feed-image -

Rynek Ubezpieczeń


Sprawa PZU: rozmowy prokuratorów w Hadze
sobota, 31 marca 2007 12:31
Prowadzący śledztwo w sprawie prywatyzacji PZU prokuratorzy z Prokuratury Apelacyjnej w Gdańsku przez dwa dni rozmawiali w Hadze ze śledczymi z Wielkiej Brytanii i Holandii. Wynikiem rozmów jest deklaracja przedstawicieli obu państw o przyspieszeniu realizacji pomocy prawnej w sprawie spółki Eureko.

Add a comment
Więcej…
 
Rynek samochodowy: dłuższe okresy gwarancji
piątek, 30 marca 2007 14:58
Naprawa samochodów przy użyciu niefabrycznych części zamiennych nie powinna już oznaczać utraty gwarancji na całe auto. Producenci aut chcąc przyciągnąć klientów oferują coraz dłuższe okresy gwarancji na samochody.

Dobrze to widać na przykładzie KIA oferującego nawet 7-letnią gwarancję na model Cee’d. Strategia okazała się skuteczna, gdyż od początku roku 2 tys. klientów zamówiło to auto podczas gdy w całym 2006 roku sprzedaż tego modelu w Polsce wyniosła ogółem niecałe 5,5 tys. samochodów.

Add a comment
Więcej…
 
Commercial Union: Gwiazdy w nowej kampanii reklamowej
piątek, 30 marca 2007 11:55
{mosimage}Kinga Rusin, Paulina i Natalia Przybysz z zespołu Sistars oraz Zbigniew Zamachowski wystąpią w nowej kampanii reklamowej Commercial Union pod hasłem „Spokojne i dostatnie życie”. Gwiazdy opowiadają o sobie i swoich bliskich, akcentując możliwość realizacji ambicji życiowych dzięki bezpieczeństwu, jakie zapewnia im CU. Dla Kingi Rusin i Zbigniewa Zamachowskiego jest to udział w drugiej już kampanii CU.

Zapytana, dlaczego po 8 latach ponownie zdecydowała się wziąć udział w kampanii Commercial Union, Kinga Rusin powiedziała: - Wybrałam Commercial Union prawie 10 lat temu – w 1998 roku brałam udział wraz ze Zbyszkiem Zamachowskim w kampanii tej firmy. Dziś jestem w innym miejscu swojego życia prywatnego i zawodowego, muszę zadbać o pewną i stabilną przyszłość dla siebie i moich córek. Dlatego naturalne było dla mnie zaangażowanie w obecną kampanię reklamową CU – od lat korzystam z usług CU, aktualnie z Otwartego Funduszu Emerytalnego (OFE).

Add a comment
Więcej…
 
Ergo Hestia: Kosztorys na miejscu
czwartek, 29 marca 2007 20:17
Mobilni likwidatorzy Ergo Hestii przyjmują szkodę , kompletują niezbędną dokumentację i od razu przedstawiają klientom wyliczoną wartość odszkodowania.

Add a comment
Więcej…
 
Polisy internetowe: ostrzeżenie dla kierowców
czwartek, 29 marca 2007 13:20
Jeżeli wykupiliśmy ubezpieczenie komunikacyjne za pośrednictwem internetu, lepiej nie korzystajmy z ubezpieczonego pojazdu, dopóki nie otrzymamy od ubezpieczyciela potwierdzenia wykupu polisy.

Jeżeli policjanci podczas kontroli zakwestionują potwierdzenie zawarcia polisy OC wydrukowane z prywatnego komputera, samochód znajdzie się na policyjnym parkingu a kierujący zostanie ukarany mandatem.

Add a comment
Więcej…
 
Sąd odrzuca wniosek Eureko
czwartek, 29 marca 2007 11:07
{mosimage}Wniosek Eureko o zabezpieczenie jako dowodu dokumentów PZU został odrzucony przez  Sąd Rejonowy w Warszawie. Holendrzy chcieli zabezpieczenia dokumentów na potrzeby postępowania arbitrażowego. Chodziło o dokumenty jawne, takie jak sprawozdania finansowe i o wewnętrzne dokumenty PZU oraz PZU Życie.

Jak czytamy w komunikacie, resort skarbu pod koniec lutego "złożył obszerną odpowiedź na wniosek domagając się jego oddalenia m.in. z powodu braku legitymacji czynnej (tj. braku uprawnienia do złożenia takiego wniosku) po stronie Eureko BV do złożenia wniosku". Zdaniem resortu skarbu, sąd w pełni podzielił ten wniosek. Inne stanowisko prezentuje Eureko. Zdaniem największego akcjonariusza PZU, sąd oddalił wniosek ponieważ toczy się postępowanie arbitrażowe przed Trybunałem Arbitrażowym w Londynie. W związku z tym to Trybunał Arbitrażowy powinien zajmować się kwestią zabezpieczania dokumentów, a nie polski sąd.

Add a comment
Więcej…
 
Sejm: powrót sprawy PZU
środa, 28 marca 2007 16:45
{mosimage}W dniu jutrzejszym posłowie podkomisji powołanej przez sejmowe komisje Skarbu i Sprawiedliwości spotkają się z prokuratorami z Gdańska, prowadzącymi śledztwo w sprawie prywatyzacji PZU. Celem spotkania jest uzyskanie informacji zgromadzonych przez prokuraturę w trakcie dotychczasowego postępowania.

Od wagi zebranych przez prokuraturę informacji zależy podjęcie uchwały wzywającej do unieważnienia prywatyzacji PZU, której projektem zajmuje się właśnie podkomisja. Jest to związane z działaniami posłów klubu parlamentarnego LPR chcących zajęcia się przez Sejm sprawą prywatyzacji PZU.

Add a comment
Więcej…
 
Projekt ministra Religi: zastrzeżenia posłów
środa, 28 marca 2007 14:40
Projekt ustawy o przekazywaniu części składki OC do NFZ autorstwa ministra zdrowia  Zbigniewa Religi budzi gorące emocje również w Sejmie. Wczoraj posłowie podjęli decyzję o skierowaniu projektu do podkomisji.

Add a comment
Więcej…
 
CU: Medal Europejski dla Locum Rezydencja
środa, 28 marca 2007 11:19
{mosimage}Ubezpieczenie mieszkaniowe Locum Rezydencja, oferowane przez Commercial Union Polska – Towarzystwo Ubezpieczeń Ogólnych SA, otrzymało Medal Europejski dla usług 2007.

Add a comment
Więcej…
 
Rynek Ubezpieczeniowy 2006: Rekordowe zyski
środa, 28 marca 2007 11:15
{mosimage}Najnowszy raport Komisji Nadzoru Finansowego potwierdza to, czego można było się spodziewać poznając wyniki finansowe za ubiegły rok kolejnych towarzystw ubezpieczeniowych działających na polskim rynku. W 2006 branża ubezpieczeniowa pobiła kolejny rekord notując zysk netto na poziomie 6,6 mld złotych. Oznacza to wzrost o niemal 33 proc w porównaniu z rokiem 2005. Niemal połowę zysku wypracował PZU.

Zyski rynku ubezpieczeniowego są efektem poziomu i tempa wzrostu gospodarczego. Wzrost konsumpcji w branżach tradycyjnie powiązanych z ubezpieczeniami ( motoryzacja, rynek mieszkaniowy ) natychmiast przekłada się na przychody towarzystw. Dodatkowo boom kredytowy będący naturalną konsekwencją wymienionych powyżej  czynników – standardem jest automatyczne ubezpieczenie kart kredytowych i klasycznych kredytów Łącznie ubiegłoroczne przychody ubezpieczycieli wyniosły ponad 37 mld zł (rok wcześniej przychody wyniosły 31 mld).

Add a comment
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1261 1262 następna > ostatnia >>

Strona 1261 z 1262

Equinum Broker: Tomasz Kutyba nowym wiceprezesem

Z dniem 30 czerwca funkcję wiceprezesa firmy brokerskiej Equinum Broker objął Tomasz Kutyba. Zmiana w zarządzie związana jest z realizacją nowej...


czytaj dalej

MetLife: Mirosław Kisyk zatwierdzony na stanowisku prezesa

13 lipca Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie Mirosława Kisyka na stanowisko prezesa zarządu MetLife...


czytaj dalej

Coface: Patrice Luscan prezesem ICISA

Podczas Walnego Zgromadzenia ICISA (International Credit Insurance and Surety Association), zorganizowanego w 90. rocznicę powstania...


czytaj dalej

Lloyd’s: Nowa cyfrowa platforma dystrybucji

Lloyd’s uruchomił nową cyfrową platformę dystrybucji – Lloyd’s Bridge – zaprojektowaną w celu szybkiego, łatwego i sprawnego połączenia firm...


czytaj dalej

KNF: Szereg zmian w Metodyce BION za 2017 rok

12 lipca w serwisie internetowym Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) opublikowana została nowa wersja Metodyki BION dla zakładów ubezpieczeń i...


czytaj dalej

Telematics Technologies: Istotna rola danych o ograniczeniach prędkości

Eksperci Telematics Technologies, dostawcy rozwiązania technologicznego dla Link4 Kasa Wraca wyjaśniają, w jaki sposób radzą sobie z rozproszonymi...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Kursy on-line
Zamów newsletter
Facebook