feed-image -

Reklama

Rynek Ubezpieczeń


Rynek ubezpieczeń: Końcowe odliczanie do debiutu marki Wiener TU
wtorek, 25 czerwca 2019 08:36

Na początku lipca na rynek oficjalnie zostanie wprowadzona marka Wiener TU, która zastąpi obecny szyld Gothaer TU. Rebranding zostanie przeprowadzony do końca tego roku – informuje „Puls Biznesu”.

Add a comment

Więcej…
 
Rynek ubezpieczeń: Wzrost w majątku, spadek w życiówce
poniedziałek, 24 czerwca 2019 08:00

Opublikowany przez Komisję Nadzoru Finansowego (KNF) raport podsumowujący wyniki finansowe rynku ubezpieczeń w pierwszym kwartale tego roku potwierdził wcześniejsze szacunki Polskiej Izby Ubezpieczeń (PIU)* dotyczące rezultatów sektora oraz Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego (UFG)** o spadku przypisu w grupie 10 działu II.

Z dokumentu zatytułowanego „Biuletyn Kwartalny. Rynek ubezpieczeń I/2019” wynika, że przez pierwsze trzy miesiące 2019 roku ubezpieczyciele zebrali w sumie 16 351,91 mln zł składek brutto – o prawie 100 mln zł więcej niż w analogicznym okresie 2018 r. (16 252,57 mln zł). Kwota odszkodowań i świadczeń wypłaconych brutto przez zakłady zmniejszyła się o blisko 300 mln zł r/r, do 10 204,36 mln zł. Sektor poprawił też swoją rentowność: wynik techniczny w kwocie 1431,75 mln zł był o niemal 60 mln zł wyższy od odnotowanego na koniec I kw. ub.r., natomiast zysk netto wzrósł o nieco ponad 90 mln zł r/r, do 1135,92 mln zł.

Add a comment
Więcej…
 
Ubea.pl: Benefia wróciła do czołówki
poniedziałek, 24 czerwca 2019 08:00

Z rankingu cen ubezpieczeń komunikacyjnych Ubea.pl, opartego na kalkulacjach sporządzonych przez użytkowników porównywarki wynika, że w maju najkorzystniejsze oferty komunikacyjne miały marki Benefia, You Can Drive oraz Link4.

Add a comment

Więcej…
 
Vienna Life: Nagroda za innowacje i rozwiązania przyszłości
poniedziałek, 24 czerwca 2019 08:00

18 czerwca w Pałacu na Wyspie w Łazienkach Królewskich odbyła się gala rozdania Portfeli „Wprost” 2019. Vienna Life została nagrodzona w kategorii „Innowacje i rozwiązania przyszłości”, a statuetkę z rąk kapituły odebrał prezes Paweł Ziemba.

Add a comment

Więcej…
 
Digital Care: Telefon dla dziecka z ochroną na wakacje
poniedziałek, 24 czerwca 2019 08:00

Wakacyjne aktywności, niezależnie od ich formy, to spore wyzwanie dla sprzętu elektronicznego, szczególnie gdy użytkownikiem jest dziecko. Według danych firmy Digital Care, blisko 90% wszystkich przypadków naprawy telefonów jest związanych z uszkodzeniem wyświetlacza. Pozostałe 10% to uszkodzenie innych części telefonu, np. obudowy, aparatu, a także zalania lub zatopienia urządzenia. Usunięcie tego typu uszkodzeń może przekroczyć połowę kosztu nowego telefonu i nadszarpnąć wakacyjny budżet.

Add a comment

Więcej…
 
Aviva: Autocasco na godziny
środa, 19 czerwca 2019 08:51

TERAZ by Aviva – taką nazwę nosi nowa marka Avivy, w ramach której ubezpieczyciel zaoferował AC na godziny, dostępne przez aplikację na smartfony. Propozycja została przygotowana z myślą o kierowcach, którzy kilka razy w roku jeżdżą na weekendy, wakacje, ferie, do rodziny lub pożyczają samochód bliskim, a nie chcą płacić za AC na cały rok.

Z danych zebranych przez ubezpieczyciela wynika, że choć sześciu na dziesięciu Polaków ma samochód osobowy, to ponad 70% polskich kierowców jeździ bez autocasco. Główne przyczyny to wysoka składka oraz wiek pojazdu.

Add a comment

Więcej…
 
Union Investment TFI w rękach Generali
środa, 19 czerwca 2019 08:49

Generali i niemiecka grupa Union Asset Management Holding AG sfinalizowały transakcję zakupu Union Investment TFI S.A. w Polsce. Generali otrzymało już w tym celu wszelkie niezbędne zgody od organów regulacyjnych i ds. ochrony konkurencji i konsumentów. Generali zawarło umowę nabycia 100% akcji w polskiej spółce zarządzającej aktywami Union Investment TFI S.A. już w październiku 2018.

Add a comment

Więcej…
 
Generali: Ryzyko wycofania produktu plus innowacyjny assistance
środa, 19 czerwca 2019 08:47

Generali uzupełniło swoją ofertę o ubezpieczenie ryzyka wycofania produktu z rynku (CPI). Unikalnym uzupełnieniem tego produktu jest „assistance reputacyjny”, który pozwala ze wsparciem zewnętrznego partnera zarządzić kryzysem wizerunkowym. Produkt został przedstawiony brokerom podczas konferencji w Warszawie 18 czerwca 2019 r. W wydarzeniu wzięło udział kilkudziesięciu brokerów z całego kraju. W spotkaniu uczestniczył prezes Generali w Polsce Andrea Simoncelli, który powitał gości i podkreślił znaczenie ubezpieczeń korporacyjnych w strategii Generali.

Add a comment
Więcej…
 
Rozmowy bez Asekuracji: Energia Nowego Życia od kuchni
środa, 19 czerwca 2019 08:45

18 czerwca ukazał się 71. odcinek podcastu „Rozmowy bez Asekuracji”. Program był poświęcona Energii Nowego Życia – nowej odsłonie systemu sprzedażowo-obsługowego Ergo Hestii.

Add a comment
Więcej…
 
Pakiet medyczny i polisa na życie wśród najczęstszych benefitów
środa, 19 czerwca 2019 08:41

Z raportu z badania „Świadczenia dodatkowe w oczach pracowników w 2019 roku” przeprowadzonego przez firmę Sedlak&Sedlak wynika, że do najpowszechniejszych benefitów pozapłacowych należą dodatkowy pakiet opieki medycznej oraz ubezpieczenie na życie.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 1399

TUW „TUW”: Wybrano zarząd nowej kadencji

24 czerwca odbyło się Zwyczajne Walne Zgromadzenie Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych „TUW”. Podczas obrad dokonano m.in. wyboru zarządu...


czytaj dalej

Inter Polska: Marcin Andruchewicz członkiem zarządu ds. ryzyka

25 czerwca Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie Marcina Andruchewicza na stanowisko członka zarządów...


czytaj dalej

Atradius: Firmy z krajów Ameryki Północnej spodziewają się opóźnień w płatnościach

Międzynarodowa polityka, spory handlowe oraz wzrost upadłości negatywnie wpłyną na praktyki płatnicze B2B w największych gospodarkach Ameryki...


czytaj dalej

Zatoka Perska: Ubezpieczenie transportu ropy jest coraz kosztowniejsze

Według osób zaznajomionych ze stawkami ubezpieczycieli, tzw. premie za ryzyko wojenne dla standardowego ładunku ropy naftowej z Zatoki Perskiej i...


czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: Zachowana hierarchia w „komunikacji”

Mimo spadku przypisu składki z OC posiadaczy pojazdów lądowych (ppl.) i pogorszenia wyniku technicznego w autocasco odnotowana w pierwszym...


czytaj dalej

Rozmowy bez Asekuracji: Kto jest gotowy na PPK?

25 czerwca ukazał się 72. odcinek gość podcastu ubezpieczeniowego „Rozmowy bez asekuracji”. Gościem programu był Piotr Żochowski, prezes PKO TFI.

...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Zamów newsletter
Facebook