feed-image -

Reklama

Rynek Ubezpieczeń


PZU SA: wcześniej na Bermudach niż na GPW?
wtorek, 22 kwietnia 2008 10:32
{mosimage}Jak informuje „Rzeczpospolita” zarejestrowany na Bermudach fundusz „NOWE FINANSE” od kilku miesięcy skupuje akcje PZU SA. Gazeta pisze, że w efekcie tego fundusz stał się siódmym pod względem wielkości zaangażowania akcjonariuszem największego polskiego towarzystwa.

Jak wynika z informacji „Rzeczpospolitej”, notowanie certyfikatów tego funduszu jest planowane na giełdzie na Bermudach. W takiej sytuacji narodowy ubezpieczyciel wcześniej niż na warszawską giełdę może pośrednio trafić na giełdę w Hamilton.

Gazeta informuje, że obecnie pakiet akcji PZU SA, będący w posiadaniu bermudzkiego funduszu, wart jest blisko 150 mln zł (około 43 mln euro). Fundusz Nowe Finanse Ltd. zarządzany jest przez brytyjską firmę Charlemagne Capital. Notowana na londyńskiej giełdzie, na parkiecie dla mniejszych spółek (AIM), specjalizuje się w inwestycjach na tzw. rynkach wschodzących.

Add a comment
Więcej…
 
BCC: propozycje reform systemu ochrony zdrowia
wtorek, 22 kwietnia 2008 10:28
{mosimage}Podczas poniedziałkowego seminarium Business Centre Club przedstawiano propozycje reform systemu ochrony zdrowia w Polsce. Zgłaszane postulaty to: uznanie systemu ochrony zdrowia za dział gospodarki, stworzenie rynku funduszy zdrowia oraz wprowadzenie prywatnych ubezpieczeń.

Według eksperta BCC Bogdana Zacharskiego, pojawiające się pytanie, czy system ochrony zdrowia jest działem gospodarki, należy zastąpić pytaniem - ile rynku regulowanego, a ile rynku wolnego ma być w służbie zdrowia.

- Bez uznania przez państwo, że system ochrony zdrowia jest działem gospodarki i bez wprowadzenia wszystkich znanych i sprawdzonych w innych sektorach narzędzi zarządzania, system będzie nieefektywny - powiedział Zacharski.

Add a comment
Więcej…
 
Mondial Assistance i Interactive Intelligence: prezentacja systemu Customer Interaction Center ( CIC
poniedziałek, 21 kwietnia 2008 18:42
W dniu dzisiejszym odbyło się spotkanie firm Mondial Assistance i Interactive Intelligence, na którym został zaprezentowany system Customer Interaction Center ( CIC ).

Add a comment
Więcej…
 
PZU SA: wysokie miejsce w rankingu 100 Najcenniejszych Firm w Polsce
poniedziałek, 21 kwietnia 2008 18:18
PZU SA został jednym z laureatów nagrody 100 Najcenniejszych Firm w Polsce. W kategorii firm ubezpieczeniowych rankingu organizowanego przez tygodnik Newsweek i firmę doradztwa strategicznego A.T.Kearney PZU SA został uznany za najcenniejszą firmę, w generalnej klasyfikacji tego samego konkursu zajął 3 miejsce.

Add a comment
Więcej…
 
Informacja z posiedzenia Rady Programowej Pro Motor: prawidłowe dochodzenie roszczeń
poniedziałek, 21 kwietnia 2008 15:27
W dniu 14 kwietnia 2008 r. w siedzibie Stowarzyszenia Pro Motor odbyło się posiedzenie Rady Programowej, z udziałem przedstawicieli Polskiej Izby Ubezpieczeń, Ministerstwa Finansów, Rzecznika Ubezpieczonych oraz Biura Porad Ubezpieczeniowych. Głównym tematem posiedzenia było zagadnienie funkcjonowania tzw. kancelarii odszkodowawczych.

Add a comment
Więcej…
 
Rynek ubezpieczeń: dodatkowa polisa korzyścią dla zatrudnionych w Polsce osób spoza strefy Schengen
poniedziałek, 21 kwietnia 2008 13:07
Jak przypomina „Gazeta Prawna”, od 21 grudnia 2007 roku przyjezdni z krajów nieobjętych tzw. układem z Schengen muszą posiadać specjalne dodatkowe polisy turystyczno-zdrowotne. Gazeta wskazuje, że problem ten w największym stopniu dotyczy obywateli Ukrainy, Białorusi czy Rosji. Wymóg ten jest efektem wejścia Polski od tego dnia do strefy Schengen. „Gazeta Prawna” pisze, że polisy mają pokrywać wszelkie wydatki związane z repatriacją w razie nagłych kłopotów ze zdrowiem i koszty pomocy medycznej lub szpitalnej we wszystkich krajach będących sygnatariuszami układu.

Add a comment
Więcej…
 
Rynek ubezpieczeń: plan KNF może zwiększyć popularność polis D&O
poniedziałek, 21 kwietnia 2008 11:55
Jak informuje „Gazeta Prawna”, Komisja Nadzoru Finansowego chce sprawdzać jedynie formalną poprawność prospektów emisyjnych. Zdaniem gazety dla menedżerów wprowadzających spółki na giełdę oznacza to wzrost ryzyka roszczeń, które jednak można ubezpieczyć.

Add a comment
Więcej…
 
Europ Assistance Polska: rośnie świadomość assistance wśród Polaków
poniedziałek, 21 kwietnia 2008 11:52
Według statystyk operacyjnych Europ Assistance Polska w ciągu ostatnich dwóch lat o ponad połowę wzrosła liczba spraw assistance. Największy wzrost spraw zanotowano w usługach typu home assistance, z których w ubiegłym roku skorzystało o 219% więcej ubezpieczonych niż 2006 roku. Dodatkowo EAP prognozuje, iż w 2008 r. liczba spraw tego typu wzrośnie o kolejne 118%.

Add a comment
Więcej…
 
EAP: truck assistance
poniedziałek, 21 kwietnia 2008 11:51
Rośnie sprzedaż samochodów w Polsce. Według ostatnich danych ubiegłoroczna sprzedaż nowych samochodów osobowych w Polsce osiągnęła wynik 293 319 sztuk, co oznacza wzrost o 22,9 procent w porównaniu do ubiegłego roku– dane za Instytut Samar. Prawie o 61 procent więcej niż przed rokiem wyniosła też sprzedaż ciężarówek. „Największe tempo wzrostu sprzedaży odnotował segment pojazdów ciężarowych o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 16 ton - w ciągu ośmiu miesięcy sprzedano 12 tys. 883 sztuki, o 77,2 procent więcej niż rok wcześniej”( Instytut Samar).

Add a comment
Więcej…
 
Rynek ubezpieczeń: w tym roku mogą wzrosnąć ceny OC komunikacyjnego
poniedziałek, 21 kwietnia 2008 10:31
{mosimage}Jak informuje „Gazeta Prawna” w tym roku może dojść do podwyżki stawek OC nawet o 20 proc. Powód ? Wypłacane przez ubezpieczycieli coraz większe odszkodowania. Firmy ubezpieczeniowe chcąc sobie to zrekompensować, zdaniem gazety prawdopodobnie zdecydują się na podwyżki cen polis.

„Gazeta Prawna” przypomina o pojawiającej się od wejścia Polski do Unii Europejskiej tendencji do wzrostu wypłat odszkodowań za szkody osobowe. Gazeta podaje powody sprzyjające takiemu rozwojowi sytuacji: wzrost  świadomości ubezpieczeniowej, co powoduje wzrost roszczeń, oraz mobilność Polaków. W jej efekcie coraz częściej stają się oni sprawcami szkód z OC komunikacyjnego za granicą.

Add a comment
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1201 1202 1203 1204 1205 1206 1207 1208 1209 1210 następna > ostatnia >>

Strona 1205 z 1322

KNF: Będzie zmiana wiceprzewodniczących

Wkrótce dojdzie do zmiany zastępców przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego – wynika z informacji uzyskanych przez „Dziennik Gazetę Prawną”.

...


czytaj dalej

Personalia: Krzysztof Kudelski dołączył do Grupy MAK

Do zespołu MAK Investments (Grupa MAK) dołączył były prezes Warty Krzysztof Kudelski, który w strukturach brokera będzie odpowiedzialny za obszary...


czytaj dalej

Brokerslink: Rezygnacja dyrektor generalnej

Brokerslink podał oficjalnie, że Jacqueline Legrand zrezygnowała ze stanowiska dyrektora generalnego z dniem 6 grudnia 2018 r.

Po 6 latach pracy...


czytaj dalej

Revolut: Licencja bankowa na Litwie

Revolut, start-up z branży technologii finansowej uzyskał wobec zbliżającego się Brexitu europejską licencję bankową i planuje uruchomienie...


czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: Słabnie tempo wzrostu sprzedaży OC

Choć segment obowiązkowych ubezpieczeń komunikacyjnych utrzymuje się w trendzie wzrostowym, tempo tego wzrostu słabnie z kwartału na kwartał....


czytaj dalej

Ergo Hestia: Różnorodność tematem najnowszego raportu społecznego

„Troska 2017” – taki tytuł nosi najnowszy raport społeczny Ergo Hestii. Jego tematem przewodnim jest jedna z najważniejszych współczesnych...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Kursy on-line
Zamów newsletter
Facebook