feed-image -

Reklama

Rynek Ubezpieczeń


Wygodnie.pl: ubezpieczenia komunikacyjne OC
środa, 12 grudnia 2007 10:17
Wygodnie.pl jest jedyną agencją w Polsce, umożliwiającą opłacenie polisy za pośrednictwem internetu, dzięki czemu ochrona ubezpieczeniowa możliwa jest już od następnego dnia. Platforma internetowa wygodnie.pl umożliwia porównanie ofert sześciu towarzystw ubezpieczeniowych (Hestia, Generali, Uniqa, Signal Iduna, Cigna STU i Benefia), wraz ze szczegółowymi warunkami cenowymi każdego z towarzystw.

Add a comment
Więcej…
 
List otwarty do Premiera Rządu Rzeczpospolitej Polskiej w sprawie nowego Rzecznika Ubezpieczonych
środa, 12 grudnia 2007 10:14
Poznań, dnia 04.12.2007 r.

{mosimage}Pan
Donald Tusk
Prezes Rady Ministrów
Rzeczypospolitej Polskiej
Warszawa

Panie Premierze,
każdy obywatel Rzeczypospolitej ma obowiązek przestrzegania prawa pozytywnego, zaś w szczególności wyrażonego w akcie prawnym rangi ustawy. Dlatego bardzo niepokoi mnie sy-tuacja, kiedy Prezes Rady Ministrów rozstrzyga kwestie będące w jego gestii w sposób nad wyraz woluntarystyczny.

Mam na myśli decyzję dotyczącą niezmiernie ważnych w każdym organizmie gospo-darki narodowej relacji między obywatelem korzystającym i zmuszonym przez władzę do ko-rzystania z systemu ubezpieczeń społecznych i – często – gospodarczych (ubezpieczeń obo-wiązkowych mamy już ok. 80, zaś np. Francja ok. 210) a instytucjami oferującymi ochronę ubezpieczeniową.

Add a comment
Więcej…
 
Rynek ubezpieczeniowy: Andrzej Klesyk prezesem PZU SA?
środa, 12 grudnia 2007 10:10
{mosimage}Zanosi się na to, że już w najbliższym czasie wyjaśni się sprawa obsady „najgorętszego krzesła” w polskiej branży ubezpieczeniowej. Jak ustaliła „Rzeczpospolita”, jednym z faworytów ( a wydaje się, że głównym ) do objęcia funkcji prezesa PZU SA. Andrzej Klesyk.  Potwierdzenie tej wiadomości powinniśmy poznać już niedługo, gdyż Ministerstwo Skarbu chce jeszcze w tym tygodniu powołać nowy zarząd towarzystwa.

Andrzej Klesyk, wiceprezes firmy doradczej The Boston Consulting Group w Warszawie, ( wcześniej zasłynął jako twórca banku Inteligo ) zapytany przez gazetę o potwierdzenie nie chciał rozmawiać na ten temat. Według ustaleń „Rzeczpospolitej”, w miniony weekend prowadził rozmowy mające na celu skompletowanie kadry menedżerskiej do PZU SA.

Add a comment
Więcej…
 
Liberty Direct: serwis internetowy towarzystwa najbardziej użyteczny według raportu Making Waves
wtorek, 11 grudnia 2007 14:44
Serwis internetowy Liberty Direct został oceniony najwyżej pod kątem użyteczności w raporcie „OC w Internecie. Użyteczność serwisów internetowych polskich ubezpieczycieli OC” przygotowanym pod patronatem Rzecznika Ubezpieczonych, pani Haliny Olendzkiej, przez firmę doradczą Making Waves. Głównym celem raportu było ukazanie stopnia wykorzystywania potencjału Internetu przez towarzystwa ubezpieczeniowe w sprzedaży ubezpieczenia OC.

Add a comment
Więcej…
 
MSP: propozycje rozwiązania sporu z Eureko w ciągu 1-2 miesięcy
wtorek, 11 grudnia 2007 12:31
Ministerstwo Skarbu Państwa (MSP) przedstawi w ciągu 1-2 miesięcy propozycje rozwiązania sporu z holenderskim koncernem Eureko dotyczącego PZU SA, zapowiedział we wtorek wiceminister skarbu Krzysztof Żuk.

Add a comment
Więcej…
 
Rynek ubezpieczeniowy: czy Eureko stać na zakup pakietu kontrolnego PZU SA?
wtorek, 11 grudnia 2007 12:30
{mosimage}Podczas odbywającego się 30 czerwca bieżącego roku walnego zgromadzenia akcjonariuszy PZU SA, przedstawiciele Eureko podali swoją wycenę wartości spółki: 13 mld euro. W przypadku porozumienia holenderskiego holdingu ze Skarbem Państwa w sprawie zakupu 21-proc. pakietu w PZU SA ( zgodnie z zawartym w 2001 roku aneksem do umowy prywatyzacyjnej ) mogłoby to oznaczać wydatek mniejszościowego udziałowca towarzystwa w wysokości około 2,7 mld euro. Przyjmując, że rozwiązanie sporu będzie zbliżone do pomysłu zakładającego uzupełnienie akcjonariatu PZU SA o Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju, kwota ta będzie pewnie niższa, gdyż w tym wariancie udział Eureko pierwotnie miał wynieść około 40 proc. W chwili obecnej holding z Holandii posiada 33 proc. minus jedna akcja PZU SA. Wszelkie jednak próby przekroczenia tego progu rozbijają się o decyzje nadzoru.

Jak wynika ze skonsolidowanego raportu Eureko za 2006 rok nadwyżka kapitału u mniejszościowego udziałowca PZU SA wynosi około 4,6 mld euro. Według przedstawicieli Eureko właśnie w tej pozycji należy szukać środków na ewentualny zakup spółki z Alei Jana Pawła II 24.

Add a comment
Więcej…
 
Allianz Direct: promocja ubezpieczenia Globtroter Direct
wtorek, 11 grudnia 2007 12:28
Specjalnie z myślą o zimowych wyjazdach, Allianz Direct przygotował specjalną ofertę - za ubezpieczenie wykupione do 31 grudnia klienci zapłacą do 25% taniej. Promocja na ubezpieczenia podróży rozpoczyna się dzisiaj.

Add a comment
Więcej…
 
Rynek ubezpieczeń: Warta unika wypłat pełnych odszkodowań do OC komunikacyjnego
wtorek, 11 grudnia 2007 11:28
Jak wynika z informacji "Gazety Prawnej" mimo wyroku Sądu Najwyższego i opinii KNF, Warta nadal usiłuje odmawiać klientom dopłat VAT do OC komunikacyjnego. KNF zażąda wyjaśnień od spółki.

Add a comment
Więcej…
 
PZU SA: trwa giełda nazwisk kandydatów na prezesa
wtorek, 11 grudnia 2007 11:27
Trwają spekulacje odnośnie osoby następcy Agaty Rowińskiej na stanowisku prezesa zarządu PZU SA. Jednak najczęściej wymieniani dementują te doniesienia.

Add a comment
Więcej…
 
PTU: kolejny chętny do zakupu towarzystwa
wtorek, 11 grudnia 2007 10:38
{mosimage}Rośnie kolejka firm chętnych do przejęcia Polskiego Towarzystwa Ubezpieczeń. Według nieoficjalnych informacji, do których dotarł dziennik „WSJ Polska” do grona zainteresowanych przejęciem PTU dołączył zagraniczny fundusz o nazwie Fenix. Chcąca zachować anonimowość osoba związana z towarzystwem powiedziała gazecie, że o samym funduszu niewiele wiadomo. Dodała, że według informacji ubezpieczyciela jest to podmiot mający swoje korzenie w Izraelu.

Jeżeli te informacje potwierdziłyby się, Fenix byłby czwartą firmą mającą apetyt na zakup Polskiego Towarzystwa Ubezpieczeń. Nie jest tajemnicą, że ubezpieczyciela chętnie przejęłyby włoska grupa bankowa Banco Popolare ( przymierza się do inwestycji w Polsce ) oraz fundusz Vienna Capital Partners. Według „WSJ Polska” istnieje jednak jeden problem: negocjacje z tymi firmami nie posunęły się daleko i pozostały na bardzo wstępnym etapie. Jest jednak ktoś, kto złożył konkretną propozycję przejęcia udziałów w PTU. Violetta Grońska, rzecznik Polskiego Towarzystwa Ubezpieczeń mówi, że oferta zakupu towarzystwa wpłynęła od Polskiego Towarzystwa Reasekuracji. Jednak szczegółowe warunki złożonej propozycji trzymane są w tajemnicy.

Add a comment
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1221 1222 1223 1224 1225 1226 1227 1228 1229 1230 następna > ostatnia >>

Strona 1222 z 1297

Z PZU do zarządu Alior Banku

17 października Katarzyna Sułkowska złożyła rezygnację z funkcji prezesa zarządu Alior Banku. Rada nadzorcza spółki przyjęła rezygnację i z tym...


czytaj dalej

MAK Ubezpieczenia: Robert Grabowski nowym członkiem zarządu

Robert Grabowski, dotychczasowy dyrektor Biura Ubezpieczeń na Życie i Osobowych MAK Ubezpieczenia, został członkiem zarządu firmy brokerskiej....


czytaj dalej

Unia Berneńska: Beatriz Reguero nową przewodniczącą

17 października w Paryżu odbyło się doroczne walne zgromadzenie Unii Berneńskiej. Gospodarzem spotkania, które zgromadziło ponad 300 dyrektorów...


czytaj dalej

Aon: Wrześniowe katastrofy najkosztowniejsze

Szkody spowodowane przez huragany, powodzie i trzęsienia ziemi sprawiły, że wrzesień był pod względem katastrof naturalnych najkosztowniejszym jak...


czytaj dalej

PIU: Wynik bancassurance najsłabszy od lat

17 października podczas pierwszego dnia X Kongresu Bancassurance Polska Izba Ubezpieczeń (PIU) zaprezentowała podsumowanie wyników bankowego...


czytaj dalej

Consultia: Korekta rocznej prognozy

Przez 9 miesięcy tego roku Consultia zebrała 155,1 mln zł, o 15,1% więcej niż w analogicznym okresie 2017 r. (134,8 mln zł). Przychody...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Kursy on-line
Zamów newsletter
Facebook