feed-image -

Reklama

Rynek Ubezpieczeń


KNF: spotkanie prasowe ze Stanisławem Kluzą
poniedziałek, 07 kwietnia 2008 13:18
W dniu jutrzejszym odbędzie się śniadanie prasowe z Przewodniczącym Komisji Nadzoru Finansowego Stanisławem Kluzą.

Add a comment
Więcej…
 
Rynek finansowy: seniorom najwięcej proponują ubezpieczyciele
poniedziałek, 07 kwietnia 2008 10:08
{mosimage}Jak informuje „Rzeczpospolita” w serii tekstów poświęconej sytuacji osób starszych w Polsce, instytucje finansowe mają do nich bardzo różne podejście. W przypadku banków gazeta zaobserwowała, że te bardzo wystrzegają się uprzywilejowania ze względu na wiek. Fundusze inwestycyjne nie przejawiają zainteresowania grupą klientów w starszym wieku. Najwięcej uwagi seniorom, według „Rzeczpospolitej”, poświęcają ubezpieczyciele.

Gazeta pisze, że w krajach wysoko rozwiniętych jednym z produktów ubezpieczeniowych najczęściej kupowanych przez osoby wchodzące w wiek emerytalny jest gwarantowana renta kapitałowa. Zdaniem Commercial Union Życie można spodziewać się, że te wzorce przyjmą się w naszym kraju. „Rzeczpospolita” przypomina, że aktualnie renta znajduje się w propozycji produktowej m.in. CU Życie oraz Warty.

Add a comment
Więcej…
 
Commercial Union: XV kongres
sobota, 05 kwietnia 2008 11:14
Prawie pół tysiąca agentów ubezpieczeniowych wzięło dziś udział w XV kongresie Commercial Union. W gmachu Opery Wrocławskiej najlepsi z nich zostali wyróżnieni za nadzwyczajne wyniki w sprzedaży i obsłudze klientów. Wyróżnienia otrzymali również najstarsi stażem agenci ubezpieczeniowi CU Polska oraz przedstawiciele Aviva Litwa – spółki która powstała w 2001 r. i odniosła sukces korzystając z polskich doświadczeń.

Add a comment
Więcej…
 
KNF: ustalenie średniej ważonej trzyletniej stopy zwrotu OFE
sobota, 05 kwietnia 2008 11:13
W  dniu 4 kwietnia 2008 r. odbyło się czterdzieste piąte posiedzenie Komisji Nadzoru Finansowego.

Add a comment
Więcej…
 
Fundacja Edukacji Ubezpieczeniowej: konferencja poświęcona noweli do kodeksu cywilnego
piątek, 04 kwietnia 2008 12:33
Dzisiaj w sali konferencyjnej „A” w siedzibie Naczelnej Organizacji Technicznej, ul. Czackiego 3/5, 00-950 Warszawa, w godzinach 8.45 -17.30 odbędzie się konferencja Fundacji Edukacji Ubezpieczeniowej we współpracy z Rzecznikiem Ubezpieczonych pt. „Nowela do kodeksu cywilnego - problemy w stosowaniu i rozumieniu przepisów o umowie ubezpieczenia - zagadnienia do dyskusji”.

Add a comment
Więcej…
 
Prawo: ustawa chroniąca prawa klientów deweloperów wprowadzi ubezpieczenia transakcji?
piątek, 04 kwietnia 2008 11:48
Jak informuje „Dziennik”, po latach zapowiedzi w tym roku ma w końcu powstać ustawa chroniąca prawa klientów deweloperów.

Add a comment
Więcej…
 
Grupa PZU: oficjalne wyniki spółek w 2007 r.
piątek, 04 kwietnia 2008 10:15
W 2007 roku Grupa PZU wypracowała 3 600,4 mln zł zysku netto. Jest to wynik nieznacznie niższy od osiągniętego rok wcześniej.

Add a comment
Więcej…
 
Link4: nagroda Delfinek 2008 od podlaskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego
piątek, 04 kwietnia 2008 10:14
Link4 otrzymało statuetkę Delfinek 2008. Nagroda przyznawana jest corocznie przez Podlaski Oddział Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego osobom, firmom oraz instytucjom w istotny sposób wspierającym chorych na stwardnienie rozsiane. Uroczystość wręczenia odbyła się 3 kwietnia w Urzędzie Miasta Białej Podlaskiej.

Add a comment
Więcej…
 
KNF: zdaniem szefa Komisji sektor ubezpieczeniowy w Polsce nie jest zagrożony
piątek, 04 kwietnia 2008 10:13
Sektor ubezpieczeniowy w Polsce nie ucierpi na skutek kryzysu na rynku kredytów hipotecznych w USA - uważa przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego Stanisław Kluza.

Add a comment
Więcej…
 
KNF: od maja zmiana polityki zatwierdzania prospektów emisyjnych
piątek, 04 kwietnia 2008 10:13
Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) odchodzi od dotychczasowej polityki szczegółowego weryfikowania prospektów emisyjnych oraz wielokrotnego zgłaszania swoich uwag. Zmiany zaczną obowiązywać od początku maja, poinformował w czwartek przewodniczący KNF, Stanisław Kluza.

Add a comment
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1221 1222 1223 1224 1225 1226 1227 1228 1229 1230 następna > ostatnia >>

Strona 1222 z 1334

Personalia: Xenia Kruszewska w Saltus Ubezpieczenia

Od stycznia Saltus Ubezpieczenia ma nowego dyrektora Działu Ubezpieczeń Zdrowotnych. Została nim Xenia Kruszewska, uznana ekspertka w dziedzinie...


czytaj dalej

Ubezpieczenia Pocztowe: Nominacja Angeliki Hruban zatwierdzona przez KNF

15 stycznia Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie Angeliki Hruban na stanowisko członka zarządu Pocztowego...


czytaj dalej

Bank Światowy: Strach przed robotami bezpodstawny

Wzrost automatyzacji póki co ma pomijalny wpływ na miejsca pracy w skali globalnej, mimo powszechnych ponurych przewidywań, że ludzi zastąpią...


czytaj dalej

Wielka Brytania: Twardy brexit wymusi posiadanie Zielonej Karty

Zrzeszenie Brytyjskich Ubezpieczycieli (ABI) ostrzegło kierowców, że w razie twardego brexitu prowadzący pojazdy poruszający się po drogach Unii...


czytaj dalej

PZU: Ruszyła rekrutacja do akceleratora MIT Enterprise Forum CEE

15 stycznia rozpoczęła się rekrutacja do pierwszej edycji akceleratora MIT Enterprise Forum CEE, skierowanego do start-upów z Polski oraz...


czytaj dalej

Reso: Bronisław Woźnialis przewodniczącym suwalskiej Rady Gospodarczej

Bronisław Woźnialis, prezes zarządu Reso Europa Service, został powołany do Rady Gospodarczej przy Prezydencie Miasta Suwałk i jednocześnie...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Kursy on-line
Zamów newsletter
Facebook