarzeń drogowych w Polsce powodują kierowcy z zagranicy. W 2016 r. byli sprawcami 14,7 tys. wypadków i kolizji. W stosunku do roku poprzedzającego oznacza to wzrost liczby szkód z ich winy o 22 proc. Z tego tytułu w ubiegłym roku wypłacono poszkodowanym świadczenia na łączną kwotę ponad 106 mln zł. Najwięcej zdarzeń na polskich drogach spośród obcokrajowców spowodowali kierowcy z Niemiec – 27,6 proc. W stosunku do roku 2015 zanotowano blisko dwukrotny wzrost liczby szkód, których sprawcami byli zmotoryzowani z Litwy.

Add a comment

Więcej…
 
SkyCash: Telefonem płacą za bilet i za ubezpieczenie
poniedziałek, 21 sierpnia 2017 09:15

Polacy coraz chętniej płacą smartfonem nie tylko za drobne zakupy, lecz także za bilety komunikacji miejskiej, parkingi czy polisy ubezpieczeniowe. Częściej przelewają w ten sposób pieniądze na konto znajomych. Rynek odpowiada na to nowymi usługami i coraz szerszą ofertą.

Add a comment

Więcej…
 
BZ WBK-Aviva: Onkopolisa i Locum Comfort dźwigniami wzrostu
poniedziałek, 21 sierpnia 2017 09:12

Towarzystwa Ubezpieczeń BZ WBK-Aviva w I połowie bieżącego roku osiągnęły wynik finansowy netto na poziomie 60,2 mln złotych, wobec 52,7 mln złotych przed rokiem. Spółki konsekwentnie rozwijają sprzedaż produktów niepowiązanych z ofertą kredytową banku, która przyniosła w pierwszych sześciu miesiącach tego roku składkę o 19% wyższą w stosunku do pierwszego półrocza 2016 roku. W tym samym czasie do klientów trafiło prawie 17,8 mln złotych z tytułu świadczeń i odszkodowań z ubezpieczeń ochronnych.

Add a comment

Więcej…
 
Ubea.pl: ceny OC w lipcu znowu poszły w górę
poniedziałek, 21 sierpnia 2017 09:11

W lipcu 2017 r. porównywarka Ubea.pl zanotowała wzrost przeciętnej składki za OC. W ramach barometru cenowego porównywarka przyjęła średni poziom składki OC ze stycznia 2017 r. (1666 zł) jako wartość wyjściową (odczyt barometru cenowego = 100). Dane pochodzące z tysięcy anonimowych kalkulacji internautów wskazują, że w lipcu przeciętna składka za obowiązkowe ubezpieczenie OC wynosiła 1921 zł. Taki wynik oznacza zmianę o 15% względem początku 2017 r. (poziom barometru cenowego = 115).

Add a comment

Więcej…
 
CUK Ubezpieczenia: Godło Firmy Przyjaznej Klientowi
poniedziałek, 21 sierpnia 2017 09:10

Godło przyznawane jest przedsiębiorstwom, które uzyskają przynajmniej 80% pozytywnych ocen konsumentów we wszystkich obszarach badania, a więc współpracy z firmą, kontakcie, ogólnym zadowoleniu oraz skłonności do rekomendacji. CUK uzyskało ich aż 96%.

Add a comment

Więcej…
 
TU Europa: Jedna z najwyższych na rynku gwarancji dla Rainbow Tours
poniedziałek, 21 sierpnia 2017 09:03

Towarzystwo Ubezpieczeniowe Europa S.A. udzieliło Rainbow Tours S.A. gwarancji ubezpieczeniowej dotyczącej pokrycia kosztów powrotu klientów do kraju, a także zwrotu wpłat poniesionych przez klientów za imprezę turystyczną, która ma obowiązywać od 17 września 2017 do 16 września 2018.

Add a comment

Więcej…
 
Na ekstremalnych wakacjach zwykła polisa to za mało
poniedziałek, 21 sierpnia 2017 09:02

Wielu Polaków lubi wypoczywać za plażowym parawanem, ale coraz więcej zainteresowanych jest szukaniem mocnych wrażeń i wysokiego poziomu adrenaliny. Tym pierwszym często wystarcza polisa z podstawowym zakresem ochrony. Ci drudzy powinni zacząć od sprawdzenia, jak duże ryzyko wiąże się z ich wyprawą lub aktywnością i czy nie jest to sport ekstremalny.

Add a comment

Więcej…
 
Telemedycyna rośnie bardzo dynamicznie
poniedziałek, 21 sierpnia 2017 08:59

Nawet 27 mld dol. może wynosić wartość światowego rynku telemedycznego. Rozwija się on bardzo dynamicznie. Szacuje się, że w najbliższych latach roczne wzrosty będą co najmniej 15-procentowe. Najdojrzalszy jest w tej chwili rynek w Stanach Zjednoczonych. Drugie miejsce pod względem rozwoju zajmuje rynek europejski. Co ważne, spora w tym zasługa polskich producentów sprzętu telemedycznego. Telemedycyną interesują się również coraz wyraźniej firmy z branży ubezpieczeniowej i assistance.

Add a comment

Więcej…
 
Kto zdobędzie tytuł najbardziej cyfrowego ubezpieczyciela?
poniedziałek, 21 sierpnia 2017 08:59

Izba Gospodarki Elektronicznej zakończyła etap zgłoszeń do Konkursu e-Commerce Polska awards 2017. W V edycji Konkursu wpłynęło więcej zgłoszeń niż w ubiegłym roku. Dużym zainteresowaniem w tym roku cieszyły się nowe kategorie dla e-medycyny, e-usług oraz e-administracji. Firmy z branży ubezpieczeniowej powalczą o tytuł „Najbardziej cyfrowego ubezpieczyciela”. Konkurs został objęty patronatem medialnym „Gazety Ubezpieczeniowej”.

Add a comment

Więcej…
 
Rozważne czy romantyczne? Polki i finanse
poniedziałek, 21 sierpnia 2017 08:59

Kobiety wiedzą, ile mają pieniędzy. Częściej niż mężczyźni planują swoje wydatki. Rzadziej są dłużnikami kredytowymi. Pora na dobre pożegnać się ze stereotypowym poglądem o rozrzutności kobiet – zauważa Joanna Gdaniec, współzałożycielka Momentum Way, zespołu trenerów i coachów biznesu.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 1116

Skarbiec TFI: Ewa Radkowska-Świętoń w zarządzie

Ewa Radkowska-Świętoń dołączy do zarządu Skarbiec TFI od 1 września 2017 r., a od 1 października obejmie stanowisko prezesa zarządu

Ewa...


czytaj dalej

Przemysław Bona wiceprezesem Profika Broker

Z początkiem sierpnia Przemysław Bona objął stanowisko wiceprezesa zarządu Profika Broker. Menadżer związany ostatnio z Generali Polska zajmie się...


czytaj dalej

600 tys. USD odszkodowania za wpisy w mediach społecznościowych

PAP donosi za Business Wire o przyznaniu przez ławę przysięgłych odszkodowania w wysokości 600 tys. USD w procesie o naruszenie dobrego imienia...


czytaj dalej

Łotwa: PZU inicjatorem podwyżek w komunikacji

Znaczące podwyżki cen polis komunikacyjnych OC, które na polskim rynku trwają już od kilkunastu miesięcy, dotarły również do państw bałtyckich. Na...


czytaj dalej

PBUK: Zagraniczni kierowcy są na polskich drogach coraz bardziej niebezpieczni

Ponad 3,3 proc. zdarzeń drogowych w Polsce powodują kierowcy z zagranicy. W 2016 r. byli sprawcami 14,7 tys. wypadków i kolizji. W stosunku do...


czytaj dalej

SkyCash: Telefonem płacą za bilet i za ubezpieczenie

Polacy coraz chętniej płacą smartfonem nie tylko za drobne zakupy, lecz także za bilety komunikacji miejskiej, parkingi czy polisy...


czytaj dalej

Sprzedaż 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Partnerzy