feed-image -

Rynek Ubezpieczeń


Link4: certyfikowana pomoc na drodze
czwartek, 27 września 2007 10:54
{mosimage}Wypadek, stłuczka czy awaria to sytuacja, która może się przydarzyć każdemu kierowcy. Szczególnie teraz, jesienią, warto pomyśleć o ubezpieczeniu, które zagwarantuje szybką, fachową i rzetelną pomoc w każdej sytuacji.

„Co mam zrobić?” i „Na jaką pomoc mogę liczyć?” to pierwsze pytania najczęściej zadawane konsultantom Link4, odbierającym telefony od kierowców z miejsca wypadku, stłuczki lub awarii. Częsta bezradność i stres kierowcy tuż po zdarzeniu na drodze wymaga szybkiego działania ze strony firmy ubezpieczeniowej, tak, aby poszkodowany mógł poczuć się bezpiecznie. Dlatego tak ważna jest możliwość natychmiastowego kontaktu z ubezpieczycielem. W Link4 klient w trakcie jednej rozmowy telefonicznej może zgłosić szkodę i jednocześnie rozpocząć procedurę jej likwidacji.
W razie kolizji, wypadku, awarii bądź kradzieży samochodu, gdziekolwiek one się wydarzą, klient może uzyskać pomoc od Link4 dzwoniąc na numer telefonu 22 444 44 44. Call Center Szkodowe Link4, czynne 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, natychmiast zorganizuje pomoc na drodze i równocześnie rozpocznie proces likwidacji szkody.

Add a comment
Więcej…
 
PZU SA: Joanna Karman członkiem rady nadzorczej
środa, 26 września 2007 11:17
Minister Skarbu Państwa powołał we wtorek 25 września Joannę Karman na członka rady nadzorczej Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń SA - poinformował we wtorkowym komunikacie resort skarbu. "Tym samym został uzupełniony wakat w radzie po ustąpieniu pani Agaty Rowińskiej, która objęła funkcję prezesa zarządu" - czytamy w komunikacie.

Add a comment
Więcej…
 
Ubezpieczenia: na razie nie będzie podwyżek OC komunikacyjnego
środa, 26 września 2007 11:13
{mosimage}W poniedziałek wchodzi w życie OC Religi, czyli opłata, która będzie trafiała do NFZ z przeznaczeniem na leczenie ofiar wypadków komunikacyjnych. Od 1 października towarzystwa sprzedające polisy OC komunikacyjnego będą musiały z każdej z nich przekazać NFZ 12 proc. AXA i mBank zachęcają do wcześniejszego zakupu polisy, w celu podwyżek. Jednak przynajmniej na razie okazuje się, że nie ma się czego obawiać. Większość liczących się w tym segmencie rynku ubezpieczycieli wstrzyma się z decyzją dotyczącą podwyżek.


Marek Baran, rzecznik Allianz mówi, że jego firma czeka na stanowisko Trybunału Konstytucyjnego. TK ma rozpatrzyć skargę złożoną przez posłów PO, PSL i SLD, zarzucających OC Religi niezgodność z konstytucją.

Magdalena Barcicka, dyrektor ds. ubezpieczeń w AXA mówi, że na zlecenie Senatu została przygotowana opinia prawna, która wskazywała na niekonstytucyjność tej opłaty, a argumenty były podobne do tych przedstawianych m.in. przez Polską Izbę Ubezpieczeń. Francuski ubezpieczyciel też raczej wstrzyma się z podwyżkami.

Add a comment
Więcej…
 
KNF: kontrola w grupie PZU
środa, 26 września 2007 11:05
Jak dowiedziała się „Rzeczpospolita", Komisja Nadzoru Finansowego rozpoczęła kontrolę w spółkach ubezpieczeniowych grupy PZU. Nadzór ( według nieoficjalnych informacji ) chce sprawdzić prawidłowość rozwiązania w I półroczu br. rezerw przez PZU Życie.

Add a comment
Więcej…
 
LIF: zmiany prawa mogą skutkować podwyżką składek
środa, 26 września 2007 11:03
Jak mówił na wtorkowym seminarium w Business Centre Club prezes Law Insurance Finance mec. Andrzej Chruściki, niektóre zmiany Kodeksu cywilnego, wzmacniające pozycję klientów w relacjach z ubezpieczycielami, mogą podwyższyć ceny ubezpieczeń, m.in. komunikacyjnych.

Add a comment
Więcej…
 
Ergo Hestia: przynajmniej do końca roku bez podwyżek OC
wtorek, 25 września 2007 15:56
Przynajmniej do końca br. Ergo Hestia nie podniesie cen ubezpieczeń komunikacyjnych OC w związku z wprowadzeniem tzw. podatku Religi.

Add a comment
Więcej…
 
Ubezpieczenia dla firm: dobry czas na tworzenie captive
wtorek, 25 września 2007 12:49
{mosimage}Najniższy od kilku lat poziom osiągnęły składki ubezpieczeniowe za ubezpieczenia dużych ryzyk. Nic dziwnego, skoro już od pięciu lat możemy zaobserwować tendencję spadkową w  stawkach za ubezpieczenia majątkowe dla firm Przez ten okres obniżyły się o co najmniej połowę, a dla niektórych rodzajów polis nawet o 75-80 proc.

Taką sytuację zawdzięczamy temu, że ten rok jest drugim z rzędu bez znaczących zdarzeń katastroficznych, a dodatkowo pojawiają się nowi gracze z Bermudów czy USA.
Jacek Fiedorowicz z KPMG, firmy oferującej usługi doradcze dotyczące tworzenia captive, czyli towarzystw zależnych mówi, że to dobry czas na założenie captive.

Oznacza to, że firma sama znajduje sobie ochronę ubezpieczeniową bezpośrednio na rynku reasekuracyjnym. Dzięki temu nie ponosi kosztów pośrednictwa, czyli udziału towarzystwa ubezpieczeniowego. Warto o założeniu takiej firmy pomyśleć teraz, bo po okresie obniżek nieuchronne są też podwyżki, a gdy ceny wzrosną, spółka będzie już gotowa.

Add a comment
Więcej…
 
KNF: konferencja Stanisława Kluzy w pierwszą rocznicę powstania Komisji
wtorek, 25 września 2007 10:05
Minął rok od powołania Komisji Nadzoru Finansowego. Z tej okazji KNF organizuje specjalną konferencję prasową  przewodniczącego Komisji Stanisława Kluzy.

Add a comment
Więcej…
 
PTU: walne znów nie doszło do skutku
wtorek, 25 września 2007 10:05
Pomimo nakazu Komisji Nadzoru Finansowego walne zgromadzenie Polskiego Towarzystwa Ubezpieczeń nie odbyło się wczoraj. Powód? Według zarządu firmy przyjęta przez KNF interpretacja przepisów jest błędna.

Add a comment
Więcej…
 
Inter Partner Assistance: wsparcie Rajdu Orlen
wtorek, 25 września 2007 10:03
IPA Polska po raz kolejny zaangażowała się w zapewnienie bezpieczeństwa imprezie rajdowej. Tym razem przekazała 9 samochodów pomocy drogowej do obsługi Rajdu Orlen, ósmej i ostatniej tegorocznej rundzie Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.

Add a comment
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1171 1172 1173 1174 1175 1176 1177 1178 1179 1180 następna > ostatnia >>

Strona 1178 z 1224

Pocztowe TUW: Stanisław Sokołowski nowym wiceprezesem

Z dniem 29 marca Stanisław Sokołowski został powołany na wiceprezesa zarządu Pocztowego Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych. Na tym stanowisku...


czytaj dalej

MetLife: Mirosław Kisyk za Łukasza Kalinowskiego na stanowisku prezesa

27 marca MetLife TUnŻiR poinformował, że Łukasz Kalinowski złożył rezygnację z pełnienia funkcji prezesa zarządu spółki i jednocześnie zakończył...


czytaj dalej

Najczęściej czytane

Allianz: Współdzielenie samochodu ubezpieczone

Allianz zawiązał partnerstwo z brytyjską platformą współdzielenia pojazdów Drivy, aby zapewnić ubezpieczenia jej użytkownikom. Jest to część...


czytaj dalej

Włochy: Octo Telematics sięgnęło po rozwiązania SAS

Włoska firma Octo Telematics przy wsparciu narzędzi analitycznych SAS stworzyła największą bazę danych zawierającą opisy zachowań kierowców.   

W...


czytaj dalej

Senat: Dyskusja o regulacji branży odszkodowawczej

19 kwietnia odbyło się seminaryjne posiedzenie senackiej Komisji Budżetu i Finansów Publicznych. Podczas spotkania organizowanego wspólnie z...


czytaj dalej

Dochodzenie roszczeń za szkody osobowe – problemy i ułatwienia

19 kwietnia miała miejsce konferencja zatytułowana „Rekompensata za utratę zdrowia i życia – praktyczne aspekty dochodzenia roszczeń”. Była to...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Kursy on-line
Zamów newsletter
Facebook