feed-image -

Rynek Ubezpieczeń


Liberty Direct: promocja bezpieczeństwa
środa, 03 października 2007 10:28
Każda osoba, która wykupi ubezpieczenie Liberty Direct, otrzymuje od firmy pakiet powitalny. Zawiera on m. in. naklejkę "baby on board", kamizelkę odblaskową oraz samochodowy atlas Polski. Produkty te są przekazywane klientom wraz z polisą, umową ubezpieczenia i OWU Liberty Direct, niezależnie od typu wykupionego ubezpieczenia.

Add a comment
Więcej…
 
Rynek ubezpieczeń: zrezygnuj z ubezpieczenia części ryzyk a zapłacisz mniej
środa, 03 października 2007 10:27
{mosimage}Narzekania klientów na wysokie składki za ubezpieczenia są dość powszechne i zazwyczaj przyjmowane ze zrozumieniem przez ogół, najczęściej pomstujący  na ubezpieczycieli – „zdzierców”. Jednak mało kto z nabywców korzystają z możliwości obniżenia cen polis przez wprowadzanie zasady, że część szkody pokryją z własnej kieszeni. Tymczasem towarzystwa, jeśli nie będą musiały zajmować się najczęściej występującymi i czasochłonnymi drobnymi szkodami mogą znacznie obniżyć ceny.

Szczególnie dobrze jest to widoczne w ubezpieczeniach mienia firm. Eksperci z firmy brokerskiej Gras Savoye szacują, że przedsiębiorstwo o majątku 20-30 mln zł może płacić o 50 proc. niższe składki za jego ubezpieczenie. Warunek jest jeden: zgodzi się pokrywać z własnej kieszeni szkody nieprzekraczające 100 tys. zł.
Artur Grześkowiak, wiceprezes Gras Savoye mówi, że oczywiście podstawą przyjęcia odpowiedniego poziomu franszyzy, czyli wysokości szkody, którą będziemy pokrywać z własnych środków, jest prawidłowa analiza szkód w poprzednich okresach ubezpieczenia.

Add a comment
Więcej…
 
Grupa Concordia: nie podnosimy stawek za OC
wtorek, 02 października 2007 13:24
Od pierwszego października 2007 roku zaczęły obowiązywać nowe przepisy dot. obowiązkowych ubezpieczeń komunikacyjnych OC. Mimo wprowadzonego tzw. podatku Religii, nie wszyscy ubezpieczyciele zdecydowali się na automatyczne podniesienia składek.

Add a comment
Więcej…
 
PZU SA: rozpoczęły się prace nad projektem direct
wtorek, 02 października 2007 11:03
Prezes PZU Agata Rowińska poinformowała, że w PZU SA ruszyły prace nad uruchomieniem projektu direct, czyli sprzedaży ubezpieczeń przez telefon i internet, zapowiedzianym jeszcze przez b. prezesa Cezarego Stypułkowskiego.

Add a comment
Więcej…
 
Rynek ubezpieczeniowy: podwyżek OC na razie nie ma, ale wg ekspertów będą
wtorek, 02 października 2007 11:02
Dwaj potentaci krajowego rynku PZU SA i Warta zdecydowali, że 12-procentowy ryczałt dla Narodowego Funduszu Zdrowia na leczenie ofiar wypadków drogowych będą pokrywać z własnych środków. Warta szacuje, że w skali roku będzie to wydatek 50 milionów złotych. Niektóre mniejsze firmy (między innymi Link 4), sprzedają od dzisiaj już droższe ubezpieczenie OC.

Add a comment
Więcej…
 
AXA : w nowym sezonie z Polonią
wtorek, 02 października 2007 11:02
Wspierany przez AXA i prowadzony przez Krystynę Jandę warszawski Teatr Polonia rozpoczyna nowy sezon. 24 września 2007 r. miała miejsce próba dla mediów oraz konferencja prasowa zapowiadająca pierwszą w nowym sezonie premierę w Teatrze Polonia. Piotr Cieplak wyreżyserował sztukę Johna Patricka Shanleya pt. „Wątpliwość”, która trafiła na deski tej pełnej ambicji sceny w sobotę 29 września br.

Add a comment
Więcej…
 
PZU SA: Agata Rowińska zapowiada kontynuowanie rozmów z PKO BP
wtorek, 02 października 2007 11:01
Prezes PZU SA zapowiedziała dalsze rozmowy z PKO BP o współpracy. Podkreśliła przy tym, że ewentualne decyzje dotyczące połączenia obu firm w grupę bankowo-ubezpieczeniową (co zapowiedział premier Jarosław Kaczyński) należą do akcjonariuszy.

Add a comment
Więcej…
 
AXA: Plan Inwestycyjny z nowymi funduszami
wtorek, 02 października 2007 10:59
Z dniem 1 października 2007 roku poszerzona została lista ubezpieczeniowych funduszy kapitałowych oferowanych do umów ubezpieczenia na życie z ubezpieczeniowymi funduszami kapitałowymi Plan Inwestycyjny AXA. o nowe fundusze:

Add a comment
Więcej…
 
Rynek ubezpieczeniowy: echa decyzji PZU SA w sprawie OC
wtorek, 02 października 2007 10:55
{mosimage}Wczorajsza decyzja PZU SA odbiła się szerokim echem na polskim rynku ubezpieczeniowym. Trudno się dziwić, gdyż ma ona kluczowe znaczenie dla pozostałych firm ubezpieczeniowych. Ze względu na fakt, że potentat ma niemal połowę sprzedaży w segmencie ubezpieczeń komunikacyjnych, jego konkurenci muszą się z nim liczyć przy określaniu cen. Ponadto dla zdecydowanej większości ubezpieczycieli polisy OC są deficytowe. Zatem jeśli firmy nie podniosą cen, może to dla nich oznaczać spore problemy.

Tomasz Mintoft-Czyż, prezes PIU ocenia, że decyzja PZU SA z pewnością wpłynie na zachowania innych towarzystw.  Najwięksi ubezpieczyciele zadeklarowali, że nie podniosą stawek za OC komunikacyjne, ale nie ma co się łudzić. W dłuższym okresie trzeba się spodziewać wprowadzanych po cichu podwyżek.

Na razie jednak PZU SA wzięło na siebie 12-proc. podatek Religi. PZU SA stać na to, bo firma zarabia na sprzedaży OC. Zwłaszcza, że jest to posunięcie obliczone na przejęcie klientów konkurencji. A inni w większości nie podwyższyli swoich stawek.

Add a comment
Więcej…
 
PZU SA: prezes Rowińska liczy na 5 mld zł zysku grupy w 2007 r.
poniedziałek, 01 października 2007 22:02
Grupa PZU oczekuje, że jej zysk netto wzrośnie w 2007 roku do 4,0-5,0 mld zł, wynika z poniedziałkowej wypowiedzi nowej prezes PZU Agaty Rowińskiej. W 2006 roku grupa miała (według nieaudytowanych danych) 3.280,9 mln zł zysku netto (wzrost o 21,8%).

Add a comment
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1191 1192 1193 1194 1195 1196 1197 1198 1199 1200 następna > ostatnia >>

Strona 1192 z 1240

PZUW: Jakub Papuga zatwierdzony jako członek zarządu ds. ryzyka

18 maja na trzysta dziewięćdziesiątym posiedzeniu Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie Jakuba Papugi na...


czytaj dalej

MediSky: Arkadiusz Piątek nowym dyrektorem generalnym na Polskę

Firma MediSky International mianowała Arkadiusza Piątka nowym dyrektorem generalnym na Polskę. Będzie on odpowiedzialny za wypracowanie...


czytaj dalej

Austria: VIG i Erste Group przedłużyły współpracę do 2033 r.

17 maja Erste Group i Vienna Insurance Group przedłużyły umowę o strategicznym partnerstwie. Dzięki zawartemu porozumieniu klienci obu podmiotów...


czytaj dalej

Cypr: Swiss Re i Revolut partnerami Hellas Direct w sektorze mieszkaniowym

Hellas Direct, internetowy ubezpieczyciel z Cypru, nawiązał współpracę ze Swiss Re i cyfrowym start-upem bankowym Revolut. Celem partnerstwa jest...


czytaj dalej

PBUK: Skutki uchwał SN obejmą również cudzoziemców

Ubezpieczeniowe skutki uchwał podjętych przez Sąd Najwyższy (SN) w dniu 27 marca tego roku obejmą również zdarzenia o charakterze transgranicznym....


czytaj dalej

Link4 Mama – nowa marka dla rodziców

Link4 Mama – taką nazwę nosi linia produktów Link4 dla przyszłych i obecnych rodziców. Kampanię promującą nową propozycję towarzystwa wspiera...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Kursy on-line
Zamów newsletter
Facebook