feed-image -

Reklama

Rynek Ubezpieczeń


Commercial Union: stawiamy na ubezpieczenia komunikacyjne
wtorek, 28 sierpnia 2007 12:41
Wielkimi krokami zbliża się start komunikacyjnego projektu ubezpieczeniowego Commercial Union. Przypomnijmy, że według zapowiedzi władz towarzystwa sprzedaż „komunikacji” miała ruszyć na jesieni bieżącego roku.

Add a comment
Więcej…
 
Allianz: ósme miejsce to minimum
wtorek, 28 sierpnia 2007 12:40
Wymagania właściciela są jasne: minimum ósme miejsce na zakończenie sezonu. Taki warunek postawił ekipie Górnika Zabrze Allianz – od 10 czerwca główny udziałowiec klubu.

Add a comment
Więcej…
 
MF: niższe składki na UFG
wtorek, 28 sierpnia 2007 11:07
Minister finansów nie obawia się upadłości w branży ubezpieczeniowej, w związku z czym  składka towarzystw na Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny ulegnie zmniejszeniu. I tak  zamiast 1 proc. składki przypisanej brutto z polis OC komunikacyjnego i OC rolników towarzystwa będą płaciły na UFG 0,7 proc.

Add a comment
Więcej…
 
Likwidacja szkód: można naprawić auto ze swojego AC nie tracąc zniżek
wtorek, 28 sierpnia 2007 11:06
{mosimage}Często dochodzi do sytuacji, że część osób po niezawinionej przez siebie stłuczce dokonuje naprawy samochodu z polisy OC sprawcy, bo obawia się utraty zniżek. Zwykle trwa to dłużej, niż w przypadku skorzystania z polisy AC, ale o wyborze decyduje obawa przed utratą zniżek za bezszkodowość. Na szczęście dla klientów okazuje się, że w niektórych sytuacjach obawy są nieuzasadnione. A jaka jest różnica przy naprawie ? Z AC będzie szybsza, z OC zakres świadczeń będzie szerszy.

Anna Krajewska-Horosz z Cigny STU mówi, że w przypadku gdy kwota wypłaconego odszkodowania z ubezpieczenia AC jest w całości zrefundowana z polisy OC sprawcy wypadku, klient nie traci zniżek za bezszkodowy przebieg ubezpieczenia AC. W tym przypadku trzeba jednak pamiętać, że postępowanie regresowe, czyli żądanie zwrotu wypłaconego odszkodowania z polisy AC musi być w pełni skuteczne.
Paweł Wróbel z Generali wyjaśnia, że jeżeli firma uzyska regres od sprawcy, traktuje klienta tak jakby nie miał szkody od początku okresu ubezpieczenia i zwraca wynikającą z tego nadpłatę składki .
Większość towarzystw na naszym rynku przyjęła ten system. Z liczących się w ubezpieczeniach komunikacyjnych tylko Compensa przyjęła inną zasadę.

Add a comment
Więcej…
 
Generali: kolejna umowa sponsorowania Adama Małysza
poniedziałek, 27 sierpnia 2007 15:03
Grupa Generali Polska po raz kolejny została sponsorem i partnerem ubezpieczeniowym światowej gwiazdy skoków narciarskich – Adama Małysza. Uroczystość podpisania kontraktu, przedłużającego dotychczasową współpracę o kolejne 2 sezony odbyła się w Zakopanem, w obecności prezesa zarządu Grupy Generali Polska – Ericha Fischera oraz Adama Małysza.

Add a comment
Więcej…
 
Concordia Polska TUW: wojaże z adwokatem
poniedziałek, 27 sierpnia 2007 12:53
Od czasu przystąpienia Polski do Unii Europejskiej wciąż wzrasta liczba Polaków, którzy wyjechali za granicę w celach zarobkowych. Mimo iż brak jest urzędowych danych na temat ilości rodaków pracujących za granicą, trudności w znalezieniu kompetentnych pracowników na rodzimym rynku pracy, potwierdzają skalę tego zjawiska. Nie każdy z wyjeżdżających zdobywa pracę w sposób legalny. Nieznajomość prawa, współpraca z nieuczciwymi pośrednikami mogą skutecznie utrudnić wyjeżdżającym zarabianie pieniędzy.

Add a comment
Więcej…
 
Grupa Concordia: szkoła ubezpieczona od sepsy
poniedziałek, 27 sierpnia 2007 12:52
Po serii groźnych zachorowań na sepsę, Grupa Concordia zdecydowała się na rozszerzenie pakietu ubezpieczeń dla szkół o świadczenie z tytułu zachorowania i śmierci w wyniku sepsy. „Bezpieczna Szkoła” zawiera teraz w polisie ubezpieczeniowej osobne rozszerzenie dotyczące tej choroby. Jest to jedna z pierwszych takich propozycji towarzystwa ubezpieczeniowego działającego w Polsce.

Add a comment
Więcej…
 
BRE: Commercial Union i Generali kolejnymi partnerami?
poniedziałek, 27 sierpnia 2007 12:51
Towarzystwa ubezpieczeniowe nie ustają w poszukiwaniu nowych kanałów sprzedaży. Do uruchomionego w lutym tego roku supermarketu ubezpieczeń samochodowych mBanku mają dołączyć nowe firmy.

Add a comment
Więcej…
 
Rynek ubezpieczeniowy: niechlubny rekord skarg złożonych do Rzecznika Ubezpieczonych
poniedziałek, 27 sierpnia 2007 10:59
{mosimage}Do tej pory „Gazeta Ubezpieczeniowa” pisała ( nie ukrywając swojej dumy ) o rekordach, które niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe ustanowiły w pierwszym półroczu 2007 roku. Tym razem będzie również o rekordzie, ale mało chwalebnym.  W pierwszym półroczu tego roku liczba skarg na towarzystwa ubezpieczeniowe złożona do Rzecznika Ubezpieczonych osiągnęła nie notowany wcześniej poziom.

W pierwszych sześciu miesiącach bieżącego roku do Rzecznika Ubezpieczonych wpłynęło przeszło 3,3 tys. pisemnych skarg i niemal tysiąc zapytań drogą mailową. Zdecydowana większość problemów będących przedmiotem skarg dotyczy ubezpieczeń komunikacyjnych OC i AC -  głównie o zaniżanie przez ubezpieczycieli odszkodowań należnych z tytułu tych ubezpieczeń. Towarzystwa korygują kwoty odszkodowań w różny sposób: kwestionują przedstawione przez klientów faktury za naprawę samochodów ( najczęstszy argument: można było to zrobić w tańszym warsztacie ), nie chcą też pokryć w całości kosztów holowania, wynajmu samochodu zastępczego czy parkingów depozytowych, na które odholowywane są auta po wypadku, itd.

Add a comment
Więcej…
 
Komisja Nadzoru Finansów o PTU
sobota, 25 sierpnia 2007 14:18
{mosimage}
Łukasz Dajnowicz
"Gazeta Ubezpieczeniowa" poprosiła o stanowisko Komisji Nadzoru Finansów na temat sytuacji w Polskim Towarzystwie Ubezpieczeń. Oto informacją, jaką otrzymaliśmy od Łukasza Dajnowicza:

"Na posiedzeniu 9 sierpnia br. KNF upoważniła Przewodniczącego Kluzę do wszczęcia postępowania, które pozwoli ustalić czy w PTU powinien być wprowadzony zarząd komisaryczny. Kondycja finansowa PTU jest niezła, ale sytuacja, w której nie funkcjonują organy spółki nie jest korzystna dla klientów. Do skutku nie dochodzą kolejne walne zgromadzenia akcjonariuszy, lipcowe orzeczenie Sądu de facto oznacza, że rada nadzorcza nie istnieje, a skład zarządu nie spełnia wymogów ustawy (zgodnie z prawem są potrzebne dwie osoby ze zgodą KNF). Pracownicy KNF odbyli liczne rozmowy z akcjonariuszami na temat przyczyn konfliktu i ewentualnych możliwości jego zakończenia, ale spór trwa nadal. Nie jest rolą KNF ingerowanie w stosunki właścicielskie, ale sytuacja klientów PTU budzi nasz niepokój. Na razie trwają wyjaśnienia i zarząd komisaryczny nie jest przesądzony. Na pewno korzystne dla klientów PTU i dla samej spółki byłoby osiagnięcie kompromisu przez akcjonariuszy".

Add a comment
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1231 1232 1233 1234 1235 1236 1237 1238 1239 1240 następna > ostatnia >>

Strona 1237 z 1271

Personalia: Bartosz Grześkowiak wzmocni Grupę MAK

31 lipca Bartosz Grześkowiak, dyrektor zarządzający TUiR Warta, złożył rezygnację ze sprawowanej funkcji. Swoją karierę będzie kontynuować w...


czytaj dalej

FRRF: Agnieszka Wachnicka nowym prezesem Fundacji

Od września Agnieszka Wachnicka obejmie funkcję prezesa Fundacji Rozwoju Rynku Finansowego (FRRF) – organizacji, której zadaniem jest dbałość o...


czytaj dalej

Aon: organiczny wzrost w rozwiązaniach reasekuracyjnych

Dział rozwiązań reasekuracyjnych Aon odnotował w II kw. 2018 r. organiczny wzrost obrotów o 8%.

Do wzrostu przyczyniło się przede wszystkim...


czytaj dalej

Lloyd’s: Podwójna rola rynku i regulatora

Lloyd’s of London dokonuje przeglądu wszystkich aspektów swojej działalności, w tym liczącej setki lat struktury, aby potwierdzić, że jest...


czytaj dalej

Lekarz w telefonie dostępny też za granicą

Wiedza Polaków na temat możliwości zapewnienia sobie ochrony medycznej na czas zagranicznego wyjazdu systematycznie rośnie. Pokazują to badania...


czytaj dalej

MetLife: Bezpieczne Dziecko Premium ze zniżką

Z myślą o zbliżającym się nowym roku szkolnym MetLife przygotowało specjalną ofertę promocyjną. Klienci, którzy między 9 sierpnia a 13 września...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Kursy on-line
Zamów newsletter
Facebook