feed-image -

Reklama

Rynek Ubezpieczeń


PZU Życie: z badań wynika, że łodzianie bardzo często korzystają z prywatnej opieki medycznej
piątek, 05 października 2007 12:13
Częściej niż mieszkańcy innych miast łodzianie korzystają z prywatnej opieki medycznej. Jak wynika z najnowszych badań, zleconych przez PZU Życie za wizyty i porady w prywatnych gabinetach płacą też więcej pieniędzy.

Add a comment
Więcej…
 
Sejm: Emil Wąsacz przed Trybunał Stanu m.in. za prywatyzację PZU SA
piątek, 05 października 2007 11:00
Trybunał Stanu (TS) zajmie się w piątek sprawą Emila Wąsacza, ministra skarbu w rządzie Jerzego Buzka. Sejm chce pociągnąć Wąsacza do odpowiedzialności za prywatyzacje: PZU, TP SA i Domów Towarowych Centrum. Prywatyzacje te przeprowadzano między październikiem 1997 r. a sierpniem 2000 r.

Add a comment
Więcej…
 
PZU Życie: polisy grupowe źródłem zysku
piątek, 05 października 2007 10:58
{mosimage}Po raz kolejny pod adresem PZU Życie padały zarzuty o papierowe zyski i manipulowanie rezerwami. Jak przypomina „Rzeczpospolita”, przed trzema laty poseł Artur Zawisza alarmował premiera Marka Belkę, że firma obniża swoją wartość, rozwiązując rezerwy. W ubiegłym roku były prezes PZU SA Cezary Stypułkowski stał się obiektem ataku wiceministra skarbu Pawła Szałamachy, który zarzucił Stypułowskiemu, że pompuje zysk, rozwiązując rezerwy. Zarzuty okazały się nieprawdziwe.

Według analizy „Rzeczpospolitej" PZU Życie zarabia najwięcej na zmianie polis grupowych. Z dostępnych danych finansowych wynika, że ubezpieczyciel bardziej korzysta ze sprzyjającej mu sytuacji rynkowej niż wykazuje się rewelacyjnymi pomysłami na prowadzenie biznesu. A ten brak innowacyjności może spowodować, że w niedługim czasie wysokie zyski towarzystwa ostro poszybują w dół.

Add a comment
Więcej…
 
ING: towarzystwo najbardziej rozpoznawalnym sponsorem Formuły 1 w Polsce
czwartek, 04 października 2007 14:17
Z badań przeprowadzonych na zlecenie ING Nationale-Nederlanden przez 4P Research Mix wynika, że najbardziej znanym sponsorem Formuły 1 w Polsce jest ING. ING jest najczęściej wymieniane w grupie sponsorów Formuły 1 w Polsce. Za holenderską marką uplasowały się m.in. Allianz i MasterCard.

Add a comment
Więcej…
 
PZM TU: otwarcie Oddziału Regionalnego w stolicy
środa, 03 października 2007 13:42
Dzisiaj o godz. 14:00 przedstawiciele zarządu i dyrekcji PZM TU S.A. otworzą w Warszawie nowy Oddział Regionalny, którego szefową jest Beata Kaczmarczyk.

Add a comment
Więcej…
 
Liberty Direct: promocja bezpieczeństwa
środa, 03 października 2007 10:28
Każda osoba, która wykupi ubezpieczenie Liberty Direct, otrzymuje od firmy pakiet powitalny. Zawiera on m. in. naklejkę "baby on board", kamizelkę odblaskową oraz samochodowy atlas Polski. Produkty te są przekazywane klientom wraz z polisą, umową ubezpieczenia i OWU Liberty Direct, niezależnie od typu wykupionego ubezpieczenia.

Add a comment
Więcej…
 
Rynek ubezpieczeń: zrezygnuj z ubezpieczenia części ryzyk a zapłacisz mniej
środa, 03 października 2007 10:27
{mosimage}Narzekania klientów na wysokie składki za ubezpieczenia są dość powszechne i zazwyczaj przyjmowane ze zrozumieniem przez ogół, najczęściej pomstujący  na ubezpieczycieli – „zdzierców”. Jednak mało kto z nabywców korzystają z możliwości obniżenia cen polis przez wprowadzanie zasady, że część szkody pokryją z własnej kieszeni. Tymczasem towarzystwa, jeśli nie będą musiały zajmować się najczęściej występującymi i czasochłonnymi drobnymi szkodami mogą znacznie obniżyć ceny.

Szczególnie dobrze jest to widoczne w ubezpieczeniach mienia firm. Eksperci z firmy brokerskiej Gras Savoye szacują, że przedsiębiorstwo o majątku 20-30 mln zł może płacić o 50 proc. niższe składki za jego ubezpieczenie. Warunek jest jeden: zgodzi się pokrywać z własnej kieszeni szkody nieprzekraczające 100 tys. zł.
Artur Grześkowiak, wiceprezes Gras Savoye mówi, że oczywiście podstawą przyjęcia odpowiedniego poziomu franszyzy, czyli wysokości szkody, którą będziemy pokrywać z własnych środków, jest prawidłowa analiza szkód w poprzednich okresach ubezpieczenia.

Add a comment
Więcej…
 
Grupa Concordia: nie podnosimy stawek za OC
wtorek, 02 października 2007 13:24
Od pierwszego października 2007 roku zaczęły obowiązywać nowe przepisy dot. obowiązkowych ubezpieczeń komunikacyjnych OC. Mimo wprowadzonego tzw. podatku Religii, nie wszyscy ubezpieczyciele zdecydowali się na automatyczne podniesienia składek.

Add a comment
Więcej…
 
PZU SA: rozpoczęły się prace nad projektem direct
wtorek, 02 października 2007 11:03
Prezes PZU Agata Rowińska poinformowała, że w PZU SA ruszyły prace nad uruchomieniem projektu direct, czyli sprzedaży ubezpieczeń przez telefon i internet, zapowiedzianym jeszcze przez b. prezesa Cezarego Stypułkowskiego.

Add a comment
Więcej…
 
Rynek ubezpieczeniowy: podwyżek OC na razie nie ma, ale wg ekspertów będą
wtorek, 02 października 2007 11:02
Dwaj potentaci krajowego rynku PZU SA i Warta zdecydowali, że 12-procentowy ryczałt dla Narodowego Funduszu Zdrowia na leczenie ofiar wypadków drogowych będą pokrywać z własnych środków. Warta szacuje, że w skali roku będzie to wydatek 50 milionów złotych. Niektóre mniejsze firmy (między innymi Link 4), sprzedają od dzisiaj już droższe ubezpieczenie OC.

Add a comment
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1281 1282 1283 1284 1285 1286 1287 1288 1289 1290 następna > ostatnia >>

Strona 1283 z 1331

Prezes PIU członkiem Rady Konsultacyjnej ds. PPK

Polski Fundusz Rozwoju (PFR) powołał Radę Konsultacyjną do spraw Pracowniczych Planów Kapitałowych (PPK). W jej skład wszedł Jan Grzegorz...


czytaj dalej

VIG Polska: Przedłużenie mandatów członkom zarządów trzech spółek

18 i19 grudnia podczas posiedzeń rad nadzorczych trzech spółek Vienna Insurance Group w Polsce – majątkowej i życiowej Compensy oraz InterRisk –...


czytaj dalej

Insurance Europe: Wniosek KE może być wyrokiem na polisy telematyczne

Choć Insurance Europe (IE) deklaruje zadowolenie z wniosku Komisji Europejskiej (KE) dotyczącego rozporządzenia w sprawie e-prywatności, mającego...


czytaj dalej

Willis Re: Cena reasekuracji zależna od klienta

Plasowanie kontraktów reasekuracyjnych 1 stycznia 2019 r. uwidoczniło ogromną różnicę między cenami dla klientów z maksymalną ekspozycją i słabą...


czytaj dalej

UMK: Jubileusz prof. Eugeniusza Kowalewskiego

22 lutego w Collegium Iuridicum Novum Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu odbędzie się Ogólnopolska Konferencja Naukowa zatytułowana „O...


czytaj dalej

MetLife: Polisy dla klientów T-Mobile

MetLife rozwija sprzedaż w kanale direct marketing. Najnowszą inicjatywą ubezpieczyciela w tym obszarze  jest nawiązanie współpracy z T-Mobile....


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Kursy on-line
Zamów newsletter
Facebook