feed-image -

Rynek Ubezpieczeń


PIU: Konkurs o Nagrodę Polskiej Izby Ubezpieczeń dla Środowiska Dziennikarskiego
wtorek, 17 kwietnia 2007 13:07
{mosimage}Zarządu Polskiej Izby Ubezpieczeń ogłosił w specjalnym komunikacie rozpoczęcie IV Edycji Konkursu o Nagrodę Polskiej Izby Ubezpieczeń dla Środowiska Dziennikarskiego. Celem Konkursu jest propagowanie idei ubezpieczeń oraz podnoszenie poziomu świadomości i wiedzy ubezpieczeniowej społeczeństwa poprzez motywowanie środowiska dziennikarskiego do podejmowania problematyki ubezpieczeń osobowych i majątkowych w środkach masowego przekazu.

IV edycja konkursu obejmuje materiały opublikowane w okresie od 1 czerwca 2006 roku do 1 czerwca 2007 roku.

Add a comment
Więcej…
 
TUnŻ ING Nationale-Nederlanden Polska S.A.: program oszczędnościowo-inwestycyjny "Emerytura Premium"
poniedziałek, 16 kwietnia 2007 16:32
Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie ING Nationale-Nederlanden Polska S.A. wprowadza na rynek Indywidualne Ubezpieczenie Emerytalne „Emerytura Premium”. Ten długoterminowy program oszczędnościowo-inwestycyjny umożliwia gromadzenie kapitału na dodatkową emeryturę.

Add a comment
Więcej…
 
Ministerstwo Budownictwa: ubezpieczenie deweloperów jedną z opcji zabezpieczenia klientów
poniedziałek, 16 kwietnia 2007 16:03
{mosimage}Nabywcy mieszkań cieszą się, bankowcy zacierają ręce a ubezpieczyciele zapewne zwrócą jeszcze większą uwagę na rynek budownictwa mieszkaniowego. Widmo bankrutującego lub defraudującego powierzone mu pieniądze dewelopera przestanie straszyć nabywców nowego M. Według informacji uzyskanych przez „Dziennik” na jesieni tego roku ( październik lub listopad) wejdzie w życie ustawa chroniąca nabywców mieszkań przed nieuczciwymi deweloperami. Projekt ustawy opracowywany przez Ministerstwo Budownictwa powinien być gotów w połowie czerwca.

Według Andrzeja Aumillera, szefa resortu budownictwa nad projektem pracuje obecnie specjalny zespół, w którego skład wchodzą między innymi  przedstawiciele Ministerstwa Finansów. Za  kilka tygodni projekt powinien trafić do uzgodnień międzyresortowych a następnie zostanie skierowany do Sejmu. Zdaniem Aumillera jest całkiem realne, że ustawa wejdzie w życie pod koniec tego roku.

Add a comment
Więcej…
 
Ergo Hestia: I Międzynarodowy Turniej Bilardowy HESTIA CUP POOL BILARD
poniedziałek, 16 kwietnia 2007 15:21
Już we wtorek, 17 kwietnia 2007 roku, w Sopocie rozpoczyna się I Międzynarodowy Turniej Bilardowy HESTIA CUP POOL BILARD. W rozgrywkach o Puchar Prezesa Grupy Ergo Hestia w sopockim Grand Hotelu wezmą udział czołowi zawodnicy z Polski i zagranicy.

Add a comment
Więcej…
 
Skandia: Wyścigi rowerowe dla każdego
sobota, 14 kwietnia 2007 16:26
{mosimage}13 kwietnia 2007 roku w siedzibie Polskiej Agencji Prasowej w Warszawie odbyła się konferencja poświęcona serii wyścigów rowerowych dla każdego - Skandia MTB Maraton. Grupa Skandia jest jednym z głównych sponsorów tej jakże pożytecznej imprezy.
Miłośnicy kolarstwa spotkają się w pięciu polskich miastach: Chodzieży (29.IV) Szczawnie Zdroju (6.V), Warszawie (13.V), Nałęczowie (20.V) i Białymstoku (3.VI). W wyścigach będą mogli uczestniczyć zarówno młodzi ludzie, jak i osoby starsze do 60 lat. Także dystanse wyścigów będą zróżnicowane - od 10 do 120 km. Swój udział w Skandia Maraton MTB zapowiedzieli tacy gwiazdorzy kolarstwa jak Czesław Lang, Lech Piasecki, Lechosław Michalak czy Henryk Charucki.


Add a comment
 
KNF: kontrola systemu direct
piątek, 13 kwietnia 2007 11:37
Komisja Nadzoru Finansowego przygląda się ochronie praw klienta przy sprzedaży polis przez telefon i Internet. Podsumowanie kontroli ma być gotowe w pierwszym tygodniu czerwca – informuje „Rzeczpospolita”.

Add a comment
Więcej…
 
Ergo Hestia: naprawa szyby w ramach ubezpieczenia
piątek, 13 kwietnia 2007 11:36
Już w najbliższy weekend w wybranych centrach handlowych w Polsce odbędą się specjalne pokazy naprawy przednich szyb samochodowych. Jest to darmowa usługa oferowana przez Ergo Hestia w ramach komunikacyjnego ubezpieczenia autocasco. Akcja Ergo Hestii potrwa do końca maja.

Add a comment
Więcej…
 
Polisy grupowe: szacunki ubezpieczycieli
czwartek, 12 kwietnia 2007 15:24
{mosimage}Wczorajszy komunikat Commercial Union TUnŻ dotyczący poszerzenia oferty Opiekun 2007 był jednym z sygnałów, świadczących o tym, że branża ubezpieczeniowa liczy na wzrost sprzedaży grupowych ubezpieczeń na życie. Wzrost zarobków i trudności z utrzymaniem w przedsiębiorstwach wykwalifikowanej kadry ze względu na mnogość ofert pracy ze strony konkurencji tworzy sprzyjający klimat dla oferty towarzystw. Ubezpieczyciele mają nadzieję, że pracodawcy zaczną traktować polisy grupowe jako pozapłacowe zachęty dla pracowników.

Według szacunków Włodzimierza Iskry, dyrektora Departamentu Ubezpieczeń Instytucjonalnych w CU, przychody towarzystw ze sprzedaży tradycyjnych grupowych polis na życie wzrosną w tym roku, podobnie jak w 2006, o około 10 procent. Pogląd ten podziela Krzysztof Bukowski, dyrektor Biura Zarządzania Produktami PZU Życie, lidera rynku. Zaznacza, że trudno spodziewać się 20-procentowych zwyżek, w sytuacji, gdy polski rynek ubezpieczeń grupowych charakteryzuje się dojrzałością.

Add a comment
Więcej…
 
Liberty Mutual: teraz czas na Polskę?
czwartek, 12 kwietnia 2007 13:52
Według nieoficjalnych informacji przekazanych „Dziennikowi” przez dwa niezależne źródła na polskim rynku ubezpieczeniowym pojawi się nowy gracz – amerykański Liberty Mutual.

Add a comment
Więcej…
 
Ubezpieczenia komunikacyjne: polisy potaniały, ale...
czwartek, 12 kwietnia 2007 10:58
{mosimage}Statystyki Komisji Nadzoru Finansowego pozwalają zauważyć, że w 2006 r. użytkownicy pojazdów płacili mniej za ubezpieczenia komunikacyjne. OC komunikacyjne potaniało przez rok o prawie 4 proc. i kosztowało średnio 381 zł. Także cena dobrowolnego AC spadła o 3 proc. i wyniosła średnio 1076 zł. Zdaniem przedstawicieli towarzystw ubezpieczeniowych pierwszy od pięciu lat spadek cen OC i drugi rok z rzędu taniejące AC to efekt wzrastającej konkurencji.

Ostatnio największe firmy ubezpieczeniowe na świecie  francuska AXA czy niemiecki Allianz zaczęły wykorzystywać  internet jako wygodny dla klientów kanał sprzedaży. Nie szczędzą one pieniędzy na reklamę. MBank otworzył z kolei supermarket ubezpieczeniowy, w którym oferuje w umowy ubezpieczenia kilku towarzystw. Polisy w internecie są teoretycznie tańsze, bo firmy mogą zaoszczędzić m.in. na wynagrodzeniu pośredników. Jednak weterani rynku ubezpieczeniowego, z największym na rynku PZU na czele, nie oddają pola i też dostosowują ceny do nowych realiów rynkowych.

Add a comment
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1011 1012 1013 1014 1015 1016 1017 1018 1019 1020 następna > ostatnia >>

Strona 1019 z 1023

Personalia: Roman Pałac w Komisji Rewizyjnej PIU

17 stycznia, podczas Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Polskiej Izby Ubezpieczeń, przeprowadzone zostały wybory uzupełniające do Komisji...


czytaj dalej

TFI PZU: Marcin Adamczyk nowym prezesem, Cezary Iwański – członkiem zarządu

16 stycznia Grupa PZU podała, że prezesem TFI PZU zostanie Marcin Adamczyk, wcześniej między innymi szef zespołu rynków lokalnych oraz lead...


czytaj dalej

Munich Re: Zmiana w radzie nadzorczej

Z dniem 3 stycznia do rady nadzorczej Munich Re została powołana Renata Jungo Brüngger. Sąd w Monachium powołał ją na miejsce Wolfganga...


czytaj dalej

Aon: Zarządzanie ryzykiem Brexitu

Aon plc wprowadził Brexit Navigator – zindywidualizowane rozwiązanie mające na celu pomoc firmom w ilościowym określeniu skutków ekspozycji na...


czytaj dalej

KUKE: Zabezpieczenie wykupu wierzytelności PMG

Polska spółka PMG dostarczy maszyny górnicze o wartości 20,76 mln euro do rosyjskiej spółki ZAO Shahtoupravlyene Taldinskoe-Kyrgajskoe....


czytaj dalej

PIU: Wręczono odznaki „Za zasługi dla ubezpieczeń"

17 stycznia 2017 r. podczas nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Polskiej Izby Ubezpieczeń wręczone zostały odznaki „Za zasługi dla ubezpieczeń”.

...


czytaj dalej

Sprzedaż 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Partnerzy