feed-image -

Rynek Ubezpieczeń


Axa: plany ekspansji na polskim rynku ubezpieczeniowym
środa, 18 kwietnia 2007 10:44
{mosimage}- Polskie spółki włączyły się w realizację globalnej strategii Axa pod nazwą "Ambicja 2012" – powiedział „Rzeczpospolitej” Maciej Szwarc, prezes spółek ubezpieczeniowych Axa w Polsce. Wprowadzenie tej strategii ma umożliwić europejskiemu potentatowi na osiągnięcie 5. miejsca wśród ubezpieczycieli życiowych i co najmniej 4. pozycji na rynku funduszy emerytalnych w Polsce.

Maciej Szwarc deklaruje, że francuski gigant chce w 2012 roku mieć przypis składki z tytułu ubezpieczeń na życie w wysokości 3 miliardów złotych i osiągnąć liczbę miliona klientów w funduszu emerytalnym. Takie założenia są efektem prognoz ubezpieczyciela dotyczących polskiego rynku.

Axa podała, że na koniec 2006 roku przypis składki w ubezpieczeniach na życie wyniósł 228 mln zł, a liczba klientów OFE to 536 tys. Pomimo dość wysokich kosztów fundusz emerytalny Axa jest najbardziej aktywnym w transferach wśród wszystkich OFE. Konkurencja zgrzyta zębami, bo w ostatnich latach emerytalna część Axy dokonywała z ich zasobów przejęcia po około 60 tys. nowych osób rocznie. Sytuacja jest klarowna: jeśli nie dojdzie do przejęcia któregoś z funduszy, OFE Axa będzie musiał wciąż prowadzić agresywną politykę pozyskiwania nowych klientów.

Add a comment
Więcej…
 
Ubezpieczenia ochrony prawnej: rozwój rynku
wtorek, 17 kwietnia 2007 15:05
{mosimage}Ubezpieczenie ochrony prawnej jest dla małych firm sposobem na zagwarantowanie pokrycia nieprzewidzianych wydatków na spory sądowe, w zamian za z góry określoną składkę.

Ochrona prawna najczęściej obejmuje klientów indywidualnych, którzy często nie zwracają uwagi na tę opcję. Występuje ona np. w rozszerzonych pakietach ubezpieczeń turystycznych, przewidując pokrycie kosztów ochrony prawnej w przypadku popadnięcia w kłopoty za granicą. Także pakiety ubezpieczeń komunikacyjnych coraz częściej zawierają opcję ochrony prawnej i obejmują również przedsiębiorców.

Jednak adresatami oferty polis ochrony prawnej są przede wszystkim małe firmy, które są świadome kosztów prowadzenia sporu prawnego.

Jak mówi Maciej Turowski, dyrektor departamentu wsparcia sprzedaży DAS Ubezpieczenia Ochrony Prawnej, około 65 proc. przypisu składki jego firmy z tytułu w/w typu ubezpieczeń pochodzi od klientów instytucjonalnych.

Add a comment
Więcej…
 
TUnŻ Warta: ubezpieczeniowe fundusze kapitałowe
wtorek, 17 kwietnia 2007 14:39
Oferta TUnŻ Warta w zakresie ubezpieczeniowych funduszy kapitałowych obejmuje dziś 17 produktów. Łączna wartość zgromadzonych w nich aktywów wzrosła w 2006 roku o +90,8% przekraczając poziom 668 mln PLN. Za sprawą trzech nowych produktów dynamika drugiego półrocza (+56%) była zdecydowanie wyższa, niż tempo wzrostu aktywów UFK w ciągu pierwszych 6 miesięcy (+22%).

Add a comment
Więcej…
 
PIU: Konkurs o Nagrodę Polskiej Izby Ubezpieczeń dla Środowiska Dziennikarskiego
wtorek, 17 kwietnia 2007 13:07
{mosimage}Zarządu Polskiej Izby Ubezpieczeń ogłosił w specjalnym komunikacie rozpoczęcie IV Edycji Konkursu o Nagrodę Polskiej Izby Ubezpieczeń dla Środowiska Dziennikarskiego. Celem Konkursu jest propagowanie idei ubezpieczeń oraz podnoszenie poziomu świadomości i wiedzy ubezpieczeniowej społeczeństwa poprzez motywowanie środowiska dziennikarskiego do podejmowania problematyki ubezpieczeń osobowych i majątkowych w środkach masowego przekazu.

IV edycja konkursu obejmuje materiały opublikowane w okresie od 1 czerwca 2006 roku do 1 czerwca 2007 roku.

Add a comment
Więcej…
 
TUnŻ ING Nationale-Nederlanden Polska S.A.: program oszczędnościowo-inwestycyjny "Emerytura Premium"
poniedziałek, 16 kwietnia 2007 16:32
Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie ING Nationale-Nederlanden Polska S.A. wprowadza na rynek Indywidualne Ubezpieczenie Emerytalne „Emerytura Premium”. Ten długoterminowy program oszczędnościowo-inwestycyjny umożliwia gromadzenie kapitału na dodatkową emeryturę.

Add a comment
Więcej…
 
Ministerstwo Budownictwa: ubezpieczenie deweloperów jedną z opcji zabezpieczenia klientów
poniedziałek, 16 kwietnia 2007 16:03
{mosimage}Nabywcy mieszkań cieszą się, bankowcy zacierają ręce a ubezpieczyciele zapewne zwrócą jeszcze większą uwagę na rynek budownictwa mieszkaniowego. Widmo bankrutującego lub defraudującego powierzone mu pieniądze dewelopera przestanie straszyć nabywców nowego M. Według informacji uzyskanych przez „Dziennik” na jesieni tego roku ( październik lub listopad) wejdzie w życie ustawa chroniąca nabywców mieszkań przed nieuczciwymi deweloperami. Projekt ustawy opracowywany przez Ministerstwo Budownictwa powinien być gotów w połowie czerwca.

Według Andrzeja Aumillera, szefa resortu budownictwa nad projektem pracuje obecnie specjalny zespół, w którego skład wchodzą między innymi  przedstawiciele Ministerstwa Finansów. Za  kilka tygodni projekt powinien trafić do uzgodnień międzyresortowych a następnie zostanie skierowany do Sejmu. Zdaniem Aumillera jest całkiem realne, że ustawa wejdzie w życie pod koniec tego roku.

Add a comment
Więcej…
 
Ergo Hestia: I Międzynarodowy Turniej Bilardowy HESTIA CUP POOL BILARD
poniedziałek, 16 kwietnia 2007 15:21
Już we wtorek, 17 kwietnia 2007 roku, w Sopocie rozpoczyna się I Międzynarodowy Turniej Bilardowy HESTIA CUP POOL BILARD. W rozgrywkach o Puchar Prezesa Grupy Ergo Hestia w sopockim Grand Hotelu wezmą udział czołowi zawodnicy z Polski i zagranicy.

Add a comment
Więcej…
 
Skandia: Wyścigi rowerowe dla każdego
sobota, 14 kwietnia 2007 16:26
{mosimage}13 kwietnia 2007 roku w siedzibie Polskiej Agencji Prasowej w Warszawie odbyła się konferencja poświęcona serii wyścigów rowerowych dla każdego - Skandia MTB Maraton. Grupa Skandia jest jednym z głównych sponsorów tej jakże pożytecznej imprezy.
Miłośnicy kolarstwa spotkają się w pięciu polskich miastach: Chodzieży (29.IV) Szczawnie Zdroju (6.V), Warszawie (13.V), Nałęczowie (20.V) i Białymstoku (3.VI). W wyścigach będą mogli uczestniczyć zarówno młodzi ludzie, jak i osoby starsze do 60 lat. Także dystanse wyścigów będą zróżnicowane - od 10 do 120 km. Swój udział w Skandia Maraton MTB zapowiedzieli tacy gwiazdorzy kolarstwa jak Czesław Lang, Lech Piasecki, Lechosław Michalak czy Henryk Charucki.


Add a comment
 
KNF: kontrola systemu direct
piątek, 13 kwietnia 2007 11:37
Komisja Nadzoru Finansowego przygląda się ochronie praw klienta przy sprzedaży polis przez telefon i Internet. Podsumowanie kontroli ma być gotowe w pierwszym tygodniu czerwca – informuje „Rzeczpospolita”.

Add a comment
Więcej…
 
Ergo Hestia: naprawa szyby w ramach ubezpieczenia
piątek, 13 kwietnia 2007 11:36
Już w najbliższy weekend w wybranych centrach handlowych w Polsce odbędą się specjalne pokazy naprawy przednich szyb samochodowych. Jest to darmowa usługa oferowana przez Ergo Hestia w ramach komunikacyjnego ubezpieczenia autocasco. Akcja Ergo Hestii potrwa do końca maja.

Add a comment
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1231 1232 1233 1234 1235 1236 1237 1238 1239 1240 następna > ostatnia >>

Strona 1237 z 1241

PZUW: Jakub Papuga zatwierdzony jako członek zarządu ds. ryzyka

18 maja na trzysta dziewięćdziesiątym posiedzeniu Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie Jakuba Papugi na...


czytaj dalej

MediSky: Arkadiusz Piątek nowym dyrektorem generalnym na Polskę

Firma MediSky International mianowała Arkadiusza Piątka nowym dyrektorem generalnym na Polskę. Będzie on odpowiedzialny za wypracowanie...


czytaj dalej

KE: Propozycje zmian w dyrektywie komunikacyjnej

24 maja Komisja Europejska (KE) zaproponowała dokonanie korekt w przepisach Unii Europejskiej (UE) dotyczących ubezpieczeń pojazdów. Celem zmian...


czytaj dalej

Lloyd’s: Licencja dla brukselskiej spółki zależnej

23 maja Lloyd’s poinformował o uzyskaniu licencji Narodowego Banku Belgii dla Lloyd’s Insurance Company (Lloyd’s Brussels). Nowa spółka zależna...


czytaj dalej

Dostawcy i kierowcy Uber pod ochroną AXA

Partner Promotion – taką nazwę nosi katalog bezpłatnych ubezpieczeń dla kierowców i dostawców z Polski i innych krajów europejskich, wprowadzony...


czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: Lamparty dla PZU i Link4

Lamparty 2018 wręczone. Tytuł najbardziej podziwianej kreacji marki ubezpieczeniowej po raz kolejny trafił do PZU. Drugie miejsce zajęła Aviva, a...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Kursy on-line
Zamów newsletter
Facebook