feed-image -

Reklama

Rynek Ubezpieczeń


TUW PZUW na V Europejskim Kongresie Samorządów
czwartek, 18 kwietnia 2019 08:48

Kraków już po raz piąty gościł najważniejszych samorządowców, przedstawicieli biznesu i lokalnych liderów zgromadzonych na  Europejskim Kongresie Samorządów. Partnerem dwudniowego spotkania pod hasłem „Samorząd – razem dla przyszłości” był TUW Polski Zakład Ubezpieczeń Wzajemnych.

Add a comment

Więcej…
 
Marsh: Tylko 17% firm korzysta z ubezpieczeń i gwarancji eksportowych
czwartek, 18 kwietnia 2019 08:48

W ubiegłym roku polskie firmy po raz pierwszy ubezpieczyły obroty warte blisko 0,5 bln zł. Łączna kwota ubezpieczonych należności wzrosła o 9% r/r, do blisko 157 mld zł. Mimo tych wzrostów, sytuacja w tym segmencie rynku jest daleka od oczekiwań ubezpieczycieli. Kluczowe jest pozyskanie nowych klientów – przekonuje Marcin Olczak z Marsh.

Add a comment

Więcej…
 
Unum: Żywność dla potrzebujących
czwartek, 18 kwietnia 2019 08:47

W dniach 8-12 kwietnia w centrali i oddziałach Unum Życie odbyła się zbiórka żywności dla potrzebujących, zorganizowana przez Fundację Unum we współpracy z Bankami Żywności. W akcję zaangażowało się ponad 400 pracowników i współpracowników towarzystwa, którzy łącznie zebrali ponad 1,5 tony żywności!

Add a comment

Więcej…
 
1% dla Marka
czwartek, 18 kwietnia 2019 08:43

Ponawiamy prośbę o przekazywanie 1% podatku na rzecz Marka Śliperskiego, wieloletniego współpracownik „Gazety Ubezpieczeniowej” zmagającego się z ciężką, nieuleczalną chorobą, .

Add a comment
Więcej…
 
Rynek ubezpieczeń: Ochrona zabytków to duże wyzwanie
środa, 17 kwietnia 2019 09:07

źródło: Wikimedia Commons CC

Poniedziałkowy pożar katedry Notre Dame sprowokował polską branżę ubezpieczeniową do dyskusji o ubezpieczeniach zabytków i ich renowacji. W trakcie debaty przypomniano m.in., że renowacja obiektów zabytkowych wymaga zawarcia osobnego specjalistycznego ubezpieczenia prac, a niektóre zabytki nie są w ogóle ubezpieczane ze względu na zbyt wysoką cenę polisy lub brak możliwości oszacowania ich wartości.

Obiekty zabytkowe, zwłaszcza tej rangi (jak Notre Dame – AM), posiadają zazwyczaj stosowne ubezpieczenie od szkód spowodowanych ogniem oraz innymi nieprzewidzianymi zdarzeniami i zjawiskami atmosferycznymi. Należy jednak pamiętać, że w ramach standardowej polisy pożarowej wszystkie skutki prowadzenia prac remontowych i budowlanych są wyłączone spod ochrony, co skutkuje brakiem wypłaty odszkodowania – wskazuje Łukasz Zoń, prezes Stowarzyszenia Polskich Brokerów Ubezpieczeniowych i Reasekuracyjnych.

Add a comment
Więcej…
 
Rozmowy bez Asekuracji: Tak podróżuję
środa, 17 kwietnia 2019 09:05

Ukazał się 62. odcinek podcastu „Rozmowy bez Asekuracji”. Tematem najnowszej odsłony cyklu było nowe ubezpieczenie PKO Ubezpieczenia dostępne w sprzedaży internetowej „Tak podróżuję”.

Add a comment
Więcej…
 
Grupa Europa: Ubezpieczenia nieruchomości w Polsce
środa, 17 kwietnia 2019 09:04

Od 100 do 200 zł rocznie – tyle na ubezpieczenie domu bądź mieszkania wydają najczęściej uczestnicy badania „Dom pod ochroną” przeprowadzonego na zlecenie Grupy Europa przez ARC Rynek i Opinia. Celem badania było sprawdzenie, jak właściciele nieruchomości podchodzą do ochrony ubezpieczeniowej własnych czterech kątów.

Add a comment

Więcej…
 
Rankomat.pl: Ruszyła porównywarka ubezpieczeń nieruchomości
środa, 17 kwietnia 2019 09:04

Rankomat.pl uruchomił porównywarkę ubezpieczeń nieruchomości umożliwiającą klientom serwisu kompleksowe porównanie różnych ofert ubezpieczeniowych i wyboru najlepszej ochrony dla domu i mieszkania.  

Add a comment

Więcej…
 
PZU: #wyzwaniePZU – Senior 2.0
środa, 17 kwietnia 2019 08:59

PZU wspólnie z RBL_, Pekao SA i Huge Thing rozpoczyna realizację przedsięwzięcia pod nazwą #wyzwaniePZU – Senior 2.0. Jego celem będzie wypracowanie koncepcji rozwiązań poprawiających jakość życia osób starszych oraz ich opiekunów. Przewidziana pula nagród to 10 tys. zł.

Add a comment

Więcej…
 
Rynek ubezpieczeń: Pierwszy kwartał w „komunikacji” wg rankomat i Ubea
środa, 17 kwietnia 2019 08:49

Średnia cena OC w I kwartale 2019 r. wyniosła 692 zł i była o 6,2% niższa niż przed rokiem. Najmniej za polisę płacili posiadacze aut elektrycznych. Z najwyższymi składkami musieli liczyć się kierowcy aut o największej pojemności silnika oraz ci, którzy spowodowali jedną lub więcej szkód – wynika z kwartalnej odsłony raportu „RanKING – rynek i ceny ubezpieczeń komunikacyjnych”, w którym eksperci rankomat.pl sprawdzili, jak kształtowały się średnie składki OC w I kwartale ze względu na parametry auta oraz liczbę szkód spowodowanych przez kierowcę. Z kolei z rankingu Ubea.pl wynikało, że w I kw. 2019 r. najkorzystniejsze stawki w „komunikacji” oferowały You Can Drive, Aviva i Link4.

Add a comment
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 1374

TFI PZU: Nowy zarząd

18 kwietnia rada nadzorcza Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych PZU dokonała szeregu zmian w zarządzie spółki.

Do zarządu TFI PZU powołany został...


czytaj dalej

Generali: Adam Malinowski odszedł ze stanowiska wiceprezesa

Adam Malinowski nie jest już wiceprezesem Generali. 12 kwietnia złożył rezygnację z zajmowanej funkcji. Do czasu mianowania następcy jego...


czytaj dalej

Generali: Dyrektor cyfryzacji powołany

Na stanowisko dyrektora ds. cyfrowych Generali został powołany Steven Zuanella. Jest on odpowiedzialny za przeprowadzenie transformacji cyfrowej,...


czytaj dalej

AXA: 10 mln euro na odbudowę Notre-Dame

AXA Group, która ma długą tradycję filantropijnego wsparcia dla ochrony francuskiego dziedzictwa kulturowego, zadeklarowała, że przyczyni się do...


czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: Ruszyła masowa sprzedaż PZU GO

PZU GO, beacon połączony z mobilną aplikacją telematyczną, będący sztandarowym projektem ubezpieczyciela stworzonym przez jego ekspertów, trafił...


czytaj dalej

VIG Polska: Biznes majątkowy filarem wyników grupy

Wskaźnik wzrostu działalności majątkowej Vienna Insurance Group (VIG) w Polsce w 2018 roku był ponad dwuipółkrotnie wyższy niż całego rynku...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Zamów newsletter
Facebook