feed-image -

Reklama

Rynek Ubezpieczeń


Hansard Europe: poszukiwania polskich dystrybutorów polis inwestycyjnych
czwartek, 11 października 2007 13:16
Hansard Europe, ubezpieczyciel z Irlandii, poszukuje w Polsce dystrybutorów swoich polis inwestycyjnych. Według informacji „Wall Street Journal Polska", towarzystwo chce zaoferować polskim klientom ubezpieczenia powiązane z około 250 funduszami zagranicznymi. Wśród nich znajdą się także nienotyfikowane w naszym kraju produkty światowych potentatów rynku finansowego: JP Morgan, Barings, Nomura Investments, Fidelity i Invesco.

Add a comment
Więcej…
 
NSA: uznanie skargi kasacyjnej Generali
czwartek, 11 października 2007 13:00
Jak uznał w dniu wczorajszym Naczelny Sąd Administracyjny, sam brak znajomości języka polskiego nie może być powodem zakwestionowania rzez Komisję Nadzoru Finansowego powołania cudzoziemca na stanowisko prezesa towarzystwa ubezpieczeniowego. Komisja jest zobowiązana do wykazania zaistnienia związku przyczynowo-skutkowego między nieznajomością języka polskiego a hipotetycznymi zagrożeniami, które mogłyby z tego wyniknąć.


Takie orzeczenie NSA było efektem skargi kasacyjnej wniesionej przez TU Generali. Sąd uznał zasadność argumentów użytych przez ubezpieczyciela ( sygn. wyroku II GSK 164/07 )

Add a comment
Więcej…
 
INTER-TUR: rusza sprzedaż polis TU PZM S.A.
czwartek, 11 października 2007 11:49
Już za kilka dni, multiagencja ubezpieczeniowa INTER-TUR Sp. z o.o. rozpoczyna sprzedaż polis TU PZM S.A. Jest to już dziesiąte towarzystwo ubezpieczeniowe, z którym ta warszawska firma zawarła umowę agencyjną.

Add a comment
Więcej…
 
Rynek ubezpieczeń: towarzystwa nie chcą wyrównywać odszkodowań z OC
czwartek, 11 października 2007 10:22
{mosimage}Mimo zaleceń Komisji Nadzoru Finansowego wydanych po orzeczeniu Sądu Najwyższego z 17 maja 2007 r. (sygn. akt III CZP150/06) towarzystwa zwodzą klientów. Ci, którzy domagają się dopłat w VAT do wypłaconych już odszkodowań z polis OC komunikacyjnego wyliczonych na podstawie kalkulacji kosztorysowej są różnymi sposobami zniechęcani przez ubezpieczycieli.

Krystyna Krawczyk z Biura Rzecznika Ubezpieczonych powiedziała „Gazecie Prawnej”, że skargi dotyczą PZU SA, Warty, Compensy i Generali. Krawczyk dodała, że pod koniec ubiegłego tygodnia z urzędu RU zostały wysłane do Komisji Nadzoru Finansowego pisma z prośbą o interwencję w sprawach sporów o VAT z Wartą i Compensą. Pismo w tej sprawie dostał też prezes Generali.

Add a comment
Więcej…
 
KNF: komunikat informacyjny z XXIX posiedzenia
czwartek, 11 października 2007 09:45
W dniu 10 października 2007 r.  odbyło się dwudzieste dziewiąte posiedzenie Komisji Nadzoru Finansowego (KNF). Poniżej publikujemy pełną treść komunikatu Komisji wydanego po posiedzeniu.

Add a comment
Więcej…
 
PTU: kary finansowe KNF dla członków zarządu
czwartek, 11 października 2007 09:41
W dniu 10 października 2007 r.  odbyło się dwudzieste dziewiąte posiedzenie Komisji Nadzoru Finansowego (KNF). Podczas posiedzenia Komisja podjęła kilka decyzji dotyczących rynku ubezpieczeniowego.

Add a comment
Więcej…
 
TU Allianz Polska S.A: nominacje do Feliksów Warszawskich
środa, 10 października 2007 10:46
W dniu 8 października w Cafe Kulturalna w Teatrze Dramatycznym w Warszawie odbyła się konferencja prasowa, podczas której podano nazwiska nominowanych do nagrody Feliksy Warszawskie. W konferencji wzięli udział: Piotr Cieślak, dyrektor artystyczny Teatru Dramatycznego i przewodniczący jury, Anna Sapiego, członek jury, oraz prezes Paweł Dangel. Mecenasem nagród od sezonu 2004/2005 jest Towarzystwo Ubezpieczeń Allianz Polska S.A.

Add a comment
Więcej…
 
PZU SA ubezpieczał hurtownię zabawek na warszawskim Gocławiu
wtorek, 09 października 2007 14:28
Hurtownia zabawek PHU Merk – Pol Spółka z o.o. przy ul. Perkuna 85 w Warszawie, która spłonęła w sobotę była ubezpieczona w PZU SA. Ochroną ubezpieczeniową objęte były środki obrotowe – zabawki, artykuły sportowe i upominki – na łączną sumę ubezpieczenia 2,43  mln złotych oraz maszyny i urządzenia będące na wyposażeniu budynków na sumę 250  tys. złotych. Budynek hurtowni nie był ubezpieczony w ramach polisy PHU Merk-Pol Spółka z o.o.

Add a comment
Więcej…
 
Warta i Kredyt Bank: jesienne zniżki
wtorek, 09 października 2007 14:28
Warta i Kredyt Bank realizują zintegrowaną kampanię marketingową kredytów i ubezpieczeń mieszkaniowych. W trakcie jesiennej promocji bankowo-ubezpieczeniowej oferty bank obniżył do 0,5% prowizję za udzielenie kredytu mieszkaniowego, a zniżka w składce ubezpieczenia może sięgać nawet 60%.

Add a comment
Więcej…
 
Sąd: korzystny wyrok dla Śląskiej Opieki Medycznej
wtorek, 09 października 2007 11:19
Sąd orzekł, że Śląska Opieka Medyczna nie prowadziła działalności ubezpieczeniowej bez zezwolenia. Tym samym uznał, że ówczesny prezes spółki Andrzej Sośnierz, dziś szef NFZ, nie złamał prawa.

Add a comment
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1261 1262 1263 1264 1265 1266 1267 1268 1269 1270 następna > ostatnia >>

Strona 1270 z 1320

Personalia: Krzysztof Kudelski dołączył do Grupy MAK

Do zespołu MAK Investments (Grupa MAK) dołączył były prezes Warty Krzysztof Kudelski, który w strukturach brokera będzie odpowiedzialny za obszary...


czytaj dalej

UNIQA Polska: Jakub Machnik wiceprezesem ds. finansów i ryzyka

Rada nadzorcza zdecydowała o powierzeniu Jakubowi Machnikowi funkcji wiceprezesa zarządu spółek UNIQA Polska. Od 1 grudnia odpowiada on już nie...


czytaj dalej

Generali: Zarządzanie aktywami alternatywnymi

Włoska grupa Generali nabyła od Bank of America Merrill Lynch firmę zarządzania aktywami alternatywnymi CM Investment Solutions Limited (CMISL) z...


czytaj dalej

AIG: Dyrektor woli start-upa

Dyrektor ds. danych AIG, Leandro Dalle Mule, przeszedł do insurtechowego start-upa Planck Resolution na stanowisko generalnego menedżera na...


czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: Warta zaoferuje PPK

Warta jest pierwszym ubezpieczycielem, który oficjalnie potwierdził, że zaoferuje Pracownicze Plany Kapitałowe (PPK). Produkt przygotowany przez...


czytaj dalej

Open Life: Wzrost zysków, spadek sprzedaży

Spadek przypisu składki przy jednoczesnej poprawie wyniku technicznego i zysku netto – to najistotniejsze rezultaty uzyskane przez Open Life w...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Kursy on-line
Zamów newsletter
Facebook