feed-image -

Rynek Ubezpieczeń


PZU Ukraina: utrata licencji?
środa, 25 kwietnia 2007 10:41
{mosimage}Jak twierdzi „Kommiersant Ukraina", ukraińska mutacja rosyjskiego dziennika "Kommiersant" ukraińska komisja nadzoru finansowego Gosfinusług może cofnąć licencję ubezpieczeniową PZU Ukraina. Powodem miałoby być  zbyt niski poziom rezerw na pokrycie kosztów ewentualnych wypłat odszkodowań w przyszłości. „Kommiersant" przytacza wypowiedź anonimowego urzędnika Gosfinusługu, według którego ukraińska spółka największego polskiego ubezpieczyciela ma problemy z ubezpieczeniami komunikacyjnymi. Informator gazety spekuluje, że jest to skutek nieprawidłowej polityki w ustalaniu wysokości polis, podyktowanej chęcią zdobycia maksymalnie duże udziały na rynku, a być może to skutek problemów z zarządzaniem firmą.

Z Alei Jana Pawła II 24 w Warszawie  płyną zaprzeczenia. Jak stwierdziła w wypowiedzi dla „Gazety Wyborczej” Kinga Herma z biura prasowego PZU, zarząd PZU nic nie wie na temat ewentualnego cofnięcia licencji dla PZU Ukraina przez tamtejszy nadzór. Polski gigant ubezpieczeniowy potwierdza, że ukraińska spółka jest w trakcie restrukturyzacji i tłumaczy, że jest to konieczne z powodu błędów i niedociągnięć poprzedniego zarządu PZU Ukraina, a także niedostatecznego nadzoru. Jak stwierdziła Kinga Herma, nie jest wykluczone, że PZU dokapitalizuje swoją ukraińską spółkę-córkę.

Add a comment
Więcej…
 
Sejm: komisje apelują o unieważnienie umowy prywatyzacyjnej PZU
środa, 25 kwietnia 2007 10:38
Decyzja zapadła jednogłośnie. Połączone sejmowe komisje skarbu oraz sprawiedliwości i praw człowieka chcą, by ministrowie skarbu i sprawiedliwości skierowali do sądu pozew o stwierdzenie nieważności umowy prywatyzacyjnej PZU z 1999 roku.

Add a comment
Więcej…
 
Axa: doświadczenia z Polski wykorzystamy w dalszej ekspansji
wtorek, 24 kwietnia 2007 10:32
{mosimage}Wykorzystując zdobyte w Polsce doświadczenia francuska grupa ubezpieczeniowa Axa chce rozwijać sprzedaż polis w systemie direct w krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Francuski gigant znajdujący się w czołówce największych grup finansowych na świecie nie wyklucza też rozszerzenia oferty bankowej w naszym regionie.

Podczas specjalnej konferencji na temat planów grupy w regionie Alfred Bouckaert, członek zarządu Axy, zadeklarował, że po rozwinięciu bezpośredniej sprzedaży ubezpieczeń w Polsce francuski gigant będzie ją przenosić do innych krajów Europy Środkowo-Wschodniej. Zapytany o szczegóły uchylił się od odpowiedzi. Bouckaert nie zdradził również, ile umów ubezpieczenia zawarła w Polsce jego firma od jesieni ubiegłego roku. Przypomnijmy, że właśnie wówczas Axa rozpoczęła działalność w naszym kraju, korzystając z jednolitej europejskiej licencji ubezpieczeniowej. 11 maja mają być opublikowane częściowe dane na temat wyników sprzedaży ubezpieczeń w systemie direct przez francuskiego ubezpieczyciela w Polsce.

Add a comment
Więcej…
 
Ergo Hestia: rozszerzony pakiet "Bezpieczna Szkoła"
piątek, 20 kwietnia 2007 16:22
Zwrot opłaty za zajęcia dydaktyczne w sytuacji, gdy rodzice ucznia tracą pracę – taką możliwość rozszerzenia zakresu ochrony wprowadziła Ergo Hestia w swojej ofercie ubezpieczeniowej dla oświaty. Z pakietu „Bezpieczna Szkoła” skorzystać może zarówno przedszkole, jak i uczelnia wyższa. Warunki udzielanej ochrony można dopasować do konkretnej sytuacji, na co pozwala przejrzysta konstrukcja pakietu – teraz opisana również w wersji... rysunkowej.

Add a comment
Więcej…
 
Link4: nagroda DELFINEK 2007
piątek, 20 kwietnia 2007 15:34
Towarzystwo Ubezpieczeń Link4 otrzymało statuetkę DELFINKA 2007 roku. Nagroda przyznawana jest corocznie przez podlaski oddział Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego. Link4 TU SA zostało wyróżnione w kategorii „Sponsor Roku”.

Add a comment
Więcej…
 
Tesco: po ubezpieczenie do hipermarketu ?
piątek, 20 kwietnia 2007 15:29
Możliwe, że niedługo do zakupu ubezpieczenia nie będzie potrzebny ani agent ubezpieczeniowy, ani telefon, ani nawet internet. Wszelkie formalności będzie można załatwić w hipermarkecie podczas zakupów - pisze „Dziennik".

Add a comment
Więcej…
 
KNF: zgoda dla Rupik i Kochańskiego
czwartek, 19 kwietnia 2007 11:04
Komisja Nadzoru Finansowego jednogłośnie wyraziła zgodę na to, by w fotelu prezesa PZU Życie zasiadła Henryka Rupik, a PTE PZU - Jerzy Kochański. Wyznaczyła także spółce Getin Holding datę 30 czerwca jako czas na nabycie akcji Towarzystwa Ubezpieczeń Europa w liczbie zapewniającej przekroczenie 50 proc. głosów na walnym zgromadzeniu oraz pośredniego Towarzystwa Ubezpieczeń na Życie Europa. W tej chwili Getin posiada 19,99 proc. papierów ubezpieczyciela. 79,48 proc. udziałów należy do Leszka Czarneckiego i jego spółki LC Corp.

Add a comment
Więcej…
 
KNF: klienci skarżą się na towarzystwa ubezpieczeniowe
czwartek, 19 kwietnia 2007 10:18
{mosimage}Skargi składane przez klientów instytucji finansowych nadzorowanych przez KNF najczęściej dotyczą postępowania towarzystw ubezpieczeniowych. Drugie miejsce na tej wątpliwie zaszczytnej liście zajmują fundusze emerytalne. Jak powiedziała „Rzeczpospolitej” Iwona Torzewska, naczelnik Wydziału Skarg w Departamencie Ochrony Klientów KNF, większość skarg na ubezpieczycieli dotyczy ubezpieczenia OC komunikacyjnego.

Odszkodowanie z tego ubezpieczenia otrzymuje nie wykupujący je właściciel pojazdu, lecz poszkodowani w spowodowanym przez niego wypadku. Właśnie te osoby interweniują w KNF, a najczęstszymi powodami ich skarg jest opieszałość w wypłacie świadczeń lub ich zaniżanie. Największe kontrowersje budzi pomniejszanie wypłat o VAT lub o nieznane klientom sumy czy też orzekanie przez towarzystwa szkody całkowitej. Iwona Torzewska zwraca uwagę, że coraz częściej też klienci firm ubezpieczeniowych skarżą się na odmowę gwarantowanego im przez prawo ubezpieczeniowe udostępnienia akt dotyczących ich wypadku. Akta te są  udostępniane dopiero po interwencji nadzoru.

Add a comment
Więcej…
 
Raiffeisen-Leasing Polska S.A.: poszerzenie oferty o ubezpieczenie "Twój Adwokat"
czwartek, 19 kwietnia 2007 10:15
Raiffeisen-Leasing Polska S.A. we współpracy z Concordia Polska wprowadził do swojej oferty produktowej ubezpieczenia ochrony prawnej „Twój Adwokat”. Począwszy od dnia 01.04.2007 każdy leasingobiorca może wybrać jeden z trzech pakietów ubezpieczeniowych.

Add a comment
Więcej…
 
Link4: Informacja Prawna 24
środa, 18 kwietnia 2007 15:40
Link4 wprowadziło Informację Prawną 24 – pierwszą w Polsce bezpłatną usługę telefonicznej informacji prawnej dla klientów wykupujących polisy OC.

Add a comment
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1241 1242 1243 1244 1245 1246 1247 1248 1249 1250 następna > ostatnia >>

Strona 1249 z 1254

Prudential: Sławomir Bełz dyrektorem sprzedaży agencyjnej

Sławomir Bełz został dyrektorem sprzedaży agencyjnej Prudential w Polsce. Swoje obowiązki pełni od 11 czerwca. Robert Zagata, dotychczasowy...


czytaj dalej

Friss: Krzysztof Jabłoński pokieruje rozwojem biznesu w regionie CEE

Z początkiem maja Krzysztof Jabłoński dołączył do zespołu Friss – globalnego dostawcy rozwiązań informatycznych w zakresie oprogramowania do...


czytaj dalej

Sompo: Ubezpieczenie ryzyk transakcyjnych w Europie

Sompo International Holdings Ltd. z siedzibą na Bermudach, wyspecjalizowany dostawca ubezpieczeń i reasekuracji majątkowej, ogłosił, że jego...


czytaj dalej

VIG: Milion euro na rozwój pięciu innowacji

Vienna Insurance Group (VIG) rozstrzygnęła wewnętrzny konkurs na innowacyjne rozwiązania cyfrowe. W ramach inicjatywy VIG Xelerate grupa wybrała...


czytaj dalej

UFG: Wzrost wpływów, spadek wartości odszkodowań i świadczeń

W ubiegłym roku spadła wartość odszkodowań i świadczeń z działalności podstawowej, wypłaconych przez Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny (UFG) –...


czytaj dalej

Generali: Modyfikacje w ofercie produktowej

22 czerwca Generali wprowadziło szereg zmian w swojej ofercie produktowej. Modyfikacje były efektem wspólnej pracy członków grupy roboczej...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Kursy on-line
Zamów newsletter
Facebook