feed-image -

Reklama

Rynek Ubezpieczeń


BRE Ubezpieczenia: dobry rok 2007
piątek, 01 lutego 2008 10:56
W dniu 31 stycznia br. BRE Bank opublikował dane finansowe za rok 2007. Na koniec grudnia 2007 roku łączna liczba umów na rzecz i przy udziale BRE  Ubezpieczenia wyniosła prawie 500 tys, ze składką przypisaną 313,2 mln. Z tego 231 mln zebrano w ramach programu z BRE  Wealth Management i Private Banking, 62 mln zł w ramach programów bancassurace i ponad 20 mln zł z polis oferowanych na platformach w mBanku i MultiBanku.

Add a comment
Więcej…
 
Rynek ubezpieczeniowy: spadnie zainteresowanie UFK?
czwartek, 31 stycznia 2008 14:29
Jak prognozuje „Parkiet”, w 2008 r. dojdzie do spadku zainteresowania ubezpieczeniowymi funduszami kapitałowymi, które zyskiwały popularność głównie dzięki wysokim zyskom z inwestycji giełdowych. Powód ? Giełdowe spadki. Gazeta przewiduje, że wzrośnie zainteresowanie produktami strukturyzowanymi, które zazwyczaj gwarantują ochronę kapitału na określonym poziomie.

Add a comment
Więcej…
 
Ubezpieczenia: wciąż zbyt niska świadomość ubezpieczeniowa Polaków
czwartek, 31 stycznia 2008 14:28
Jak donosi „Rzeczpospolita”, Polacy są gotowi ubezpieczyć auto, ponieważ traktują go jako majątek. Jednak domy i cały pozostały dorobek - już nie. Składki ubezpieczeniowe obywateli naszego kraju stanowią zaledwie 4 proc. PKB, natomiast w USA, Japonii czy unijnej "piętnastce" jest to o około 10 pkt proc. więcej.

Add a comment
Więcej…
 
eCard: obsługa internetowych płatności kartą za produkty AXA Ubezpieczenia
środa, 30 stycznia 2008 16:30
eCard rozpoczyna rok 2008 od pozyskania kolejnego znaczącego klienta na rynku e-commerce. W ramach nowej umowy spółka zajmie się obsługą internetowych płatności kartą za produkty AXA Ubezpieczenia.

Add a comment
Więcej…
 
Generali: nowy produkt strukturyzowany we współpracy z Xelion
środa, 30 stycznia 2008 14:51
Oferta Doradców Finansowych Xelion została poszerzona o produkt strukturyzowany, przygotowany wspólnie z Generali Życie Towarzystwo Ubezpieczeń SA.

Add a comment
Więcej…
 
TUnŻ EUROPA i New Word: dwa nowe produkty strukturyzowane
środa, 30 stycznia 2008 14:50
Dwoma innowacyjnymi produktami strukturyzowanymi, oferującymi zysk w oparciu o światowy rynek złota oraz produktów rolnych, Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie EUROPA SA rozpoczyna współpracę z kolejnym partnerem – firmą New World Sp. z o.o., specjalizującą się w ekskluzywnych inwestycjach alternatywnych dla osób zamożnych i instytucji.

Add a comment
Więcej…
 
IPA i Arkus & Romet Group: assistance dla dwóch kółek
środa, 30 stycznia 2008 14:49
Assistance dla motocykli i motorowerów to kolejny etap rozwoju krajowego assistance komunikacyjnego. Arkus & Romet Group Sp. z o.o. oraz Inter Partner Assistance Polska SA opracowały nowy program pomocy dla posiadaczy mechanicznych jednośladów.

Add a comment
Więcej…
 
Grupa Concordia: 100 gmin w całej Polsce pod opieką towarzystwa
środa, 30 stycznia 2008 14:49
Z ubezpieczeń Concordii korzysta już ponad 100 gmin w całej Polsce. W ostatnim czasie zawarto porozumienie w tym zakresie z niewielką 11 tysięczną mazowiecką gminą Gąbin.

Add a comment
Więcej…
 
Rynek ubezpieczeń: świetlana przyszłość sprzedaży internetowej
środa, 30 stycznia 2008 14:48
Jak wynika z badania World Insurance Report 2008, przygotowanego przez Capgemini oraz European Financial Management & Marketing Association, sprzedaż polis przez internet to zjawisko, które może diametralnie zmienić światowy rynek ubezpieczeń.

Add a comment
Więcej…
 
Adam Sankowski, Prezes PIPUiF, Człowiekiem Roku Ubezpieczeń 2007
środa, 30 stycznia 2008 13:21
{mosimage}Po raz szósty z rzędu „Gazeta Ubezpieczeniowa”, reprezentowana przez Kapitułę, nadała tytuł: Człowiek Roku Ubezpieczeń. W 2007 r. został nim Adam Sankowski, Prezes Polskiej Izby Pośredników Ubezpieczeniowych i Finansowych.

Kapituła Nagrody w składzie:
1. dr Bożena M. Dołęgowska-Wysocka, redaktor naczelna, wydawca „Gazety Ubezpieczeniowej”,
2. dr Stanisław Rogowski, Człowiek Roku Ubezpieczeń 2002
3. prof. dr hab. Jan Monkiewicz, Człowiek Roku Ubezpieczeń 2003.
4. Tomasz Mintoft-Czyż, Człowiek Roku Ubezpieczeń 2004
5. prof. Tadeusz Szumlicz, Człowiek Roku Ubezpieczeń 2005
6. Franz Fuchs, Człowiek Roku Ubezpieczeń 2006.

nadała ten tytuł w uznaniu za:
Wielki, osobisty wkład w rozwój polskiego rynku pośrednictwa ubezpieczeniowego, w tym szczególnie stworzenie Polskiej Izby Pośredników Ubezpieczeniowych i Finansowych, która znacząco przyczyniła się do integracji środowiska, wzrostu jego świadomości, edukacji i etyki zawodowej oraz za styl działania: elegancję, uśmiech i klasę”.

Add a comment
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1261 1262 1263 1264 1265 1266 1267 1268 1269 1270 następna > ostatnia >>

Strona 1270 z 1359

Aviva PTE: Maciej Karasiński nowym prezesem

Maciej Karasiński od kwietnia obejmie funkcję prezesa Aviva PTE. Jego nominacja jest efektem złożenia rezygnacji (ze skutkiem od końca marca)...


czytaj dalej

Gothaer TU: Marek Gołębiewski nowym członkiem zarządu

11 marca rada nadzorcza Gothaer TU zdecydowała o przedłużeniu kadencji dotychczasowego zarządu spółki na kolejnych pięć lat i poszerzeniu jego...


czytaj dalej

Brexit: Ubezpieczyciele przygotowani na każdy scenariusz

Podczas gdy w parlamencie brytyjskim trwa spór o sposób wyjścia z sytuacji, agencja ratingowa AM Best uważa, że ubezpieczyciele z siedzibą w...


czytaj dalej

Talanx: Zyskowny rok

Miniony rok był dość udany dla Talanx. Wpływy grupy ze składek były wyraźnie wyższe od uzyskanych w roku poprzednim, podobnie zresztą jak jej...


czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: Depresja „życiówki” obniżyła wynik całego sektora

Po raz pierwszy od 2015 r. roczna wartość rynku ubezpieczeń mierzona przypisem składki była niższa od odnotowanej dwanaście miesięcy wcześniej. To...


czytaj dalej

Rozmowy bez Asekuracji: Gdzie się podziali twoi klienci?

Gościem najnowszego, 58. odcinka podcastu „Rozmowy bez Asekuracji” był Adam Kubicki, trener i autor książki „Bądź liderem, albo odejdź”. Podczas...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Zamów newsletter
Facebook