feed-image -

Reklama

Rynek Ubezpieczeń


Rynek ubezpieczeń: w tym roku mogą wzrosnąć ceny OC komunikacyjnego
poniedziałek, 21 kwietnia 2008 10:31
{mosimage}Jak informuje „Gazeta Prawna” w tym roku może dojść do podwyżki stawek OC nawet o 20 proc. Powód ? Wypłacane przez ubezpieczycieli coraz większe odszkodowania. Firmy ubezpieczeniowe chcąc sobie to zrekompensować, zdaniem gazety prawdopodobnie zdecydują się na podwyżki cen polis.

„Gazeta Prawna” przypomina o pojawiającej się od wejścia Polski do Unii Europejskiej tendencji do wzrostu wypłat odszkodowań za szkody osobowe. Gazeta podaje powody sprzyjające takiemu rozwojowi sytuacji: wzrost  świadomości ubezpieczeniowej, co powoduje wzrost roszczeń, oraz mobilność Polaków. W jej efekcie coraz częściej stają się oni sprawcami szkód z OC komunikacyjnego za granicą.

Add a comment
Więcej…
 
PZU SA: czy w tym roku nastąpi wypłata dywidendy?
poniedziałek, 21 kwietnia 2008 10:28
{mosimage}Jak dowiedziała się z dwóch niezależnych źródeł „Rzeczpospolita”, podział dywidendy największej polskiej firmy ubezpieczeniowej – PZU SA – planowany jest na 26 czerwca. W tym właśnie dniu ma odbyć się walne zgromadzenie akcjonariuszy.

Gazeta przypomina, że w ostatnich latach (z wyjątkiem ubiegłego roku) PZU SA płaciło wypłacało swoim akcjonariuszom dywidendę. „Rzeczpospolita” informuje, że w roku bieżącym największy polski ubezpieczyciel w najbardziej optymistycznym scenariuszu wypłaci niewiele więcej niż połowę rekordowej sumy sprzed dwóch lat. Wówczas to PZU SA przeznaczył na wypłatę dywidendy dla akcjonariuszy 1,35mld zł zysku za 2005 rok. Dzięki temu właściciel jednej akcji otrzymywał brutto 15,66 złotego. Jednak, jak przypomina „Rz”, zarząd prezesa PZU SA Jaromira Netzla zadecydował o drastycznym spadku sumy, która może być teraz przeznaczona na wypłaty dla akcjonariuszy.

Add a comment
Więcej…
 
PZU SA: podejrzane transakcje w okresie prezesury Jaromira Netzla
poniedziałek, 21 kwietnia 2008 10:26
Aby dobrze zarobić na umowach z PZU SA, wystarczyło być znajomym dyrektora - wynika z audytu działalności spółki za czasów byłego prezesa Jaromira Netzla - pisze "Gazeta Wyborcza".

Add a comment
Więcej…
 
PTR: KNF zatwierdziła prospekt emisyjny towarzystwa
piątek, 18 kwietnia 2008 21:24
W dniu 18 kwietnia 2008 r.  odbyło się czterdzieste szóste posiedzenie Komisji Nadzoru Finansowego. Jeden z punktów obrad dotyczył Polskiego Towarzystwa Reasekuracji - jedynego polskiego reasekuratora.

Add a comment
Więcej…
 
VIG: KNF wyznaczyła termin przejęcia akcji FinLife
piątek, 18 kwietnia 2008 21:23
W dniu 18 kwietnia 2008 r.  odbyło się czterdzieste szóste posiedzenie Komisji Nadzoru Finansowego. Jeden z punktów obrad dotyczył przejęcia FinLife przez VIG.

Add a comment
Więcej…
 
PZU SA: dziwne decyzje personalne byłego prezesa
piątek, 18 kwietnia 2008 12:39
„Gazeta Wyborcza" ujawniając wyniki  audytu w PZU SA pisze o zaskakujących decyzjach personalnych byłego prezesa PZU SA, Jaromira Netzla. Według informacji gazety, były szef towarzystwa dawał dyrektorskie stanowiska, pensje znacznie przewyższające rynkowe, służbowe auta i mieszkania takim osobom, jak: leśnik, ekspert od historii Kościoła i trenerka rozwoju osobistego.

Add a comment
Więcej…
 
APRIL GROUP: przejęcie udziału w OGB i debiut na polskim rynku
piątek, 18 kwietnia 2008 12:38
APRIL GROUP (AG) w ramach strategii rozszerzania swojej działalności na rynku międzynarodowym, przejęła w kwietniu br. 70 % kapitału Ogólnopolskiej Grupy Brokerskiej sp. z o.o. (OGB), która ma swoją siedzibę w Warszawie i która posiada 100% kapitału w Polskim Centrum Likwidacji Szkód sp. z o.o. (PCLS).

Add a comment
Więcej…
 
Generali: konferencja prasowa n/t nowego modelu biznesowego sprzedaży ubezpieczeń
piątek, 18 kwietnia 2008 11:11
Grupa Generali w Polsce organizuje konferencję prasową poświęconą planom wprowadzenia nowego modelu biznesowego sprzedaży ubezpieczeń.

Add a comment
Więcej…
 
Rynek ubezpieczeń: dobry czas na zakup ubezpieczeń D&O
piątek, 18 kwietnia 2008 11:04
{mosimage}Jak informuje dzisiejsza „Gazeta Prawna” obecnie jest dobry moment na wykupienie polisy odpowiedzialności cywilnej na wypadek błędów osób sprawujących władzę w spółkach kapitałowych ( z ang. Directors and Officers, w skrócie D&O). Zofia Gostkiewicz, ekspert w zakresie tych ubezpieczeń mówi, że to, co się stało na rynku ubezpieczeń D&O w ostatnich dwóch latach, jeśli chodzi o spadek cen i zakres takich polis, to prawdziwa rewolucja.

Gazeta przypomina, że koszt polis wystawianych w 2007 roku był przeciętnie o 30 - 40 proc. niższy, niż koszt polis z 2006 roku. Co więcej, „GP” informuje o utrzymaniu się trendu spadkowego również w tym roku. „Gazeta Prawna” powołując się na dane RIMS Benchmark Survey informuje, że w I kwartale 2008 r. wciąż notowany był spadek stawek w ubezpieczeniach korporacyjnych. W przypadku ubezpieczeń D&O był on najwyższy i wyniósł 19 proc.

Add a comment
Więcej…
 
Skandia: objęcie sponsoringiem Tour de Pologne
czwartek, 17 kwietnia 2008 14:15
Skandia po raz drugi została Oficjalnym Sponsorem Tour de Pologne, najważniejszego wyścigu kolarskiego w Polsce.

Add a comment
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1191 1192 1193 1194 1195 1196 1197 1198 1199 1200 następna > ostatnia >>

Strona 1192 z 1308

KNF: Marcin Pachucki p.o. przewodniczącego

Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki odwołał z dniem 14 listopada Marka Chrzanowskiego ze stanowiska przewodniczącego Komisji Nadzoru...


czytaj dalej

KNF: Marek Chrzanowski zrezygnował

13 listopada przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) Marek Chrzanowski złożył rezygnację z pełnionej przez siebie funkcji. Rezygnacja...


czytaj dalej

Swiss Re: Nakręcony szwajcarski zegarek

Za 3 kwartały 2018 r. grupa Swiss Re odnotowała przychód netto w wysokości 1,1 mld dol., mimo szacowanego obciążenia likwidacją szkód na sumę 1,6...


czytaj dalej

Willis Re: Rekordowa emisja ILS

Emisja papierów wartościowych powiązanych z ubezpieczeniami (ILS) w III kwartale 2018 r. osiągnęła rekordową wartość 1,6 mld dol. według raportu...


czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: Dużo się dzieje

Start sezonu prezentacji wyników finansowych zakładów ubezpieczeń za dziewięć miesięcy obecnego roku, fachowiec od ubezpieczeń na czele nadzoru,...


czytaj dalej

Euler Hermes: Blisko 2 bln zł ubezpieczonych należności polskich firm

W tym roku mija 20 lat od rozpoczęcia działalności Euler Hermes w Polsce. Od 1998 r. ubezpieczyciel objął ochroną obrót polskich firm na kwotę...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Kursy on-line
Zamów newsletter
Facebook