feed-image -

Rynek Ubezpieczeń


PTU: nieudane walne, towarzystwo uspokaja klientów i partnerów
czwartek, 30 sierpnia 2007 11:39
{mosimage}29 sierpnia br. odbyło się Walne Zgromadzenie Polskiego Towarzystwa Ubezpieczeń SA zwołane przez zarząd spółki.  Porządek obrad przewidywał między innymi rozpatrzenie i zatwierdzenie sprawozdań z działalności spółki za 2006 rok, skwitowanie władz, zmiany w składzie rady nadzorczej oraz dwie zmiany w statucie PTU SA. Niestety, podobnie, jak we wcześniejszych przypadkach, znów skończyło się na niczym.

Pierwsza z zaproponowanych zmian wynikała – zgodnie z zaleceniami Komisji Nadzoru Finansowego – z konieczności dostosowania  postanowień statutu do przepisów ustawy ubezpieczeniowej. Dotychczasowe brzmienie § 10 ust. 1 statutu spółki stanowiącego, że  kapitał zakładowy może być podwyższony w drodze emisji akcji imiennych wydawanych za wkłady pieniężne i niepieniężne miało być zmienione na kapitał zakładowy może być podwyższony w drodze emisji akcji imiennych wydawanych za wkłady pieniężne. Druga ze zmian w statucie spółki dotyczyła § 24 ust. 4. Zarząd wniósł do Walnego Zgromadzenia, aby dotychczasowe brzmienie tego paragrafu Walne Zgromadzenie podejmuje uchwały większością ¾ głosów, o ile kodeks spółek handlowych nie ustanawia surowszych warunków powzięcia uchwał zmienić na  Walne Zgromadzenie podejmuje uchwały bezwzględną większością głosów, jeżeli przepisy statutu lub kodeksu spółek handlowych nie stanowią inaczej. Zaproponowana zmiana § 24 ust. 4 miała usatysfakcjonować Ciech SA jako właściciela dwóch spółek zależnych będących akcjonariuszami PTU. W komunikacie nadesłanym przez PTU do naszej redakcji ubezpieczyciel informuje, że wniosek zarządu spółki o zmianie paragrafu statutu, który jest jedną z przyczyn niemożności zakończenia konfliktu „ wychodził naprzeciw wyrażanemu wielokrotnie w mediach, ale nie przedłożonemu Spółce w formie wniosku, oczekiwaniu Ciech SA”.

Add a comment
Więcej…
 
System direct: coraz lepsze wyniki ubezpieczycieli
czwartek, 30 sierpnia 2007 11:38
{mosimage}Polacy coraz chętniej wykupują ubezpieczenia w systemie direct – takie wnioski można wysnuć przyglądając się wynikom sprzedaży ubezpieczeń po pierwszych sześciu miesiącach 2007 roku. Lider w tym segmencie rynku Link4 zebrał 107 mln zł składek, notując wzrost o niemal o 28 proc. w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku. Debiutanci z drugiej połowiy 2006 r. (AXA i Benefia) i początku 2007 roku (Allianz Direct i BRE Ubezpieczenia), zanotowali łącznie przypis składki przekraczający 32 mln zł.

Doliczając kilka milionów złotych uzyskiwanych przez HDI Asekuracja ze sprzedaży polis w ramach supermarketu ubezpieczeń samochodowych mBanku, wynika, że w pierwszym półroczu towarzystwa zebrały ze sprzedaży w systemie direct ponad 140 mln zł składek. Dla porównania w całym 2006 roku było to 185,3 mln zł.

Add a comment
Więcej…
 
AXA: uroczyste wręczenie nagród laureatom programu "Wspieramy Mamy"
czwartek, 30 sierpnia 2007 11:29
{mosimage}W maju b. r. AXA rozpoczęła realizację programu społecznego „Wspieramy Mamy”, zapraszając do udziału w konkursie organizacje pozarządowe, stowarzyszenia i fundacje. Program „Wspieramy Mamy” cieszył się ogromnym zainteresowaniem. 122 organizacje zgłosiły swoje projekty i inicjatywy. Wnioski analizowała Komisja w składzie: prof. Anna Giza-Poleszczuk (Instytut Socjologii UW), dr hab. Hanna Palska (Collegium Civitas), Ewa Wojdyłło-Osiatyńska (psycholog), Marta Widz (Pełnomocnik Prezydenta Miasta Warszawa ds. Rodzin) oraz Anna Kniaginin (AXA).

Wybrano 9 organizacji, które otrzymają dotacje w łącznej kwocie 140 tys. zł. Wśród nagrodzonych przez Komisję pomysłów znalazły się m.in. takie, które proponują organizację kursu prawa jazdy dla mam dzieci niepełnosprawnych, utworzenie Banku Czasu matek (50+) oraz młodych mam, czy też przeprowadzenie cyklu szkoleń dla niewidomych mam - jak  pielęgnować dziecko wbrew niepełnosprawności.

Add a comment
Więcej…
 
Concordia świętuje urodziny
środa, 29 sierpnia 2007 14:31
31 sierpnia, w Starym Browarze w Poznaniu odbędzie się uroczysta Gala jubileuszowa Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych Concordia Polska, które obchodzi dziesięciolecie swojej działalności. Po raz pierwszy zostanie wtedy zaprezentowany nowy produkt ubezpieczeniowy dla firm Concordia Profit.

Add a comment
Więcej…
 
Ergo Hestia: poszukiwanie nowych kadr
środa, 29 sierpnia 2007 13:11
Ergo Hestia poszukuje pracowników do obsługi sieci sprzedaży Grupy. Zapotrzebowanie na nowych pracowników w Ergo Hestii występuje między innymi w Biurze Likwidacji Szkód i Hestii Kontakt (obsługa klientów i infolinia Ergo Hestii).

Add a comment
Więcej…
 
PTU: kolejne bezowocne walne zgromadzenie?
środa, 29 sierpnia 2007 13:10
Dziś ma się odbyć kolejne walne zgromadzenie Polskiego Towarzystwa Ubezpieczeniowego. Zdaniem ekspertów prawdopodobnie skończy się podobnie jak ostatnie, czyli "na niczym".

Add a comment
Więcej…
 
Liberty Direct: start bez fanfar
środa, 29 sierpnia 2007 13:10
Potentat ubezpieczeniowy z USA Liberty Mutual rozpoczął sprzedaż ubezpieczeń komunikacyjnych w Polsce. Na razie klienci mogą kupić polisę jedynie przez telefon. Liberty szykuje kamanię reklamową, która według ekspertów ma zaskoczyć swoim rozmachem.

Add a comment
Więcej…
 
KNF: komunikat z posiedzenia w dniu 28 sierpnia 2007 r.
środa, 29 sierpnia 2007 11:05
W dniu 28 sierpnia odbyło się posiedzenie Komisji Nadzoru Finansowego. Poniżej publikujemy pełną treść komunikatu wydanego przez Komisję po zakończeniu posiedzenia.

Add a comment
Więcej…
 
Rynek ubezpieczeń: towarzystwa pozwalają uniknąć podwyżek OC
środa, 29 sierpnia 2007 11:02
{mosimage}Niemal pięć minut o tym, jak  Sejm przegłosował „OC Religi” z mediów zaatakowały reklamy, które informowały o możliwości uniknięcia ewentualnej podwyżki składek OC komunikacyjnego. W ten sposób towarzystwa ubezpieczeniowe rozpoczęły walkę o klienta przed jesiennymi podwyżkami OC. Przypomnijmy, że zgodnie z nowelizacją ustawy autorstwa Ministerstwa Zdrowia ubezpieczyciele od 1 października mają przekazywać na do Narodowego Funduszu Zdrowia 12 proc. wpływów ze sprzedaży polis OC dla kierowców na leczenie ofiar wypadków drogowych. Według szacunków Polskiej Izby Ubezpieczeń może to być nawet 750 mln zł za cały 2008 r.

Co prawda pod koniec lipca posłowie Platformy Obywatelskiej zaskarżyli nowe przepisy do Trybunału Konstytucyjnego, ale jest mało prawdopodobne, że werdykt Trybunału zapadnie wcześniej niż przed końcem 2007 r., co oznacza że regulacje zaczną więc obowiązywać już od 1 października. Należy zatem spodziewać się kilkuprocentowego wzrostu cen OC.

Add a comment
Więcej…
 
Grupa PZU Głównym Sponsorem IV Festiwalu Kultury Żydowskiej "Warszawa Singera"
środa, 29 sierpnia 2007 10:53
{mosimage}W dniach 2 - 9 września 2007r. w Warszawie odbywać się będzie IV Festiwal Kultury Żydowskiej „Warszawa Singera" organizowany przez Fundację Shalom. Celem festiwalu jest prezentacja i rekonstrukcja obyczajów, muzyki i tradycji żydowskiej Warszawy z okresu pobytu w niej Isaaca Bashevisa Singera. PZU SA i PZU Życie są Głównymi Sponsorami festiwalu.

IV Festiwal Kultury Żydowskiej „Warszawa Singera” otworzy koncert kantora Josepha Malowanego z Synagogi przy Piątej Alei w Nowym Yorku oraz jego studentów, którym towarzyszyć będzie moskiewski chór kantorów „Hasidic Cappella”. Występ odbędzie się w niedzielę 2 września o godz. 17.30 w Synagodze im. Nożyków w Warszawie. W tym roku po raz pierwszy w historii festiwalu odbędzie się również koncert w kościele katolickim. Koncert  pt. „Ocalały z Warszawy" Arnolda Schőnberga w wykonaniu orkiestry Simfonia Varsovia pod batutą Jacka Kaspszyka, inspirowany tragicznymi wydarzeniami w getcie warszawskim, będzie miał miejsce w kościele Wszystkich Świętych na Placu Grzybowskim. Z kolei 8 września o godzinie 18.00 na Placu Grzybowskim w Warszawie, każdy będzie mógł pobić rekord Guinessa tańcząc taniec chasydzki. Uczestnikom pierwsze kroki pomoże stawiać szwedzki pedagog tańca, Leon Blank.

Add a comment
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1011 1012 1013 1014 1015 1016 1017 1018 1019 1020 następna > ostatnia >>

Strona 1019 z 1054

Votum: Bartłomiej Krupa zastąpi Dariusza Czyża na stanowisku prezesa



Dariusz Czyż
Bartłomiej Krupa

28 marca prezesa zarządu Votum Dariusz Czyż złożył rezygnację z pełnionej funkcji. Jego następca zostanie wiceprezes...


czytaj dalej

PZU: Maciej Rapkiewicz członkiem zarządu odpowiedzialnym za ryzyko

28 marca Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie Macieja Rapkiewicza na stanowisko członka zarządu PZU SA i PZU...


czytaj dalej

Lloyd’s otworzy firmę ubezpieczeniową w Brukseli

Lloyd’s – specjalistyczny rynek ubezpieczeniowo-reasekuracyjny zapowiedział utworzenie nowego towarzystwa ubezpieczeń z siedzibą w Brukseli. CEO...


czytaj dalej

S&P: Wiarygodność finansowa europejskich ubezpieczycieli

Dla europejskich ubezpieczycieli 2017 r. może być przełomowy. Sposób ich reagowania na ultra-niskie stopy procentowe, trudne warunki ekonomiczne w...


czytaj dalej

S&P: PZU nadal z oceną „A-”

Agencja Standard&Poor’s podtrzymała rating kredytowy PZU na poziomie „A-”, najwyższym możliwym do osiągnięcia dla polskiej spółki. Perspektywa...


czytaj dalej

PIU: Warsztaty poświęcone ubezpieczeniom ochrony prawnej

Polska Izba Ubezpieczeń (PIU) organizuje bezpłatne warsztaty z ubezpieczeń ochrony prawnej w Toruniu i Gdańsku.

Warsztaty w Gdańsku odbędą się w...


czytaj dalej

Sprzedaż



 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Partnerzy