feed-image -

Rynek Ubezpieczeń


Ubezpieczenia: o ubezpieczeniach sektora MSP w Polsce słów kilka
piątek, 14 września 2007 12:05
{mosimage}Niezbyt dobre wiadomości napłynęły z sektora małych i średnich przedsiębiorstw. Aż jedna czwarta „misiów” nie posiada żadnej polisy majątkowej. Jak donosi „Wall Street Journal Polska” w tym segmencie najgorzej wypadają firmy „mikro”, zatrudniające do dziewięciu osób. Katarzyna Bem, dyrektor do spraw ubezpieczeń małych i średnich przedsiębiorstw w pionie klienta korporacyjnego PZU SA mówi, że około 30 proc. „mikrusów” nie ma żadnego ubezpieczenia.

Co gorsza, większe firmy wcale nie chcą pozytywnie się odróżnić. Mówi o tym analiza kancelarii prawnej Brockhuis, Schnell, Jurczak, Prusak.. Według niej, poziom niedoubezpieczenia wszystkich firm wynosi średnio ponad 40 proc. Wynika z tego, że chronione jest tylko 60 proc. majątku.

Add a comment
Więcej…
 
PZU SA: oświadczenie w sprawie artykułów "Rzeczpospolitej"
piątek, 14 września 2007 10:52
Rzecznik prasowy PZU SA Tomasz Brzeziński ogłosił oficjalne stanowisko na temat artykułów autorstwa Izabeli Kacprzak ( „Rzeczpospolita” ) pt. „Gdańskie związki w Fundacji PZU” „Limuzyny od prezesa dla komendanta” ( o sprawie informowała „Gazeta Ubezpieczeniowa” ). Poniżej publikujemy pełny tekst oświadczenia.

Add a comment
Więcej…
 
KNF: komunikat informacyjny z XXVII posiedzenia
piątek, 14 września 2007 10:38
W dniu 13 września 2007 roku odbyło się XXVII posiedzenie Komisji Nadzoru Finansowego. Poniżej publikujemy pełną treść komunikatu wydanego po posiedzeniu przez KNF.

Add a comment
Więcej…
 
PTU: KNF apeluje i ostrzega
piątek, 14 września 2007 10:37
W dniu 13 września 2007 roku odbyło się posiedzenie Komisji Nadzoru Finansowego, podczas którego jedną ze spraw rozpatrywanych przez Komisję była sytuacja w Polskim Towarzystwie Ubezpieczeń. KNF zdecydowała się na interwencję.

Add a comment
Więcej…
 
PZU SA: ciąg dalszy sprawy zakupu aut dla CBŚ
czwartek, 13 września 2007 13:33
Ciąg dalszy sprawy zakupu przez Fundację PZU samochodów dla szefostwa CBŚ, opisanej tydzień temu przez „Rzeczpospolitą”. Pod koniec sierpnia Fundacja PZU kupiła dla Centralnego Biura Śledczego dziesięć aut marki skoda wartych w sumie 800 tys. zł. Sprzedającym był gdański diler skody Aleksander Plichta. Według informacji gazety polecić go miał zarządowi fundacji dyrektor CBŚ Jarosław Marzec.

Add a comment
Więcej…
 
PZU SA: kontrola wewnętrzna wykryła nieprawidłowości w wydatkach firmy
czwartek, 13 września 2007 11:01
{mosimage}Jak poinformowali przedstawiciele biura kontroli wewnętrznej PZU podczas środowego ( 12 września ) Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy, z kontroli wewnętrznej przeprowadzonej w PZU SA wynika, że dochodziło do nieprawidłowości w wydatkach zarządu, reklamowych, marketingowych i sponsorskich .Wicedyrektor biura kontroli wewnętrznej PZU Dorota Plata poinformowała, że nieprawidłowości dotyczyły m.in. niewłaściwego księgowania wydatków, przekraczania budżetów, opóźnionego rozliczania umów czy braku potwierdzeń realizacji umów, a także - nieuzasadnionych wydatków.

Kontrolę prowadzono w PZU na zlecenie poprzedniego prezesa PZU SA, Jaromira Netzla. Weryfikacja umów i wydatków dotyczyła okresu od 1 stycznia 2004 r. do 30 czerwca 2007 r. oraz prasowych informacji nt. wysokich wynagrodzeń dla kadry kierowniczej PZU w latach 2005- 2006.

Add a comment
Więcej…
 
Eureko: wygrany proces z MSP
czwartek, 13 września 2007 10:59
{mosimage}Jak poinformowało w środowym komunikacie Eureko, mniejszościowy akcjonariusz PZU, sprawa o ochronę dóbr osobistych z ministerstwem skarbu państwa zakończyła się wygraną holenderskiego holdingu. Korzystny dla Eureko wyrok wydał Sąd Apelacyjny w Warszawie.

Sąd Apelacyjny utrzymał w mocy wyrok Sądu Okręgowego z połowy grudnia 2006 r. Resort skarbu zapowiada wniesienie kasacji od tego wyroku.

Proces dotyczył komunikatu wydanego przez resort skarbu w lipcu2006 roku, podczas walnego zgromadzenia akcjonariuszy PZU SA. Skarb Państwa ( większościowy udziałowiec towarzystwa ) zarzucił wówczas Eureko nękanie procesami sądowymi, stosowanie lobbingu i czarnego PR. W grudniu 2006 r. Sąd Okręgowy w Warszawie nakazał Skarbowi Państwa publiczne przeprosiny Eureko. Ministerstwo zostało zobowiązane do umieszczenia przeprosin na stronie internetowej resortu na okres 30 dni oraz publikacji tych przeprosin w prasie. Resort skarbu złożył wówczas apelację.

Add a comment
Więcej…
 
Link4 wspiera Kampanię Parkingową
czwartek, 13 września 2007 10:54
{mosimage}Link4 Towarzystwo Ubezpieczeniowe zostało partnerem strategicznym Kampanii Parkingowej organizowanej przez Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji. Akcja rusza 19 września i ma zasięg ogólnopolski.

Kampania Parkingowa ma na celu uświadomienie sprawnym kierowcom jak ważny i niezbędny dla osób niepełnosprawnych jest dostęp do miejsc parkingowych wyznaczonych specjalnie dla tej grupy. Kampania Parkingowa chce również zwrócić uwagę na ten problem przedstawicielom Straży Miejskiej, Policji oraz osobom odpowiedzialnym za ochronę obiektów, przy których wyznaczono "koperty".

Add a comment
Więcej…
 
Eureko: chcemy zwiększyć swoją pulę akcji PZU SA
środa, 12 września 2007 11:36
{mosimage}Holenderski mniejszościowy udziałowiec PZU SA, holding Eureko, walczy o zwiększenie poziomu swoich udziałów w kapitale akcyjnym narodowego ubezpieczyciela. Nie będzie to łatwe. Planom Holendrów zdecydowanie sprzeciwia się Komisja Nadzoru Finansowego. Eureko nie zamierza jednak złożyć broni.

Według informacji „Wall Street Journal Polska” holenderski udziałowiec PZU SA złożył w KNF wniosek o ponowne rozpatrzenie sprawy zakupu akcji towarzystwa od Chesham Finance.

Jest to powrót do wniosku złożonego w lutym tego roku i odrzuconego niedawno przez Komisję. Wówczas KNF nie zgodziła się na zwiększenie udziałów w PZU SA przez Eureko, stwierdzając, że inwestor nie zapewnia należytej rękojmi ochrony interesów ubezpieczonych. Łukasz Dajnowicz z KNF powiedział, że Eureko musi pokazać, że daje rękojmię. Argumenty użyte przez inwestora nie przekonały członków Komisji.


Add a comment
Więcej…
 
PZU SA: akcjonariusze zapoznają się z wynikami kontroli wydatków w spółce
środa, 12 września 2007 10:19
{mosimage}Jak poinformował PAP we wtorek 11 września rzecznik prasowy PZU Tomasz Brzeziński, rada nadzorcza PZU SA przedstawi w środę akcjonariuszom spółki wyniki kontroli umów sponsorskich, marketingowych i wyjazdów zagranicznych oraz badania ewentualnych zmian w ubiegłorocznych księgach rachunkowych.

Rada nadzorcza PZU SA przed wznowieniem obrad przerwanego w sierpniu nadzwyczajnego walnego zgromadzenia akcjonariuszy zajęła się we wtorek wynikami kontroli umów sponsorskich, zleconej jeszcze przez b. prezesa PZU SA Jaromira Netzla. Netzel nakazał przeprowadzenie kontroli obejmującej umowy sponsorskie, marketingowe, prewencyjne oraz wykorzystanie funduszy reprezentacyjnych członków zarządu PZU i koszty ich wyjazdów zagranicznych.
Kontrola prowadzona przez Biuro Audytu Wewnętrznego oraz Biuro Kontroli Wewnętrznej dotyczyła okresu od 1 stycznia 2004 r. do 30 czerwca 2007 r. oraz prasowych informacji nt. wysokich wynagrodzeń dla kadry kierowniczej PZU w latach 2005-2006.

Add a comment
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1221 1222 1223 1224 1225 1226 1227 1228 1229 1230 następna > ostatnia >>

Strona 1222 z 1264

Aviva: Iwona Czech odpowiada za marketing

Od lipca Iwona Czech kieruje Działem Komunikacji i Zarządzania Marką w grupie Aviva. Zastąpiła Dariusza Maciołka, który zakończył pracę dla...


czytaj dalej

Equinum Broker: Tomasz Kutyba nowym wiceprezesem

Z dniem 30 czerwca funkcję wiceprezesa firmy brokerskiej Equinum Broker objął Tomasz Kutyba. Zmiana w zarządzie związana jest z realizacją nowej...


czytaj dalej

Charted Insurance: Nierówność zarobków mężczyzn i kobiet

Charted Insurance Institute zanalizował dane na temat zarobków opublikowane przez 192 ubezpieczycieli, pośredników, dostawców usług, doradców...


czytaj dalej

MetLife: Lucep zwycięzcą konkursu collab 3.0 EMEA

MetLife ogłosił wyniki konkursu collab 3.0 EMEA, w którym insurtechy rywalizowały o kontrakt o wartości 100 tys. dolarów na zrealizowanie...


czytaj dalej

Grupa Europa: Ochrona telefonu za pośrednictwem Simapki

Grupa Europa rozpoczęła współpracę z firmą Team4U – właścicielem aplikacji mobilnej Simapka, za pośrednictwem której zaoferuje ubezpieczenie...


czytaj dalej

Link4: Pół miliona zł premii na liczniku Kasa Wraca

Telematyczni kierowcy ubezpieczeni w Link4 wygenerowali już ponad pół miliona zł premii w programie Kasa Wraca. Rekordzista obniżył cenę polisy...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Kursy on-line
Zamów newsletter
Facebook