feed-image -

Rynek Ubezpieczeń


Rynek ubezpieczeń: PZU Info o ubezpieczeniach rolnych
piątek, 06 marca 2009 13:48

Grupa PZU opublikowała kolejny numer PZU Info . Tym razem był on poświęcony zagadnieniom związanym z ubezpieczeniami rolnymi.

- Na ostatnim Prezydium Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi ubezpieczyciele przedstawili kilka postulatów dotyczących zmian w systemie ubezpieczeń dotowanych - mówi Konrad Rojewski, koordynator Underwritingu i Sprzedaży Ubezpieczeń Rolnych PZU SA przewodniczący Podkomisji Ubezpieczeń Rolnych PIU. Zdradza, że ubezpieczyciele zwrócili się do Komisji o wsparcie z budżetu państwa lub utworzenie funduszu katastroficznego dla szkód w uprawach. Jako uzasadnienie wniosku Rojewski podaje brak możliwości reasekuracji dla ryzyka suszy na rynku komercyjnym. Obecny poziom reasekuracji przez budżet państwa jest w opinii eksperta daleko niewystarczający.

Add a comment
Więcej…
 
Rynek ubezpieczeń: zmiana w czołówce największych ubezpieczycieli majątkowych
piątek, 06 marca 2009 11:25

Do niedawna przewidywanie kolejności w ścisłej czołówce rankingu największych ubezpieczycieli majątkowych w Polsce (pod względem przypisu składki) było stosunkowo prostym zadaniem. Pozycja lidera przypadała PZU, za nim lokowała się Warta, a pozostałe firmy walczyły o trzecie miejsce. Jednak ubiegłoroczne wyniki kwartalne wskazywały, że w 2008r. może dojść do zburzenia wieloletniej hierarchii.

Pierwsze miejsce za poprzedni rok znów zapewne zajmie spółka majątkowa Grupy PZU (ubezpieczyciel opublikuje wyniki 10 marca). Druga lokata przypadła tym razem Ergo Hestii (liczonej razem z MTU), zaś Warta spadła na miejsce trzecie. Tuż za podium znalazło się TU Allianz, jednak spółka zaczyna wyraźnie tracić dystans do sopockiego ubezpieczyciela, z którym niedawno jeszcze rywalizowała o najniższy stopień podium.

Add a comment
Więcej…
 
PZU: spotkanie prasowe
piątek, 06 marca 2009 11:24

10 marca odbędzie się spotkanie prasowe, w trakcie którego Andrzej Klesyk, prezes zarządu PZU SA zaprezentuje wyniki finansowe PZU za 2008 rok.

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 11.00,w Sali Copernicus I Hotelu Westin (I piętro) w Warszawie, Al. Jana Pawła II 21.

Add a comment
 
Generali: towarzystwo wspiera akcję prewencyjną "Łapać złodzieja"
piątek, 06 marca 2009 11:23

Generali T.U. S.A. zostało sponsorem cyklu 8 odcinków programu pt. „Łapać złodzieja”, który w marcu i kwietniu br. będzie emitowany na antenie telewizji TVN.

Ideą przedsięwzięcia jest edukacja widzów nt. zasad bezpieczeństwa związanych z ochroną majątku przed kradzieżą oraz ostrzeżenie przed konsekwencjami ubezpieczeniowymi wynikającymi z niewłaściwego zabezpieczenia posiadłości. Program „Łapać złodzieja" jest pierwszą polską edycją brytyjskiego formatu „To Catch a Thief" wyprodukowanego przez telewizję BBC. Do prowadzenia programu zaproszono byłych włamywaczy, którzy po przejściu resocjalizacji biorą udział w kampaniach społeczno-edukacyjnych na rzecz powstrzymywania przestępczości.

Add a comment
Więcej…
 
Inter Partner Assistance Polska: od assistance do usług osobowych
czwartek, 05 marca 2009 16:19

Sektor usług osobowych to część rynku assistance, którą niezależnie od kryzysu finansowego, czeka dynamiczny rozwój – twierdzi Marta Kaleńska-Jaśkiewicz, prezes Inter Partner Assistance Polska.

Szefowa IPA Polska podkreśla w swojej analizie, że przykłady ze świata, zwłaszcza z Francji – kolebki i największego rynku assistance, pokazują, że inwestowanie w tę branżę może być również sposobem walki z bezrobociem.

Add a comment
Więcej…
 
Allianz Polska: wyniki finansowe za rok 2008
czwartek, 05 marca 2009 13:37

Składki z ubezpieczeń w Grupie Allianz Polska wzrosły w 2008 roku o 3% do 3,1 mld zł, co dało pierwsze miejsce wśród spółek holdingu Allianz Nowa Europa.

Wzrosły także kapitały własne spółek ubezpieczeniowych o 53% z 517 do 791 mln zł oraz aktywa o 8% z 6,5 do 7,08 3,1 mld zł. Allianz Polska znalazła się także (trzeci rok z rzędu) w grupie najbardziej innowacyjnych firm należących do Allianz SE z 77 państw świata.

Add a comment
Więcej…
 
Pramerica Życie: wyniki finansowe w 2008 r.
czwartek, 05 marca 2009 10:42

Pramerica Życie TUiR SA, spółka-córka amerykańskiego Prudential Financial, Inc. (PFI*), wykazała dodatni wynik finansowy za rok 2008.  

W okresie 1.01-31.12.08 przypis składki brutto towarzystwa wyniósł 125,3 mln zł wobec 120,5 mln zł zebranych w 2007 r. (wzrost o prawie 4%). W zakresie działalności bezpośredniej spółki (bez uwzględnienia segmentu reasekuracyjnego) Pramerica poprawiła wynik o 14,5 % do 78,1 mln zł. Całość przypisu składki pochodzi z ochronnych polis na życie ze składką regularną.

Add a comment
Więcej…
 
Amplico Life: wyniki finansowe za rok 2008
czwartek, 05 marca 2009 10:32

Na dzień 31 grudnia 2008r. przypis składki brutto Amplico Life S.A w okresie 1.01.2008 - 31.12.2008 r. wyniósł 1,734 mln zł wobec 1 887 mln zł rok wcześniej.

Dynamika przypisu składki w porównaniu z wynikiem osiągniętym w 2007 roku wyniosła - 8%. Aktywa spółki na 31.12.2008 roku wyniosły ponad 8,2 mld zł, a wypłacone świadczenia osiągnęły kwotę 706 mln zł.

Add a comment
Więcej…
 
PIU: wszyscy zyskają na wprowadzeniu powszechnych ubezpieczeń katastroficznych
środa, 04 marca 2009 16:56

Polska Izba Ubezpieczeń postuluje wprowadzenie na wzór krajów wysoko rozwiniętych powszechnego systemu ubezpieczeń katastroficznych. W opinii Izby jest to optymalny sposób na zabezpieczenie obywateli przed stratami wynikłymi ze szkód wywołanych przez żywioły oraz budżetu państwa przed dodatkowymi, nieprzewidzianymi wydatkami.

Samorząd ubezpieczycieli zwraca uwagę, że w wielu krajach powszechność dobrowolnych ubezpieczeń katastroficznych sięga 100 proc. i jest wystarczającym zabezpieczeniem przed ryzykiem szkód wywołanych przez żywioły. Rozwiązania te chronią na wypadek występowania burz, huraganów, powodzi, gradobicia, zniszczeń spowodowanych przez wodę, śnieg, lawiny, suszę, osuwiska, osiadanie gruntu, trzęsienie ziemi, pożary lasów, uderzenia pioruna, a nawet erupcje wulkanów.

Add a comment
Więcej…
 
Generali: ubezpieczeniowcy na start!
środa, 04 marca 2009 11:04

Grupa Generali kolejny raz zaprosiła firmy oraz przedstawicieli branży ubezpieczeniowej do wspólnego biegania w ramach imprez organizowanych przez Fundację Maratonu Warszawskiego.

Zawody zostaną przeprowadzone w weekend 28-29 marca br. na trasach sztafetowych (5 x 5 km) oraz półmaratonu, wiodących ulicami Warszawy.

Add a comment
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1011 1012 1013 1014 1015 1016 1017 1018 1019 1020 następna > ostatnia >>

Strona 1019 z 1224

Pocztowe TUW: Stanisław Sokołowski nowym wiceprezesem

Z dniem 29 marca Stanisław Sokołowski został powołany na wiceprezesa zarządu Pocztowego Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych. Na tym stanowisku...


czytaj dalej

MetLife: Mirosław Kisyk za Łukasza Kalinowskiego na stanowisku prezesa

27 marca MetLife TUnŻiR poinformował, że Łukasz Kalinowski złożył rezygnację z pełnienia funkcji prezesa zarządu spółki i jednocześnie zakończył...


czytaj dalej

Najczęściej czytane

Allianz: Współdzielenie samochodu ubezpieczone

Allianz zawiązał partnerstwo z brytyjską platformą współdzielenia pojazdów Drivy, aby zapewnić ubezpieczenia jej użytkownikom. Jest to część...


czytaj dalej

Włochy: Octo Telematics sięgnęło po rozwiązania SAS

Włoska firma Octo Telematics przy wsparciu narzędzi analitycznych SAS stworzyła największą bazę danych zawierającą opisy zachowań kierowców.   

W...


czytaj dalej

Senat: Dyskusja o regulacji branży odszkodowawczej

19 kwietnia odbyło się seminaryjne posiedzenie senackiej Komisji Budżetu i Finansów Publicznych. Podczas spotkania organizowanego wspólnie z...


czytaj dalej

Dochodzenie roszczeń za szkody osobowe – problemy i ułatwienia

19 kwietnia miała miejsce konferencja zatytułowana „Rekompensata za utratę zdrowia i życia – praktyczne aspekty dochodzenia roszczeń”. Była to...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Kursy on-line
Zamów newsletter
Facebook