feed-image -

Reklama

Rynek Ubezpieczeń


CU: konferencja prasowa
wtorek, 26 lutego 2008 10:40
W dniu dzisiejszym odbędzie się specjalna konferencja prasowa Commercial Union, podczas której mają być zaprezentowane: nowy produkt strukturyzowany w ofercie Commercial Union oraz inne nowości w zakresie produktów inwestycyjnych.

Add a comment
Więcej…
 
Rynek ubezpieczeniowy: towarzystwa direct liderami wydatków na reklamę
wtorek, 26 lutego 2008 10:39
{mosimage}Jak informuje „Rzeczpospolita” wydatki poniesione w ubiegłym roku przez ubezpieczycieli na reklamę polis komunikacyjnych wyniosły 172,1 mln złotych. Jest to 2,8 razy więcej niż kwota wydana na reklamę w 2006 roku (ceny brutto, nie uwzględniają rabatów i reklamy w Internecie oraz niestandardowych form reklamy). Dane te gazeta zaczerpnęła z podsumowania firmy Expert Monitor.

Paweł Piasecki z Domu Mediowego Starcom mówi „Rzeczpospolitej”, że głównymi sprawcami wzrostu wydatków na reklamę w tej branży były firmy oferujące ubezpieczenia w systemie direct. I rzeczywiście: najwięcej na reklamę ubezpieczeń komunikacyjnych wydała w ubiegłym roku Axa Ubezpieczenia - 56 mln złotych. Na drugim miejscu znalazło się Link4, a na trzecim -  Liberty Mutual.

Add a comment
Więcej…
 
PTU: przedłużenie mandatu zarządu komisarycznego i plany towarzystwa
poniedziałek, 25 lutego 2008 16:32
{mosimage}
Olgierd Jatelnicki
Mimo wcześniejszych oczekiwań, sytuacja w Polskim Towarzystwie Ubezpieczeń nie unormowała się. Zarząd komisaryczny, który miał zakończyć swoje funkcjonowanie w towarzystwie 21 lutego, decyzją Komisji Nadzoru Finansowego będzie urzędował do 20 marca bieżącego roku. Powód?  Wątpliwości nadzoru co do składu rady nadzorczej spółki.

W rozesłanym przez PTU komunikacie możemy przeczytać, że „podstawą decyzji o ustanowieniu w dniu 26 października 2007 r. zarządu komisarycznego była niemożność wypełniania zadań przez walne zgromadzenie PTU SA. W uzasadnieniu do tej decyzji organ nadzoru wskazał również na potencjalne zagrożenia wynikające z istniejących wątpliwości co do możliwości podejmowania przez radę nadzorczą spółki skutecznych uchwał.”

  Add a comment
Więcej…
 
PTU: komunikat towarzystwa o przedłużeniu zarządu komisarycznego
poniedziałek, 25 lutego 2008 10:27
W dniu 21 lutego Komisja Nadzoru Finansowego przedłużyła okres na jaki został ustanowiony zarząd komisaryczny w Polskim Towarzystwie Ubezpieczeń SA do dnia 20 marca 2008 roku w związku z wątpliwościami co do składu rady nadzorczej Spółki .

Add a comment
Więcej…
 
Rynek ubezpieczeniowy: PZU SA zaniedbało inwestycje zagraniczne
poniedziałek, 25 lutego 2008 10:25
{mosimage}Jak pisze „Rzeczpospolita”, mimo faktu,  że PZU SA jest największą firmą ubezpieczeniową w naszym regionie Europy, to jednak ma ograniczone możliwości ekspansji. Gazeta przypomina, że swoją pozycję towarzystwo zawdzięcza działalności jedynie w naszym kraju. A tymczasem konkurencja z zagranicy swoją pozycję buduje w każdym z krajów Europy Środkowo - Wschodniej.

Prezes PZU SA Andrzej Klesyk mówi, że w krajach Europy Środkowej i Wschodniej nie ma już co kupować. Dodaje, że przespano wszystkie okazje do zakupu firm ubezpieczeniowych w regionie. Zdaniem Klesyka, inwestycja w którymkolwiek z krajów w celu uzyskania 1-proc. udziału w rynku ubezpieczeń jest pozbawione sensu.

„Rzeczpospolita” przypomina, że PZU SA ominęło kilka możliwości inwestycyjnych: kupno banku Ceska Pojistovna czy mini BPH. Właścicielem ubezpieczyciela z Czech stało się Generali, które wysunęło się na drugą pozycję w regionie.

Add a comment
Więcej…
 
Grupa Concordia: udany rok 2007
piątek, 22 lutego 2008 13:38
Rok 2007 okazał się pomyślny dla Grupy Concordia. Drugi rok z rzędu Grupa odnotowała zysk przy jednoczesnym wzroście obrotów do ponad 115 mln zł. Zysk Grupy Concordia za ubiegły rok wyniósł około 1,6 mln zł.

Add a comment
Więcej…
 
PTE: Skarbiec-Emerytura i Aegon liczą na szybką decyzję KNF
piątek, 22 lutego 2008 10:29
PTE Skarbiec-Emerytura oraz Aegon PTE spodziewają się, że Komisja Nadzoru Finansowego podejmie decyzję w sprawie połączenia towarzystw w I półroczu 2008 roku - poinformował BRE w komunikacie.

Add a comment
Więcej…
 
KNF: zarząd komisaryczny w PTU do 20 marca
piątek, 22 lutego 2008 10:28
W dniu wczorajszym Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) jednogłośnie podjęła w trybie obiegowym uchwałę o przedłużeniu zarządu komisarycznego w Polskim Towarzystwie Ubezpieczeń SA (PTU) do dnia 20 marca 2008 r.

Add a comment
Więcej…
 
Spór o PZU SA: Eureko chciało sprzedać swój pakiet akcji?
piątek, 22 lutego 2008 10:26
{mosimage}Jak donosi „Rzeczpospolita” na wczorajszej specjalnej konferencji minister skarbu w poprzednim rządzie Wojciech Jasiński skrytykował działania swojego następcy, Aleksandra Grada, zmierzające do podpisania ugody z Eureko ( o sprawie informował również portal „Gazety Ubezpieczeniowej – przyp. red. ). Poparcia byłemu szefowi resortu skarbu udzielił Klub Parlamentarny PiS w rozesłanym komunikacie do dziennikarzy.

Gazeta przypomina, że dokładnie przed tygodniem minister skarbu w rządzie Donalda Tuska Aleksander Grad podpisał z przedstawicielami inwestora porozumienie-memorandum ustalające kalendarz spornych spraw i sposób ich załatwienia. W praktyce jest to jedynie dokument ustalający sposób prowadzenia negocjacji, które tak naprawdę rozpoczną się dopiero teraz. Wcześniej Grad poddał krytyce działania swoich poprzedników za sposoby rozwiązania tego konfliktu.

Add a comment
Więcej…
 
Umorzone śledztwo w sprawie wypadku byłego prezesa PZU SA
czwartek, 21 lutego 2008 15:00
Białostocka prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie wypadku sprzed ponad pięciu lat, spowodowanego przez byłego prezesa PZU SA Cezarego S. Postanowienie nie jest prawomocne.

Add a comment
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1241 1242 1243 1244 1245 1246 1247 1248 1249 1250 następna > ostatnia >>

Strona 1249 z 1346

TU Zdrowie: KNF zatwierdziła nominację Aleksandra Rody

12 lutego Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie Aleksandra Rody na stanowisko prezesa zarządu TU Zdrowie.

...


czytaj dalej

KUKE: Marcin Jedliński nowym rzecznikiem prasowym

Od lutego Marcin Jedliński pracuje jako rzecznik prasowy i dyrektor Biura Komunikacji Korporacji Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych (KUKE) – podał...


czytaj dalej

Słowenia: Generali sfinalizowało przejęcie Adriatic Slovenica

13 lutego Grupa Generali poinformowała o sfinalizowaniu przejęcia słoweńskiej Adriatic Slovenica. Transakcja obejmowała także nabycie KD Funds,...


czytaj dalej

Zurich: Wyniki świadczą o efektywnym underwritingu

Zurich Insurance uzyskał w 2018 r. przychód netto po opodatkowaniu w wysokości 3,72 mld dol. Jest to o 24% więcej od 3 mld dol. odnotowanych w...


czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: Aviva coraz bardziej cyfrowa

Serwis online MojaAviva został wzbogacony o nową funkcjonalność – platformę online do zgłaszania szkód i roszczeń z AC. W październiku ubiegłego...


czytaj dalej

PKO Ubezpieczenia: Polisa turystyczna na inaugurację sprzedaży direct

PKO Ubezpieczenia kontynuuje proces transformacji cyfrowej. Jej kolejnym etapem jest  uruchomienie internetowej sprzedaży produktów ochronnych....


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Kursy on-line
Zamów newsletter
Facebook