feed-image -

Rynek Ubezpieczeń


Compensa: ruszyła telewizyjna kampania wizerunkowa
wtorek, 03 lipca 2007 13:34
2 lipca 2007 rozpoczęła się telewizyjna kampania wizerunkowa Towarzystwa Ubezpieczeń Compensa S.A. oraz Towarzystwa Ubezpieczeń na Życie Compensa S.A. Jej pierwszy etap zakończy się 29 lipca 2007, natomiast kolejny zaplanowany jest na przełomie sierpnia i września bieżącego roku. 

Add a comment
Więcej…
 
PZU: BOŚ lub mini-BPH w rękach ubezpieczyciela?
wtorek, 03 lipca 2007 10:09
Według nieoficjalnych informacji do których udało się dotrzeć „Parkietowi", Powszechny Zakład Ubezpieczeń wytypował kandydatów z grona banków, których miałby przejąć. Są to : Bank Ochrony Środowiska i tzw. mini-BPH (o ile nie kupi go GE Money).

Add a comment
Więcej…
 
Bankructwo Open Travel Group: dziś wypłata ostatnich odszkodowań
wtorek, 03 lipca 2007 09:55
Większość spośród 3 tys. 774 klientów zbankrutowanej firmy turystycznej Open Travel Group otrzymała już odszkodowania. Pozostałym poszkodowanym pieniądze zostaną przelane na konta bankowe lub wysłane pocztą najpóźniej we wtorek.

Add a comment
Więcej…
 
MSP: dezyderat w sprawie PZU destabilizuje spółkę
wtorek, 03 lipca 2007 09:52
Jak pisała „Gazeta Ubezpieczeniowa w artykule z 29 czerwca, posłowie komisji Skarbu Państwa niemal jednogłośnie przegłosowali dezyderat do premiera Jarosława Kaczyńskiego w sprawie PZU. Domagają się w nim w nim m.in. odwołania obecnego zarządu z prezesem Jaromirem Netzelem na czele. Poniżej publikujemy lakoniczne stanowisko Ministerstwa Skarbu Państwa na temat dezyderatu.

Add a comment
Więcej…
 
PZU: nieoczekiwana kontrola umów reklamowych, sponsorskich i prewencyjnych
wtorek, 03 lipca 2007 09:50
{mosimage}Jak poinformował w poniedziałek 1 lipca PAP rzecznik PZU Tomasz Brzeziński, prezes PZU Jaromir Netzel zlecił pilną kontrolę umów reklamowych, sponsorskich i prewencyjnych zawartych od 1 stycznia 2004 r. przez PZU SA oraz Fundację Charytatywną PZU. „Kontrola obejmie również wszystkie wydatki, w tym z funduszy reprezentacyjnych i kosztów wyjazdów zagranicznych poniesionych przez spółkę w związku z wykonywaniem przez poszczególne osoby funkcji członka zarządu PZU SA w w/w okresie" - poinformował rzecznik.

Kontrole przeprowadzą Biuro Kontroli Wewnętrznej oraz Biuro Audytu Wewnętrznego. Kontrola została zlecona 29 czerwca. Według rzecznika, wyników można spodziewać się za około 30 dni.

Add a comment
Więcej…
 
Ubezpieczeniaonline.pl: kącik dla Polaków na Wyspach
poniedziałek, 02 lipca 2007 12:42
Kącik irlandzko-angielski to dział w portalu Ubezpieczeniaonline.pl powstały z myślą o Polakach, przebywających na Wyspach. Dział ten spełnia funkcję eksperta - jak poradzić sobie w nowej rzeczywistości zaraz na starcie, podpowiada do jakich instytucji należy się udać celem załatwienia podstawowych spraw, jak rozliczyć zarobione pieniądze, jest ekspertem, który za pośrednictwem materiałów publikowanych w Ubezpieczeniaonline.pl informuje o specyfice brytyjskiego oraz irlandzkiego rynku pracy i ubezpieczeń.

Add a comment
Więcej…
 
ZWZ PZU: jak zwykle burzliwe obrady, Skarb Państwa tryumfuje
poniedziałek, 02 lipca 2007 10:47
{mosimage}Znów było gorąco, choć tym razem krócej, niż to wcześniej bywało a wcale na to się nie zanosiło (- Spodziewaliśmy się, ze lipiec nas zastanie na tej sali – powiedział „Gazecie Ubezpieczeniowej” jeden z uczestników ) – tak najkrócej można podsumować wydarzenia sobotniego Zwyczajnego WZ PZU. Uczestników, tak jak już przed kilkunastu dniami informowała „GU” gościł warszawski hotel Marriott Frekwencja obecnych przekroczyła liczbę  100 osób, wśród których sporą grupę stanowili członkowie akcjonariatu pracowniczego towarzystwa. Głównym przedmiotem ich zainteresowania był podział ubiegłorocznego zysku i wypłata ewentualnej dywidendy. A w tym roku, gdyby akcjonariusze zgodzili się na jej wypłatę na jedną akcję przypadłoby ok 18,99 zł. brutto ( czyli średnio na osobę ok 19 tys. zł ).

Add a comment
Więcej…
 
OC Religi: konsekwencje dla płynności finansowej ubezpieczycieli
poniedziałek, 02 lipca 2007 10:29
{mosimage}W piątek 29 czerwca Sejm przyjął ustawę wprowadzającą podatek Religi od 1 października. Wprowadzająca nowe przepisy ustawa czeka już tylko na podpis prezydenta, ale wydaje się, że jest to już tylko formalność. Podatek Religi, bądź też OC Religi to regulacje prawne, według których towarzystwa  ubezpieczeniowe mają przekazywać część składki z tytułu OC komunikacyjnego na leczenie ofiar wypadków drogowych.

OC komunikacyjne znajduje się w ofercie 25 towarzystw. Jest produktem przynoszącym straty, choć nie dla wszystkich. OC przynosi zyski największemu polskiemu ubezpieczycielowi. Z polisą OC wykupioną w PZU jeździ niemal co drugi kierowca w Polsce. Zdaniem Bogdana Dębickiego, partnera KPMG Polska, powinniśmy spodziewać się zmiany cen polis komunikacyjnych. Rozwój sytuacji Dębicki uzależnia od zachowania największego ubezpieczyciela na tym rynku.

Add a comment
Więcej…
 
Sejm: podatek Religi od 1 października
piątek, 29 czerwca 2007 14:28
Sejm  zdecydował w piątek 29 czerwca, że ustawa zakładająca finansowanie leczenia ofiar wypadków drogowych z ubezpieczenia komunikacyjnego OC, czyli tzw. podatek Religi, wejdzie w życie 1 października 2007 r., zamiast 1 lipca.

Add a comment
Więcej…
 
Inter Partner Assistance: assistance II generacji - pomoc w retencji klienta
piątek, 29 czerwca 2007 12:11
Jak twierdzi Jacek Konieczny, dyrektor handlowy Inter Partner Assistance Polska SA, assistance przestał być postrzegany przez beneficjentów jako gadżet nie zawsze wiadomego przeznaczenia, zapewniany „za darmo” klientom przez zakłady ubezpieczeń, banki i producentów samochodów.  W dobie standaryzacji produktów, zauważanej niemal w każdym obszarze rynku, wyróżnikiem oferty, w tym też ubezpieczeniowej, staje się nie tyle produkt główny, co oryginalne produkty dodane oraz sposób ich aranżacji.

Add a comment
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1011 1012 1013 1014 1015 1016 1017 1018 1019 1020 następna > ostatnia >>

Strona 1019 z 1039

Link4: Agnieszka Balcerska nową dyrektor HR

Od 20 lutego nową dyrektor Pionu HR w Link4 jest Agnieszka Balcerska. Przed dołączeniem do ubezpieczyciela pełniła funkcję szefa HR dla Europy...


czytaj dalej

D.A.S.: Danuta Źrałek nowym członkiem zarządu

16 lutego nastąpiły zmiany w zarządzie D.A.S. Towarzystwa Ubezpieczeń Ochrony Prawnej. Rada nadzorcza spółki przyjęła rezygnację Arkadiusza Gila...


czytaj dalej

Fitch Ratings: Solvency II zwiększy popyt na reasekurację

Okres styczniowych odnowień kontraktów dowodzi, że pod reżimem Solvency II wzrośnie popyt na produkty reasekuracyjne, bowiem europejscy...


czytaj dalej

Tesla: Ubezpieczenie w cenie auta

Podczas prezentacji wyników Tesli za czwarty kwartał Jon McNeill, dyrektor działu sprzedaży i usług zapowiedział, że w przyszłości firma chce...


czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: SN wzmacnia prokliencki trend

Od kilku lat w otoczeniu prawnym ubezpieczeń widoczny jest prokliencki trend. Jednym z katalizatorów jego dynamicznego rozwoju jest Sąd Najwyższy,...


czytaj dalej

Analizy Online: Udane drugie półrocze UFK

Według zebranych przez nas danych na koniec grudnia 2016 roku aktywa netto ubezpieczeniowych funduszy kapitałowych uplasowały się na poziomie...


czytaj dalej

Sprzedaż 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Partnerzy