feed-image -

Rynek Ubezpieczeń


Rynek ubezpieczeń: Trzy podmioty w rankingu odpowiedzialnych firm
wtorek, 19 czerwca 2018 08:29

Trzy firmy działające w branży ubezpieczeniowej – STU Ergo Hestia, ANG Spółdzielnia i Grupa Aviva – znalazły się w dwunastej odsłonie rankingu odpowiedzialnych firm „Dziennika Gazety Prawnej”.

Add a comment

Więcej…
 
Link4: Nagroda dla projektu „Pory Roku”
wtorek, 19 czerwca 2018 08:29

Pracowniczy projekt Link4 „Pory Roku” został nagrodzony w prestiżowym konkursie HR Dream Team 2018. W ten sposób wyróżnione zostały działania ubezpieczyciela w obszarze „Kultury organizacyjnej i zaangażowania pracowników”.

Add a comment

Więcej…
 
Inter Polska: Jaka ochrona dla pielęgniarki i położnej?
wtorek, 19 czerwca 2018 08:27

Pielęgniarki i położne wykonują zawód podwyższonego ryzyka. Dlatego jest szczególnie ważne, aby były odpowiednio ubezpieczone – przypomina Inter Polska.

Add a comment

Więcej…
 
Rynek ubezpieczeń: SN przełamuje stereotyp
poniedziałek, 18 czerwca 2018 08:52

Od kilku lat w branży ubezpieczeniowej panuje powszechne przekonanie, że w kwestiach związanych z odpowiedzialnością odszkodowawczą zakładów Sąd Najwyższy przyjął prokliencką i niekorzystną dla towarzystw linię orzeczniczą. Coraz więcej tegorocznych rozstrzygnięć SN świadczy jednak o tym, że to twierdzenie nie do końca jest prawdziwe.

Najnowszym dowodem na potwierdzenie zawartej na wstępie tezy była ubiegłotygodniowa uchwała Sądu Najwyższego dotycząca wykładni przepisów w sytuacji niedotrzymania ustawowych terminów odpowiedzi na reklamację konsumenta. Wbrew przewidywaniom zdecydowanej większości ekspertów, SN nie zgodził się ze stanowiskiem wyrażonym w istotnym poglądzie Rzecznika Finansowego, w myśl którego podmiot rynku finansowego (np. ubezpieczyciel) tylko w wyjątkowych przypadkach może kwestionować zasadność roszczenia dochodzonego przez klienta.

Add a comment

Więcej…
 
Opublikowano projekt regulacji rynku odszkodowawczego
poniedziałek, 18 czerwca 2018 08:52

Na stronie internetowej Senatu opublikowany został projekt ustawy o świadczeniu usług w zakresie dochodzenia roszczeń odszkodowawczych.

Add a comment

Więcej…
 
PZU: Rozstrzygnięcie w konkursie Papaya Young Directors
poniedziałek, 18 czerwca 2018 08:51

Zapadło rozstrzygnięcie w 5. edycji konkursu Papaya Young Directors. Grand Prix powędrowało w ręce Tomasza Chrapusty i Katarzyny Czeżyk za kampanię EB. Nagrodę specjalną ATM SYSTEM za najlepszą produkcję dla reżysera i producenta dostali Patrycja Polkowska, Agata Wiśniewska i Gabriela Piskor za film dla PZU „Sleepers” Patrycji Polkowskiej. Ubezpieczyciel jest jednym z głównych partnerów tegorocznej edycji konkursu.

Add a comment

Więcej…
 
BCC: Ubezpieczycieli należy zwolnić z podatku od aktywów w PPK
poniedziałek, 18 czerwca 2018 08:50

Business Centre Club (BCC) jest zadowolony, że w projekcie ustawy o Pracowniczych Planach Kapitałowych (PPK) z 24 maja 2018 r. uwzględniono część zgłoszonych przez niego postulatów. Jednak zdaniem organizacji proponowane regulacje należy jeszcze skorygować – między innymi o zwolnienie ubezpieczycieli z podatku od aktywów gromadzonych w PPK.

Add a comment

Więcej…
 
Prawo: Kilkumilionowe świadczenia za błąd medyczny
poniedziałek, 18 czerwca 2018 08:47

15 czerwca Sąd Najwyższy w składzie siedmioosobowym uznał 1,7 mln zł zadośćuczynienia za błąd medyczny za stosowną kwotę. Łącznie suma świadczeń dla dziecka poszkodowanego przy porodzie oraz dla jego rodziców przekroczy 3 mln zł z odsetkami – informuje „Rzeczpospolita”.

Add a comment
Więcej…
 
Rodzice żądają 1 mln zł za powikłania po szczepieniu
poniedziałek, 18 czerwca 2018 08:45

Do Sądu Okręgowego w Warszawie wpłynął pozew rodziców dziecka, u którego wystąpiła gruźlica poszczepienna. Domagają się oni od Skarbu Państwa 1 mln zł odszkodowania i dożywotniej renty dla dziecka w wysokości 2 tys. zł miesięcznie – informuje „Rzeczpospolita”.

Add a comment

Więcej…
 
Rynek ubezpieczeń: Grupa Europa zbliży się do brokerów
poniedziałek, 18 czerwca 2018 08:36

Grupa Europa chce zacieśnić współpracę z brokerami. Ubezpieczyciel uważa, że na bliższych relacjach skorzystają obie strony – informuje „Puls Biznesu”.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 1252

Prudential: Sławomir Bełz dyrektorem sprzedaży agencyjnej

Sławomir Bełz został dyrektorem sprzedaży agencyjnej Prudential w Polsce. Swoje obowiązki pełni od 11 czerwca. Robert Zagata, dotychczasowy...


czytaj dalej

Friss: Krzysztof Jabłoński pokieruje rozwojem biznesu w regionie CEE

Z początkiem maja Krzysztof Jabłoński dołączył do zespołu Friss – globalnego dostawcy rozwiązań informatycznych w zakresie oprogramowania do...


czytaj dalej

Mundial w Rosji: Terroryzm i chuligaństwo odczuwalne w cenach polis

Ryzyko ataków terrorystycznych i szkód spowodowanych wybrykami chuligańskimi wywindowało w górę składki dla firm i zawodników za ubezpieczenie...


czytaj dalej

Aon Inpoint: Kto płaci najwięcej składek

Z cyklu raportów o globalnym rynku komercyjnych ubezpieczeń majątkowych i wypadkowych, opracowanych przez zespół analityczny Aon Inpoint, wynika,...


czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: Rentowność w „komunikacji” nadal rośnie

Opublikowany przez Komisję Nadzoru Finansowego (KNF) raport podsumowujący wyniki finansowe rynku ubezpieczeń w pierwszym kwartale tego roku...


czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: PZU uruchomił serwis dla agentów

PZU uruchomił agentpzu.pl – pierwszą na rynku platformę internetową skierowaną do obecnych i przyszłych agentów ubezpieczeniowych. Można na niej...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Kursy on-line
Zamów newsletter
Facebook