feed-image -

Reklama

Rynek Ubezpieczeń


Concordia Polska TUW: pakiety ubezpieczeń dla myśliwych oraz Kół Łowieckich
piątek, 26 października 2007 11:59
Święty Hubert, patron wszystkich myśliwych i leśników, obchodzi swoje święto 3 listopada. Dzień ten stanowi rokrocznie świetną okazję do inauguracji jesienno-zimowego sezonu łowieckiego. Poprzedzają go drobiazgowe przygotowania współczesnych łowców nie tylko „grubego zwierza”.

Add a comment
Więcej…
 
PKO BP: fiasko koncepcji ubezpieczeniowych?
piątek, 26 października 2007 11:13
Z dużej chmury mały deszcz. PKO BP przestało przejawiać ochotę do uruchomienia działalności ubezpieczeniowej. Dlaczego?  Fuzja z PZU SA nie dojdzie zapewne do skutku, natomiast utworzenie własnej spółki jest nieopłacalne.

Add a comment
Więcej…
 
Eureko: chcemy zakończenia sporu o PZU SA
piątek, 26 października 2007 11:12
Istnieje szansa, że już latem 2008 roku po siedmiu latach przygotowań Grupa PZU zadebiutuje na warszawskiej giełdzie. Jednak trzeba spełnić jeden warunek - rozwiązać spór Skarbu Państwa z mniejszościowym akcjonariuszem spółki, holenderskim Eureko.

Add a comment
Więcej…
 
Bezpieczeństwo ruchu drogowego: konkursowa Akademia Bezpiecznego Samochodu
piątek, 26 października 2007 11:09
Organizatorzy kampanii Akademia Bezpiecznego Samochodu zgłosili swoją inicjatywę do konkursu „Orlen. Bezpieczne Drogi”. Jest to jeden z najważniejszych konkursów w dziedzinie inicjatyw podejmujących problem bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Akademia bierze w nim udział już po raz drugi.

Add a comment
Więcej…
 
Rynek ubezpieczeń: ubezpieczenia majątkowe przejmują pałeczkę od życiowych
piątek, 26 października 2007 11:06
{mosimage}Zawirowania na rynkach finansowych nie pozostały bez wpływu na działalność towarzystw ubezpieczeniowych. ”WSJ Polska” zebrał wstępne dane, z których wynika, że w trzecim kwartale bieżącego roku spadło tempo przyrostu składek z tytułu ubezpieczeń na życie. A trzeba pamiętać, że przez ostatnie dwa lata były one lokomotywą lawinowo rosnących przychodów i zysków całego rynku ubezpieczeniowego.

Jednak nic w przyrodzie nie ginie, tylko zmienia właściciela – jak mówi popularne powiedzonko. Rolę motoru napędowego branży zaczęły spełniać polisy majątkowe.
Jak przyznaje Andrzej Maciążek, dyrektor Biura Zarządu Polskiej Izby Ubezpieczeń, sytuacja na GW mogła spowodować mniejsze zainteresowanie nowych klientów ubezpieczeniami inwestycyjnymi.

Add a comment
Więcej…
 
Rynek ubezpieczeniowy: iskrzy na linii Grupa PZU - PIU
czwartek, 25 października 2007 21:30
{mosimage}W dniu wczorajszym odbyło się Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Polskiej Izby Ubezpieczeń. Głównym punktem zgromadzenia były wybory uzupełniające do zarządu Izby. Ich wynik spowodował gwałtowną reakcję Grupy PZU.

Przypomnijmy: o zwołanie wnioskowała Grupa PZU. Potentat ubezpieczeniowy chciał uzupełnienia zarządu o swoich przedstawicieli oraz zmian w statucie Izby. Grupa zaproponowała do zarządu PIU Rafała Antczaka, głównego ekonomistę Grupy PZU, oraz Piotra Borowskiego, dyrektora Biura Aktuarialnego PZU Życie. Wybór wydawał się być formalnością, tymczasem w tajnym głosowaniu uczestników NWZA PIU obie kandydatury nie uzyskały wymaganej liczby głosów. Do zarządu Izby została za to powołana prezes zarządu Link4 TU na Życie SA Zofia Dzik.
Reakcja Grupy PZU była ostra: w specjalnie wydanym komunikacie narodowa grupa ubezpieczeniowa oskarżyła PIU, że „nie reprezentuje całego rynku ubezpieczeniowego w Polsce a głównie interesy filii zagranicznych ubezpieczycieli działających w Polsce.”

Add a comment
Więcej…
 
PIU: postanowienia NWZA w dniu 24 października
czwartek, 25 października 2007 12:21
Wczoraj odbyło się Nadzwyczajne Zgromadzenie Członków Polskiej Izby Ubezpieczeń. Głównym punktem obrad było uzupełnienie składu zarządu PIU. Nowym członkiem zarządu Izby została Zofia Dzik, prezes Link4 Life Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie SA.

Add a comment
Więcej…
 
KNF: komunikat z XXX posiedzenia w dniu 24 października 2007 r.
czwartek, 25 października 2007 12:09
W dniu 24 października 2007 r.  odbyło się trzydzieste posiedzenie Komisji Nadzoru Finansowego (KNF). Poniżej publikujemy pełną treść komunikatu Komisji wydanego po posiedzeniu.

Add a comment
Więcej…
 
KNF: ostateczny termin na nabycie akcji dla Signal Iduna AV
czwartek, 25 października 2007 12:08
W dniu 24 października 2007 r.  odbyło się trzydzieste posiedzenie Komisji Nadzoru Finansowego (KNF). Podczas posiedzenia Komisja podjęła kilka decyzji dotyczących rynku ubezpieczeniowego.

Add a comment
Więcej…
 
KUKE: nowa Europolisa dla małych przedsiębiorstw
środa, 24 października 2007 14:35
W październiku br. Korporacja Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych rozszerzyła Europolisę o ubezpieczenie należności od kontrahentów krajowych.

Add a comment
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1241 1242 1243 1244 1245 1246 1247 1248 1249 1250 następna > ostatnia >>

Strona 1249 z 1305

TU Zdrowie: Sławomir Koszewski nowym członkiem zarządu

2 listopada rada nadzorcza TU Zdrowie powołała Sławomira Koszewskiego na stanowisko członka zarządu, odpowiedzialnego za Pion Ubezpieczeń.

...


czytaj dalej

Aegon TUnŻ: Andrzej Szufa zatwierdzony jako członek zarządu ds. ryzyka

30 października Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) zgodziła się, by Andrzej Szufa objął stanowisko członka zarządu Aegon TUnŻ odpowiedzialnego za...


czytaj dalej

Marsh&McLennan: Udziałowcy JLT zgodzili się na przejęcie

Marsh&McLennan Companies (MMC) ogłosił, że udziałowcy Jardine Lloyd Thompson Group (JLT) w przeważającej większości zaakceptowali umowę przejęcia...


czytaj dalej

AXA XL: Cyberpolisa dla małych i średnich firm

Slice Labs. Inc. i AXA XL wypuściły nową cyberpolisę, specjalnie zaprojektowaną dla małych i średnich przedsiębiorstw.

Obsługiwane przez należącą...


czytaj dalej

Cyfryzacja w ubezpieczeniach – trendy, kierunki, bariery

Ponad 80% ubezpieczycieli uważa, że przyszłość na rynku należy do tych organizacji, które zainwestują w innowacje i cyfryzację – wynika z...


czytaj dalej

D.A.S.: Koszty odstraszają od sądownego dochodzenia swoich praw

Z badania D.A.S. „Problemy prawne Polaków 2018” wynika, że na przestrzeni ostatnich 5 lat blisko co piątemu badanemu zdarzyła się sytuacja, w...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Kursy on-line
Zamów newsletter
Facebook