feed-image -

Rynek Ubezpieczeń


Rynek ubezpieczeń: Wysoka jakość polskich D&O
piątek, 19 stycznia 2018 09:55

Według szacunków ekspertów rynek ubezpieczeń D&O (Directors and Officers Liability Insurance) rośnie w Polsce w tempie nawet 10% rocznie. Na plus polskich polis przemawia bogaty zakres ochrony, często szerszy niż w umowach oferowanych przez ubezpieczycieli z Europy Zachodniej. W powiązaniu z wciąż niewielką liczbą firm posiadających D&O oznacza to wielki potencjał rozwojowy polskiego rynku.

Add a comment

Więcej…
 
Konferencja „IT w ubezpieczeniach GigaCon 2018”
piątek, 19 stycznia 2018 09:54

27 lutego w Warszawie odbędzie się XVII edycja konferencji poświęconej informatyzacji sektora ubezpieczeniowego „IT w ubezpieczeniach GigaCon 2018”. Patronem medialnym wydarzenia jest „Gazeta Ubezpieczeniowa”.

Add a comment

Więcej…
 
GUS: Zakłady przodują w innowacjach
piątek, 19 stycznia 2018 09:49

W latach 2014-2016 w porównaniu do lat 2013-2015 w sektorze przedsiębiorstw usługowych odnotowano wzrost udziału przedsiębiorstw aktywnych innowacyjnie o 3,9 p.p. do 14,5%. Sektorowym liderem w tej kategorii jest dział „Ubezpieczenia, reasekuracja i fundusze emerytalne” – wynika z raportu Głównego Urzędu Statystycznego (GUS).

Add a comment

Więcej…
 
Link4: Program telematyczny z szansą na Złotego Bella
piątek, 19 stycznia 2018 09:47

Telematyczny program Link4 Kasa Wraca realizowany we współpracy z nawigacją NaviExpert został nominowany w kategorii Innowacja roku w ósmej edycji plebiscytu Mobility Trends.

Add a comment

Więcej…
 
CUK Ubezpieczenia: Smog a ubezpieczenie
piątek, 19 stycznia 2018 09:46

Niegdyś ubezpieczenie od smogu było czymś niespotykanym w Polsce. Jednak z roku na rok smog staje się coraz większym problemem dla mieszkańców naszego kraju.

Add a comment

Więcej…
 
Gwałtowny wzrost zainteresowania PPE
piątek, 19 stycznia 2018 09:40

Niskie bezrobocie oraz obawy związane z planami wprowadzenia Pracowniczych Programów Kapitałowych (PPK) wpłynęły na wzrost zainteresowania Pracowniczymi Programami Emerytalnymi (PPE) – informuje „Rzeczpospolita”.

Add a comment

Więcej…
 
Marsh: Kolejny rok zwiększonej niepewności
czwartek, 18 stycznia 2018 09:38

59% ekspertów uczestniczących w badaniu percepcji ryzyka stanowiącym podstawę „Global Risks Report 2018” wskazało na intensyfikację występowania zagrożeń, natomiast tylko 7% prognozowało ich spadek. Pesymistyczne prognozy związane z sytuacją geopolityczną wpłynęły na opinie ekspertów. 93% spodziewa się wzrostu występowania konfliktów politycznych i gospodarczych, a prawie 80% wskazuje na zagrożenie ryzykiem wojny z udziałem głównych mocarstw.

- Tegoroczny raport dostarcza wielu informacji na temat dynamicznych zmian technologicznych i jednocześnie niepewności w sferze politycznej i geopolitycznej. Wskazuje również na trudności związane z nadążaniem za przyspieszającym tempem zmian. Rozwój technologiczny i upolitycznienie wielu obszarów potwierdzają, że istnieje potrzeba przewidywania zjawisk w szerokim zakresie – od praktyk biznesowych po globalne relacje pomiędzy państwami – komentuje Artur Grześkowiak, prezes Marsh Polska.

Add a comment

Więcej…
 
PZU Zdrowie: Nabycie placówki w Częstochowie
czwartek, 18 stycznia 2018 09:37

PZU Zdrowie rozpoczęło rok od nabycia Centrum Medycznego Św. Łukasza w Częstochowie, największej na lokalnym rynku firmy opieki specjalistycznej, współpracującej na co dzień z ponad 100 lekarzami specjalistami.

Add a comment

Więcej…
 
PZU: Dni otwarte Lawinowego Centrum Treningowego
czwartek, 18 stycznia 2018 09:32

W dniach 19-21 stycznia odbędą się dni otwarte Lawinowego Centrum Treningowego na Kalatówkach. Program imprezy przewiduje m.in.: treningi z ratownikami TOPR, wycieczki edukacyjne z przewodnikiem tatrzańskim oraz warsztaty, prelekcje i testy sprzętów lawinowych. Organizatorem akcji jest Tatrzański Park Narodowy razem z TOPR. Partnerem głównym wydarzenia jest PZU.

Add a comment

Więcej…
 
Concordia Ubezpieczenia: Rok 2017 w likwidacji szkód
czwartek, 18 stycznia 2018 09:32

Piotr Adamczyk, dyrektor Biura Likwidacji Szkód Concordii Ubezpieczenia, podsumował ubiegłoroczną działalność zakładu w obszarze likwidacji szkód.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 1182

TUW PZUW: Jakub Papuga nowym członkiem zarządu

W skład władz Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych Polskiego Zakładu Ubezpieczeń Wzajemnych (TUW PZUW) wejdzie nowa osoba. Od 1 lutego funkcję...


czytaj dalej

Pramerica Życie: Borys Kowalski nowym członkiem zarządu

Rada nadzorcza Pramerica Życie powołała w skład zarządu Borysa Kowalskiego. Nowy członek władz towarzystwa będzie odpowiedzialny za Pion...


czytaj dalej

Turcja: Talanx przejmuje Liberty Sigorta

23 stycznia Talanx poinformował o zawarciu porozumienia w sprawie nabycia 99,4% udziałów w Liberty Sigorta A.S., tureckim oddziale amerykańskiej...


czytaj dalej

Hippo: Inwestorzy finansują ekspansję insurtecha

Kalifornijska firma z sektora insurtech Hippo pozyskała 25 mln dol. z emisji Serii B od Comcast Ventures i Fifth Wall oraz innych inwestorów.

...


czytaj dalej

rankomat.pl: Stabilizacja cen OC

Ceny OC pomiędzy 2015 a 2016 rokiem wzrosły o 45%. Pomiędzy 2016 a 2017 tempo wzrostu było już niższe (24%). W ostatnim kwartale minionego roku...


czytaj dalej

Kasia Moś i The Chance będą nadal reklamować Link4

Powstaną kolejne muzyczne reklamy z udziałem Kasi Moś i zespołu The Chance. Link4 przedłużył kontrakt reklamowy z artystkami, które obecnie można...


czytaj dalej

Sprzedaż 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Partnerzy