feed-image -

Rynek Ubezpieczeń


Rynek ubezpieczeniowy: nowi gracze
środa, 02 kwietnia 2008 13:24
"Rzeczpospolita" dowiedziała się, że do debiutu na polskim rynku ubezpieczeniowym szykują się dwie potężne firmy. Według informacji dziennika są to grupa Fortis i firma CALI należąca do francuskiego Credit Agricole.

Add a comment
Więcej…
 
PZU SA: były prezes dał zarobić swojej spółce
środa, 02 kwietnia 2008 10:30
Powszechny Zakład Ubezpieczeń wynajął od spółki Dalmor budynek w lutym 2007 roku. Decyzję podjął ówczesny szef PZU SA Jaromir Netzel. W tym samym czasie zasiadał w radzie nadzorczej tej gdyńskiej spółki.

Add a comment
Więcej…
 
Link4: nowa agencja obsługująca
środa, 02 kwietnia 2008 10:30
AdWorks należący do grupy komunikacji marketingowej Mothership, wygrała przetarg na obsługę BTL firmy Link4 Towarzystwo Ubezpieczeń SA. Agencji zostało powierzone zarządzanie budżetem zarówno ubezpieczeń majątkowych, jak i wprowadzanych na rynek ubezpieczeń na życie.

Add a comment
Więcej…
 
TK: orzeczenie w sprawie obliczania emerytur i rent
środa, 02 kwietnia 2008 10:26
{mosimage}Obliczanie emerytury lub renty w oparciu o składki z kolejnych 10 lat, wybranych z ostatnich 20 lat poprzedzających rok przejścia na emeryturę lub rentę, jest zgodne z konstytucją - orzekł Trybunał Konstytucyjny.

Trybunał rozpoznał skargę konstytucyjną Haliny S., do której dołączył się Rzecznik Praw Obywatelskich. Do wyliczenia emerytury kobiety przyjęto zarobki z lat 1984-1993, mimo że w latach 1992- 1993 nie pracowała. Skarżąca nie mogła skorzystać z przepisu, zgodnie z którym mogłaby ubiegać się o emeryturę na podstawie składek z dowolnie wybranych 20 lat kalendarzowych, gdyż potrafiła wykazać wynagrodzenie jedynie z 15.

W ocenie RPO, prowadzi to do "zachwiania proporcjonalności wkładu ubezpieczonego do wysokości emerytury dla znaczącej części ubezpieczonych".

Add a comment
Więcej…
 
Atradius: wpływ pogody na kondycję przedsiębiorstw
wtorek, 01 kwietnia 2008 15:47
{mosimage}Atradius, jeden ze światowych liderów ubezpieczenia kredytu kupieckiego, opublikował badanie dotyczące wpływu warunków pogodowych na kondycję przedsiębiorstw. Badanie zostało przeprowadzone wśród 600 przedsiębiorstw w 6 krajach Europy.
 
W pierwszym kwartale 2008 roku ponad 25% przedsiębiorstw zmuszonych było zmagać się ze skutkami niekorzystnych warunków pogodowych. Dla co drugiej firmy dotkniętej tym zjawiskiem stało się ono przyczyną wzrostu poniesionych kosztów, a dla ponad 40% oznaczało zmniejszenie sprzedaży. Przykładowo: 60% niemieckich przedsiębiorstw najdotkliwiej odczuło skutki burz, w 43% firm francuskich i 42% włoskich głównym powodem strat były przedłużające się fale upałów, zaś 47% przedsiębiorstw z Wielkiej Brytanii obawia się konsekwencji powodzi. Takie informacje można uzyskać z sondy przeprowadzonej wśród sześciuset przedsiębiorstw w Belgii, Francji, Holandii, Niemczech, Wielkiej Brytanii i Włoszech. Autorem badania jest firma Atradius - lider na rynku ubezpieczeń kredytów.

Add a comment
Więcej…
 
Rynek ubezpieczeń: reakcje towarzystw po podwyżce cen OC w PZU SA
wtorek, 01 kwietnia 2008 13:40
Jak przypomina „Wall Street Journal Polska”, od dziś każdy nabywca polisy OC w PZU SA, poniesie większe koszty. Największe polskie towarzystwo od 1 kwietnia podniosło ceny tego ubezpieczenia o 10 proc. Podwyżka ma związek z obowiązującym w Polsce od 1 października 2007 r. tzw. podatkiem Religi.

Add a comment
Więcej…
 
PIU: konferencja na temat "Strategii rozwoju Polskiej Izby Ubezpieczeń"
wtorek, 01 kwietnia 2008 13:39
28 marca br. odbyła się konferencja prezesów zarządów zakładów ubezpieczeń której tematem była „Strategia rozwoju Polskiej Izby Ubezpieczeń”. Uczestnicy konferencji poddali analizie działalność Izby oraz funkcjonowanie jej struktur organizacyjnych.

Add a comment
Więcej…
 
PKO BP: były szef PZU SA prezesem banku?
wtorek, 01 kwietnia 2008 10:39
Jak przypomina „Rzeczpospolita”, wczorajszy dzień był ostatnim, w którym można było zgłaszać aplikacje do zarządu PKO BP. Według gazety wśród polskich finansistów coraz częściej powtarzane są informacje, że w konkursie na prezesa największego polskiego banku startuje Cezary Stypułkowski, wcześniej prezes Banku Handlowego oraz PZU SA.

Add a comment
Więcej…
 
KNF: inauguracyjne posiedzenie Sądu Polubownego
wtorek, 01 kwietnia 2008 10:38
31 marca 2008r. odbyło się posiedzenie inauguracyjne Sądu Polubownego przy KNF. Prezesem Sądu został profesor Aleksander Chłopecki.

Add a comment
Więcej…
 
Grupa PZU: kiepski rok 2007?
wtorek, 01 kwietnia 2008 10:33
{mosimage}Jak przypomina „Rzeczpospolita”, 3 kwietnia Grupa PZU oficjalnie opublikuje wyniki finansowe uzyskane w 2007 r. Według szacunków gazety zysk netto spółki majątkowej zanotował spadek o blisko 300 mln zł. Kolejną złą informacją jest ciągła utrata rynku przez PZU Życie. Sprzedaż spółki życiowej  spadła poniżej 30 proc. wszystkich polis na życie sprzedanych w Polsce.

Szef ubezpieczyciela Andrzej Klesyk nie chce podawać wyników przed przekazaniem ich radzie nadzorczej spółki. Stwierdził jedynie, że prognozy jego poprzednika Jaromira Netzla, który deklarował osiągnięcie 5 mld złotych zysku w ubiegłym roku były za zbyt optymistyczne. Według Klesyka, dawno już należało zapomnieć o 4 mld zł zysku. „Rzeczpospolita” nie uzyskała w PZU SA oficjalnego potwierdzenia swoich szacunków. Anonimowy informator gazety potwierdził jedynie, że  w spółce majątkowej spadek zysku jest istotny. Głównym składnikiem zysku netto Grupy są pieniądze zarobione przez PZU Życie. Według szacunków „Rzeczpospolitej”, spółka życiowa największego polskiego ubezpieczyciela zarobiła około 2,2 mld zł wobec 1,9 mld zł rok wcześniej.

Add a comment
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1151 1152 1153 1154 1155 1156 1157 1158 1159 1160 następna > ostatnia >>

Strona 1152 z 1261

Wierzbowski Eversheds Sutherland: Paweł Stykowski szefem praktyki compliance

W lipcu do kancelarii prawnej Wierzbowski Eversheds Sutherland dołączył Paweł Stykowski, do niedawna dyrektor Departamentu Prawnego InterRisk....


czytaj dalej

TUW PZUW: Paweł Stopczyński nowym członkiem zarządu

Rada nadzorcza TUW PZUW powołała z dniem 27 czerwca Pawła Stopczyńskiego na stanowisko członka zarządu. Będzie on odpowiedzialny za obszar...


czytaj dalej

Coface: Patrice Luscan prezesem ICISA

Podczas Walnego Zgromadzenia ICISA (International Credit Insurance and Surety Association), zorganizowanego w 90. rocznicę powstania...


czytaj dalej

Lloyd’s: Nowa cyfrowa platforma dystrybucji

Lloyd’s uruchomił nową cyfrową platformę dystrybucji – Lloyd’s Bridge – zaprojektowaną w celu szybkiego, łatwego i sprawnego połączenia firm...


czytaj dalej

PSU: Dorota Jezierska nowym prezesem Stowarzyszenia

26 czerwca odbyło się Walne Zebranie Członków Polskiego Stowarzyszenia Underwriterów. Podczas obrad uczestnicy WZC dokonali zmian we władzach...


czytaj dalej

XXIV Forum Teleinformatyki: System informacyjny państwa i obywatela

W dniach 27-28 września 2018 roku w Centrum Konferencyjno-Szkoleniowym BOSS w Miedzeszynie odbędzie się XXIV Forum Teleinformatyki. Patronem...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Kursy on-line
Zamów newsletter
Facebook