feed-image -

Reklama

Rynek Ubezpieczeń


Polska vs. Eureko: sąd w Brukseli odrzucił polskie zarzuty
piątek, 02 listopada 2007 11:04
{mosimage}Sąd Apelacyjny w Brukseli odrzucił zarzuty Polski o brak bezstronności sędziego Stephena M. Schwebla, jednego z sędziów Trybunału Arbitrażowego w Londynie w sporze Eureko z Polską - poinformowało Eureko w środowym ( 31.10.07 ) komunikacie.

Sędzia Schwebel został powołany przez Eureko do składu Międzynarodowego Trybunału Arbitrażowego, który w sierpniu 2005 roku uznał, że Polska naruszyła postanowienia polsko-holenderskiej umowy o popieraniu i wzajemnej ochronie inwestycji.
"Powyższe zarzuty wstrzymywały kontynuację postępowania arbitrażowego. Obecnie, po orzeczeniu Sądu Apelacyjnego w Brukseli, uznającym je za bezpodstawne, rozpocznie się drugi etap arbitrażu, podczas którego Trybunał oceni poniesione przez Eureko szkody. Eureko wyraża oczywiście zadowolenie z orzeczenia Sądu w Brukseli, które oczyszcza Sędziego Schwebla ze wszystkich zarzutów" - napisano w komunikacie.

Add a comment
Więcej…
 
Ergo Hestia: laur "Najlepszy Partner w Biznesie" od Home&Market
środa, 31 października 2007 14:34
Sopockie Towarzystwo Ubezpieczeń Ergo Hestia SA po raz kolejny zostało uznane Najlepszym Partnerem w Biznesie. Statuetki Najlepszego Partnera w Biznesie 2007 wręczono podczas uroczystej  gali w Pałacu Prymasowskim w Warszawie. Zostały one przyznane w 19  kategoriach. Co roku miesięcznik ekonomiczny Home&Market wyróżnia te  firmy, które za rzetelność we współpracy i jakość oferty rekomendowane są  przez swoich partnerów. Pod uwagę brana jest ocena działalności w minionym roku.

Add a comment
Więcej…
 
Rynek direct: wzrośnie rola internetu
środa, 31 października 2007 12:08
Hierarchia w segmencie sprzedaży ubezpieczeń w systemie direct jest następująca: rządzi Link4, gonią go Allianz Direct, Axa , Liberty Mutal i inni.  Za chwilę do sprzedających ubezpieczenia w ten sposób ma dołączyć Commercial Union, prace nad przyspieszeniem projektu direct zapowiedziało miesiąc temu PZU SA. Zdaniem przedstawicieli Liberty Direct struktura rynku w tym segmencie niedługo ulegnie zmianie.

Add a comment
Więcej…
 
Ubezpieczeniaonline.pl: ochrona prawna na długi listopadowy weekend
środa, 31 października 2007 10:59
Przed zbliżającym się długim listopadowym weekendem, pierwszy portal ubezpieczeniowy www.ubezpieczeniaonline.pl przypomina o możliwości nabycia ubezpieczenia ochrony prawnej, dostępnego w ofercie portalu, przy współpracy z Concordia TUW. Ubezpieczenie ochrony prawnej Euroadwokat oferuje poza najbardziej popularną ochroną prawną pojazdu czy kierowcy w ruchu drogowym, także ochronę prawną przedsiębiorcy z tytułu prowadzenia działalności gospodarczej, czy rolników.

Add a comment
Więcej…
 
PZU SA: decyzja MSP elementem większej operacji?
środa, 31 października 2007 10:59
{mosimage}Dziennik „Rzeczpospolita” twierdzi, że zna powody dla których w ubiegłym tygodniu Ministerstwo Skarbu Państwa odstąpiło od umowy prywatyzacyjnej PZU SA. Gazeta twierdzi, że według jej informacji ruch resortu skarbu był pierwotnie jedynie elementem większej operacji, której plany przeprowadzenia w obecnej sytuacji będzie trzeba odłożyć ad acta.

Dziennik twierdzi, że projekty rozwiązania sporu wokół akcji PZU SA powstały w dużym stopniu poza resortem skarbu, a ich celem było uniemożliwienie przejęcia pełnej kontroli nad spółką przez mniejszościowego inwestora firmy, holdingu Eureko. Najważniejszy z tych planów zakładał fuzję ubezpieczyciela z PKO BP. W ten sposób dalsze negocjacje z zagranicznym udziałowcem towarzystwa i koszty ewentualnego odszkodowania zostałyby zrzucone na barki banku.

Add a comment
Więcej…
 
Ubezpieczenia: nagrobki można ubezpieczyć razem z mieszkaniem
środa, 31 października 2007 10:46
{mosimage}Nagrobki można ubezpieczać, wykupując dodatkową opcję przy ubezpieczeniu domu lub mieszkania - informują firmy ubezpieczeniowe. Ubezpieczenie chroni nie tylko od kradzieży czy dewastacji, ale także m.in. od ognia, powodzi, huraganu czy upadku statku powietrznego.

Cena takiego ubezpieczenia, w zależności od firmy, wynosi kilka procent sumy ubezpieczenia, jaka jest określana w umowie i która jest podstawą do wypłaty ewentualnego odszkodowania.
W PZU ubezpieczenie nagrobków jest samodzielnym ubezpieczeniem, pod warunkiem, że zawierane jest w ramach ubezpieczenia budynków i lokali mieszkalnych osób fizycznych. W PZU składka wynosi średnio ok. 2 proc. wartości nagrobka i obliczana jest w zależności od jego wartości, zakresu ochrony, lokalizacji i możliwych zniżek. Ubezpieczenie obejmuje płytę, pomnik i ozdobne elementy wyposażenia.

Add a comment
Więcej…
 
Sejm: prezydium komisji skarbu nie usłyszało wyjaśnień MSP ws PZU SA
środa, 31 października 2007 10:43
Prezydium sejmowej komisji skarbu, które chciało zapoznać się we wtorek z przyczyną odstąpienia resortu od umowy prywatyzacyjnej PZU, nie poznało argumentów resortu skarbu. Wiceminister Paweł Szałamacha nie przyszedł na posiedzenie prezydium - poinformował PAP przewodniczący komisji Aleksander Grad (PO).

Add a comment
Więcej…
 
AEGON sponsorem płyty
wtorek, 30 października 2007 19:48
27 października br. pojawiła się jako dodatek do Gazety Wyborczej płyta z muzyką Tomasza Gąssowskiego do filmu "Sztuczki" Andrzeja Jakimowskiego, który właśnie wszedł na ekrany naszych kin. Głównym sponsorem płyty jest Grupa AEGON. Add a comment
Więcej…
 
PIU: seminarium poświęcone projektowi Solvency II
wtorek, 30 października 2007 13:24
Dziś w Warszawie odbędzie się organizowane przez Polską Izbę Ubezpieczeń ( przy współudziale firmy reasekuracyjnej Munich Re ), seminarium poświęcone projektowi Solvency II. Jego celem poza przedstawieniem historii rozwoju, stanu obecnego i wyzwań na najbliższe lata, jest również przedstawienie ankiety umożliwiającej określenie własnego stanu przygotowań do nowych wymogów wypłacalności.

Add a comment
Więcej…
 
KONZEPTION S.A.: nowa strategia
wtorek, 30 października 2007 13:19
Firma KONZEPTION przyjęła nową strategię na lata 2007 – 2009, która ma odnowić wizerunek firmy po jej restrukturyzacji oraz umocnić jej pozycję na rynku.

Add a comment
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1231 1232 1233 1234 1235 1236 1237 1238 1239 1240 następna > ostatnia >>

Strona 1237 z 1296

MAK Ubezpieczenia: Robert Grabowski nowym członkiem zarządu

Robert Grabowski, dotychczasowy dyrektor Biura Ubezpieczeń na Życie i Osobowych MAK Ubezpieczenia, został członkiem zarządu firmy brokerskiej....


czytaj dalej

PWS Konstanta: Adam H. Pustelnik nowym wiceprezesem zarządu

26 września Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy PWS Konstanta powołało Adama H. Pustelnika na stanowisko wiceprezesa zarządu. W ramach swoich...


czytaj dalej

Simplesurance: Z Berlina do USA

Simplesurance to kolejny start-up z branży insurtech, który zmierza do dokonania transformacji w ubezpieczeniach. Mieści się w Berlinie, gdzie ma...
czytaj dalej

S&P: Marsh udźwignie obciążenie po zakupie JLT

Po dokonaniu dogłębnej analizy biznesowo-finansowej S&P uważa, że Marsh&McLennan (MMC) poradzi sobie z utrzymaniem pozycji finansowej adekwatnej...
czytaj dalej

KNF po raz kolejny obniżyła karę dla Warty

16 października podczas czterysta siódmego posiedzenia Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) zdecydowała o obniżeniu kary nałożonej na TUiR Warta za...


czytaj dalej

„Rozmowy bez Asekuracji”: Sukces według OVB

W 37. odcinku „Rozmów bez Asekuracji” gościem podcastu był Artur Kijonka, prezes OVB. Okazją do rozmowy było 25 lat multiagencji w Polsce....


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Kursy on-line
Zamów newsletter
Facebook