feed-image -

Reklama

Rynek Ubezpieczeń


Insurance Forum: III edycja
poniedziałek, 28 kwietnia 2008 10:24
Redakcja serwisu Insurance Forum poinformowała o kolejnej edycji konferencji Insurance Forum, która odbędzie się w dniach 5 – 6 czerwca w Hotelu Radisson w Warszawie.

Add a comment
Więcej…
 
Rynek ubezpieczeniowy: prof. Gajek o podatku Religi i kontroli w Grupie PZU
poniedziałek, 28 kwietnia 2008 10:23
„Rzeczpospolita” przeprowadziła wywiad z nowo mianowanym zastępcą przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego. W rozmowie z prof. Lesławem Gajkiem poruszone zostały tematy podatku Religi i wyników kontroli w Grupie PZU.

Add a comment
Więcej…
 
Skandia: druga edycja Skandia MTB Maraton
poniedziałek, 28 kwietnia 2008 10:22
27 kwietnia w Chodzieży rozpoczęła się druga już impreza z cyklu Skandia MTB Maraton, organizowana rzez towarzystwo wspólnie z firmą Langteam.

Add a comment
Więcej…
 
GK Europa: VII Europejskie Forum Bankowo-Ubezpieczeniowe
poniedziałek, 28 kwietnia 2008 10:22
Globalizacja rynków kapitałowych, współpraca bankowo-ubezpieczeniowa i cross-selling na rynkach finansowych to główne tematy VII Europejskiego Forum Bankowo-Ubezpieczeniowego. Organizatorem trzydniowego spotkania, które rozpocznie się już 6 maja 2008 r. w Kazimierzu Dolnym jest Grupa Kapitałowa EUROPA.

Add a comment
Więcej…
 
Eureko: PZU SA będzie zarządzane z Warszawy
poniedziałek, 28 kwietnia 2008 10:21
{mosimage}W rozmowie z dziennikarzami „Rzeczpospolitej” Gerard van Olphen, wiceprezes Eureko odpowiedzialny za inwestycję w PZU SA zadeklarował, że holenderski holding nie ma zamiaru sprzedawać akcji towarzystwa. Wiceprezes dodał również, że nic nie zmieniło się w strategii inwestora odnośnie PZU SA przyjętej w 1999 r. Pytany o ustępstwa, jakie poczyniło Eureko podczas rozmów z MSP Van Olphen odmówił komentarza, tłumacząc to poufnością rozmów.

Członek władz Eureko przedstawił również sposób wyliczenia przez holenderską firmę oczekiwanego od Polski odszkodowania ( 35,7 mld złotych ) za brak realizacji umowy prywatyzacyjnej największego polskiego towarzystwa. Zadeklarował również, że holding nie chce, żeby PZU SA było firmą zarządzaną z Amsterdamu czy Zeist ( siedziba inwestora ). Zdaniem Van Olphena nie jest to w interesie ani PZU SA, ani Eureko.

Add a comment
Więcej…
 
Rynek ubezpieczeniowy: Europa Środkowo-Wschodnia nie chce Solvency II
piątek, 25 kwietnia 2008 16:41
Jak informuje „Wall Street Journal Polska”, jesienią 2008 r. Parlament Europejski ma przyjąć nową dyrektywę Solvency II. Reguluje ona standardy działania ubezpieczycieli na rynku wspólnotowym. Projekt definiuje standardy w zakresie kilku obszarów działania firm ubezpieczeniowych, szczególnie w zakresie zasad pomiaru wypłacalności instytucji ubezpieczeniowej. Według gazety dyrektywa niesie ze sobą zagrożenia, szczególnie dla podmiotów działających na rynkach nowych krajów członkowskich.

Add a comment
Więcej…
 
MSP: Lehman Brothers doradcą w sporze z Eureko
piątek, 25 kwietnia 2008 11:16
Ministerstwo Skarbu Państwa zawarło z Lehman Brothers Ltd. umowę na świadczenie usług doradztwa finansowego w związku ze sporem z Eureko dotyczącym PZU SA, poinformowało MSP w czwartek.

Add a comment
Więcej…
 
Rynek medyczny: Mid Europa Partners wygrał z ubezpieczycielami
piątek, 25 kwietnia 2008 11:14
{mosimage}We wczorajszym komunikacie Mid Europa Partners, firma private equity inwestująca w Europie Środkowej i Wschodniej, poinformowała o zawarciu porozumienia w sprawie przejęcia do 100 proc. udziałów Centrum Medycznego LIM od grupy założycieli. W ten sposób zakończyły się spekulacje odnośnie nowego właściciela LIM. Przypomnijmy, że według nieoficjalnych informacji lecznicą zainteresowanych było kilka towarzystw ubezpieczeniowych.

Do finalizacji transakcji dojdzie najprawdopodobniej latem bieżącego roku. Obie strony nie ujawniły jej szczegółów finansowych. Mid Europa Partners w Polsce jest już właścicielem dwóch prywatnych placówek opieki zdrowotnej: Centrum Medycznego Lux-Med i Medycyny Rodzinnej.

- Centrum Medyczne LIM, z ustaloną renomą firmy oferującej opiekę medyczną wysokiej jakości w segmencie Premium, stanowi ważne uzupełnienie naszego obecnego portfela spółek świadczących ambulatoryjną opiekę medyczną. W jego skład wchodzą Lux-Med i Medycyna Rodzinna, które nabyliśmy w minionym roku - powiedział cytowany w komunikacie Matthew Strassberg, który prowadził transakcję z ramienia Mid Europa Partners.

Add a comment
Więcej…
 
PZU: ubezpieczyciel godną zaufania marką
piątek, 25 kwietnia 2008 11:12
PZU został po raz kolejny uznany za najbardziej godną zaufania markę wśród towarzystw ubezpieczeniowych.

Add a comment
Więcej…
 
TNS: OBOP: aktywność reklamowa towarzystw ubezpieczeniowych w I kwartale 2008 roku
czwartek, 24 kwietnia 2008 16:34
W pierwszym kwartale 2008 roku towarzystwa ubezpieczeniowe oferujące produkty komunikacyjne oraz ubezpieczenia na życie na kampanie reklamowe  wydały niemal 61 milionów złotych.

Add a comment
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1171 1172 1173 1174 1175 1176 1177 1178 1179 1180 następna > ostatnia >>

Strona 1178 z 1298

Z PZU do zarządu Alior Banku

17 października Katarzyna Sułkowska złożyła rezygnację z funkcji prezesa zarządu Alior Banku. Rada nadzorcza spółki przyjęła rezygnację i z tym...


czytaj dalej

MAK Ubezpieczenia: Robert Grabowski nowym członkiem zarządu

Robert Grabowski, dotychczasowy dyrektor Biura Ubezpieczeń na Życie i Osobowych MAK Ubezpieczenia, został członkiem zarządu firmy brokerskiej....


czytaj dalej

Coface: Aktualizacja ocen ryzyka krajów i sektorów

Coface zaktualizował oceny ryzyka krajów i sektorów na świecie po trzecim kwartale obecnego roku. Ubezpieczyciel podniósł swoje oceny dla...


czytaj dalej

Brokerslink: Narzędzia dla niezależnych brokerów

Brokerslink, globalna organizacja brokerska, ogłosiła uruchomienie dwóch nowych, innowacyjnych rozwiązań technologicznych, przeznaczonych do...


czytaj dalej

UFG: Brak OC zwiększa ryzyko spowodowania wypadku

Z najnowszej analizy Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego (UFG) wynika, że nieubezpieczeni i nieznani sprawcy wypadków zabijają co roku na...


czytaj dalej

D.A.S.: Ochrona prawna w formie benefitu pracowniczego

D.A.S. jest pierwszym ubezpieczycielem w Polsce, który zaoferował polisę ochrony prawnej (OP) przygotowanej w formie benefitu pracowniczego...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Kursy on-line
Zamów newsletter
Facebook