feed-image -

Reklama

Rynek Ubezpieczeń


Prokuratura: trwają intensywne czynności wobec Netzla i pozostałych zatrzymanych
piątek, 31 sierpnia 2007 14:27
Jak poinformowała w piątek p.o. rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie, Marzanna Mucha-Podlewska trwają "intensywne czynności procesowe" wobec zatrzymanych w czwartek prezesa PZU Jaromira Netzla oraz b. szefa MSWiA Janusza Kaczmarka i b. komendanta głównego policji Konrada Kornatowskiego.

Add a comment
Więcej…
 
Akademia Bezpiecznego Samochodu: o bezpieczeństwie drogowym w radiu i telewizji
piątek, 31 sierpnia 2007 12:48
{mosimage}Kampania Akademia Bezpiecznego Samochodu nieustannie edukuje kierowców na temat wpływu stanu technicznego pojazdu na jego bezpieczeństwo. Tym razem przygotowano kampanię telewizyjną i radiową.

Już na początku września rusza kampania telewizyjna Akademii Bezpiecznego Samochodu. Na antenie TVP1 i TVP2 widzowie będą mogli obejrzeć spot, który ma uświadamiać bezpośredni związek pomiędzy stanem technicznym pojazdów poruszających się po drogach a bezpieczeństwem. Kampania telewizyjna Akademii Bezpiecznego Samochodu porusza dotąd pomijaną, a niezwykle istotną przyczynę wypadków na polskich drogach. Co więcej – edukacja polskich kierowców jest niezbędna także dlatego, że tylko co czwarty z nich jeździ do warsztatu samochodowego profilaktycznie. Pozostali korzystają z usług mechanika dopiero wtedy, kiedy samochód jest już zepsuty.

Add a comment
Więcej…
 
Ergo Hestia: wdrożenie Systemu Zarządzania Ryzykiem
piątek, 31 sierpnia 2007 10:41
Ergo Hestia wprowadza kolejne nowoczesne rozwiązania pozwalające na ograniczanie ryzyka. Grupa wdraża System Zarządzania Ryzykiem.

Add a comment
Więcej…
 
PZU: co dalej ze spółką i Netzelem?
piątek, 31 sierpnia 2007 10:40
{mosimage}
Jaromir Netzel
Dzisiejszej nocy zakończyło się przesłuchanie prezesa PZU Jaromira Netzela  w sprawie przecieku z akcji CBA w ministerstwie rolnictwa. Nie wiemy jeszcze, jakie zarzuty postawiła mu prokuratura. Tymczasem nie ustają spekulacje co do przyszłości Netzla w PZU  konsekwencji jego zatrzymania dla spółki.

Część ekspertów uważa, że zatrzymanie Jaromira Netzela nie oznacza automatycznie komplikacji dla PZU, a tym bardziej jej klientów. Bartosz Krużewski, partner w kancelarii Clifford Chance mówi, że samo zatrzymanie nie oznacza, że automatycznie taka osoba przestaje być prezesem spółki. Wszystko zależy tu od organu, który jest właściwy, aby odwołać członka zarządu, czyli w tym przypadku Ministerstwa Skarbu, które nominowało Jaromira Netzela i ono może go też odwołać. Wiceminister Paweł Szałamacha powiedział 29 sierpnia ( w dzień zatrzymania szefa PZU ), że decyzje zostaną podjęte po wyjaśnieniu statusu Netzela w postępowaniu.


Add a comment
Więcej…
 
"CIECHoroba, czyli Kierdziołek polskich ubezpieczeń": polemika rzecznika CIECH
czwartek, 30 sierpnia 2007 22:19
{mosimage}Zamieszczony w rubryce „Trzecim Okiem” ( pełny tekst obok ) felieton naszej Redaktor NaczelnejCIECHoroba, czyli Kierdziołek polskich ubezpieczeń” oraz sobotni wywiad z prezesem zarządu Polskiego Towarzystwa Ubezpieczeń Piotrem Czyżewskim wywołał poruszenie u większościowego udziałowca PTU, państwowej spółki CIECH. Jego wyrazem był list, jaki nasza redakcja otrzymała od p. Waldemara Grzegorczyka, rzecznika prasowego chemicznego potentata, który, zgodnie z dobrymi obyczajami przyjętymi w naszej redakcji, publikujemy w całości poniżej.

Szanowna Pani Redaktor!

Z ogromnym zdziwieniem przeczytałem pani komentarz odnoszący się do obecnej sytuacji PTU. Pomijając kompletnie niezrozumiałe i niewyjaśnione w treści tekstu nawiązanie do postaci postać słynnego Sołtysa Kierdziołka (rozumiem, że chodziło o nadanie tekstowi lekkości? szkoda, że nie wyszło...), chciałbym odnieść się do kilku wygłoszonych przez Panią opinii, z których wynika, że albo nie zna Pani podłoża konfliku pomiędzy akcjonariuszami PTU, albo świadomie pomija w swojej publicystyce pewne fakty, nic sobie nie robiąc z takich związanych z dziennikarstwem wartości jak rzetelność i obiektywizm.
Add a comment
Więcej…
 
MSP: los Netzela uzależniony od efektów postępowania prokuratury
czwartek, 30 sierpnia 2007 21:56
{mosimage}Tak, jak obiecaliśmy, „Gazeta Ubezpieczeniowa” informuje na bieżąco o rozwoju sytuacji w sprawie dzisiejszego zatrzymania przez ABW szefa Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń. Jak poinformowało w czwartek 30 sierpnia PAP Ministerstwo Skarbu Państwa decyzje dotyczące PZU zostaną podjęte po wyjaśnieniu statusu prezesa tej spółki Jaromira Netzela w postępowaniu wszczętym przez prokuraturę. Z kolei rzecznik Komisji Nadzoru Finansowego Łukasz Dajnowicz powiedział PAP, że KNF analizuje sytuację i będzie interweniować, gdy zostaną zagrożone interesy ubezpieczonych.

Prezes PZU Jaromir Netzel oraz byli szefowie: MSWiA Janusz Kaczmarek i policji Konrad Kornatowski zostali zatrzymani w czwartek rano w sprawie utrudniania śledztwa co do przecieku z akcji CBA w resorcie rolnictwa.

Add a comment
Więcej…
 
Zatrzymanie prezesa PZU: prokuratura potwierdza
czwartek, 30 sierpnia 2007 13:11
Rzecznik prasowy PZU Tomasz Brzeziński powiedział PAP, iż nie może potwierdzić informacji o zatrzymaniu Netzla. Podał jedynie, że prezes o godz. 1 nad ranem pożegnał się z bliskim współpracownikiem i udał się do hotelu, w którym mieszka.

Add a comment
Więcej…
 
PZU SA: Jaromir Netzel zatrzymany przez ABW
czwartek, 30 sierpnia 2007 12:10
{mosimage}
Jaromir Netzel
Szalejąca w polityce burza uderzyła dziś rykoszetem w branżę ubezpieczeniową. Jak poinformował na swojej stronie internetowej tygodnik „Wprost" prezes zarządu PZU SA Jaromir Netzel został zatrzymany i przewieziony do prokuratury. Według tygodnika zatrzymanie ma związek z przeciekiem ws. afery gruntowej.

Nie udało się nam uzyskać potwierdzenia tej informacji od rzecznika prasowego PZU SA Tomasza Brzezińskiego, który był nieuchwytny. Jeżeli tylko pojawią się jakiekolwiek nowe wiadomości w sprawie zatrzymania szefa PZU SA „Gazeta Ubezpieczeniowa” natychmiast Państwa o tym poinformuje.

Add a comment
Więcej…
 
Rynek ubezpieczeniowy: zmiany w przepisach kodeksu cywilnego a ubezpieczenia flot
czwartek, 30 sierpnia 2007 11:41
Zarządzający programami ubezpieczeń flot cieszą się z nowych możliwości uzyskania zwrotu składki oraz wejścia w życie przepisów nie pozwalających towarzystwom na tak łatwe odmowy wypłat jak do tej pory. Zwracają jednak uwagę na pewien problem: w nowych umowach ubezpieczenia muszą być określone interpretacje nowych przepisów kodeksu cywilnego każdej ze stron.

Add a comment
Więcej…
 
Ubezpieczenia szkolne: dyrektorzy szkół mają tylko dwa dni na zawarcie umowy
czwartek, 30 sierpnia 2007 11:40
Coraz mniej czasu na zawarcie umowy z firmą ubezpieczeniową mają dyrektorzy szkół. Każdy uczeń musi być objęty ubezpieczeniem od pierwszego dnia nowego roku szkolnego. 10 sierpnia weszły w życie nowe przepisy o ubezpieczeniu zbiorowym uczniów.

Add a comment
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1241 1242 1243 1244 1245 1246 1247 1248 1249 1250 następna > ostatnia >>

Strona 1249 z 1285

Vienna Life: Witold Czechowski członkiem zarządu ds. ryzyka

18 września Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie Witolda Czechowskiego na stanowisko członka zarządu Vienna...


czytaj dalej

Saltus TUW: Robert Łoś zatwierdzony na stanowisku prezesa

18 września Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie Roberta Łosia na stanowisko prezesa zarządu Saltus...


czytaj dalej

Niemcy: Sabotaż cyfrowy w firmach produkcyjnych

2/3 niemieckich przedsiębiorstw produkcyjnych było obiektem ataków cyberprzestępców, które kosztowały przemysł największej gospodarki europejskiej...


czytaj dalej

Marsh&McLennan: Porozumienie w sprawie przejęcia Jardine Lloyd Thompson

18 września firma Marsh & McLennan Companies (MMC) ogłosiła osiągnięcie porozumienia w sprawie przejęcia Jardine Lloyd Thompson Group (JLT),...


czytaj dalej

Santander Aviva: Rodzinne wzorce motywacją do zakupu polisy

Z badania przeprowadzonego przez Santander Aviva we współpracy z SW Research Agencją Badań Rynku i Opinii wynika, że wzory zachowań ukształtowane...


czytaj dalej

Unilink: Podejście turystów do ubezpieczeń na wyjazd

Z sondy na temat ubezpieczeń turystycznych w minionym sezonie wakacyjnym, przeprowadzonej w placówkach multiagencji Unilink, wynika, że polscy...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Kursy on-line
Zamów newsletter
Facebook