feed-image -

Reklama

Rynek Ubezpieczeń


Grupa PZU: dodatkowa pomoc dla poszkodowanych w wyniku przejścia trąby powietrznej
wtorek, 24 lipca 2007 12:48
Zarządy PZU SA i PZU Życie SA ustaliły w poniedziałek, że uruchomią dodatkową pomoc finansową dla społeczności lokalnych dotkniętych skutkami trąby powietrznej, która przeszła w piątek w okolicach Częstochowy. Stosowne uchwały w tej sprawie zostaną podjęte w najbliższy czwartek. Pieniądze będą pochodzić z funduszy prewencyjnych obu spółek. Grupa PZU przeznaczy na dodatkowe wsparcie kwotę 10 mln zł.

Add a comment
Więcej…
 
NFZ: za leczenie poszkodowanych zapłacimy do 70% resztę pokryją ubezpieczyciele
wtorek, 24 lipca 2007 10:33
Narodowy Fundusz Zdrowia, zgodnie z przepisami obowiązującymi we Francji, zapłaci za leczenie Polaków poszkodowanych w wypadku pod Grenoble maksymalnie 70% - powiedziała rzeczniczka NFZ Jolanta Kocjan. Dodała, że reszta sumy zostanie pokryta z ubezpieczenia dodatkowego, które wykupili pielgrzymi.

Add a comment
Więcej…
 
PZU: pomoc dla poszkodowanych z funduszu prewencji?
wtorek, 24 lipca 2007 10:31
{mosimage}Na odstawie danych GUS i KNF można stwierdzić, że niemal co piąty gospodarz w Polsce nie posiada obowiązkowego ubezpieczenia budynków. Tymczasem PZU chce wspomóc finansowo poszkodowanych przez trąbę powietrzną, nawet tych bez polisy. Tomasz Brzeziński, rzecznik PZU mówi, że nie będzie to oczywiście pokrycie pełnych strat, tak jak w przypadku posiadaczy polis .

Aby zrealizować ten cel ubezpieczyciel chce uruchomić środki z funduszu prewencyjnego. Pieniądze zgromadzone w żargonowo nazywanej „prewencji” są naliczane według procentowanego współczynnika, ustalanego uchwałą zarządu spółki na dany rok, od zaplanowanego przypisu składki. Pamiętając, jaki przypis osiąga PZU SA, można sobie wyobrazić, jak ogromne są to pieniądze. „Gazeta Prawna” ma wątpliwości, czy taka pomoc będzie zgodna z regulaminem tego funduszu, z którego mają być pokrywane działania związane z likwidacją zagrożeń dla życia i zdrowia ludzi oraz ochronę ich mienia, a głównym celem tej działalności jest zmniejszenie szkodowości. W tym wypadku chodzi o pomoc po szkodzie. „Gazeta Ubezpieczeniowa” przybliży mechanizm funkcjonowania funduszu a wnioski pozostawi Czytelnikom.

Add a comment
Więcej…
 
Tragedia we Francji: zabezpieczenia ofiar katastrofy
wtorek, 24 lipca 2007 10:28
Pomoc dla ofiar katastrofy autokaru z pielgrzymami pod Grenoble w ramach publicznego systemu uzupełniają komercyjne polisy: kosztów leczenia za granicą z opcją assistance oraz OC komunikacyjne. Suma gwarancyjna 1,5 mln euro na polisie OC komunikacyjnego może nie wystarczyć.

Add a comment
Więcej…
 
ING Nationale-Nederlanden: otwarto trzecią filię franczyzową
poniedziałek, 23 lipca 2007 14:30
W Warszawie otwarto kolejną filię franczyzową ING Nationale-Nederlanden Polska S.A. W placówce można kupić ubezpieczenie na życie, przystąpić do ING Nationale-Nederlanden OFE, zainwestować w fundusze inwestycyjne albo zaciągnąć kredyt hipoteczny ING Banku Śląskiego. Tego typu placówki działają już w Wodzisławiu Śląskim i Gdańsku.

Add a comment
Więcej…
 
Tragedia we Francji: ekipa PZU SA w Grenoble, zarząd deklaruje dodatkową pomoc finansową
poniedziałek, 23 lipca 2007 14:28
Pracownicy Biura Likwidacji Szkód PZU SA polecą dzisiaj tj. 23 lipca do Grenoble by na miejscu skontaktować się rannymi oraz rodzinami ofiar tragicznego wypadku, do którego doszło niedzielę na południu Francji. Pracownicy PZU SA pomogą m.in. w wypełnianiu dokumentów, niezbędnych do wypłaty odszkodowań i świadczeń.

Add a comment
Więcej…
 
Województwo śląskie: PZU SA likwiduje szkody po piątkowym przejściu trąby powietrznej
poniedziałek, 23 lipca 2007 14:27
Likwidatorzy PZU SA dokonali w trakcie weekendu wstępnych oględzin gospodarstw, które zostały zniszczone ostatni w piątek przez trąbę powietrzną w okolicach Częstochowy. Rozpoczęła się procedura likwidacji tych szkód. Obecnie w terenie pracuje 15 likwidatorów PZU SA, którzy od rana dokonują dalszych oględzin i szacunków dotyczących wysokości strat poniesionych przez właścicieli gospodarstw.

Add a comment
Więcej…
 
Grupa Concordia: bezpieczeństwo karty płatniczej
poniedziałek, 23 lipca 2007 13:41
Wakacje to nie tylko czas wyjazdów. W trakcie urlopu wiele osób tłumnie odwiedza centra handlowe. Czas letnich wyprzedaży sprzyja korzystnym zakupom markowych produktów. Wiedzą o tym nie tylko mieszkańcy dużych miast, dla których zakupowe szaleństwo rozpoczyna się wraz z końcem czerwca.

Add a comment
Więcej…
 
Tragedia we Francji: pasażerowie autokaru objęci ochroną SIGNAL IDUNA
poniedziałek, 23 lipca 2007 13:15
{mosimage}Pasażerowie autokaru, który rozbił się w niedzielę na południu Francji są objęci ochroną ubezpieczeniową Towarzystwa Ubezpieczeń SIGNAL IDUNA Polska S.A. Ubezpieczenie turystyczne zostało wykupione dla uczestników przez biuro podróży Orlando Travel – organizatora międzyparafialnej  pielgrzymki  do europejskich Sanktuariów Maryjnych.

Towarzystwo podjęło natychmiastowe standardowe działania zaraz po pierwszej informacji o wypadku autokaru, do której doszło w pobliżu Grenoble we Francji. W pierwszych godzinach po zdarzeniu ubezpieczyciel potwierdził listę pasażerów i za pośrednictwem konsula przekazał ją do MSZ.

Add a comment
Więcej…
 
MAPFRE: kolejny gigant ubezpieczeniowy w Polsce
poniedziałek, 23 lipca 2007 12:03
Jak wynika z informacji dziennika „Rzeczpospolita" największy hiszpański ubezpieczyciel MAPFRE otwiera swój oddział w Warszawie. Początkowo w planach MAPFRE było otwarcie biura i prowadzenie działalności w Polsce na podstawie jednolitej europejskiej licencji, jednakże jak powiedział Pablo Fernandez Iglesias, dyrektor MAPFRE Asistencia na Polskę, klienci jednak wolą, gdy firma obecna jest w ich kraju.

Add a comment
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1261 1262 1263 1264 1265 1266 1267 1268 1269 1270 następna > ostatnia >>

Strona 1270 z 1295

MAK Ubezpieczenia: Robert Grabowski nowym członkiem zarządu

Robert Grabowski, dotychczasowy dyrektor Biura Ubezpieczeń na Życie i Osobowych MAK Ubezpieczenia, został członkiem zarządu firmy brokerskiej....


czytaj dalej

PWS Konstanta: Adam H. Pustelnik nowym wiceprezesem zarządu

26 września Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy PWS Konstanta powołało Adama H. Pustelnika na stanowisko wiceprezesa zarządu. W ramach swoich...


czytaj dalej

S&P: Marsh udźwignie obciążenie po zakupie JLT

Po dokonaniu dogłębnej analizy biznesowo-finansowej S&P uważa, że Marsh&McLennan (MMC) poradzi sobie z utrzymaniem pozycji finansowej adekwatnej...
czytaj dalej

Hyperion: Awans w rankingu Top Track 250

Grupa Hyperion została sklasyfikowana przez „The Sunday Times” na 21. miejscu najnowszego, dorocznego zestawienia brytyjskich firm średniej...
czytaj dalej

Talanx: Zyski i dywidenda niezagrożone mimo obciążeń

Około 700 mln euro w obecnym roku i około 900 mln euro w przyszłym – osiągnięcie takiego zysku przewiduje Grupa Talanx. Firma przyznała również,...


czytaj dalej

MRiRW: Propozycje maksymalnych sum ubezpieczenia na przyszły rok

15 października Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi skierował do konsultacji społecznych projekt rozporządzenia w sprawie maksymalnych sum...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Kursy on-line
Zamów newsletter
Facebook