feed-image -

Reklama

Rynek Ubezpieczeń


Uniqa: Inter Partner Assistance Polska SA partnerem strategicznym
sobota, 31 marca 2007 12:31
W połowie marca zakończył się przetarg zorganizowany przez Grupę Ubezpieczeniową Uniqa, poszukującą partnera strategicznego w zakresie assistance. W kilkuetapowej rywalizacji zwyciężyła firma Inter Partner Assistance Polska SA (d. AXA Assistance. Inter Partner Assistance współpracuje ze spółkami Uniqa i Filar od 2002 w zakresie assistance do polis komunikacyjnych.

Add a comment
Więcej…
 
Sprawa PZU: rozmowy prokuratorów w Hadze
sobota, 31 marca 2007 12:31
Prowadzący śledztwo w sprawie prywatyzacji PZU prokuratorzy z Prokuratury Apelacyjnej w Gdańsku przez dwa dni rozmawiali w Hadze ze śledczymi z Wielkiej Brytanii i Holandii. Wynikiem rozmów jest deklaracja przedstawicieli obu państw o przyspieszeniu realizacji pomocy prawnej w sprawie spółki Eureko.

Add a comment
Więcej…
 
Rynek samochodowy: dłuższe okresy gwarancji
piątek, 30 marca 2007 14:58
Naprawa samochodów przy użyciu niefabrycznych części zamiennych nie powinna już oznaczać utraty gwarancji na całe auto. Producenci aut chcąc przyciągnąć klientów oferują coraz dłuższe okresy gwarancji na samochody.

Dobrze to widać na przykładzie KIA oferującego nawet 7-letnią gwarancję na model Cee’d. Strategia okazała się skuteczna, gdyż od początku roku 2 tys. klientów zamówiło to auto podczas gdy w całym 2006 roku sprzedaż tego modelu w Polsce wyniosła ogółem niecałe 5,5 tys. samochodów.

Add a comment
Więcej…
 
Commercial Union: Gwiazdy w nowej kampanii reklamowej
piątek, 30 marca 2007 11:55
{mosimage}Kinga Rusin, Paulina i Natalia Przybysz z zespołu Sistars oraz Zbigniew Zamachowski wystąpią w nowej kampanii reklamowej Commercial Union pod hasłem „Spokojne i dostatnie życie”. Gwiazdy opowiadają o sobie i swoich bliskich, akcentując możliwość realizacji ambicji życiowych dzięki bezpieczeństwu, jakie zapewnia im CU. Dla Kingi Rusin i Zbigniewa Zamachowskiego jest to udział w drugiej już kampanii CU.

Zapytana, dlaczego po 8 latach ponownie zdecydowała się wziąć udział w kampanii Commercial Union, Kinga Rusin powiedziała: - Wybrałam Commercial Union prawie 10 lat temu – w 1998 roku brałam udział wraz ze Zbyszkiem Zamachowskim w kampanii tej firmy. Dziś jestem w innym miejscu swojego życia prywatnego i zawodowego, muszę zadbać o pewną i stabilną przyszłość dla siebie i moich córek. Dlatego naturalne było dla mnie zaangażowanie w obecną kampanię reklamową CU – od lat korzystam z usług CU, aktualnie z Otwartego Funduszu Emerytalnego (OFE).

Add a comment
Więcej…
 
Ergo Hestia: Kosztorys na miejscu
czwartek, 29 marca 2007 20:17
Mobilni likwidatorzy Ergo Hestii przyjmują szkodę , kompletują niezbędną dokumentację i od razu przedstawiają klientom wyliczoną wartość odszkodowania.

Add a comment
Więcej…
 
Polisy internetowe: ostrzeżenie dla kierowców
czwartek, 29 marca 2007 13:20
Jeżeli wykupiliśmy ubezpieczenie komunikacyjne za pośrednictwem internetu, lepiej nie korzystajmy z ubezpieczonego pojazdu, dopóki nie otrzymamy od ubezpieczyciela potwierdzenia wykupu polisy.

Jeżeli policjanci podczas kontroli zakwestionują potwierdzenie zawarcia polisy OC wydrukowane z prywatnego komputera, samochód znajdzie się na policyjnym parkingu a kierujący zostanie ukarany mandatem.

Add a comment
Więcej…
 
Sąd odrzuca wniosek Eureko
czwartek, 29 marca 2007 11:07
{mosimage}Wniosek Eureko o zabezpieczenie jako dowodu dokumentów PZU został odrzucony przez  Sąd Rejonowy w Warszawie. Holendrzy chcieli zabezpieczenia dokumentów na potrzeby postępowania arbitrażowego. Chodziło o dokumenty jawne, takie jak sprawozdania finansowe i o wewnętrzne dokumenty PZU oraz PZU Życie.

Jak czytamy w komunikacie, resort skarbu pod koniec lutego "złożył obszerną odpowiedź na wniosek domagając się jego oddalenia m.in. z powodu braku legitymacji czynnej (tj. braku uprawnienia do złożenia takiego wniosku) po stronie Eureko BV do złożenia wniosku". Zdaniem resortu skarbu, sąd w pełni podzielił ten wniosek. Inne stanowisko prezentuje Eureko. Zdaniem największego akcjonariusza PZU, sąd oddalił wniosek ponieważ toczy się postępowanie arbitrażowe przed Trybunałem Arbitrażowym w Londynie. W związku z tym to Trybunał Arbitrażowy powinien zajmować się kwestią zabezpieczania dokumentów, a nie polski sąd.

Add a comment
Więcej…
 
Sejm: powrót sprawy PZU
środa, 28 marca 2007 16:45
{mosimage}W dniu jutrzejszym posłowie podkomisji powołanej przez sejmowe komisje Skarbu i Sprawiedliwości spotkają się z prokuratorami z Gdańska, prowadzącymi śledztwo w sprawie prywatyzacji PZU. Celem spotkania jest uzyskanie informacji zgromadzonych przez prokuraturę w trakcie dotychczasowego postępowania.

Od wagi zebranych przez prokuraturę informacji zależy podjęcie uchwały wzywającej do unieważnienia prywatyzacji PZU, której projektem zajmuje się właśnie podkomisja. Jest to związane z działaniami posłów klubu parlamentarnego LPR chcących zajęcia się przez Sejm sprawą prywatyzacji PZU.

Add a comment
Więcej…
 
Projekt ministra Religi: zastrzeżenia posłów
środa, 28 marca 2007 14:40
Projekt ustawy o przekazywaniu części składki OC do NFZ autorstwa ministra zdrowia  Zbigniewa Religi budzi gorące emocje również w Sejmie. Wczoraj posłowie podjęli decyzję o skierowaniu projektu do podkomisji.

Add a comment
Więcej…
 
CU: Medal Europejski dla Locum Rezydencja
środa, 28 marca 2007 11:19
{mosimage}Ubezpieczenie mieszkaniowe Locum Rezydencja, oferowane przez Commercial Union Polska – Towarzystwo Ubezpieczeń Ogólnych SA, otrzymało Medal Europejski dla usług 2007.

Add a comment
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1261 1262 1263 1264 1265 1266 1267 1268 1269 1270 następna > ostatnia >>

Strona 1270 z 1271

Allianz: Grzegorz Krawiec w zarządzie, Krzysztof Szypuła odchodzi

W dniu 31 sierpnia br. planowana jest zmiana w zarządzie spółek ubezpieczeniowych TUiR Allianz Polska i TU Allianz Życie Polska S.A.

Na członka...


czytaj dalej

Personalia: Bartosz Grześkowiak wzmocni Grupę MAK

31 lipca Bartosz Grześkowiak, dyrektor zarządzający TUiR Warta, złożył rezygnację ze sprawowanej funkcji. Swoją karierę będzie kontynuować w...


czytaj dalej

Ubezpieczenia przemysłowe kłopotem Talanx

Grupa Talanx w I poł. 2018 r. kontynuowała dobrą passę rentowności, zarabiając w tym okresie już ponad połowę docelowego wyniku rocznego. Składka...


czytaj dalej

Marsh: Ceny ubezpieczeń dla firm rosną

Ceny ubezpieczeń dla podmiotów działalności gospodarczej wzrosły w II kw. 2018 r., który okazał się trzecim z rzędu kwartałem wzrostu cen tej...


czytaj dalej

Sztuczna inteligencja made in Poland

Krakowska spółka Inssue Technologies we współpracy z Fideltronik oraz Microsoft Polska realizuje pierwsze w Polsce rozwiązanie tworzące...


czytaj dalej

Podcast: Świat bez szkód

Gościem 28. odcinka podcastu ubezpieczeniowego „Rozmowy bez asekuracji” jest Radosław Bartosik z firmy Mentax, specjalizującej się likwidacji...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Kursy on-line
Zamów newsletter
Facebook