feed-image -

Rynek Ubezpieczeń


PIU: seminarium poświęcone pracom nad wdrożeniem baz danych PIU
czwartek, 08 listopada 2007 13:04
Ośrodek Baz Danych w Polskiej Izbie Ubezpieczeń organizuje 16 listopada 2007 roku w Warszawie seminarium poświęcone pracom nad wdrożeniem baz danych PIU w związku z wydaniem Rozporządzenia Ministra Finansów (RMF) w sprawie danych gromadzonych w bazach danych tworzonych przez Polską Izbę Ubezpieczeń (Dz. U. Nr 159, poz. 1119).

Add a comment
Więcej…
 
PIU: seminarium nt. rachunkowości
czwartek, 08 listopada 2007 13:03
PIU wraz z firmą Triomanagement i KNF organizuje seminarium poświęcone problemom związanym z drugą fazą prac nad nowymi standardami rachunkowości i ich zależnością z projektem nowej wypłacalności.

Add a comment
Więcej…
 
Link4: kolejny spot z nowej serii reklam
czwartek, 08 listopada 2007 11:02
Agencja Euro RCSG Warsaw przygotowała kolejną reklamę Link4, którą od 5 listopada można obejrzeć w głównych stacjach telewizyjnych o zasięgu ogólnopolskim.

Add a comment
Więcej…
 
RPO: sprawdzimy składki rentowe
czwartek, 08 listopada 2007 10:49
{mosimage}Prawie pół miliona Polaków płaci składki rentowe, nie dostając w zamian prawa do świadczeń, co jest niezgodne z konstytucją. Sprawą zainteresował się już rzecznik praw obywatelskich - powiadamia "Super Express".

Każdy z ponad 370-tysięcznej rzeszy emerytów, którzy dodatkowo pracują, musi płacić wszystkie składki na ubezpieczenia społeczne. Jednak o ile opłacając składki emerytalne, chorobowe i wypadkowe, może liczyć na świadczenia (np. wystąpić do ZUS o ponowne przeliczenie i podwyższenie emerytury), to w żaden sposób nie skorzysta ze składki rentowej. Emerytura przyznawana jest dożywotnio i emeryt nigdy nie stanie się rencistą. A chodzi o niemałe pieniądze, bo składka rentowa to aż 10 proc. wynagrodzenia brutto.

- Składka rentowa ma charakter ubezpieczeniowy. Oznacza to, że w zamian za nią ubezpieczony uzyskuje prawo do świadczenia. W związku z tym osoba, która jest już na emeryturze i z renty nigdy nie skorzysta, nie powinna jej płacić - potwierdza Jeremi Mordasewicz, ekspert PKPP Lewiatan.

Add a comment
Więcej…
 
Konflikt o PZU SA: Eureko jest gotowe do negocjacji z nowym rządem
środa, 07 listopada 2007 13:52
Grożące Polsce odszkodowanie za brak realizacji umowy prywatyzacyjnej PZU SA może być o wiele dalszą perspektywą, niż sądzi mniejszościowy udziałowiec towarzystwa, holenderski holding Eureko. Sytuacja raczej nie ulegnie zmianie, pomimo przyjścia nowej ekipy rządowej.

Add a comment
Więcej…
 
Elvia Travel: profil działalności pozostanie bez zmian
środa, 07 listopada 2007 13:51
Pomimo wejścia w życie nowej ustawy reasekuracyjnej, nad którą pracuje Ministerstwo Finansów firma nie zmieni profilu działalności. Oprócz Elvii, nowe prawo będzie obowiązywać jeszcze tylko Polskie Towarzystwo Reasekuracji - jedynego polskiego reasekuratora.

Add a comment
Więcej…
 
Polisa Życie: w 2008 roku może ruszyć życiowy direct
środa, 07 listopada 2007 13:50
Towarzystwo w ciągu trzech kwartałów tego roku zanotowało niecałe 40 mln zł przypisu składki (prawie 44 mln zł rok wcześniej). Add a comment
Więcej…
 
Warta: tytuł "Gold Standard" dla ubezpieczeń samochodowych
środa, 07 listopada 2007 12:21
Ubezpieczenia samochodowe Warty zostały nagrodzone tytułem Gold Standard. Nagrodę przyznano w oparciu o wyniki badań satysfakcji klientów. W kategorii „ubezpieczenia samochodowe” klienci wskazali, że najbardziej satysfakcjonuje ich oferta Warty.

Add a comment
Więcej…
 
Rzecznik Ubezpieczonych: premier podpisał nominację Haliny Olendzkiej
środa, 07 listopada 2007 11:14
W ostatnich dniach urzędowania premiera Jarosława Kaczyńskiego Halina Olendzka, obecnie podsekretarz stanu w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej, została powołana przez niego na stanowisko Rzecznika Ubezpieczonych. Ten wybór budzi kontrowersje, gdyż ustawa o nadzorze ubezpieczeniowym i rzeczniku ubezpieczonych wyraźnie przewiduje, że tę funkcję może sprawować tylko osoba wyróżniająca się wiedzą i doświadczeniem w zakresie ubezpieczeń oraz organizacji i funkcjonowania funduszy emerytalnych.

Add a comment
Więcej…
 
GMAC Bank: wprowadzenie polis GAP
środa, 07 listopada 2007 11:12
GMAC Bank wprowadził ubezpieczenie pozwalające nawet na zakup nowego auta po kradzieży lub zupełnym rozbiciu poprzedniego. Polisa GAP (ubezpieczenia różnicy wartości pojazdu) daje dodatkowe odszkodowanie w przypadku kradzieży lub całkowitego rozbicia auta. Może być przeznaczone na spłatę kredytu, wpłatę własną na nowe auto lub zakup w salonie.

Add a comment
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1011 1012 1013 1014 1015 1016 1017 1018 1019 1020 następna > ostatnia >>

Strona 1019 z 1080

Aegon TUnŻ: Robert Pusz nowym członkiem zarządu

18 maja Aegon Polska poinformował o powołaniu Roberta Pusza na stanowisko członka zarządu Aegon Towarzystwa Ubezpieczeń na Życie. Z ramienia...


czytaj dalej

PZU SA: Paweł Surówka zatwierdzony na stanowisku prezesa

16 maja Komisja Nadzoru Finansowego jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie Pawła Surówki na stanowisko prezesa zarządu Powszechnego Zakładu...


czytaj dalej

MetLife: Tydzień Aktywności Społecznej

MetLife we współpracy z organizacją Olimpiady Specjalne i fundacją Habitat for Humanity po raz kolejny organizuje Tydzień Aktywności Społecznej w...


czytaj dalej

Szwajcaria: Ubezpieczyciele wyprzedzają banki

W szwajcarskiej branży finansowe dokonuje się zmiana na prowadzeniu. Mniej efektowni ubezpieczyciele, przez długi czas pozostający w cieniu...


czytaj dalej

YU! oferuje pełną „komunikację” i płatności ratalne

Podczas styczniowej inauguracji marki YU! jej przedstawiciele zapowiadali, że w ciągu kliku miesięcy oferta produktów dostępnych w ramach tego...


czytaj dalej

PIPUiF: Krajowy Rejestr Długów nowym partnerem Izby

Krajowy Rejestr Długów dołączył do grona partnerów Polskiej Izby Pośredników Ubezpieczeniowych i Finansowych, podkreślając tym samym wagę, jaką ta...


czytaj dalej

Sprzedaż 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Partnerzy