feed-image -

Reklama

Rynek Ubezpieczeń


KNF: kwoty bazowe bez zmian
środa, 27 lutego 2008 11:21
Komisja Nadzoru Finansowego poinformowała, że w roku 2008 wysokości kwot bazowych KG1, KG2, KG3 służących do określania minimalnej wysokości kapitału gwarancyjnego zakładów ubezpieczeń oraz kwot T1, T2 wykorzystywanych przy obliczaniu marginesu wypłacalności zakładów nie ulegają zmianie w stosunku do wielkości obowiązujących w 2007 r.

Add a comment
Więcej…
 
KNF: kontrola w PZU Życie
środa, 27 lutego 2008 11:19
Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) rozpoczęła kontrolę w PZU Życie. W tym tygodniu zostaną zakończone prace nad protokołem z kontroli w PZU - poinformował we wtorek PAP rzecznik prasowy KNF Łukasz Dajnowicz.

Add a comment
Więcej…
 
ING NNP: spotkanie prasowe
środa, 27 lutego 2008 11:18
W dniu dzisiejszym odbędzie się spotkanie prasowe, na którym przedstawione zostaną plany biznesowe na lata 2008–2010 oraz innowacyjna oferta produktowa ING Nationale-Nederlanden Polska.

Add a comment
Więcej…
 
Commercial Union: prognozy i nowości inwestycyjne na 2008 rok
wtorek, 26 lutego 2008 16:24
Rozpoczęty rok będzie w gospodarce nieco gorszy od poprzedniego, co w polskich realiach oznacza, że będzie wciąż bardzo dobry. Niestabilność na rynkach finansowych może przekonać klientów, poszukujących zysków większych niż oferują banki, do inwestycji w produkty strukturyzowane.

Add a comment
Więcej…
 
Grupa Benefia: ulepszona oferta serwisu Benefia24.pl
wtorek, 26 lutego 2008 16:21
Grupa Benefia ulepszyła procedury zawierania umów ubezpieczeniowych przez Internet. Teraz wypełnienie aplikacji jest prostsze, przy czym cały formularz jest przejrzysty i szybki w obsłudze. Intuicyjne wypełnienie wszystkich danych nie zajmuje więcej niż dwie minuty.

Add a comment
Więcej…
 
Rynek ubezpieczeniowy: Ergo Hestia i Allianz walczą o 3 miejsce
wtorek, 26 lutego 2008 10:47
{mosimage}Jak informuje „The Wall Street Journal Polska”, największymi towarzystwami pod względem wyników finansowych w dziale II są: PZU SA, Warta i Ergo Hestia. Gazeta opierając się na opublikowanych przez towarzystwa danych finansowych za rok ubiegły pisze, że tym razem ( pomimo znakomitych rezultatów osiągniętych  na koniec 2007 r. ) nie udało się wskoczyć na trzecie miejsce firmie Allianz. Powód ? Osiągnięcie świetnego wyniku przez Ergo Hestia.

Sopockie towarzystwo w 2007 roku zanotowało przypis składki przekraczający kwotę 1,48 mld złotych. Zdaniem analityków rynku, dział II notuje wzrost w skali roku w granicach 10 proc. A w przypadku Ergo Hestia odnotowany wzrost był niemal trzykrotnie większy. I właśnie to przełożyło się na zwiększenie dystansu pomiędzy spółką z Sopotu a Allianz, choć ten ostatni w 2007 roku zanotował przypis składki w wysokości 1,37 mld złotych (wzrost o 22 proc. w porównaniu z 2006 r. ).

Add a comment
Więcej…
 
CU: konferencja prasowa
wtorek, 26 lutego 2008 10:40
W dniu dzisiejszym odbędzie się specjalna konferencja prasowa Commercial Union, podczas której mają być zaprezentowane: nowy produkt strukturyzowany w ofercie Commercial Union oraz inne nowości w zakresie produktów inwestycyjnych.

Add a comment
Więcej…
 
Rynek ubezpieczeniowy: towarzystwa direct liderami wydatków na reklamę
wtorek, 26 lutego 2008 10:39
{mosimage}Jak informuje „Rzeczpospolita” wydatki poniesione w ubiegłym roku przez ubezpieczycieli na reklamę polis komunikacyjnych wyniosły 172,1 mln złotych. Jest to 2,8 razy więcej niż kwota wydana na reklamę w 2006 roku (ceny brutto, nie uwzględniają rabatów i reklamy w Internecie oraz niestandardowych form reklamy). Dane te gazeta zaczerpnęła z podsumowania firmy Expert Monitor.

Paweł Piasecki z Domu Mediowego Starcom mówi „Rzeczpospolitej”, że głównymi sprawcami wzrostu wydatków na reklamę w tej branży były firmy oferujące ubezpieczenia w systemie direct. I rzeczywiście: najwięcej na reklamę ubezpieczeń komunikacyjnych wydała w ubiegłym roku Axa Ubezpieczenia - 56 mln złotych. Na drugim miejscu znalazło się Link4, a na trzecim -  Liberty Mutual.

Add a comment
Więcej…
 
PTU: przedłużenie mandatu zarządu komisarycznego i plany towarzystwa
poniedziałek, 25 lutego 2008 16:32
{mosimage}
Olgierd Jatelnicki
Mimo wcześniejszych oczekiwań, sytuacja w Polskim Towarzystwie Ubezpieczeń nie unormowała się. Zarząd komisaryczny, który miał zakończyć swoje funkcjonowanie w towarzystwie 21 lutego, decyzją Komisji Nadzoru Finansowego będzie urzędował do 20 marca bieżącego roku. Powód?  Wątpliwości nadzoru co do składu rady nadzorczej spółki.

W rozesłanym przez PTU komunikacie możemy przeczytać, że „podstawą decyzji o ustanowieniu w dniu 26 października 2007 r. zarządu komisarycznego była niemożność wypełniania zadań przez walne zgromadzenie PTU SA. W uzasadnieniu do tej decyzji organ nadzoru wskazał również na potencjalne zagrożenia wynikające z istniejących wątpliwości co do możliwości podejmowania przez radę nadzorczą spółki skutecznych uchwał.”

  Add a comment
Więcej…
 
PTU: komunikat towarzystwa o przedłużeniu zarządu komisarycznego
poniedziałek, 25 lutego 2008 10:27
W dniu 21 lutego Komisja Nadzoru Finansowego przedłużyła okres na jaki został ustanowiony zarząd komisaryczny w Polskim Towarzystwie Ubezpieczeń SA do dnia 20 marca 2008 roku w związku z wątpliwościami co do składu rady nadzorczej Spółki .

Add a comment
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1261 1262 1263 1264 1265 1266 1267 1268 1269 1270 następna > ostatnia >>

Strona 1261 z 1358

Aviva PTE: Maciej Karasiński nowym prezesem

Maciej Karasiński od kwietnia obejmie funkcję prezesa Aviva PTE. Jego nominacja jest efektem złożenia rezygnacji (ze skutkiem od końca marca)...


czytaj dalej

Gothaer TU: Marek Gołębiewski nowym członkiem zarządu

11 marca rada nadzorcza Gothaer TU zdecydowała o przedłużeniu kadencji dotychczasowego zarządu spółki na kolejnych pięć lat i poszerzeniu jego...


czytaj dalej

Swiss Re: Za 15 lat największym rynkiem ubezpieczeniowym będą Chiny

Rynki wschodzące pozostaną motorem wzrostu globalnej gospodarki i branży ubezpieczeniowej przez następną dekadę. Odzwierciedla to trwające...


czytaj dalej

Generali: Główne wskaźniki poszły w górę

W ubiegłym roku Grupa Generali zanotowała poprawę najważniejszych wskaźników. Wynik operacyjny i finansowy netto były lepsze niż w 2017 roku. W...


czytaj dalej

PIU: Jednolity wzór zaświadczeń o zdaniu egzaminu agencyjnego

Polska Izba Ubezpieczeń opracowała wzory pisemnych zaświadczeń o zdaniu egzaminu przez osoby, które chcą wykonywać czynności agencyjne....


czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: Pod dyktando lidera

Na przestrzeni ostatnich lat sytuacje, w których dyskurs branżowy został zdominowany przez jeden zakład ubezpieczeń, należały do rzadkości....


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Zamów newsletter
Facebook