feed-image -

Rynek Ubezpieczeń


Votum liczy na „frankowiczów”
środa, 29 marca 2017 08:30

Firma odszkodowawcza Votum rozpoczyna biznes w nowym obszarze. Przedsiębiorstwo chce wesprzeć posiadaczy kredytów walutowych – informuje „Puls Biznesu”.

Add a comment
Więcej…
 
Rynek ubezpieczeń: Dwa oblicza Warty
wtorek, 28 marca 2017 08:59

Rok 2016 w wykonaniu Grupy Warta miał dwa oblicza. Pierwsze, ładniejsze, to osiągnięcia w działalności majątkowej, gdzie ubezpieczyciel odnotował nie tyko wyraźny wzrost przypisu składki, ale też całkiem dobre wskaźniki rentowności – tak technicznej, jak i finansowej. Drugie, brzydsze oblicze, to duże spadki wskaźników w biznesie życiowym.

Add a comment

Więcej…
 
Rynek ubezpieczeń: Łukasz Zoń o cyfrowej przyszłości branży
wtorek, 28 marca 2017 08:57

W ostatnich miesiącach dynamicznie rośnie zainteresowanie polisami od cyberryzyka. Ten rynek napędzać będą zmiany w prawie dotyczącym ochrony danych osobowych. Bezpieczeństwo operacji wykonywanych w sieci jest również istotne z punktu widzenia bieżącej działalności uczestników rynku ubezpieczeniowego, w tym także pośredników.

Add a comment

Więcej…
 
Ergo Hestia: Finał Artystycznej Podróży nad Wisłą
wtorek, 28 marca 2017 08:56

Niemal 400 młodych artystów zgłosiło się do udziału w tegorocznej edycji konkursu Artystyczna Podróż Hestii. Ogłoszenie wyników konkursu połączone z wernisażem wystawy finałowej odbędzie się 27 czerwca w nowo otwartej siedzibie Muzeum Sztuki Nowoczesnej, które Ergo Hestia wspiera w ramach  strategicznego partnerstwa.

Add a comment

Więcej…
 
Prowizje dystrybutorów (prawie) bez zmian
poniedziałek, 27 marca 2017 08:57

Ministerstwo Rozwoju i Finansów (MRiF) skierowało do publicznych i międzyresortowych konsultacji projekt ustawy o dystrybucji ubezpieczeń, uwzględniający część uwag zgłoszonych podczas konsultacji i uzgodnień, jakie miały miejsce na przełomie roku. Ostatecznie projektodawca nie zdecydował się na wprowadzenie zakazu pobierania przez pośredników wynagrodzeń od ubezpieczycieli. MRiF nie wprowadziło też jawności wszystkich prowizji, ograniczając ten wymóg do polis inwestycyjnych. A i to też nie do wszystkich.

W skorygowanym projekcie ustawy „dystrybucyjnej” utrzymany został art. 24. ust. 1. pkt 5 zobowiązujący agentów do poinformowania klienta przed zawarciem umowy o charakterze wynagrodzenia otrzymywanego w związku z jej proponowanym zawarciem. Dystrybutor będzie miał obowiązek ujawnić, czy za swoją pracę otrzymuje honorarium (płacone bezpośrednio przez klienta), prowizję (uwzględnioną w kwocie składki ubezpieczeniowej) czy jakikolwiek inny rodzaj wynagrodzenia lub takie, które łączy w sobie te trzy rodzaje wynagrodzeń. „Takie rozwiązanie ma jasno zobrazować stosunek łączący zakład ubezpieczeń i pośrednika. Ponadto, klientowi zostaną przekazane podstawowe informacje również w przypadku gdy dystrybutorem będzie zakład ubezpieczeń” – napisano w uzasadnieniu do ustawy.

Add a comment

Więcej…
 
Rynek ubezpieczeń: Jak zaskoczyć wszystkich
poniedziałek, 27 marca 2017 08:56

Ogłosić rozpoczęcie procesu redukcji kadr i zacząć go od… zwolnienia prezesa – taka zdumiewająca sytuacja stała się ostatnio udziałem PZU.

Add a comment

Więcej…
 
VIG Polska: Sprzedaż w górę, zyski w dół
poniedziałek, 27 marca 2017 08:55

Znaczący wzrost składki w ubezpieczeniach komunikacyjnych, osobowych i na życie ze składką regularną oraz istotny wpływ nowych regulacji i porozumienia z Urzędem Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) na wynik finansowy – to najbardziej charakterystyczne elementy finansowego podsumowania Vienna Insurance Group Polska za miniony rok.

Add a comment

Więcej…
 
AFiB Vistula: Bezpłatny warsztat poświęcony RODO
poniedziałek, 27 marca 2017 08:54

29 marca Akademia Finansów i Biznesu Vistula organizuje bezpłatny warsztat „Zmiany  w unijnym prawie ochrony danych osobowych (RODO) – nowe wyzwania i szanse dla przedsiębiorstw” z udziałem przedstawicieli GIODO i UFG oraz ekspertów rynkowych.

Add a comment

Więcej…
 
Balcia Insurance SE: Rekordowy rok w OC ppm.
poniedziałek, 27 marca 2017 08:52

Z opublikowanego przez Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny sprawozdania za IV kwartał 2016 roku wynika, że największą dynamikę sprzedaży na polskim rynku w segmencie ubezpieczeń OC posiadaczy pojazdów mechanicznych (OC ppm.) zanotowała Balcia Insurance SE.

Add a comment

Więcej…
 
UKNF: Trzej ubezpieczyciele wyróżnieni za podejście do mediacji
poniedziałek, 27 marca 2017 08:52

24 marca w Urzędzie Komisji Nadzoru Finansowego (UKNF) po raz trzeci wręczono wyróżnienia instytucjom finansowym przyjaznym mediacji. Laury przyznawane są tym instytucjom finansowym, które ceniąc sobie utrzymanie dobrych relacji z klientem, starają się wychodzić naprzeciw ich oczekiwaniom oraz podejmują realne działania związane z polubownym rozwiązywaniem sporów ze swoimi klientami.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 1054

Votum: Bartłomiej Krupa zastąpi Dariusza Czyża na stanowisku prezesaDariusz Czyż
Bartłomiej Krupa

28 marca prezesa zarządu Votum Dariusz Czyż złożył rezygnację z pełnionej funkcji. Jego następca zostanie wiceprezes...


czytaj dalej

PZU: Maciej Rapkiewicz członkiem zarządu odpowiedzialnym za ryzyko

28 marca Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie Macieja Rapkiewicza na stanowisko członka zarządu PZU SA i PZU...


czytaj dalej

Lloyd’s otworzy firmę ubezpieczeniową w Brukseli

Lloyd’s – specjalistyczny rynek ubezpieczeniowo-reasekuracyjny zapowiedział utworzenie nowego towarzystwa ubezpieczeń z siedzibą w Brukseli. CEO...


czytaj dalej

S&P: Wiarygodność finansowa europejskich ubezpieczycieli

Dla europejskich ubezpieczycieli 2017 r. może być przełomowy. Sposób ich reagowania na ultra-niskie stopy procentowe, trudne warunki ekonomiczne w...


czytaj dalej

S&P: PZU nadal z oceną „A-”

Agencja Standard&Poor’s podtrzymała rating kredytowy PZU na poziomie „A-”, najwyższym możliwym do osiągnięcia dla polskiej spółki. Perspektywa...


czytaj dalej

PIU: Warsztaty poświęcone ubezpieczeniom ochrony prawnej

Polska Izba Ubezpieczeń (PIU) organizuje bezpłatne warsztaty z ubezpieczeń ochrony prawnej w Toruniu i Gdańsku.

Warsztaty w Gdańsku odbędą się w...


czytaj dalej

Sprzedaż 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Partnerzy