feed-image -

Reklama

Rynek Ubezpieczeń


KNF: upomnienie dla PZU
piątek, 20 lipca 2007 12:26
Komisja Nadzoru Finansowego wysłała do PZU decyzję nakazującą uwzględnianie VAT w odszkodowaniach wypłacanych na tzw. kosztorys. Maksymalny termin wykonania decyzji to 14 dni od jej otrzymania.

Add a comment
Więcej…
 
PBUK: Od 1 sierpnia do Bułgarii i Rumunii bez zielonej karty
piątek, 20 lipca 2007 09:59
Jak poinformowało Polskie Biuro Ubezpieczycieli Komunikacyjnych, od 1 sierpnia jadąc do Bułgarii lub Rumunii własnym samochodem nie będziemy już musieli mieć tzw. zielonej karty, czyli ubezpieczenia OC kierowców w ruchu zagranicznym (PBUK).

Add a comment
Więcej…
 
Premier: rząd planuje konsolidację PKO BP i PZU SA
czwartek, 19 lipca 2007 16:25
Jak powiedział w czwartek 19 lipca premier Jarosław Kaczyński, polski rząd ma zamiar przeprowadzić konsolidację największego polskiego banku PKO Banku Polskiego oraz Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń.

Add a comment
Więcej…
 
Fortis: rozpoczęcie działalności ubezpieczeniowej jeszcze w tym roku
czwartek, 19 lipca 2007 12:11
Znana do tej pory w Polsce jedynie z usług bankowych belgijsko-holenderska grupa finansowa Fortis, do końca roku ma rozpocząć w naszym kraju działalność ubezpieczeniową.

Add a comment
Więcej…
 
Rynek ubezpieczeniowy: światowi potentaci w Polsce
czwartek, 19 lipca 2007 10:24
{mosimage}Szykuje się zmiana układu sił na rynku bankowo-ubezpieczeniowym. Dobra koniunktura zwróciła uwagę światowych potentatów, którzy postanowili rozpocząć swoją działalność na polskim rynku licząc na spore zyski z tego tytułu. Na podbój Polski ruszają kolejni giganci ze ścisłego topu ubezpieczycieli i banków.

W słownikach brak terminu „konsumocentryzm”, ale już w najbliższym czasie wszyscy zainteresowani  z powyższych branż rynku finansowego będą musieli go sobie przyswoić. Skuteczność w jego egzekucji zdaniem ekspertów podzieli graczy tego rynku na zwycięzców i przegranych. Co oznacza konsumocentryzm? Odpowiedź jest zaskakująco prosta: klient w centrum uwagi. Wydawałoby się, że nie jest to żadna nowość, ale… Jest to adaptacja przez instytucje finansowe lekceważąco do tej pory przez nie traktowanych pomysłów i chwytów stosowanych w marketingu dóbr konsumpcyjnych do budowy relacji z klientami.

Add a comment
Więcej…
 
AXA: duże zainteresowanie akcją "Wspieramy Mamy"
środa, 18 lipca 2007 11:51
W maju br. AXA ogłosiła program społeczny „Wspieramy Mamy”, w ramach którego rozpisany został konkurs na najlepsze projekty, inicjatywy dotyczące rozwiązań problemów matek w Polsce.

Add a comment
Więcej…
 
Grupa Concordia: ubezpiecz się przed wyjazdem na wakacje
środa, 18 lipca 2007 11:50
Silne wiatry i liczne wyładowania atmosferyczne będą nam towarzyszyć w trakcie tegorocznego lata. Będzie ciepło – według prognoz synoptyków, średnia temperatura ma sięgać nawet 26°C. Nie unikniemy jednak burz. Warto się do nich odpowiednio przygotować, ucząc się dbałości o własne bezpieczeństwo.

Add a comment
Więcej…
 
GU UNIQA: nowy skład Rad Nadzorczych w polskich spółkach
wtorek, 17 lipca 2007 10:46
W dniu 29.06.2007 r. odbyły się w Warszawie posiedzenia Rad Nadzorczych oraz Zwyczajne Walne spółek Grupy Ubezpieczeniowej UNIQA. Rady Nadzorcze spółek, w związku z wygaśnięciem kadencji Wiceprezesa Zarządu – Janusza Ziejewskiego podjęły m.in. uchwałę o powołaniu Janusza Ziejewskiego w skład zarządu UNIQA TU SA, TU Filar SA oraz UNIQA TUnŻ SA na kolejną – 3 letnią kadencję. Kompetencje prezesa Ziejewskiego pozostały bez zmian.

Add a comment
Więcej…
 
Ubezpieczeniaonline.pl: zmiany w portalu
wtorek, 17 lipca 2007 10:30
Portal Ubezpieczeniaonline.pl ukazał się w nowej formule. Realizując przyjętą strategię rozwoju, wraz ze zmianami graficznymi, wdrożeniem nowego menu i dopracowaniem istniejących funkcji, zmianie uległ również charakter portalu Ubezpieczeniaonline.pl. Dominująca dotąd funkcja informacyjno-edukacyjna witryny ustąpiła miejsca jej roli sprzedażowej.
Add a comment
Więcej…
 
Rynek ubezpieczeniowy: obowiązek doliczania VAT do rozliczeń kosztorysowych
poniedziałek, 16 lipca 2007 11:26
{mosimage}Naprawiający swoje samochody na podstawie wyliczenia kosztorysowego muszą dostawać odszkodowania uwzględniające 22 proc. VAT. Taki finał osiągnęła kilkuletnia walka rzecznika ubezpieczonych o taki sposób rozliczeń zakończona kilka tygodni temu werdyktem  Sądu Najwyższego. Pomimo tego towarzystwa nie kwapiły się do zmiany swoich procedur i odmawiały wypłat odszkodowań na kosztorys z VAT. Analizując w oparciu o dane lidera w tym segmencie rynku PZU można przyjąć, że tylko w pierwszym kwartale zaoszczędziły dzięki temu około 44 mln zł.

Jedynie Benefia z początkiem roku zaczęła wypłacać VAT. Reszta ubezpieczycieli poczekała na zalecenia w tej sprawie, które większość z nich dostała w połowie czerwca. Łukasz Dajnowicz z KNF przypomina, że termin na dostosowanie się do zaleceń mija około 15 lipca.

Add a comment
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1281 1282 1283 1284 1285 1286 1287 1288 1289 1290 następna > ostatnia >>

Strona 1283 z 1306

KNF: Marek Chrzanowski zrezygnował

13 listopada przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) Marek Chrzanowski złożył rezygnację z pełnionej przez siebie funkcji. Rezygnacja...


czytaj dalej

Superpolisa: Anna Bernacka-Matras pełnomocnikiem zarządu ds. sprzedaży

Anna Bernacka-Matras, przez ostatnie lata dyrektor największego przedstawicielstwa w strukturach sprzedażowych Grupy Ergo Hestia, dołączyła w...


czytaj dalej

Allianz: Górna połowa przedziału docelowego

Jest wysoce prawdopodobne, że Allianz osiągnie w 2018 r. zysk z górnej połowy przedziału docelowego – przewiduje dyrektor finansowy Giulio...


czytaj dalej

Talanx: Wzrost zysków mimo dużych obciążeń

Przez trzy kwartały obecnego roku Grupa Talanx zarobiła netto blisko 500 mln euro. Do osiągnięcia tego wyniku przyczyniły się niemal wszystkie...


czytaj dalej

UFG: 75% przypadków braku OC wykrytych bez udziału kierowcy

Przez 3 kwartały tego roku Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny (UFG) wystawił ponad 68 tysięcy wezwań o zapłacenie kary za brak OC posiadaczy...


czytaj dalej

Rozmowy bez Asekuracji: Generalnie o likwidacji

Opublikowany 13 listopada 41. odcinek podcastu „Rozmowy bez Asekuracji” poświęcony był najnowszym wdrożeniom w obszarze likwidacji szkód w...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Kursy on-line
Zamów newsletter
Facebook