feed-image -

Reklama

Rynek Ubezpieczeń


VIG: KNF wycofała zastrzeżenia wobec Franza Fuchsa
środa, 06 lutego 2008 11:32
W dniu 5 lutego 2008 r. odbyło się XXXVIII posiedzenie Komisji Nadzoru Finansowego. W trakcie obrad zapadły decyzje dotyczące kwestii personalnych w branży ubezpieczeniowej.  

Add a comment
Więcej…
 
KE: zgoda na joint venture Avivy i Banku Zachodniego
środa, 06 lutego 2008 11:31
Komisja Europejska (KE) zatwierdziła we wtorek planowane utworzenie w Polsce dwóch nowych spółek joint venture między grupą ubezpieczeniową Aviva z Wielkiej Brytanii a Bankiem Zachodnim WBK S.A., którego większościowym udziałowcem jest grupa Allied Irish Banks.

Add a comment
Więcej…
 
InterRisk zamiast CIGNY
wtorek, 05 lutego 2008 18:39
{mosimage}
Od prawej: dr Jan Bogutyn – prezes
CIGNA STU / TU InterRisk,
prof. Romuald Holly – Szkoła
Główna Handlowa, Marek
Gołębiewski – rzecznik Vienna
Insurance Group.
Ostatni dzień karnawału był zarazem ostatnim dniem istnienia na polskim rynku firmy CIGNA STU. Począwszy od 6 lutego 2008 r. spółka zmienia nazwę na Towarzystwo Ubezpieczeń InterRisk. Zmianie ulega również logo – dotychczasowe drzewko zastąpi czerwono-granatowy tulipan.

Nastąpił koniec „etapu atlantyckiego” działalności firmy – skomentował zmianę głównego akcjonariusza prezes Cigny Jan Bogutyn. - W grudniu 2007 r.  strategiczny akcjonariusz CIGNA STU SA - Wiener Städtische Versicherung AG Vienna Insurance Group odkupił od CIGNA Global Holdings Inc. wszystkie akcje naszej spółki i zgodnie ze wspomnianą umową, wprowadzenie nowej nazwy stało się formalną koniecznością – dodał. W chwili zawierania transakcji w sprawie odkupu akcji, CIGNA Global posiadała już tylko 2,4% akcji i od wielu lat była w zasadzie pasywnym inwestorem. Obecnie Wiener Städtische skupia w swoich rękach 99,9% wszystkich akcji Spółki.

Add a comment
Więcej…
 
Ergo Hestia: konkurs dla narciarzy
wtorek, 05 lutego 2008 15:38
Ruszył specjalny konkurs Hestia Podróże dla narciarzy. A wraz z nim - strona internetowa dedykowana całej akcji: narty.hestia.pl.

Add a comment
Więcej…
 
Rząd: przyjęcie nowelizacji ustawy o emeryturach z FUS
wtorek, 05 lutego 2008 15:37
Rada Ministrów przyjęła we wtorek projekt nowelizacji Ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych (FUS), która ma na celu wykonanie orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego z 23 października ub. r., zrównującego prawa kobiet i mężczyzn do korzystania z przywileju wcześniejszej emerytury, podało Centrum Informacyjne Rządu (CIR) w komunikacie.

Add a comment
Więcej…
 
Odszkodowania: uwaga na kancelarie odszkodowawcze
wtorek, 05 lutego 2008 12:48
"Dziennik" ostrzega przed nieuczciwymi kancelariami odszkodowawczymi. Gazecie udało się dotrzeć do ofiar wypadków, które stały się później ofiarami kancelarii.

Add a comment
Więcej…
 
Ubezpieczeniaonline.pl: ubezpieczenie mieszkania pod kredyt
wtorek, 05 lutego 2008 11:17
Banki udzielające kredytu na budowę domu, lub zakup mieszkania, wymagają jeszcze jednego  zabezpieczenia – cesji praw z polisy ubezpieczeniowej na bank. Ubezpieczenie murów nieruchomości od ognia i innych zdarzeń losowych jest wówczas obowiązkiem każdego kredytobiorcy. Dotyczy to zarówno zakupu lokalu na rynku pierwotnym, jak i wtórnym. Zlekceważenie tego warunku może spowodować wypowiedzenie przez bank umowy kredytowej.

Add a comment
Więcej…
 
AXA Ubezpieczenia: nowa kampania reklamowa
wtorek, 05 lutego 2008 11:15
1 lutego rozpoczęła się nowa kampania telewizyjna AXA Ubezpieczenia, stanowiąca element nowej strategii marki AXA.

Add a comment
Więcej…
 
Spotkania plenarne: dyskusja pt. "Gdzie są granice kompromisu w sporze z Eureko?"
wtorek, 05 lutego 2008 11:15
W dniu dzisiejszym o godz. 18:30 w klubie „Hybrydy”, przy ul. Złotej 7, odbędzie się dyskusja pt. "Gdzie są granice kompromisu w sporze z Eureko?".

Add a comment
Więcej…
 
Odszkodowania: brudny biznes na ofiarach
poniedziałek, 04 lutego 2008 15:40
W Polsce błyskawicznie rozwija się brutalny biznes. Rosną w siłę firmy, które ograbiają ofiary wypadków. Łowcy odszkodowań zmuszają półżywych pacjentów do podpisywania skrajnie niekorzystnych umów. Klientów szukają nawet na cmentarzach - ostrzega "Dziennik".

Add a comment
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1281 1282 1283 1284 1285 1286 1287 1288 1289 1290 następna > ostatnia >>

Strona 1283 z 1374

TFI PZU: Nowy zarząd

18 kwietnia rada nadzorcza Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych PZU dokonała szeregu zmian w zarządzie spółki.

Do zarządu TFI PZU powołany został...


czytaj dalej

Generali: Adam Malinowski odszedł ze stanowiska wiceprezesa

Adam Malinowski nie jest już wiceprezesem Generali. 12 kwietnia złożył rezygnację z zajmowanej funkcji. Do czasu mianowania następcy jego...


czytaj dalej

Generali: Dyrektor cyfryzacji powołany

Na stanowisko dyrektora ds. cyfrowych Generali został powołany Steven Zuanella. Jest on odpowiedzialny za przeprowadzenie transformacji cyfrowej,...


czytaj dalej

AXA: 10 mln euro na odbudowę Notre-Dame

AXA Group, która ma długą tradycję filantropijnego wsparcia dla ochrony francuskiego dziedzictwa kulturowego, zadeklarowała, że przyczyni się do...


czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: Ruszyła masowa sprzedaż PZU GO

PZU GO, beacon połączony z mobilną aplikacją telematyczną, będący sztandarowym projektem ubezpieczyciela stworzonym przez jego ekspertów, trafił...


czytaj dalej

VIG Polska: Biznes majątkowy filarem wyników grupy

Wskaźnik wzrostu działalności majątkowej Vienna Insurance Group (VIG) w Polsce w 2018 roku był ponad dwuipółkrotnie wyższy niż całego rynku...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Zamów newsletter
Facebook