feed-image -

Rynek Ubezpieczeń


Rynek ubezpieczeń: Warta unika wypłat pełnych odszkodowań do OC komunikacyjnego
wtorek, 11 grudnia 2007 11:28
Jak wynika z informacji "Gazety Prawnej" mimo wyroku Sądu Najwyższego i opinii KNF, Warta nadal usiłuje odmawiać klientom dopłat VAT do OC komunikacyjnego. KNF zażąda wyjaśnień od spółki.

Add a comment
Więcej…
 
PZU SA: trwa giełda nazwisk kandydatów na prezesa
wtorek, 11 grudnia 2007 11:27
Trwają spekulacje odnośnie osoby następcy Agaty Rowińskiej na stanowisku prezesa zarządu PZU SA. Jednak najczęściej wymieniani dementują te doniesienia.

Add a comment
Więcej…
 
PTU: kolejny chętny do zakupu towarzystwa
wtorek, 11 grudnia 2007 10:38
{mosimage}Rośnie kolejka firm chętnych do przejęcia Polskiego Towarzystwa Ubezpieczeń. Według nieoficjalnych informacji, do których dotarł dziennik „WSJ Polska” do grona zainteresowanych przejęciem PTU dołączył zagraniczny fundusz o nazwie Fenix. Chcąca zachować anonimowość osoba związana z towarzystwem powiedziała gazecie, że o samym funduszu niewiele wiadomo. Dodała, że według informacji ubezpieczyciela jest to podmiot mający swoje korzenie w Izraelu.

Jeżeli te informacje potwierdziłyby się, Fenix byłby czwartą firmą mającą apetyt na zakup Polskiego Towarzystwa Ubezpieczeń. Nie jest tajemnicą, że ubezpieczyciela chętnie przejęłyby włoska grupa bankowa Banco Popolare ( przymierza się do inwestycji w Polsce ) oraz fundusz Vienna Capital Partners. Według „WSJ Polska” istnieje jednak jeden problem: negocjacje z tymi firmami nie posunęły się daleko i pozostały na bardzo wstępnym etapie. Jest jednak ktoś, kto złożył konkretną propozycję przejęcia udziałów w PTU. Violetta Grońska, rzecznik Polskiego Towarzystwa Ubezpieczeń mówi, że oferta zakupu towarzystwa wpłynęła od Polskiego Towarzystwa Reasekuracji. Jednak szczegółowe warunki złożonej propozycji trzymane są w tajemnicy.

Add a comment
Więcej…
 
Mondial Assistance: "Pakiet Pomocny" dla klientów Banku BPH
wtorek, 11 grudnia 2007 10:37
W związku z fuzją banków Pekao S.A. i BPH S.A. firma Mondial Assistance przygotowała dla ich klientów szeroką ofertę usług assistance - „Pakiet pomocny” obejmujący pomoc w domu, pomoc medyczną w kraju, pomoc w podróży samochodem, pomoc w podróży za granicą, specjalistyczne infolinie oraz consierge.

Add a comment
Więcej…
 
Concordia Polska TUW: oferta dla farmaceutów
poniedziałek, 10 grudnia 2007 14:10
Przedsiębiorcy, którzy prowadzą działalność farmaceutyczną, mogą obecnie stworzyć indywidualną „receptę” dla swojej apteki. System Concordia Profit pozwala na swobodny dobór modułów, które swym zakresem zapewnią optymalną ochronę ubezpieczeniową. Taka polisa ubezpieczeniowa przyniesie im nie tylko bezpieczeństwo, ale i zysk. Bo po co przepłacać tam, gdzie nie jest to konieczne?

Add a comment
Więcej…
 
SIGNAL IDUNA: nagroda od BIT
poniedziałek, 10 grudnia 2007 10:35
29 listopada 2008 r. towarzystwo ubezpieczeń SIGNAL IDUNA zostało nagrodzone przez Beskidzką Izbę Turystyki oraz Górnośląską Izbę Turystyki za całokształt działalności i wysoki standard usług w zakresie ubezpieczeń turystycznych.

Add a comment
Więcej…
 
SUS: laur w konkursie "Indywidualność Rynku - Merkury 2007"
poniedziałek, 10 grudnia 2007 10:34
Supermarket Ubezpieczeń Samochodowych - współtworzony przez mBank i BRE Ubezpieczenia - został laureatem konkursu pod patronatem Ministerstwa Gospodarki „Indywidualność Rynku - Merkury 2007" w kategorii Produkt - Usługa.

Add a comment
Więcej…
 
Spór o PZU SA: czy tym razem pomoże EBOR?
poniedziałek, 10 grudnia 2007 10:25
{mosimage}Jak poinformował rzecznik ministerstwa Skarbu Państwa Rafał Lasota, Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju (EBOR) będzie mógł zaangażować się w rozwiązanie sporu akcjonariuszy PZU SA, jeżeli strony wyrażą taką wolę. Wypowiedź rzecznika nawiązywała do piątkowego spotkania ministra skarbu Aleksandra Grada oraz wicepremiera i ministra spraw wewnętrznych i administracji Grzegorza Schetyny z reprezentującym Polskę w radzie dyrektorów EBOR Kazimierzem Marcinkiewiczem m.in.w sprawie możliwości zakończenia konfliktu akcjonariuszy największego polskiego towarzystwa ubezpieczeniowego.

- Jeżeli strony wyrażą chęć, to Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju będzie mógł zaangażować się w rozwiązanie sporu w PZU SA - powiedział PAP Lasota.

Spotkanie trwało 1,5 godziny, a jednym z poruszanych tematów było zaangażowanie EBOR w rozwiązanie sporu Eureko i polskiego rządu w sprawie PZU SA. Było to pierwsze ze spotkań roboczych w tej kwestii.

Add a comment
Więcej…
 
Concordia Polska TUW: choinkowe zakupy
piątek, 07 grudnia 2007 11:49
Grudzień to czas największych wydatków w domowym budżecie. Jak najlepiej przygotować się do świątecznych zakupów i nie tracić niepotrzebnie pieniędzy?
Duży wpływ na stan naszych kont mają przygotowania do Bożego Narodzenia oraz rozpoczynające ten miesiąc Mikołajki. Bo święta kojarzą się najmłodszym nie tylko z rodzinną atmosferą i choinką, ale przede wszystkim – górą prezentów pod zielonym drzewkiem.

Add a comment
Więcej…
 
Rynek ubezpieczeniowy: coraz wyższe odszkodowania za błędy lekarskie
piątek, 07 grudnia 2007 10:54
Ofiary błędów lekarskich mogą liczyć na średnio dwukrotnie wyższe odszkodowanie niż cztery lata temu. Szpitale zdają sobie z tego sprawę i wydają krocie na ubezpieczenia - podaje "Metro".

Add a comment
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1011 1012 1013 1014 1015 1016 1017 1018 1019 1020 następna > ostatnia >>

Strona 1019 z 1093

Pocztowe TUnŻ: Wojciech Kwiatkowski za Marcina Łuczyńskiego w zarządzie

Z dniem 26 czerwca Marcin Łuczyński przestał pełnić funkcję członka zarządu Pocztowego Towarzystwa Ubezpieczeń na Życie. W związku z tym rada...


czytaj dalej

Nationale-Nederlanden: Anita Bogusz członkiem zarządu ds. ryzyka

22 czerwca, na trzysta sześćdziesiątym pierwszym posiedzeniu Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie Anity...


czytaj dalej

Atradius: Branża ICT w obliczu kolejnych wyzwań

Globalny rynek ICT będzie się rozwijać, a sprzedaż technologii, produktów i usług wzrośnie o 2,5% w 2017 r. . Mimo to w wielu krajach rozwiniętych...


czytaj dalej

AGCS: Technologia a bezpieczeństwo na morzu

Szkodowość w transporcie morskim zmalała w ciągu dekady o 50%. W 2016 r. liczba szkód była najniższa w ostatnim dziesięcioleciu. Korzystny trend...


czytaj dalej

Santander Consumer Bank: Kierowcy cenią auto assistance

Właściciele samochodów cenią wsparcie oferowane przez assistance w trudnych sytuacjach na trasie. Dla ponad trzech czwartych badanych...


czytaj dalej

Ubea.pl: Agenci filarem sprzedaży

W 2015 roku sprzedaż za pośrednictwem agentów stanowiła dwie trzecie rocznego przypisu składki brutto  sektora ubezpieczeń w Polsce – wynika z...


czytaj dalej

Sprzedaż 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Partnerzy