feed-image -

Reklama

Rynek Ubezpieczeń


Renty i emerytury: 3-4 mld oszczędności budżetu na zmianie zasad waloryzacji świadczeń
poniedziałek, 07 lipca 2008 10:21
{mosimage}Jak informuje „Rzeczpospolita” możliwym efektem zmiany obecnych zasad waloryzacji rent i emerytur byłoby zaoszczędzenie przez budżet państwa kwoty rzędu 3 – 4 mld zł. Dla rencistów i emerytów oznaczałoby to średnią podwyżkę w wysokości  około 40 zł miesięcznie zamiast obecnych 60 zł. Gazeta wyjaśnia, że oszczędności przyniosłoby oparcie waloryzacji nie na poziomie inflacji i 20-proc. wzroście średnich płac w gospodarce, tak, jak ma t miejsce w chwili obecnej, ale wyłącznie na tym pierwszym wskaźniku.

Wiceminister finansów Elżbieta Chojna-Duch wyjaśnia, że takie posunięcie miałoby uzasadnienie ekonomiczne, ponieważ dla emeryta różnica w podwyżce nie byłaby tak znacząca, a w skali budżetu to duża kwota. Wiceminister Chojna-Duch dodaje, że jest to jednak temat polityczny i nie sądzi, aby ktokolwiek zdecydował się na wysunięcie takiej propozycji.

Add a comment
Więcej…
 
Ergo Hestia: nowa komórka wewnętrzna - Biuro Prasowe
piątek, 04 lipca 2008 15:29
Z dniem 1 lipca br. w Grupie Ergo utworzone zostało Biuro Prasowe. Przejmie ono od Biura Public Relations zadania związane z polityką informacyjną i kontaktami z mediami.

Add a comment
Więcej…
 
PZU SA: zakup PZM AutoTour sposobem na rozwój assistance spółki
piątek, 04 lipca 2008 14:40
Jak dowiedział się „Parkiet”, od tygodnia działa w PZU SA interdyscyplinarny zespół, który zdecyduje o kierunkach rozwoju assistance w spółce.

Add a comment
Więcej…
 
Grupa Concordia: porozumienie o współpracy z Mazowieckim Bankiem Regionalnym S.A.
piątek, 04 lipca 2008 10:52
1 lipca 2008  roku przedstawiciele Grupy Concordia i Mazowieckiego Banku Regionalnego  S.A. podpisali umowę o współpracy w zakresie ubezpieczeń. Porozumienie jest elementem strategii pogłębiania współpracy bankowo–ubezpieczeniowej MBR S.A. i Grupy Concordia.

Add a comment
Więcej…
 
KNF: nowe opracowanie dotyczące OFE
piątek, 04 lipca 2008 10:45
Komisja Nadzoru Finansowego poinformowała, że w jej serwisie internetowym dostępne jest najnowsze opracowanie dotyczące funduszy emerytalnych.

Add a comment
Więcej…
 
Rynek ubezpieczeniowy: PTR sprzeda akcje PTU?
piątek, 04 lipca 2008 10:43
{mosimage}Jak dowiedział się „Wall Street Journal Polska”, Polskie Towarzystwo Reasekuracji dokonuje gwałtownego zwrotu w dotychczas przyjętej strategii. Według gazety, jedyny polski reasekurator, który jeszcze przed kilkoma miesiącami zapowiadał przejęcie większości udziałów w Polskim Towarzystwie Ubezpieczeń, teraz chce pozbyć się wszystkich akcji ubezpieczyciela, znajdujących się w jego posiadaniu.

„WSJ Polska” pisze, że firmie z ulicy Bytomskiej w Warszawie zależy na czasie. Według cytowanej przez gazetę osoby związanej ze sprawą, PTR naciska na Ciech, by obie firmy wspólnie wyprzedały akcje PTU. „WSJ Polska” przypomina, że w portfelu akcyjnym chemicznego giganta znajduje się ponad 45 proc. akcji Polskiego Towarzystwa Ubezpieczeń, natomiast firma reasekuracyjna dysponuje pakietem 22,7 proc. Gdyby rzeczywiście zawarto porozumienie odnośnie wspólnego przeprowadzenia transakcji, potencjalny nabywca PTU jednym ruchem przejąłby 68 proc. akcji ubezpieczyciela, zdobywając absolutną kontrolę nad PTU.

Add a comment
Więcej…
 
PIU: Izba popiera projekt MZ dotyczący likwidacji podatku Religi
czwartek, 03 lipca 2008 16:56
Ministerstwo Zdrowia skierowało do konsultacji projekt ustawy wprowadzający nowe zasady rozliczania kosztów leczenia ofiar wypadków drogowych. Dzięki nowym rozwiązaniom za leczenie poszkodowanych osób będą płacić wyłącznie sprawcy zdarzeń, a nie wszyscy kierowcy.

Add a comment
Więcej…
 
TUW "TUW": decyzje Walnego Zgromadzenia
czwartek, 03 lipca 2008 13:35
W dniu 30 czerwca 2008 r. odbyło się Zwyczajne Walne Zgromadzenie TUW „TUW”.

Add a comment
Więcej…
 
Aegon PTE: połączenie. z PTE Skarbiec-Emerytura
czwartek, 03 lipca 2008 10:32
30 czerwca zostało zarejestrowane połączenie Aegon Powszechnego Towarzystwa Emerytalnego z Powszechnym Towarzystwem Emerytalnym Skarbiec-Emerytura.

Add a comment
Więcej…
 
Benefia: składka za polisę poprzez Platnosci.pl
czwartek, 03 lipca 2008 10:30
Serwis Platnosci.pl stale poszerza grono swych klientów. Benefia Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. to kolejny partner który zaufał rozwiązaniom płatniczym oferowanym przez ich system. Benefia jest jedną z firm ubezpieczeniowych udostępniających na polskim rynku możliwość zakupu usług online.

Add a comment
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1151 1152 1153 1154 1155 1156 1157 1158 1159 1160 następna > ostatnia >>

Strona 1152 z 1297

Z PZU do zarządu Alior Banku

17 października Katarzyna Sułkowska złożyła rezygnację z funkcji prezesa zarządu Alior Banku. Rada nadzorcza spółki przyjęła rezygnację i z tym...


czytaj dalej

MAK Ubezpieczenia: Robert Grabowski nowym członkiem zarządu

Robert Grabowski, dotychczasowy dyrektor Biura Ubezpieczeń na Życie i Osobowych MAK Ubezpieczenia, został członkiem zarządu firmy brokerskiej....


czytaj dalej

Unia Berneńska: Beatriz Reguero nową przewodniczącą

17 października w Paryżu odbyło się doroczne walne zgromadzenie Unii Berneńskiej. Gospodarzem spotkania, które zgromadziło ponad 300 dyrektorów...


czytaj dalej

Aon: Wrześniowe katastrofy najkosztowniejsze

Szkody spowodowane przez huragany, powodzie i trzęsienia ziemi sprawiły, że wrzesień był pod względem katastrof naturalnych najkosztowniejszym jak...


czytaj dalej

PIU: Wynik bancassurance najsłabszy od lat

17 października podczas pierwszego dnia X Kongresu Bancassurance Polska Izba Ubezpieczeń (PIU) zaprezentowała podsumowanie wyników bankowego...


czytaj dalej

Consultia: Korekta rocznej prognozy

Przez 9 miesięcy tego roku Consultia zebrała 155,1 mln zł, o 15,1% więcej niż w analogicznym okresie 2017 r. (134,8 mln zł). Przychody...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Kursy on-line
Zamów newsletter
Facebook