feed-image -

Reklama

Rynek Ubezpieczeń


Rynek ubezpieczeń: PZU będzie nadal współpracować z agencjami reklamowymi
poniedziałek, 16 września 2019 08:58

Adam Burak, dyrektor wykonawczy ds. komunikacji korporacyjnej PKN Orlen, uważa, że główną przewagą konkurencyjną domu mediowego tworzonego wspólnie z Grupą PZU na bazie spółki Sigma Bis będzie duże doświadczenie jej ekspertów i wysoki potencjał negocjacyjny – informują Wirtualne Media.

Add a comment

Więcej…
 
Grupa Europa: Najemcy bez ochrony
czwartek, 12 września 2019 22:02

Co czwarty respondent najmujący mieszkanie przyznaje, że przynajmniej raz coś w nim uszkodził. Mimo to tylko co dziesiąty kupuje ubezpieczenie, które chroni go przed finansowymi skutkami takiego zdarzenia – wynika z raportu z badania „Ubezpieczenia dla lokatorów”, przygotowanego na zlecenie Europy Ubezpieczenia przez agencję badawczą SW Research.

Add a comment

Więcej…
 
MEN: NNW dzieci i młodzieży szkolnej jest dobrowolne
czwartek, 12 września 2019 22:00

W związku z niedawnym rozpoczęciem roku szkolnego 2019/2020 Ministerstwo Edukacji Narodowej (MEN) przygotowało zestawienie informacji dotyczących bezpieczeństwa w szkole – m.in. na temat ubezpieczeń od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW) – dla rodziców, nauczycieli oraz dyrektorów szkół.

Add a comment

Więcej…
 
Inter Polska: Praktyka zawodowa fizjoterapeuty i podmiot medyczny a OC
czwartek, 12 września 2019 22:00

Do 31 października 2019 roku fizjoterapeuci chcący wykonywać swój zawód w ramach działalności gospodarczej mają czas na wybór odpowiedniej dla siebie formy prawnej praktyki zawodowej bądź podmiotu leczniczego. Jedna z głównych różnic pomiędzy obiema formami dotyczy ubezpieczenia dla fizjoterapeuty.

Add a comment

Więcej…
 
Saltus Ubezpieczenia: Ubezpieczenie zdrowotne dla osób pracujących na dwa etaty
czwartek, 12 września 2019 21:59

Prawie 850 tys. osób pracuje w więcej niż jednym miejscu. Wynikające z tego przemęczenie może prowadzić do poważnych problemów ze zdrowiem. Saltus Ubezpieczenia zwraca uwagę, że grupowe ubezpieczenia zdrowotne pozwalają zapewnić pracownikom szybki dostęp do odpowiedniej profilaktyki w ramach medycyny pracy.

Add a comment

Więcej…
 
Rynek ubezpieczeń: Polisy z UFK nie są już fundamentem sprzedaży „życiówki”
czwartek, 12 września 2019 08:48

Z raportu Polskiej Izby Ubezpieczeń (PIU) podsumowującego wyniki uzyskane przez rynek w I półroczu 2019 roku wynika, że ubezpieczenia na życie z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym nie są już fundamentem sprzedaży sektora życiowego. Z kolei w dziale II odnotowano pogłębienie widocznego już w pierwszym kwartale spadku przypisu składki w obowiązkowych polisach komunikacyjnych.

Z danych zebranych przez PIU wynika, że w pierwszej połowie obecnego roku ubezpieczyciele zebrali 32,15 mld zł składek, o 0,07% więcej niż rok wcześniej, i wypłacili poszkodowanym oraz klientom odszkodowania i świadczenia na kwotę 20,56 mld zł (-0,89% r/r). Polscy ubezpieczyciele wypracowali też 4,1 mld zł zysku netto – o 7,1% więcej niż rok wcześniej. Zakłady wpłaciły do budżetu państwa 690 mln zł tytułem podatku dochodowego oraz ok. 360 mln zł tzw. podatku od aktywów.

Add a comment

Więcej…
 
PBUK: Sąd zdecydował o przymusowej likwidacji Olympic Insurance
czwartek, 12 września 2019 08:47

Sąd w Nikozji, po trwającym ponad rok postępowaniu, potwierdził swoją wcześniejszą decyzję w sprawie przymusowej likwidacji zarejestrowanego na Cyprze towarzystwa ubezpieczeniowego Olympic Insurance Co Ltd.*. Sąd wyznaczył likwidatora firmy. Ustalił także termin, w jakim wierzyciele mogą zgłaszać do niego roszczenia. Upływa on 27 września 2019 roku.

Add a comment

Więcej…
 
PKO BP: Polisy komunikacyjne w aplikacji mobilnej
czwartek, 12 września 2019 08:44

Bank PKO BP udostępnił nową wersję aplikacji IKO na iOS i Androida (do wersji Android 10). Za jej pośrednictwem można nabyć ubezpieczenie komunikacyjne oraz dodatkowe zabezpieczenia związane z dyrektywą PSD2.

Add a comment

Więcej…
 
Rankomat: Ponad 17,6 tys. nietrzeźwych kierowców zatrzymanych podczas wakacji
czwartek, 12 września 2019 08:43

Podczas tegorocznych wakacji policja zatrzymała o 1215 nietrzeźwych kierowców więcej niż w roku ubiegłym. Dniem tygodnia, w którym prowadzący najchętniej siadali za kierownicę pod wpływem alkoholu, była niedziela.

Add a comment

Więcej…
 
Rozmowy bez Asekuracji: Jak sprzedawać w szkole
środa, 11 września 2019 09:11

Gościem najnowszego, 83. odcinka podcastu ubezpieczeniowego „Rozmowy bez asekuracji” był Waldemar Poberejko z Gruplowe.

Add a comment
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 1424

Generali Investments TFI: Grzegorz Piwowar nowym prezesem

Rada nadzorcza Generali Investments TFI powołała Grzegorza Piwowara na stanowisko prezesa zarządu. Objął on tę funkcję z dniem 16 września....


czytaj dalej

Grupa PZU: Arkadiusz Bruliński dołączył do biura komunikacji korporacyjnej

Zespół komunikacji Grupy PZU został wzmocniony przez Arkadiusza Brulińskiego. Od połowy września kieruje on zespołem PR i nowych mediów. Będzie...


czytaj dalej

Hyperion: Howden Broking Group i RKH Specialty połączą się w jeden podmiot

Hyperion połączy Howden Broking Group (HGB) i RKH Speciality (RKH) pod wspólną marką Howden. Brokerską grupą zarządzać będzie José Manuel...


czytaj dalej

Generali: Docenienie zaangażowania w zrównoważony rozwój

Generali zostało potwierdzone w indeksie Dow Jones Sustainability World Index (DJSI) drugi rok z rzędu. Ponadto po raz pierwszy firma została...


czytaj dalej

UFG: Nowy trend w wypłatach

W 2018 roku łączne wypłaty Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego (UFG) za nieubezpieczonych i nieznanych sprawców wyniosły ponad 97 mln zł, o...


czytaj dalej

KNF: Jacek Jastrzębski o odpowiedzialności zakładów za oferowane „uefki”

16 września w siedzibie Urzędu Komisji Nadzoru Finansowego (UKNF) odbyło się spotkanie przewodniczącego KNF, przedstawicieli Pionu Nadzoru...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Zamów newsletter
Facebook