feed-image -

Reklama

Rynek Ubezpieczeń


Polisa Życie: prognoza przypisu składki na 2008 rok
piątek, 28 grudnia 2007 22:51

Andrzej Zadrożny, członek zarządu Polisy Życie ds. finansów, zapowiedział zwiększenie sprzedaży towarzystwa dzięki szerszej współpracy z brokerami i multiagencjami.


Add a comment
Więcej…
 
Rynek ubezpieczeniowy: w przyszłym roku spadną ceny ubezpieczeń korporacyjnych
piątek, 28 grudnia 2007 11:17
{mosimage}Zdaniem dziennika „WSJ Polska” w 2008 największe polskie firmy poniosą mniejsze koszty związane z ubezpieczeniem swojego majątku. Eksperci uważają, że mimo tego, iż na świecie wypłaca się coraz większe odszkodowania ( winne są katastrofy naturalne ), to ceny polis gospodarczych będą wciąż spadać.

Jak wynika z raportu Swiss Re ( światowego lidera branży reasekuracyjnej ), szkody związane z kataklizmami oraz katastrofami spowodowanymi przez człowieka zmusiły w 2007 roku branżę ubezpieczeniową do wyasygnowania 25 mld USD – o 9 mld więcej, niż przed rokiem. W takiej sytuacji większe koszty a mniejsze zyski ubezpieczycieli powinny skłonić tych ostatnich do podniesienia cen polis dla klientów kluczowych.

Add a comment
Więcej…
 
Concordia Polska TUW: jak czerpać profit z transportu?
czwartek, 27 grudnia 2007 13:43
Załadunek, wyładunek lub przeładunek towarów, a także ich składowanie mogą się wiązać z dużym ryzykiem uszkodzenia zawartości tych przedmiotów. Zniszczenia mogą zostać spowodowane nie tylko przez nieostrożnych pracowników odpowiedzialnych za sprawy transportowe. Do powstania szkód przyczynić się mogą także czynniki atmosferyczne: grad, osunięcie się ziemi, powódź czy huragan.

Add a comment
Więcej…
 
Emerytury: niższa emerytura karą za rodzenie dzieci?
czwartek, 27 grudnia 2007 11:32
Przebywającym na urlopie wychowawczym kobietom państwo opłaca zaledwie 80 zł składki na emeryturę. Eksperci alarmują , że jest to kara za urodzenie dzieci, która sprawi, że kobiety będą skazane na głodowe emerytury. Były minister polityki społecznej Krzysztof Pater uważa, że tak niska składka za urlop wychowawczy jest elementarną nieprzyzwoitością  Jego zdaniem już niedługo wybuchnie z tego powodu prawdziwa bomba z czego nie zdają sobie sprawy politycy.

Od 1 stycznia 2009 roku świadczenie dla emeryta będzie uzależnione od odłożonego kapitału pochodzącego ze składek potrącanych z wynagrodzeń. Większe zarobki są opłacalne, bo w takiej sytuacji odłożona kwota będzie większa.

Jednak dla kobiet ta zasada nie będzie korzystna. Powód ? Przerwy w zatrudnieniu spowodowane wychowaniem dzieci. Jest to poważny problem, gdyż w skali roku ok. 150 tys. kobiet korzysta z urlopu wychowawczego podczas którego nie odkładają zbyt wielkich kwot. Budżet państwa opłaca takim kobietom zaledwie ok. 80 zł składki emerytalnej.

Add a comment
Więcej…
 
Spór o PZU SA: 6 mld euro odszkodowania dla Eureko?
czwartek, 27 grudnia 2007 11:27
{mosimage}Arbitrzy Trybunału Arbitrażowego już pracują w ramach drugiego etapu postępowania w sprawie sporu o prywatyzację PZU SA. W pierwszym etapie nasz kraj usłyszał niekorzystny wyrok: sędziowie uznali, że Polska złamała polsko-holenderską umowę o wspieraniu inwestycji, nie wypełniając umowy prywatyzacji największego polskiego towarzystwa. W drugim etapie TA określi wysokość odszkodowania i ewentualnie zdecyduje o sposobie wypełnienia umowy prywatyzacyjnej. Wśród jej zapisów znajdowało się m.in. zobowiązanie do sprzedaży Eureko 21 proc. akcji PZU SA i wprowadzenie ubezpieczyciela na giełdę.

Do negocjacji z holenderskim holdingiem szykuje się również Ministerstwo Skarbu Państwa. Szef resortu Aleksander Grad zapowiadał, że do pierwszego spotkania ma dojść w pierwszych dwóch tygodniach stycznia.

Jednak Michał Nastula, prezes Eureko Polska, mówi, że termin spotkania nie został jeszcze uzgodniony. Szef polskiej spółki holenderskiego inwestora PZU SA deklaruje, że Eureko jest gotowe do spotkania. Zdaniem obserwatorów rynku cała sprawa będzie miała swój finał właśnie w wyniku negocjacji.

Add a comment
Więcej…
 
Rynek ubezpieczeniowy: kolejny rekord w przyszłym roku?
czwartek, 27 grudnia 2007 11:24
{mosimage}Według szacunków dziennika „Wall Street Journal Polska” 2008 rok powinien ustanowić kolejny rekord w branży ubezpieczeniowej. Gazeta ocenia, że przypis składki całej branży w przyszłym roku powinien wynieść ok. 50 mld złotych.

„WSJ” szacuje, że wyniki, jaki towarzystwa uzyskają w roku bieżącym, będzie niższy od przyszłorocznego o ok. 8 do 10 mld złotych. Na rekordowy wynik w 2008 mają się złożyć: ubezpieczenia na życie – 30 mld PLN przypisu składki, ubezpieczenia majątkowe – 20 mld PLN. Gazeta sugeruje, że boom na ubezpieczenia jest efektem rosnącej niechęci do ryzyka na rynkach finansowych. Krzysztof  R. Wiśniewski, dyrektor koordynator ds. zarządzania produktami PZU Życie twierdzi, że jego firma spodziewa się przeniesienia uwagi na instrumenty zapewniające mniejszy, lecz pewniejszy zysk.

Add a comment
Więcej…
 
PZU SA: Marcinkiewicz ma zgodę EBOiR na mediacje w sporze MSP z Eureko
poniedziałek, 24 grudnia 2007 16:48
Jak poinformowała telewizja TVN CNBC Kazimierz Marcinkiewicz zgodził się zostać mediatorem w sporze resortu skarbu z Eureko.

Add a comment
Więcej…
 
Rynek ubezpieczeniowy: konsekwencje hipotetycznej fuzji Allianz i VIG
poniedziałek, 24 grudnia 2007 16:46
{mosimage}Wiener Städtische ( w Polsce funkcjonująca jako Vienna Insurance Group ) jest najagresywniejszym inwestorem na polskim rynku ubezpieczeniowym. W połowie grudnia austriacki rynek finansowy obiegła plotka, że  będąca w Polsce właścicielem Compensy, Benefii, Royal, Cigna STU, FinLife i PZM spółka może zostać przejęta przez niemiecki Allianz.

Wiadomość ta wzbudziła zrozumiałe zainteresowanie branży ubezpieczeniowej w Polsce. Powód? Gdyby plotki o połączeniu okazały się być rzeczywistością, na polskim rynku pojawiłby się nowy potężny gracz.

Prześledźmy, jakie konsekwencje w Polsce przyniosłaby fuzja obu towarzystw. 
Grupę Allianz tworzą w Polsce cztery firmy: majątkowe TU Allianz Polska, życiowe TU Allianz Życie Polska, PTE Allianz Polska S.A., TFI Allianz Polska S.A.
Add a comment
Więcej…
 
Link 4: wdrożenie systemu EURECA
poniedziałek, 24 grudnia 2007 11:54

Link4 Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. oraz Controlling Systems Sp. z o.o. poinformowały o zakończeniu wdrożenia systemu do budżetowania i analiz EURECA.


Add a comment
Więcej…
 
KNF: komunikat z XXXIV posiedzenia
piątek, 21 grudnia 2007 20:42
W dniu 21 grudnia 2007 r.  odbyło się trzydzieste czwarte posiedzenie Komisji Nadzoru Finansowego. Poniżej publikujemy pełną treść komunikatu wydanego przez Komisję po zakończeniu obrad.

Add a comment
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1201 1202 1203 1204 1205 1206 1207 1208 1209 1210 następna > ostatnia >>

Strona 1205 z 1285

Vienna Life: Witold Czechowski członkiem zarządu ds. ryzyka

18 września Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie Witolda Czechowskiego na stanowisko członka zarządu Vienna...


czytaj dalej

Saltus TUW: Robert Łoś zatwierdzony na stanowisku prezesa

18 września Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie Roberta Łosia na stanowisko prezesa zarządu Saltus...


czytaj dalej

Niemcy: Sabotaż cyfrowy w firmach produkcyjnych

2/3 niemieckich przedsiębiorstw produkcyjnych było obiektem ataków cyberprzestępców, które kosztowały przemysł największej gospodarki europejskiej...


czytaj dalej

Marsh&McLennan: Porozumienie w sprawie przejęcia Jardine Lloyd Thompson

18 września firma Marsh & McLennan Companies (MMC) ogłosiła osiągnięcie porozumienia w sprawie przejęcia Jardine Lloyd Thompson Group (JLT),...


czytaj dalej

Santander Aviva: Rodzinne wzorce motywacją do zakupu polisy

Z badania przeprowadzonego przez Santander Aviva we współpracy z SW Research Agencją Badań Rynku i Opinii wynika, że wzory zachowań ukształtowane...


czytaj dalej

Unilink: Podejście turystów do ubezpieczeń na wyjazd

Z sondy na temat ubezpieczeń turystycznych w minionym sezonie wakacyjnym, przeprowadzonej w placówkach multiagencji Unilink, wynika, że polscy...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Kursy on-line
Zamów newsletter
Facebook