feed-image -

Reklama

Rynek Ubezpieczeń


Spór o PZU SA: 6 mld euro odszkodowania dla Eureko?
czwartek, 27 grudnia 2007 11:27
{mosimage}Arbitrzy Trybunału Arbitrażowego już pracują w ramach drugiego etapu postępowania w sprawie sporu o prywatyzację PZU SA. W pierwszym etapie nasz kraj usłyszał niekorzystny wyrok: sędziowie uznali, że Polska złamała polsko-holenderską umowę o wspieraniu inwestycji, nie wypełniając umowy prywatyzacji największego polskiego towarzystwa. W drugim etapie TA określi wysokość odszkodowania i ewentualnie zdecyduje o sposobie wypełnienia umowy prywatyzacyjnej. Wśród jej zapisów znajdowało się m.in. zobowiązanie do sprzedaży Eureko 21 proc. akcji PZU SA i wprowadzenie ubezpieczyciela na giełdę.

Do negocjacji z holenderskim holdingiem szykuje się również Ministerstwo Skarbu Państwa. Szef resortu Aleksander Grad zapowiadał, że do pierwszego spotkania ma dojść w pierwszych dwóch tygodniach stycznia.

Jednak Michał Nastula, prezes Eureko Polska, mówi, że termin spotkania nie został jeszcze uzgodniony. Szef polskiej spółki holenderskiego inwestora PZU SA deklaruje, że Eureko jest gotowe do spotkania. Zdaniem obserwatorów rynku cała sprawa będzie miała swój finał właśnie w wyniku negocjacji.

Add a comment
Więcej…
 
Rynek ubezpieczeniowy: kolejny rekord w przyszłym roku?
czwartek, 27 grudnia 2007 11:24
{mosimage}Według szacunków dziennika „Wall Street Journal Polska” 2008 rok powinien ustanowić kolejny rekord w branży ubezpieczeniowej. Gazeta ocenia, że przypis składki całej branży w przyszłym roku powinien wynieść ok. 50 mld złotych.

„WSJ” szacuje, że wyniki, jaki towarzystwa uzyskają w roku bieżącym, będzie niższy od przyszłorocznego o ok. 8 do 10 mld złotych. Na rekordowy wynik w 2008 mają się złożyć: ubezpieczenia na życie – 30 mld PLN przypisu składki, ubezpieczenia majątkowe – 20 mld PLN. Gazeta sugeruje, że boom na ubezpieczenia jest efektem rosnącej niechęci do ryzyka na rynkach finansowych. Krzysztof  R. Wiśniewski, dyrektor koordynator ds. zarządzania produktami PZU Życie twierdzi, że jego firma spodziewa się przeniesienia uwagi na instrumenty zapewniające mniejszy, lecz pewniejszy zysk.

Add a comment
Więcej…
 
PZU SA: Marcinkiewicz ma zgodę EBOiR na mediacje w sporze MSP z Eureko
poniedziałek, 24 grudnia 2007 16:48
Jak poinformowała telewizja TVN CNBC Kazimierz Marcinkiewicz zgodził się zostać mediatorem w sporze resortu skarbu z Eureko.

Add a comment
Więcej…
 
Rynek ubezpieczeniowy: konsekwencje hipotetycznej fuzji Allianz i VIG
poniedziałek, 24 grudnia 2007 16:46
{mosimage}Wiener Städtische ( w Polsce funkcjonująca jako Vienna Insurance Group ) jest najagresywniejszym inwestorem na polskim rynku ubezpieczeniowym. W połowie grudnia austriacki rynek finansowy obiegła plotka, że  będąca w Polsce właścicielem Compensy, Benefii, Royal, Cigna STU, FinLife i PZM spółka może zostać przejęta przez niemiecki Allianz.

Wiadomość ta wzbudziła zrozumiałe zainteresowanie branży ubezpieczeniowej w Polsce. Powód? Gdyby plotki o połączeniu okazały się być rzeczywistością, na polskim rynku pojawiłby się nowy potężny gracz.

Prześledźmy, jakie konsekwencje w Polsce przyniosłaby fuzja obu towarzystw. 
Grupę Allianz tworzą w Polsce cztery firmy: majątkowe TU Allianz Polska, życiowe TU Allianz Życie Polska, PTE Allianz Polska S.A., TFI Allianz Polska S.A.
Add a comment
Więcej…
 
Link 4: wdrożenie systemu EURECA
poniedziałek, 24 grudnia 2007 11:54

Link4 Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. oraz Controlling Systems Sp. z o.o. poinformowały o zakończeniu wdrożenia systemu do budżetowania i analiz EURECA.


Add a comment
Więcej…
 
KNF: komunikat z XXXIV posiedzenia
piątek, 21 grudnia 2007 20:42
W dniu 21 grudnia 2007 r.  odbyło się trzydzieste czwarte posiedzenie Komisji Nadzoru Finansowego. Poniżej publikujemy pełną treść komunikatu wydanego przez Komisję po zakończeniu obrad.

Add a comment
Więcej…
 
PTU: KNF przedłuża zarząd komisaryczny do 21 lutego
piątek, 21 grudnia 2007 20:41
W dniu 21 grudnia 2007 r.  odbyło się trzydzieste czwarte posiedzenie Komisji Nadzoru Finansowego.

Add a comment
Więcej…
 
Aegon TUnŻ: Srebrny Laur "Przedsiębiorstwo Fair Play" 2007
piątek, 21 grudnia 2007 10:53
Aegon TUnŻ S.A. wzięło udział w kolejnej edycji programu „Przedsiębiorstwo Fair Play” organizowanym przez Krajową Izbę Gospodarczą oraz Instytut Badań nad Demokrację i Przedsiębiorstwem Prywatnym KIG.

Add a comment
Więcej…
 
PZU SA: plany nowego prezesa
piątek, 21 grudnia 2007 10:52
{mosimage}W rozmowach z "Gazetą Wyborczą" i „Rzeczpospolitą” Andrzej Klesyk, nowy prezes PZU SA, powiedział, że w najbliższym czasie zostanie przygotowany bilans otwarcia, żeby nowy szef największego polskiego ubezpieczyciela miał wiedzę, w jakim stanie przejmuje spółkę. Klesyk zadeklarował również, że PZU SA musi jak najszybciej wprowadzić sprzedaż polis przez telefon i internet, a także usprawnić proces likwidacji szkód.

Andrzej Klesyk, zapytany przez „Gazetę Wyborczą” o to, dlaczego w trzecim dniu pracy odwołał dwóch dyrektorów oddziałów - warszawskiego i szczecińskiego i przywrócił na stanowiska osoby zwolnione przez prezesa Jaromira Netzla odpowiedział, że jest grupa ludzi, którzy byli na wysokich stanowiskach w spółce i zostali zwolnieni dyscyplinarnie za tak absurdalne rzeczy, że aż trudno w to uwierzyć.

Add a comment
Więcej…
 
AXA: ubezpieczenie OC dla Ogólnopolskiej Federacji Stowarzyszeń Syndyków i Likwidatorów
czwartek, 20 grudnia 2007 13:46
Ogólnopolska Federacja Stowarzyszeń Syndyków i Likwidatorów wybrała AXA na ubezpieczyciela odpowiedzialności cywilnej jej członków.

Add a comment
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1191 1192 1193 1194 1195 1196 1197 1198 1199 1200 następna > ostatnia >>

Strona 1192 z 1271

Allianz: Grzegorz Krawiec w zarządzie, Krzysztof Szypuła odchodzi

W dniu 31 sierpnia br. planowana jest zmiana w zarządzie spółek ubezpieczeniowych TUiR Allianz Polska i TU Allianz Życie Polska S.A.

Na członka...


czytaj dalej

Personalia: Bartosz Grześkowiak wzmocni Grupę MAK

31 lipca Bartosz Grześkowiak, dyrektor zarządzający TUiR Warta, złożył rezygnację ze sprawowanej funkcji. Swoją karierę będzie kontynuować w...


czytaj dalej

Aon: katastrofalny lipiec

Lipcowe susze i pożary w Europie przyniosą prawdopodobnie min. 3,5 mld euro start ekonomicznych. Wiele krajów doświadczyło pogorszenia warunków w...


czytaj dalej

Ubezpieczenia przemysłowe kłopotem Talanx

Grupa Talanx w I poł. 2018 r. kontynuowała dobrą passę rentowności, zarabiając w tym okresie już ponad połowę docelowego wyniku rocznego. Składka...


czytaj dalej

NIK: Mosty pod lupą

W związku z zawaleniem się mostu we Włoszech pojawiają się pytania o stan techniczny obiektów mostowych w Polsce. A te, jak się okazuje, są w...


czytaj dalej

Ubea: Gdzie najtaniej w lipcu?

Porównywarka Ubea.pl przygotowała comiesięczny ranking najtańszych polis OC dla kierowców. Zestawienie przygotowywane jest od 2015 r. według...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Kursy on-line
Zamów newsletter
Facebook