feed-image -

Rynek Ubezpieczeń


KNF: Raport na temat OC
piątek, 26 maja 2017 08:44

Na stronie internetowej Komisji Nadzoru Finansowego opublikowano raport podsumowujący zdarzenia w otoczeniu prawnym i ich potencjalne skutki dla funkcjonowania OC ppm.

Add a comment

Więcej…
 
Baker McKenzie i Accenture: Jak RODO zmieni branżę ubezpieczeniową?
piątek, 26 maja 2017 08:41

Trwa odliczanie do wejścia w życie unijnego Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych (RODO). Poważne konsekwencje finansowe w przypadku naruszenia regulacji mobilizują również branżę ubezpieczeniową do działania. W sektorze ubezpieczeń, dla którego przetwarzanie danych osobowych klientów ma kluczowe znaczenie, RODO oznacza daleko idące zmiany nie tylko w procesach, ale także systemach i cyberbezpieczeństwie.

Add a comment

Więcej…
 
Compensa TU: Polisy mieszkaniowe z opcją help desku IT
piątek, 26 maja 2017 08:40

Compensa TU rozszerzyła zakres polis mieszkaniowych o usługę iME – help desk komputerowy i dostęp do konsultacji IT. Dotychczas sprzedano kilkaset polis z tym rozwiązaniem informatycznym.

Add a comment

Więcej…
 
FutureTech Awards: Warta wyróżniona za wdrożenie DataWalk
piątek, 26 maja 2017 08:39

Warta została wyróżniona w konkursie FutureTech Awards za wdrożenie platformy analitycznej DataWalk, stworzonej przez polską firmę PiLab.

Add a comment

Więcej…
 
Mondial Assistance: Krótkie wiosenne wyjazdy koniecznie z polisą
piątek, 26 maja 2017 08:39

Z danych Mondial Assistance wynika, że blisko co trzeci polski turysta spędzający urlop za granicą decyduje się również na dodatkowy, krótszy zagraniczny wyjazd. W ubiegłym roku 11% takich osób planowało zagraniczny wyjazd właśnie wiosną. Dane firmy pokazują również, że około 70% planujących wyjazd za granicę zamierza nabyć dodatkowe ubezpieczenie turystyczne.

Add a comment

Więcej…
 
Kwietniowa stabilizacja w OC
piątek, 26 maja 2017 08:33

Ze wspólnego raportu „Pulsu Biznesu” i multiagencji Unilink wynika, że w kwietniu poziom cen pozostawał na stabilnym poziomie.

Add a comment

Więcej…
 
YU! oferuje pełną „komunikację” i płatności ratalne
czwartek, 25 maja 2017 08:49

Podczas styczniowej inauguracji marki YU! jej przedstawiciele zapowiadali, że w ciągu kliku miesięcy oferta produktów dostępnych w ramach tego rozwiązania zostanie rozbudowana. 24 maja YU! ogłosiło, że w jego portfelu znalazły się kolejne polisy: AC, assistance i NNW, których stawki są uzależnione od stylu jazdy kierowcy.

Add a comment

Więcej…
 
PIPUiF: Krajowy Rejestr Długów nowym partnerem Izby
czwartek, 25 maja 2017 08:48

Krajowy Rejestr Długów dołączył do grona partnerów Polskiej Izby Pośredników Ubezpieczeniowych i Finansowych, podkreślając tym samym wagę, jaką ta firma przywiązuje do usług świadczonych dla branży ubezpieczeniowej.

Add a comment

Więcej…
 
AIDA: IDD tematem tegorocznej konferencji
czwartek, 25 maja 2017 08:47

5 czerwca w Pałacu Prymasowskim w Warszawie odbędzie się piąta międzynarodowa konferencja organizowana przez polski oddział AIDA. Wydarzenie odbędzie się pod hasłem „Implementacja IDD. Nowe zasady dystrybucji ubezpieczeń”.

Add a comment

Więcej…
 
Concordia Ubezpieczenia: SCR i MCR znacznie powyżej progu
czwartek, 25 maja 2017 08:46

Na koniec 2016 r. poziom pokrycia dopuszczalnymi środkami własnymi kapitałowego wymogu wypłacalności (SCR) oraz minimalnego wymogu kapitałowego (MCR) w obu towarzystwach Concordii plasował się znacznie powyżej poziomu 100%, wymaganego przez przepisy ustawy o działalności ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 1082

PZU SA: Andrzej Jaworski zrezygnował z członkostwa w zarządzie

29 maja PZU SA poinformował, że członek jego zarządu Andrzej Jaworski złożył rezygnację z pełnionej funkcji i w tym samym dniu jego mandat wygasł.

...


czytaj dalej

Aegon TUnŻ: Robert Pusz nowym członkiem zarządu

18 maja Aegon Polska poinformował o powołaniu Roberta Pusza na stanowisko członka zarządu Aegon Towarzystwa Ubezpieczeń na Życie. Z ramienia...


czytaj dalej

Bermudy: Sirius przejęła IMG

Firma Sirius International Insurance Group, globalna spółka reasekuracyjna specjalizująca się w ubezpieczeniach wypadkowych i zdrowotnych,...


czytaj dalej

Lloyd’s: Konsorcjum dla ubezpieczeń ryzyka politycznego w Azji

Trzech czołowych ubezpieczycieli z rynku Lloyd’s połączyło siły, aby utworzyć konsorcjum do obsługi ryzyka politycznego w Azji, oferujące...


czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: Polscy millenialsi są dość tradycyjni

Z majowego badania „Insurtech oczami millenialsów”, przeprowadzonego na zlecenie TU Europa przez IMAS International, wynika, że takie narzędzia,...


czytaj dalej

Atradius: Szósta edycja Customer Panelu

25 maja w Warszawie odbyła się szósta edycja Customer Panel – wydarzenia organizowanego przez Atradius dla polskich klientów. Podczas imprezy w...


czytaj dalej

Sprzedaż 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Partnerzy